Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 208 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 10:49 Muž Pusta [25] – Re: Proky
Jsem včera nekouknul na tvé akva, do 300-ky si kup novou EX1200. EX700 si nech u té 160-ky, pokud si jí necháš, nebo je oboje prodej dohromady, když se 160-ky budeš zbavovat. Kdybych si měl kupovat novej filtr do 270-ky, koupil bych EX1200. Časté čištění filtru není mé hobby, stačí neustálé obskakování vnitřku akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 07:18 Muž Proky [3] - Cichlidy
Právě, že 700 mám již rok ve 160 l, tak jen zjišťuji zda je lepší koupit 1200 :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 23:29 Muž Pusta [25] – Re: Proky
Mám jej ve 270 l a už víc jak rok s ním nemám žádný větší problém vyjma potřeby častějšího čistění. Chtělo by to více čistit, ale EX 700 by to měla zvládnout. Nicméně 1200 by byla o moc lepší, i když bys jí musel dost škrtit, ale na obsluhu by to s ní bylo o dost jednodušší. Při nákladech, které na 300 l Malawi vynaložíš, bych pár stovek navíc nešetřil a za klid a uživatelský komfort EX 1200 bych si připlatil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 23:26 Muž wladys [291] - Cichlidy
Na 300 litrů bude sedmistovka málo.Doporučuju dvanáctistovku.Malawi akvárka jsou hodně zarybněná a je lepší mít nějakou rezervu.

Dajos....u filtru jde přeci hlavně o objem.Průtok není až tak důležitý,raději přiškrtit průtok,než mít menší objem ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 20:41 Muž dajos [10]
mám ve 300l tetru 1200 a je to dost musím to přivírat ventilama..700 by měla stačit snad i na malawi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 20:41 kreek – Re: Proky
Tetra dělá výborné krmení. Ne však filtry. Doporučuji filtr Eheim, budeš určitě spokojený. Filtr Tetra není na dlouhou dobu, jsou problémy s těsností. S Eheimy mám velice dobré zkušenosti a výborný zdroj za bezva ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 20:24 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Proky
Ja ho mam v mojej 240-tke (tiež Malawi) a som veľmi spokojný. A tych 50 litrov neje podľa mňa niečo hrozné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 16:19 Muž Proky [3] - Cichlidy – Tetra Tec EX 700 do 300 l aqua Malawi?
Dobrý den.
Chci se zeptat zda je možno mít v 300 litrovém aqua Malawi tento filtr?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 13:40 Usine – Re: Erwen
Pokud budeš dávat molitan do filtru tak nech místo i na dně několik cm . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 08:06 kreek – Re: pros
Ahoj, stači napsat krátký dotaz - udělal jsem to, cena za 2075 je 5685,-/ks. Je to včetně náplně. Na strankach maji kontakty. Nemaji klasicky eshop, ale funguje to s nima dobře. Tento filtr je na 600 l. 2073 je do 350 litrů. Stojí 4383,- Kč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 06:29 Muž vhisky [45] – Re: Nikola
my jsme vytáhli tu malou kostku molitanu a nahradili válečkem z bublifuku.. tento filtr se hodí tak do 12l maximálně nebo jako čerpadlo do paludárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 01:12 Nikola
Zdravím - nechci zakládat nové téma tak píšu sem - v 38l akváriu mám filtr Atman AT - F300. Až tady jsem se dočetl (jsem začátečník) že je málo účinný. Dala by se nějakým způsobem zvýšit jeho účinnost? Napadlo mě sundat spodní kryt a dát tam větší kus biomolitanu - pomohlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 00:41 Muž pros [36] – Re: kreek
Já uvažuji o koupi Eheim Professionel III - typ 2075 na akvárko 360 l momentálně tam mám Fluval 305(zbyl mi po menší nádrži) a přijde mi že to ne ni ono :-( . Co si dal ten odkaz mají nějaký ceník a zasílají poštou nic jsem tam nenašel. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 23:37 Muž T42 [0] - Skaláry, Tetry, Tlamovci, raci – Re: Lee
tak, mě osobně hluk bublifuků opravdu vadí, zvlášť u AQ, které jsou umístěny v prostorách určených ke spaní, takže jsem přemýšlel jak takové AQ ztišit.
Vnitřní filtr AT řady 2xx (já mám v hlavním AQ typ 201) doporučuju, jak kvůli velké filtrační ploše dané plochou molitanu, tak i z hlediska tichosti.
Co se týče přivzdušňování - to je z výroby (moje zkušenost, možná někde dělám chybu) dosti hlučné a těžko regulovatelné tak, jak bych chtěl, takže jsem pořídil ještě jeden AT-F300 (pro nejmenší AQ do 30 l za směšnou cenu), které používám občas v 8 l karanténce, jenže ikdyž má nejmenší možný výkon z dodávaných, (2,5W což je úplně zanedbatelné :) udělá v tomto objemu značný "vítr" a to i na "zavřené" sání. Po připojení přivzdušňovací části a zaškrcením hadičky škrtítkem se do vody uvolňují maličké bublinky a díky škrtítku jdou regulovat až k nule. Bez škrtítka (se mi zdá, že) chrlí vzduchu až moc. Doporučuju tedy AT-F300 na vzduchování.
Vzhledem k tomu, že se mi podařilo (ne zcela mou vinou) hlavní AQ lehce přerybit, tak musím přivzdušňovat. To hodlám provést tak, že z karanténky půjde F300ka do hlavního AQ, kde rozhodně nebude plnit funkci filtru, ale bude přivzdušňovat místo současného kompresoru Silenta.
A bude klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:58 Muž Erwen [17] – Re: vaclav
Diky za radu....

