Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 22:23 Muž vlka [3453] Re: Halford
Tebou zmíněné 3 filtry mají každý min. 400 litrů za hodinu. Do cca 45 ,,netto,, naprostá zbytečnost a jen problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2021 21:53 Muž 4Sima [1897] Re: Halford
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2021 21:37 Muž Lojza007 [1204] Re: Halford
Tetra z nich bude pravděpodobně nejtišší, pokud je to preferovaná vlastnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2021 20:54 R Muž afc1886 [14685] Re: Halford
Každá značka má své zastánce i odpůrce. S ani jedním filtrem co jsi sem dal ale neuděláš chybu, takže výběr je na tobě. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 20:48 Muž Halford [4] – Vnejší filtr pro 54L krevetkárium
Ahoj, potřebuju poradit z výběrem externího filtru do mého "krevetkária":
rybicky.net/nadrze/19021-jen-tak-pro-radost

V plánu je jeden ze tří filtrů níže, chci k tomu dokoupit i skleněné nebo nerezové Lily pipes. Otázkou tedy je, která značka je z těchto top? Tetra Tec, JBL či Eheim.
Přečetl jsem snad vše ale neumím se rozhodnout...

www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Děkuji :-)
Děkuji za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 14:10 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: tramtra
Okno mám na JV, ověřila jsem si to kompasem v mobilu.

Jak už jsem ale zmiňovala, rybky se v akváriu objeví nejdříve za měsíc, do té doby si rozhodnu, jestli filtr bude a jaký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2021 13:52 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
Fotka k příspěvku Ahoj. Já bych to bez toho filtru aspoň zkusila, bude třeba hodně kytek, ale jestli je to východní okno, mohlo by to fungovat. Mám jednu malou nádržku na východním okně, pravda bez ryb, jen s krevetkami, a funguje to jen s doléváním odparu. Dno porostla cladophora a liliovníček, je tam malej anubias a jedna kryptoška a táhne to najas.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 13:27 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: 4Sima
K bublifuku bych potřebovala ještě i motorek. Sice jeden mám, ale je strašně slabý, neutáhnul ani vzduchovací kamínek na plný výkon :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 13:18 Muž 4Sima [1897] Re: Shimi
A jo, já koukal na tu délku a přehlédl zbytek. Do takových rozměrů se používají hodně závěsné filtry. Jednoduchý bublifuk by to zvládl taky dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 13:12 Muž Shimi [683] Re: 4Sima
Do 20litrového prcka? A to je ještě hrubý objem, reálně tam bude tak 15 litrů vody. Neblázni. Čím méně toho vevnitř bude, tím lépe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 13:01 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: 4Sima
To je co? Teda kromě města.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 12:58 Muž 4Sima [1897] Re: zelenakapusta
Třeba Hamburk? Levné, jednoduché, účinné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 12:38 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Shimi
Další variantou je tohle www.rostlinna-akvaria.cz/…

Problém je v tom, že s vnějšími filtry nemám naprosto žádnou zkušenost a poněkud mě děsí historky o tom, jak filtr vycucnul všechnu vodu na zem.

A pak ještě www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 12:31 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
To je opravdu lepší nějaký bublifuk, já mám u všech akvárií skleněné velké filtry, takže ti moc neporadím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 12:13 Muž Shimi [683] Re: zelenakapusta
Pokud máš pocit, že bude nedostatek kyslíku, tak není nic jednoduššího a levnějšího, než použít klasický bublifuk. Každopádně na faktu, že v tom akvárku nebude reálně co filtrovat, se nic nemění. Ten filtr z tvého odkazu fungovat bude, respektive vyřeší teoretický problém s kyslíkem díky rozstřikovací rampě. O filtraci jako takové ale nemůže být řeč, protože to má objem filtrační hmoty nula nula víš co. A to se týká všech takto malých honičů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 10:49 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Shimi
Původně jsem ho tam nechtěla, vlastně proto jsem ho nekoupila spolu s rostlinkami. Potíž je v tom, že do akvária bude celoročně svítit ranní slunko. Jako mně samotné se to líbí, vypadá to super, ale jde o to, aby v té stojaté vodě pak bylo dost kyslíku při sluneční lázni, aby tak říct.

Jinak do Sklorexu se dostanu nejdříve v září, takže obsádka bude až tehdy.
Sama bych to viděla na www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2021 10:41 Muž Shimi [683] Re: zelenakapusta
Tak já půjdu zase proti proudu a zeptám se, je nezbytné mít ve 20litrovém rostlinném prckovi filtr? Ještě navíc, když uvažuješ v kontextu ryb o jednodruhovém akva s čistotnými rybkami? Co tam chceš Jani reálně filtrovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 09:18 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: ctibum
Pardon, moje chyba.

