Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 92 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 19:38 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Napadla mě varianta, že bych po celé délce akvária dal trubku, kde vyvrtal otvory a použil ji jako rozstřikovací rampu, která by byla natočena na protější stranu akvária. Rád bych použil pouze jeden kus, cca 150 cm dlouhou a ideálně, aby se tam dal z každé strany napojit jeden ext filtr.
Myslíte, že to je reálný?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 19:36 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Mám problém pořád s cirkulací vody v akváriu a už tak nějak nevím co. Současně to mám teď jak je to na tomto obrázku, detrit se usazuje skoro všude a filtry ho moc neodsávají.
Proud vody sahá asi tak, jak jsou ty šipky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:41 R Muž romant [27987] Re: milos40
Tu doporučovanou vnitřní variantu s kostkou a hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:39 milos40 Re: romant
něco levnějšího? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:34 R Muž romant [27987] Re: milos40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:27 Muž kofejn [963] Re: milos40
Jestli vnitřní, tak AT-202 a největší kostkou biomolitanu (10x16x30cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 15:03 milos40 – filtr do 250 l akvária?
Ahoj,
jaký filtr by jste mi doporučili do 250 litrového akvária?
Za radu předem děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 17:17 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: volhpe1
tady máš fluval 205 za 1500,- www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 12:25 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Losky
Adam Votava - www.aquascape.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 11:04 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, nemáte zkušenosti s nějakou firmou, která navrhuje akvária? Pořád mám problém s proudy v akváriu a už mě fakt nebaví, pořád přehazovat trubky od dvou filtrů... Nedaří se to ukočírovat, kytky uhnívají, hnojivo přidávám... Už fakt nevím nevím nevím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:58 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: ondralomnice
e901 nechci pokud je e701 koupím ten vnitřní co teď mám je nanic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:03 Muž ondralomnice [81] Re: volhpe1
Mám e701 cca půl roku v 84Litru a zatím spokojenost. Regulovet jde, ale až se zanese tak průtok klesne i bez regulace,nějak extra hlučný není nemám ho ve skříňce a skoro není slyšet, ale šel bych raději do 901 cenovej rozdíl není takovej, 701 má celkem 3 koše 901 4 koše na filtr. média.Za tu cenu pokud nechceš Eheim nebo Tetru dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 15:39 Muž volhpe1 [41] - Tetry – JBL CristalProfi greenline
Přemýšlím že si zakoupím
JBL CristalProfi greenline e701 vnější filtr Mají ho ted za 1990 Kč X-) Slušná cena
Mám cca 100 l akvarko
Moje otázky pro Vás akvaristi: Vyplatí se to? Je dobrý ten filtr? Opravdu není hlučný a má malou spotřebu? Neteče? A jaká je poruchovost? X-) Dá se regulovat průtok?
Dík za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 07:25 Muž Davik59 [0] Re: DrChila
Filtr mam ve stejne vysce jak AQ hned vedle nej. Takze minimum hadicek a z AQ to potece max. do 40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 05:11 Muž DrChila [243] Re: Davik59
Tam jde předevšim o to aby to vytlačilo do potřebné výšky. Například Eheim compact 1000 má výtlak 2,1m. Ale v těch 2,1m už neteče skoro vůbec. Takže to chce nějakou rezervu pokud produkt nechceš vracet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 00:07 Muž Davik59 [0]
Ahoj, měl bych dotaz ohledně čerpadýlek. Mám udělaný vnější filtr, momentálně mám přívod vody řešen jen přepadem. Nevím kolik tedy proteče vody za hodinu, tak bych se chtěl zeptat, zda by stačily dvě vodní čerpadla 300l/h, z AQ do filtru a z filtru do AQ. Přesněji tyhle: viewitem.eim.ebay.cz/… . Měl bych to na 150l vody v AQ. Předem díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2013 17:26 Muž O.Tom [439] Re: Pepenka
Hezky zarostlé akvárium s malým počtem obyvatel může fungovat i bez výkoných filtrů.
Pokud s akváriem nemáš žádný problém, tak není nutné něco měnit.
Naopak výrazná změna se ti "může" na stávajícím vzhledu projevit i negativně, nějakou řasou třeba.
Zkusit to můžeš, čerpadlo + molitan je otázka přibližně 500,-
Jinak ty čerpací hlavy jdou přiškrtit, nebo lépe.. lze udělat rozsřikovací rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:20 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: O.Tom
Šmankote, jasně :-D od rána v tom ležím a prostě píšu blbosti.. No akva nevypadá že strádá..ael mě přijde, že ta hladina by stát neměla :(, a nemůžu to nějak rozproudit..a zase nechci z hladiny vzít všechny plovoučky..mrknu, děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:17 Muž O.Tom [439] Re: Pepenka
Jestli se dobře dívám, tak máš bublifuk, což není honič vody :)
Pokud by jsi chtěla výkonější a tišší (i kdýz podle fotky bych neřekl že tvé akva. nějak strádá),
tak by tu byla nejčastěji doporučována varianta biomolitanového bloku + čerpací hlava.

