Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2023 11:09 Muž 4Sima [1897] Re: skypi
Záleží co kdo žádá, jestli jen filtraci nebo jako bonus vířivou pračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2023 10:12 Muž skypi [248] Re: smik
Pánové, mne by zajímalo, co se podle vás v těch filtrech a při těch průtocích má dít ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 10:08 Muž hutch [3] - SumciRe: smik
Jj, chtel bych pak s CO2 a hodne rostlinek.
Jinak, urcite chci vsem, co mi tu radi a reaguji MOC podekovat! A i kdyz mi prijde, ze v tom mam ted jeste vetsi zmatek, tak si vsech rad velice cenim! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 09:03 Muž smik [70] Re: hutch
Za mě to bude málo. V mojí bývalé 500L nádrži jsem měl:
Eheim 2217, SunSun 703B a když to bylo zarostlé tak jsem tam musel ještě přidat proudové čerpadlo 1000L.
Ono ta 2217 má na výstupu hadice 12/16 tím to hodně napovídá.
Nicméně jak jsem psal, nevím co plánuješ za akva. Jestli nějakej HiTech s CO2, nebo něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 21:46 Muž hutch [3] - SumciRe: 4Sima
Tak si rikam, ze by to nakonec nebyla spatna volba. Docela se mi zacina libit kombinace EHEIM classic 2217 + dat od EHEIMu predfiltr. Akorat se bojim, aby to na 500l akvarko nebylo malo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2023 17:04 Muž 4Sima [1897] Re: hutch
Eheim classic - léty ověřená kvalita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 16:35 Muž hutch [3] - SumciRe: smik
Aby to pak nebylo moc, ale nebranim se tomu :)
Spis mam blbe umisteni, bohuzel mi tam sviti od oken slunicko, takze krapet bojuju s rasou na prednim skle. Nemam ale moznost ho dat doma jinam. Rikal jsem si, ze ke 40tinam si udelam radost novym filtrem a ze bych pak jeste pridal za vystup UVcko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 16:11 Muž smik [70] Re: hutch
No nevím jaký typ akvárka zvažuješ. A nevím jestli to budeš chtít slyšet, ale když už třeba Oase tak bych se díval po 850tce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 15:44 Muž hutch [3] - SumciRe: Káca
Jj, vice mene to ted vidim na toho Oase nebo jeste ten Fluval… stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 15:33 Muž Káca [62] Re: hutch
Při tomto objemu bych už zvážil i sump.. A pokud striktně ne, tak z toho výběru asi Oase.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 14:32 Muž hutch [3] - SumciRe: 4Sima
Ted tam mam 2 kanciky cernopasy a zadny kytky. Zkousel jsem anubiasy, ale i to sezrali :-D
Az jednou nebudou, tak bych chtel dokoupit COcko a mit hejnovky a kytky. Ale to je jeste za par let :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 14:26 Muž 4Sima [1897] Re: hutch
Ještě by to chtělo vědět jaká bude zarybněnost nebo i osazenost kytkama, aby ti to filtr zvládl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 13:40 Muž hutch [3] - SumciRe: vlka
Tjn, je fakt, ze ta spotreba je pak vetsi, ale zase, kdyz vezmu jen ten rozdil a dam ho za rok, tak uz to neni zase takovej rozdil.
A kdyz do toho zapocitam svetlo, vzduchovani, atd., tak uz se to asi ztrati :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 13:35 Muž hutch [3] - SumciRe: 4Sima
Pro mne idealne externi, nerad bych na ukor filtru prichazel o cast objemu akvarka. Navic jsem na to tak nejak zvyklej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 13:21 Muž 4Sima [1897] Re: hutch
Otázkou je, zda požaduješ bezvýhradně externí filtr. Vlepený vnitřní je zajímavou alternativou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2023 11:54 Muž Yirka [9126] Re: hutch
Osobně bych opět hledal cestu v jednoduchosti a spolehlivosti. Za mě tedy Eheim Classic 600.
Poměr kvalita, cena, výkon bude těžko hledat konkurence a absence zbytečné elektroniky minimalizuje poruchovost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 11:24 Muž vlka [3453] Re: hutch
Osobně bych také přihlížel k výkonu. Při 30ti Watech je to ročně přes 260 kWh. Mrknul bych také na 500tisetlitrová akvárka, co používají akvaristé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 07:57 Muž hutch [3] - Sumci
Ahoj, jaky by jste prosim doporucili filtr pro 500l akva?
Mam tak nejak vybrane, ale cim vic na to koukam a vybiram, tak nevim, ktery vzit ????
Vybiram mezi:
1 - SUNSUN HW-704B vnější filtr s UV lampou
2 - Eheim Professionel 5e 600T
3 - Hagen Fluval FX-4
4 - Oase BioMaster Thermo 600 vnější filtr s předfiltrem

