Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 13:03 jamajcan Re: Ria542
Je vnútorný ;-) Tichý,jsem s nimi moc spokojený,mám jich 5,v elementkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 13:02 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: Haimdol
Hm... no neviem. Tak ale hovoríš, že filter by mal mať ten prietok aspoň 200l/h ??? hmm Asi sa pozriem ešte po niečom inom. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2013 13:01 jamajcan Re: Haimdol
Fluval1 je jednoduchost sama,U2 mám v 54L u krevet a taky spokojenost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:56 R Muž Silent [5949] Re: Ria542
Krevety nenasaje. Mám ho tady rybicky.net/nadrze/9568 popis naznačí. V reálu čistím filtr i poměrně přerybněnou osádkou tak jednou za čtvrt roku. Běžně se mění vložka která je kombinací vaty a aktivního uhlí, ale já jí nahradil molitanovými plátky, takže dokud se nerozpadnou nedokupuji nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:51 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: Haimdol
Hm... Ak sa môžem spýtať, ako ho čistíš? Musíš niečo dokupovať? Koľko litrové aq máš ty(v ktorom ho máš)??? coze Aký by bol najlepší ten druh výtoku (predpokladám, že ten hore)? Nenasaje mi to kreveťule???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:42 R Muž Silent [5949] Re: Ria542
Já mám v přibližně stejném objemu Fluval U2 který je vnitřní, plně regulovatelný, systémem filtrace podobný vnějšímu a lze si určit druh výtoku (horní, spodní, svislý rozptyl) www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:39 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: jamajcan
Ten je vnútorný, či??? ;-) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:34 jamajcan Re: Ria542
Papírový průtok do 200l/h.Např.Fluval 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:28 Žena Ria542 [40] - Miniakvária – 30l filter
A neviem či to pomôže, aq bude 40x25x30 ( dxšxv ). Ďakujem!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 11:04 Žena Ria542 [40] - Miniakvária – 30l filter
Aký myslíte by mal mať prietok filter do 30l aq??? Budú tam pávie očká, nejaký ten otík, a možno časom kreveťule. Stačilo by 120l/h ??? Alebo viac??? A akú značku mi doporučíte? Ďakujem!!! ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 23:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Lukyn
Mám doma 25W topítko v 8l nádrži. Je to model z ebay, ale ten samý má nějaký překupník na aukru;) Ale pokud to je v pokoji tak to není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2013 22:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lukyn
No, já spím u bublajících akvárek od 4 let, tak to bublání snad ani nevnímám, pokud se na něj nezaměřím, stejně tak ani hluk motorku. Teď mám v ložnici u miníčka Atman A 1500, na bublifuk v miníčku bohatě stačí a je fakt tichý.
S tím topením pro red cherry ti to dobře napsal Kryštof. Pokud máš to miníčko v pokoji, určitě tam neklesne teplota vzduchu pod 20°C a tak nebudeš potřebovat topítko. Ale topítka pro miníčka dělají. Já mám ve 4litrové vytíračce topítko Atman 25W, ale viděl jsem dnes i menší, kouknu po něm.
