Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:59 R Muž Silent [5949] Re: pepicek
Určitě bych šel do Eheimu. Teoreticky by stačil model 2071, ale větší 2073 přece jen poskytne větší filtrační prostor a průtok se snadno zreguluje. Tetra není špatná, ale pokud nejsou problém finance je Eheim lepší volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:54 pepicek – filtr
jaký vnější filtr do 150-ti litrového akária? Tetra tec ex 1200 nebo eheim professionel 3 2073
Nebo tetra tec ex 700nebo eheim prof.3 2071
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:17 R Muž Silent [5949] Re: nehygienix
Z těchto vybraných bych šel do Eheim aquacorner.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:14 Muž nehygienix [4] – ?
Zdravim, jaky filtr do akva o rozmerech 40x25x25?
sortiment.hornbach.cz/…
sortiment.hornbach.cz/…
sortiment.hornbach.cz/… primo v hornbachu tenhle maji i mensi ale na netu jsem ho nenasel kterej by byl nejlepsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 19:46 Muž potass [0] Re: romant
vypadato ze jsi na to kapnul:-D jinak dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 17:20 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
To by bylo asi i nejlevnější řešení, ale píše že je s tím filtrem nespokojen - tak hlavně aby nebyla nespokojenost třeba kvůli hlučnosti ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2014 15:54 R Muž romant [27987] Re: potass
Tak jak je z předchozích příspěvků vidět, úpravě se nevyhneš, tak co to udělat ještě trochu jinak a to tak, že se ponechá jenom ta stávající čerpací hlava od toho filtru co tam teď je a na spodní část se nainstaluje kostka biomolitanu 10x10x16 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 15:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: potass
Jo ve 12L a ve 25L jsem měl tu 0100 a jak píše abdul99 - uhlí pryč a co to šlo tak jsem přidal bioakvacit .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 14:34 Muž abdul99 [51] Re: potass
Myslím že ten filtr je použitelnej. Taky ho mám. Vyřezal jsem to uhlí ze základu pryč, nacpal do něj keramiku a zbytek prostoru vyplnil akvacitem a nemůžu si stěžovat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 11:14 R Muž Silent [5949] Re: potass
Rozhodně jsou na trhu lepší řešení, nicméně jsem těchto filtrů několik už instaloval. V každém případě bych jako filtrační materiál použil bioakvacit místo stávajících které za moc nestojí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 10:34 Muž potass [0]
Zdravim jake mate zkusenosti s timhle filtrem momentalne mam aquael fan-1plus a jsem snim dost nespokojen dekuju :-( :-(
www.akva-exo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:24 Muž VitaValke [8] - MalawiRe:
Fotka k příspěvku tak filtr je v akváriu, nechal jsem origo molitan a místo tý druhý minináplně jsem nasypal ty kuličky a už je v záběhu, je teda trošku větší než jsem čekal takže mě čeká přesazování hlavně v rohu u filtru aby se to tam vše vešlo a schovalo, zkusim ho dát uplně do rohu a rampu si udělám delší a na přísavky na sklo aby netrčela v prostoru. Topení hodim někam jinam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2014 12:43 Muž DrChila [243] Re: VitaValke
Já osobně to dělal tak že sem tam přihodil další filtr a nijak to neřešil nechal 3 týdny běžet spolu a pak sem ten starej vyndal.
Účinkovat bude taky i když ho jakoby vymácháš z bordelu toho druhýho. Ani jedna varianta není špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 11:51 Muž VitaValke [8] - MalawiEheim Aquaball 60
tak poté co mi ČP vozila balíček k doručovací poště (18km) celé 3 dny tak to vypadá že snad dnes bude filtr k vyzvednutí

měl bych k tomu pár otázek
poběží mi na záběh oba filtry naráz, je lepší nový filtr vymáchat se starým a naočkovat si ho? původní je ani ne týden umytý a mám stále lehce zvedlý NO2 i přes výměny vody, nebo mytí nemám riskovat a nechat to tak? Mám doma Sera Filtr Biostart tak to můžu pokapat tím. Jak dlouho nechat běžet oba? 2 týdny? 3?

