Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 84 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2014 18:24 Muž ondralomnice [81] Re: romant
O děkuji potřeboval sem to posvětit od zkušenějších ;-) tak teď jen počkat až uzraje čas na to akvo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 18:20 Muž O.Tom [439] Re: ondralomnice
2075 by měl být akorát pokud to bude nějaké průměrně náročné společenské akvárium, je v podstatě identický s 2073, akorát je o jeden koš větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2014 18:19 R Muž romant [27982] Re: ondralomnice
2075, moc to nebude, regulace možná a trochu navíc filtračního materiálu se vždycky hodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 17:57 Muž ondralomnice [81]
Ahojk prosím o názor (možná) budoucí akva cca.240L kterej je lepší: Eheim Prof.3 2073 350L nebo raději Eheim Prof.3 2075 600L ?(nebude to už moc?) stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 14:38 Uno Re: DrChila
jj, taky jsem to viděl, ale přijde mi to už dost opičárna :-) Ale zase lepší, než aby to bylo všude po dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 13:49 Muž DrChila [243] Re: Uno
Dá se buď koupit krmítko a nebo se dá vyrobit někde jsem to teď viděl uděláš z hadičky a jednoho téčka kolečko(vzduchovací) a na tu 3tí stranu dáš přísavku jak je u bublifuků hladině v tom místě bude stát a nebude to lítat všude:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 13:20 Uno Re: DrChila
By šlo.......DO rohů dát kolínka aby se to nelámalo a bude :-) Akorát v místě krmení to bude trochu vadit.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:44 Muž DrChila [243] Re: Uno
No není zač. Ale bej tebou tak ho pana Atmana připevním na zadní stěnu akvaria nasměruju na přední stranu jakoby. A napíchnu tam přes celou dýlku akvaria co to de hadici průsvitnou nebo černou jaká se ti bude líbit a konec hadice zadělám buď tavnou pistolí. V lepším případě silikonem na akvaria. A do hadice udělám dirky například nahřátým špičatým kovem. Mi máme takový nerez tyčky na špízy tak tim to dělám. A rampa je hotová v tvým případě. Doporučuju postupně zkoušet a pak přidělávat dirky. Abys viděl jestli to je už moc a nebo málo. Tak jak potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:04 Uno Re: DrChila
No nějak to budu muset vymyslet. Každopádně díky za rady porady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 11:11 Muž DrChila [243] Re: Uno
Rampa nemusí bejt nad hladinou. Pokud jí uděláš tak že bude pod hladinou a bude to jen trošku hejbat s hladinou tak bublinky nepopraskaj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 10:32 Uno Re: DrChila
Nado rampou jsem přemýšlel, ale mám jen krycí sklo a bojím se, že to bude vypadat jako opičárna. A ještě mě tak napadlo, zda ta ramba nebude na hladině dělat ještě veší bordel. Mám čichavce a chci aby hladina byla klidná a čichavec mohl udělat hnízdo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 10:31 wanderer Re: Burik
fajn, díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 10:27 Muž DrChila [243] Re: Uno
Rozmontuj ho v akvariu a když bude potopenej tak ho potopenýho slož. Nebudeš mít tam kolotoč když si uděláš nějakou rampu. To je problém toho když to fučí do jednoho místa například u jedný boční stěny když to máš je to fakt kolotoč i ve 2OOL co mám já :-D Průtok musíš zhodnoti podle svého akva jak je široký a dlouhý. Kolik tam máš rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 10:24 Uno – Jaký filtr
AHoj lidi, tak jsem si na burze pořídil dle doporučení Atmana 201 na svoje 90l akvárko. Trochu jsem byl překvapený z ceny, jelikož mají prodávat na internetové ceny jsem někde viděl jejich vychloubání, ale co, chtěl jsem ho, připlatil jsem si. TeĎ ale dotaz, trochu mě překvapila regulace až na přídavném zařízení (náhubku) která bych tam jinak neměl. TeĎ dotaz. Prosím kolik mám cca nastavit průtok na 90l akvu aby se to moc netočilo? Vzhledem k nadhodnocenámu výkonu si myslím, že bych to měl mít uplně na sporo. Jinak mě také překvapilo, že hučí víc než ten dosavadní, ale třeba si to po zajetí sedne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 10:03 Muž sasula [274] Re: Burik
souhlasím... a protékání u starých je oprava za 0,- jen práce na 5 min (i s pauzou na kafe...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 09:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: wanderer
Protékání se určitě neboj..měl jsem dva Tetra EX filty a oba v pohodě..s těmi starými,co občas tečou už se nesetkáš.