Na ten Eheim jsem narazil nahodou a zaujalo me to hlidani paramatrunpres apku, ale to asi clovek nevyuzije ????

Moc diky za nazory a rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 09:35 Muž Káca [62] Re: Yirka, Lojza007
Děkuju za názory, nakonec jsem taky pro Classic. Dlouhodobý a spolehlivý "držák", jednoduchá konstrukce bez košů, atd... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2023 15:39 Muž Yirka [9126] Re: Lojza007
Můj Classic momentálně běží non stop cca 15 let a ještě jsem na něj mimo čištění nesáhl, vše původní. (Snad jsem to nezakřikl ;-) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2023 15:19 Muž Lojza007 [1204] Re: Káca
Classic je nesmrtelná klasika, která se vyrábí desetiletí, chybu neuděláš. Professionel bude o něco tišší a trušku víc se mně líbí myšlenka ventilů nahoře. Pokud ti nevadí trošku víc hluku, vem Classic, osobně si myslím, že vydrží dýl než Professionel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2023 12:19 Muž Káca [62] – Nový vnější filtr
Ahoj. Jdu vás požádat o radu a názor :-)
Plánuju zde: rybicky.net/nadrze/31759-kacuv-relax výměnu filtru. Do finále postoupily dva filtry Eheim, mezi kterými zatím váhám. Je to Eheim Proffesionel 4+ 350 // nebo Eheim Classic 600 (2217) s médii a dvojitými kohouty. Průtokově, cenově i objemem pro média téměř stejné.. Prosím teda o váš názor a/nebo zkušenosti.. Osobně se velmi mírně kloním ke Classicu.. Prosím, jiné filtry nedoporučujte - to bychom diskutovali donekonečna. Provedl jsem, myslím, celkem důkladný průzkum. Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2023 12:21 Muž Shimi [683] Re: Starka
ASAP 300 už jsi zavrhla? Já bych ho do +/- 60 l akva, když už bych ho měl, naprosto s klidem použil. Jediné co bych udělal, že bych si dokoupil kostku biomolitanu a doslova bych si vystřihl rozměr přesně tak, aby uvnitř vyplnil celou tu nádobku. Protože u originálního molitanu zůstává cca 1/3 nádobky nevyužitá. Jednoduché, levné, účinné a hlavně tiché!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2023 10:38 Muž Jozef [311] Re: Starka
Moc to nerieš, hlava má tiež nejakú výšku, niečo zaberie dno, tak aby sa ti to tam rozumne zmestilo - ono to zaberie nejaký priestor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2023 09:35 Žena Starka [248] Re: RAP
Ok. A kolik litrů má mít filtrační hmota na můj objem akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2023 07:42 Muž RAP [1553] Re: Starka
Biomolitan je asi nejrozumnější řešení.
Např. www.akvarista.cz/…
Ten "elementkový" je vhodný spíš na pohon vzduchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2023 21:37 Muž Jozef [311] Re: Starka
Netreba to preháňať. Niekedy sa to dosť preceňuje. Kľudne by stačil aj liter, ale čím viac tým lepšie. A keď to má ísť na hlavu (väčší prietok), tak nech tam je aj nejaká plocha a objem. Nech to všetko len tak cez to nepreletí. A jasné počkaj si, veľa ľudí tu používa hlavy a budú poznať niečo lepšie.
Alebo rovno iba molitan s trubkou priamo pre atmany (možno bude aj pasovať)
www.akvaobchod.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 21:25 Žena Starka [248] Re: Jozef
To by taky šlo. No počkám si, co tu ještě kdo napíše a poradí :-) Jinak jsem si říkala, že to by taky šlo. Jete by mě i zajímalo, jak velký ten molitan by měl ideálně být. Co jsem tak pochopila, tak nejspíš by měl být molitan pořádně velký, nikoli malý. Jen nevím kolik to je na můj objem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 21:20 Muž Jozef [311] Re: Starka
A čo takýto typ. Sú tam rôzne veľkosti - čo sa ti zmestí. Objem toho molitanu je skoro 2,5l a to uz je veľmi slušné www.invitalshop.sk/…
Ak nepotrebuješ trubku tak iba náhradný molitan. Tiež všetky veľkosti. www.invitalshop.sk/…
Kedysi som to pozeral, ale nerealizoval (dal som externý).

