Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 194 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 16:33 Tommys – Re: kuriertomas
Osobně mám v 54L aquaclear 20 ale asi patřím k těm méně spokojenějším zákazníkům, než se filtr zaběhl a porostl bakterií dělal strašnej kravál, když to trošku poroste a nechám ho tzv "zajed" je to lepší, Mám podloženou tu opírací hranu, podleženej spodní držák a stejně když je večer ticho hučí mezek jeden, co se týče filtrace, molitan pro 54L nedostatečný, uhlí k ničemu, keramika tak nějak akorát co se tam vejde, ale co jsem nepochopil, že je až na hoře, je to tak i v návodu, přitom by to měl být první stupeň hrubé filtrace ne?Zkoušel jsem to dát naopak, ale strašně se snížil průtok, nakonec jsem původní molitan a uhlí dal pryč a místo toho dal bioakvacit, co je trošku zvláštní je horní průtok filtrem který vlastně nejde přes media ale rovnou zpátky do akva, někde jsem četl že přímo u tohoto typu je možné mřízku kudy voda protéka nahoře zalepit, a filtr bude nucen čerpat přes media, ale ještě jsem to nezkoušel. Co se týče kvality filtrace, tak mám vše v normálu, filtr stíhá, je fajn že ho není vidět a je kompaktnější než kanystr. Za mě mu dávám tak 70 procent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 16:02 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – Aquaclear 30
Trebalo by sa vratiť k pôvodnej téme a to "Filtr Aqua Clear 30 vs ATMAN HF-0300". Ja mam doma osobne 2xAquaclear 20. Medzi článkami nájdeš na tento filter aj recenziu, ktorú som písal. www.rybicky.net/… Mne sa zdajú oba pomerne hlučné, neviem či je to len nejakým prúdením vody, alebo kde je problém, ale oba hučia rovnako.
Neprekáža to nejak extra, počas dňa to nepočuť, ale v noci ked sa ide spať, je to počuť, ale mne osobne to nevadi že by som nemohol zaspať...Jeden chalan mi písal, že ma 2xaquaclear 20 tiež, že ten čo má asi 2 roky nepočuť ale ten novy už počuť trochu je..Takže neviem či su to nejake nove motorčeky, alebo čim to je. Iny chalan pisal, že ma AQ clear 50 a že ho počuť nie je. Ja zvažujem kúpu Aqua Clear 50 do 80l akvaria tak uvidim či je hlučný rovnako, alebo už to bude iné. Inak v Hornbachu som porovnaval Aquaclear 20 aj 30 a rozdiel som našiel jedine vo veľkosti filtračnych naplni a tej nadoby, i to bol minimálny rozdiel. Ale spracovanie maju veľmi pekne a tiež som maximalne spokojny s filtraciou, voda čistučka. Inač tiež planujem nahradiť uhlie jemnou vatou, je to lacnejšie a netreba ju meniť každy mesiac... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 15:57 JuraS – Re: DonJuanKarlos
detrit a zbytky rostlin mi v první komoře filtru řeší svázané do hroznu plastové drátěnky ve kterých se tohle zachytí ale zároveň to nebrzdí průtoku vody..šneci marisa, gupky a krevetky se postarají o cokoliv co by se dalo sežrat a o jejich exkrementy se postarají nitrifikační bakterie ve zbytku filtru... gupky a krevety se tam dostali samovolně a i když je filtr zvrchu zakrytý plastovými cedulkami a je uvnitř stín a tma tak se jim tam daří...prostě boifiltr...do filtru jsem nasadil pothos a kdybych měl nějakou další popínavku tak ji tam přidám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2010 15:28 Muž fantuomas [35] - Rostliny
ideálny filter - neprerybniť + rastliny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 14:44 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny
Zdravím, jakou funkci má plastová mřížka u Atman HF 300 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 14:24 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: PPro
Tak nasávání bude asi stejný, zjednodušeně Účko z akvárka do filtru. Já jsem do spodní části v akvárku vyvrtal hodně děr a skryl za rostlinami, ale šlo by to třeba i dobře jávských mechem (omotat vlascem). Vývod bych řešil rozstřikovací rampou nebo prostě přidělat hadici (já jsem použil průhlednou) nasadit na čerpadlo a vývod upevnit tak, aby voda se voda promíchávala rovnoměrně v celém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:42 PPro – Re: DonJuanKarlos
Ted jsem si teprve všiml, že si psal, že je externí, takžeto je něco jiného, než plánuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:41 PPro – Re: DonJuanKarlos
A nějaký nákres nebo foto by nebylo? Zejména jak máš řešené nasávání do filtru a vývod čisté vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:08 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: JuraS
