Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 218 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 11:22 langosh – Re: Haimdol
Kde jste viděl, že ho jsou 3 litry? Vzhledem k tomu, že filtr má kapacitu 3,2 a bývá k němu dodáván i biomolitan a uhlí, se mi to nejeví velmi pravděpodobné (typoval bych tak litr:hmm:)...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 11:00 R Muž Silent [5949]
Na to, že Ehfisubstrat pro stojí cca 400.- za litr a jsou ho v balení 3 litry je to sakra dobrá cena. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:56 Polyfenes – Re: Dandy
Tak jsem trochu pohledal a našel jsem Eheim 2236 ECCO COMFORT VČ.EHFISUBSTRÁTU jen za 2411 Kč :-)
www.levnaakvaristika.cz/…
Myslím že není co řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:07 R Muž Silent [5949] – Re: smíšek
Válečky jsou keramické, biomolitan z makromolekulární pěny(nevím z čeho by podle tebe měl být aby nebyl plastový?) a uznávám plastové kuličky, ale ty lze nahradit tím biomolitanem. Podle mě náplně Tetry lze velmi účelně zkombinovat. A nebo nahradit filtr. médii od jiných výrobců, ale to jde u všech filtrů. Tady jde spíše o kapacitu filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:00 smíšek – Re: langosh
pro vás není problém dohledat názory a všudypřítomně se opakující témata "filtr mi teče" nebo "filtr jsem reklamoval" - nejen na českých forech; nedejte na své štěstí na zrovna aktuálně neproblémový kus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 09:56 smíšek – Re: Walker
smich
Plastové válečky - plastový biomolitan silný pár cm - plastové kuličky - vata :-D
Pokud nepočítám uhlí, které je v normálním akva spíš na škodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:03 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: smíšek
Jen bych chtěl vaše nepravdy uvést na pravou míru. Tetra samozřejmě nedodává v základu JEN plastové náplně

www.tetra.cz/…

a jejich účinnost je jistě velmi podobná těm od konkurence. Jak už tu padlo v mnoha tématech,co se týká zpracování, pravděpodobně bude kvalitnější EHEIM, Tetra zase nabídne při srovnatelných parametrech (objem filtrační hmoty, výkon pumpy, výbava) poloviční cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:59 langosh – Re: smíšek
Že by EX600 byly nějak EXtra poruchové, o tom nic nevím - mám zkušenost s EX600 i 700 a naprostá spokojenost...

Navíc pokud zde někdo argumentuje frekvencí čištění, tak to nemá s kvalitou filtru nic moc společného - jen to vypovídá o úrovni "zaneřáděnosti" AQ jako takového...

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:15 libca – Re: Dandy
Pokud můžu přidat svůj názor, tak mám Fluval 404 na 360 litrové akvárko. Co se hlučnosti týká, tak nevím jak jsou ostatní filtry hlučné, ale přirovnal bych ho k zapnuté ledničce. Tak že podle mého názoru zase tak hlučný není. Kvalita filtrace je výborná a mám ho zapnutý již dva měsíce a čistil jsem ho dvakrát. Ale nebylo to ani moc potřeba, jak jsem zjistil. Před ním jsem měl Fluval 305 a taky naprosto v pohodě. Naprostá spokojenost. Čistil jsem jedenkrát měsíčně. Ale říkám nevím jak ostatní filtry. Mám Fluval a říkám naprostá spokojenost. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:08 Polyfenes – Re: smíšek
S tím zkušenosti nemám - ty objemy byly jen pro zamyšlení. Já osobně preferuji uplně jiný filtr a to Uni Max 250 :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 18:49 smíšek – Re: Polyfenes
Tetra má v základní ceně jen plastové náplně, jejichž užitná plocha je až do zanesení 000nic. Tetra je poruchová - často teče. Pořídit si 2x tetru .. brrrr, riskovat dvojnásobnou pravděpodobnost vytopení bytu ... coze Tetru nebrat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:56 langosh – Re: Polyfenes
Nebo si pořídit dvě Tetry EX600... ;-) :)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 14:26 Polyfenes – Re: Dandy
Celkem zajímavé je porovnat filtrační objem - Tetra 12L, Eheim 2215 4L, Eheim 2236 3,2L a Fluval 6,6L. Na druhou stranu Eheim 2236 má v ceně ne právě levný Substrat pro s velkým aktivním povrchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 11:45 Muž Crash [1] – Fluval hlučnost
Dusyk napsal: Na Fluvan je menej ohlasov. Vravia, že je tiež dobrý filter, ale vraj hlučnejší.


