Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 15:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Ta poslední varianta je asi nejlepší. Filtr ti sice ubere trochu z akvária ale jeho velikost a funkčnost nemá konkurenci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 14:48 Muž Jarry [1437] Re: Wanderer
No ja bych v pripade takhle velkho akvaria nad jinym, nez externim filtrem ani neuvazoval a to jeste nejakym z vetsich. Z levnejsich JBL CristalProfi e1901, nebo jeste levnejsi Aqua Nova NCF-2000. Sam mam doma JBL e1501 a ted budu porizovat na dalsi akvarko Aqua Nova, tak jsem zvedavej na rozdil - cena JBL je skoro dvojnasobna oproti Aqua Nova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2016 14:45 Maq Re: Wanderer
Rovněž podle Murphyho zákonů ovšem platí, že pokud očekáváme, že se Murphyho zákony uplatní, tak se neuplatní. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 13:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
U toho vnějšího filtru mám hlavně problém s cenou. Nejspíš bych ho stejně neměl kam pořádně dát. No a podle Murphyho zákonů, pokud jednou vede do akvária hadice plná vody, tak to vyteče. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 13:04 Maq Re: Wanderer
Objektivně nejlepší řešení asi není. Každý má svoje zkušenosti a preference. Já mám už skoro dvacet let vnější filtr Fluval 304. Žádné poruchy, neteče, je tichý, čištění a výměna náplní je pohodlná, nemusím zasahovat přímo v akváriu, filtrační média mohu použít jakákoli. Jsem natolik spokojený, že vůbec neuvažuji o žádném jiném řešení.
Fluval je zřejmě vážená značka ve světě, ale na českém trhu se v posledních letech drží jaksi v pozadí. Bůhvíproč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 12:37 Muž Yirka [9126] Re: Wanderer
K ad/1 - když projedeš příslušná vlákna zjistíš, že vytopení vnějším filtrem je ještě zřídkavější, než ojedinělé povolení slepu či prasknutí skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 12:17 - Re: Wanderer
Ide o uhol pohľadu.Mne doma nevadí ani hamburská plošná ani kocky biomolitanu.Niekde som si doložil filtráciu s pet flaše.Externý filter mám 3 roky.Doteraz šlapal ako hodinky,no včera som ho chcel čistiť a po zložení stále tečie(zrejme stvrdnuté tesnenia i napriek používaniu vazelíny).Takže som skončil s vodou na podlahe a momentálne filter rozobratý a odpojený,než prídu nové tesnenia a odskúšam to na novo.
Všetky riešenia ak ti to esteticky nebude vadiť sú dostačujúce a splňia si svoju úlohu dobrej filtrácie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 11:59 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Uvažuji nad větším akváriem. Objem bude cca 450l, s délkou kolem 170cm a výškou 60cm. Potřeboval bych pomoct s výběrem filtru. Pročetl jsem to tu a jsou v podstatě tři varianty:
1) vnější filtr - výhodou je komfort, nevýhodou cena a potenciální riziko mít všechnu vodu na podlaze
2) Vnitřní filtr, čerpadlo pravděpodobně s dvěma kostkami biomolitanu - výhodou je cena a to, že lze dočasně umísti do jiné nádrže (v případě úprav apod.), nevýhodou je estetika
3) Vnitřní filtr v přepážce, něco na způsob hamburského filtru - k jedné boční stěně bych nechal vlepit přepážku, za ni dal 4 kostky biomolitanu o rozměrech 10x10x30 a za ně čerpadlo Atman AT-202 a topící těleso. V podstatě podobné řešení mám ve stávajícícm akváriu a zdá se mi jako dobré řešení. Cena bude taky nízká, navíc větší množství filtrační hmoty. nevýhodou je akorát to, že to nejde vyndat na dočasné nádrže.

