Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 196 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 17:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: PPro
Já mám nejradši malé čerpadlo s malou houbou. Nezabírá téměř žádné místo, účel odstranění nečistot z vody splní a z akvárka vede jen kabel do elektriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 16:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: PPro
Vybrat ideální filtr je stejně těžké jako vybrat ideální ženu, každej typ má svoje :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 16:36 GP – Re: PPro
nebyt limitovan cenou a je to celkem jasne. nejaky kyblik od eheimu a mas to hotovo s komfortem a bez starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 15:59 PPro – Ideální filtr
I když tu je o různých typech filtrů mraky informací, zajímalo by mne, jaký typ filtru byste zvolili, kdybyste měli stavět nové akvárko, řekněme nějaké střední velikosti 200-300 litrů, společenské a nebyli limitováni místem a cenou. Rozhodli byste se pro vnější kanystrový, půdní, vnitřní, externí vícekomorový, umístěný pod akvárkem, nad nebo v jedné úrovni? Nasávání byste volili u dna, u hladiny, přepadem , skrz dno, nebo v celé výšce sloupce? Výstup přefiltrované vody přepadem, trubkou, rozstřikovací rampou nad hladinou, pod hladinou, u dna nebo skrz dno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:36 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
No ono by to klidně asi vydrželo a krevety to rády obíraj ale jsem prostě tak zvyklej a budu mít 2lka takže raději čistím víc vždycky při výměně trochu properu.... jen sem chtěl zkusit něco jinýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:20 Muž Yirka [9126] – Re: invalida
Nemyslím si, je to určeno na filtraci přes molitanovou kostku nebo na čerpání vody. Dost mě překvapuje ta frekvence čištěmí. Mám v jednom akvárku bublifuk což je vlastně podobný systém, je tam víc než plno a čistím tak jednou za 6-8 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:14 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
Přesně tohle mám a na tom ten biomolitan nebo jak to jmenujou jenže ten má díru turch a protože sem se bál o drobot krevetek tak jsem druhou díru ucpal špuntem z plastovky. Jak říkám spokojenost ale týdenní praní. Můžu tohle použít k nějakýmu jinýmu filtrování myslím jinej systém než houbu? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 19:34 Muž Yirka [9126] – Re: invalida
Vzhledem k tomu, že mám akva jen o málo menší tak začnu. Já jsem začínl s klasickým vnitřním filtrem odpovídajícím velikosti této nádrže Atman At-f-304. Chodil bezvadně, byl tichý, ovšem, objem filtrační hmoty je hanebně malý a tak bylo nutno jej co 10 dni čistit. Proto jsem jej po čase odstavil a objednal jednoduchý, ale kvalitní filtr Eheim Classic 2215. Nemám k němu co dodat, snad, že naposledy byl čištěn a otevřen v loňském únoru. Je to ovšem trochu dražší řešení. Něco mezi s dobrou filtrační účinností by určitě byla čerpací hlava odpovídajícího výkonu a kostka molitanu.
Edit: ještě přidám link www.mamejeradi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 16:59 S Muž invalida [3881] – 250
Ahoj mám starší akva asi 250 čistý vody vybavený vzduchováním topením a filtrem s molitanem kerej prej můžu čistir až za půl roku. Ten molitan je dokupovanej kapku větší. Stejně ho propírám cirka tejdně. Molitany mám všude v nádržích a nic jinýho takže otázka... chci v tomhle malým akvu vyzkoušet jinou filtraci ať už vnější nebo komorovou ale nemám vůbec zkušenosti s jiným typem. Akva v pohodě jen prý méně častá ůdržba a lepší výsledky..Tak machrujte výhody nevýhody četnost čištění náklady tipy na konkrétní mašinky zkušenosti.. Ten molitanovej je tuším atman..... Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
ano bublifuk ci jeho obdoba hamburský plošný filtr jsou velice vhodné pro krevetky, protoze nemají pohyblivé části.... navic krevetky si rady pochutnávají na povrchu filtru, kde se zachytavaji a roustou ruzní organismy, jež jsou přirozenou součástí stravy
ja sam obcas pozoruji jak si nektera krevetka razi cestu vytokem bublifuku a spokojene si pochutnava

