Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 18:18 rybicka
Ta 250ka je uváděna na objemy 150 - 250 l.
Osobní zkušenost? V recenzích i tady po foru se tváří celkem dobře.

edit. případně něco podobného okolo dvou tisíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 18:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: rybicka
Jde to přiškrtit, takže zlobit by to nemělo, vždyť ten filtr ani nemá moc výkon. Je tak na 50-150 litrů.
Ale především vybraný filtr je hrozný krám (nespolehlivý, furt se zanáší, blbě se čistí, ...). Ještě si ten typ rozmysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 18:08 rybicka – Filtřík
Čau, mám pidi 54 l akva a uvažuji o výměně filtru za nějaký exter, který bych časem (třeba za dva roky) využil v něčem větším.

Volba padla na eheim clasic 250 2213... otázka je, jestli nebude zbytečně zlobit v tak malém akva vzhledem k naddimenzovanému průtoku, ale asi bude stačit přiškrtit hadičky?

Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2018 12:43 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarieS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 09:28 MarieS Re: nekdo
Děkuji za odkaz. určitě prostuduju :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 09:27 MarieS Re: PeCh
My boužel jinde místo nemáme :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 09:25 MarieS Re: bobik0cz
Myslím, že i pro uačátečníka nejjednodušší :-D. MOc děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 09:24 MarieS Re: vaclav
Koukám na net a působí to na mě jako věc, kterou si musím sama vyrobit..? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 08:45 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: MarieS
Těch variant jak vidíš je spousta. Pokud peníze nehrají roli tak 2 slabší externí filtry je nejkomfortnější řešení. :)

PS: na šířku jsem se ptal kvůli možnosti vlepeného vnitřního filtru s černým sklem. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 08:39 Muž PeCh [77] Re: MarieS
No dva slabšie filtre majú zase tú výhodu, že keď sa jeden pokazí, tak funguje aspoň jeden, čo je lepšie ako pokazený jediný filter ;-) .

Inak prepadový filter je najjednoduchšie a asi najlacnejšie riešenie (s výnimkou žiadneho filtra alebo filtra vlepeného do pozadia akvária - ak je preň v akváriu možnosť dostatočnej hĺbky).

A akvárium pod TV nie je podľa mňa najlepšia možnosť. Myslím si, že veľa z nás to napadlo a nakoniec zavrhlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 07:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarieS
To chce přepadový skleněný filtr pod akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2018 01:58 Muž nekdo [353] Re: MarieS
No a já zase přidám protiklad -kostka biomolitanu s čerpací hlavou dobře schovaná za velkým kamenem
Bohatě stačí a funguje - ozkouseno a doporučeno lidmi jako je p. Kraut, p. Zidek a jiní chovatele malawi/tanganika.
Nic proti rybickam, ale jako studnici materiálu bych doporučil Tlamovci.cz a číst a ptát se... pokud vám jde tedy o ryby
Jinak u toho rozměru filtru vnějšího ještě pozor na hadice - něco na výšku s kohoutky také přidají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 21:52 MarieS Re: bobik0cz
No já to tušila :-D . Takže myslíš jeden filtr vnější a jeden vnitřní? Ty dva vnější by nás vyšly asi na 4400,-, což asi jsme ochotný inestovat, když by bylo třeba. Chci ho mít hodně "čisté", takž každý předmět uvnitř AQ mi to bude kazit :) . Spíš mi šlo o to, zda je to technicky proveditelné a jestli to tu nebude hušet jak ve fabrice :-D. Děkujuu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 21:45 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: MarieS
Tak to sis vybrala zrovna jednu z náročnějších osádek na filtraci :)
Jak bude AQ široké? (za jisté situace by se dal vlepit druhý filtr do AQ.)

