Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 21:11 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Seasonic
Já jsem plánoval pro obdobný objem JBL e901. AQUA NOVA ve mě také hlodala cenou, ale stejně bych bral JBL. Nakonec finance mě od plánů odvedly a zůstanu u stávajícího menšího objemu a vybavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 20:40 Seasonic – Vnější do 112L
Chtěl bych nahradit čerpadlo s biomolitanem za vnější filtr. Akvárium má 112L (80x35x40). Jaký byste mi doporučili? Zaujal mě AQUA NOVA NCF-800 (hlavně cenou). Máte nějaké zkušenosti? Je zapotřebí nahradit s filtrem dodávaná média za nějaká jiná? Použitím aktivního uhlí si nejsem vůbec jistý. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2016 09:27 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: kittyhawk
jelikož nemáš prezentaci nezjistím ani co máš za filtr. Pak záleží na velikosti nádrže a na cenové relaci. Nejlevnější je čerpací hlava s odpovídající kostkou akvacitu, dále pak vnitřní eheim, jbl... (zde záleží přímo od výrobku ne jenom od výrobce, nejsou vhodné úplně všechny) a pak samozřejmě vnější (s těch je vhodná většina, i když otázkou je spolehlivost a možnost sehnání náhradních dílů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 09:18 kittyhawk – filtr
ahoj všichni!Jsem zčátečník.poraďte prosím jakou značku filtru mám vybrat?Zatím mám jen tzv.honič.Dík potřebuju to mám v hlavě guláš.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 17:07 laKatos Re: Vondry
mrkni na muj profil.. resim akva s podobnymi rozmery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 19:29 Muž martinCA [33] Re: Vondry
ja by som siel len do nejakych 2 cerpadiel s molitanmi, jedno by hnalo vodu popri zadnej stene a druhe z opacnej strany popri prednej. ked das napr to JBL , budes mat velmi slabe prudenie na opacnej strane akvarka, asi skoro ziadne. ale tak mozno ti to vyhovuje, neviem ake mas plany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 18:39 R Muž afc1886 [14700] Re: Vondry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 18:37 Vondry – Jaky filtr
Ahoj. Zakládám si akvárium o rozměrech 220x25x50 výška. A vůbec nevím jak vyřešit filtraci...Máte někdo nějaký nápad nebo zkušenosti. Jendříve jsem chtěl EHEIM 4+ 350, ale pak jsem si myslel že bude nejlepší koupit čerpadlo a biomolitan...Co myslíte? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 21:27 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: martin
Dekuji za zjištění. Takže ikdyž neco mají tak se tím nemusí nutně chlubit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.04.2016 17:16 martin JBL, prehrievanie a diery xD
Ano, diera je v sacej trubici nie v hadici, ale inak co sa rozmeru tyka, ma tusim 3mm a trva jej to kym odstavi to sanie, neviem s akymi .. dierami.. mate vy skusenosti, mozte ma inspirovat :))))



A co sa tyka JBL, tak citujem:

Dear Sir,

thank you very much for your email and for using JBL products.

All of our filter has an integrated overheat protection.

We hope this answer was helpful.

Best regards

Mit freundlichen Grüßen

JBL Service



Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 14:57 R Muž afc1886 [14700] Re: Jarry
Díra v hadici není dobré řešení,raději do sací trubice.Jenom takové poštouchnutí. ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 13:29 Muž Jarry [1437] Re: martin
Dira v hadici je dobry reseni palec , umisteni filtru do plastoveho boxu taky planuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2016 23:44 martin Re: lhajek
v manualy nepisu nic, tak predpokladam ze tepelnou ochranou disponovat nebude. Kazdopadne som im napisal email na support, tak ked mi odpovedia, napisem sem vysledok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 23:01 martin Re: TRULY
mne to pripada ako Eheim 2226 alebo nieco z tejto starej professionel rady, nie ako experience. nech ti posle lepsiu fotku vsak tam rovno na vrchu filtra je predsa napisana rada. experience byva napisane zarovno s eheim napisom a na fotke vidim, ze to ide dokriza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 21:52 Muž TRULY [164]
tak nakoniec je to bez hadic (sms).... tak to kaslem. Nahradne diely to predrazia na takmer cenu noveho cca 70% ........skoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 21:27 Muž DaveLister [478] Re: TRULY
No je to na 99% ta experience však si projdi fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 21:06 Muž TRULY [164] Re: DaveLister
stitok tam je ale pan ho nema momentalne doma a do akvaristiky sa rozumie asi ako ja do programovania.
Snazim sa niekde na nete najst nieco podobne ale nejako bludim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 20:12 Muž DaveLister [478] Re: lhajek
jaky jbl?... no nevim, u e901 pisou... ohledne pouziti soucastky z jineho typu.... As a result, the power transmission via the magnetic coupling is not as reliable, the filters may not start up or may stop during operation, so that the pump heads are no longer cooled properly.

