Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 12:59 Žena zelwa02 [188] Re: ctibum
nee nevyndavam, ale asi bych to potřebovala někdy odtáhnout abych to tam mohla vyčistit... a zadem by to vodu nasávat nemělo?
ale ono i to vytahovaní a rozebírání čerpadla je dosti otravné a naročné (při paždém odkalování a výměně vody)... je pravda, že to bude i tím, že mám akvárium umístěné cca výši očí (neni kam jinám dát) a velmi špatně se to čerpadlo vytahuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 12:55 R Muž ctibum [6909] Re: zelwa02
zelwa02 napsala:a vodu bych řekla, že to tam nasává, ale to by snad mělo ne?
Tudy to určitě vodu nasávat nemá. Tudy jde přímo k čerpadlu a úplně vynechá filtrační okruh. Nasává to z boku přes topení, nahoru ke kapslím a přes kapsle dolů k čerpadlu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 12:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: zelwa02
Čerpadlo se nemůže zanést tak, že by se razantně zhoršil průtok, maximálně se na povrchu vrtulky a částí kde voda protéká udělá vrstvička do 1mm "bordelu", ale tu mám na čerpadlech stejnou ať to vyndám po měsíci nebo po roce. Těžko takhle na dálku radit, ale průtok každým filtrem se musí časem snižovat a míra je ten problém, možná je to běžné, ale každý to vidí jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 12:52 R Muž ctibum [6909] Re: zelwa02
zelwa02 napsala: ...a pro vyčištění je potřeba vše rozebrat a ponořit i ruce do akvária, což mi nepřijde uplně praktické. Navíc, ač si někteří stěžují, že přísavky filtru nedrží, tak já krabičku nemůžu prakticky odlepit od skla... vždy je potřeba to celé vytáhnout a rozebrat i uplně to čerpadlo
Nějak jsem z toho pochopil, ze to taháš ven celé...
Každopádně i tak bych řekl, ze ti to přisává vodu zadem. Čerpadlo je přesně v tom rohu boxu, kde se ti hromadí bordel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 12:47 Žena zelwa02 [188] Re: ctibum
já to ale cele nikdy nevyndala, vyndavám jen obsah (patrony a čerpadlo)

a vodu bych řekla, že to tam nasává, ale to by snad mělo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 12:44 R Muž ctibum [6909] Re: zelwa02
Fotka k příspěvku To vypadá, jako by tudy přisával vodu. Nemáš tu zadní stěnu boxu vycvaknutou, jak to celé vyndaváš? Je tam moc velká mezera, řekl bych...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 12:39 Žena zelwa02 [188] Re: ctibum
Fotka k příspěvku box nesundavám , když mám z vnítřku vše vyndané, tak to odkaluji i tam
dole na zadní straně jsou 2 zařezy a ty jsou obalené a ucpané nepořádkem a tam se nemůžu dostat, tam mi přijde, že bych se dostala jedině odlepením od skla
a patrony mám uplně dole fiber, nad glass ring, nad takovou modrou houbičku a uplně nahoře aquaclay
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2022 12:36 R Muž ctibum [6909] Re: zelwa02
Celý box se nemusí vyndavat ani při čištění čerpadla. Stačí vysunout přepážku mezi kapslemi a poslední komorou a čerpadlo vytáhnout. Pakárna je, pokud tam zůstanou uvolněné přísavky, ty jdou blbě ven. Já je dal pryč a čerpadlo podložil kouskem molitanu.
Čím se čerpadlo zanáší? Filtrační média také?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 12:17 Žena zelwa02 [188] Re: lhajek
zanáší se to čerpadlo (musím ho čistit s každým odkalením, protože je jinak proud minimální ke konci týdne) a vždy je potřeba to celé vytáhnout a rozebrat i uplně to čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2022 11:24 R Muž ctibum [6909] Re: zelwa02
Tenhle set mám viz moje "61". V Bioboxu je klasické čerpadlo a patrony s filtračními médii, keré jsou nasunuté v držáku a ještě komora na topení. Při čištění není potřeba box od skla odcucnout, stačí vypnout čerpadlo, z boxu sundat horní kryt a držák s patronami vysunout. Potom lze i z boxu odkalit případný bordel.
Mezi zadní stranu boxu a sklo by se bordel dostat neměl, alespoň ne nasáváním vody do boxu, nejsou tam vstupní otvory...
Jaké patrony a v jakém pořadí tam máš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 10:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: zelwa02
Mělo by to být něco jako toto:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
co přesně se ti na tom zanáší? Která část?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 10:33 Žena zelwa02 [188] Re: Anthrax
No je to jedna krabička. Asi to teda je to čerpadlo, ale paní to nazývala vzduchovaním... žádné zclašť nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2022 10:21 R Muž Anthrax [4765] Re: zelwa02
Filtr bych nechal běžet dál, ale jestli máš problém se vzduchováním, tak ho zkus vyřadit. To přeci není filtr hnaný vzduchem a je tam klasické čerpadlo, ne? Nebo mi něco uniká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 10:14 Žena zelwa02 [188] Re: Anthrax
Jako jet uplně bez filtru? Aspoň si myslím, že tady tim vzduchovaním je hnaná ta voda přes ta filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2022 09:54 R Muž Anthrax [4765] Re: zelwa02
Ahoj, pokud akvárium funguje dobře, tak bych zvážil možnost nevzduchovat. Ve většině akvárek to potřeba není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 22:18 Žena zelwa02 [188] – prosím o radu
Zdravím, prosím o radu a nějaká doporučení.