77 cm x 15 cm x 19 cm


Cryptocoryne crispatula var. balansae (kryptokoryna kadeřavá var. balansae)
Cryptocoryne parva (kryptokoryna nízká)
Cryptocoryne wendtii 'Brown' (kryptokoryna Wendtova 'Brown')
Eleocharis sp. 'Mini' (bahnička 'Mini')
Hydrocotyle tripartita (pupečník trojdílný) sp. Japan
Lagenandra meeboldii (lagenandra meeboldova)
Micranthemum umbrosum 'Monte Carlo' (malokvětka tmavá 'Monte Carlo')

Jako adepty obsádky bych viděla buď tetry ohnivé; neonky modré nebo některou z razborek. Každopádně jeden druh. Zvažovala jsem Novoheterandrii sličnou, ale ty bych nesehnala.
rybicky.net/nadrze/32960
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2021 09:09 R Muž ctibum [6921] Re: zelenakapusta
Ten maloobjem by to chtělo upřesnit ;-) Stejně tak co do něj plánuješ za faunu a floru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 08:27 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Jaký filtr?
Ahoj všem,

mám maloobjemové, ale dlouhé akvárium - 77 cm. Mohli byste mi prosím doporučit nějaký filtr vhodný pro takové akvárium?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2021 09:07 Žena Sysalka [277] Re: Malapa
Mě jde o to, aby byl dostačující tlak v té rozstřikovací rampě...
A k hlučnosti. Nechávám rampu pud hladinou a proud směřuji lehce nad hladinu, takže voda se čeří, ale necáká a nestříká.
Asi dám na kolegu Roba, měl stejný tip filtru v podobně velkém akváriu.
Ale děkuji za radu :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2021 09:03 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Sysalka
Fotka k příspěvku S takovou to osádkou bych výkon filtru vůbec neřešil.
Jiná by byla situace v nádrži plné velkých živorodek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 09:00 Žena Sysalka [277] Re: Malapa
Cca 15 pancéřníčků (chtěla bych buď dupliceráky nebo adolfoi, uvidím jaké seženu), nějaké menší hejnové rybky (asi nějaká tetra) cca 20 a pár cichlid ramirézek.
Mám už samce a chtěla bych mu pořídit samičku.
Líbí se mi hodně zarostlé nádrže, takže spousty kytek k tomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 08:55 Žena Sysalka [277] Re: _Rob_
Díky, osobní zkušenost je nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 07:38 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Sysalka
Kolik a jakých ryb bude v akváriu?
Pozor na hlučnost, aby trvale šplouchání nerušilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2021 05:41 Muž _Rob_ [80] Re: Sysalka
Já měl verzi 1000 a rampu cca 80cm a byla to trochu pračka na 100x40x40.

Tipuju, že verze 1500 bude bohatě dostačující. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 17:17 Žena Sysalka [277] – Filtr k dlouhé rozstřikovací rampě
Zdravím.

Plánuji nádrž 125x40x40, kde bych přes dlouhou stěnu chtěla dát rozstřikovací rampu. Předběžně mám vybraný vnitřní filtr Aquael Turbo původně 1000 nebo 1500. Prodejce mi doporučuje vzhledem k délce rozstřikovací rampy 2000.

Nemáte někdo prosím zkušenost s tímto filtrem a dlouhou rampou?
Nebo jestli máte tip na jiný vnitřní filtr, který by to utáhl, tak budu ráda.

Díky ahoj.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2021 19:35 Muž kralas [12] Re: 1965
Fotka k příspěvku 1965 napsal: Tak Tetra 800 je slabá . Papírově možná , skutečnost je jiná.
Zde je reálný průtok filtrů Tetra Ex dle
testu na YT.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2021 09:02 Žena Pavla28 [210] Re: jakaf
souhlasím, je to prostě tak, čím víc do toho cpěš moderních vychytávek, tím je to složitější a citlivější na jakékoliv pochybení akvaristy, čím jednodušeji začneš tím líp a pak už zálěží na každém jak na to má čas a peníze.