Nejvíc se mi líbí poslední varianta. Jaký je váš názor? Mám jednotlivé kostky nechat ještě nějak oddělit (třeba přepážky s otvory nebo je to jedno a bude stačit průchod rovnoměrně celým objemem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2016 18:42 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Fenco
Opatrne ohľadom toho, že originál náplní je málo. Tiež som sa riadil podobnými "radami" na nete a spolu s filtrom som dokúpil aj ďalšiu keramiku. Hneď som ňou aj kôš naplnil, aby som potom zase odoberal, pretože sa nedala sklopiť rúčka. Možno som pár guľôčok pridal, ale určite na tej troške svet a ani filtrácia stáť nebude a teraz mi zavadzajú v skrinke...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 17:30 Fenco Re: Maq
Tak studujem co sa da takze s tou vymenou vody mi to bolo jasne s kvalitnou filtraciou tiez, preto som sa pytal aky filter by bol najvhodnejsi kedze ich je teraz neskutocne mnozstvo, s nakladmi na chod neni problem, len potrebujem poradit aby som zbytocne nekupil nieco co nebudem potrebovat alebo bude nevyhovujuce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 15:38 Maq Re: Fenco
Fenco napsal: aky postup naplni tam dat aby to bolo tip top
Protože jsem viděl Vaši prezentaci a evidentně jste začátečník, připomenu některá triviální fakta:
Akvárium bude zřejmě bez rostlin (Malawi = tlamovci). To znamená, že Vaším hlavním předmětem zájmu by měl být dusík. Stále se budete potýkat s jeho nadbytkem. Řešení jsou v zásadě dvě, a nejlépe je kombinovat:
1. Budete měnit vodu hodně a často. Vyplatí se na to myslet již na začátku a spáchat si nějaké hadicové/trubkové řešení. Tahat po bytě desítky kýblů vody každých pár dní není příjemné.
2. Využívejte filtrační náplně schopné vázat sloučeniny dusíku (zeolit aj.). Budete jich potřebovat hodně, a proto Váš filtr musí být nejen výkonný, ale hlavně mít velký objem. Počítejte s relativně značnými náklady nejen na pořízení, ale zejména provoz filtrace. Ty filtrační náplně nejsou zadarmo a jejich životnost je omezená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2016 15:33 laKatos Re: Fenco
Fotka k příspěvku nebo to vyres jako tady......(solidni filtrace a solidni pruvan v akvariu bude) smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 14:36 R Muž afc1886 [14682] Re: Fenco
Už si moc nevzpomínám,co byli za náplně v originálu,ale vím,že ne všichni prodejci měli stejné náplně.Většinou tam je moc biomolitanu a když chceš malawi nebo tanganiku,tak budeš muset dokoupit nějaký materiál,jak ti napsal romant.Podívej se do prezentací,kteří mají malawi nebo tang. a uvidíš,co používají oni. rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 14:21 - Re: Fenco
Časom si to človek poupravuje ako sám chce a uzná za vhodné.Úplne v pohode sú i náplne od výrobcu a filter bude fungovať po zábehu ako má.Nie je potreba nič extra dokupovať.
Väčšinou po vyčerpaní kapacity budete musieť meniť náplň aktívneho uhlia za niečo iné.Prípadne tam dáte nové aktívne uhlie.No môžte to nahradiť biomolitanom,válčekmi a pod.
Postup je jednoduchý.V smere toku hrubé a do vrchu jemnejšie filtračné náplne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 13:54 Fenco Re: romant
