Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 188 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 13:01 R Muž Silent [5949] – Re: RadioactiWe
Pro nádrž bez rostlin bych doporučil filtr s co největším objemem. Vnější Eheim je samozřejmě nejlepší volba, ale pokud máš napjatý rozpočet tak se zkus podívat po Atmanu CF 600 nebo Aqua Nova NCF-600.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:54 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, plánujem akvárko 112l. Bude pravdepodobne bez rastlín. Som zvyknutý na častú výmenu vody a udržiavanie dobrého stavu vody aj s filtrom Atman At-f301 ak viete čo tým myslím hmm :-D
Do nového akva sa rozhodujem medzi týmito
www.shopakva.sk/…
www.shopakva.sk/…

Je síce pravda že za ten externý by som utratil skoro všetky financie vyčlenené na akvárko ale keď to má byť pre dobro veci tak do toho investujem.
Prípadne by ste mi vedeli poradiť ešte nejaký lacnejší a spolahlivý shop?
Ďakujem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 04:01 Muž Yirka [9126] – Re: pe3k
Stačí, lépe je však zkombinovat s jiným médiem především pro předzachycení hrubších nečistot. Záleží však na typu filtru a co umožňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 00:16 pitrs06
ještě se zeptám, když bych měl prázdný vnější filtr, stačí tam nacpat jenom biomolitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 08:05 Muž Yirka [9126] – Re: pe3k
Okysličení probíhá pohybem hladiny, žádného difuzoru ani zpětného ventilu netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 23:24 Muž j0hny [86]
S vhodnym difuzorom a pre istotu spetnym ventilom ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 23:20 pitrs06
Díky za rady, klidně pokračujte palec Jde u venkovních filtrů okysličovat voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 22:05 Muž RadekCX [219] – Re: pe3k
kostka Filtrenu a cerpaci hlava je naprosto v pohode a je to za par kacek - take jsem ted zacinal po skoro deseti letech se 120l akvarkem - od brezna do cervence jsem tak akvarko rozjizdel a vsechno fungovalo jak vino

ted ale uz mesic funguju s externim filtrem (konkretne Aqua Nova 600) a to jen z toho duvodu, ze je pohodlnejsi cisteni (neviri se kal usazeny v molitanu kdyz ho vyndavas)a take ze filtr nezabira misto uvnitr uz tak maleho akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 21:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: pe3k
Záleží kolik do toho chceš investovat, levná varianta je čerpací hlava a kostka bioakvacitu a nebo vnější filtr X-) Vnitřní z mých zkušeností bych nedoporučoval to už je lepší ta čerpací hlava ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.07.2010 21:10 pitrs06 – 72l
zdravím všechny, kdysi dávno jsem byl akvarista a teď jsem zpět a jde mi z toho hlava kolem, těch nových věcí.... :). Moje otázka se tu omýlá pořád dokola, ale stejně se zeptám: ve výrobě mám nádrž 72l a nemůžu se rozhodnout jaký filtr. Jestli ještě stačí čerpací hlava s molitanem nebo vnitřní třeba ehaim aquaball 130 a nebo už radši venkovní a jak je to u venkoévních s okysličením vody? Už mi z toho bolí hlava sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:58 Muž ondrasheq [10] – Re: j0hny
nevím, no... já bych ten sráč od Aquaelu nejraději už hodil z okna...
chci nej. filtr do 700 Kč na 54 l nádrž ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:42 Muž j0hny [86]
No, provizorium, zozen si nejaku krabicku napr. 6x6x10cm, napchaj tam molitan a zastrc do toho to cerpadlo, casom sa to zanesie a prietok sa znizi.
Vecsina filtrov maju maly objem a velky prietok, snad nejaky filtrik na miniakvarko a nejak zvetsit objem. Napr. denerle a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:30 Muž ondrasheq [10]
54 litrů - nádrž na hranici mezi malým a větším akvárkem - jaký filtr? Naletěl jsem a koupil Aquael Mini - brutální výkon na mikro kostku biomolitanu. Nefiltruje, ale jen čeří - naprostý shit.
Rád bych se pohnul z místa - teď to řeším tak, že mám hlavu Aquaelu položenou na velké kostce biomolitanu, ale beru to spíš jako provizorium - taky to nic neřeší.
Zároveň nechci dát za filtr víc peněz než za celou nádrž se vším příslušenstvím (rozumnějte více než dejme tomu 700 Kč). Co byste vybrali?
Jinak řečeno - nejlepší poměr cena/výkon pro 54l nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 17:22 daniel Re: JuraS
Osobne je to videt najlepšie ale tieto dva filtre sú dostupné asi len na nete.
Ale neviem či by mi stačil vo filtri len molitan a filtračná vata aby bola v akváriu čistá voda? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 15:05 JuraS Re: daniel
ten boya i když ten druhý je velmi podobný..vypadá ale že má větší nádobu na filtrační hmotu..chce to vidět osobně..takhle se to moc nedá hodnotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 14:22 daniel Re: JuraS
Ale teraz ktorý ten Boyu alebo Aquatic Nature?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 12:09 JuraS Re: daniel
mám podobný od atmana...šílený rambajz, málo filtračních médií (i když se dají původná vytahat a nahradit třeba filtrenem) a provzdušňuje to vodu jen když je hladina na správné výšce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 22:03 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: daniel
Tohle si přečti ...