měli by tam být dvě komory 1. nějaký molitan zřejmě a 2. vypadá taky na molitanový minifiltr, tenhle prostor budu vyplňovat Eheim Substrat Pro a mám v plánu to skoro nečistit, jen ten molitanový předfiltr

potřebuju ostříhat a rozsadit rostliny, takže se budu rejpat ve dně a zvířim hodně bordelu, mám s tím počkat až budou oba filtry zaběhlý a neměřitelný NO2, nebo to mám udělat klidně hned abych si nový filtr zašpinil detritem ze dna?

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:52 Muž VitaValke [8] - MalawiRe:
tak objednáno: Eheim aquaball 60 + Eheim substrat pro, díky všem za pomoc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2014 20:38 R Muž Silent [5949] Re: VitaValke
Ten sáček mini siporaxu by ti měl stačit, ale osobně bych doporučil trochu připlatit a koupit si www.akva-tera.cz/… je toho 250ml takže budeš mít rezervu. Tahle hmota je asi nejlepší biologické médium co je momentálně na trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:31 Muž acik [416] Re: VitaValke
jak píšou tady zkušení pánové,tak ano,taky souhlasím s Eheimem :) a to s davem nerad chodím,raději proti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:29 Muž VitaValke [8] - Malawi – porovnání
ok díky tak je asi rozhodnuto, taky se mi zamlouvá trochu víc ten aquaball, bude stačit jeden balíček siporaxu? www.akva-tera.cz/…

nedovedu si představit kolik je to objemově těch 35g
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2014 20:26 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
Za mě eheim s tím vytuněním.
Edit: A je to tady zase Honzo, tedy vlastně bratře. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:26 R Muž Silent [5949] Re: VitaValke
Za mně Eheim. Je tam větší možnost dokoupení dalších modulů a výtokových komponentů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:19 Muž VitaValke [8] - Malawi – porovnání
ještě rychlý dotaz, Sera Fil 60 nebo Eheim Aquaball 60?
oba mají rampu, a možnost dvou médíí, nechal bych molitan a jako druhý dokoupil siporax mini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 16:24 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: Heimdall
bublifuk nechci, ten rohový Eheim vypadá dobře ale nepřipojím na něj rampu, takhle se mi právě dělá řasa na druhý straně akva kde voda stojí

Pokud kostka bioakvacitu nestačí a je to vhodnější doplnit molitan nějakou keramikou navíc tak pak by bylo řešení Aquaball 45, jak vypadá je mi celkem jedno, stejně nebude vidět, teď mám kostku 40x60x130mm a nebyla za mokřankou vidět dkoud jsem jí neprostříhal

výšku vodního sloupce od dna po hladinu mám 220mm

200,-kč za Atmana je zanedbatelný, 700,- za Eheim bych ještě dotlačil ale víc už se mi moc dávat neche, litr za Fluval mi přijde už zbytečný

edit: tak koukám že u toho aquaballu maj obrázek se 3mi komorami ale je to jen nějaký minifiltr :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 14:44 Muž Joshuax [17]
Tech 500L je nesmysl, to je teoreticka hodnota pri idealnich podminkach. Mam 37.5L akvarko, i bez rampy neni proud nikterak prehnany na maximalni priskrceni a da se srovnat s puvodnim filtrem, ktery jsem musel mit naplno.
Ke zpomaleni dochazi diky prutoku pres filtracni hmoty i regulaci na vystupu. Pri pouziti rampy rampy mas pak moznost udelat dostatek der, aniz by jsi ztratil tlak, velikosti der pak opet muzes odladit pozadovany prutok. Te hodnoty 500 bych se fakt nebal...
Nenasel jsem lepsi reseni. Pocitali jsme to tu s nekym a aby tam nebyl pres molitan prilis silny prutok, musi ta kostka byt fakt 10x10x10cm, aby se tam vubec ty nitrifikacni bakterie mohly spravne usidlit a to je proste nerealna velikost pro tak male akvarium. Externi filtr pro tak male akvo je kravina, zavesny ma radu nevyhod (v mam pripade neslucitelne se svetelynm krytem akvaria).
Celkova vyska te kostky s hlavou je vyssi, nez tohohle filtru... Musel jsem koukat i na tohle, protoze vyska akvaria - 5cm substrat a potreba mit hlavu ponorenou pod hladinou, ci v pozadovane urovni prilis mnoho prostoru pro experimentovani neskyta... jakekoliv zmensovani objemu molitanove kostky = zvyseni rychlosti prutoku vody jiz na povrchu molitanu, jakekoliv snizeni rychlosti prutoku = nedostatecna filtrace...