Este sa opytam kedze su vo filtri 4 kose aky postup naplni tam dat aby to bolo tip top, pri filtri vraj nejake naplne su ale ze toho je malo a zlozenie bude asi iba zakladne tak aby som to objednal uz s filtrom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2016 12:46 R Muž romant [27987] Re: Fenco
Tak cirkulace je záhodná, ale ty se hlavně zaměř na kvalitu filtrace a ve tvém případě bych rozhodně použil jako jedno z filtračních médií nějaký absorbent N látek, jako je např. oblíbený a cenově velmi dostupný zeolit(doporučuji si o tomto médiu něco nstudovat). Případnou nedokonalou cirkulaci si velmi snadno vylepšíš nějakým menším proudovým čerpadlem www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 12:32 R Muž afc1886 [14682] Re: Fenco
Počítej se snížením až o polovinu.Ten e1901 by měl být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 11:53 Fenco Re: afc1886
Dakujem za odpoved a keby som dal o stupen väcsi e1901 aby to lepsie prudilo, lebo vraj sa casom ten vykon znizi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 11:41 R Muž afc1886 [14682] Re: Fenco
Filtr bych ti doporučil akvarijni-filtry.heureka.cz/… ,ale jestli chceš velký proud,tak to budeš muset asi přidat nějaké čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 11:24 Fenco – Filter pre 300l.
Ahojte, idem zakladat 300l.akva 120x50x50 malawi, tanganyika. Nakolko som sa docital ze tam ma byt poriadny prud, aku filtraciu by ste mi doporucili? Rozmyslal som nad vonkajsim filtrom okolo 1200-1500l/min no a znacku filtra teda neviem ideal zlata stredna cesta.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 07:25 Muž Suntour [4] – Aquball, Biopower
Ahoj, řady filtrů Aquball, Biopower není problém u nich nasáváním nebo zalézáním potěru a ryb do filtrů jako např u řad Pick Up.
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 20:09 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Bacoun
Díky za komentář. Když bych už bral Eheim, tak určitě 250tku, ta by byla akorát... Ta 150tka je těžce nevýhodný filtr. Stojí zbytečně strašně moc, na to že je bez náplní a dvojventilů... I ten průtok, žádná sláva. Momentálně mám silnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 10:45 Bacoun Re: chuanvaldes
Já mám Eheim 150(2211) v 54 l(čistý objem vody 41 l).A hlučný mi nepřijde.Nevím kolikrát chceš přefiltrovat vodu,ale myslím si,že pro objem 36 l(čistých 27-28 l)by stačil.Jediné co doporučuji,je si ho pořídit s dvojkohouty(to platí pro jakýkoliv classic).Je to o hodně pohodlnější při údržbě.Co se týče ostatních značek,nemohu sloužit. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 10:16 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Zdravím Vás všechny. Potřeboval bych poradit s filtrem. Momentálně mám k 36L Eheim Aquacompact 60. Ale po novém roce mám v plánu 10L krevetarium upgradovat na 30L a tam bych šoupnul Aquacompact.
A teď co k 36L? Podmínka je externí a výtlak min 1.5m. Samozřejmě jsem již na filtry koukal, ale nevím se rozhodnout. Skoro JBL a Tetra jsou dle parametrů extra silné, Eheim akorát... Takže, jak moc ovlivní průtok výška hrany akvária? U mne to je cca 1,4m. Je mi jasné, že reální výkon po záběhu a zanesení bude poloviční než uvádí výrobce.