Od čeho asi:-D od detritu, kousků rostlin, co se do filtru dostanou a tak. Na filtr jedou 2 akvárka (70 a 200 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 17:46 R Muž Silent [5949] – Re: masek
Filtry to nejsou nejhorší, ale spotřeba energie mi na dnešní dobu přijde poměrně velká. Příklad Sera Fil 250+UV má 32W.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 16:08 Muž Yirka [9118] – Re: Uli
Dobrá volba, určitě budeš spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 13:46 masek – filtr sera
a co vnější filtr od fa. sera se zabudovaným uv zářičem máte někdo zkušenost? Dva v jednom docela dobrý ne a cena je taky docela příjemná jen jak to funguje ve skutečnosti. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 12:01 Muž Miras [111] – Re: Uli
do toho filtru bych v klidu šel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 10:46 Muž Uli [17] – Re: PPro
Budu zakládat 200litrové akvárium a vypadá to tak, že zvolím Eheim 2213 s origo náplněma Eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 10:41 Jardax – Vrtane dno
Rovnou se tady zeptam, uz jsem na to narazil, ale detaily mi unikaji - jakou vyhodu ma vrtane dno nadrze? Predpokladam ze je to kvuli filtraci a vymene vody obecne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 10:26 JuraS – Re: DonJuanKarlos
proč čistíš první komoru filtru ? od čeho ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 09:05 Muž DonJuanKarlos [30]
Já jsem si už takový ideální filtr pořídíl :) za 200kč nařezané sklo, z něj slepený několika komorový externí filtr + za 100-200kč trubky a hadice. Do filtru jako náplň molitan za nějakých 300kč. Čistý objem filtračních hmot je 15L a filtru 25L. Sice byly na začátku problémy s průtokem, ale to jsem si vyladil a teď sem nad míru spokojený. Čistím zatím jen první komoru jednou za 14 dní a průtok je stále stejný (vodu přečerpává čerpací hlava Atman at-200).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 07:08 Muž Miras [111]
PPro napsal: Okap by mohl být zapuštěn do 3D pozadí a z něj by voda v celé délce okapu přepadalo do akvárka
no k tomu v celé délce: ono je to taky dané jak silné bude čerpadlo, jaký průměr hadice(okapu), jelikož pokud nebude dostatečně silné, taky se může stát, že např.v půlce přestane voda téct, je potřeba to promyslet, spočítat, nebo lépe vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 00:09 PPro – Re: JuraS
Asi bych dělal tříkomorový filtr, nasávání jsem zvažoval umístit pod úroveň dna (v tom místě z oblázků 0.5-1cm), vývod do rampy. Napadlo mne, udělat vývod formou půltrubky. Byl by to spíš takový okap, v úrovni hladiny. Okap by mohl být zapuštěn do 3D pozadí a z něj by voda v celé délce okapu přepadalo do akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 21:25 R Muž Silent [5949] – Re: invalida
Jednoduše. Stoupající bubliny sebou strhávají přefiltrovanou vodu. Je to stejné jako když ti přeteče polívka v hrnci když vzkypí. www.akvamalawi.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 21:22 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
Jak to funguje? Mě to nedá kvůli dětem... musím jim to vysvětlit jak to bere.. nejde mi moc do škécy jak to saje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:30 JuraS
Kdybych si mohl vybrat a stavěl bych znovu akvárko a větší než mám teď pak jedině externí biofiltr s více komorami. Nechal bych se inspirovat filtry pro jezírka od odborné firmy Banat. Použil bych jejich filtrační materiály, filtr by byl umístěný pokud možno pod akva s bypasem pro vycucávače přebytečných živin - monstera deliciosa, několik filodendronů, šáchor..ve filru by byla komora pro sycení co2, komora pro případné vzduchování, komora pro automatické dávkování léčiv, hnojiva, rašelinného výluhu atd..., komora pro usazování a odsávání kalů. Cestou filtru by se řešila automatizovaná výměna vody. Nasávání do akva by bylo řešeno jednak půdním filtrem alespoň z části kde krmím ryby, z části ze spodní vrsty vody, z části ze střední vrsty vody a z části z hladiny. Množstvím filtrační hmoty a vnitřním uspořádáním bych chtěl docílit aby se filtr musel čistit maximálně 1x ročně. Filtr by byl postavený na desce s kolečky v kolejnicích tak, aby bylo možné s ním v případě nutnosti manipulovat.
Druhá alternativa je vlastní kýblový filtr vyrobený z konve na vodu o objemu 50 lt který by v mnohém měl podobné funkce jako popisovaný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:19 Jardax
Jsem asi staromodni, ale mne se porad libi pudni filtr.