Max 500L/h pri maximalnim priskrceni 200L/h - zpomaleni pres filtracni naplne - cca 100L/h a jsi tam, kde by jsi mel s prutokem u 30L vody byt...

Ale volba je samozrejme na tobe, jenom ten maly molitan nebude prilis fungovat a velky bude teda pekne ohyzdny...
(sam jsem si to zkusil dat ho tam jenom pro test, pouzivam ho na filtraci vody pri odkalovani akvaria, takze ho mam doma)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 14:30 R Muž Silent [5949] Re: VitaValke
Pokud nechceš vnější filtr máš několik možností. Vzhledem k velikosti a typu nádrže bych se rozhodoval mezi bublifukem, ovšem ten není nijak nehlučný, nebo například vnitřním www.akvarista.cz/… (má jak mechanickou tak biologickou filtraci) a nebo mnou vyzkoušený v cca 40ti litrové nádrži www.akvarista.cz/… ten je sice větších rozměrů, ale princip filtrace je stejný jako u vnějšího (mechanická, chemická a biologická, přičemž každá má svojí filtrační patronu) a další jeho výhoda je ve třech možnostech výtoku vody, případně klasiku v čerpadlem poháněnou bioakvacitovou kostku. Já osobně bych se rozhodoval mezi Eheimem aquacorner a Fluvalem U2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 14:20 Muž Legioix [574] Re: VitaValke
VitaValke napsal:

venkovní nechci, měli jsme kdysi nějaký Fluval a furt to někde teklo


Není filtr jako filtr. Tento jsem měl možnost asi měsíc vyzkoušet a nenašel jsem na něm chybu:
www.juwelakvarium.cz/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 13:49 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: Miso
ten aqarel se mi zdá až moc brutální s prutokem 500L, zatím to vypadá že asi půjdu do AT-F301 v úpravě s kostkou a rampou

venkovní nechci, měli jsme kdysi nějaký Fluval a furt to někde teklo, závěsný mám a vadí mi malý objem filtrační hmoty v základu, nemožnost si směrovat výtok kam chci,

další problém u závěsáku je že ho musím po vypnutí znova zalejvat vodou, nedokáže si nasát sám, což i u krátkodobého výpadku proudu může způsobit pak problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 13:22 Muž Miso [470] Re: VitaValke
nebolo by rozumnejsie kupit lepsi zavesny filter? pripadne externy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 13:18 Muž Joshuax [17]
Ja jsem koupil do takto maleho akva tohle:

www.akvatip.cz/…

Je to zajimave reseni a spojeni hrube filtrace pres molitan i dalsi medium v podobe keramiky pro nitrifikacni bakterie (je mozne zakoupit ruzne druhy primo original).

Zpracovani je dobre, vse spravne licuje, pouzivam to na minimalni prutok a je to tak akorat. Rampu jsem jeste nezakoupil, jeste ho nemam tak dlouho, takze je porad v zabehu spolecne se stavajicim setovym filtrem s rampou, ale mela by na to jit nejaka originalni od eheimu, nebo pripadne vyrobit ;)

Ma moznost prisavani vzduchu, ale na minimalni prutok nefunguje, navic je prisavani vzduchu docela hlucne, takze rampa tesne nad hladinou bude daleko lepsi a tissi reseni.