www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:57 daniel Re: Maza
Ďakjuem za rady ešte pozrem kamenné obchody možno že mi ešte poradia nejaké ak nie tak skúsim tvoje rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:48 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: daniel
Chápu, že nejsou peníze, ale asi bych těch 10-15€ došetřil (oškubal rodiče) a pořídil nejaký menší vňitřní filtr zavedené značky. S tím co jsi vybral budeš mít fakt jen práci a vztek.

Možná varianta (a začíná se mi pro tvoje plány líbit) je taky :

www.sklorex-akvarium.cz/…

plus akvacitová kostka:

www.sklorex-akvarium.cz/…-/
nebo, podle výšky akva
www.sklorex-akvarium.cz/…-/

Celé to výjde odhadem tak na 16-17€.

Bohužel linky v SK nemám, zkus si to vygooglit :-)

daniel napsal: 20-30l akvarium nejake male rybky, rastlinky

A hlavně: čím větší, tím lepší :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:31 daniel Re: Maza
20-30l akvarium nejake male rybky, rastlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:27 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: daniel
Ten Atman mám - v šuplíku :-( . Měl strašně málo filtrační hmoty a rychle se zanášel - byl v 12 litrové vytíračce. Raději bublifuk.
Jak velké to akva plánuješ? A jaké osazenstvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:11 daniel Re: Maza
Rozmýšlam nad filtrami:
Atman HF-0100 alebo Aquatic Nature Flow 60
www.akvashop.sk/…
Ale chcem niečo lacnejšie a menšie ale aby boli dostať aj filtračné náplne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 20:46 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: daniel
Záleží do jakého objemu akva, ale podle fotky je tam příšerně málo filtračních hmot. Cena je nízká, značka neznámá. Asi bych do toho nešel. U takových levných věcí stejně zjistíš, že buď to nefungje jak má, nebo jen chvilku :-( a jdeš koupit dražší.

To už raději něco jako:

www.zoohit.sk/…

Ja vím, dvakrát dražší, ale třeba spotřeba třetinová a funguje to. Já mám ale raději buď kvalitní vňitřní filtr nebo vnější kanystr a oboje třeba v kombinaci s bublifukem. :-)
Edit:
A nebo :

www.arapezinok.sk/…

Přece jen jsou to již odzkoušené typy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 20:10 daniel – Boyu Bio filter WF-2015
Máte niekto skúsenosť s filtrom Boyu filter WF-2015 ale asi to je nová značka. :-(

www.arapezinok.sk/…
Ale asi v Česku sa tieto filtre nepredávajú.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 06:26 Muž czpetr [0] – Re: josta007
Určitě bych šel do fluvalu mám fluval 305 new cca 3 rok a funguje bez problémů.Pokud chceš investovat více pěněz tak eheim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 21:37 R Muž Silent [5949] – Re: josta007
Všechny značky musí splňovat technické normy, takže více méně záleží na tom kolik chceš investovat a nakolik chceš komfort ovládání a údržby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 20:43 Muž josta007 [0] - Živorodky
chcem sa spitat chcem vonkajsi filter a akej znacky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 20:08 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: Asarka
Nedávno jsem zařizoval zhruba stejně velké akvárium, takže moje zkušenost :

1. čerpadlo Atman 200 + kostka pěny atman www.akva-tera.myeshop.cz/… , www.akva-tera.myeshop.cz/… Výhodou je velká filtrační plocha a nízká cena pořízení. Nevýhoda je že čerpadlo drní - je hlučné. To se dá vyřešit tím, že se pěna posadí volně do akvária a ne pomocí přísavek na sklo. Poté ani nevíš že filtr jede.