Takze do druhe dam nejake to pletivo nebo keramiku(valecky)? 3, 4 a 5 dam tedy TM nebo PPI 20. To je druha nejrubsi. Takze bych mohl do 2 a 3 dat neco hodne propustneho ... a do zbylich zatim ty 3 molitany o hrubosti 20... a posledni filtracni komora tedy prazdna(zaloha pro uhli ci raselinu ...)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:17 Usine – Re: Erwen
6 komor je příliš moc, použil bych z molitanem jen do tří. a první a poslední nechal prázdnou. druhou komoru bych vyplnil jen nějakou hodně propustnou věcí na zachycení největších nečistot. Já používám něco jako plastové pletivo. Vyplněním všech přepážek molitanem by ti příliš brzdilo vodu a v každé komoře by byla hladina o něco nižší. Používám všude hrubší biomolitan myslím že je to TM 20 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 20:18 kreek – Re: Laduschka
Já bych šel do té mršky s vytápěním, vytopí to určitě. Teda jesli už rozhodnutí nepadlo... Tetry docela často netěsní a špatně se to řeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 20:15 kreek – Eheimy
Přímý dovozce Eheimu, slušný ceny, bez těch vysokohorských přirážek, záruka a náhradní díly. Poradí a i posílají. Jinak s Eheimem mám velmi dobré zkušenosti, tichý, nízká spotřeba, a hlavně: keramická uložení a náhradní díly i po mnoha letech, což se u Fluvalu, nebo Atmanu říci nedá.
www.akvaristik.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 15:20 Muž Erwen [17]
komory jsou siroke 12 x 38 cm... a vysoke 33cm(ta nejnizsi). Je to docela velky objem takze se snazim usetrit... proto nechci kupovat a zkouset...kazda komora ma dejme tomu kolem 15l.

Ano je to k tomu akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 08:41 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Erwen
Mám ve vnějším filtru molitany, které by měly odpovídat TM10 a TM20 a poměrně široké komory. A i tyto když dlouho nečistím, dokážou nepříjmně zpomalit průtok vody.
Doporučuju do první komory TM10, do druhé TM20 a do zbytku TM20 nebo TM30. To záleží, jak velký plánujete průtok filtrem, jak často budete čistit a jak široké jsou ty komory. Nevím kolik stojí ten filtren, ale nešlo by do komor 3÷6 koupit TM20 i TM30 a zkoušet?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 08:18 RAP – Re: Erwen
Předpokládám, že to bude k tomuto akvu rybicky.net/nadrze/6632 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 01:49 Muž Erwen [17]
Zdravim..
Snazil jsem se najit co jsem hledal, ale nenasel. Nechci zakladat nove vlakno, tak to pisnu sem..

Mam 8komorovy externi prepadovy filtr..

Prvni komora je uzka na hadici, kde budou zustavat hrube hrube necistoty. Posledni komora je na techniku.

Tudiz mi zustava 6 komor.

Chtel bych tam dat bioakvacit(biomolitan). Mam ale dilema jakou hrubost.
Vim ze jsou hrubosti 10, 20, 30, 45.... Nekde uvadene v TM a nekde v PPI (www.eurofoam-tp.cz/…) Pro ty co by nevedeli.