2 filtry jsou drahé, ale né zřídka používané řešení. Ten slabší filtr je bohužel nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 21:44 MarieS Re: Anthrax
Osádkou by měly být cihlidy,ale jelikož ještě nemáme nastudováno, není to tutovka. Nechci ho mít moc přeplácený. Mezi akvárkem a TV moc místa nezbývá no, ale že by nás to mělo rušit nás nenapadlo. My u té telky tolik nesedíme. Bohužel pak už je místo jen v ložnici a tam by bylo dost zbytečné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2018 21:39 R Muž Anthrax [4739] Re: MarieS
Ahoj, záleží hodně na osádce, údržbě a jak to bude celé vypadat. Jsou i akvárka bez filtrace. :-) Vnitřní filtr to utáhne, pokud si třeba necháte vlepit do akvária příčky na filtrační média. Ale bál bych se praktických věcí jako je údržba. Nevím kolik místa by bylo mezi akváriem a televizí... Taky si myslím, že se to bude dost tlouct. Mě by televize při sledování rybiček rušila a rozsvícené akvárko by mě asi vadilo při sledování filmů. Ale to je jen můj názor a navíc už jsem mimo téma ;-)
Edit: Pokud tlamovci tak to varianta bez filtrace odpadá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 21:37 MarieS Re: bobik0cz
Na takových 80% tlamovci,ale máme před sebou ještě dlouhou cestu. Zatím se rozkoukáváme :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 21:33 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: MarieS
A co bude v tom AQ (ptám se kvůli síle filtru)? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 21:25 MarieS – Eheim - kapacita
Ahoj, prosím o radu. Rádi bychom si založili akvárko o objemu 240L (121cm šířka)s vnější filtrací,ale máme problém v tom, že skříňka, na které akvárko stojí, je jen 35 cm vysoká a všechny filtry nad 200L jsou vyšší 36cm. Otázka zní. Jak moc velký problém by byl, kdybychom koupili filtr do objemu 200L? Nebo by bylo by řešením pořízení dvou menších filrů např do 150L? Je toho hodně velká blbost? Akvárko bude pod televizí v hlavní obývací části,takže varianta, že by byl filtr někde vedle , neexistuje :) . Vnitřní filtr by asi takovou délku akvárka neutáhl,co? Předem mooooc děkuju za rady a fajn večer :-). Marie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 12:52 Muž Džouzif [25] Re: David92
Větším filtrem nic nezkazíš, jelikož s větším objemem budeš mít o trochu stabilnější vodu. Navíc si můžeš regulovat proud, takže nemusíš tam mít ani cunami.

Mimochodem většina komerčních filtrů má malý objem filtračních hmot v poměru akvarií pro který jsou určeny. Zkrátka ber raději o něco větší filtr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 09:38 R Muž ctibum [6876] Re: Pinteram
Koukni na mojí "200". Vlepený filtr se stěnou z černého skla. Prakticky neviditelný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 09:14 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pinteram
To ano, ale výhody takového filtru oceníš až ho budeš mít, nemá prostě konkurenci a nikdy nevyteče ani se nerozpije. Čerpadlo stojí pár stovek a vyměnit je ho hračka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 09:01 R Muž Anthrax [4739] Re: Pinteram
Já to takhle mám v 360 l a nemůžu si to vynachválit. Trošku místa to zabere, ale nic hrozného to není. Je to levnější varianta než ty vnější filtry. Co se mi na tom taky líbí, je, že když chci dovnitř (což není moc často ale i tak), tak nemusím nic rozebírat, nemusí se to odvzdušňovat.
Na druhou stranu, jestli to má být spíš rostlinné akvárko, tak pro tebe asi bude vzhled prioritou, pak chápu, že to nemusí být to pravé mít v rohu za sklem nějaké molitany a jiné věci. Ale to se dá v pohodě zamaskovat kytkama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 08:35 Pinteram Re: Anthrax
Kdyby byl filtr s komorami přímo v nádrži, tak se zas připravím o hodně místa ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 08:32 Pinteram Re: Strakááč
S takovým filtrem nemám žádné zkušenosti. Najdu tu u vás někde návod? Abych zjistil jestli to zvládnu nebo ne :) A takhle vyrobený filtr nemůže vytéct?
Jinak místa bude tolik kolik budu potřebovat. Skříňka se bude dělat na míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 23:06 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Pinteram
Kolik máš v plánu mít místa pod akva? Dal bych otevřenou filtraci... Když di to slepíš sám, tak je to levnější, jinak zhruba stejně drahý.. porouchat se tam může jen čerpadlo... snadno ho vymenis.. a nebo že něčím rozsekáš sklo...
dáš si tam víc a jakoukoliv filtrační hmotu, vymyslis si přepad, dáš čerpadlo s prutokem, jaký budeš chtít, topitko, teploměr, louhovací sáčky atd tam všechno narveš a nikdy ti nepretece, pokud to vychytáš a obětujes víc místa, má to i výhodu kolující vice vody v akvariu, tady by to bylo klidně až 80litrů, a to je pro akvarium vždycky plus :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 23:00 David92 Re: Džouzif
Tenhle filtr od aquaelu mi nějak unikl, vypadá fakt pěkně. Nebyl by lepší do 63l jen ten model fzn 1? Nevíte jestli je schopný sám nasát vodu po výpadku proudu? Docela se bojím, aby mi pak neshořel, když nebudu zrovna doma.
Jinak zatím mám asi přes 10 razborek trpasličích, přesnej počet neřeknu, protože se špatně počítaj :-D. A k tomu mi zůstal sirotek parmičky duhové po párečku, který jsem z důvodu agresivity musel předat někomu jinému. Docela by se mi líbil páreček čichavců medových a dokoupit asi 2 samičky parmiček duhových, jesli ta co mám je sameček, docela mi dělá problém to rozpoznat. A krevetky :). A na dno asi dám dospod starý křemičitý štěrk 2-4mm a na to nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 22:42 Pinteram Re: NHKG
Bude to rostliné akvárium. Druhy ryb jsem zatím neřešil, ale budu vybírat něco menšího ve více kusech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2018 22:41 R Muž Anthrax [4739] Re: Pinteram
A co nechat si vlepit filtr, respektive komory, přesně podle svých požadavků do nádrže? Eliminuje to riziko vytečení. ;-)