Pro začátek jsem pořídila akvarijni set Aquatlantis 61l ve kterém je vnitřní filrt Mini Biobox s ujištěním, že filtr je dostačující. Toto tvrzení asi uplně nemůžu ani potvrdit a ani vyvrátit, ale akvarium funguje si myslím dobře. Bohužel vzduchování se zanáší strašně rychle a pro vyčištění je potřeba vše rozebrat a ponořit i ruce do akvária, což mi nepřijde uplně praktické. Navíc, ač si někteří stěžují, že přísavky filtru nedrží, tak já krabičku nemůžu prakticky odlepit od skla a dost nepořádku se chyta právě mezi krabičkou a sklem... proto zvažuji změnu za vnější filtr.

A teď k mé otázce... Bylo by lepší filtr vyměnit za vnější? Prosím doprotučíte mi nějaký vnější filtr vhodný pro mou nádrž, který může stát vedle akvaria - na stejné úrovni? (pod umístění není možné)

Předem všem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 23:29 Muž Tomason [37] Re: Shim
Děkuji, nakonec jsem pořídil zmíněný Oase 600. Těžko hodnotit po tak krátké době. Každopádně mi přijde materiálově rozhodně kvalitnější než aquanova, zprovoznění bylo jednoduchý (2x pumpnout a už to jelo), vzduch se během 5 minut vytratil a žádný hluk neslyším (asi tím, že to je umístěné ve skřínce a je tam kolem toho více věcí). Do teď jsem měl fluval 304 (asi 13 let (už nevím, kdy přišel na trh).

