Jaký filtr
To hej ale reč ešte nebola o aktívnom uhlí.
jak uz tu bylo receno tak na vymena nebude tak strasna
Zdá sa mi, že tam ide aj uhlie a keď ho bude chcieť mať stále aktívne tak ho bude musieť aj meniť.
tak budu o tom uvazovat
Keramika, pokud se o ní staráš, vydrží napořád (na výrobce kteří tvrdí, že je třeba ji měnit co půl roku nedej) měnit se občas musí molitany (ale až se začnou drolit, případně už nejdou proprat) a jediné co chce častější výměnu je vata a ta je za pár korun. Pokud si hmoty ideálně sestavíš a nemáš přerybněnou nádrž a dostatek rostlin nemusíš do filtru sáhnout velmi dlouho.
A to uz preco? Na toto spm zvedavy.
Tak do toho čo si chcel (TETRA) budeš určite investovať po kúpe viac než ja z plánovaným JBL
to me by teda nevadilo,ale zase me odrazujou ty naplne do toho,nevim jak casto se kupuji a meni jsou celkem drahe
Ja som ho chcel tiež len sa mi nepáči, že pred filter je celkom dole, keď ho budem chcel čistiť tak musím rozvŕtať celý filter. Takže momentálne asi JBL
www.akvaobchod.sk/… predfilter ma na vrchu.
a jaky ty zvolis filtr teda?
Tak zaleží ktorá časť. Ja tiež ešte len idem kúpiť externý filter. Teraz sme to rozoberali z kolegom v téme FILTRACE.
a jak casto se neni do toho ty naplne?nemam stim zkusenosti
Skôr JBL
ale koukam jestli by nestacilo EX 600
zacinam uvazovat teda o tomhle TetraTec filtr EX 700 vnější
Taky můžeš okolo té kombinace čerpací hlava + molitan udělat komoru ze skla (plastu atd ...), která bude mít dole nasávání a nahoře otvor pro vývod. Tím oddělíš náplň od zbytku akva. Proto aby to plnilo i estetickou stránku, můžeš tuto komoru natřít třeba akrylátovou barvou dle vlastního výběru (barevnost). Třeba řada Balakryl nebo Eternal. Protože to ale znamená vlepení do akva, tak toto nelze použít v již provozované nádrži.
Avšak kryt na takovou filtraci lze vyrobit i tak, aby nebylo třeba vlepování
.
Budeš mít několikanásobně menší filtrační objem oproti bioakvacitové kostce.
Ja na tvojom mieste idem jednoznacne do externeho filtru.dnes uz niesu take drahe ako kedysi.
jenže tykryté filtry mají malý filtrační objem. Takže kostka akvacitu je to lepší řešení. Jinak jestli máš nějaké peníze kup filtr externí a je to v pohodě
V tom případě buď vnější nebo Eheim biopower nebo Fluval řady U. Se všemi ostatními půjdeš s kvalitou filtrace dolů. Ještě jsou vnitřní velkoobjemové filtry od Ferplastu, ale tam jsi s cenou na úrovni vnějších filtrů.
co tohle EHEIM VNITŘNÍ FILTR PICK-UP 2010 160 L
tak atmana prave mam,chtel jsem neco kde je houba chranena plastem z duvodu cisteni
a ak sa chces placnut este viac tak externy Fluval 205 Eheim eccopro 200
Čerpadlo Atmat AT- 200 nebo 201 a bioakvacitovou kostku cca 10x10x24. Levné a účinnější než běžné komerční. Pokud se chceš plácnout přes kapsu tak Eheim Biopower nebo Fluval U 2 nebo 3.
Prosim o radu,jaky filtr do 112 litroveho akvaria?chci spise vnitrni diky za radu
JEdnou jsem ji zmáčkl a už se odlepila a už pumpuje. Jsem zvedavej, jestli mi budou stačit hadice. Nerozdělával jsem je, ale zdály se mi celkem krátké
Tady není nic moc co radit. Filtr se kompletuje velmi jednoduše. Stačí jen postupovat podle návodu a hlavně v klidu. Už se mi stalo, že jsem chvátal a nasávací hadici jsem napojil na výtok a obráceně. Pak jsem se jen divil
. S odvzdušněním si hlavu nelámej odvzdušní se to samo. Jen před kompletací trochu rozhýbej pumpu. Bývá občas zatuhlá.
Díky za názory, chlapi. Co se týče Atmanu, tak jsem vycházel z toho, že jsem měl právě "honič vody" Atman F302 a měl jsem s ním hrozné problémy, možná to byl jen ten můj kus, ale fungoval prostě špatně. Naopak honič vody Eheim 2008 jsem viděl v chodu a přijde mi perfektní. Touhle logikou jsem došel k té preferované značce
Ale pokud jsou čerpací hlavy od Atmanu ok, tak jsou prostě ok
Čerpací hlavy od Atmanu provozuji ve třech akváriích a vše absolutně v pořádku. Ona vždy proklamovaná spolehlivost a z toho vyplývající zjištění, že vše ostatní je méně kvalitní, není tak úplně pravdivé. Tím však neříkám, že neexistují jiná spolehlivá řešení, co se čerpacích hlav týká, ale Atman + Bioakvacit je vyzkoušené řešení, které je i cenově dostupné.