Zatím jako kandidáty mám:
Tetra Tec EX 600 Plus
JBL CristalProfi e701 greenline
- tyhle 2 mi přijdou plus mínus stejné. Jedná skupina uživatelů chválí Tetru, druhá JBL. Sympatické mi jsou oba. Jak je to u JBL s regulací průtoku? Ty páčky mi přijdou dost nešikovné...

Eheim Classic 250 BIO Plus
- u Eheimu váham, jelikož se na všech forech (i zahraničních) vyskytují uživatele kteří nadávají jak je hlučný. Ale že všech mi nejvíce vyhovuje co se rozměrů týče a že je do něho vidět, takže vím jak moc je zaprasený.

Předem díky, Tom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 17:52 Muž 150koni [653] Re: Dzouzefin
Mám EX 1200 od 5/2012 a co se týče hlučnosti, nevím o něm. Problémy s netěsností nemám. Otevírám 1x za 1/2 až 1 rok :-) Papírový průtok samotného nezatíženého čerpadla 1200 litrů/h. Reálný průtok při zaplněném filtru, s předřazeným půdním filtrem 77x42cm a více jak dvouletém chodu, měřen na výtoku a následně vypočítán na cca. 343 l/h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 08:59 - Re: Dzouzefin
Mám TetraTec Ex1200 od roku 2013(takže ho mám už takmer štvrtý rok) Stále funguje bezproblémovo,je maximálne tichý(aj keď naň položím ucho,tak rotor takmer nepočuť).Zo začiatku staré verzie mávali problém s netesnosťou,to však výrobca odstránil.Ak sa o filter náležite postaráš,tak ťa prežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 08:48 Muž Yirka [9126] Re: Dzouzefin
Tvým požadavkům by mohl vyhovovat tento: akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 08:38 Dzouzefin Re: MonterMonty
Napadá vás který? A jaký máte vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 08:36 Dzouzefin Re: Rado00000001
A jaký tetratec? Někde jsem četl, že netěsní a že do pár let přestane tesnit každý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 12:34 Rado00000001 Re: Dzouzefin
Ja mám 901, spím vedľa neho, keď ide ako ma, nieje problém, ale súhlasím s názorom na tetratec :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2016 11:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Dzouzefin
TetraTec - nejtišší filtry jaké jsem kdy měl ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 11:39 Dzouzefin – Hledám pomoc při výběru filtru
Ahoj,
Zakládám nové 200l akvárium a rozhodl jsem se,že si pořídím nějaký pěkný vnější filtr. Jenže nevím jaký. Požaduji od něj:
co největší bezhlučnost - budu vedle něj skoro spát
poměr cena/výkon do 2500 - pokud levnější, tak jedině dobře
kvalitní výrobek - malá poruchovost

Našel jsem si dva adepty exus diversa 1000 vs. jbl cristalprofi e1901 greenline. Ano nerozumím tomu, proto bych potřeboval poradit - klidně navrhněte jiný kus.
Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 16:10 R Muž afc1886 [14682] Re: O.Tom
Vidíš,mi se ty dírky zase zdají moc velké.Jak se říká 100 lidí 100 chutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:48 Muž O.Tom [439] Re: NHKG
Měl jsem JBL 900 v první verzi, mám JBL 1501.
1501 je tak akorát na +-300ku, rozstřikovací rampu nemá zrovna nejlepší.
Má moc malé dírky, někdy přes ně protékající voda vytváří pískající zvuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:30 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: NHKG
Ja mám relatívne čerstvo JBL 1501e v 250ke. Môžem len súhlasiť s Vašimi skúsenosťami ohľadom hlučnosti i predfiltra.

Čo sa týka prúdu, mám rampu otočenú oproti čelnému sklu (cez celú nádrž - 50 cm) a ryby mi pri prednom skle plávajú šikmo, tzn. vytočené smerom hore proti prúdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2016 08:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: O.Tom
Docela rád bych ten proud z 1501 viděl. Mám sice 901, ale to když nasadím místo rampy jen jednoduchý vývod, neroztočilo by to ani vodu v kyblíku. Reálný průtok má necelých 500l/h, měřeno po čištění náplní. S rampou to už je jiná, to už bude asi tak akorát na to 200l akvárium.

@evaakva: Moje zkušenosti s JBL:
Je trochu slyšet, nedoporučuju do ložnice, v obýváku OK.
Na sání doporučuju předfiltr z molitanu.
Originální náplně většinou bývají 1 koš s keramikou a 3 koše extra hrubého molitanu. Ale pokud to bude na 200l, tak i ta e901 bude s originálními nálněmi stačit a toto bych neřešil. Já mám 901 a 350l akvárium. Náplně jsem měnil a musel jsem přidat čerpadlo na "točení" vody. Příště bych asi koupil JBL 1501 na těch 325 litrů a neměnil náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 08:06 Muž O.Tom [439] Re: martinCA
Jo, JBL 1501 je asi nejlepší v poměru cena/výkon, ale na 180ku nádrž... čistý objem bude někde u 150 litrů, to se budou muset ryby do něčeho zakousnout, aby se udržely :)

Použít by šel, ale bylo by třeba si vyrobit vlastní vyústění vody do akvária a to nevíme, jak je tazatelka zručná a zda to dovede, vyrobit si vlastní rampu, odvrtat dírky atd.