Jinak se to da stohovat, muzes vymenit molitan za druhy kanistr na nejake filtracni medium, nebo naopak zrusit kanystr a nahodit jenom dlouhy filtr (ne klasickou kostku) atd... Spotreba 4.4W je taky krasna, takze ja jsem zatim spokojen. Vahal jsem puvodne mezi touhle hlavou a Atmanem 200 prave ve spojeni s kostkou 10x10x13, ale prislo mi to obrovske do tak maleho akva, tohle se objevilo jako novinka presne v dobe, kdy jsem uz zacal uvazovat o eheim aquaball 60, ale ten je obrovsky a skaredy. Tenhle filtr neni na tmavsim pozadi vubec videt, kor kdyz se pred nej zasadi nejaka rostlinka.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 12:38 Muž fido16 [631] Re: VitaValke
To by určitě šla pokud zvolíš vhodnou trubku a uděláš do ní dírky. např nahřátou jehlou tak to bude v pohodě filtr by to měl utáhnout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 12:37 Muž fido16 [631] Re: Legioix
Nj ale je to strašně velký krám do tak malého akvária :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 12:33 Muž Legioix [574] Re: VitaValke
Na to AQ bude bohatě stačit tato hlava: www.akvarista.cz/… + molitan dle velikosti nádrže. rampa bude v tak malem aq asi zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 12:32 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: fido16
na ty atmany jsem koukal, líbí se mi že by na ten výtok šla dát třeba 30cm rampa
teď to vytejká 3cm žlábkem, kytka pod je ohlá v proudu a zbytek akvárka se nehne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 12:11 Muž fido16 [631] Re: VitaValke
Čau pokud je akva takto malé tak bych doporučil zakoupit tento filtr
www.zbozi.cz/…
A po málé úpravě stávajícího koše na něj narazit molitanovou houbu. A máš filtraci vyřešenou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 11:17 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: MonterMonty
mě právě na základě tohohle článku www.rostlinna-akvaria.cz/…
napadlo tam nějak umístit rozstřikovou rampu aby byla lepší distribuce živin po akváriu, pokud se bude dál dařit tak bych měl v plánu osázet dno HC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 10:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: VitaValke
Čerpací hlava asi bude moc silná na takové malé akvárko , ten akvacit by to taky řešil , běžně se použivají bublifuky a fungují , ten molitan jak píšeš je dost jemný a ucpává se více , nezapomen pak nový filtr zabíhat v souběhu se starým , já měl v podobném Aqua fun 1 , sundal jsem víčko , stáhnul houbičku na nádobí a napích na to kostku akvacitu cca 5x5x12, taky to gunguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 09:49 Muž VitaValke [8] - Malawi – úprava filtru nebo nový?
zdravím, potřeboval bych poradit co s filtrem, mám s ním akorát trápení, mám setový filtr FM-120 www.akva-tera.cz/…
originál má náplň velikosti houbičky na nádobí tak jsem ho na sací trubici doplnil kostkou jemného molitanu asi z bublifuku, problém je ten že pak je filtr docela slabý a každý 2-3 týdny musím molitan vymáchat protože už netáhne

napadají mě dvě možnosti jak filtr pořešit:
1. vyhodit molitan z bublifuku a nahradit ho nějakým hrubším (bioakvacit nebo jak se to jmenuje) a místo "houbičky na nádobí" nasypat do nádržky třeba siporax nebo podobné médium

2. filtr vyhodit úplně, dát nějakou čerpací hlavu na kostku + rampa

3. uplně jiný řešení???