2. vnitřní filtr Aguaball 60 www.zoohit.cz/… Ten mám v menší nádrži a max. spokojenost, naprosto nehlučný, možnost rozstřikovací rampy, bohužel vyšší cena.

Regulovatelné jsou oba. Tiché také, pokud není Atman přímo na skle.

Takže pokud Ti nejde o cenu tak doporučuji Aquaball 60, pokud chceš ušetřit a mít nejvíce efektivní filtraci (nejvyšší obsah pěny) tak Atman + pěna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:34 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Kolik váží? Komplet s nádrží odhaduji tak do 450kg.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:26 Muž hf [54] – Re: Haimdol
Já už na to pročítal víceméně pozitivní reakce na německých a anglických akvaristických fórech, takže to asi zkusím.

Teď ještě sehnat 120x50x50 akva bez podélných výztuh... :-P P.S. Kolik váží 120x50x50 akva s vodou a pískem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:24 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Tak vyzkoušej ten Hydor. Je to velmi dobrá značka jen u nás jejich technika není moc známá. Tuším, že to je italská firma která si i sama vyrábí přímo v Itálii. Časem bys mohl dát vědět jak to funguje a jestli to stojí za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:20 Muž hf [54] – Re: Haimdol
Jo, já s Tebou naprosto souhlasím, je to jednoduché, vyzkoušené a jestli bimetal má 2-3stupně hysterezi tak to stejně stačí. Problém je, že do tohohle akvárka chci co nejméně opičáren, bude napříč oddělovat obývací pokoj a kuchyň, takže do něj bude vidět ze všech stran. Navíc bude otevřené bez krytu, takže odpadne vytápění osvětlením (jak to mám teď u 200l) a přibude ochlazování odparem. Takže bez topítka mi tahle nová 300l asi nepůjde.

Stejně tak CO2 udělám tak jak to mám teď ve 200l, samostatným reaktorem na výstupu z filtru a hlavně dole ve skříňce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:06 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Pokud máš čidlo v nádrži tak topítko spíná podle aktuální teploty právě v nádrži. Pokud máš topítko v hadici a bez čidla spíná podle teploty v hadici. Předpokládám, že tam bude nějaký rozdíl i když asi ne nějak velký. Přiznám se že v tomhle jsem trochu staromilec. Klasické topítko mi v nádrži nijak nevadí (dá se schovat) a nevidím důvod přeplácet nějaké pro mně neupotřebitelné vychytávky, protože za externí topení dám tolik co za téměř tři velmi kvalitní klasická topítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:00 Muž hf [54] – Re: Haimdol
Je fakt že ten UniMax 250 je cenově někde uplně jinde než ty ostatní filtrace a objem má větší a příkon pumpy vyhovující. Myslíš tedy, že ten objem košů na 300l stačit bude? Jinak by mě to opravdu naprosto stačilo.

To topítko pro UniMax taky potřebuje senzor potopený v akvárku, což se mě moc nelíbí.

Ty s tím topítkem do hadice vidíš nějakou možnou potíž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 11:46 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Osobně si myslím, že na tvých plánovaných 300 litrů by ti stačil stávající UniMax 250 s objemem 5,2 litru hmot. Pokud tam použiješ kvalitní biomedia ( Sera siporax, Eheim substrat pro) bude i filtrační výkon dostatečný a náklady by byly jen za to topítko. V Polsku vyjde v přepočtu na cca 1400 korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 11:42 Muž hf [54] – Re: Haimdol
Protože má čerpadlo s 36W, což znamená, že bude totálně uškrcený na můj plánovaný průtok 300l/h a vyhodím zbytečně 800kč ročně za elektriku. Ale díky za tip, to jsem nevěděl že do toho lze dát i topítko do toho místa na UV lampu. Podívám se na to více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 11:36 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Když jsi tak spokojen s Aquaelem tak proč si nepořídíš větší Uni Max 500. Dokonce vyrábí i topení které instaluješ do filtru na místo UV lampy a jmenuje se Uni Heater 300W s elektronickým termostatem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 11:24 Muž hf [54] – Re: akvaristik
Tedy promiňte, ale rozdíl mezi 2028 a 2128 jsou více jak 2.000 CZK a člověk je omezen na těch pár filtrů s vestavěným topením.

To topítko do hadice stojí 1.300, je úplně jedno s jakým filtrem se použije a NEMÁ žádný další senzor v akvárku (u 2128 musíte mít ještě elektronický teploměr strčený přímo do akvárka podle kterého se topení ve filtru spíná).