edit: Ten čo si dala dole mi príde naozaj malý na tú hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 21:01 Žena Starka [248]
Zdravím. :-)
Mám doma čerpací hlavu www.macenauer.eu/… a sháním k ní molitanový filtr. Myslela jsem, že "na jisto" vezmu elementkový o rozměru 18x6x5cm www.rostlinna-akvaria.cz/… , ovšem teď si říkám, jestli není lepší vzít hladký o větším rozměru. Nikde jsem totiž neviděla větší elementkový molitan.
Filtr je na cca 65 l čistého objemu.
Díky za Vaše rady. palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2022 19:41 Muž vlka [3453] Re: Jozef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou naprosto stejné s tím, co má Perlas, u mě ten druhý šroubek v tom blesku z foťáku není vidět. Mimo téma...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 18:31 Muž vlka [3453] Re: Perlas
Když ho zapnu bez hadičky a kamínku, tak je to fakt rachot, ale po zapojení kamínku není slyšet vůbec nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2022 16:55 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Perlas
Ucpi hadičku. A víš hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 10:55 Muž Perlas [546] Re: Jozef
Je starý asi rok, kupoval jsem to z důvodu toho, že je to “nejtižší” motorek na trhu. No, dobou se mění asi i kvalita výrobků. Používám klasický kamínek vzduchovací. Otázkou je, jestli třeba to Lipové dřívko nebude klást větší odpor a ten motorek se trošku více neztišší. To jsem nezkoušel. Ale to už je asi téma do jiného vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 10:47 Muž Jozef [311] Re: Perlas
Podľa toho trafka/magnetu je to vyrobené v inej dobe (ten Vlkov bude asi starší :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 10:37 Muž Perlas [546] Re: vlka
Fotka k příspěvku Asi mám špatný kus, ten můj dělá docela velký rachot. Hodně velký rachot.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2022 22:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Redsnake
Mám něco takového z aliexpresu, samotné vzduchovací čerpadlo je neslyšitelné. Je třeba ale odlišit hluk způsobeným proděním vzduchu ve vodě - to hluk udělá vždycky, ale čerpadlo mám neslyšitelné.
Pokud chci aby filtrace nebyla vůbec slyšet tak pak to musí být nějaké čerpadlo ... ať už klasika atman + biomolian nebo teď nově jsem zkusil kombinaci Aquael Pat-Mini + Aqua Nova double NSF-120L má to větší plochu než originál molitan na pat-mini a pro případ potřeby je možné k tomu zvést provzdušnění, což ale přenese určitě hluk.
Pro větší akvária pak už jedině externí kanystrové filtry, ale tam už nějaká hlučnost bývá.