Je to v podstate Hamburk, kdyz se to dobre udela ... obrovska plocha a pritom nic nezabira.
Chystam se ted na novou nadrz do prace, tak ho tam chci zkusit. S nekterymi drobnymi modifikacemi, jako je treba drcena lava v prvni vrstve nad mrizkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:06 Muž Miras [111]
taky bych volil filtr podle velikosti akva, v menších mám všude bublifuky, ale u vetších buď kvalitní vnitřní, nebo venkovní(těch jsem zastánce). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:56 PPro – Re: merxx
Nikdo se zkušeností s komorovým filtrem na straně uvnitř akvária za přepážkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 01:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Díky tomu,že jsem nechtěl odebírat litry z akviška,pořídil jsem si vnější filtr,a je to už pár let...Ano,má to své výhody a nevýhody,ale možnost vyčištění bez zásahu do nádrže byla priorita.Postupem času,jak šla technika dopředu,tak se snižovala sptřeba čerpadel,a dnes mám Eheim 2078 e,a jedu v 540 l nádrži na minimum,čili spotřeba je asi tak 10 W.A neslyším skoro nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 01:11 Muž paja66 [11] – Re: Horác
Já mám akvárko v obyváku, kde obyčejně nespím, takže to tak nemusím řešit. A když běží TV, stačí přidat trochu volume a akvárko už není slyšet ani náhodou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 01:04 Muž Horác [3942] – Re: paja66
Mně to taky nevadí. Nejsem žádnej cíťa :o) ... a spát se u toho taky dá ... když přijdu utahanej z práce, tak mě ňáký bubly bubly nerozhodí :o) ... jsem koženej natotata :o))) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 00:56 Muž paja66 [11] – Re: Horác
Zítra ho tam zkusím dát a uvidíme, o kolik to bude tišší. Na to bublání jsme si tu všichni zvykli, není to tak strašný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 00:48 Muž Horác [3942] – Re: paja66
To nevím. Možná. Já ty kamínky vyhodil (ucpávaly se) a to byl najednou rachot (z pěti akvárek)! Do tý doby jsem nechápal, proč tu lidi furt řešej hlučnost bublifuků - tak teď už to chápu :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 00:40 Muž paja66 [11] – Re: Horác
To asi jo, ale nebude potom menší průtok vody? Byl jsem překvapen jaký proud vody dokáží bublinky udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 00:08 Muž Horác [3942] – Re: paja66
menší bublinky = menší hlučnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 23:55 Muž paja66 [11] – Re: Yirka
Já používám bublifuk k naprosté spokojenosti už roky, ale uvnitř žádný kamínek nemám. Končím normálně hadičkou, která mi tam bublá a zajišťuje, že voda proudí. Jaká má být funkce toho kamínku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 23:24 PPro – Re: merxx
Tak k tomu samému jsem ve svých úvahách nakonec dospěl také. Zůstal bych tedy zatím u jediného čerpadla. Nejsem si jen jistý, jak řešit sání takového filtru a zda zůstat u přepadu přefiltrované vody, nebo nějak použít rozstřikovací rampu. Souvisí to i s tím, jak oddělit filtr od zbytku akvária, aby to bylo a) praktické, b) hezké. Má někdo s podobným řešením zkušenosti?
Pokud bych oddělovací přepážku dělal ze skla, dala by se napevno vlepit, ale pro přívod vody a odvod čísté vody do rozstřikovací rampy by musela ve skle být vyvrtaná díra. Co udělat se sáním? Díru v přepážce překrytou síťkou? A kam rampu? celé to nějak schovat do 3d pozadí? Dělat 3D pozadí do L se mi moc nechce, ten roh pak vypadá dost uměle, nebo zabere hodně prostoru v akva. Nebo to dělat z plexiskla, s kteýrm se lépe pracuje a mohlo by to být celé vyjímatelné. Ale jak to oddělit přepážkou, která bude utěsněná zase nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 21:10 Muž Yirka [9118] – Re: invalida
Pokud máš motorek na vzduchování, stačí zainvestovat kolem 50 CZK do jednoduchého molitanového filtříku, tzv bublifuku, a je vystaráno. Je to molitanová kostka sotvore nasazená na plastové trubičce do níž je zavedena hadička od motorku zakončena malým vzduchovacím kamínkem. Jeden z nejlepších filtrů pro malá AQ do 50l.
