Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 164 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 13:38 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Určitě dobrá volba, pokud je možnost (např. ve Sklorexu nyní dostupné) tak rozšířít o košík, dva navíc a naplnit kvalitním bio médiem...v tomto případě eheim substrat pro, nebo sera siporax mini.

Více než rok to takhle provozuji s rozšířeným biopowerem od eheimu, i se serafilem od sery.

Na to že údržbu dost flákám a ryb také není málo, tak si na lehce vylepšené vnitřní filtry nemohu stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 12:57 mbmatty Re: fantuomas
Tak ten jsem tri dny zpatky instaloval do sveho akva. Cekam, co z nej vyleze, ale tvari se kvalitne a promyslene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 11:16 Muž fantuomas [35] - Rostliny – eheim biopower 160
zdravím, má niekto skúsenosti s týmto alebo podobným filtrom? ( eheim biopower)
rozmýšľam že ním nahradím môj hagen powerhead201+biomolitan.., do rastlinného 150 l akva,

dík za odpovede :)

ps. hlavne ma zaujíma údržba, nemám záujem čistiť filter viac než 1-2 X do mesiaca..cca,
a tiež či mu neprekáža tvrdá voda, dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 22:19 R Muž Silent [5949] Re: Alen
Mám menší verzi tohoto filtru a můžu říct, že údržba je fakt jednoduchá a účinnost je velmi dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 22:15 Žena Alen [0]
Díky moc :-) Koupím eheim profi, lépe se prý čistí filtry. Díky za info palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 22:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Alen
Když si vyrobíš filtr sám doma, tak to bude určitě levnější a pokud si šikovný tak to může být i kvalitnější. Ale musíš počítat s tím, že ti to zabere dost času a takový filtr bude prakticky prototyp, takže se pravděpodobně při jeho užívání vyskytne spousta větších či menších problémů. Na internetu najdeš spoutu návodů ať už na otevřené skleněné filtry, tak i na uzavřené filtry podobné konstrukce jako jsou ty Einheimy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 22:06 R Muž Silent [5949] Re: Alen
Eheim je ve filtrační technice pro sladkovodní akvária bezkonkurenční jednička. Stejnou kvalitu za menší peníze neseženeš už proto, že Eheim si svojí filtrační techniku vyrábí ve svých německých továrnách takže logicky oproti Číně je to dražší. Navíc se do ceny musí promítnou i vývoj techniky. Od Eheimu potom kopírují povětšinou čínské firmy, které si následně mohou dovolit nasadit nízkou cenu Ovšem kvalita originál Eheim výrobků je neoddiskutovatelná. Pokud chceš něco levnějšího musíš počítat s nějakým tím kompromisem. I když mně osobně filtry Eheim, alespoň ty základní jako je classic a ecco přijdou cenově velmi příjemné. Vyšší třída jako je professionel 3 už holt stojí více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 21:46 Žena Alen [0]
je-li stejně něco kvalitní jako eheim za dobrou-či levnější cenu? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 19:20 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Alen
Tady je odpoved www.monsterfishkeepers.com/…
Pokud neumis anglicky, velmi strucne shrnuti testu obdouravani NH3. Eheim je lepsi, ale aspon v jeho zemi drazsi. Takze v pomeru cena/vykon to tak jednoznacne neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 18:25 R Muž Silent [5949] Re: Alen
Osobně bych šel do Eheimu. Má pohodlnější údržbu a výrazně nižší provozní náklady. Na 600 litrů je ideální a s rezervou. Fluval FX5 mi IMHO přijde trochu humpolácky řešený, byť technologicky není špatný, tak Eheim je mnohem kompaktnější a má lépe řešený průtok vody filtračními hmotami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:42 Žena Alen [0] – Akva 600litrů afrika
Chtěla bych se poradit, budu mít akva cca 600 litrů, délka 200 cm. Jaký filtr mám zvolit na afriku? Eheim 2080 nebo Fluval FX 5 ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 19:43 Muž Yirka [9118] Re: R|A|C|
Až to zopakuješ za 4-6 týdnů tak to bude mít plnou platnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 19:34 R|A|C| Re: katterinecka
Tak rostlinky už jsou doma a zatím se jim daří. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: R|A|C|
nezáleží na tom kolik přesně tam bude rostlin, ale jaké druhy a hlavně jestli se jim bude dařit. Ani stovka rostlin by ti nepomohla kdyby nerostly a pomalu zdechaly. A to není žádná teorie, hodně lidí v akvárku takové rostliny má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:37 R Muž romant [27981] Re: R|A|C|
