Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2018 19:50 Muž O.Tom [439] Re: nekdo
Filtr:
ne v akváriu, aby nezabíral místo
ne pod akváriem, není ho kam dát
ne někde vedle akvária, opět není místo

Tak logicky už zbývá jen prostor nad akváriem.
Co systém skleněného přepadového filtru, ale s prohozenými pozicemi, že čistá voda poteče přepadem do akvária a v akváriu bude jen nějaká čerpací hlava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:46 R Muž ctibum [6926] Re: nekdo
Tak to máš ještě o 10 cm hlubší (širší) než já. Tady si udělej představu, kolik místa to zabere rybicky.net/fotogalerie.php… Rozměry rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:42 Muž nekdo [355] Re: ctibum
1000*500*500 mm
(Takže malé )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:35 R Muž ctibum [6926] Re: nekdo
Jak máš velkou nádrž? Já se toho taky bál a žádná tragédie to není... Jen bych asi místo komor udělal jednu a dal tam dva tři pláty molitanu. Jako to má aktuálně vaaclav. Přijde mi to (teoreticky) praktičtější na provoz i na údržbu po zkušenosti s tím, co mám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:27 Muž nekdo [355] Re: PetrO
Nějaký odkaz by nebyl ? Nebo jsem nepochopil o co jde ?;)
Lepený uvnitř je jasný, jen se mu snažím zatím vyhnout (kvůli místu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:24 Muž nekdo [355] Re: bobik0cz
Tak výtlak 1800mm v případě eheimu není výtlak, respektive to není rozdíl hladin
Co se týká filtru někde dál, tak na to opravdu není místo - prostě dispozičně to není možné.
Tuto teorii “že to bude fungovat” by bylo možné ověřit, kdybyste ten filtr zvedl nad úroveň akvária a nechal to tam běžet - dle mého to prostě fungovat nebude (rád bych se pletl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2018 19:18 R Muž ctibum [6926] Re: bobik0cz
Tak to si myslím, žes asi nepochopil ty spojené nádoby.
70 cm ti nenasává čerpadlo, ale podtlak v hadici, který vznikne při zavodnění filtru, ať už ruční pumpou na čerpadle, nebo zasátím vody pusou do hadice, jako při odkalování.
Takže nasaješ vodu do hadice tak, aby ti začala téct (ano, na začátku samospádem) do prázdného filtru. Filtr se zavodní a výtlačnou hadicí jde voda nahoru (aniž bys musel zapnout čerpadlo). Ale zastaví se na úrovni hladiny v akvárku. A na to, aby ti překonala ten poslední úsek, tzn. od hladiny nahoru do trubku (10-20 cm?) potřebuješ zapnout čerpadlo. Pak už to je uzavřený okruh.

Ten "výtlak 180 cm", co uvádíš, není podle mě to, co čerpadlo ve filtru zvládne vytlačit, ale maximální instalační výška (hloubka?) čerpadlo-akvárium (viz www.eheim.com/… "Installation height - 180.00 cm" ) a předpokládám, že to souvisí s tlakem v hrnci. Když bys ho dal třeba do sklepa a akvárko měl v obýváku, tak konstrukce filtru nezvládne tlak sloupce vody v přívodní hadici. (EDIT Když o tom tak přemýšlím, tak to co píšu je asi blbost a bude to souviset spíš s výtlakem čerpadla, jak jsi psal...)

Takhle to vidím já a samozřejmě se můžu mýlit, což určitě někdo další potvrdí nebo vyvrátí...

Každopádně proto, že filtr je dělaný na tento princip, si myslím, že nad akvárkem nebude fungovat. Třeba proto, že podtlak nebude na vstupu, ale na výstupu, takže sebemenší zavzdušnění ti naruší sání čerpadla, voda na výstupu prostě z hadice vyteče dolů, aniž by ten podtlak tvořila a voda ve vstupní hadici ti sama od sebe nahoru nevyleze, protože čerpadlo podtlak nevytvoří.
Opět, to je moje domněnka, můžu se mýlit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 18:51 Muž PetrO [752] Re: nekdo
Vím, že nechceš ubírat rybám místo, ale zároveň jsi připustil, že by jsi klidně dal i HMF, ale máš strach z čištění.
Co třeba tohle? Je to sice jen čerpací hlava, ale dá se použít jen s miskami.
Původně jsem po tom také pokukoval.

Jinak se mi docela líbil vnitřní lepený filtr, jak to má ctibum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 18:50 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ctibum
Ano popisuji funkci mého Eheimu, ale nemyslím, že je nějak výjmečný kanystrový filtr.

