Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 193 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:15 grimmi
Atman + biomolitan = kvalitní filtrace za minimální náklady, ale já od čerpací hlavy Atman AT-200 v 54l akva upustil a nechal si ji jen jako záložní z několika důvodů.

1) Je na tak malé akva příliš velká, těžká (pnutí, vibrace) a zabírá dost místa. Regulace je na přídavném článku výpusti, a 10cm trubku od už tak velké hlavy jsem nemusel.
2) Výkon je zbytečně velký, 99% ho utípneš regulací.
3) vybrace z ní se mi přenášeli do levného plastového krytu ze setu a to tak, že dost.

Takže jsem ji nahradil filtrem Aquael FAN mini Plus s menším příkonem, menším max. průtokem s lépe umístěnou plynulou regulací, o polovinu menší velikostí, který má ve výbave nožku pro připevnění kostky biomolitanu také a používám ho v této kombinaci k plné spokojenosti. A je i tišší než Atman.
Ve stručnosti: Do této velikosti akva bych vždy volil biomolitan na libovolné čerpací hlavě nebo bublifuk ve spojení s minimálním průtokem než některý z uváděných filtrů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 11:35 wow – Eheim Pick-UP 2008
Já mám v 54l ten Eheim a přijde mi to zbytečně silné (velký proud) a velké, zabírá to hodně místa v tak malém aq..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 09:56 Muž TomikVyskov [5]
Souhlasím s melvilko, ale pokud chceš nějaký z tvé nabídky tak bych šel do Eheimu. Mám kladné zkušenosti s vnitřní filtrací od Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2010 21:52 Muž melvilko [4]
Atman + biomolitan X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:05 Muž AiZ [6] – Re: Gogo
Filtr TetraTec IN 400 jsem měl a po dvou měsících šel pryč. Měl jsem problém s tím, že nebral vzduch pokud nejel na max výkon a byl problém, když už byl molitan plný ... Ale někdo může mít lepší zkušenosti :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:30 Muž Miras [111]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:29 Muž Miras [111] – Re: Gogo
já bych šel do čerpací hlavy Atman + biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:10 Gogo – Vnitřní filtr do 54l s živorodkama? Pomozte vybrat
Pomožte mi vybrat z těchto filtrů nebo popřípadě navrhněte jiné.
Filtr Elite Jet Flo 75
Filtr TetraTec IN 400
Filtr Fluval 2 Plus
Filtr Eheim NEW 2008 Pick Up system
Tak který???????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 21:39 S Muž invalida [3881] – Re: kubasan
světlo blbej dotek v patici...zas levný (relativně) vyber si..omluva se bere?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 21:36 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: invalida
myslis filter? a co si snim mal?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 21:30 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: invalida
konecne sme sa dorozumeli presne oto mi tu aj ide chvalit a krityzovat nezalezi na tom ci je to drahe alebo lacne .ci mi ta vec funguje 5 rokov alebo fungovala iba 2 dni.ci je to ta znacka alebo ta.toto forum som zalozil stou myslienkou aby ludia tu na nete opysali svoje skusenosti stym s stym vyrobkom. dakujem ze sme sa pochopili. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 21:17 S Muž invalida [3881] – hailea
Někdo chválí já nadával..opravil sem si to ale asi příště koupím jiný..zkušenost náhoda? nevím jen názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 21:12 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
presne tak teraz v tomto svete ide hlavne o propagaciu a preferovanie znaciek ktore zvysuje predaj i menej kvalitnych vyrobkov je to nielen v akaristike ale aj v celom spotrebnom a velmi uponahlanom svete..... co sa tyka akvaristiky so znackami ja nepreferujem ziadnu znacku mne je to uplne jedno aka je to znacka mna zaujimaju hlavne skusenosti inych a vzdy aj v kvalitnych veciach sa kaz najde.... fuu nejak som sa rozbehol :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 19:50 S Muž invalida [3881] – Re: kubasan
No prostě si myslík že značka není vše...řek jsem názor...jo kdysi platilo že levný je nakonec drahý ale dneska je i drahý nekvalitní..někdy i když u akvatechniky míň než jinde..řekl bych..jinak to neber osobně..klidně mě pošli... je to o diskusi..z nesouhlasu vzniklo hodně nápadů přátelství...první příspěvek byl nešťastně formulovanej..a já se taky asi nevymáčk nejlíp..sorry bereš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 17:43 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: invalida
nechcem ti trosku proti recit ale ked si kupujes nieco napr: televizor alebo manzelke mixer tak na znacku nepozeras vobec??? je ti to jedno zaco vyhodis svoje peniaze??? tak prepac ale divny pocit mam ja steba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 17:40 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
EHEIM: nikdy jsem neslyšel, že by filtr netěsnil, tedy tekl, hlučel (vinou svou ne tím, že ho někdo blbě umístil). Reklamace způsobené technickou závadou minimální, vetšinou je chybový faktor obsluha. Filtrační média výborná!

DENNERLE: kvalitní hnojiva (každý říká, že drahá, ale 50ml lahvička dá na 1600l, na kolik dá rataj? Hmm hmm?).