Tak pokud Ti tam ten přesnej počet rostlin bude hodně vlát v proudu vody, tak to můžeš lehce přiškrtit, ale ona se ta kostka biomolitanu časem zanese a výkon se přirozeným způsobem sníží, takže bych si myslel, že to škrcení nebude moc dlouho nutný, neb pohyb vody je vždy žádoucí. Výtok vody z filtru nastavíš tak, aby se hladina lehce čeřila a přivzdušňování nebude třeba. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:30 R|A|C| Re: romant
No a na jak to mám nastavit at je to akorát tu regulaci průtoku ? A přivdušnovat jim tam nebudu muset ne když tam budu mít cca 19 rostlinek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:53 R|A|C| Re: Haimdol
No přesně tenhle chcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:12 R Muž Silent [5949] Re: R|A|C|
Kup si takovéto čerpadlo shop.miga.cz/… k tomu bioakvacit velikosti 10x10x20cm a budeš mít filtraci za pár korun a velmi účinnou. Regulační nástavec je u čerpadla přibalen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:12 R Muž romant [27981] Re: R|A|C|
Viděl bych to na klasiku.
www.akva-tera.myeshop.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:07 R|A|C| Re: Haimdol
No momentálně mám akvárko prázdný takže nemám žádné ale ten Atman by stačil v poho ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 17:54 Muž dobrman101 [1] - Rostliny
No a kdyby jsem si pořídil skleněný filtr s obsahem filtrační hmoty 30l dal by se tam použít slabší filtr od Eheimu? Myslím typ EHEIM professionel-3 2075
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 17:36 R Muž Silent [5949] Re: R|A|C|
Co máš vůbec za čerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:29 R|A|C| Re: Haimdol
A na jak to mám tak nastavit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:12 R Muž Silent [5949] Re: R|A|C|
Čerpadla Atman musí být pod vodou a jsou regulovatelná. Říkals, že máš vybrané, tak jsem předpokládal, že víš co chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:07 R|A|C| Re: Haimdol
A ten filtr musí byt ponořené celé ve vodě že ? Jde tam nastavit nějak průtok nebo tak něco ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:04 R Muž Silent [5949] Re: R|A|C|
Pro založení tématu musíš být registrovaný. K tvé otázce. Předpokládám, že tím Atmanem máš na mysli čerpadlo a k němu pro tvůj objem je vhodná bioakvacitová kostka alespoň o rozměrech 10x10x20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 15:51 R|A|C| Re: fido16
Dobrej ohledně filtru do akvárka které filtr se hodí do akvárka o objemu 98l ? Mám vybranýho Atmana ale nevím jak velikou pěnu.
Nevíte jak zde založit téma mě to nějak nefunguje díky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2011 13:59 Muž fido16 [631] Re: Moucha
dobra chapu ze vnitrni filtry nemaji takovou velikost filtracni hmoty hadat se nebudu asi prece jenom jsi zkusenejsi akvarista vic jak ja. To nebudu popirat. A myslim si ze to neni ani tak o chytrosti ale o zkusenostech. Ja jsem vzdycky pouzival molitanovou kostku probublavanou obyc vzduchovacim motorkem a ted jsem chtel neco co mi nebude vrcet jako blazen. tak jsem poridil tento filtr mozna to nebyl ten spravny tah a mel jsem se vice poinformovat. Pro priste az budu porizovat novy filtr do akva budu volit jinou cestu. je pravda ze cisteni filtru delam kazdy tyden jelikoz se zanese. A zkusenosti s cerpaci hlavou skutecne nemam pro priste se lepsi zeptam nez neco koupim. a jestli jsem psal blbosti tak se omlouvam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 13:41 R Muž Silent [5949] Re: dobrman101
Buď si udělej nebo nech udělat sám vnější skleněný velkoobjemový, nebo já osobně bych si pořídil komerční kvalitní Eheim www.akvaristik.eu/… tam je kvalita a funkčnost zaručená.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 13:33 Muž dobrman101 [1] - Rostliny – Jaký filtr pro 700l akvárium?
Stavím nové akvarium a řeším filtraci. Nevíte jaký venkovní filtr by stačil na mé AQ? Chci mít rostliné akvárium s neonkama a terčovci. Děkuji za rady a návrhy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2011 18:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
nevim kolik ti je let, ale moc chytrej asi nebudes.... honice vody (takovej lidovej terminus technikus) jsou filtry, ktere maji nedostacne velkou filtracni napln, coz nahrazuji zvysenym prutokem, takze honic vody muze byt i cerpaci hlava s malou kostkou bioakvacitu (vykonem cerpadla a velikosti kostky neodpovidajici konkretnimu akvariu)