Jde mi o to jak ty komory naplnit. Je jasne ze nenaplnim tim nejjemnejsim 45tkou a voda by sotva protekala..

Takze nekdo kdo se vyzna nebo ma nejake zkusenosti..

Muj napada byl 10, 20, 20, 20, 30, 45.(komory)..... nebo 10, 20, 20, 20, 20, 30. S tim ze vzdy jednu komoru mohu vyndat a aplikovat uhli nebo raselinu...Dle potreby...

A nebo misto 45tky tam dat filtracni vatu.

Za prakticke rady dekuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 23:20 Muž grizly [145] – Re: Sanka
AT-200 100 procentni spokojenost, velky obem filtracni hmoty, tichy.
Problem s filtraci mas vyreseny. ;-) Co te jeste trapi???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:44 Muž Sanka [10] – Re: zeck
Pěkně mě štve ten můj aquael! rozzureny Napřed krytka,tu zalepím a opravím a teď zase ten průtok,je to vůbec možný aby takhle sám od sebe měl větší průtok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:28 zeck – Re: Bob66
X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:26 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sanka
Je na akvária od 50 do 200 litrů, jen snížíš průtok X-) Když to jen čeří hladinu a není moc silný proud tak bych se řasy nebál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:23 Muž Sanka [10] – Re: V
A není ten Atman 200 moc silný?O tom jsem taky přemýšlel..Takže když se čeří hladiny nemá to žádný extrémní vliv na řasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:13 V – Re: Sanka
Čerpací hlava + molitan. Nebo bublifuk. Nebo externí.

Akvárko nemáš nijak extra přerybněný (až na ty SAE), takže by měl snadno stačit i bublifuk. Čerpací hlava s kostkou biakvacitu by byla tišší a výkonnější. Externí je asi nejúčinnější, ale platíš za to penězi i prostorem někde pod akvárkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sanka
Jestli je to na to 54 litrové, tak tam by tě stačil bublifuk, nebo čerpací hlava + bioakvacit X-) Na to tvé by byla vhodná hlava Atman AT 200. Je lepší když čeří hladinu, okysličuje vodu a zabraňuje slepé hladině ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:51 Muž Sanka [10] – Který bude lepší?A jak to tedy je správně?
Ahoj,prosím o radu,kdyby jsem se chystal pořídit si nový filtr,protože ten můj nějak stagnuje.. :) Dřív šel krásně nastavit průtok a teď to je jako v mixéru..Ani nevím,jak je to s tím,jestli se může čeřit hladina?Někde píšou,že je to dobře,jinde špatně,jak je to tedy? :) A myslel jsem pořídit si jen nějaký vzduchovací motorek,třeba atman A3500,nebo je lepší nějakou čerpací hlavu?Děkuji.. ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 18:00 blek – filtr tetra
TomasOxx napsal: no tak Atman znacku vidavam v obchodech uz par let kdyz kupuju patentky :) jinak se o to moc nezajimam dokud se mi neco nepokazi... tak snad to nebude jako ty jedovate plastove hracky z ciny :) A jejich stranku na webu asi nikdo netusi ze ?... kdyz mi ani google nepomohl, tak ji budou mit mozna jen v original cinstine :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 08:51 Muž kortezhugo [983]
V napsal: Rozhodně Atman At-200 + biakvacit č.1. Nebo něco obdobného od jiného výrobce. Pro bezproblémový začátek těžko najdeš něco lepšího. Samozřejmě pokud nechceš sáhnout po externím: Eheim Eco Comfort 2232 (případně novější Eco Pro 130) nebo Tetratec EX400.
...tiez sa pripajam - je to dobre - lacne - osvedcene - a tiche riesenie... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 18:02 V – Re: Jarda K.
65×40×40 je zajímavější rozměr než 70×30×40. Čím větší plocha dna, tím líp. Výška nebývá moc důležitá (pokud se nechystáš na Skaláry nebo Terčovce). Ale je jasný, že hlavní slovo mají prostorové možnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 23:11 Jarda K.
Ty jo, tady toho přibylo coze ...tak k tomu akvárku - zašel jsem za dědou a nějaký jsme na půdě našli, rozměry jsou 65x40x40...nezkoušel jsem teda jestli teče, ale bylo by k mání. Přemýšlím ale, že si nechám slepit o něco užší, aby to bylo třeba 70x30x40, nemám tu až tolik místa. Kryt na světlo bych viděl na výrobu made in doma, trochu bych si s tím pohrál, stejně nemám celý dny co dělat. Tu barvu molitanu jsem usoudil podle toho, co jsem našel na webu, ale je pravděpodobné, že v krámech to bude jinak. K tomu topení - nám se tu v zimě teplota celkem hýbe právě, ikdyž nevím jak to bude v té nadcházející (nová okna), ale pro jistotu bych to topení zapojil. Jen doufám že mi to udrží stolek, kde jsem si na to vytyčil místo, přeci jen to bude mít dobrej metrák. No já budu i nadále sledovat místní fórum a sbírat postřehy. Počítám, že tak do mšsíce se tu moje nádrž objeví mezi ostatními. Tímto děkuji všem zůčastněným v tématu za tipy, rady, postřehy a přeji hodně zdaru v chovu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 22:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: V
Pro některé rostliny ne. Pro jiné naprostá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 21:50 V – Re: Sid
Nepopírám, že 3×18 W by bylo lepší. Ale není to nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2009 19:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matlala
Také si myslím, že 2x 18W je na hraně, ovšem některé kytky takovou intenzitu světla zvládnou. Kvalitní reflektory bych viděl jako nutnost. A jako další nutnost - brát zřetel na to, že při 60cm trubicích budou kraje akva dlouhého 80cm citelně nedosvětleny.
3x 18W s reflektory dávají mnohem větší prostor pro volbu kytek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2009 19:44 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: V
jj ale přeci jen bych tam dat tak 45-55W trubic, klidně i víc. Rostliny za to poděkují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 17:17 V – Re: matlala
Ale houby. 35-40 cm výšky akvária znamená tak malý sloupec vody, že 2×18 W bohatě stačí. Obzvlášť těm vyjmenovaným rostlinkám. Navíc 80×35×35 cm je zhruba 80-85 l vody a 80×35×40 zhruba 90-95 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2009 17:10 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: V
V napsal:Plastový kryt 80×35 cm na dvě zářivky 18 W stojí pár stokorun.