A ještě jsem našel ve slevě tohle :-)
www.zooshop-eu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 00:24 Muž martinCA [33] Re: evaakva
ja by som bez rozmyslania volil 1501tku, udavas cenu 3500 u eheimu, myslim ze za tu zozenies cca aj to JBL. a ako pise kolega, hrubsie hadice su super. Ak by si mala pocit ze je prud prilis silny, daju sa pouzit rozstrekovacie rampy, alebo proste znizit vykon na vystupe filtru, tusim to samotny vyrobca takto odporuca riesit. Takze oproti 901tke v tom fakt nevidim ziadne negativna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 19:20 Muž O.Tom [439] Re: evaakva
Nechal bych tam to co je a měnil až kdyby to nestačilo.
Jinak u toho JBL901 se mi nelíbí jedna věc :-)
má menší průměr hadic a celkem trpí na jejich zanášení a snížení průtoku.
Mít větší průměr hadic, tak "nemá chybu".

Teď jsem našel tohle, je to tedy lehce za stanovenou hranicí :-)
abc-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 18:53 evaakva Re: O.Tom
Děkuji za reakci, rozhodla jsem se pro jbl e901. Zkouknula jsem vývoj cen a máte pravdu, že eheim prof.3 2073 se dal ještě před dvěma roky pořídit za 3500,-Kč. Kdyby stál tuto částku i prof.4+, ihned bych to něj šla, ale takto bude volit levnější jbl.. Jaké byste mi doporučili do tohoto filtru. Četla jsem, že všechny náplně, které má tento filtr v základu, nejsou úplně vyhovující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 17:13 Muž martinCA [33]
po predoslych eheimoch (ecco, experience) u mna jednoznacne JBL - velky objem a vyssi vykon ktory udrzi kvalitu vody aj pri znizenom prietoku zaneseneho filtru (ak sa teda bavime o vykone za rovnaku sumu, coz je to co podla mna spotrebitela zaujima, tj za cenu nizsiu ako 4+ 250, kupim moje jbl 1501 - naplne som v tom menil, na tu temu teda nemozem komentovat). Rozdiel v kvalite plastov tam je, ale nie vyznamny, hlucnost zodpoveda vykonu pumpy a je priatelna. Akurat udaje o max objeme nadrze by som bral s rezervou. Po spomaleni vykonu sa u tych spinavsich nadrzi podla mna minimum=maximum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 17:04 Muž O.Tom [439] Re: evaakva
JBL 1501 je dobrý filtr, ale na 180 litrů mi přijde jako už moc.
Dal by se použít, ale asi by bylo třeba vyrobit si vlastní vývod vody do akvária, který by zpomalil proud vody.
Pak by to bylo OK a kapacita filtru by měla velkou rezervu.

EHEIM je aktuálně předražený, ideální by na tu nádrž byl EHEM 2073 nebo 2075 z řady Prof. 3.
Jenže ty už skončily, byly na trhu "moc dlouho", jejich cena už moc klesla a tak EHEIM vydal "novou" (pouze marketingově novou) řadu Prof. 4+ s vysokou cenou.

A mřenky nádherné bych do 180 litrů nedával... to je 20centimetrové prasátko.

Z filtrů by mohl být zajímavý třeba i Fluval 306.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 15:45 R Muž afc1886 [14682] Re: evaakva
V tom ti bohužel neporadím,protože nemám zkušenost s tím eheim professionel 4+ 350.Mám jenom eheim ecco pro 300 a s tím jsem taky spokojen.Eheim je kvalitní značka,ale musíš počkat,co ti poradí ti,kteří ho mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 15:38 evaakva Re: afc1886
Děkuji za tip.. Mohu ještě poprosit o srovnání kvality filtru: Jbl e901 greenline a eheim professionel 4+ 350,popř. vyplatí se investovat dvojnásobek ceny prvního filtru.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 14:45 R Muž afc1886 [14682] Re: evaakva
akvarijni-filtry.heureka.cz/… nebo vyšší řadu akvarijni-filtry.heureka.cz/… Nikdy nevíš,kdy se ti bude zdát akvárium malé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 14:27 evaakva – výběr vhodného filtru
Hezké odpoledne,