This may cause pump head failure.


tak to vypada, ze ta pojistku nemaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 20:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: DaveLister
No protože chci kupovat JBL tak jsem zrovna prolezl jejich web a nenašel jsem nic. Nebo na to nestačila moje jazyková (ne)vybavenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 19:58 Muž DaveLister [478] Re: lhajek
Najdi si specifikace výrobců, není to JPP, je to uvedeno ve specifikaci (těžko to bude někdo tajit).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2016 19:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: martin
Tak typ bez tepelné pojistky se v lepším případě zničí přehřátím ... v extrémním případě by se teoreticky mohl i vznítit ... proti požáru je ta podlaha s pár litry vody k smíchu ....

Jak je to s tepelnými pojistkami u dalších značek ... eheim už tedy asi víme (byť stylem JPP (jedna paní povídala)) ale co JBL, Tetra, Aqua Nova, .... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 19:53 Muž DaveLister [478] Re: TRULY
to vypadá na Eheim řady experience, dva kabely? nebude ten druhý k topení (nevím, neznám ten typ)? Pokud ano tak asi 250T thermofilter. www.eheim.com/… - jestli jo, melo by ta byt nekde lcd..., i kdyz mozna ze na tom 250T neni, ten jejich popis je nejaky zmatecny... a vubec, to tam neni typovy stitek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 19:41 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim vas neviete mi len odhadom pkradit aky je toto typ filtra?
Predava ho jeden pan od jeho znameho a nema ani sajnu a ja takto ako laik do vonkajsich filtrov neviemaky typ oreane to je.
On ho doma nema a je mimo do akvaristiky tak mi navrhol ze nech sa stretneme a nech si ho pozriem ale tak aj tak mi to neda.Akhrat vidim ze z neho idu dva kable.
Ma cca 4 roky tak neveim ci sa to vobec oplati za 64€
Vopred vdaka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 19:24 martin Re: lhajek
co sa stane s filtrom to uz je jedno, dolezite co sa nestane s podlahou a susedmi haha :) inak presne ako pise kolega, lepsie filtre maju tepelnu ochranu, napr u eheimu su to vsetky modely vyssie od rady Ecco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2016 16:38 Muž DaveLister [478] Re: lhajek
starší se přehřeje a asi zničí, novější/lepší mají tepelnou pojistku a vypnou se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 16:37 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: martin
Co se stane s filtrem, když bude zavzdušněný bez protékající vody po dobu řádově hodin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 15:54 martin Re: Jarry
je to mozne, staci pohladat na internete na forach, obcas recenzie na amazone a najdes stovky pribehov od malych netesnosti az po vytopene izby. Samozrejme pravdepodobnost toho velka nie je, ale kardiostimulator so spolahlivostou externeho filtru by si nekupil nikto :) [asi ani brzdy na bicykel]. V sacej trubici mam 2-3cm pod hladinou dieru ktora zastavi sanie filtra ak poklesne hladina, filter je umiestneni v plastovom boxe zodpovedajuceho objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 10:08 Muž Jarry [1437] Re: martin
No to je dobrá úvaha, v mém případě jde hlavně o tu jistotu. Akvárko bude v obýváku v přízemí kde nikdo nespí, filtr bude ve skříni pod akvárkem, takže 100% ticho asi nebude nezbytně nutné, ale mít v obývku vypuštěný akvárko bych samozřejmě nechtěl :) Otázka je, jestli je to vůbec možné, nemám s externími filtry žádné zkusenosti :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 00:03 martin Re: Jarry
Keby som mal akvarka v suterene tak si kupim uprimne hocico, kedze su v spalni prenajateho bytu, tak si priplacam za ticho, a pocit istoty vyplyvajucej z pravdepodobne statisticky nizsej chybovosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 17:05 Muž Jarry [1437] Re: lhajek
Spotreba elektriky? Ja vidim u obou co jsem psal 20W, coz mi dela asi tak 30Kc mesicne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 16:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jarry
No máš pravdu, do teď jsem byl rozhodnut pro JBL e901, ale když vidím ty ceny Aqua Nova tak červík hlodá. Pořizovací cena výrazně nižší, spotřeba filtru Nova výrazně vyšší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 15:40 Muž Jarry [1437] – Aqua Nova NCF-1500 vs JBL CristalProfi e1501
Máte někdo zkušenost s těmito filtry pro srovnání? Parametrově jsou na tom oba +- stejně, má JBL něco navíc, co stojí za více, než dvojnásobnou cenu? Byl jsem skoro rozhodnutej pro JBL, ale trochu to ve mě hlodá, za ušetřený peníze bych měl CO2 set třeba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:42 Muž DaveLister [478] Re: slavko
Psal jsem čisté vody, ne vodovodní vody. Komu teče z vodovodu nějakej dusitanovej koktejl, může použít balenou vodu z krámu - kojenecká voda má normu 0.02 mg/L a v praxi má obvykle ještě méně - na balení se píše kolik, flaška, co mám po ruce, má 0.006 mg/L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:01 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: DaveLister
Pozor, vodovodná voda nemusí mať nevyhnutne NO2 na nule, podľa normy to môže byť až 0,5 mg/l, vo vlastnom zdroji to môže byť aj horšie, takže porovnávať so vstupnou vodou môže byť nepreukazné.