Nano akvára, nano filtry, a ostatní technika, třeba CO2 sety také výborná kvalita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2010 17:38 S Muž invalida [3881] – reakce
Na prvním místě si měl první příspěvek líp formulovat...na tvůj dotaz bych řekl adidas..a o značkách to není...víš tady je to o zálibě..mám z Tebe divnej pocit a obvykle se nepletu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 17:37 R Muž Silent [5949]
Řekl bych, že jsi trochu zbytečně založil téma. Na vyjádření spokojenosti s výrobky a značkami je tady atlas rybicky.net/vyrobky/ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 17:34 Muž kubasan [18] - Rostliny
tymto vas ziadam o viadrenia svojho nazoru na znacky a veci co od nich mate a ake mate snimi skusenosti ci uz su zle alebo dobre. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 17:32 Muž kubasan [18] - Rostliny – ake znacky uprednostujete?
ja napr.mam vzduchvaci motorcek ELITE od hagenu ,mal som aj filter od nich AC 50 ,ale zial bol tam maly objem hmoty.ohrievac mam AQUAEL 150W funguje bez problemov uz 5r.,teraz mam momentalne zatracovany filter znacky TETRATEC ex700.a ci mi verite alebo nie som snim velmi spokojny.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 15:05 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: ciza
Měl bych reagovat, ale nevím, co bych k tomu dodal. Bez dobrých filtračních náplní je vnější filtr jenom honička vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:44 Muž ciza [8] – Re: Akvaristik
oba jsou včetně filtračních náplní, bez dobrých náplní vnější filtry v podstatě ztrácejí smysl. Nemohu si pomoct ale tohle tema mi pripada jen jako propagace toho nej nej... drazsiho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: akvaristik
No ved preto sa informujem pri vašich skúsenostiach..kedže doteraz som mal len vnútorné filtre a planujem nové akva v objeme 250-300l..a nemám prehľad s vonkajšími filtrami hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:48 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: deCORF
Pozor, s náhradními díly je to specielně u Fluvalu problém. Teď píšou, že jsou dostupné - na aktuální modely. Za několik let, když je budete potřeboval, nebudou. Zkuste sehnat náhradní díly na starší modely. Jsem toho názoru, že je to velmi důležitý aspekt. Ne vždy je dáno to, co je psáno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:24 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Miras
uložím si aj ten tvoj model medzi odporúčané palec Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:19 Muž Miras [111] – Re: deCORF
jak je to s náhradními díly zatím nevím, neměl jsem tu potřebu, ale podle toho odkazu vypadá že se sehnat dají, záleží jak to bude třeba za pár let, ale to budu řešit až to bude aktuelní. Každopádně zatím jsem velice spokojen. Sám jsem dlouho vybíral slušný filtr, záleží taky kolik do něj chce člověk investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:14 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Haimdol
..pozerám ,že predajca udáva zaručný a pozaručný servis a aj dostupnost nahradných dielov.. www.shopakva.sk/… potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:14 R Muž Silent [5949] – Re: deCORF
Našel jsem náhradní díly na JBL tady shop.miga.cz/… . Jak je to ale s dostupností na Slovensku netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:11 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Miras
pozerám ,že aj ten tvoj model može byť celkom zaujímavý..a ako je to s nahradnými dielami od JBL ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:09 R Muž Silent [5949] – Re: deCORF
Levnější alternativa je JBL CristalProfi e900. Ovšem tam neznám dostupnost náhradních dílů. Je tam o něco vyšší spotřeba energie a hmoty v základním balení nic moc. Kvalita za tu cenu je slušná. Případně ještě Fluval 305.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:04 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Haimdol
Vdaka za odporučanie..asi budem musieť začat šetriť .. hmm myslel som že to zoženiem v cene okolo 2500 Sk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:54 R Muž Silent [5949] – Re: deCORF
Osobně mám Eheim professionel 3 2073 a můžu potvrdit dokonalou funkčnost, je tichý, spolehlivý a energeticky nijak náročný. Vyzkoušel jsem docela dost značek filtrů, ale Eheim je opravdu jednička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: akvaristik
wau super..vdaka za konkretne linky..no pozeram že tie ceny su vyššie než som čakal ale to nevadí..za kvalitu sa platí ano ..a mate aj skusenosti s nimi??..inak pozerám ,že Eheim su asi No.1 podľa toho ako usudzujete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:49 Muž Miras [111] – Re: deCORF
já mám JBL Crystal Profi e900 a nemůžu si vynachválit, slušná cena / výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:46 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: deCORF
www.akvaristik.eu/…
www.akvaristik.eu/…
oba jsou včetně filtračních náplní, bez dobrých náplní vnější filtry v podstatě ztrácejí smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:45 R Muž Silent [5949] – Re: deCORF