Mám Fluval 205 asi měsíc, takže nemůžu předat moc zkušeností. Ale mám ho normálně ve skříňce pod akváriem na polystyrenu a jen tak jemně vrní, možná v ložnici by to slabší povahy mohlo rušit, ale jinak bych neřekl že je nějak hlučný. I když ostatní filtry neznám, takže možná bych se divil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 11:21 Žena Danila [4489] - Sumci
Fluval 305 vnější - bez výhrad, pořídím si ještě jeden do dalšího akva.Spokojenost a ss hlučností? Ten můj je úplně tichý... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 11:11 MK – Fluval 305
Mam Fluval 305 a z hladiska funkce jsem s nim naprosto spokojen. Ze zacatku jsem ho chtel reklamovat kvuli hlucnosti. A to je umisten v uzavrene skrince. To se po cca mesici zlepsilo a ted je s nim spokojenost i z tohoto pohledu. Prirovnal bych to k huceni vetraku u plazmove televize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 08:53 Muž Yirka [9118] – Re: Dandy
Mohu posloužit svojí roční zkušeností s provozování EHEIM Classic 2215. Litráž mám velmi podobnou tvé, filtr je uložen poměrně hluboko pod nádrží. Funkčně i provozně naprosto v pohodě, poprvé jsem ho otevřel (spíše ze zvědavosti) po 4 měsících. Od té doby běží 8. měsíc a chystám se do něj asi až v dubnu, protože průtok i filtrace jsou vpořádku. Mohu doporučit, včetně dvojkohoutů stál v akci cca 2500,-CZK.
www.akvarista.cz/… - toto je mnou kupované provedení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 08:24 Dusyk
Nemám s týmito filtrami osobne skúsenosti. S fóra akva.sk ti napíšem nejaké postrehy, ktoré tam písali užívatelia ktorí ich vlastnia. EHEIM je vraj mercedes medzi filtrami, ale cena je dvojnásobná oproti ex 1200. Tetra filter vraj majú výrobnú vadu a dosť veľa užívateľov sa sťažovalo, že po roku začal tiecť a nechceli mu ho vymeniť, lebo za rok to bude to isté, nech si vyberie niečo iné. Sú samozrejme aj tý čo sú spokojný. Na Fluvan je menej ohlasov. Vravia, že je tiež dobrý filter, ale vraj hlučnejší.
Prajem dobré rozhodnutie, Dušan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 07:48 R Muž Silent [5949] – Re: Dandy
Všechny uvedené filtry splní svůj účel. Tak snad jen pár detailů: Eheim - zaručená kvalita i funkčnost ale i vyšší cena a to i doplňků (originálních), Tetra - relativně nízká cena, dobrá funkčnost, někoho může odradit že je to Made in China a nakonec Fluval. Tam bych řekl standardní kvalita jak provedení tak funkčnost. Dobře vymyšlená předfiltrace a poměrně slušná cena. Z filtrů na 250 litrů bych se ještě koukl na Eheim Ecco 2236. Dobrá cena, kvalita a filtrační hmoty v ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 00:04 Muž Dandy [4] – Eheim 2215 vs Tetra EX 1200 vs Fluval 305
Vim ze to tady bude mozna vickrat. Ale nenasel jsem prime srovnani. Jsou to filtry podobne urovne. Jde me o filtr do 250 L akqa. Budu rad za vase zkusenosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 18:22 dan – Re: V
A jinak další rozdíl v tom není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 17:43 V – Re: dan
Jednodušší na utěsnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 17:20 dan – Re: Daniel
No tak to by mě zajmalo taky jaký je to rozdíl , a proč volí raději otevřený filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 14:53 Daniel – Filtr
Ted sem se díval že bych si vyrobil filtr ,ale nechápu proč (ten vyrobený filtr) mají vedle nebo za akváriem a né normálně pod akváriem coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:25 V
Průtok není nijak extra důležitý. Podstatnější je objem filtru a ten je u 105 hodně malý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:18 Muž Crash [1] – Hadice
Udávaný výkon 480l/hod by mohl podle mě na 300l stačit. Ale ber můj názor s rezervou, zkušenosti minimální. :-)