Shimi napsal: já se jen snažím Jakubovi sdělit, že se to dá dělat i jinak, než jak ukazují moderní trendy začínajícím akvaristům. Chápu, že mu prodejce doporučil to největší, nejsilnější a v rámci značky to nejdražší. Nic jiného mu ani doporučit nemohl, je přece prodejce a profit je až na prvním místě (čest výjimkám).
Tetra tec 800 mám pro 280 l Akva a filtr 100% vykonný, mám průzračnou vodu a kromě údržby kytek, bezúdržbové akva. průtok 790 L/ hod. je pro 280 L akorát, filtr je naprosto nehlučný a dodaná filtrační naplň vyhovující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2021 08:33 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Shimi
Parádní video a dávám za pravdu,není třeba týdně odkalovat,měnit vodu a cpát do ní chemii.Prostě nechat akvárko žít svym životem a nepřekrmovat ryby. Edit: Jen podle potřeby vyčistit filtr a dolít odpar.Já začínám s akvaristikou nanovo po 30ti letech a tehdy za bolševika nebyly žádný super moderna vychytávky jako dnes a v akvárku byl max vnitřní molitanovej bublifuk filtr se vzduchovacím kamínkem,voda vodovodní,bez přípravků na úpravu vody a akvárka jely suprově.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 10:41 Brodys Re: Shimi
Ne, upřímně ani jsem jo neviděl,jen mi přijde pitomost tohle radit do začátku, právě proto, že nezná základy, takže to skončí katastrofou určitě. Jinak ve zbytku s tebou souhlasím, je to snadné,ale upřímně, je to pak taky zábava? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   17.04.2021 21:45 Muž Shimi [683] Re: Brodys
Co? Poslouchal jsi pozorně, co v tom videu Radek říká? Založil akvárium, nastavil svícení na 12 hodin denně a 5 let si ho v podstatě nevšímá, jen krmí rybky a dolévá odpar. Ani ho nečistí, vodu nemění. Proboha, vždyť snáz už to dělat nejde! A pro někoho, kdo je více "fajnovka" stačí dělat jednou za 14 dnů základní údržbu (čištění skel, nějaký ten prostřih, atd.) a bude mít nádherný funkční biotop s minimálním úsilím. Pro koho jiného než pro začátečníka by to bylo?

Naopak, všichni ti Georgeové Farmerové, Green Aquaové, apod. blbnou mladým hlavy a ti sem potom chodí s prosíkem, že jim to nefunguje. A jak je to tedy možné, když nakoupili všechnu tu spešl techniku za desetitisíce, všechny ty zázračný vodičky a Chihiros doktory. Já když vidím, kam se to ubírá, tak je mi z toho smutno. Ty děcka neznají ani úplný základy, ale nejraději by hned zítra chtěli mít doma akvárko jako od Amana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 21:16 Brodys Re: Shimi
To je hezký a věřím, že to funguje,tak jako v přírodě,ale doporučili by jste to začátečníkům? Proč, když moderní doba nabízí snazší řešení a lidi na to mají.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.04.2021 17:30 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Shimi
To video by měl vidět každý a dobře poslouchat co tam bylo řečeno.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.04.2021 17:10 Muž Shimi [683] Re: 1965
Já sice nemám 180, nýbrž 375 a momentálně je v ní filtrace o společném výkonu 1000 l/h a kupodivu vše funguje báječně. Voda křišťálově čistá a po řasách ani památka, asi dělám něco špatně. Ale na tom nezáleží, já se jen snažím Jakubovi sdělit, že se to dá dělat i jinak, než jak ukazují moderní trendy začínajícím akvaristům. Chápu, že mu prodejce doporučil to největší, nejsilnější a v rámci značky to nejdražší. Nic jiného mu ani doporučit nemohl, je přece prodejce a profit je až na prvním místě (čest výjimkám).

