Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:36 Muž Aquasky [35]
ahoj, filtrům zas až tolik nerozumím, ale vždy jsem razil heslo čím více tím lépe, proto jsem si pro 60 l akvárium vybral Tetratec EX600, je super že nezabírá žádné místo jako vnitřní filtr, je výkonný až na 150 l akvárium, a má 6,6 l filtračního objemu tje 10% nádrže, nikdy jsem neměl problém s odpadem, filtr se příliš nezanáší a vytváří vhodný proud jak pro ryby tak i pro vhodný proud CO2. Navíc "přiškrtit" ho můžete kdykoliv. K filtru...je supertichý, na mé akva silný, má velký objem, těsní dokonale a má malou spotřebu 10W a má 3 koše kuličky, filtrační keramika biomolitan a na vrch tenká vrstvička vaty...musím ten filtr jen doporučit, nyní jsem si koupil EX 700 a už se nemůžu dočkat až ho zapojím. S jinýi filtry zkušenost nemám a proto nemůžu porovnat ale za mě si tetratec našla u mě věčné místo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:21 Muž visek [75] - Tetry
ja sem koupil pred nekolika rokama atmana za 3 mesice odesel-prodejna byla zrusena.pak jsem mel velky molitanovy bublifuk,kdyz mel velky tlak vzduchu byl dobry ale hlucny hlavne v loznici.at-201 byl dobry ale velky molitan.fan-2 je nejlepsi co jsem kdy mel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 09:50 Muž sasula [274] Re: cezarmilan
S tvou verzi hlucnosti nemuzu nez souhlasit.

K te televizi. Jsem myslel ze se vecer pousti televize prave aby deti nic neslyseli... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:14 R Muž Silent [5949] Re: cezarmilan
Co se filtrů týče jsem na tom podobně, ale tabulku bych měl mírně odlišnou.
1 Eheim (professionel 3)
2 Sicce Whale
3 TetraTec
4 Fluval (305)
5 Aqua Nova
Ale podotýkám je to subjektivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Heimdall
No ja hovorím z pozície človeka, ktorý má 4 Eheimy, 2 Fluvaly a 4 TetraTecy. Uvádzam tabuľku podľa hlučnosti od najtichšieho
1. Tetratec
2. Eheim
3. Fluval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.05.2014 21:41 R Muž Silent [5949] Re: cezarmilan
Jediný absolutně tichý filtr je neběžící :-D . Ale fakt je, že i ten nejtižší filtr v provozu je slyšet. Na druhou stranu má každý jinou mez kdy je pro něho zvuk nepříjemný. Někdo usne u letiště, jiného vzbudí i když si moucha v místnosti upšoukne. Je to hrozně individuální. A taky jde o zvyk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:36 Žena Kytka [2146] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Žiaľ už to neplatí. Eheimy sú tak tiché, že ich nepočuť pokiaľ ide v izbe napr. televízor. Pri vypnutí všetkých zvukov ho počuť je :-)
S tímhle si dovolím nesouhlasit, mám v ložnici Eheimy dva hned vedle postele - z každé strany hlavy jeden a první měsíc jsem neustále chodila strkat tlapky do nádrže, abych se přesvědčila, že opravdu jede, protože nebylo slyšet nic ani v noci v absolutním tichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: sasula
:-D Súhlas, no ja som myslel pustenú televíziu v čase 22-23:00 keď už predsa len dávame tichšie a po vypnutí keď nemôžeme zaspať. Vtedy počujeme všetko, že? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2014 17:07 Muž sasula [274] Re: cezarmilan
nic proti, ale pri pustene televizi neni slyset ani bublifuk... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:56 Muž visek [75] - Tetry
kazdy ma svou znacku ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Pokud použijeme příměr třeba k automobilům, tak i mercedesek se občas pokazí a je s ním problémek. Eheimy patří mezi značky s jednou z nejnižších poruchovostí, jsou docela dobře vychytaný a to i po stránce (ne)hlučnosti. ;-) Všem těm, kteří mají v oblibě jiný značky se tímto omlouvám, každej to máme nastavený trošku jinak. :)
Žiaľ už to neplatí. Eheimy sú tak tiché, že ich nepočuť pokiaľ ide v izbe napr. televízor. Pri vypnutí všetkých zvukov ho počuť je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:18 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Miso
Miso napsal: cezarmilan napsal:Taký Eheim nemá ani to a musíš nasávať ústami :)
do privodnej hadice napustim po vycisteni vodu, ak jed ju pripojim a otvorim kohut voda zacne tiect ;-)