nepisete jak velke mate akvarko, ale pri nejhorsim by se to dalo vyresit nejakym externim filtrem s pohonem na vzduch (princip bublifuk).....
ruzne zajimave a cenove velice prijatelne varinty jsou casto k videni v dobrych akvaristikach
treba zde teraria.net/…

pripadne pokud neplanujete korenici rostliny dal by se pouzit i drive popularni pudni filtr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 08:04 R Muž Silent [5949] – Re: Horďa
Pokud budou v nádrži jen krevetky byl by lepší jen bublifuk. Ovšem vámi navrhovaný filtr se použít samozřejmě dá. Otázka je jestli je to dobrá volba. Má poměrně velký výkon a může nasávat drobné krevetky případně jejich potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 06:59 Horďa – Filtr pro krevety
Ahoj, nebude vadit filtr AT-F300 (www.akva-exo.cz/…) krevetám?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:25 tomele – filtr do mini aq
ahojte, jelikož plánuji mít mini akvárko (do 20l), tak bych chtěl slyšet pár názorů na tyto závěsné filtry - a hlavně bych byl rád za názory od vás co máte atman hf-0100

- atman HF-0100 je levný, ale někteří si stěžují na hlučnost, ale záleží asi na tom, jaký má člověk pech, že si koupí zrovna ten hlučný - zase na druhou stranu tento filtr nemusím kupovat přes internet, protože je v třinci dostupný a navíc se mi líbí jeho provedení X-)
- eheim liberty 100 bude určitě velmi tichý a podle fotek má i plynulou regulaci - ten červený čudlík je nepřehlédnutelný :-D smich
- Aqua Clear 20 (ac 20) u něj nechápu princip regulace, protože se u něj udává údaj: min. průtok 125 l/hod, max. průtok 378 l/h, takže nevím, či se to dá regulovat i na např.20l/hod
- Aquael FZN 1 moc informací o něm jsem tady na fóru nenašel