zakládám nové akvárium o objemu 180l a potřebuji radu. jaký filtr zvolit. Skladba ryb by měl být následovná: 2* mřenka nádherná
30* tetra krvavá
4*ancistrus sp.
5* čichavec perleťový
Nádrž bude poměrně bohatě osazena rostlinami. Dala bych přednost vnějšímu filtru, před vnitřním. Budu ráda, pokud si s cenou filtru vlezu do 3000,-Kč, nejvýše však 5000,-Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 12:09 Muž TRULY [164] Re: Jarry
Fotka k příspěvku tak ja to mam asi takto :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 11:09 Muž Jarry [1437] Re: TRULY
No ja jsem pomerne dost citlivej na ruzny huceni atd., ale JBL 1501 zavrenej ve skrince z lamina pod akvarkem tak ze 2m vzdalenosti neslysim vubec, z mensi vzdalenosti musi byt ticho a musim se na to soustredit. A to ho nemam nijak obestavenej, akorat mam pod nim EPS desku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:26 Muž TRULY [164] Re: slavko
JASNE chápem, vdaka za argumenty. Práve to je najťažšie sa rozhodnuť. Mne by ten potencionalny hluk nejak nevadil, kedže akva je v obývačke a to nove tam bude tiež len manželka je citlivá aj na nádych panciernika :-D a ak to bude nejaky extrem tak dostanem svoje vzhladom este k tomu že do 2 týždnou bude doma dalsie dve citlivé uši :) potlesk pivo
288 litrov s rezervou ktora je nutna pre zanesenie je ta 1501 v pohode. Len ako píšeš ma to aj + aj -
Doteraz fičím na 126l s eheim pickup 160 ale je to totalna nestihačka filtra a prejavuje sa to všelijakými výkyvmi čo ma už prestáva baviť.

Externy bude určite v skrinke pod akva a mam aj taku tlmiacu lisovanu vláknitu asi 0.5cm podložku ktorou sa chystam olepiť tu čast kde bude filter. Ono zvuk bude unikať aj cez dvierka ovšem a cez škáry ale tak 5 stien zo 6 hadam pomôže.
Najlepšie by bolo to ist k niekomu popočuvať, a spraviť si názor aj na čerpaciu hlavu aj na externy filter, Takže kto je z Košic nech sa hlási :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 22:30 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: TRULY
Viac ako päť rokov mi fungovala moja 250ka s vnútorným filtrom Aquael Fan3+ (ak si dobre pamätám názov) + pôdny filter, ale tento rok na jar som sa rouhodol, že dozrel čas vyskúšať niečo nové, a to nové je JBL 1501e. Mám teda čerstvú skúsenosť...

Plne chápem obavy z pretečenia, ono istota vnútorného filtra je istota, sám som to zažíval, no potom som si povedal, že to nie je predsa žiadna novinka (vonk. filtre ako také), takže pravdepodobnosť pretekania nemôže byť vyššia ako pri prasknutí akva (pred 20 rokmi som pri každom príchode domov kontroloval sucho). Samozrejme, treba dodržať pravidlá montáže, a tak, ale prvý polrok ma utvrdil, že je to OK.

Faktom je, že som výkonnejšiu filtráciu vlastne nepotreboval, takže o nejakom zlepšení kvality vody ani neuvažujem, niečo sa však zmenilo:

+ hučí to viac, nie veľmi, cez deň to nepočuť, no v spálni by som ho mať nechcel
+ čistenie je pohodlnejšie (zatiaľ som skúšal skôr zo zvedavosti), menej časté, no pracnejšie
+ voda sa točí oveľa viac (o to mi šlo), úplne mi rozhodilo hnojenie a nedarí sa mi to zatiaľ vychytať
+ hadice sú už celkom nepriehľadné, a ich čistenie (demontáž) nebude celkom jednoduché ani pohodlné

Výmenu filtra ako takú hodnotím neutrálne. Chcel som vyšší prietok a nebavilo ma každý rok meniť prísavky na vnútornom filtri, to sa mi splnilo. Chcel som menej práce s čistením, no určite stačí čistiť menej často, zato to dá viac práce, takže to je na rovnako. Hluk som oačakával nižší, lenže zase 3x vyšší príkon sa musí prejaviť i na hluku, a ten nie je 3x vyšší. Nie som si úplne istý, že tá výmena za tie prachy stála, no nepovažujem to ani za vyhodené peniaze. Kamarátovi som však minulý týždeň odporučil, že ak je spokojný (stačí mu) s vnútorným filtrom, tak nech sa na vonkajší vykašle...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=1801