No ja nemusím ani to ;-) S hadicami vôbec nemusím hýbať a to sa mi lúbi najviac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 12:33 Muž visek [75] - Tetry
zitra je v moste burza.koupim nove molitany a mam na hodne dlouho pokoj.libi se mi to ze to jde nadherne vyndat a prisavky se ani nehnou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 09:25 Muž 150koni [653] Re: cezarmilan, sasula
cezarmilan napsal: Ja mám na tej ručnej pumpe nalepenú klasickú prísavku (gumenú) s háčikom. Díky za tip palec


sasula napsal: co se zasekávání týče, tak to se vyřeší během pár minut - rozebrat, očistit, namáznout vazelínou(lékařskou) a jede se dál.Mám pro jistotu druhou hlavu jako rezervní. Tak to můžu zkusit aplikovat, jestli se mi nerozpadne v rukou pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 07:44 R Muž Silent [5949] Re: jamajcan
Však taky museli zapracovat na kvalitě. Ještě teď si pamatuji první řadu vnitřních filtrů od Aquaelu Tuším že nesla označení FAT a z šesti mnou instalovaných filtrů u pěti do půl roku odešla elektrika. U FANu jsem se s tím nesetkal za celou dobu ani jednou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2014 07:11 jamajcan Re: visek
Souhlasím.Podle mě,patří čerpací hlavy z FANů,k tomu nejlepšímů,co Poláci k akvaristice vyrobili.Cca.od r.2006,mi jedou čtyři kusy,bez jakékoliv opravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 03:25 Muž visek [75] - Tetry
ja sem se vratil k filtru fan -2 .sehnal jsem 2 starsi typy za - kc.vyndal jsem cerpadlo at-201 a mam i vic mista a fan-2 je i tissi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:25 R Muž Silent [5949] Re: Burik
Více méně máš pravdu. Pokud se kupuje filtr z druhé ruky od neznámého zdroje musí se počítat s možnými dodatečnými investicemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 21:17 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Heimdall
To se dá říct o všech filtrech,nejen Tetra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:13 R Muž Silent [5949] Re: cezarmilan
Proti Tetra filtrům, tedy těm novým, nemám vůbec nic. Naopak, ty nové jsou výborné. Ovšem vím z dlouhodobých zkušeností jak svých tak i klientů u kterých jsem akvárka instaloval kupovat použitou Tetru neznámého stáří kdy ani nevíme co s ní předešlý majitel dělal je risk do kterého bych nešel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 19:39 Muž Hanes [0] – bio filtr pro akvarko
ja mam dva filtry ( www.google.cz/… zapojene) za sebou. Jeden čistí jemnou špínu a druhý je bio.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2014 19:25 Muž Miso [470] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal:Taký Eheim nemá ani to a musíš nasávať ústami :)
do privodnej hadice napustim po vycisteni vodu, ak jed ju pripojim a otvorim kohut voda zacne tiect ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 19:12 R Muž romant [27987] Re: Marty
Pokud použijeme příměr třeba k automobilům, tak i mercedesek se občas pokazí a je s ním problémek. Eheimy patří mezi značky s jednou z nejnižších poruchovostí, jsou docela dobře vychytaný a to i po stránce (ne)hlučnosti. ;-) Všem těm, kteří mají v oblibě jiný značky se tímto omlouvám, každej to máme nastavený trošku jinak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 19:10 Muž sasula [274] Re: 150koni
mám několik TT1200 a TT700. A jsem s nimi nadmíru spokojen, ať už se staršími či novými. S Plus řadou nemám ještě zkušenost ale i ta bude výborná. co se zasekávání týče, tak to se vyřeší během pár minut - rozebrat, očistit, namáznout vazelínou(lékařskou) a jede se dál. takhle jsem každý filtr projistotu rozebral(kupoval jsem i použitý) a teď slouží více než dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 19:06 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Marty
Eheim filtry jsou normalne velmi tiche pri provozu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 18:00 Marty Re: Legioix
Jak jsou ty filtry Eheim hlučné? Budu ho mít v pokoji kde spím, tak abych věděl zda moc nehlučí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 17:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: 150koni
Ja mám na tej ručnej pumpe nalepenú klasickú prísavku (gumenú) s háčikom. To je tiež tam na uchytenie napr. rampy. Nalepil som to sekundovým lepidlo. Ak chcem ňou pohnúť, tak striekačkou okolo toho "čudlíka" nanesiem kvapky vody a "pocvičím" ňou. Potom už ide ako má.
Taký Eheim nemá ani to a musíš nasávať ústami :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:22 Muž 150koni [653] Re: cezarmilan
Mám Tetru 1200EX a jsem s ní naprosto spokojen. Akorát ta ruční pumpa se zasekává (zůstane zamáčklá a nevyjede nahoru) a musí se s ní opatrně. Naštěstí ho otevírám jednou za 1/2roku a teď jsem se rozhodl interval prodloužit, takže ji moc nepoužívám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Heimdall
Vládne tu zvláštná averzia voči "jazdeným" Tetra-filtrom a to isté aj o nových. Máte s nimi skúsenosť?
Ja mám a dlho a s mnohými, no toto som ešte nepostrehol. Práve tým dávam prednosť pred Eheimami a tie mám rovnako. Keďže sú nevhodné do spálne, tak ich mám odložené a filtrujú mi Tetry a "jazdenky" z bazáru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:07 Muž Legioix [574] Re: Miso
Miso napsal: ja by som bral tu 2213 (250) len co mysli tym zakladne naplne (ci je to komplet alebo len dva biomolitany a zvysok musis dokupit)