Každopádně uvidím časem, zatím se mi zdá voda čistší (neplavou v ní kousky bordelu).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 16:21 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Uwe.T
Mám to úplně stejně. Prostě to teče, nikoli stříká. A někde ani to ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 16:17 Muž Uwe.T [34] Re: MARTIN HORÁK
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ukázka jak mám úmyslně snížený průtok filtrem, na druhém obrázku je ventil otevřený naplno.
Před čištěním filtru po roce provozu byly průtoky úplně stejné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2022 18:21 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Uwe.T
Ony ty kostky jsou super, jen při tom vytahování to chce rovnou odsávat vodu do kýblu. Pokojové rostliny to pak ocení :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2022 06:23 Muž skypi [248] Re: Shimi
Protože svět dnes směřuje ke složitosti? :-) Oceňuji věci, zjednodušené k funkční podstatě (= blbuvzdorné),ale 100% plnicí určenou funkci. Podobně funkčně a mechanicky jednoduché, jako "Classic", je i řada 2222, 2224, 2226 atd, resp. Experience. Není tam už kruhový profil filtru( který je výhodnější a kruhový těsnící "O" kroužek), ale nátok mají integrovaný v těle filtru a integrovaný hadicový adaptér s uzavíraním hadic a zámkem. Manipulace je tudíž přece jen pohodlnější. Vyšší řady Eheim začal z mého pohledu už "zbytečně" komplikovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2022 22:40 Muž Uwe.T [34] Re: MARTIN HORÁK
Vidím to úplně stejně, mám ten kanistr od tetry a průtok je ztažený že to sotva teče.
Venkovní mám jen proto že jsem při pucování kosty vždycky desně zahnojil celou nádrž a pak jsem si sliboval ušetřené místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 20:44 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: skypi
To máš samozřejmě pravdu, bral jsem to tak, že se bavíme o low-tech nádrži. V tisícovce u těch mých potvor bych bublifuk mít teda nechtěl smich pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 20:29 Muž skypi [248] Re: MARTIN HORÁK
Citace: "V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že filtrace je pouze pomocník, nikoli aby na tom stála funkčnost celé nádrže"
Ano a ne...
"Skoro jedno" to bude u low-tech vhodně nakonfigurované nádrže-třeba podobné těm Tvým-a úplně jiné u "afriky" typu Malawi, kde je výkonná a správně fungující filtrace nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 19:38 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: skypi
Zahrnujené medium s minimálním stabilním průtokem je ideální stav pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 19:30 Muž skypi [248] Re: romant
No, nebo to mít tak, že i v případě "zahnojených" medíí je to jedno a průtok je cca konstantní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 18:00 R Muž romant [27987] Re: Buldr
Jenom bych tě doplnil, že ten protočený objem akvária za hodinu by se měl brát u zašpiněného filtru, tedy nepočítat s papírovým výkonem, tedy vlastně počítat, ale tento dělit dvěma a teprve toto číslo brát za přesnější a s tímto operovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 17:56 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Tomason
Zdravím tě. V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že filtrace je pouze pomocník, nikoli aby na tom stála funkčnost celé nádrže. Pokud se jedná o low-tech nádrž, je ideální slabý, ne-li žádný proud. Pokud jde o nádrž sycenou CO2, je to něco jiného. Já mám několik nádrží doma a desítky realizací za sebou a u low-tech je základem čerpací hlava s biomolitanen nebo bublifuk. Pokud máš totiž v low-tech nádrži silný proud, zbytečně si vytlačuješ tolik potřebné CO2 z vody. A s nízkým počtem ryb je to pak tuplem špatný. Tobě stačí filtrace s maximálním výkonem do 500 litrů, při vhodné osádce a rozumném počtu rostlin klidně poloviční výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 17:19 Muž Shimi [683] Re: Buldr
S tím Classicem naprosto souhlasím. Do dneška nechápu, proč této ultra jednoduché a ultra funkční koncepce nevyužívá více firem. Válec, dole vstup, nahoře výstup, jednoduché jako facka. Navíc se využije 100% objemu filtračního materiálu, protože ta voda nemá prostě kudy jinudy téct. Nikde žádný koš, nikde žádný ohyb, záhyb, atd. co by způsoboval zavzdušňování a další problémy. I Amano to pochopil s jeho nerezovými filtry, akorát ta cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2022 16:33 Muž Shimi [683] Re: Tomason
1500-2000 l/h pro akva s objemem něco málo přes 200 litrů? Ten, co tohle doporučil, je s prominutím idiot. I BioMaster 350 je zbytečně silný. Jestli to byl prodejce, tak mě to nepřekvapuje, páč čím větší a silnější filtr, tím větší zisk. Nicméně s BioMasterem 600 zkušenost mám a za mě je to zbytečně přetechnizovaný výrobek, potažmo celá tahle řada. Problémy jsem měl s hlučností a se zavzdušňováním. Právě tím jak je to komplikovaně řešené jsou problémy při znovuzprovoznění po čištění předfiltru. Stěžuje si na to i celkem dost lidí na zahraničních fórech. Nikdy jsem externí kanystry nepoužíval, jednou jedinkrát jsem se nechal překecat a pořídil si ho, no a jsem zase na dlouho vyléčený. Zlaté vnitřní přepadové filtry. Tenkrát jsem dal Oase šanci, protože mám naprosto skvělé zkušenosti s jejich výrobky v rámci jezírkové techniky. Ale v případě akvarijních filtrů to bylo šlápnutí vedle. Navíc cenově je to též přestřelené jako blázen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 11:07 Muž Tomason [37] Re: Lojza007
Děkuji moc za názor. Přikláním se taky k variantě 600 bez topítka (teplotu mám 23,5 °C). I podle tabulky uvedené kolegou jab63 (také děkuji za zaslání tohoto srovnání) to vychází na tu 600, když čistý objem bude někde kolem té 200 litrů