A buď Aquael Circulator 500, který by měl stát do 300,-.
Nebo nejlevnější a nejpoužívanější Atman AT-200, ale některé kusy vibrují a jsou hlučné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepenka
Pepenka napsala: Prosím o radu. Mám 96l akvárium - prezentace zde rybicky.net/nadrze/18649 a asi potřebuju nový - jiný filtr. V tuhle chvíli mám dvouramenný "honič vody", jenže je nejspíš slabý a bohužel mi stojí hladina, i když jede na maximum. Prosím o typ co nejméně hlučného a ideálně cenově dostupného filtru :). Děkuju!

Záleží na množství dodaného vzduchu, možná by stačil větší dvouramenný "honič vody" a nebo jeho jiné umístění. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:10 Muž O.Tom [439] Re: sony14
No, tak to máš vyřešené, levněji než za 108€ to asi neseženeš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:52 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Prosím o radu. Mám 96l akvárium - prezentace zde rybicky.net/nadrze/18649 a asi potřebuju nový - jiný filtr. V tuhle chvíli mám dvouramenný "honič vody", jenže je nejspíš slabý a bohužel mi stojí hladina, i když jede na maximum. Prosím o typ co nejméně hlučného a ideálně cenově dostupného filtru :). Děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:49 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: O.Tom
je tam za 139€, na abc zoo za 108 ... doprava zdarma.
Kupoval som odtiaľ osvetlovaciu rampu (abc zoo) vo štvrtok ráno objednal, v piatok poobede mi prišla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:42 Muž O.Tom [439] Re: sony14
Podívej se na stránky zoohit.sk a její další pobočky cz a com odkud bys měl mít poštovné zdarma. Spočítej si kde mají zrovna nejlepší cenu.. Aktuálně mají i "akci" 3% slevu při zadání kupůnu (ten najdeš na jejich hlavní stránce), nebo ti můžu jako už stávající zákazník poslat pozvánku, kde bys měl obdržet 10% slevu na prvotní nákup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:08 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
Áno rozmýšľal som aj nad takou možnosťou , ale chcem rozhodne externý, nech je v akva čo najviac miesta a určite by som časom na externý prešiel , preto som sa rozhodol že nebudem vymýšlať iné varianty ale rovno to zaobstarám takto , už mám aj plán podľa ktorého síce natom preplatím 20€ ale utiahnem to a prežijem , vynechám jeden pivný víkend pivo smich a 20€ bude ušetrených určite... no nakoľko mám ale vééľa roboty a už mi to leze krkom , tento to isto nebude :) tak na zdravie pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2013 15:00 Muž DrChila [243] Re: sony14
Pokud máš problém s financema kašli na estetiku a místo vnějšího kup Nějakou filtrační hlavu od atman s pořádnou filtrační kostkou. Stojí to míň než filtr vnější 6x minimálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 14:48 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky
Ďakujem za všetky názory/rady palec