vetsina doporucuje onu cerpaci hlavu s distatecne velkym biomolitanem protoze se jedna o jedno z nejlepsich reseni - co se tyce pomeru cena/vykon, u malych akvarii to bejva bublifuk, funcne temer identicka zalezitost
u vetsich akvarii se pristupuje k ruzne resenym externim filtrum
precti si ten clanek co jsem ti napsal, tam muzes nastudovat jaky jsou moznosti filtrace
a pokud by jsi si procetl cele vlakno tak by jsi nepsal takove blbosti co pises
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 18:05 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: akvaristik
Akvarium ma teoretický objem 450 l, ale reálný odhaduji na něco málo přes 300 litrů.. Ve vnitř budu mít jen jeden malá filtr schovaný za pozadím. ( nevejde se mi tam velká houba bioakvicitu). Uvažuji jště nad tímto filtrem EHEIM Classic 600 (2217), protože mám obavu z přetečení Tetratecu - našel jsem na něj lepší reference jak na atman...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:32 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: gennaro
Výkonostně je s Tetra-Tec určitě srovnatelný např. EHEIM Ecco 300 a cenově to zase není tak velký rozdíl. Kvalita a výkon (myslím skutečný filtrační výkon, ne jenom zbytečné čerpání vody)je na straně Eheimu. Tetra-Tec 1200 bych na větší nádrž než 300 litrů nepřipojoval. Další stránka je hlučnost a spolehlivost. Záleží na velikosti Vašeho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:13 Muž fido16 [631] Re: gennaro
Aha tak tj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:08 R Muž Silent [5949] Re: gennaro
Z těchto dvou bych zvolil Atman CF-1200. Poměrně slušné řešení je ještě např. Aqua Nova NCF-1200 nebo 1500. Nebo o něco dražší filtry JBL CristalProfi e.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:06 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: fido16
jj, ale potřebuju venkovní... bioakvicitovou kostku za ni neschovam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   15.04.2011 16:03 Muž fido16 [631] Re: gennaro
tak když si prectes prispevky kousek nahore tak zjistis ze kluci doporucuji cerpaci hlavu a akvacitovou (biomolitan) kostku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 15:43 Muž gennaro [8] - Afrika – filtr
Ahoj,

jaký filtr je lepší Atman CF-1200 nebo Tetra tec EX 1200. Diskuze jsem zběžně pročítal, ale bohužel na Eheim nemám finance. Případně poraďte nějaký v podobné cenové relaci.. Moc dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 15:17 Muž fido16 [631]
jen cerpaci hlava a bioakvacit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 15:17 Muž fido16 [631] Re: Moucha
No a co teda neni honic vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
psal jsem o sve zkusenosti!!!!! kurna poradne cti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2011 12:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: seic
Ale jiste, navic kazdeho na tom bavi neco jineho. Nekdo si hraje s tim, ze si dela vlastni osvetleni, nekdo filtr, nekdo skrinku, nekdo elektroniku kolem, nekdo lepi sklo, nekdo nic z toho a ma bajecne vysledky s odchovy, nekdo ma zase nadherne rostliny, jiny si vyrabi pozadi a lepi skalky, nekdo co muze klidne koupi a bavi ho jen se divat...

