Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 230 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 16:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Toony
Díky za nabídku, raději zůstanu u vykání. :)
Zatím jsem náplně neřešil, ještě nenastal čas zprovoznění filtrů. Až k té události dojde, vím, že filtr naplním na malé kostky nastříhaným akvacitem. Jednoduché, levné a vyzkoušené řešení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 16:10 Toony
to Sid. klidne me muzes tykat :) se te jeste zeptam co si dal za napln do to eheimu?ted sem si koupil nejaky skleney valecky od Sery, podle prodavace prej pecka nejvetsiho kalibru. mam to ve svym tetra tecu 1200 ale teprve 14 dnu, takze to jeste asi nebude zabehly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 15:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Toony
Já jsem minulý týden kupoval dva... :-D
S prodavačem se dá obecně souhlasit - to, jestli nějaký filtr "stíhá" nebo ne, závisí kromě konstrukčních vlastností především na složení filtračních náplní a zatížení odpadními látkami. :-) Jak to bude konkrétně ve vašem případě, to je zatím ve hvězdách. Ale já myslím, že to zvládnete.
:-) Hodně kytek, přiměřeně rybek a už to pofrčí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 13:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Skoda ze mam ten Hornbach tak daleko hned bych si pro nej zajel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 13:07 Toony
to Sid: tak uz ho mam. nedalo mi to a sedl sem hned do auta a hura hornabch.ale prodejce mi rikal, ze to utahne 600 litru za predpokladu, ze tam budu mit malo ryb a hodne rostlin, tak uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 12:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Toony
Taky jsem nevěřícně koukal na cenovku a myslel jsem, že jde o renonc. :)
Pak jsem ale i ze zdejší diskuse zjistil, že holt Hornbach tento filtr prodává za méně než polovinu ceny běžné na trhu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 11:57 Toony
to Sid: nejakej levnej ne? .) mam v planu si nechat 250 litrovy akvarko a do nej koupit tetra tec ex 700 za 1800. to by se mi daleko vic hodil ten eheim co rikate vy, co? dik za tip. jak se rika, dobra rada nad zlato.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 11:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Toony
Zvládne.
Ale kdybyste se rozmyslel pořídit další filtr, mrkněte do Hornbachu na EHEIM 2217. Určen pro 600 l nádrže, cena 1399,-!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 11:11 Toony – zvladne toTetra Tec 1200?
mam v planu udelat nadrz 160x60x60 a mam ted ve 250litrovym akva tetara tec 1200. myslite, ze to zvladne tu vetsi nadrz ktera bude mit 576 litru.tetra tec je stavenej na 500 litru, ale kdyz dam do akva pisek + dekoracky, tak by to mohlo dat cistej objem 500 litru.co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 22:31 Usine
Čerpací hlavu z biomolitanom bez bublinek. Nesmí to být ale 20 litrové akvárium. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 21:37 Muž kiwik22 [9] – prosim radu
poradte..je lepsie mat v akva filter co roby bulinky???teda biofilter na vzduch,alebo cerp.hlavicu z biomolitanom bez bublinek???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 08:57 Žena Lupitera [0]
Dobře. Moc děkuju za rady. Vezmu Atmana 200 s bioakavcitem a to topítko tedy jen 50W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 08:14 Muž PentueR [256] – Re: Lupitera
Oba Atmany jsou vnitřní - AT200 je jen čerpací hlava, na kterou nasadíš kostku akvacitu, 302 je komplet vnitřní filtr, ke kterému teoreticky nemusíš nic dokupovat. Protože jsou to vnitřní filtry, tak tě keramika a uhlí nemusí zajímat, není je tam jak nacpat. Lepší volba bude AT200 s větší kostkou akvacitu, interní kompletní filtry mívají děsně malý objem filtrační hmoty.