Ano, čítal som o tom že vlastne po zabehnutí filtra sa výkon zníži na cca polovicu.
No predsa len som chcel nejaký ten aktuálny názor počuť(prečítať) ešte :).
Nakoniec to bude zrejme tá ex1200 , momentálne mám zlý finančný stav ale nakoľko mám výstup z FAN3 odštiepnutý, tak mi rampa funguje len tak polovične a vôbec sa mi to nepáči... je tam podpora ešte jedného menšieho fitltra aspoň kvôli lepšiemu čereniu hladiny ale i tak... viem že to proste dlho nevydrží. Zatiaľ sa všetci majú k svetu a žiadne podozrivé správanie na rybkách nevidím. Samozrejme musím teraz meniť častejšie vodu, min.1xtýždenne, takže nejako to naškrabem a čím skôr si ten filtroš vybavím nech mám pokoj na duši ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2013 16:32 R Muž romant [27987] Re: sony14
Ještě krom toho tecu 1200 se nabízí Cristal profi e1500 od JBL, jenž je objemově srovnatelný, ale má o kapánek větší výkon, což se může hodit. Obecná poučka při výběru filtru je dělit papírovej výkon dvěma a pracovat teprve s tímto číslem, neb to je cca výkon po zašpinění filtru, může být i nižší, bude záležet na přítomných znečišťovatelích v daný nádrži. Z pohledu rostlin a cirkulace vody je vhodné, aby bylo akvárium přečerpáno 2-3x za hodinu, bráno optikou zašpiněného filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2013 15:57 amrtin Re: sony14
TetraTec ex700 je na tohle malý,mě bere jen tak tak stolitrové akva.Ale je pravda že mám hodně ryb a ještě víc rostlin.Takže pokud tetru,tak ten větší,protože je to pohodovej filtr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2013 13:03 Muž O.Tom [439] Re: sasula
Podobně jsem se chystal odpovědět.. taky bych uvažoval o těchhle dvou.
Fluval nabídne jednodušší čištění předfiltru, tetra celkově větší objem pro filtrační hmoty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2013 12:44 Muž sasula [274] Re: sony14
tak na osobně ti mohu s klidným svědomím doporučit TetraTec pokud tě nelimitují finance tak jdi do 1200 za ty peníze co za něj chtěj to je neskutečný dříč.
fluval je dobrý, ale pro tebe připadá v úvahu ten 306 ale jeho objem je cca poloviční ptoti TT 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 12:16 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – ktory z tychto do 200l akva?
Zdravím,

Viem, je tu toho hooodnee veľa popísané o pomaly všetkých filtroch, no napriek tomu sa opýtam a postačí mi len váš názor ktorý by ste odporúčili(komu sa chce môže napýsať aj prečo :-) ), respektíve ak máte aj konkrétnu skúsenosť, uvítam aj tú :).
Ide o akva 216l (90x40x60v) osádka hustá (3xperovec, 4xskalára, 2xramirezka, 1xbetta, 1xrak, 5xpanciernik, 4xmrenka pakistanska + 1gurama a 1 LDA16 ) už pomaly aj zarastá (foto je v mojej prezentácii -posledný záznam v denníku)... je to taký veľký mix... ale zatiaľ je spolunažívanie bez problémov..
uvažujem nad týmito možnosťami:
Eheim Classic 2217