A je opravdu velmi tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 09:44 Muž sasula [274] Re: wanderer
protekani se neboj a jdi do nej... taky je pouzivam... i na parketach a plovoučkach... takze v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 09:38 wanderer Re: sasula
super, díky ;-)
spíš se ale momentálně přikláním k tomu tetratecu - jen se bojím toho protékání, pár lidí to zmiňuje. láká mě že je údajně velmi tichej, ale představa 300 l vody na podlaze mě trochu děsí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 15:04 Muž Srpenec [43] Re: Martin4770
Máš tady nahoře odkaz na eshop přímo z rybicek.net na spokojenypes.cz tam jsem si ověřoval a mají novou verzi. Kupuji tam granule a jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 15:02 amrtin Re: Eva_R
Díky za odkaz :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 15:01 Muž Srpenec [43] Re: Martin4770
Jak jsem již psal v minulosti, tak firma Tetra původní verzi stáhla z trhu, pravděpodobnost, že někde narazíš na starou je mizivá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: amrtin
Bylo ve zprávách, že zkrachovali :-(
tn.nova.cz/… je to od osmé minuty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:32 Muž O.Tom [439] Re: amrtin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:27 amrtin Re: sasula
www.svetzviratek.cz/… tady sem ho kupoval 22. 8. 2013,ale teď koukám,už nemaj nic(!),asi zkrachovali :-( coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:20 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Martin4770
já mám zas jen výborné zkušenosti se zoohitem...tady asi nešlápneš vedle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 13:33 Muž sasula [274] Re: Martin4770
svetzviratek.cz profizoo.cz - velmi dobre zkusenosti... a jelikoz vetsina tech eshopu nema vlastni sklady(obrovsky) tak stejne koupis novou verzi. Tu starsi maximalne pres nejaky inzerat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 13:12 Muž Martin4770 [4] - Rostliny – Tetra tec 600 vs 700
Díky za hodnotné rady ;-)
Koupím teda TT700 a nebudu dělat hovadiny a dám ho na zem pod akvárium - přecijenom tady u nás vypadává proud dost často...
Poslední dotaz: Má někdo zkušenosti s nějakým dobrým e-shopem? Hlavně ohledně toho jestli tam neprodávají ještě tu starou verzi Tetra teců v vadnýma hlavama (na obrázku sice mají obal s tím NEW v kroužku, ale kdo ví jak...). A taky bych ocenil nějaký zkušenosti s vyřizováním reklamací. Raději kupuju v kamených obchodech, ale jak jde o eletroniku jsou ty ceny uplně někde jinde - veškerou eletroniku kupuju přes Alzu, ale do akvárek zatím nedělají :-D
našel jsem tyhle odkazy:
www.zoohit.cz/…
spokojenypes.cz/…
profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 12:23 R Muž romant [27982] Re: georg
Proudění v malawi je trošku něco jinýho než s překážkama v podobě rostlin a u tebe vidím ještě jeden filtr, takže jenom ta 202 tam není sama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 12:20 R Muž romant [27982] Re: amrtin
Jasně to by se dalo za malej peníz realizovat. Tazatel prozatím neodtajnil co v tom akvu zamejšlí za osádku, rostliny a tak. Jenom k těm výkonům, který Tě zřejmě trochu matou. Vždycky je nutný to minimálně vydělit dvěma a to je cca výkon po zašpinění a dívám se i na stranu proudění, což je dobrý když se filtru povede vodu za hodinu otočit 2-3x a tak se dostávám k tomu co píšu. Bavíme se o normálním společenským akváriu s vyváženým poměrem ryb a rostlin. Kdyby to mělo bejt nějaký spec. rostlinný akvo, tak ani to moje navržený řešení nebude mít moc úspěch, neb tam jde o tu cirkulaci ve spojitosti s hnojením, svícením atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 12:19 Muž georg [112] - AfrikaRe: romant
:-) já teda nevím, ale mám 202 v 6ti stovce, a puštěna na plno,tak proud vody rozhýbe hladinu na délku 2m.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 12:13 amrtin Re: romant
Až tak?No,dvě by tam být mohly,to je fakt a ještě na každou nasadit rampu,bylo by to skvělý pro proudění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 12:10 R Muž romant [27982] Re: amrtin
Já když si uvědomím, jak mě funguje 201 ve 100 litrech a tak do těch 300 litrů bych dal ty 202 dvě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 11:52 amrtin Re: romant
Jó,to je 350,já to přehlíd(myslel sem 250),tak v tom případě o jeden řád vyšší - AT-202. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2014 11:30 R Muž romant [27982] Re: amrtin
AT 201 je slabotka, to je špatná rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 11:28 Muž O.Tom [439] Re: rastrot
Jako jedno z nejčastějších řešení je tu pro, nízkou cenu, jednoduchost, univerzálnost, doporučována čerpací hlava s molitanovým blokem/kostkou.