Je to komplet. Jak jsem už psal. cca 6 biomolitanů + vata + aktivní vložka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 13:16 Marty Re: Heimdall
Díky,to tak udělám :-)
předpokládám že to bylo myšleno ať už si vyberu jakýkoliv z nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 13:09 R Muž Silent [5949]
Co je v základu momentálně nevím, ale není problém za levný peníz koupit bioakvacitovou kostku, tu rozstříhat na kostičky cca 2x2x2cm a filtr jimi naplnit. Bude to velmi funkční a pokud by se ti zdálo, že to propouští jemné nečistoty můžeš přidat trochu filtrační vaty. No a až něco našetříš pořiď si do filtru kvalitní biokeramiku (Sera Siporax, Eheim substratPro nebo JBL SintoMec nebo JBL MicroMec).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 13:04 Marty Re: Miso
zeptám se na to, ale i tak by se asi vyplatil,pokud má i záruku.Než kupovat nový.
Nenašel sem ve filtrech rozdíl,kromě spotřeby (jen o 3w) a ceny teda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:59 Muž Miso [470] Re: Marty
ja by som bral tu 2213 (250) len co mysli tym zakladne naplne (ci je to komplet alebo len dva biomolitany a zvysok musis dokupit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:37 R Muž Silent [5949] Re: Marty
Je to vcelku jedno. Hlavně záleží na stáří a stavu filtru. Oba Eheimy jsou velmi slušné úrovně, ale jistě znáš staré pořekadlo "kdo moc vybírá tak většinou přebere" ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:19 Marty Re: Miso
www.sbazar.cz/…
www.sbazar.cz/…