Ještě link pro představu: shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:56 Muž merxx [0]
kdybych měl akvárium dělat znovu,šel bych do vnitřního(dekantačního),vícekomorového skleněného filtru přes celou boční stranu akvária...přepad...malé tiché čerpadélko s malou spotřebou.V poslední komoře topení,v ostatních hrubý biomolitan...možná dvě čerpadélka,aby cirkulovala vodu proti sobě....tz.třeba jeden vývod v levé přední části,druhý v zadní pravé části.....Výhody:Voda nemůže vytéct mimo akva...je to laciné,když chcípne jedno malé čerpadélko,druhé funguje,tichý provoz,lacinný provoz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:48 Muž pancéřníček [168] – Re: invalida
viz "bublifuk" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:45 S Muž invalida [3881] – filtr
Dostal jsem pár věcí pro děti tak dávám něco do kupy...slyšel sem že vzduchovacín motorek může pohánět filtr..jak to funguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:22 Muž Lada2 [11] – Re: Horďa
cerpaci hlava a biomolitan a do filtru ti je to nenasaje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 19:38 Žena mary9 [0] - Raci, krabi, krevetky
mini filtřík od dennerle nano cube stojí asi kolem 500 kč a je pro akvária do velikosti 30 litru... velmi tichý z rozsřikovací rapmičkou ;) vyplatí se ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:49 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: filipsi
V podstatě bych řekl, že je to tak. Už několikrát jsem se tady vyjadřoval k tomu, že nelze srovnávat nesrovnatelné. Oni mají nějaké materiály, průtoky a systémy filtrace. Není přímá úměry mezi průtokem jednotlivých filtrů, objemem jejich náplní a doporučenými objemy akvárií. Je to tím, že jejich náplně mají určité schopnosti a těm jsou filtry přizpůsobené. Nedokážu posoudit filtrační schopnosti značek, které nepoužívám. Takže nevím jak je na tom Sera, nebo JBL. Dokážu ale srovnat Tetru, Fluval, Eheim a ty čínské a polské pokusy o filtrační techniku. U těch vím, o čem je řeč. V současné době plánujeme test filtračních náplní od firmy Dennerle. Výsledky budu samozřejmě prezentovat. Připravujeme dlouhodobý test filtračních médií, budeme potřebovat někoho na konzultace, tak kdyby se mezi Vámi někdo našel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:16 masek – filtr sera
kolegové máte někdo vnější filtr od sery z uv lampou a jaké máte zkušenosti díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:16 Muž filipsi [1295] – Re: akvaristik
Ja bych to rad rozvinul. Sam v jednom filtru spokojene mam eheimove "kulicky", a cetl jem jednu zajimavou studii jejich pouziti. Bohuzel mi ke srovnani chybi rozumne studie podobnych materialu, jako siporax, atp.
Ale - v cem a jaky bude rozdil, pokud tam dam kulicky misto molitanu vhodne poreznosti? Jaky mude rozdil, pokud tam ham "kulicky" eheim vs. sera (ehfi x siporax) a proc?
Proste to tvrzeni "naplne musi byt original" mi moc nesedi, myslis snad, ze eheim navrhuje filtry podle naplni (nebo naopak)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: akvaristik
U substrát pro, Ehfi mech souhlasím tam ty náhražky nefungují ani z 50% oproti originálu, ale u biomolitanových vložek je to jedno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:02 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Bob66
Nemluvím o molitanovém předfiltru, to je samozřejmě ten samý materiál. Mluvím o filtrační náplni zbytku filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: akvaristik
Pokud si sám vyřízneš z biomolitanu kolečko nebo si koupíš to samé od Eheimu za několikanásobnou cenu jaký bude rozdíl?
edit:kromě ceny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:58 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: filipsi
Protože pokud se tam místo originálních náplní nacpe vata, ztrácí to celé smysl. Mám to stokrát vyzkoušené. Lepší menší filtr s originál náplní, než megafiltr s molitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:57 Muž filipsi [1295]
akvaristik napsal:.. Náplně musí být originál...

Proc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:51 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Robča08
Při kupování EHEIMů dejte jen pozor, který je s náplněmi a který bez náplní. To je dost podstatné a má to vliv na cenu. Pokud budete kupovat bez náplní, nenechte se ovlivnit k levnému řešení vatou, nebo tak něco, to byste zaplakali nad výdělkem. Náplně musí být originál. Jinak ke Classicům dodám, že jsou malinko náročnější na rozebírání, respektive v sadě nejsou uzavírací kohouty. Ale dají se dokoupit. Co do kvality, výkonu a náhradních dílů budete určitě spokojen. Každopádně lepší než Fluval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:44 Muž Yirka [9118] – Re: Robča08
Mám E2215 a hlučnosti se opravdu obávat nemusíš, je prakticky neslyšitelný, o ostatním k této značce již bylo psáno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [194] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=9651