Jinak, bylo by taky dobré rozvést o jaké akvárium jde, s jakými rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 11:27 amrtin Re: rastrot
TT ex 1200 je dobrá varianta,ale pokud jde vyloženě o peníze(a kdy nejde,že :-) ),tak hlavu (Atman AT-201) + kostka (dle výšky akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 11:22 Muž patamatix [408]
www.akvarista.cz/… volil bych toto,mám 700 a žádný problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 11:14 rastrot – prosím o radu jaký filtr pro 350 litrové akvárium
prosím o radu.pořídil jsem si 350 litrové akvárium a nevím jakou filtraci.Můžete mi někdo poradit jaký filtr by byl dostačující?pokud to bude levnější varianta budu rád nechám si poradit od Vás zkušenějších děkuji moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 10:07 Muž O.Tom [439] Re: Martin4770
Bude li výrazně níže nežli je psáno v manuálu, bude ve filtru vyšší tlak způsobený vodním sloupcem než na jaký je filtr stavěn, těsnění a možná i samotná plastová nádoba filtru budou příliš namáhány, filtr může téct, protože ten tlak neudrží/neutěsní, může se i vážně poškodit.

Bude li nad úrovní vodní hladiny akvária, nebude pravděpodobně správně fungovat pumpa pro napuštění/zaplavení filtru. Dále ve filtru může vznikat podtlak, filtr pak do sebe může dostat vzduch. Kdyby se pak toho vzduchu dostalo do filtru moc, mohla by se zastavit cirkulace vody, vrtulka by se ocitla na suchu a zničila by se, spolu sní následně možná i hlava filtr kvůli teplu z motoru. Tahle situace by taky velmi pravděpodobně nastala při výpadku elektřiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 09:50 Muž patamatix [408]
Píšou tam že dno má bít ve vzdálenosti 60-150cm od hladiny (EX 700)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 09:49 Muž DrChila [243] Re: Martin4770
Klidně může být i nad akvariem.. Ale prvotní puštění musí být provedeno tak že filtr dáš na zem a necháš tam vlastně vstup do filtru jak tam je na konci ten košík to nechat potopený od rampy hadici rozpojit následně nasát nechavat filtr zaplnit a potopit hadici pod hladinu a až vylítá všechen vzduch tak teprve zapnout zapojit do rampy a teprve pak zvednou do původní pozice. Pokud nedojde k odparu a budou obě hadice rozběhne se to vždy. Problém by nastal tehdy když by byl odpar velký vypadl proud tak by se ti čerpadlo uvavilo když by nebylo pod vodou.
Ale měli by jsme se řídit dle návodu jak píšou. Ale funkční to bude jestli ti jde jen o to:) Když budou oba konce potopený z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 09:44 Muž patamatix [408]
Tady máš návod : www.tetrainfo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 09:44 Muž Srpenec [43] Re: Martin4770
Poté,co jsou hadice správně osazeny, zajistěte, aby bylo dno filtru ve vzdálenosti 60-150 cm od vodní hladiny v akváriu.