- prosím pište :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 19:44 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Imii
Hlavní problém Fluvalu je, že po krátké době nejsou žádné náhradní díly. Běží bez problémů a při změně typu se přestanou dodávat. Pak je bohužel zákazník nucen si koupit nový filtr. EHEIM dodává náhradní díly desítky let a existuje autorizovaný servis. EHEIM je investice na dlouho dopředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 18:01 Muž JuraH. [5] – filtr
Abych se vrátil na ten začátek tak chci říct že mám ten Aquael fan mini moje akva 25 l a filtruje dobře jenom jsem sundal ten kryt zdá se mi že je to efektivnější :) možná tam skusím dát aji větší biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 14:40 MirekZ
Fluval 204 už mi běží asi pět let v kuse bez jakéhokoliv problému, 205 je jeho nástupce, podle mě to bude skoro stejný. Rozhodně bych se ho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 13:42 Žena Imii [45]
No jo ... dyž já bych to chtěla kompletní stydim takže zkusíme Fluvala ... když bude blbnout tak se dá na reklamaci a bude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 12:58 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Yirka
To ano, ale i s tím se dá hezky fungovat. Mám ho doma už rok a půl a náplň ani dvojkohouty rozhodně nemusí být originál Eheim. Teoreticky dvojkohouty nejsou potřeba vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 12:28 Muž Yirka [9126] – Re: Eff
Obávám se však že to bude holý filtr bez náplní a dvojkohoutů, takže nakonec to vyleze zase přes 2K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 12:01 Žena Imii [45] – Re: Eff
Hornbach mám nejblíž asi v Praze :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 11:59 Muž Eff [417] - Rostliny
nejraději bych šla do Eheimu, ale ten na kasa.cz neprodávaj ...
Ale Eheim 2217 mají v Hornbachu. Teda jestli by nevadilo že to není kasa a že stojí jen 1300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 11:46 R Muž Silent [5949]
To je dobrá volba. Mně sloužil Fluval 305 dlouhou dobu bez jakýchkoli problémů a byl i tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 11:41 Žena Imii [45] – Re: Haimdol
No ... dívala jsem se na ECCO PRO 2034 ... 2 290,- ... plus doprava ... to není nejlevnější ... pokud mi nebude vyhovovat, poslání na reklamaci také něco stojí ... myslím, že nejspíše risknu ten Fluval 205
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 11:35 R Muž Silent [5949] – Re: Imii
No tak u Eheimu je to sázka na jistotu. Velmi levně je mají v e-shopu zoohit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 11:29 Žena Imii [45] – Re: Haimdol
Zase jsem si ale prohlížela fórum a sem tam si někdo stěžuje ... tak vůbec nevím ... nejraději bych šla do Eheimu, ale ten na kasa.cz neprodávaj ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 11:27 R Muž Silent [5949] – Re: Imii
To je z těch tebou navrhovaných nejlepší řešení. Fluval mívá velmi dobrou kvalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 11:24 Žena Imii [45] – Re: Haimdol
Potřebuji to z kasa.cz jelikož tam bude sleva (nákupní cena) ... dívala jsem se a co třeba takovej Fluval 205 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 10:53 R Muž Silent [5949] – Re: Imii
Upřímně ani jeden není žádný zázrak, ale svoji funkci splní. U Tetry je to trochu sázka do loterie. Mně osobně slouží Ex 400 bez jakýchkoli potíží více jak rok, nicméně dost mých známých má problémy s průsakem. Elite jsem měl na testování a osobně bych no nechtěl. Na můj vkus byl při stažení průtoku moc hlučný a to jsem vystřídal dva (možná jsem měl jen smůlu a někdo jiný má lepší zkušenost). Co se podívat po jiných značkách? Třeba JBL CristalProfi e700, nebo AquaNova NCF 600 případně Atman CF 600. Cenově jsou na tom podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 08:18 Žena Imii [45]
Nebudu zakládat nové téma ...
Jelikož zjišťuji že AT201 + 35cm BIOA. neplní představu ideální filtrace (údržba aj.), přemýšlím nad novou filtrací - externí.
Mám na výběr www.kasa.cz/… nebo www.kasa.cz/… popř. jiný filtr, který na stránkách kasa.cz najdete. Tyto mi přijdou cenově dostupné a dle mého názoru i kvalitní.

Prosím poraďte ... Elite CF60 nebo ten Tetra EX700 ?
Předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 13:26 Pavel
Díky za postřehy, vyzkouším ho tedy, popřípadě vyměním náplň za biomolitan. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 13:09 Muž ghulek [0] - malawi – Re: Pavel
no měl jsem ho v 30l akva a byl v pořádku já by jsem ho tam dal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 12:35 Muž Leonardo [3] – Re: Pavel
Řeším teď podobný problém s Aquaelem,ale s filtrační hlavou..taky se mi líbila možnost přivzdušňování, ale po čase je to na prd. Pokud budeš mít živé rostliny, tak budou produkovat kyslík ony. Budu používat CO2 a na místo provzdušňování jsem ho chtěl zapojit do filtru. Ale ten teď dělá takový rachod, že pořídím jiný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 11:40 jose – Re: Pavel
maly objem filtacnej hmoty, ale ak das dole ten spodny kryt a vymenis tu malu spongiu za biomolitan tak to bude lepsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 11:36 R Muž Silent [5949]
Pro tak malé akvárium bude vhodnější bublifuk a kompresorek. Jinak samozřejmě tento filtr použít lze. Nicméně osobně to za příliš šťastné řešení nepovažuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 11:31 Pavel – je vhodný?
Zdravím, chtěl bych se zeptat zdali je tento filtr vhodný pro 20l AQ, pokud by se snížil průtok na minimum. Líbí se mi tam možnost přídavného vzduchování, jehož intenzita se dá rovněž nastavit.
jedná se o www.akva-exo.cz/…
pavel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 15:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: HATED
Šílenost, když se nepoužívá diakritika. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 10:30 Muž HATED [25] - Cichlidy
ja akurat idem zalozit nove akva 550litrove a davam jednoznacne prepadov asi neaky 160 litrove akva na filter rozdelim ho na komorz a tak cisty objem filtracnych medii bude 100 litrov a cerpadlo s prietokom 1800l/h mohlo by to stacit tak ja by som uvazoval tymto smerom lebo si vie urcit objem filtra a cerpadlo si da ake chce ta ze neviem jediny problem by bol ak by nemal miesto pod akvarkom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 10:23 Muž kortezhugo [983] – Re: peter304
...aha - to sa ospravedlnujem - som to zle pochopil...
"Obsah košů na filtrační náplně je až 5,9 l." "Fluval FX5 ma 3 koše na uloženie filtračných náplní."