TetraTec ex700

TetraTec ex1200

JBL CristalProfi e701

JBL CristalProfi e901

Fluval 206

Fluval 306

Vopred vďaka za každý názor/radu X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.10.2013 10:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Harrytomas
Jenom jestli to akvarium (sklo) jeste nemas, a chces chovat treba ty Mecovky, podivej se po vetsim. Ne ze by 60l akvarko tech vyjmenovanych 8 rybicek neutahlo, pri pravidelne udrzbe tu vodu udrzis v rozumnych mezich, ale prece jen slusna Mecovka neni az tak mala rybicka, aby si nezaslouzila neco vetsiho. A navic jestli neco hezkeho odchovas, a budes si z toho chtit neco nechat, to akvarko Ti to svou velikosti tezko dovoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 21:58 Harrytomas Re: romant
Diky oběma X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 21:57 R Muž romant [27987] Re: Harrytomas
Tak potom není co řešit, máš vybráno. ;-)
Edit: For Bankai, i 201 si tam dovedu představit, když to bude akvárium zahradníka, tak tu vodu bude chtít otočit 10x za hodinu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 21:51 Muž Bankai [22] Re: Harrytomas
jj. silnejsi urcite ne. i tak ho budes muset dost skrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 21:49 Harrytomas Re: romant
Urcite by to mel byt vnitrni filtr... Co se tyka osadky budu ,,dědit,, od kamaráda par rybek - 3 black molly, 2 mecovky, 3 pancernicek
Co tohle?
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 21:08 R Muž romant [27987] Re: Harrytomas
Slovo nejideálnější je zavádějící, ale jestli Ti nevadí varianta vnitřního filtru, tak účinné a vcelku za přijatelný peníz řešení je čerpací hlava a kostka biomolitanu. Samozřejmě že se bude dát navrhnout i řešení v podobě filtru vnějšího, ale chtělo by to lehce přiblížit zamýšlený akvo, jaká bude osádka a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 21:04 Harrytomas Re: Designer
Ahoj,
muzu se pls zeptat nekoho zkuseneho jaky by byl nejidealnejsi filtr do 60l akva?
Diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 15:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dome
Problemy filtru jsou vetsinou v tom, ze jsou naprosto nevhodne dimenzovany a nebo konstruovany. Snad kazdy druhy filtr (a mozna jsem optimista) protahuje silene mnozstvi vody podlouhlym mediem, kdy voda mediem proteka nad 30cm/min, casto mnohem rychleji, coz ale znamena filtraci prakticky bez nitrifikace.

To ze Ti interni filtr nefungoval dobre, neznamena, ze clovek ktery vi co dela, jej bude mit stejne nefunkcni. Idealnimi kandidaty na nefunkcni interni filtr jsou kapotovane radoby designove kusy, kde libivost/prodejnost zvitezila nad funkcnosti, protoze obsahuji hromady s funkci nesouvisejicich plastu na ukor filtracniho media, pripadne dochazi k pokusum to napravit vrstvenim medii a stohovatelnosti, ovsem za sebou, coz opet obnasi efekt trubky se silenym proudenim = bez nitrifikace, to zadny sebelepsi material nezachrani. Proto akvariste dospeli ke kostkam biomolitanu, ktere jsou v tomto ohledu dimenzovany rozumne a jsou funkcni v ramci jejich jednoduchosti velice slusne.

A mas pravdu, vodu jak kristal nemam, mam ji jako padparadscha safir, diky vyluhu raseliny ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2013 15:34 Muž sasula [274] Re: Johan
i bez světla... ale to jdeme už do krajností.

nejdůležitější jsou 3 veci.
VODA, AKVÁRKO, AKVARISTA

vše další je volitelné... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 15:23 Muž dome [6] - Rostliny
Johan: já veděl že nemám psát nejdůležitější :) a nemám v plánu se zde přít s jedním z nejzkušenějších ze zdejších a pro mne teda jste...

O.Tom:a proto bude toto řešení i nadále asi nejrozšířenější a doporučováno.....a proto bude česká akvaristika tam kde je :(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   04.10.2013 15:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dome
Nejdůležitější věc je světlo. Akvárium může dobře fungovat i bez filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 14:49 Muž O.Tom [439] Re: dome
"Nutno si uvědomit že je rok 2013 a vnitřní filtry jsou pasé...pakliže nechceš napodobovat aq z dob NDR!"

Tak to je dobrá kravina :)

Molitanová kostka + čerpací hlava je asi nejuniverzálnější, nejjednoduší a velmi levné řešení filtrace. Poměr cena/univerzálnost/funkčnost je asi nepřekonatelný a proto bude toto řešení i nadále asi nejrozšířenější a doporučováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 14:46 Muž dome [6] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: Prima, a mame tady 6x drazsi reseni, jen proto, ze si nekdo neumi schovat filtr v rostlinach ;-) .