Pěkný den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 10:32 Muž Lojza007 [1204] Re: Tomason
Předpokládám, že 260 litrů je těch hrubých včetně skla. Čistých litrů bez podkladu, kamenů atd. bude něco přes 200 litrů. Na to musí bohatě stačit ta 600 a osobně si myslím, že vyhoví i 350. Jinak osobně bych raději volil samotný předfiltr typu Sera Prefix a k tomu nějaký normální filtr, může to být i Oase, ale dva předfiltry za sebou jsou zbytečnost.
Taky bych se zamyslel nad potřebou topení, pokud se jedná o klasické akva, kde jsou ryby v pokojové teplotě, není potřeba zbytečně připlácet za model s topením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 10:27 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Tomason
Doporučuju prohlédnout greenaqua.hu/…
V prvním sloupci jsou doporučené objemy nádrží z praxe. Hodně se liší od hodnot udávanými výrobci. Zkušeností moc nemám ale mě to pro mé akva sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 09:48 Muž Tomason [37] – Oase BioMaster 850 vs Oase BioMaster 600
Zdravím, hledal jsem nějaké vlákno, kde by se "rozebírali" filtry těchto značek Uvažuji o koupě nového filtru. Potřebuji vyměnit u rohového akvária o objemu 260 litrů (80x80x28x36x výška 50 cm). Akvárium není nějak extra osazeno rostlinami (rád bych v létě přeci jen toto změnil a umístil do akvária nějaké nenáročné rostliny) Rybí osádka je v něm 6 Čichavců, 2 skaláři, 1 akara a 4 mřenky nádherné.

Uvažuji o koupi filtru Oase BioMaster, líbí se mi ten předfiltr a topítko ve filtru. Jen si nevím moc rady jestli zvolit 600 nebo 850 Podíval sem se na nějaké recenze a ty mi v tom moc nepomohly. Nemá s nimi někdo zkušenosti?

Bylo mi doporučeno pro mé akvárium filtr o průtoku 1500-2000l/h, což tedy mi přijde, že ty ryby tam budou dělat kotrmelce, ale on ten průtok celkem dost klesne.