EDIT: uff...pozdě...;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 08:11 Muž Yirka [9126] – Re: Lupitera
Na následujících lincích máš popis uvažovaného zařízení. Každé má svá proé i proti, předpokládám, že se ozvou obojí uživatelé. Já osobně bych kvůli možnému filtračnímu objemu upřednostnil řešení AT200 skostkou pro daleko větší filtrační objem. Topítko Atman používám a je bezproblémové.

www.akvapet.cz/…
www.akvapet.cz/…

Pokud se rozhodneš, určitě seženeš i levněji než je uváděno v tom e-shopu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 08:10 Muž Snofrev [54] – Re: Lupitera
AT F302 - je kompletní filtr s filtrační náplní (polyuretanová pěna)
AT 200 - je pouze čerpací hlava a je nutné k ní dokoupit nějakou tu kostku molitanu (bioakvacit asi nej. volba)

Ve filtrech přehled nemám, takže určitě neporadím co by mohlo být lepší (levnější), ale ta čerpací hlava s molitanem je hodně využívaná, páč je levná, filtruje se přes to dobře (mnohdy lepší než velká spousta vnitřních filtrů), nevýhodou je zabrané místo v akva

co se týče keramických koleček a uhlí, tak ty se dávají většinou do vnějších filtrů, keramický kolečka jsou hlavně na rozbytí proudu a rozdělení vody, tak aby proudila přes co největší plochu filtru, uhlí se dává spíš kvůli úpravě vody (snížení pH) a jestli se nepletu, tak se uhlím dájí odbourat i některé těžké kovy (musí se ale často měnit)

snad stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 07:53 Muž filipsi [1295] – Re: Lupitera
Asi bych spis volil v tehle relaci filtracni hlavu, a na ni nasadil poradnou kostku toho "bioakvacitu" (filtren, ....), asi tak 2-3l. Ale tyhle filtry co uvadis osobne neznam, nevim, jaky maji objem filtracni hmoty. O jinych hmotach (kolecka, akt. uhli, jezci) bych vubec neuvazoval.
Topitko bych klidne volil 50W, pokud tedy akva neni v miste, kde hodne klesaji teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 07:23 Žena Lupitera [0] – filtr do 100 l
Ahoj, rozhodla jsem se založit akvárko a byla bych ráda, kdybyste mi poradili s filtrem. Akva bude mít kousíček přes 100l (80*35*40výška, předpokládám, že objem vody klesne po vložení písku, kamenů, atd. pod stovku). Procházela jsem tady fóra a vyšlo mi, že v cenové relaci, kde se můžu pohybovat,je nejlepší Fan nebo Atman. Pravděpodobně se rozhodnu pro atmana a teď přijde kámen úrazu. Našla jsem Atman AT 200 na 100l, ale také Atman At F302, který je také na 100l. Nevíe náhodou jaký je mezi nimi rozdíl? (kromě vzhledu). Nebo si mám vybrat něco úplně jiného? Jsem absolutní začátečník. Také jsem pochopila, že se dá filtrovat i přes jiné materiály než bioakvacit, jako jsou keramická kolečka, černé uhlí,... Nikde jsem však nenašla, který filrt má nějakou nádobu na jejich umístění, kdyby bylo třeba. Možná je mají všechny filtry, ale já jsem to nikde nevyčetla. Děkuji za každou radu. Jen doufám, když jsem Vám sem tak vpadla, že to není špatně. Nechtěla jsem zbytečně zakládat další fórum. A ještě asi si koupím topítko Atman At 75W. Dobrá volba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 11:32 Ládíček
Já si teda koupím Atman AT-200 s tím Biofiltrem :-) Spousta akvaristů ho tu má jak jsem se díval...i u 240l třeba atd. Takže takhle no...:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 11:12 R Muž Silent [5949] – Re: ghostik
Tak s tím souhlasím. Já používal půdní filtr jen v akváriích s cichlidama ze středoamerických jezer a tam rostliny stejně moc nepřežívají a vývod jsem měl napojený na vnější filtr. V klasickém akvu bych ho spíše nedoporučil. Podle některých ohlasů to způsobuje horší růst rostlin. Řešení je obrátit průtok tak, že se voda nenasává skrz dno, ale naopak je skrz dno do nádrže protlačována. Mám za to, že takový systém vyrábí Eheim. Podrobný popis by měl být na jejich int. stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 08:42 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
To si nejsem jisty. Dost lidi od nej uz odeslo.
Nebyva v prirode normalni tahat veskery bordel zkrz pudu a korenovy system.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 23:00 Ládíček
Nebo..ikdyž půdní není taky špatnej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:58 Ládíček
Půdní nechci ano Ale...já nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:57 Muž Sadman [0] – Sadman
používám biologický (půdní) filtr a jsem spokojen.. akorát je třeba častěji odkalovat u přední stěny akvárka, ale dá se to řešit i občasným puštěním molitanoveho filtru v akva.. . mám teda jen 60L, ale používal jsem to tak i u 150L.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:45 Ládíček – Aqua Clear nebo Biofiltr ?
Dobrý den/večer...Budu a chci si pořídit nový filtr do mého 100 l akva a chtěl bych se zeptat jestli je lepší filtr Aqua Clear nebo Biofiltr...četl jsem si o obou filtrech a u ubou je napsáno,že zachovávají podstatné bakterie prospěšné našemu akva...tak bych se chtěl zeptat jaký je lepší..co myslíte ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:10 honky – filtr
ok, díky, každopádně o tom budu uvažovat ;-) o té čerpací hlavě. A ten molitan se šoupne kam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:08 Muž Diego [72] – Re: honky
NEBRAT!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:07 Žena Lu [1] – Re: honky
Já bych místo toho filtru raději volila čerpací hlavu+bioakvacitovou kostku. Je to taky za malý peníz a určo splní funkci.Na těch 125 l ideální.Nebo kompresorek.
třeba tady: mojeakvarium.vltava2000.cz/… a tady mojeakvarium.vltava2000.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:43 honky – filtr pro 125 l
Dobrý den, našel jsem na internetu tento filtr: www.levnaakvaristika.cz/… myslíte, že by to byl dobrý nákup? Máte s ním někdo zkušenosti? Ten filtr je totiž dost levný, tak nevím, jestli v tom není nějaký háček. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 12:02 R Muž Silent [5949]
Rozhodující kritéria by měli být: objem filtrační náplně, průtok a možnost regulace a dostupnost náhradních dílů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 20:14 DoctorT – Re: Ladič
A není to jedno???
Vyber si ten, který se Ti zamlouvá víc X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 19:36 Ládíček – Jaký je lepší ?
Dobrý den chtěl bych se zeptat,jaký filtr je lepší pro mé (100l akva) jestli je lepší Filtr Aqua Clear 50 nebo Filtr FZN 2 vnější....předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 07:43 Muž Rado [4]
Mám Atman F300 v 28l (dĺžka 45cm), a nerobí vyslovene vlny na hladine, ale má naozaj silný prúd. Má síce "reguláciu" ale tá iba zakrýva otvor medzi molitanom a motorčekom, a veľký vplyv na výstupný prúd nemá. Keď sa raz dospelá krevetka Neocaridina denticulata dostala ku nasávaniu, tak som ju tam našiel mŕtvu.