Spíš chci upozornit na hadici, nevím jak to máš vymyšlený, já mám Fluval 205 u něj vy balení byla hadice 2,5m, která se musí rozříznout na dvě části. 1 část jde od sacího koše k filtru a druhá od filtru zpět k akvárium. Obávám se, zda ti těch 2,5m hadice (myslím že u 105ky je stejná hadice) bude na tvý akvárko stačit, kdyžtak s tím počítej, abys pak nebyl překvapenej. ;-)

EDIT: R_Haimdol má asi pravdu, objem filtru bude malý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:17 R Muž Silent [5949] – Re: Daniel
Nejde ani tak o to jestli je slabý, ale spíše má malý objem filtrační náplně. U běžně obsazené nádrže je nedostatečný( má jen 1,37 litru biologické části filtrace).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:11 Daniel
A čemu vadí že je slabý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 12:47 Muž DavidDizzer [26] – Re: Daniel
jo to je docela slabý... kup výkonější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 12:04 Muž arnošt [37] - Rostliny
čeče - to je asi slabý... ale hodně záleží na tom, jaký budeš mít osazenstvo nádrže - pokud budeš mít hodně kytek a čistotný rybičky, tak možná, ale spíš bych doporučoval koupit výkonější filtr a tu 105 někomu prodat nebo nechat do menší nádrže
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:32 Daniel – Filtr
Čao :-)
Je možné použít filr fluval 105 na 300l aqurium?Nebo k němu ještě něco přidat?Dikes za odpovědí ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 14:24 R Muž Silent [5949] – Re: Jeenda
Sloučil jsem tvé téma s jiným, podobným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 13:52 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Zbytečně založené téma. Lidičky, proč se nejprve nekouknete a trošku to tu nepročtete. Vždyť je tady takového studijního materiálu. Pokud nic nenajdete, pak chápu, ale takhle...??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 11:54 R Muž Silent [5949] – Re: Jeenda
Tady si můžeš udělat obrázek: rybicky.net/forum/p26 nápadů je tam dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 11:45 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Jeenda
Takychto diskuzii tu bolo uz dost. Skus lepsie pohladat.
Ja odporucam znacku Tetra. Filtry od tejto znacky su tiche spolahlive a hlavne za rozumnu cenu. Do tvojho AQ sa podla parametrov hodi TetraTec EX 1200 ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 10:28 Jeenda – Filtr rady prosím
Zdravím budu zakládat nové akvárko o objemu 360 litru a budu v něm chovat terčovce. Potřebuji poradit jaký vnější filtr mám použít?? Jde mi o průtok a výrobce který jej prodává za rozumnou cenu. Jestli máte někdo zkušenosti i s hlučností těchto filtrů děkuji za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 11:58 Muž bigboban [19] – Re: Snofrev
No firmy se snaží dělat malinké filtry a pak ohromovat neskutečnou hodnotou průtoku za hodinu. Jenže to je průtok nejspíš prázdného filtru a do týdne se to úplně ucpe, tyhle malé filtry jsou úplně k ničemu! rozzureny