Domnívám se (možná mylně), že by to právě díky tomu uzavřenému okruhu mohlo fungovat, pokud by to neměl tak vysoko nebo měl výkonější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 18:40 R Muž ctibum [6926] Re: bobik0cz
To píšeš o Eheimu v Eliseu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 18:30 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: nekdo
Hele jak jsem psal víše, nejlepší by bylo slepit si skleněný filtr mimo AQ (abys neubíral místo rybám), klidně 2 m od AQ (tam kde bude místo) a přez čerpadlo to tlačit hadicema do AQ (na vzdálenosti až tak nezáleží - s ohledem na čerpadlo).

Je to stejný princip řešení filtrace, jak ten kanystrový, jen o 2/3 levnější řešení palec

Sám bych to udělal, kdybych to věděl při koupi filtru. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 18:23 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ctibum
V návaznosti co píšeš právě nechápu proč by to němělo fungovat. Ty uzavřené nádoby.

Doma mi filtr nasaje vodu do výšky 70 cm (což je hrana AQ) pak to padá samospádem dolů a pak to tlačí filtr zpět do AQ do výšky 150 cm. Výrobce udává výtlak .............1,8 metru.

Ano je pravda, že při odvzdušnování je trochu problém s tou hranou AQ 70cm. Musím filtr kompletně zalit vodou, i někdy zalit veškere hadice abych mu usnadnil to odvzdušnění.

Ano v jeho případě, kdy nasavání bude 45 + 45 (filtr) = 90 cm což výrobce neuvádí kolik dokáže filtr sát. hmm

Nejlepší by bylo pořádné čerpadlo ve skleněném slepeném filtru klidně 2 m od AQ. :-P

Ale v principu nechápu proč by to nemohlo fungovat, kdyby filtr umístil níž nad AQ. (nechám se poučit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 18:04 Muž nekdo [355] Re: ctibum
nemam - z 1 strany (boku) mam 35 mm (tak akorat na to ohnout tam kabel od osvetleni)
z druhe strany (boku) mam 18mm, zezadu (za akva) mam 70 mm - uvazoval jsem i o zavesenem filtru, ale vadi mi 1) rozmery filtru, 2) vlepeny podelny pas vzadu

dovnitr filtr vlepit umim, ale nechtel jsem pripravovat ryby o prostor
klonil jsem se k HMF, ale na jednu stranu se bojim toho jak to je s tim cistenim (ryby budou narocne na cistotu vody) - nebo tam mohu vlepit prepazku a za ni dat molitan a cerpadlo a teplomer, ale pak bych musel zmenit planovanou osadku (coz se mi zatim moc nechce)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 17:49 R Muž ctibum [6926] Re: nekdo
15 cm vedle nebo za akvárkem nemáš? Na vnější komorový lepený, viz vaaclav a jeho prezentace, případně v akvárku, viz například moje "200"? Nad bych to nedával, i když na youtubu návody najdeš, ale s čerpadlem v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 17:39 Muž nekdo [355] Re: nekdo
nejlepsi bude, kdyz se budeme drzet tematu a nehadat se
osobne si myslim,(coz je az tak jedno) ze kdyby to normalni hrnec umoznoval, tak to bude jako vychvalovana vlastnost i v navodu (jak psal ctibun - spojene nadoby)
nicmene pro poradek

vyska akva: 500 mm
spotreba - co nejmensi adekvatne filtru
hluk - co nejmensi
kvalita co nejlepsi
cena - zatim jsem na nic jineho nez na ten aquael nenarazil, takze nemam predstavu rozpeti
filtr by byl cca 30 cm nad akva (dno filtru - nahoru je rozmer jedno)
zase aby se s tim dalo take manipulovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 17:06 R Muž ctibum [6926] Re: nekdo
Řekl bych, že gravitace funguje u přepadových filtrů, kde čerpadlo filtru překonává celou výtlačnou výšku. U hrnců je uzavřený okruh, takže podtlak a princip spojených nádob, kdy se hladina na výstupu (v hadici) sama srovná s hladinou akvárka a čerpadlo jen přetlačí ten zbytek (ohyb trubky) do akvárka.
Takže si myslím, že když dáš hrnec (a tedy čerpadlo) nad akvárko, tak to nebude fungovat.
Nehledě na to, že ho asi neodvzdušníš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:59 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: LeRi
Prosím, zatím nenapsal jak vysoko by to chtěl nad AQ dát, ani jak bude AQ vysoké, tak nevymýšlej konspirační teorie proč by to za žádných okolností nešlo.