četl jsem tady jak je důležité proudění vody v akva, ten můj filtr má výpust cca 3cm takže o nějaký točení vody nemůže být moc řeč, nebude i na tohle lepší hlava doplněná rampou po celé délce akva?

jinak nějaké údaje: akva 45x28x30 (cca 30L čistý objem)
výměna vody cca každých 5 dní 1/3 objemu
čištění filtru cca 3 týdny
vzduchování nepoužívám a bublám CO2 z burčáku přez lipové dřívko, pokud by se CO2 dalo zapojit do filtru, bylo by to rozhodně plus
hnojím PMDD
hnojí živorodky...

více info v prezentraci

předem moc díky za jakýkoli návrh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 14:58 Žena Atika [134] – Hailea Čerpací hlava PT 200
Zdravím, nemáte někdo zkušenost s těmito čerpacími hlavami (buď 200 nebo 400)? Jde mi hlavně o to jestli jsou tiché a spolehlivé. Ta 400 by měla být výkonem srovnatelná Atmanem 200, ale je srovnatelná i kvalitou? A do 50 l spíš tu 200 nebo radši 400. A ještě,pokud to někdo má doma, by mě zajímalo jestli na to pasuje trubka z molitanu k AT 200. Díky za případné reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:08 Muž Miso [470] Re: matus13
tiez dobre ;) , za 65e mas super filter ktory bude sluzit x rokov.
uz som to pisal na sk fore, ak ho chces este stisit treba zatazit hlavu filtra, ja pouzivam mikrotenovy sacok naplneny strkom. ale uvazujem ze kupim asfaltovy sprej a zvnutra nastriekam ten plast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 20:56 matus13 Re: Miso
som s nim volal ze za 65 mi ho da menej uz ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:53 Muž Miso [470] Re: matus13
oplati, tichy je ralativny pojem, ale vo vseobecnosti ano, musis si ale uvedomit ze je to uz celkom vykonny filter ;-)

PS: sak skus zrazit cenu na 60e pre klud duse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:35 matus13 Re: Miso
takze sa oplati za tych 70eur?a je tichy?ne ze mi bude v noci hucat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:31 Muž Miso [470] Re: matus13
pre tvoje akva je ten filter akorat, jeho konstrukcia je hodne jednoducha cize nieje tam moc veci co by sa mohli pokazit, a ak aj (opotrebovana oska rotora...) nahradne dieli su dobre dostupne. ja mam 2211 a 2213 z bazaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:18 R Muž romant [27987] Re: matus13
Obecná poučka při výběru říká. Podívat se na papírovej výkon filtru, ten vydělit dvěma, což bude cca výkon po zašpinění a když tento výkon dokáže danou nádrž za hodinu přečerpat 2-3x, tak ho zařaď na seznam z něhož budeš vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:11 matus13
oplati sa kupovat filter Eheim 2217?cital som ze je az do obsahu 600L a ja mam 200l akva ale mam k dispozicii za 70e pouzivany funkcny a ake mate skusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 15:45 Muž kus [200] - RostlinyRe: jmalyska
na to to chce pořádnou raketu. www.nishikigoi.cz/…
A ještě je u nich možný řiditelný výkon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 14:28 romanticek Re: jmalyska
Tady jsou ještě zbývající čerpadla od 3000l/hod do 50000l/hod
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 14:26 romanticek Re: jmalyska
Tady posílám tip na čerpadlo:
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 14:18 Muž jmalyska [167] – Filtr k obřímu akváriu
Kolegové, má někdo tipa na výkonný a hlavně TICHÝ filtr, resp.čerpadlo/čerpací hlavu k akváriu o litráži cca 3000 litrů? Chci mít pod akváriem filtr, voda do něj přepadem a zpět nahoru přepadem, převýšení dobrých 200cm, výkon si představuji 1x5000L či 2x3000l, klidně i více. Možno taky použít průtokové čerpadlo na hadici, resp.pvc trubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 23:11 matus13 Re: Heimdall
a taketo tieco nebude stacit? abc-zoo.sk/… a k tomu molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:48 R Muž Silent [5949] Re: matus13
Myslím, že to bude chtít výkonnější filtraci. Minimálně větší filtrační objem. IMO bych doporučil vnější kanystr. Zkus se podívat na některé Malawi nádrže podobného objemu zde na webu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=3851