Edit: Věděl jsem, že jsem někde prcka viděl. Tu je: shop.rataj-spk.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:29 lukyn
ted jsem dal ventil ze zapalovace mezi hadicky a zda se to byt lepsi vzduchovadlo dam asi po vrstvu obleceni do skrine nebo nevim. ty pouzivas jake tiche vzduchovadlo ze se u nej da spat ? a mas ho nejak zakryte ? ja pouzivam tohle profizoo.cz/… vykuchal jsem znej druhou membranu a hluk se o polovinu zmensil coz potesi ale porad je to slyset :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 22:23 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Lukyn
Bublifuky mám ddva v pokoji a spím jak Dudek, uklidňuje to aspoň me, topení bych nedával, pokud tam budou cherryni tak to je v poho, viděl jsem video kde je měli v kadich o 15 stupních a údajně se množily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:19 Lukyn – filtr do 10L akva
ahoj koupil jsem si 10L akva pro krevetky nez vyrostou abych je mohl dat do velkeho akorat jsem vyndal filtrik aquael Fat-mini ma 3,3W prutok 250l/h a v akvariu je to jako kolotoc i kdyz je vystup stazen na minimu :( tak jsem dla do akva klasickej bublifuk ale ten je zase dost hlucnej nevim jestli vedle nej pujde spat :( problem nastal i pri koupi topeni nejake pro 10l akva snad nedelaji :( resil nekdo stejyn problem ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 19:26 Muž olivis [32] Re: Celiny
Já měl tetru tec ex 600 a je pravda, byl velmi tichý, nyní mám eheim 350 a je trochu slyšet, ale jak zmiňuješ, je tam větší výkon. Jinak spokojenost s oběma filtry, bohužel tetra začla po 3 letech téct a po výměně všech tesnění jsem jí už nevěřil a šla z domu, kdyby netekla, měl bych jí dodnes X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 16:38 Muž Miso [470] Re: iICE2
osobnu skusenost mam iba s vnutornymi filtrami Fluval U1 a U3 , su absolutne tiche, ale najlepsi pomer cena/vykon urcite spominana hlava + molitanova kocka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2013 15:43 Muž abdul99 [51] Re: iICE2
Ahoj, já mám v akvárku o stejném objemu čerpací hlavu
www.happyzoo.cz/…
k tomu mám kostku
www.zooshop-eu.cz/…
celková cena 300 a maximální spokojenost.
Provzdušňování nepoužívam a průtok filtru se dá regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 05:42 Muž DrChila [243] Re: iICE2
Jo jo jde to nastavit i "bez bublinek" je tam hadička s regulatorem přinejhorším se to dá potopit celý pod vodu a nebude to moc nasávat vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 00:49 iICE2 Re: DrChila
Co jsem se díval, tak ten Eheim 2008 lze také nastavit aby jen proudila voda bez bublinek díky regulace. Je to tak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 00:24 Muž DrChila [243] Re: iICE2
Bratránek má filtr tento a skoro vůbec slyšet malý výkon málo hluku a dělejí i menší
www.spokojenypes.cz/…
a nebo tenhle by mohl stačit pokud teda nechceš používat vzduchování jelikož to dělá v noci velký rámus
www.spokojenypes.cz/…
Ale podle mě by nejefektivnější by bylo koupit nějakou čerpací hlavu a k tomu kostku biomolitanu něco jakoby obdoba tý starý školy jenže místo bublání bude rotor
něco takovédleho
seracz.webnode.cz/…
akorád tohle má velký výkon ale dá se ztlumit stejně jako tato hlava čerpací
www.happyzoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:50 iICE2 – Eheim 2008
Ahoj,
nyní mám v akváriu 54l filtraci Hagen Elite Jet Flo 75, která je podle mě moc hlučná. Uvažuji o koupi Eheim 2008, je málo hlučná, že by se dalo při ní i v pohodě spát? Čistí kvalitně vodu? Na dně mám velice jemný písek a zdá se mi, že Jet Flo 75 jeho mikroskopické částečky pořád víří, takže je voda stále mírně zakalená. Jsem už starší škola a vím, že kdysi co jsem měl akvárium musely z filtru proudit kvůli okysličování vody bublinky. Teď jsem zde na foru četl, že stačí, když filtr vodu víří a bublinky vzduchu nejsou důležité. Jak to prosím je? Jsem z toho trochu zmatený :-) V akváriu mám malé druhy rybek typu neonky, parmičky, .. Popř. doporučte prosím jinou variantu filtru, hlavně co jak nejtižší. Děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:46 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
mel jsem tam narvane kostky molitanu po krajich a uprostred keramicke krouzky, to melo dva negativni nasledky: jakmile se vytvorila silna kolonie nitrif. bakterii tak se bioakvacit ucpal a zacal pretekat pres ty kostky a nasledne i nad regulacnim ventilem (tzn. filtr jsem pral co tyden, co dva tydny s nasazenym predfiltrem) a druhy problem byl s rezonanci. Filtr byl umisten na kratsi strane 112l akvaria a pres veskere me pokusy o podlozeni vysly vnivec (nikdo si nedovedete predstavit jak hlasite v to chrastily ty keramicke valecky:-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:43 Muž DrChila [243]
Eheim má dobrý filtry je fakt že ty liberty nevipadaj hezky nejsou zas tak funkční. Ale já co měl filtry od Eheimu tak slyšet nebyli akorád by se měli zamyslet nad zpracováním udělat to co nejjednodužší aby se to líp čistilo. A ačkoliv ten výkon že vždy přemrštěnej toho průtoku od eheimu u těch malejch stim moc toho udělat nejde.