Znám filtr co dokáže nasát vodu z AQ 70 cm do výšky. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:35 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
bobik0cz napsal: myslím, že to bude otázka síly čerpadla ve filtru, nevidím důvod proč by to nenasál i nad Aq

Výběr bude hlavně o tvých požadavcích

- spotřeba
- hluk
- zkušenosti s kvalitou

a v neposlední řadě CENA (kolik jsi ochoten utratit :)
Externí hrncový fitr se nad akvárium nedává z prostého důvodu (bobiku hádej) smich, Akorát ten Aquel jelikož se dá čerpadlo umístit do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:29 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: nekdo
myslím, že to bude otázka síly čerpadla ve filtru, nevidím důvod proč by to nenasál i nad Aq

Výběr bude hlavně o tvých požadavcích

- spotřeba
- hluk
- zkušenosti s kvalitou

a v neposlední řadě CENA (kolik jsi ochoten utratit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 17:55 Muž nekdo [355] – filtr nad akvarium
nejaky tip ?
pod akva to dat nemuzu
ryby budou prasatka...
:)
takze vim vetsi, tim lepsi
prijde mi, ze vetsina filtru funguje na principu gravitace, nebo tam jen moznost mit to nad akva neni uvedena :(
nasel jsem jeste ASAP od aquaelu (pripadne jeho derivaty od aquael), ale moc lidi ho tu nema, nebo sem jiz nechodi, takze se zeptat na realne zkusenosti nemohu :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 11:53 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: MirekSazava
Tak ať ti to nadšení dlouho vydrží :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 11:51 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kusin
Tak odpověď jsi již dostal a není se čeho bát. Při silném proudění ti pomůže ta mechanická regulace nebo ještě lépe správné nasměrování výstupu filtru třeba na hladinu nebo do protějšího rohu. ano
Když to nebude "SlunceSlunce" tak chybu jistě neuděláš :) Čím větší objem = menší náročnost údržby (hlavně intervaly čistění toho filtru) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 02:00 Maq Re: Kusin
Já si myslím, že proudění vody rostlinám vesměs nevadí, snad až na plovoučky. Vedou se o tom občas diskuse... Vaaclav si pochvaluje čerpadlo které je vyloženě na hýbání vody, Jirka Ščobák se naopak dušuje, že nejlepší je nechat vodu stát. Oba mají výsledky a oba respektuji, tak si vyber :-D
Něco jiného jsou ovšem ryby; některé to ocení, jiné Ti nepoděkují.
Další věc je, že při konstantním výkonu můžeš hodně ovlivnit proudění vody tím, jak narychtuješ vývod z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 22:06 Muž LeRi [315] Re: Kusin
Kusin napsal: Ano má regulaci průtoku, ale bylo mě řečeno, že tou páčkou se pouze škrtí mechanicky průtok na straně výtoku, tak se ptám jestli jde průtok snížit na akvarium cca 114L, co jsem se zde dočetl, je doporučováno mít filtr o větším objemu filtr. hmot a přiškrtit průtok. Děkuji Silný proud se dá regulovat u každého ex filtru ventilem na výstupní hadici jednoduše tímto www.rostlinna-akvaria.cz… ale tvé původní dotazy vyznívaly jinak , respektive jako by ti mechanická regulace vadila, takže pokud ti takové řešení vyhovuje můžeš si fitr vybrat dle libosti (značka - výkon - objem) a použít pro regulaci jen ten ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 21:39 Kusin Re: bobik0cz
Vzhledem k tomu, že jsme začátečník, tak si nechám raději poradit od zkušenějších. Chci mít v akváriu hodně rostlin, tak aby jim silný proud nevadil. Myslím tedy, že EHEIM Professionel 4+ 250 bude dobrá volba. Děkuji všem za přízpěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 19:26 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kusin
Kontrolní otázka: Co si myslíš, že znamená velký průtok? Co se stane, když bude moc filtr výkonný? :-P


