Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:37 Jindras Re: romant
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:36 R Muž romant [27987] Re: saint21
Pozor na ty udaje o filtračním prostoru, ty jsou u obou srovnávaných srovnatelný, je třeba se zaměřit na množství filtračních médií. ;-) U mě vítězí eheim, tedy v tomto případě rozhodně, argumenty jsem uvedl v první reakci, ono ten výkon o 250 l/h, tedy tem maximální v nezašpiněným stavu se může i do budoucna hodit použitím tohoto filtru i u většího akvária. No a když JBL tak e901 ať máš brouka v hlavě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2015 19:34 Jindras Re: saint21
Já myslím,že ať koupíš ten,nebo ten,chybu neuděláš. Oba jsou super. potlesk U mne bylo rozhodující-zkušenosti jiných,CENA,záruka. S tím vzhledem to byl vtip. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:34 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: saint21
Tak bych uvažoval, zda seženu náhradní díly i za 10 let ...
Protože za rok je potřebovat určitě nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:33 Muž saint21 [11] Re: Jindras
Vzhled v tomto případě mě moc nebere :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:31 Muž saint21 [11] Re: romant
Tak nějak jsem si to představoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:30 Jindras Re: romant
pivo Protože JBL je hezčí a mám ho radši. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:30 Muž saint21 [11]
Nejde mi ani o tom kdo co hájí(je to jak s autama atd), ale spíš jsem myslel, že někdo napíše příklad: mám JBL a Eheim jsem měl a už bych si znovu nekoupil JBL z důvodu toho a toho. Jde mi objektivní zhodnocení těchto dvou filtrací. Na netu jsem prolezl co jsem mohl, ale nikdo to až tak neřešil a nebo jsem blbě hledal.
JBL se mi líbí více filtračního prostoru a lepší cena.
Eheim zase považuji v této cenové kategorii za to nejlepší co se dá pořídit.
Dodání n.d. u obou firem výborné. Jsem z Brna takže koupit filtrační hmoty a n.d. v Hornbachu i v neděli není problém ani u jedné této značky.

Prostě nejsem schopen se rozhodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:24 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Proč doporučovat JBL, když tazatel dává na výběr? Chápu, že máš s JBL(e901) pozitivní zkušenosti, taky je mám a stejně tak i s Eheimem a když bych si měl vybrat, jak jsme byli dotázáni, volil bych prostě, jak jsem argumentačně vyjádřil ten eheim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:19 Jindras Re: saint21
Já zas doporučuji JBL. Ale je to věc každého,každý si hájíme to své. smich Ehaim je jednou tak drahý,práci dělají tu samou a stejně ,JBL má 4 roky záruku,a média si stejně skoro každý vymění. Ale je to jen můj názor. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:16 R Muž romant [27987] Re: saint21
Eheim, kvalitnější filtrační hmoty v základu, větší max. výkon, předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:08 Muž saint21 [11] – JBL e701 vs. Eheim professionel 3 250
Dobrý den

Chci koupit jeden z výše uvedených filtrů a nejsem schopen se rozhodnout, který je lepší pro moje akvarium. Jedna se o Juwel Rio 180. Vnitřní filtr tam nechci a po delším uvažovaní ohledně místa pro filtr jsem se rozhodl pro vnější. Převážné v akváriu budou rostliny. Počítám s menším množstvím neonek a asi dva páry skalár. Mohl by mi někdo, kdo má nejlépe zkušenosti s oběma filtry objektivně posoudit, která variant je lepší. Předem děkuji za pomoc a vstřícnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 16:54 Muž RBeil [174] Re: Espectra
Na tolik parmiček máš celkem malé akva a vnitřní filtr ti to neutáhne (poměrně dost kálej).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 15:52 Muž Vodnar [10] Re: Espectra
Ahoj, ja som za Aquaball 130 od eheimu, je tichy, kvalitny a ma volitelne filtracne hmoty a su uz v cene tusim. Tych rybiek tam nemas vela? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 14:41 Espectra
vyhlížím nový filtr do akva. 54l 60*30*30. asi 18 parmiček, jeden ancitrus. kytek asi pět..