Jo a na ten průtok moc nedej, to opravu není moc vypovídající kritérium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 22:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pinteram
Jaký typ akvária to bude (Malawi, rostlinné, BW, ...)? Kolik a jakých ryb tam bude?
Od toho se dost odvíjí potřebný průtok a objem filtru. Mám třeba JBL e901 v akváriu s rozměry 150 cm x 55 cm x 60 cm (a se skosenými rohy) a stíhá. Průtok je malý, ale rybám to vyhovuje. Akorát jsem musel doplnit předfiltr.
A co se týče kvality Eheimu, tak u levnějších řad se sotva průměrná, ale řadu 4 jsem neměl. Obecně je docela problém srovnávat filtry různých značek, málokdo má dlouhodobě vyzkoušených více filtrů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 22:24 Pinteram – Výběr filtru pro 375l - 450l
Ahoj, prosím zkušené akvaristy o pomoc s výběrem filtru pro nové akva 375 až 450 litrů (150 x 50 a rozhoduji se mezi výškou 50 a 60 cm). Hodně jsem teho už pročetl a chtěl bych vybrat něco spolehlivého a zároveň zbytečně nevyhazovat peníze, které se budou hodit pro ostatní vybavení. Je jasné, že kdyby nešlo o cenu tak asi výtězí EHEIM, ale opravdu se vyplatí si připlatit ikdyž má z níže zmiňovaných nejmenší průtok?

Vybral jsem si:

1, EHEIM Professionel 4+ 600 - cena cca 5.500 kč / průtok 1250 l/hod
2, SUNSUN HW-704B - cena cca 4.000 kč / průtok 2000 l/hod (využije se verze s UV lampou?)
3, SUNSUN HW-703B - cena cca 3.100 kč / průtok 1400 l/hod
4, JBL e1901 - cena cca 5.200 kč / průtok 1900 l/hod
5, JBL e1502 - cena cca 4.300 kč / průtok 1400 l/hod
6, TETRA EX 1200 plus - cena cca 3.200 kč / průtok 1300 l/hod

Předem moc děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 22:00 Muž Džouzif [25] Re: David92
Řeknu to sice trochu obecně, ale pokud jsi spokojen s filtrem Aquael, tak proč riskovat s něčím jiným. Ohledně hlučnosti mám s Aquaelem jen dobré zkušenosti a v poměru s cenou jsem mu nenašel konkurenci. Ten Versamax se dělá i pro větší akvária, tak v tom problém nebude.

Pak je také docela důležité, co a kolik toho v nádrži bude, jaké bude dno apod. Podle toho by se určilo jak rychle je nutné dokoupit větší filtr, respektive s větším objemem.