Je to vždycky o experimentování, protože neexistují dvě absolutně stejná akvária. Já jdu cestou že něco vyberu a pak už se s tím musím naučit zacházet aby to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2022 21:48 Muž vlka [3453] Re: Redsnake
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Osobně mám vzduchovací motorek Shego Prima, v akváriu filtr Eheim Aquaball 180 a neslyším naprosto nic. Nej ,,indikátorem,, jakéhokoli zvuku je moje manželka, která slyší i co nemá. Ale faktys, ten motorek není vůbec slyšet (už jsem to někde psal). A ten filtr to samé, naprosté ticho, v provozu je od 25. ledna 2019 a zatím 100%ní spokojenost. Jediné co nefunguje, jsou přísavky (to bude zřejmě jejich čištěním a čistotou skel), ale řešil jsem to zavěšením na 0,5 mm silné nerezové drátky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 20:50 Muž Redsnake [52] Re: Starka
Piezo jsem pouzival jen kratce, to nejlevnejsi od invitalu. Je to tissi ale urcite ne nehlucne (je vubec realne by vzduchovani bylo neslysitelne? Pochybuju). Na pohaneni prepadu do porodnicky to stacilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 20:48 Žena Starka [248] Re:
Takže ať se rozhodnu jakkoli, je to o experimentování. Ale pokud správně chápu, tak je jedno, pro kterou možnost se rozhodnu? Svůj účel tedy obě varianty splní, jo?

Rovano, jaké jsou negativní ohlasy na ty pieza? Pozitivní zkušenost mám zatím vlastní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2022 18:37 Muž vlka [3453] Re: Starka
Fotka k příspěvku Asap mám jako origoš ke svému setu, ale vyměnil jsem ho za Eheim Aquaball 180ku. Na 60ti litrovou nádrž ten Asap podle mě stačí. Raději to nějaký čas vyzkoušej a sama se přesvědč, bude-li dostačující...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 17:57 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Starka
To je těžké. Když si přečteš recenze piezomotorků, tak co člověk, to jiná zkušenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2022 16:23 Muž Lojza007 [1204] Re: Starka
Filtrace bude pořád zhruba stejná, to jenom prodejci přikládají filtrům větší význam, než většinou mají. Takže si nemyslím, že výměna něco přinese. Vzduchovací motorek sice dělá menší hluk, ale zase to slyšitelně buble v akváriu, takže ten hluk může být dokonce větší než od toho Aquaelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 15:51 Žena Starka [248]
Když už jsme u těch filtrů. Která varianta je lepší a proč?

Piezoelektrický kompresor + filtr bublifuk
nebo
Aquael Asap 300

Chtěla bych předělat své 2o litrové akva na cca 6o litrové. Když už se budu drbat s předělávkama, uvažuji, zda ponechat dosavadní filtr, tedy ten asap (nejsou s ním problémy) nebo jestli předělat i filtr. Láká mě to z důvodu "hluku", páč ten piezo nejde vůbec slyšet. Asap jen trošku, ale taky to není hrůza.