Každopádne máte pravdu, že dobre fungujúca filtrácia by mala NO2 stiahnuť k nule.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 07:23 Muž DaveLister [478] Re: Jakub
No, tak pokud se začnou množit mečovky, tak to lepší filtr asi chtít bude. Nicméně si můžeš zjistit, zda současný filtr stíhá. Před pravidelnou údržbou změř dusitany. Musí být nula - absolutní, lépe než podle stupnice porovnat s druhým vzorkem čisté vody - barva musí být stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2016 05:22 R Muž afc1886 [14700] Re: Jakub
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 22:29 Jakub Re: DaveLister
Mám 116 l akva, dole mám 1 cm substrátu na něm 1 cm štěrku a na něm 3 cm černého písku. Ryby tam mám neonky, betty, mečovky, pancéřníčky, ancistruse. Vodu měním týdně 1/3 a odkaluji dle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 22:25 Muž DaveLister [478] Re: Jakub
To záleží na tom, jaké to je akvárium (rostliny, ryby, údržba...) - jsou akvária, která se obejdou úplně bez filtru a jsou akvária kde je potřeba nadprůměrně silná filtrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 22:20 Jakub Re: afc1886
Finanční mantinely bych viděl max do 2500 Kč, mě jde ale taky o to jestli originální filtr od Juwelu má vůbec nějakou efektivitu nebo se vyplatí investovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 13:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: NHKG
Já jsem víc zaměřen na rostliny takže v mých akváriích to asi není až takový problém. Ale nově se chystám na jižní ameriku ve stylu black water a tam bych se nad tím asi už měl zamyslet i já hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 11:03 Errov Re: lhajek
Jo jenom jsem vyndal spodní víko a na to nasadil tenhle biomolitan. Snad to bude stačit. Dal jsem ho na hladinu aby čeřil vodu. Teď ještě dořešit kytky a snad to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2016 11:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lhajek
Záleží na akváriu i osádce. Mi se při poruše vnitřního filtru, který čeřil hladinu, udusily ryby. Přitom externí filtr fungoval. Takže bych koncentraci kyslíku v akváriu nepodceňoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 10:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Errov
Jsou lidi co nemají filtry ani vzduchování a jde to taky. Já jsem provzdušnění vody nikdy neřešil. Ve 44L by se mě sice hladina hýbala, ale je tak zarostlá Salvinií a dalšíma kytkama že se ani nehne ....
Hezky jsi to opravil, tedy upravil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 09:17 Errov Re: lhajek
Fotka k příspěvku Jasně nemyslel jsem hned. Po zajetí filtru to bude OK :) a hladinu nečeří to ho budu muset dát až k hladině teda.

Takhle to zatim mam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2016 07:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Errov
Errov napsal: Super takže mam konečně funkcni filtr? I když nemam vzduchování tak to ničemu nevadí ne?.......
Ne nemáš funkční filtr. Ten filtr se nyní zajíždí (startuje). Až bude osídlený koloniemi "hodných" bakterií tak pak budeš mít funkční filtr. To trvá cca 1 měsíc.
Pokud výstup trochu čeří hladinu tak vzduchování není určitě potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 07:25 Muž kus5 [3] Re: Jakub
Po dlouholetých zkušenostech a laborování mám jednoduchý a velice účinný filtr ve všech akva. Někam do zadního rohu asi 1cm od zadní stěny posadím hrubý molitan přímo na písek. Na něj nasadím filtrační hlavici s výkonem podle velikosti akva. Výstup proudění pošlu přímo k hladině. Funguje částečně jako půdní filtr a nekazí vzhled akva. Po čase stačí proprat molitan a odkalit písek pod ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2016 00:12 Muž PaYoch [134] Re: Errov
Mel jsi tu diru vyriznout, aby byla trochu "nafest", aby molitan na filtru drzel... Pokud je to vsechno dost vysoke, aby filtr ceril hladinu, muzes to klidne cele oprit o dno, nebo pod to dat kamen atd. A nebo druhy pokus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 22:38 Errov – Vodopadek
Jeste mam dotaz fungovalo by toto m.ebay.com/… do akvária kde jsou jen betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 22:11 Errov Re: PaYoch
Super takže mam konečně funkcni filtr? I když nemam vzduchování tak to ničemu nevadí ne?

Tohle jsem tam dal jen jsem tam přistřihl větší díru www.jkanimals.cz/…

Premejslim ho pripevnit pod tou regulaci gumickou bohužel to odnesla spodní prisavka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 22:06 R Muž afc1886 [14700] Re: Jakub
Je třeba nastavit finanční mantinely.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2051