36W na 100L vody je opravdu málo, to raději osvětlovací rampu 3*18W nebo podobné. Popř nějaké T5 trubice, konkrétně nevím, nechce se mi dívat do katalogu. Každopádně by ale měli být 8** nebo 9**, pokud oželíme cenu. Viz hafo témat na fóru.

Samozřejmě výběrem kytek pro 0,3w/l a míň se dá vyjít, ale výběr je značně omezen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2009 17:02 V – Re: Jarda K.
Pokud si ve fázi plánování, tak nadhodím pár tipů. Některé z nich vypadají malicherně, ale... ;-)

Akvárko doporučuju pro začátek (pokud ti to prostory dovolí) kolem 100 l (řekněme 80×35×35 cm, nebo 80×35×40 cm). Plastový kryt 80×35 cm na dvě zářivky 18 W stojí pár stokorun. Písku budeš potřebovat tak 20 kg. Filtr rozhodně filtrační hlavu + molitan, a je jedno jestli to bude Atman nebo jiný výrobce. Topení bohatě stačí 50 W. Teploměr samozřejmě klasický skleněný (ty nalepovací "digitální" měří všechno jenom ne teplotu vody), a prohlídni si ho aby byl dobře čitelný. Spínací hodiny pro osvětlení vezmi "digitální": ta stokoruna rozdílu tě nevytrhne a až ti na chvíli vypnou proud (co já se nanadávám při bouřkách, nebo teď když jsem si doma tahal nový dráty...). To by bylo k technice.

Co se týká rostlinek, tak osobně doporučuju: Cryptocoryne affinis, Cryptocoryne wendtii, Microsorium pteropus, Echinodorus amazonicus, Hygropila corymbosa. A asi i Anubias barteri: vypadá hezky a podle toho jak prosperuje u tchána tak náročný rozhodně být nemůže.

V rybičkách doporučuju začít s co nejméně druhy. Rybky budou spokojenější a akvárko bude líp prosperovat. A vždycky je snazší pár rybek přidat (s mírou!!!), než se jich zbavovat. Když dáš do těch 100 l řekněme 10 Pancéřníčků zlatopásých a 10 Kardinálek čínských (postupně!), tak uvidíš, jaké to bude pokoukání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 16:41 Žena Imii [45] – Re: Jarda K.
Podívej se ke mě do prezentace - já mám zelený molitan ... všude kde jsem se ptala prodávají zelený - o modrém neví.
A že by byl Atman hlučný ? To je blbost. Zde na foru je toho o tom Atmanu dost, ale nikdo si nestěžuje na hlasitost.