Tzn. skutečně zde nevidím žádnou výhodu.

Pojďme se bavit ale o vhodném filtru, tam bych potřeboval poradit.:

Akvárko bude 120x50x50, tedy 300l, hodně zarostlé. Představa je minimálně 6l objem filtračních hmot, min. průtok 300l/h. Díky tomu mám trochu problém s Eheim 2076 (elektronická regulace), kde je min. průtok 350l/h. Slabší verze 2074 by vyhověla více (nižší min. průtok) ale zase má jen 4l filtrační hmoty.

Teď mám Uni Max Professional 250 příkon: 11W výkon a 4x1,3l a jsem s ním v podstatě naprosto spokojen. Není to žádný výkřik techniky ale za ty peníze dělá to co má. V porovnání s Eheim 2074 stojí méně jak polovinu při dokonce lehce větším objemu filtračních košů a stejným příkonem čerpadla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 07:13 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: hf
Tak topný filtr je zhruba o takovou částku dražší a je to schované ve filtru, navíc s vnějším displayem. Neřekl bych, že toto řešení je nějak výhodnější oproti integrovanému topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 00:41 Muž hf [54]
Teď jsem našel konečně průtokový ohřívač, co se dává na výstupní hadici z externího filtru. Takže v podstatě ani tím topením ve filtru člověk není omezen.

www.akva-tera.myeshop.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 00:24 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: hf
Letos na Interzoo 2010 představil EHEIM novinky i v oblasti topných filtrů. Článek, který jsem o tom napsal bude v příštích dnech zveřejněn. Tak pokud nespěcháte, můžete si počkat na tuto absolutní novinku. Jsem přesvědčen, že ji budeme mít jako jedni z prvních u nás k dispozici. Jinak 100% souhlasím s Haimdolem. Filtry 2126 a 2128 jsou stále dostupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 23:48 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Vlastní komorový filtr má výhodu nízkých pořizovacích nákladů a většího objemu filtračních hmot, takže jestli jsi dostatečně zručný můžeš se do toho pustit ;-) . Jinak k Eheimům. Elektronická regulace je vlastně jen luxusní nadstavba. Má své opodstatnění v dokonalém komfortu ovládání, ale na druhou stranu princip filtrace zůstává stejný jako u běžného filtru. Je to prostě nadstandart. Pokud bys chtěl filtr s integrovaným topením tak se podívej po filtru Eheim professionel II 2126 nebo 2128 thermo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 22:13 Muž hf [54]
Zdar,

Tušíte někdo, jestli jsou funkce Filtr Eheim Professionel 3 2074 electronic (elektronická regulace otáček (průtoku)) ve skutečnosti k nečemu?

Váhám mezi stavbou vlastního komorového filtru a mezi:

- Filtr Eheim Professionel 3 2076 electronic
- Filtr Eheim Professionel 3 2075

Oba 6.5l objem filtračních materiálů.

Resp. napadá vás nějaká alternativa k těmto? Chtěl bych s integrovaným topením ale bohužel nemůžu nic odpovídajícího najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:55 Asarka
Dobrý večer, prosím o radu, jaký filtr dát do 50l akvária, aby byl opravdu "co nejefektivnější", tichý a regulovatelný. Máme teď filtr ze setu a ten jen "honí vodu", má malý obsah molitanové pěny, je hlučný (slyším ho na vzdálenost 4m). Už jsem se na nějaké filtry dívala, ale vůbec netuším jaký. Děkuji za každou radu ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 06:58 roman
roman napsal: chcel by som do 250L akvarka nejaký vnútorný filter molitánový poradíte mi nejakú kvalitnú znčku? aj s difuzorom.



vyzera dobre....a iné by ste mi poradili aké? a aké by som mal pre moju nádž hľadať v shopoch? také čo prečerpajú 500L za hod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:31 Muž puky274 [0] – aky filter do 180l akva
aky filter mam dat do 180l akva ci vonkajsi alebo vnutorny prosim poradte,co sa mi tam viac hody a ktory je lepsi. CHcem biotop malawi ale to asi s filtrom nic nema ci ma? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:45 Muž karelpavel [18] – Re: roman
S difuzérem ? hmmm - bez, bych doporučil určitě www.akvapotreby.com/… ;-) plus molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:03 roman
chcel by som do 250L akvarka nejaký vnútorný filter molitánový poradíte mi nejakú kvalitnú znčku? aj s difuzorom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:11 Žena Imii [45] – Re: Haimdol
Takže 305 =)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [188] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=9351