Úplně základní hodnotou by měl být objem filtrační hmoty (hmot) a ne průtok!! To je úplně postavené na hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 11:56 Muž bigboban [19] – Re: V
Tak ten BF-100 vypadá dobře, přesně něco takovýho jsem chtěl najít. Nedivím se že jsem to nenašel, skoro nikdo to neprodává.. :-O

Ještě bych to docela rád někde viděl na vlastní oči ale myslím že asi nemám šanci, v obchodech mají většinou prd. rozzureny

Líbí se mi ten objem - velikost je víceméně jako list A4 krát 9cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 10:38 Muž Snofrev [54] – Re: bigboban
no ale to pak je problém s rozměrama, páč každá firma se to sanží dělat co nejmenší a akvarista chce aby to co nejvíc filtrovalo

zkuste se podívat na eheim nebo aquaball, tam se dá dávat cokoliv u aquaballu jsou košíčky a lze libovolně přidávat další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 10:12 V – Re: bigboban
Existují. Např. www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 09:45 Muž bigboban [19] – Re: Snofrev
No nějak jsem doufal, že existuje nějaká vnitřní obdoba externích filtrů jen v toršku menším rozměru. Tedy aby to mělo nějakou vnitřní část co půjde jako celek vyndat a ta bude rozdělená a tam si můžu dát co chci - molitan, uhlí, keramiku, atd.. ano

Navíc ten molitan není moc estetický. Filtr pokud by měl tvar kvádru tak bych ho mohl lépe zamaskovat - chystám se zadní stěnu polepit pískem, takže bych to takhle hezky zakryl.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 09:26 Muž Snofrev [54] – Re: bigboban
a což takhle koupit jen filtrační hlavu a k tomu modrá filtrační kostka s rozměry jakými si sám přejete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 09:21 Muž bigboban [19] – Jaký vnitřní ZABUDOVÁVACÍ filtr?
Koupil jsem akva zajímavého rozměru přibližně 40x40x40. Myslím, že uvnitř je dost místa na větší vnitřní filtr. Nechci žádné "prdítko" jako jsou různé Elite Stingray kde je kostička molitanu 5x5x5 cm, nebo něco jako toto shop.miga.cz/… rozzureny Chtěl bych nějaký pořádný filtr s objemem filtrační hmoty aspoň litr ale klidně víc. ano

Našel jsem akorát toto:

www.akvarista.cz/…

Existuje ještě nějaké jiná alternativa? Nebo se pustit do nějaké vlastní výroby? Když to v rohu zabere 10x10x30 cm tak to vůbec nebude vadit a to už jsem na objemu 3l! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 08:29 V – Re: 11medved
Lepší znamená velký objem a malý průtok. Takže pokud jde ten naddimenzovaný filtr dobře regulovat, bude lepší. Pokud nejde dostatečně přiškrtit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 08:13 11medved – Re: Pete
Takže to neznamená čím vetší - tím lepší? O peníze mi ani moc nejde, ale zase nechci zbytečně vyhazovat za neco, co nevyužiju naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 00:48 Muž Pete [10] – Re: 11medved
Mám ten stejný v 240L a musím ho brzdit na polovinu výkonu. Když ho dám naplno, mixuju pomazánku pro kojence. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 23:16 11medved
Ahoj,
chci si koupit do 160 litrového akva vnější filtr Eheim Professionel 2224 Plus. Chci se zeptat, jestli nevadí, že je pro akva do 250 litrů, nebo je to spíš výhoda?. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 23:16 11medved
Ahoj,
chci si koupit do 160 litrového akva vnější filtr Eheim Professionel 2224 Plus. Chci se zeptat, jestli nevadí, že je pro akva do 250 litrů, nebo je to spíš výhoda?. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 08:44 Muž Yirka [9118] – Re: Jurasek
Problémy s plynem. :) (rádoby vtípek - označte, prosím, OT)
Aktivní uhlí opravdu není pro filtr tou nejdůležitější partií, používá se pouze ve specifických případech, jichž se snaží každý akvarista vyvarovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 22:08 Muž Jurasek [137] – Re: René
K čemu ho potřebujete? (to uhlí)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [218] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10851