Co se týče topítka ... je na tobě kdy ho tam dáš ... já ho tam mám, ale mám ho vypojené a teplotu hlídám ... rybkám většinou stejně netopím, protože není potřeba. Málokdy klesne teplota pod 25°C (i v zimě).

Ještě píšeš o tmavých kamínkách na dno ... dopředu ti poradím, neber nic jemného ani nic hrubého. Já jsem vyzkoušela zrnitost kolem 10mm i 0,3mm a nyní mám 1 - 3mm křemičitý písek a mohu ho doporučit. Dá se sehnat i černá drť 1 - 3mm. U nás ve SkloRexu mají 6kg za 299,- Kč myslím (možná jen 199,- nejsem si jistá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2009 16:39 Žena ustavprochore [567]
Jarda K. napsal: ...Akorát škoda že ten molitan je modrej, to je jako pěst na oko...
Však nebojte, za čas zčerná. Zamaskovat určitě půjde.
K rybkám: lépe "pancéřníčky", jsou taky hejnoví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 16:27 Muž matlala [798] - Rostliny
Jarda K. napsal: Akorát škoda že ten molitan je modrej, to je jako pěst na oko.
Já teď vidívám jenom zelené, dřív bývaly jen modré, ale nevím jestli to vyrábí taky rataj, ale velikostně je to stejné i díra s trubkou na čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 16:24 Jarda K.
Děkuji za rady. No o Atmanu jsem také napřed uvažoval, ale pak jsem si někde přečetl, že nejsou moc dobré, ale nechám si poradit od vás, zkušených. Akorát škoda že ten molitan je modrej, to je jako pěst na oko. Ale snad se to nějak zamaskuje rostlinkou. Jinak plánuju tam dát nějaké tmavší kamínky na dno, nějaký propletený kořen na případné úkryty, jeden nebo dva větší kameny a nějaké rostliny samozřejmě (nemám vybrané ještě). Z rybek nějaké neonky, pancéřníčka, přemýšlím o betě bojovnici a ještě nějaké menší hejnové klidné rybce, takže taková začátečnická klasika bych řekl. Zatím pročítam atlas ryb a vybírám. Celkově je moje aq ve fázi plánování. Také jsem přemýšlel o topítku, ale to bych tam dal případně až někdy na podzim, až by se nějak víc začala hýbat teplota v pokoji, aby mi to svěřenci přežili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 17:54 V – Re: Jarda K.
Rozhodně Atman At-200 + biakvacit č.1. Nebo něco obdobného od jiného výrobce. Pro bezproblémový začátek těžko najdeš něco lepšího. Samozřejmě pokud nechceš sáhnout po externím: Eheim Eco Comfort 2232 (případně novější Eco Pro 130) nebo Tetratec EX400.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 17:43 Muž grizly [145]
Hlasuju pro molitan a filtracni hlavu ATMAN. Prestoze je velka, da se docela dobre zamaskovat i v takovem malem akfarku. Sam jsem ji mel v akfa 60x30x35. Zasadil jsem pred ni ruzkatec a nesla videt. Navic ma kostka mnokrat vetsi obem nez klasicky vnitrni filtr s prtavou naplni.
Problem mas vyresen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 16:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Miras
Je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2009 16:23 Žena Imii [45] – Re: Jarda K.
Vlastním SeraFil 120 a měla jsem ho v 73litrech. Rozhodně ho nedoporučuji. Rozdíl mezi 60 a 120 bude rozdíl jen v jedné náplni.
Filtr se čímdál častěji ucpával a co se týče náplní tak katastrofa - velice málo filtračního objemu, používala jsem jej pouze půl roku, pak šel do krabice.
Můžu ti doporučit čerpací hlavici od Atmana (cca 200,-) a k tomu kostku bioakvacitu (do 100,-). Je to levnější a výhodnější řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:50 JuraS
Záleží na tom jak bude akva vypadat..jaké rostlinky, kolik ryb a jakých, jaká teplota vody, jaké jiné živočichy do akva přidáš, jaké bude dno, vzduchování,...od toho se pak odvíjí hafo dalších otázek..akva je kus přírody a tak musí fungovat všechno se vším dohromady...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [208] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10351