docela se mi líbí tyto :)

který vybrat a proč? docela se mi líbí ten první rena, shark a sera a možná i eheim

www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvarko.eu/…
www.akvarko.eu/…
www.akvarko.eu/…
www.akvarko.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   23.11.2015 09:24 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Ceny techniky
Dovolte mi přidat se k diskusi. Kvalita stojí peníze, zváště pak,když funguje.Všude pracují lidé a ti si chtějí vydělat. Kdo dělá kvalitní zboží, chce víc. Zdá se mi nefér říkat všeobecně o všem, že je to příliš drahé, průměrný značkový filtr od EHEIMu včetně náplní stojí kolem 3-6 tisíc. Udělá dobrou práci a vydrží 20 let. Naproti tomu většina z nás a našich dětí nosí v kapse mobil s mnohdy vyšší cenou a myslí si o nás někdo, že jsme milionáři? Vydrží ten mobil 20 let? A udělá vůbec nějakou práci za ty peníze? Pokud si někdo dovede vyrobit funkční filtr, je to super, náklady na svůj čas by si měl ale také spočítat. Pokud někdo chce dobrou techniku a koupí si jí, proč ho máme považovat za hlupáka, nebo nešiku? Auto si také již dávno skoro nikdo neopravuje sám, ale svěřuje ho do rukou odborníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2015 22:30 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: EiFFeL
jenomze one nejde o objem filtru, ale o objem a funkci bakterii v nem. takze tvuj obrovsky filtr muze klidne filtrovat stejne jako maly s dobrou filtracni naplni a lepsim prutokem. ono urob si sam neni vzdycky lepsi a ani levnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.11.2015 16:31 Muž Jifi [675] Re: EiFFeL
Ono je otázkou, co je drahé. Já jsem s akvaristikou začal v r. 1983 jako malý kluk. A pamatuju si, že tehdy obyčejné paví očko stálo 5 Kčs, což by odpovídalo přibližně dnešním 50 Kč. Vzduchovací motorek, to byla slušná položka. Atd. A pokud tehdy někdo chtěl akvárko, tak ho to stálo v přepočtu k výdělkům daleko víc než dnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.11.2015 10:46 Jindras Re: EiFFeL
To určitě ne,molionáři. smich Škoda. Ale třeba já nejsem tak zručný,nemám ani materiál,ani dům,nebo velký byt. Jsem v bytovce. A ty peníze zas nejsou tolik. Když vidím kolem sebe,co všechno stojí,.... :-( A utratit je za něco,co je hodně důležité,není -vyhození peněz. Myslím. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2015 10:28 Muž RBeil [174] Re: EiFFeL
Mít doma podínky na výrobu a ten filtr kde schovat tak do toho jdu taky. Jenže dělat experimenty v 6. patře v paneláku s tolik vody není sranda....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 10:25 Muž EiFFeL [39]
když to čtu, říkám si, že všichni akvaristi jsou milionáři... takové drahé filtry s takovým malým objemem... já sem se inspiroval zdejším článkem o filtru ze soudku - 54cm výšky pohodlně schovám do skříňky pod akvárium - a objem filtračních náplní je někde okolo 25l, náplně mám koupené podle sebe (molitan + biokuličky), přemýšlím, že to doplním keramikou, na druhou stranu při mém objemu nemusím investovat těžké peníze do superporézních materiálů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 10:18 Muž RBeil [174] Re: NHKG
Jinak speciálně pro vás, objem fitrační nádoby je cca 7l :-) Těsnění jsem zrovna na mysli neměl, spíš vrtulku, ventily....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 10:00 Muž NASREDDIN [1383] Re: RBeil
RBeil napsal: Pokud vím tak tak se NHKG ptal na objem filtrčních náplní ne objem filtru.
Dobře já to upřesním.
Jaký je objem filtračních náplní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 10:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RBeil
V příslušném tématu najdeš, jak mi tam někdo vyvracel, že by bylo potřeba k JBL náplně dokupovat. Ale stejně jako ten tvůj příspěvek to hledat nebudu.
Takže jich tam je asi dost. A JBL dává 4 roky záruku a nějaké těsnění tě finančně nezabije. Případně pokud si široký, nemusíš používat originální těsnění. (EDIT: Jindráš toto víceméně potvrdil.)