To je na te akvaristice bajecne, kazdy to bereme po svem, neni to jen jeden jediny obor, kazdy mame mezery jinde, ale uplne vsichni pozname, ze tohle akvarko je fakt neco super a tohle az tak dobre neni, zkratka co to je ten dobry vysledek uz jen intuitivne pozname vsichni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 12:22 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – uuuu tady to zase zije
fido16 si dovolil obhajovat honic vody jako kdysi ja :-) jen bych dodal, ze at si kazdy pouziva, co se mu libi, hlavne kdyz mu aqua funguje ke spokojenosti jeho i ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 12:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: HaDaS
Honič vody se někdy hodí. Já mám vnitřní Fluval 4+, to je typický honič vody, má velký průtok a minimální objem filtračního materiálu. Ale výborně sbírá mechanické nečistoty, vyrábí ideální proud vody v akváriu (kolem dokola, jak už tu někdo psal) a na jeho výtoku mám nasazeno vzduchování. Čistím ho každý týden a je v něm vždy minimálně 10x víc bordelu než jsem schopný odkalit. Na biologickou filtraci mám vnější skleněný filtr s méně než polovičním průtokem.
U mě je problém s tím, že moje ryby "vyrobí" hodně mechanických nečistot, takže toto řešení mi přijde ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2011 11:48 HaDaS Re: fido16
Honič vody je vcelku výstižný. Mám takový honič 5 měsíců. Hodnoty vody ok, cirkulace ok, design ok, tichost super, spolehlivost zatím super, úhyn rybek minimální, řasy minimum.
Ale ta údržba ... hrůza. Předfiltrace se musí čistit co 5-7 dní (strašnej sajrajt), akva radši důkladně pozoruji dnes a deně (když se mi něco nezdá, ihned odkaluji a měním vodu), co deset dní doplňuji bakterie, dvakrát jsem měnil dno (kvůli lepšímu usidlování alespoň nějakých bakterií), radikálně jsem snížil osazenstvo (je pravda, že předtím to byla ploutev na ploutvi). Je toho více, a nikdo nechce přeci akva proto, aby se stal jeho otrokem (tak si občas připadám).
Proto mám připravenou přestavbu filtru na vnitřní samodělný. Ze stávajícího filtru použiji jen "honící hlavu" :-) jako čerpadlo, protože je opravdu úžasně tichá, výkonná a zatím i spolehlivá (kdyby něco, mám vyhlídnuté čerpadýlko).
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:40 Muž fido16 [631] Re: Designer
mě se voda točí jakoby dokola v akváriu. na druhé straně se mi odráží jakoby od skla a jede zpatký k filtru to vidím když se dívu a když tam dám ruku tak cítím jak voda jede od filtru ke sklu naproti a tam se odráží a cirkuluje jakoby to dělá takové O. Filtr stěna akvaria druha stena a filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Ono se s filtrem da pracovat a muj nazor je, ze by mel vypoustet na druhe strane akvaria, nez nasava. Pak muze byt v akvariu cokoli, aby voda tekla jak ma. A protoze mam vystup z filtru ne jak pisu, jsem po naliti Sera Nitrivec na filtr sledoval, jak se bude bily zakal sirit. Hezky objel akvarko, temer dokola, takze vyhovuje. Takovy test stoji par ml Nitrivecu, ktery akvariu rozhodne neublizi, a pomuze spravne nastavit vytok z filtru, kdyz uz to neni trubka na druhou stranu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:28 Muž fido16 [631] Re: Moucha
A proto jsi myslel že když mi rostou hojně rostliny že mi brání v průtoku vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
jo to byly kousky slepy hladiny.... cereni hladiny ten povlak rozboji, ale kdyz prerostli kytky brani proudeni vody, tak voda hlavne cirkuluje v okoli filtru

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [164] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232449x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=8151