Určitě bych k němu ale nedával čerpadlo a molitan. Bude to vypadat blbě a navíc cenově je to srovnatelně, jako když koupíš nový závěsný, třeba zrovna Aquael Versamax FZN 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 21:31 David92 – dilema s filtry
Ahoj, budu přesunovat rybky z 30 litrů do 63 litrů, momentálně mám závěsný filtr aquael versamax mini se kterým jsem byl spokojenej, protože když se vypnul sám pak při zapnutí nasál vodu. Každopádně je malej na ten objem, takže sháním jiný závěsný filtr co se sám po vypnutí a zapnutí zase nasaje vodou, jen u každého zatím čtu, že lidem se nerozjede a motor běží na prázdno. Máte nějaký doporučení? Taky mě napadlo dát svůj "starý" filtr a doplnit ho třeba čerpadlem přes biomolitan. Taky pokud možno doporučit nějakej nehlučnej, akvarium mám kousek od postele :-D.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2018 16:22 R Muž ctibum [6876] Re: pe3czek
Bez filtru mám "61" a zatím překvapivě funguje, možná líp, než "200". Ale je to ještě čerstvoň, tak mě ještě možná vyškolí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 16:06 Muž pe3czek [81] Re: ctibum
Objednal jsem eheim pro 200l tak tam pujde filtr ve ctvrtek nebo v patek... Snad bude stejne tichy jako ten co mam uz doma... Mimochodem jsou tu i jiny vlakna z kterych cerpam a jsou mozne i akva bez filtru... Kazdopadne pro me to nebylo o nicem, zvazuju casem i ext. filtr a dokonce jsem koupil i nejaky hnojeni. Zacina me to proste bavit... palec Takze zatim a diky vsem... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 13:46 Muž pe3czek [81] Re: Maq
Ten eheim by jel furt non-stop je tichy. U diversy pouziju poze cerpadlo na honeni vody pres den. Prisel mi sterk takze jdu na to... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 13:11 Maq Re: pe3czek
O objemu filtrace a rychlosti průtoku tady padla silná slova, která se podle mne příliš nezakládají na ověřených faktech. Uznávám že bakterie potřebují kyslík a že při větším objemu filtru máme větší šanci, že se nám tam hezky usídlí. Ale konkrétně kolik čeho jak zjistit neumíme.
Nebo se mýlím a někdo to víte konkrétně?
Nicméně, hlavní kámen úrazu Tvých úvah je v tom vypínání filtru na noc. Pokud chceš podporovat aerobní mikroby, nemůžeš jim na noc vypínat kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 11:29 Muž pe3czek [81] Re: Anthrax
Papirovej prutok prave ze neresim proto tam dam kvuli tichosti ten eheim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 11:10 Muž pe3czek [81] Re: bobik0cz
Jinak zhulenej asi jseš "Vezmu eheim z 54l akva a vrznu ho do 240l akva" uvidíme jak to bude fungovat :-P

Pred dobou plastovou, kdy jeste zil muj pradeda mel v akvarku bublifuk na nejakej domaci kompresurek (bylo to maly dmychadlo na rozfoukani ohne na to horni kridlo bylo pripojeny kolecko a ten pohanel takovej obri elektromoturek, melo to i jakousi regulaci otacek a na hadici mel takovej zvlastni ventil aby nenasaval vodu z akva kdyz se dmychadlo zrovna zvedalo a vydavalo to strasne vtipny zvuky). A tam se prutok urcite neresil a fungovalo perfektne dokonce tam mel anubiasy ktere byly teprve popsany a on uz je mel (kdyz jeste zila babicka a ja mel jeste akvarlo u rodicu tak mi ukazovala i cernobile fotky, dneska asi uz nedohlatelne)... No proste jde tam o to okyslicovani baktrii to vsichni uz vime. Takze nevidim problem eheim hodit do velkyho akva kde bude plnit svou funkci dobre. Ma 3x vetsi filtracni hmotu nez ta diversa. Koukni na jejich parametry a hlavne do jak velkych nadrzi ktery doporucuji. smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 11:07 Jouda – Jaky filtr pro AQ350l
zdar, prosim o doporuceni nejtizsiho filtru na trhu pro AQ 350l. Mam nejaky starsi fluval 406 do ktereho jsem koupil sadu nahradnich dilu, ale stejne huci a rezonuje jak stara singrovka. Jsem co se ticha tyce pomerne narocny a filtr ktery nekdo hodnoti jako tichy se slovy, ze je tichy jako lednicka nesplnuje moji predstavu. (bydlime "na samote" , takze je vse slyset podstatne vice jak ve meste) Samozrejme pocitam s dalsim odhlucnenim skrinky kde bude filtr umisten.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 11:05 R Muž Anthrax [4739] Re: pe3czek
Myslím že jsi pořád nepochopil co ti psal NHKG, není to papírovém průtoku filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 10:50 Muž pe3czek [81] – Re: bobik0cz
Ma prutok az 300l tak proc by ne no , externi nechci to jsem psal dole tone . Navic vim ze je tenhle tichej a netopejr se vyspi a to je priorita palec . Napln tam je a bakterie potrebujou aby tam ten prutok byl coz splnim ... Z diversy vytahnu filtracni napln a cast s nasavanim dam pod substrat a bude spinat pres den kdyz netopejr nespi pivo ... Rybam ploutvim zdar ahoj. Kazdopadne diky za rady az se financne zpamatuju z nakupu ctyr akvarek a stim veci spojene jako sterk kytky osvetleni navic atd behem tri mesicu. A bude nejspis po vanocich tak teprve zacnu uvazovat nad externim fitrem... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 08:30 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Strakááč,pe3czek
Levný a fungující to rozhodně je, ale co je na tom hezkýho a praktickýho nevím. Pro mě je hezký a praktický filtr oddělený od prostoru AQ (za přepážkou nebo externí) :)