Jinak mám ještě čerpadlo compact 1000 a spokojenost slyšet to není jenom si to povrnívá maximálně při startu to nějak klepne ale magnet není ani po roce nikde škráblej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:41 R Muž romant [27982] Re: Celiny
Z těch vnitřních eheimů nemám problém s řadou aquaball, u té liberty je třeba tam nacpat keramiku, místo toho pidi molitanu a jde to taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:37 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
jasne, proto ten dodatek o vetsim vykonu, ale i tak se mi zdalo ze eheim ve vsech polohach skrtici packy byl trochu hlucnejsi (odhadem tak 10dB), kanystry od eheimu povazuji za spicku, vnitrni jsem nikdy nemel a zavesny Liberty 2041 bych jim obil o hlavu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:32 R Muž romant [27982] Re: Celiny
Celiny napsal: ...narozdil od Eheimu 3 350 co jsem mel, ale ten mel o trosku vetsi vykon..To je docela dobrý si uvědomit, že mašinky co mají vyšší výkony a byť to jsou třeba i mercedesky jako eheim, mají prostě o trošku větší hlučnost, ale je to subjektivní vnímání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.03.2013 21:29 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
já mám tetru 1200 není v skřínce ale vedle aq a nejde slyšet vůbec nic. Úplná spokojenost asi Trefil na filtr co vyráběly v sobotu po výplatě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2013 21:29 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: acik
mam stejnou zkusenost EX 600 je proste neslyitelna narozdil od Eheimu 3 350 co jsem mel, ale ten mel o trosku vetsi vykon..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:29 Muž acik [416] Re: Dufi
Já mám TetraTec EX 600 stojím u toho a nesliším vůbec nic
Dufi napsal: Já mám teď v nově založené 350 Eheim 2075 + motorek Eheim 100, mám to v ložnici 2 metry od postele a je to úplně v pohodě, Tetru co maj děti vedle v pokoji slyším i přes zeď
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:22 Muž Dufi [3]
Já mám teď v nově založené 350 Eheim 2075 + motorek Eheim 100, mám to v ložnici 2 metry od postele a je to úplně v pohodě, Tetru co maj děti vedle v pokoji slyším i přes zeď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:13 Muž acik [416] Re: romant
jo na placky se moc těším :) a asi pujdu do toho eheimu
romant napsal: S hlučností Eheimů jsem nikdy neměl problém(vyjímky se jistě najdou, je to jako se vším) a s vědomím, že ten filtr budeš mít k plackám, jsem jednoznačně na straně doporučujícího. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 15:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
já mám pod akva Eheim 2180 a slyšet není, a to ještě nemám obloženou skřínku, takže stojí navolno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 15:08 R Muž romant [27982] Re: acik
S hlučností Eheimů jsem nikdy neměl problém(vyjímky se jistě najdou, je to jako se vším) a s vědomím, že ten filtr budeš mít k plackám, jsem jednoznačně na straně doporučujícího. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 15:01 Muž acik [416] – Akvarium 360L
vybíram filtr a někde jseem četl,že EHEIM Professionel 3 2080 je dost hlučný,co si o tom myslíte? nebo popřípadě nějaké zkušenosti s jinýma filtrama? mám ted TertraTec EX 600 a vůbec ho nejde slyšet,ale nedá se to určitě srovnávat... :)

chci to pro akvárium o velikosti 360L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 14:43 Malkolm – Eheim Aquacompact 40