Je to uvedené i v návodu, kde má být filtr umístěn. Když to nedodržíš koleduješ si o zníčení filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 09:44 amrtin Re: Martin4770
Já bych toto ani nezkoušel,jak už bylo psáno,filtr vodu nečerpá,ale vytlačuje,takže by to byl problém. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 09:35 Muž Martin4770 [4] - Rostliny – Umístění filtru
Fotka k příspěvku Propočítal jsem jak by byl filtr umístěn vedle aqua a vyšlo mi, že TT700 by čouhal až 10 cm nad úroveň hladiny (viz nákres). Byl by s tím tedy opravdu nějaký problém a bylo by potřeba ho dát pod akvarium na zem?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Martin4770
Filter vedľa akvária nieje zrovna naj.... riešenie. Filtre vodu nenasavajú, len vytlačajú s mierným podtlakom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 20:28 amrtin Re: Martin4770
No,já mám 100l a měl sem podobný filtr s podobnými problémy.Teď mám TT ex 700 a trochu lituju,že sem nešel rovnou do 1200,protože to ta 700 sotva utáhne.Ale je fakt,že mám hooodně ryb a v akva doslova džungli X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 20:12 Muž DrChila [243] Re: Martin4770
Myslim že 3W tě opravdu nerozhodí co se týče financí a je opravdu lepší koupit větší filtr s větším průtokem bude ti dýl běžet aniž by jsi musel ho nějak čistit. Pokud se ti zdá 700L hodně za hodinu.. tak to se ti bude zdát i hodně 600L za hodinu. Já mám ve 126L 1000L/h. A pokud máš dobrou rampu a nebo nasměrování toho výtoku z filtru tak to řešit vůbec nemusíš. A rozdíl peněžní v tom taky není. Ale jak radí vzít výkonější se vyplatí škrtit to nebudeš si myslim ani ze začátku pokud k tomu dají rampu.
Jinak je jedno kam filtr dáš pokud budou oba dva konce hadic pod hladinou(co jdou z filtru). Nebude se to moc zavzdušnit. Jak mile to dáš pak hodně nízko a nebudou hadice potopené ztratí se ti nějaký průtok vody(čerpadlo bude muset přemoct tíhu vody). Popřípadě začne to hučet a nevytlačí to ani kapku.
čerpadla mají své křivky viz ten udávaný průtok u filtrů se dělá tak že se pustí naprázdno bez hmot s nulovým převýšením. Tak to je těch 600 nebo 700 podle toho jaký filtr zvolíš. Následně pokud nebudou hadice potopené co centimetr to úbytek výkonu(litrů za hodinu) a filtr má napsané své maximum v kterém ještě dává nějaký průtok ale jak to překročíš tak většinou to hučí a nevytlačí to ani kapku. U eheim compact čerpadla to vytlačilo opravdu to co slibovali papírově 2,1m ve 2,2m to nedalo ani kapku ze sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:39 Muž Martin4770 [4] - Rostliny – Tetra tec 600 vs 700
Zdravím - mám 120 litrové aqua - momentálně mám vnitřní filtr Aquael fanfilter 2 - taková ta ta černá bakelitová bestie, co se po týdnu tak zanese, že ho musím komplet rozdělat a vyčistit, navíc u něj dochází k výpadku výkonu - už jsem to měl jednou na reklamačce a začíná to zlobit znovu - takže mám jen jedny nervy a chci nový filtr rozzureny

Rozmýšlím se mezi TT 600 a TT 700 - co sem tady pročetl fóra o obou filtrech tak se lidi spíš přikláněli k TT 700 - Má smysl jít do TT700? Nechci zbytečně kupovat silnější filtr, když mu pak budu muset stejně přiškrtit výkon na polovinu... Neudělá mi to z akvaria výřivku? Dále bych taky ocenil rozměry TT600, přeci jenom TT700 se svými 40 cm mi už přijde jako dost monstrózní bedna oproti tomu minifiltru, na kterým to šlapalo doteď.
A taky bych se chtěl zeptat, jestli by mohl filtr stát vedle akvaria, takže přípojky hadic by byly v podstatě na úrovni hladiny - vadí to nějak? Musí být filtr pod akvariem kvůli spádu vody nebo tak něco? Moc děkuji... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:20 Muž sasula [274] Re: sasula
Fotka k příspěvku ještě detail trysky
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [84] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4151