Mohu poprosit o radu jaký byste zvolili? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2022 13:36 Muž skypi [248] Re: nekdo
Starou řadu "Experience" typ 2224 mám v nepřetržitém provozu 17-tým rokem. Bez jediné závady. Minulý rok jsem z "preventivních" důvodů měnil těsnění pod hlavou. Jednou za 1/2 roku vyčistím komoru rotoru a rotor, chladicí kanálek a výtokovou trubici. Filtr je tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2022 03:58 Muž nekdo [355] Re: skypi
jo to chápu, starý eheim byl top - otázkou je co ten nový, který se vyrábí jinde...
stejně jako by byl classic jasná volba, ale nemá obě hadice 16/22.. tam mi fakt nezbyde nic jineho nez ta experience..nebo jeji kopie od JK :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2022 21:52 Muž skypi [248] Re: nekdo
Sicce nebo JBL ? no..
Před 14 dny jsem měl rozdělané "na atomy" mechaniky 2 filtrů Eheim 2227 Wet/Dry (cyklicky na mechanickém principu zaplavuje a zavzdušňuje filrační media). Výborná přesnost odlitků dílů mechaniky, materiál (ABS plast) + kvalita těsnění, které i po x letech byly pružné, nikde otlačené, otřepené, bez poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2022 19:35 Muž nekdo [355] Re: Nobody
malé - 350 L... mám udělaný "předfiltr" alias kýbl s 12L, který je připraven pro napojení na 16/22 a plný filtrační hmoty a k tomu potřebuju něco na jemnou filtraci, co to zároveň protáhne tou hrubou (mega výkonu netřeba) o tetře jsem nic dobrého nečetl, respektive mi to přijde jako sázka do loterie, tedy tetru bych vyřadil také... co sicce nebo JBL ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2022 14:09 Muž Nobody [-14] Re: nekdo
Jaký máš objem akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 20:57 Muž Lojza007 [1204] Re: nekdo
Případně i Classic. Pokud má být filtr co nejtišší, tak Tetra EX1200 Plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 17:33 Muž skypi [248] Re: nekdo
EHEIM eXperience 350 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 17:06 Muž nekdo [355] – filtr 16/22
zdravím, po letech zase potřebuji trošku rozšířit základnu :)
takže potřebuji nějaký tip na filtr. Podmínky jsou následující:
musí být na hadice 16/22, nebo být nějakým způsobem kompatibilní s příslušenstvím
co nejmenší spotřeba
velikost filtru není až tak podstatná (ve smyslu objem filtračních hmot) - bude v něm "jen" jemná bio filtrace.
jde mi o to, aby byl co nejvíce "nejlepší" ve smyslu průtok vody, kvalita a přesnost výroby, co nejméně negativních zkušeností :)
Zatím jsem zavrhl sunsun a eheim pro. Nějaké další tipy a zkušenosti po čem se podívat ?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 19:16 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Buldr
Jakého přesně sajrajtu? Co konkrétně se v nádrži běžně vyskytuje, je to nutné odfiltrovat a ve filtru se to nerozloží? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 14:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Boldy
Neřeš koule, tady nejde o "zachytávání sajrajtu", ale o pěstování bakteriálnich kultur na osídlitelné ploše.
Tu má největší molitan. Téměř šechno, co prochází filtrem v akváriu, je biologického původu a musí se rozložit (nitritace, nitratace).

Co se předfiltru týče, jde o to, co čekáš. Jestli snazší údržbu, více osídlitelné plochy nebo jen chceš zabránit nasávání živočichů do ssání filtru. Ten předfiltr, co sis vybral, má problematickou údržbu (shodnou s vnitřním filtrem, tedy čištění znamená zásah do nádrže a stres pro osazenstvo), ale zase nasávání živočichů zabrání vcelku dobře. Nakonec, ono je při údržbě asi jedno, jestli rozebírám vnější filtr nebo vnější předfiltr, oba budou trpět opotřebením těsnění a dva prvky zapojené za sebou zvyšují pravděpodobnost nehody na dvojnásobek.

Ten velký eheim není špatná volba, snížit průtok lze nějak vždycky. Ještě lepší je samozřejmě filtr komorový, ale ten asi stavět nechceš... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2022 16:24 Muž 4Sima [1897] Re: Buldr
m.youtube.com/…
Třeba pomůže při srovnání
Edit: mám v akva 20 l, vnější filtr co dává papírově 300l/h, no žádná pračka to není. Ono se to trochu zanese a reálný průtok je na polovině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2022 14:33 Muž 4Sima [1897] Re: Boldy
Pokud přidáš předfiltr, zvážil bych eheim s větším průtokem, tzn. dražší filtr. Přidáním toho předfiltru poklesne průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2022 13:00 Muž Boldy [0] Re: Buldr
Tzn. že zakoupím třeba tenhle předfiltr:
www.akvarista.cz/…¨

vyndám z toho houbu a narvu koule? :)

Moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2022 10:41 Muž Lojza007 [1204] Re: Boldy
Předfiltr je dobrý v tom, že se snadno čistí oproti normálním filtrům. Není nutností, ale je výhodou, v normálním filtru pak už nemusí být vata, která se rychle ucpává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2022 10:02 Muž Boldy [0] Re: skypi
Super, děkuji...ještě snad poslední věc. K filtru bych tedy měl koupit předfiltr a nějaké speciální náplně, nebo stačí molitan, jako je nabízen například na této stránce:

www.akva-tera.cz/…

Přeji pěkný den :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2022 06:45 Muž skypi [248] Re: Boldy
Zvolil bych raději klasiku-o dvojnásobném objemu:
www.akvaristik.eu/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=151