Našel sem tyto dva filtry, který?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 11:38 Muž Miso [470] Re: Marty
za tie peniaze zober ten eheim,
...inak radu clasic by som sa nebal zobrat z aj z bazaru je to jednoducha konstrukcia takze sa moc nekazia a nahradne diely su dostupne a niesu drahe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 11:16 Marty Re: Heimdall
Děkuji za info
pokud tedy nezvolím Atmana z hlediska finanční nákladnosti tak půjdu do toho ex.Eheim, podle lidí tady je 1300 velmi dobrá cena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 10:55 Muž Miso [470] Re: Sid
OT
len pre zaujimavost, ja som asi 1,5roka kupoval v honbachu do eheim ecco balenie 4xvata+predfilter , za cenu nizsiu ako stalo (aj v eshopoch) balenie 3xvata bez predfiltra. Potom cenu zdvihli na normal ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 10:36 R Muž Silent [5949] Re: Marty
Pokud Tetru tak jedině novou. Do bazarové bych nešel, protože u starších kusů bývaly mechanické problémy s ventily a další drobnější závady. Z těchto dvou filtrů bych se jednoznačně rozhodl pro Eheim. Je to filtr léty prověřený a i když je to technologicky starší typ je stále skvělý. Vlastně v jednoduchosti je jeho síla. Navíc Eheim poskytuje náhradní díly i na staré typy po velmi dlouhou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 10:21 Marty
Jaká by byla podle vás lepší varianta?

www.sbazar.cz/…

sortiment.hornbach.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 17:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Legioix
Asi "úlet". :) Kdo je "potřebný", měl by toho využít.
(Já tu 2217 kupoval za 1499,-, ale bez kohoutů a náplní... :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 17:43 Muž Legioix [574] Re: Sid
Je tam cca 6 : sortiment.hornbach.cz/… + vata a aktivní vložka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2014 17:10 R Muž romant [27987] Re: Marty
Mám utrpěný zkušenosti z oběma druhy filtrace a nemám problém ani s jedním a nebudu ani jeden chválit, svůj argument, jsem popsal v předešlém příspěvku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 17:08 Marty Re: romant
Myslím, že kostku nebude problém schovat za rostliny :-)
Jde mi pouze o funkčnost a dobře odvedenou práci, a právě že jsem tak četl a spousta i zkušených akvaristu si Atman chválí, naopak ta druhá půlka doporučuje filtraci vnější ( i když je cenově někde jinde) tak nevím,zda šetřit nebo jestli mi na 120l postačí ten Atman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:51 Muž Miso [470] Re: Sid
Sid napsal: A jaké že to náplně obsahuje?
Obvyklá cena EHEIM Classic 2213 plus je totiž někde úplně jinde...

Podla mna je tam iba biomolitan. Ale aj tak ta cena je velmy dobra, Hornbach je znamy tym ze si niekedy s cenami trochu uleti ;).
2213 mam tiez doma (40eur komplet z bazaru) a je uplne ticha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2014 16:43 R Muž romant [27987] Re: Marty
Pokud skousneš tu kostku s čerpadlem, tak ještě zbyde na nějaký rostliny, tedy z toho rozpočtu cca 1000,- Kč. Jak již včera zaznělo, ta 201 s kostkou 10x10x24 cm. Jestli je to tvoje první akvo, tak bych výhody a nevýhody kostky otestoval a časem se můžeš po nějakým vnějším filtru poohlédnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:34 Muž 150koni [653] Re: Marty
Já bych koukal krom průtoku i na objem filtrační hmoty ... dle mého názoru také velice důležité ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Marty
Pokud je ten EHEIM s náplněmi, sice se dostanete citelně výš, než jste plánoval(a), ale jinak se za tu cenu určitě vyplatí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:27 Marty Re: Sid
Určitě počkám na více názorů,než něco pořídím
každopádně v tom mám ješt větší zmatek než předtím :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=3651