Odkaz na jedno video z mnoha, které by třeba někomu mohlo otevřít oči a ukázat, že se to dá dělat i mnohem jednodušeji: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 17:01 Muž kus [200] - RostlinyRe: Jakub
Nebál bych se ani tohoto filtru. www.hornbach.cz/…
Cena je včetně náplní, dost prostoru a s 15 waty odběru to taky není k zahození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 16:17 Muž 1965 [35] Re: Shimi
Tak zrovna 180 L Nádrže mám dvě . Tetru 800 taky vím o čem mluvím . Reklama mě nezajímá , ale zkušenost s filtry . Pokud si sám nic nekoupím nebudu druhým kázat , že je to či ono špatné , aniž bych to otestoval . Žijete asi v pravěku . Nejraději mám chytráky u klávesnice , tečka končím na toto téma .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 16:04 Muž Shimi [683] Re: 1965
Skutečnost je jiná u všech filtrů ;-) Právě proto jsem mu doporučil 800, protože reálný výkon s náplněmi bude +/- 400 l/h, tzn. že přefiltruje celý objem jeho akvária 2x za hodinu a to bohatě stačí. A nezapomínej na to, že jsou akvaristi co stejně velké akvárium provozují bez filtru a funguje jim to. Pro někoho (většinou zmasírovaného reklamou) naprosto nepředstavitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2021 15:17 Muž 1965 [35] Re: Jakub
Tak Tetra 800 je slabá . Papírově možná , skutečnost je jiná . Mám , můžu posoudit . Kupte 1200 pokud chcete Tetru . Výkon se dá zregulovat ventily a větší množství fil. médií je také lepší .
Edit: A v obchodě to řekli správně . potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 15:01 Muž vlka [3453] Re: Jakub
Juwel 180 má dodávaný vnitřní filtr Bioflow M s max 600 litry, těch doporučených 1300 mi přijde celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2021 13:51 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: jab63
Už jen s ohledem na spotřebu bych volil spíš JBL CristalProfi e902 greenline. Na necelých 200l a 40 rybek bohatě postačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2021 13:44 Muž Shimi [683] Re: Jakub
Safra, pro 180 v které bude reálně 150 litrů vody doporučili filtr s výkonem 1300+ l/h? To by mě teda zajímalo co by ti doporučili, kdybys pořídil 300 litrové akva, což je pořád ještě prcek. Asi bazénovou filtraci smich A teď vážně. Na takhle "malé" akva bohatě stačí toto: www.rostlinna-akvaria.cz/… Ale ještě než se rozhodneš a uděláš objednávku, tak pořádně studuj, přemýšlej nad tím a třeba dojdeš k tomu, že nebudeš potřebovat filtr vůbec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2021 13:18 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Jakub
JBL CristalProfi e1502 greenline.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2021 12:53 Jakub – Filtr - akvárium 180 l
Zdravím, chystám se založit akvárium 180 l, cca 40 rybek. Jsem začátečník a zasekl jsem se na výběru filtru. Vím, že chci vnější a pokud možno tichý - doporučeny mi byly značky Eheim, Tetra tec a Sun sun + zvážit předfiltr (pro usnadnění čistění). V obchodě mi řekli, že pro takto velké akvárium vybírat filtry s výkonem 1 300 l/h a více. Měli byste nějaký tip na kvalitní filtr střední cenové kategorie? Předem díky za názory a tipy. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 11:03 Muž chameleon [63] Re: ctibum
XL verziu tam už určite nevopchám smich Tak snáď bude pre 50l vody stačiť aj obyčajná verzia. Po prvej náplni ktorá je súčasťou balenia pravdepodobne tiež pôjdem cestou "vykuchania" filtra a nahradenia molitánom smich Ďakujem ešte raz za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2021 10:25 R Muž ctibum [6921] Re: chameleon
Dennerle jsem měl a sám o sobě nehlučí ani trochu.
O objemu se dá spekulovat. Já ho "vykuchal" a vyplnil nastříhaným molitanem. Případně je i ve verzi XL mají i na tom Invitalu) a dá se dokoupit rozšiřující nástavec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 10:09 Muž chameleon [63] Re: ctibum, skypi
Vďaka za reakcie :) netušil som že ten sunsun je akýsi "fake", ten Dennerle vyzerá určite lepšie, ešte je aj trošku menší takže sa mi tam parádne zmestí, ďakujem za odkaz palec O hlučnosti ich filtrov som toho čítal už viac aj inde. Myslíte že je to dobrá voľba čo sa týka výkonu a objemu filtračných médií? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2021 08:00 R Muž ctibum [6921] Re: chameleon
Asi bych si raději připlatil za originál www.invitalshop.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2021 06:45 skypi Re: chameleon
Mám zkušenost jen z dřívějška, ale osobně bych se filtrům SunSun raději vyhnul (hlučnost). Ad. "bublifuk" - můžeš použít třeba toto: www.invitalshop.sk/… - a nalepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 23:14 Muž chameleon [63] – Skúsenosti a názory
Zdravím, má niekto nejaké skúsenosti s týmto rohovým filtrom? www.invitalshop.sk/… Tvarom aj veľkosťou mi akurát vyhovuje do rohu kde mám filter aj teraz, len neviem či je spoľahlivý, ako moc je hlučný a podobne. Ďakujem za reakcie a názory :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=301