Ráda si přečtu Vaše rady a zkušenosti. :-) Doteď jsem dělala jen chyby. hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 21:40 Muž Jozef [311] Re: Summer
Za mňa je tá pena dosť jemná, ak by sa dala hrubšia. Inak sa môže tiež rýchlo upchávať.
Ja som si kúpil tento, je tam stredne hrubý molitan, ale používal som iba chvíľu pri separovaní rybiek (neviem dlhodobo posúdiť). Vnútri je aj kamienok. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 21:21 Žena Summer [48] Re: Starka, skypi
Super, takže ideálně motorek co poslala Starka + jsem si vybrala toto www.rostlinna-akvaria.cz/… jestli to je OK. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2022 21:00 Muž skypi [248] Re: Summer
Také bych to viděl na ten bublifuk s piezo kompresorkem, je opravdu tichý. To "okysličení" , tak jak ho popisuješ,ti to nezachrání-ten filtr se ucpává proto,že nefungují správně mineralizační procesy. Chtělo byl to něco udělat s vodou, "změkčit" alespoň na poloviční hodnoty (RO, iontoměnič, dešťovka, nezávadný zdroj) a filtrovat tak, aby se voda jen mírně hýbala a čeřením hladiny jsi zbytečně neztrácela CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2022 20:26 Žena Starka [248] Re: Summer
Pokud chceš opravdu sakra tiché akva, kup piezoelektrický kompresor a na to filtr bublifuk. Mám zmiňovaný kompresor od Invitalu, a opravdu bubliny dělají větší rámus než motorek. Takže pokud chceš mít tiché akva, tak o tomto pouvazuj. ;-)
Kompresor myslím stal kolem 35o Kč a dle výrobce se dá použít až do 6o l akva, takže na to Tvé by byl ideál.
A pokud se pletu, tak mě zlynčujte. smich

Edit: Příkon má 1W.
Snad zde můžu dát odkaz:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 18:35 Žena Summer [48] co hledám
pokusím se vysvětlit moji úvahu a co hledám či potřebuji. Jelikož tomu nerozumím a vše různě hledám, čtu a vzdělávám se, tak jsem koukala na jiný filtr než mám a to z důvodu, že můj nynější je 300l/h, což mi přijde hodně na moje akva a nemyslím si, že plní to co má v mém malém akváriu. Pokud bych chtěla použít ten můj, tak bych nechala kousek molitanu a nad to dala síťku s porézním materiálem, ale jestli to něčemu pomůže, nevím... Chtěla bych, aby filtr odbourával nečistoty, dusíkaté látky a vše škodlivé pro ryby. Dále bych chtěla, aby dostatečně okysličoval vodu. Filtr co mám je asi tak výkonný, že čistí akva dokonale, ale mám hrozně zanešený filtr - molitan, cca po 10 dnech ho musím vyprat, protože je zanešený "bahnem" a voda jím téměř neprotéká. Když použiji rampu, jakkoliv, tak mě proudí jen část akva a zbytek nic, když použiji vzduchování, které filtr má, tak je to jak v pračce a průtok se nedá regulovat....Pandičky i otíci se často nadechují a nechci, aby se v akva částečně dusily ať už kvůli dusíkatým látkám či málo kyslíku. Jelikož mám tuto osádku ryb v tak malém akva, potřebuji s čištěním vody a odbourávání škodlivin pomoci filtrem. Co jsem četla, tak nejlepší pro odbourání škodlivin je biologický filtr - molitan a potom porézní materiál pro osídlení nitrifikačních bakterií. Hledala jsem tedy nějaký s mechanickou i biologickou filtrací. Závěsný filtr použít nemohu. Venkovní filtr jsem zvažovala a myslím, že pouze filtruje vodu, ale neokysličí ji tak, jak bych potřebovala. Výhodou je, že bych ušetřila místo v tak malém akváriu. Také jsem na "doporučení" od Lojzy koukala na tzv. "bublifuk", ale z toho mám strach. To si může dovolit zkušený akvarista, ale já? Také potřebuji, aby byl motorek velice tichý a také, aby to bylo dostatečné z důvodu "bordelu" v mém akva. Neumím dát vše do rovnováhy, tak potřebuji pomocníka a tím by mohla být ta filtrace. Také jsem limitovaná příkonem a ten musí být max 3W smich . Takže co hledám: to co bude odbourávat škodliviny, čistit vodu od nečistot, okysličovat vodu, příkon do 3W, tichý chod...jinak jsem nenáročná smich ....existuje prosím něco takového?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 17:21 Muž Lojza007 [1204] Re: Summer
Stačí za polovinu Aquael Pat Mini, ale osobně si myslím, že je to jedno a ani "zázračný" filtrační materiál nepomůže. Oproti molitanu akorát zvýší průtok.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=51