@JD1609: Neznám a ani jsem neviděl, že by ho někdo měl. Navíc opět uvádějí jen část údajů a má velkou spotřebu. Nevidím jedinou výhodu proti JBL (ta Aqua Nova je aspoň levná na pořízení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.11.2015 09:57 Jindras Re: RBeil
Mám e901. Koše jsou čtyři,v jednom keramika-válečky-,v ostatních modrý molitan. Já je časem vyměnil a mám v jednom drcenou pemzu a v ostatních keramiku,různou. Obsah filtr.náplní je 7.8l. Je neuvěřitelně tichý. Spotřeba 11w. A další věc-4 roky záruka. Mám ho rok. Nekupoval bych podezřele levné a bez pověsti značky. A JBL je hodně dobrá zn. Stál 2.600Kč,menší e701,se dá koupit už za 2.100. Není o čem přemýšlet-si myslím. Člověk chce ušetřit 5-6 stovek,ale pak zjistí,že to je z Polska,náhr.díly nebudou,nebo čekat půl roku,než je přivezou,atd. Ehaim,JBL,nic jimého. Ověřené značky. Tetra taky nic moc-dle zkušeností jiných. palec Filtr není investice na měsíc. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 09:55 Muž RBeil [174] Re: NASREDDIN
Pokud vím tak tak se NHKG ptal na objem filtrčních náplní ne objem filtru. Co z toho že objem filtru je dejme tomu 6,5l ale filtračního materiálu tam je celkem 4,5l ? Ja do toho filtru přikoupil další kilo keramiky a dal jsem ho úplně do dolní části filtru kde byl velký nevyužitý prostor cca 1,5l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 09:47 Muž NASREDDIN [1383] Re: RBeil
Já tu stránku četl celou a objem filtru jsem také nenašel, tak nebuď tajnůstkář a prozraď kolik to je ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 09:46 JD1609 – Jaký filtr
Ja jsem uvažoval o tomto:

www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 09:37 Muž RBeil [174] Re: NHKG
Ono když si přečtěš celou tu stránku co jsem poslal tak tam najdeš že tam je 500g keramiky a 500g aktivního uhlí. To kolik tam je vaty a molitanu jde dobře vidět z obrázku co je dole jak jsou seřazeny filtrační materiály. Zato u JBL e701/901 jsem nikde nenašel kolik ěch materiálu tam je, maximálně co tam je, ale kolik ani zmínka. Jinak ano spotřeba je o 400kč/rok menší, ale když se něco pokazí nebo rozbije tak cena náhradních dílu je trochu někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 09:33 Jindras Re: NHKG
Tak,tak. potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2015 09:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RBeil
AQUA NOVA NCF-1000 má podle mě 2 velké nevýhody: spotřeba a to, že nikde neuvádí nejdůležitější údaj (objem filtračních náplní). Nechápu, jak to může někdo neuvádět. Nic od nich bych si nekoupil.

Pokud není limit na peníze, JBL sice stojí o skoro tisíc Kč více, ale sežere na elektřině o 400Kč ročně méně (při ceně 5Kč za kWh), takže za 2 roky už se vrátí. Větší varianta je jen o trošku dražší, ale stačí ta levnější.
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
akvarijni-filtry.heureka.cz/…