...trochu nejasne je to tam napisane lebo X-)
1.nie obsah ale objem X-)
2.nie košů ale koša je 5,9 l X-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 01:11 peter304 – Re: kortezhugo
sorry ale tych 6 litrov je cisto na biologicku filtraciu celkovo je to 20 litrov

VENKOVNÍ FILTR FLUVAL FX5
Pro akvária do 1.500 litrů
Objem filtru 20 litrů
Mechanická filtrace molitan - 6 bloků
210000 mm2
Biologická filtrace 3 koše - celkem 5,9 litru
Výkon čerpadla 2.300 litrů / hod
Výkon čerpadla bez zátěže 3.500 litrů / hod
Dopravní výška čerpadla max. 3,3 metru
Příkon 48 Watt
Výška filtru 54 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 14:11 kreten – Re: Haimdol
To je právě to, co si na něm cením:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 13:50 Muž adamec32 [6]
ok,už nič,už som si to našiel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 13:44 Muž adamec32 [6]
neviete niekto aké sú rozmery FLUVAL U4 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:42 Muž adamec32 [6]
aha,dik,to som sa nikde nedočítal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:39 R Muž Silent [5949] – Re: adamec32
Dá se. Právě tím přepínačem typu výtoku. Ten funguje od určité polohy jako regulátor průtoku u všech tří typů výtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:36 Muž adamec32 [6]
a dá sa na FLUVALE regulovať výtok? lebo mam pocit že nie,že sa da len určiť vytok z možnosti A,B,C a to je hore,v strede a na spodnej časti filtra. mne sa osvečilo to že mam vytok na terajšom filtry uškrteny skoro na minimum,nebude to nejak vadiť rastlinám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 09:44 R Muž Silent [5949] – Re: provokater
Já zkusil a věřím ;-) . Osobně bych se v tomhle případě přimlouval za Fluval řady U protože mám pocit, že je trochu komplexnější než Eheim. Tedy v tomhle případě. Lépe řešená mechanická filtrace, biologická část je také dobře řešená a výtok z filtru je též řešený skvěle a velmi variabilně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 09:38 kreten – Re: adamec32
Kdo nezkusil nevěří:-) Měli jsme U řadu na testování - viz Aquaristik číslo 2 a musím říci, že jsem byl z této řady filtrů překvapen velmi příjemně. Neznám cenové relace na Slovensku, takže v tom nepomohu. Ale dovolím si prafrázovat::-) "není všechno Eheim, co se třpytí":-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 09:29 Muž adamec32 [6]
protein007 - Ďakujem moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 02:17 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: adamec32
Podla porovnania, co maju na strankach, ber ten Eheim. Je lacnejsi, ma regulovatelny prietok, a o 20% nizsiu spotrebu (uspora sice iba 3 eura rocne, ale potesi). Vseobecne je Eheim najkvalitnejsia znacka na trhu (ja mam tiez jeden doma :)), takze ak nechces ten filter do akvaria s cichlidami (co nepredpokladam - mas tam vela rastlin), tak nie je ani o com rozmyslat - Eheim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 18:18 kuba
Já mám tetra tex ex 1200 a jsem celkem spokojený,pěkný výkon a příznivá cena,pokud bych řešil otázku 1500l akvária,řešil bych asi 2x tento filtr a to z důvodu eventuelní poruchy,aby byla reserva,záleží jaké ryby tam budeš mít a v jakém počtu,já u tropheusů nehodlám riskovat,jelikož ryby stojí mnohonásobně více než filtr.Ale pokud bych se měl rozhodovat tak asi eheim. :-) :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [196] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=9751