Jinak ti ostatní již odpověděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 18:59 Muž LeRi [315] Re: Maq
www.rostlinna-akvaria.cz/… Ale mám takový pocit že kusin řeší tento ( dotaz ) - Navazuji na předchozí dotaz ze dne 30.12.2017 v 15:12. 1. Od jakého objemu by bylo možné použít filtr Eheim Professionel 3 2080 1200XL + Seachem Matrix 1l ZDARMA 2. Jaký tedy doporučíte nejsilnější možný filtr ke 100L akvariu z řady eheim. Děkuji za odpověd
rostlinna-akvaira.cz Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
silnější než tento už bych na 100 litrové akvárium napořizoval (již tak bude dostatečně naddimenzovaný):
www.rostlinna-akvaria.cz/… ) i na (Rostlinná akvária) a jde mu spíš o to že do bo doucna bude mít větší nádrž a nechce poté kupovat nový fitr. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2018 18:38 Maq Re: Kusin
Myslím že žádný filtr nemá skutečnou regulaci výkonu čerpadla. Celá slavná regulace vždy spočívá jen v tom, že se v některém bodě přiškrtí průtok.
Pokud se mýlím, rád se nechám osvítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 16:49 Muž LeRi [315] Re: Kusin
:-) Nevím přesně jestli tě chápu správně ale objem filtračních hmot i průtok má ten filtr na tvé akvárium dostatečný , já mám akvárium Objem bez skla: 148 litrů a filtr SUNSUN HW-702B (1000lh) který neškrtím , počítej až se filtr zajede bude mít cca poloviční průtok v závislosti i na použitých médiích . Co je špatného na mechanické regulaci průtoku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 14:45 Kusin Re: LeRi
Ano má regulaci průtoku, ale bylo mě řečeno, že tou páčkou se pouze škrtí mechanicky průtok na straně výtoku, tak se ptám jestli jde průtok snížit na akvarium cca 114L, co jsem se zde dočetl, je doporučováno mít filtr o větším objemu filtr. hmot a přiškrtit průtok. Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 00:08 Muž LeRi [315] Re: Kusin
Tento filtr má regulaci průtoku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2018 22:38 Kusin – EHEIM Professionel 4+ 250
Dobrý den, prosím vás o radu, zvažuji pořízení filtru EHEIM Professionel 4+ 250, na mé akva 80x35x45, čistý objem bez skla cca 114L, nebude tento filtr moc výkonný? půjde uškrtit na moje litry? píšou, že je vhodný pro akva 120-250L. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 08:16 Muž nekdo [355] Re: visek
1) ma to moznost regulace - nehnul jste si s tim (nevim, jestli to pouzivate)
2) spis se ucpal ten molitan (nejčastější příčina) - prostě už tam není takový průtok..
3) samozřejmě může být nějaká vada....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 08:11 Muž visek [75] - Tetry
je mozne ze by filtr at-201 snizil casem vykon?cistim ho ale zda se mi ze nestiha

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 17:29 Muž nekdo [355] – pouziva nekdo moving bed filtr dlouhodobe ?
myslim pisek nebo ty plastovy krouzky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2018 15:08 R Muž ctibum [6926] Re: Pavedo
Ponud měníš vnitřní za vnější, dá se stávající médium použít do vnějšího. Molitan lze nastříhat na malé kousky. Pak bych řekl, že se může v klidu měnit kus za kus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:36 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Pavedo
Jen dodám, že nový filtr je potřeb nechat zabíhat spolu s tím starým, protože mu potrvá, než se nastartuje.

Já vím, že jsi tu radu níže přešel jako nepohodlnou.. ale filtr je teď opravdu vedlejší problém. Jako první by ses měl zamyslet nad osádkou toho akvária. S teplotními nároky je to jakš takš, ale máš tam příliš mnoho ryb a příliš mnoho druhů ryb. Do takového akvárka dát tak 1-2 druhy ryb, 3 když si dáš záležet a tu kombinaci nějak vykoumáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 17:45 Pavedo Re: afc1886
Takže ten stávající filtr nechat a doplnit to něčím dalším? Nebo kam nacpat kostku Bioactivu? Jaké čerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2018 17:14 R Muž afc1886 [14704] Re: Pavedo
jenom dva takové postřehy, že tvé akvárium má jenom cca 45 litrů čistý objem a druhý postřeh je, že máš nevhodnou osádku do tohoto akvária. K filtru bych ti třeba doporučil čerpadlo a kostku bioakvacitu a samozřejmě větší akva, nebo změnit rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 16:36 Pavedo
Chci se zeptat na výměnu tohoto filtru(EasyCrystal300). Jsem akvazačátečník a jak tak čtu tak tento filtr není úplně ok. Rád bych do svého 6Ol dal něco lepšího než AquaArt set od Tetry nabízí. Doporučíte mi tu někdo něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2018 20:33 Muž kuzmici [13] Re: noba
O tom clu nemůže být řeči, když je to z krajiny uvnitř EU. Kdyby z Číny, tak asi jo, ale z Německa? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 17:46 Muž noba [7] Re: Januk17
Jj ten.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 17:25 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: noba
Aky model si objednal sunsun HW704a.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2018 15:45 Muž noba [7] Re: Januk17
Objednal jsem ho vcera, zaplatil přes PayPal, doprava je dpd za 160,- a měl by přijít do čtvrtka. Clo se neplatí. Tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 14:59 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: LeRi
Ako si objednal na stranke wiltec.de a prišiel na dobierkou za clo si neplatil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 13:56 Muž noba [7] Re: LeRi
Ten predfiltr mám taky v plánu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 12:29 Muž LeRi [315] Re: noba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 11:10 Muž noba [7] Re: LeRi
A máš modrý nebo červený? A spokojenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 10:51 Muž LeRi [315] Re: noba
Tak to změnili , drážky na trubky - nástavec vyústění se mi líbí ale zase už není matice na zajištění hadic .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=1001