Zdravim chcel by som dat do mojho AQ tento filter www.akvariumonline.sk/… mate snim niekto skusenost je dobry??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:09 Muž Poweres [59] - Živorodky
Super,dekuju..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:08 R Muž romant [27982] Re: Poweres
Nad nesmrtelností bublifuku netřeba pochybovat. ;-) Jenom pro možnost volby, třeba www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:07 Muž olivis [32] Re: Poweres
Třeba filtr od Dennerle - www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.03.2013 13:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Poweres
Kostka bioakvacitu hnaná vzduchem ze vzduchovacího motorku - tzv. bublifuk. Nejlepší a nejlevnější řešení :-) K tomu když bude dno z nějakého materiálu jako je liapor tak bude filtrace perfektní. Zbytek obstará dostatek rostlin. Nejen filtr "filtruje" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:02 Muž Poweres [59] - Živorodky
Dobry den,..poradili by ste mi nejaky dobry filtr do akva 25 litru??dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 12:25 Muž duko1995 [32] Re: Cosmogagy
Ale jinak je to tam krásny a pekný výber v breclave :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2013 08:58 Muž Horác [3942] Re: Martin71
Já vidím problém hlavně v tom, že se diskuse posunula někam jinam, než kam jsem mířil já ... Když jsem napsal "Ona je značka a značka", tak jsem neměl na mysli "kvalitní německý Eheim" versus "nekvalitní čínské šmejdy", ale Eheim vs. Tetra. Co se Tetry týče, lidé tu řešili netěsnost, ulamování jakéhosi "těžceseotáčejícího" kohoutu (který se nikde nedal sehnat) atd. ... takže opravdu není značka jako značka ...
Tu informaci o výrazně nižším počtu reklamací u filtrů Eheim jsem zaznamenal v diskusi na akvarista.cz (autor Pavel Mžourek - admin webu a majitel tamního e-obchodu). Konkrétní vlákno se mi ale hledat nechce - sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 08:16 andrejm Re: Martin71
Martin71 napsal: Systém je u všech stejný cívka a magnet to vše v plastu.

Je pravda, že systém je u všetkých rovnaký, rozdiel je ALE v kvalite použitých materiálov. A je jedno či je zložený v Číne alebo v Nemecku.
Tiež by som to mohol priprovnať k čínskym topánkam a značkovým a spýtať sa aký je tam rozdiel? (a nemyslim si, že to je "len" v značke)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 00:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Martin71
Příběh dobrej, ale prodavačky v Super ZOO bych jako "Odborná prodavačka Zoo expertka" rozhodně nenazval, a ani s nadsázkou či ironicky :-D zkušenosti z Břeclavské a Kyjovské pobočky... to jsou prodavačky asi tak jakože opravdu prodavačky, odborné znalosti nula nula nic... posledně jsem tak zachraňoval několik pancéřníčku kropenatých které zákazníkum prodavačka doporučila do 54L setu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2013 23:26 Martin71 Re: Horác