Pokud chceš kvalitu byť za trochu vyšší cenu pořiď si některý z Eheimů. U těch je jistota, že v případě potřeby dostaneš náhradní díly i po letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:40 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Priatelia ako tak čítam túto tému tak aký filter by ste odporučili na akva 250-300l ?? Nechcem zakladať nový topic a kedže som tu toho načítal už dost stale nemám jasnú predstavu o doporučeni filtra kedže ešte som vonkajší filter nemal..vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 13:49 Muž Miras [111] – Re: Leoš Hromádko
pro 160l bych raději volil Elite Crystal flo 40, jinak zatím ho nemám, ale sám ho budu kupovat. Co jsem slyšel tak je s ním zatím každej spokojen. Jediné co všichni říkali že neví jak náhradní díly za pár let, ale zase za tu cenu je to bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 13:42 Muž kubasan [18] - Rostliny
ja mam tu AC 50 v 100 L, na vrch som dal vatu a ziadny vir mi to v aqua nerobi a AC 50 ma prietok 750 L za hod. ale ako som vravel na 160 L by som uz dal radsej externy .ale to uz je na tebe .predsa 160 L ,viac ryb,vetsi objem filtra urcite je lepsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 13:13 Leoš Hromádko – Re: kortezhugo
Ten Elite Crystal Flo máte někdo? Do 160 l bych dal ten model 20, ikdyž píšou že je pro akva do 75 l, ale průtok 360 l/h mi přijde pro moji nádrž až dost, ikdyby ve skutečnosti s náplněma byl menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:59 Zydy – Re: Miras
Abych nefulal, přesná cena byla 1390 a velký Atman CF-1200 tam mají za 1790. Je to Akva Tera Exo v Olomouci - akvateraexo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:58 Muž kortezhugo [983] – Re: Zydy
to je fakt dobra cena - kde to maju??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:43 Muž Miras [111] – Re: Zydy
1300,- to je pěkná cena, kdes ho sehnal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:36 Zydy
Zdravím, tak jsem po dlouhém rozhodování šel nakonec nakoupit a vzal jsem Atman CF-800, jelikož cena 1300 byla bezkonkureční a pár akvaristů mi řeklo, že bych do toho mohl jít. V prodejně jsem se ptal právě na Fluval a říkali, že teď nějak dobré zkušenosti nemají, časté reklamace a že by mi jej nedoporučili. Pak nabízeli ještě od JBL, ale tam již byla docela vysoká cena. Tak doufám, že budu spokojenej a kdyby něco, je tam 36 měsíců záruka a reklamovat díky studiu práv už umím :-D Díky všem a hezký večer!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:24 Muž kortezhugo [983] – Re: Zydy
Hagen Elite Crystal Flo 40 alebo 60 - tiez nie su zle - dobra cena/objem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 16:54 Muž Lada2 [11] – Re: Zydy
sel bych klidne do atmana nejni hlucny a stejne bude zalezet cim je naplnis takze vysledek bude stejny tetra tec chvalej take
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 14:40 Zydy – Tetra Tec EX 600 vs. Atman CF-600
Zdravím akvaristé, měl bych na vás všechny menší prosbu, zda byste mi mohli poradit při výběru. Potřebuji do vodní nádrže pro agamy kočinčinské nějaký vnější filtr, nádrž je okolo 75 l a hladina vysoká cca 15 cm. Jde o to, že je potřeba silnějšího filtru pro odstranění výkalů agam. Prohledával jsem net a nejlépe výkonově a cenově mi vyšly TetraTec EX 600 a Atman CF-600, co si o tom myslíte? Jsou dostatečně dobré a nebo byste volili i něco jiného. Jen ta cena ať není moc, jelikož v teráriu je více dražšího vybavení a není to stavěno primárně pro nějaký mega filtr. Díky a hezký den!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 09:00 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – RE MiHI
Akurat čítam na fore: rybicky.net/forum/13181 Píše že je tiež hlučný ale že by to malo stíchnuť. Tak snad stíchnu aj tie moje aquacleary :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:42 PPro – Re: DonJuanKarlos
Protože ho chci řešit jako vnitřní, tak musím rozhodnoutzda v přepážce (sklo nebo plexi) vyvrtat díru a tou trubku k rampě protáhnout a nebo přepážku objet kolenama horem a zase pod vodu do rampy. Rampu bych tedy nejspíš zkusil zabudovat do 3D pozadí, jen otvory by koukaly. jen jich musím udělat asi dostatečný počet s dostatečným průměrem. Nevýhoda zabudování by byla, že nejde vyndat a tedy i obtížně čistit.
Stejně tak pro nasávání musím rozmyslet zdy vrtat dostatečně velký otvor někde u dna, nebo jen uříznout roh přepážky nebonechat třeba mezeru někde u dna. Škoda že na webu je vnitřních komorových filtrů k vidění hodně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 18:35 Muž MiHl [55] - Cichlidy
taky jsem si pořídil Aqua Clear 20, protože jsem spěchal. Dal jsem za něj v Hornbachu 579,- vypadá poměrně dobře, ale co mě nemile překvapilo, že není zrovna moc tichý. Když jsem se teď díval, že bych za stejnou cenu mohl mít eheim liberty 2040, tak málem mlátím hlavou o zeď tone Sice jsem ten konkrétní filtr od eheimu neslyšel, ale s čerpadly od nich má výborné zkušenosti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [193] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=9601