Pokud je potřeba šetřit, tak čerpací hlavu Atman AT-202 a molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 09:04 Muž RBeil [174] Re: JD1609
www.rostlinna-akvaria.cz/… dobrý poměr cena/výkon, jsem s ním spokojen palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 08:54 R Muž afc1886 [14681] Re: JD1609
Chce to nastavit finanční mantinely,ale určitě bych šel do vnějšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 01:11 JD1609 – Jaký filtr
Zdravím, chtěl bych upgradovat filtr a nevím jaký jestly vnitřní nebo vnější... Doporučily by jste mi něco? Nyní mám aqo 112 l, a filtr Claro 600.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2015 16:37 Jindras Re: Berry
Lepší je venkovní. Nic v akva nepřekáží, variabilnější nastavení a koše se dají plnit různým materiálem,třeba na úpravu vody. O mnoho větší filtrační objem,lépe se čistí,atd,atd. palec A tisíce -jsou jen dva. Třeba JBL e 701,e 901,jsou skvělé. A 4 roky záruka. Nic proti vnitřním filtrům,ale je to opravdu někde jinde. Já mám JBL e901 a naprostá spokojenost,vůbec o něm nevím,neslyším ho. Ale proti gustu..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 09:51 Berry Re: Heimdall
Díky, já ale zkopíroval co mi psal kolega výše. Myslel jsem si, že to je ten molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2015 07:30 Muž EiFFeL [39]
bioakvacit tzn. biomolitan ;) www.zoo-market.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2015 07:28 Muž Fuchs [169] Re: Berry
www.akva-exo.cz/… ta se nasadí na tu čerpací hlavu přes kterou se voda nasává a tím pádem vodu čistí. Slouží jako celkem dobrý materiál pro osídlení nitrifikačních bakterií které nám pomáhají s udržením rovnováhy v akva. Mám to u své nádrže v práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 07:19 Berry Re: LukPV
Ještě se zeptám. Ten biokvarcit je co? Na googlu toho moc nenacházím. Dnes projdu nějaký obchody co tu máme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 01:15 Muž funtcz [22] Re: matus13
Kolik máš filtračních košů? Já mám tři. Ale čtu že někdo má 4.
Já mám keramické kroužky, Sklokeramicke kuličky a molitan na hoře..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 22:13 LukPV Re: Berry
Sám to tak mám, s tím přivzdušňováním. Funguje to výborně. Atmany mají navíc ve většině kamenných obchodů, kdyby sním byl náhodou problém, tak to reklamuješ v prodejně a nemusíš to řešit s e-shopem. Najdi si v gůglu obrázky třeba té 201 a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 22:09 Berry Re: LukPV
OK, zítra zkouknu. Myšlenku mám prostě takovou aby to fungovalo jako kvalitní filtr i se vzduchováním. Což by podle tebe mělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 22:02 LukPV Re: Berry
Ještě dodám, že ty Atmany mají v příslušenství přivzdušňovací nástavec, ventil na přiškrcení. Můžeš to použít, ale nemusíš, v balení to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 22:00 LukPV Re: Berry
Já mám dobré zkušenosti s čerpacími hlavami Atman. Na těch 150 litrů by byla ideální At-201, nebo At-202. K tomu samozřejmě koupit kostku biokvarcitu, ideálně takovou aby se na výšku vlezla i s čerpací hlavou do akva. Já mám v jednom akva přes dva roky At-202 a bez problémů, je tichý.
Je to "za málo peněz hodně filtrace". Pak už leda něco externího, ale to už jsou ty tisíce, většinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 21:44 Berry
Ahoj. Nějak si nemohu vybrat ze všech těch druhů filtrů na trhu. At na netu nebo kamenné obchody. Nyní mám akva 60l ale když bych kupoval něco tak určitě rovnou plánovaně na akva cca 150l. Zatím není kam dát kvůli rekonstrukci domu. Ideálně bych to vyděl na nějak molitanový a pokud možno i s nějakým provzduchováním. O cenu mi až tak nejde, ale zas ne za ukrutný tisíce. Poradíte značku a typ? Jde mi spíš o zkušenosti dlouhodobých uživatelů. O kvalitu nad cenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:38 R Muž romant [27987] Re: funtcz
Nic jinýho než kvalitní filtrační média nebudeš potřebovat a možná budeš mít kliku i na to. ;-) JBL má sem tam akce, že v základu dodávají už tu keramiku. Nezapomeň, až budeš filtr instalovat, nechat běhat oba dva současně a to min. měsíc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:35 matus13 Re: funtcz
dnes som kupil JBL z obchodu a davaju k tomu vsetko,filtracne media,hadice,rozstrekovaciu rampu,pricucky,kopec predlzeni,kolena a spojky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:30 Muž Rakvista [20] Re: funtcz
molitan,pokud možno bio-keramiku asi tak někak vše X-) a gratulka k výborné koupi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: funtcz
Já to JBL nemám, tak nevím co je součástí balení. K některým filtrům potřebuješ dokoupit rozstřikovací rampu, ventily, další filtrační materiály, ... Některé to mají v základu. Jelikož kupuješ starší, tak zjistíš co ti chybí, až ho budeš mít v ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:15 Muž funtcz [22] Re: NHKG
Tak dál jsem na tebe a zitra jedu pro JBL CristalProfi greenline e1501. Je rok a čtvrt starý ale za 1800 Kč... A tím že prodám stávající filtry a osvětlení Hagen glo t5 54 watt tak mě to ani nebude moct stát.... A zeptám se... Co tam má být za příslušenství? V obchodě normálně se prodává ze vším všudy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232481x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2451