Tak u Vás to nemůžu opravdu potvrdit myslím konkrétně to o Číně jste natolik diplomatický. A přímo nic takového jste opravdu nepsal. Ale ta kvalita Eheimu vs. ostatních v čem je rozdílná? Kolik reklamací a jakého druhu jste už osobně nebo Váš prodejce už zaznamenal?Můžete to nějak rozepsat nějaké hororové scény třeba jak byl vytopen byt případně shořel nebo podobně? Já si pamatuji jednu z reklamací mladé paní v prodejně super ZOO v Pardubicích. Kdy tam přišla nešťasná majitelka neznačkového filtru a stěžovala si že filtr nefunguje. Odborná prodavačka Zoo expertka ji doporučila jiný filtr. Paní, tohle není dobrá značka. Zpozorněl jsem a zeptal jsem se paní co má za problém. Po vyndání filtru z akvária a jeho vyčištění a znovu zapojení prostě přestalo fungovat čerpadlo. A vyndala jste rotor s magnetem a očistila ho ? Ptám se. Do to ho odborná prodavačka. Tohle nejde, nejde rozdělat motorovou část aby se vyčistil rotor. Já na to Opravdu? A proč to prodáváte jako náhradní díl??? Takže paní jsem sundal krytku očistil do trička magnetku s rotorem a neznačkový filtr běžel dál stejně tak jako by běžel ten německý, čínský, polský, italský a mnoho jiných. Systém je u všech stejný cívka a magnet to vše v plastu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 22:52 Muž DrChila [243] Re: Martin71
tak třeba když se koukneš na Eheim čerpadla tak mají jinak tvarované lopatky o proti ostatním třeba.. POkud si člověk kupuje značku tak čeká hold kvalitu a dobrý servis. Každej máme na to nějaký jiný názor..a já třeba co se týče počítače Asus.. co se týče chlazení do něj noctua(originální větráky lopatky které mají nižší hlučnost a větší průtok vzduchu) jako auto škodu. a když se nad tim člověk zamyslí.. škoda=Volkswagen, asus=srovnatelný se všema jen originální disajn. Jediný co je originální tak ta noctua...
Někdo stojí za tím názorem že hold chce dobře investovat peníze..
A někdo že si řekne tady neni značka je to o 500 levnější a ušetřim:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 22:44 Muž Horác [3942] Re: Martin71
Martin71 napsal: Horáci Ostřešany a f. Macenauer. To je výhradní dovozce a zastupitel f. Eheim Znám. Byl jsem tam osobně.

Martin71 napsal:Jediné co jsem se od vás dověděl je to že co je čínské je špatné a co je v Číně vyrobené a v Německu zkompletované je dobré. smichSorry, ale nevzpomínám si, že bych tu kdy co psal o Číně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 22:24 Martin71 Re: Horác
(informace od nejpovolanějšího - od obchodníka).

Horáci Ostřešany a f. Macenauer. To je výhradní dovozce a zastupitel f. Eheim to je ode mne asi 4 km. Čínský neznačkový Resun ve Vaších očích "neznačkový" byl nebo možná ještě je výhradní prodejce firma Plaček z Poděbrad. Všechny tyto značky mají jedno společné, pokud chtějí prodávat na trhu EU musí splnit přísnou normu. Jde o přístroj který je ve styku s vodou to je ta nejpřísnější norma EU a ČSN. Nikdo mě nedokázal plně vysvětlit v čem je vyšší poruchovost? V použitém materiálu plastu? V jeho provedení? Motorové části? Cívka + magnet? Jediné co jsem se od vás dověděl je to že co je čínské je špatné a co je v Číně vyrobené a v Německu zkompletované je dobré. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:47 Muž Horác [3942] Re: Martin71
Martin71 napsal: Těch dílu co by trpělo velkou poruchovostí zase na filtru tolik není. Filtr není auto. Je to jen nádoba a elektromotorek.Já vím. Přesto se občas něco podělá a Eheim má prostě v porovnání s konkurencí výrazně méně reklamací (informace od nejpovolanějšího - od obchodníka). Kde se co vyrábí, je mi celkem šumák ... a v dnešním globalizovaném světě to snad už ani nemá smysl řešit. Jinak dík za neobyčejně zajímavý exkurz do světa automobilového průmyslu ... třeba to někdy nějak využiju ... ale spíš ne :o) ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=5301