Na bublifuky jsem zanevřel poté, co jsem vystřídal několik vzduchovacích motorků od různých výrobců. Vždy hlučely, i když někdy to bylo lepší, ale docela mi to vadilo. Samozřejmě, že jde motorek odhlučnit, ale proč?
Některé vnitřní filtry jsou opravdu dostatečné a nejedná se jen o tzv. honiče vody (třeba právě od Eheimu), ale poměr biologická filtrace : údržba : cena, mne nikdy nepřesvědčil. Měl jsem vnitřní "honič" a akva se dalo provozovat, ale zásahy do filtru, častější výměna vody, neustálé sledování chování fauny apod. mne začalo po nějaké době unavovat. Když si odmyslím vnější filtry, vnitřní filtry domácí výroby (přepážky a různá filtrační média), tak mi pořád vychází nejlépe to, co už tu zkušení kolegové (Haimdol a Yirka) řekli. Čerpací hlava + Bioakvacit.
Jo, to jsem potřeboval vědět. Na Eheimu netrvám, jen jsem měl za to, že na jeho výrobku bude spolehnutí. Atman jsem považoval za méně kvalitní, ale pokud říkáš že to je prověřená kombinace, pak do něho půjdu.
To taky nejsou čerpadla určená pro tebou požadovaný typ filtrace. Od Eheimu je použitelný je tento výrobek Aquqball Powerhead 1212. A ani ten není primárně na to určen. Proč tak striktně trváš na Eheimu? Kombinace Atmanu a Biomolitanu je prověřená a odzkoušená spoustou akvaristů. Pokud se ti nelíbí Atman tak se poohlédni po čerpadlech od JBL nebo Aqua Clear powerhead od Hagen.
Do Tvého akvária bych dal čerpadlo Atman At-200 s molitanem, jak jsou na odkazu od Haimdol. Molitan časem ztmavne a když před něj dáš kámen, nebo kořen, nebo zasadíš kytky, tak splyne s pozadím, když bude tmavé.
Dobrá, tak Eheim asi ne. Můžete doporučit jinou značku čerpadla než Atman?
To já právě koukám
ale není tam napsáno nic o biomolitanu -
www.akvarista.cz/…=
Nebo nemám hledat v sekci ponorná čerpadla, ale čerpací hlavy?
myslim že jo, ale musíš se podívat na nějaký portál
A Eheim nedělá něco co by šlo nasadit na ten biomolitan?
Díky moc, už to chápu
Dřív nic jinýho nebylo a taky to ufiltrovalo 100ku. Pěkný kus molitanu(biomolitanu) dokáže hodně
Nevýhoda klasického vnitřního filtříku, tzv honiče vody, zejména pro menší nádrže je zřejmá. Velmi malý objem filtračních hmot, nutnost poměrně častého čištění.
Bublifuk (vzduch.motorek+akvacit) je velmi dobré řešení pro nádrže do 50 l. Nutno však počítat s trochu větší hlučností.
Nejlepším řešením je bezpochyby čerpadlo s kostkou akvacitu. Poměrně velký objem filtrační hmoty, tichý chod, dobrý poměr výkon-cena.
Osobně bych se v tvém případě rozhodl pro toto poslední řešení.
0 13.12.2011 02:23 hawkey – Typ vnitřního filtru
Zdravím
Určitě se to tu už probíralo, ale těch příspěvků jsou tisíce, už to čtu pár dní a pořád nemám úplně jasno.
Mám 60 litrové akvárium. Jak jsem pochopil, existují tři typy vnitřní filtrace:
- Klasický vnitřní filtr s motorkem a nějakou náplní
- molitan a vzduchovací motorek (bublifuk)
- molitan a čerpadlo
Jaké jsou výhody a nevýhody těchto tří mkožností? Kdy pořídit k molitanu vzduchovací motorek a kdy čerpadlo? Mám momentálně v setovém akváriu vnitřní filtr Elite JetFlo75 a k tomu elementkový molitan + vzduchovací motorek Atman 3500. Myslím, že je to zbytečně moc, nicméně rybičky se tváří spokojeně. Které z nich ponechat?
Díky
Starší reakce
Pořádně to změř...aby jsi tam neudělal zbytečně velký ďoury. Nějaká fuka už tam je na kabely. Já jsem to tam taky vymrsknul dost velký. No alespoň to větrá..
Ja som tiez musel trosku vyrezat z krytu, aby sa tam zmestili obe hadice. Podla profilu tam mas plastovy kryt, s technickym nozom to mas hotove za 10 min.
Přidat reakci
1 ...... [153] ...... 256 257
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232932x