A co to vidim ve Tve prezentaci, cerpadlo primo v akvariu!? Ale fuj, je rok 2013, to cerpadlo prece muze byt i mimo akvarium, kdo se tam ma na nej koukat!

Nebud tak kategoricky, slusny interni filtr svou praci odvede taky a ne kazdy je ochoten k externimu, at uz kvuli umisteni akvaria, bezpecnosti, cene...


Ano.Také jsem měl vnitřní filtr a již jsem přešel na externí.
I proto radím,dle mého, nejlepší variantu!To je prostě muj názor!

Vnitřní se samozřejmě za krýt dá a snad se mi to i podařilo,ale nefungoval dobře a bylo to i tak nevzhledné+zabírá to prostě místo,kor když máš čistý objem jen +-40L.Nevím co tady mluvíš o bezpečnosti....

Filtr je prostě nejdůležitější věc a nelze na něm šetřit když už chceš mít hezké Aq.
přirovnal bych to k tomu když lidi šetří na zimních pneu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2013 14:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dome
Prima, a mame tady 6x drazsi reseni, jen proto, ze si nekdo neumi schovat filtr v rostlinach ;-) .

A co to vidim ve Tve prezentaci, cerpadlo primo v akvariu!? Ale fuj, je rok 2013, to cerpadlo prece muze byt i mimo akvarium, kdo se tam ma na nej koukat!

Nebud tak kategoricky, slusny interni filtr svou praci odvede taky a ne kazdy je ochoten k externimu, at uz kvuli umisteni akvaria, bezpecnosti, cene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 13:49 Muž dome [6] - RostlinyRe: moskyt8
moskyt8 napsal: Mám 54 l akva. 60x30x30cm. A přemýšlím jaký filtr pořídit... hmm chtěl bych pořídit buď nějaký molitanový ale nevým jaký a jak veliký. :-( Nemohl by mi tu někdo pomoci vybrat z této nabídky ten nejvhodnější? www.levnaakvaristika.cz/…
A nebo bych si pořídil tento filtr: www.levnaakvaristika.cz/…
Prosím poraďte :-O DĚKUJI X-)


Ahoj.Jako filtr pro tvé Aq mohu doporučit pouze toto: www.juwelakvarium.cz/…
V setu je filrační medium a kohouty pro snadnou udržbu a hlavně v tvem případě i přiškrcení výkonu.Odměnou ti bude křištálově čistá voda po mnoho let a biologická rovnováha pro Aq důležitá.Dále ti Aq nebude narušovat molitanová kostka!Když budeš mít časem choutky přejít na větší aq,filtr i bude postačovat.Nutno si uvědomit že je rok 2013 a vnitřní filtry jsou pasé...pakliže nechceš napodobovat aq z dob NDR!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 13:08 Muž Dejmon [64] – Zlaté české ručičky
Strašně se mi tu líbí, jaké kraviny se někdy řeší, to jsme asi na to pozapomněli, jaký mají Češi šikovný ručičky, a nebo ta doba je už za horama, někde u Rumunů či dál. Řekl bych asi jo, možná ji mají už Číňani. To by byla ale přece věčná škoda, kdybychom si neuměli poradit a s kdejakým prdem se běželi se optat kamsi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 12:32 Muž Dejmon [64] Re: Designer
Když si k AT200-202 přidá slabší hadice na výstupu (prostě si sešteluje výtlak) a požene to mimo nádobu a následně zpět do AQ (třeba tak jak to mám já) tak bude nadmíru spokojenej. Ale to závisí na každém z nás, čemu dává přednost. Já jsem to takhle provedl i kvůli úspoře peněz za elektřinu. Odstavil jsem hrnec a toto si vyrobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 12:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
A proti te kostce biomolitanu s cerpadlem je tenhle "filtr" pro nitrifikaci naproste nic... Uz jen prvnim pohledem vidim, jak ma zakrytovany povrch, dalsi honidlo vody, ktere nenasava velkou plochou ale saje po delce media... Nebo se mylim a spatne se na ten obrazek divam?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [92] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4551