Jinak zhulenej asi jseš "Vezmu eheim z 54l akva a vrznu ho do 240l akva" uvidíme jak to bude fungovat :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 22:16 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: pe3czek
filtr je určitě dost podstatná část... minimálně tam můžeš dát o maličko víc ryb
... jinak si kup kostku molitanu, čepadlo, který saje trubkou, teď přesně nevím jak se jim říká.. prostě že na sací otvor jde nasadit trubka, tu navrtáš třeba 5tkou vrtáčkem kolem dokola a konec zaslepíš a uděláš taky dírku.. tu trubku pak zakuchneš do biomolitanu kterej si samostatně koupíš a nebo se to prodává komplet rovnou www.sklorex-akvarium.cz/….. je to levný i hezký i praktický řešení hezký, jakože hezčí než šedá plastová krabice.. v rostlinách to snáž zanikne
a jak to, že nejni místo na filtraci externí ? já bych to řešil příčkou někde v rohu..
místo zvětšit akvárium kvůli tomu je ? viděl jsem i filtraci ve dně :) kdyby sis mohl dovolit větší výšku, měl bys i zajímavější terén, ale je to složitější vymyslet.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2018 21:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pe3czek
Chápeš to úplně špatně. Filtrační hmota je základ filtru. Ve filtru probíhá spousta dějů, nitrifikace je jenom jedním z mnoha (ale je nejsnáze zjistitelná). Průtok filtru volíš dle velikosti akvária a osádky (například menší pro čichavce, nemají rádi jak voda moc proudí). Navíc u všech externích filtrů musíš dělit číslo průtoku filtrem dvěmi až třemi, aby jsi dostal číslo reálně porovnatelné s vnitřními filtry. Na údaj o maximální doporučené velikosti akvária se u filtrů vůbec nedívej, výrobci si to číslo "cucají z prstu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 21:47 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pe3czek
Průtok se měří bez filtračních hmot, když je potom dáš do filtru a nějaký čas ho provozuješ klesne průtok až na 1/3, hlavně to platí u vnějších hrncových filtrů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 21:28 Muž pe3czek [81] – Jak to teda je?
Tak jsem brouzdal po netu a zjistil jsem toto. Nasel jsem filtr prutok 300l za hodinu a informace ze je ten filtr do akva do 40l. Pak jsem nasel filtr ktery ma prutok 400l a je do akvaria do 200l. Nevidim v tom zadnou logiku... Vezmu eheim z 54l akva a vrznu ho do 240l akva ma prutok 300l a vetsi filtracni medium nez treba ta diversa s prutokem dokonce 1000l, tam pro info doporucuji do 180l... Asi sem blbej nebo moc zhulenej, ale dokaze mi to nekdo vysvetlit? Jakou roli hraje velikost akva vs. prutok filtru? O filtracni hmote mam jasno je ve filtru tak nejak pro okrasu nejvic nitrif. bakterii je stejne ve dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 16:35 R Muž ctibum [6876] Re: LeRi
Tak to netuším, nebyl důvod řešit, stačilo zavřít skříňku a nebylo slyšet ani prd... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 11:52 Muž LeRi [315] Re: ctibum
Polistiren je na tlumení úplně nevhodný (spíš hluk zhoršuje) tohle je materiál na tlumení hluku skvelematrace.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 11:44 Muž pe3czek [81] – Diversa 1000
Tak jsem vybalil i tu druhou diversu a ta je o dost tissi. palec tak uvidim co na to netopejr... :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=801