Ešte ku bublifuku, ten používam podľa potreby napr. v karanténnej nádrži. Mám k nemu najmenší motorček Atman A1500 (u nás tuším dostať všetko iba Atman). Motorček je síce prakticky nehlučný, ale ten bublifuk, aj keď sa to nezdá, je hlučnejší ako taký vnútorný Atman F300. Jednak samozrejme bublinkuje :) A jednak sa cez hadičku nejako prenášajú vibrácie z motorčeka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 07:34 Muž Yirka [9126] – Re: Sokin
Můžeš i foukat sám.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:08 Sokin
A ta hadička na to vzduchování, to si musím koupit motorek? Aby to jako jelo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:29 Muž Fiffa [0] - Živorodky
Já mám 26l a mám Elite mini.. Dá se to přizpůsobit a problémy nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 19:40 Sokin
Tak děkuju za rady :-) Jse mčetl, že ty filtry, co jsem vypsal, dělaly v akvarku vlny, ale když mám 66 cm dlouhe akvarko tak by to nemelo byt tak strašné ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 19:33 Muž isamik [180] – Re: Sokin
To je presne ono :-), pohanene vzduchem. Pak mozna nejaky filtr "na systemu spojenych hladin".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 19:29 Sokin
Nevím bouhžel, jak vypadá bublifuk :-( Není to jen takový molitan a trubička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 19:26 Muž isamik [180] – Re: Sokin
Bublifuk a 25W nebo 50W topitko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 19:18 Sokin – Výběr filtru
Ahojte,
mám akvárko o objemu 37 litrů, ale nevím, který filtr je vyhovující, jestli Elite Mini, ATMAN AT-F301 nebo KING mini? Jestli není ani jeden z nich vyhovující, mohli byste mi poradit nějaký jiný?

Dále myslíte, že stačí do mého akvarka topítko s výkonem 50W? Nebo mám raději vzít 100W?
Děkuju za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 23:05 Vééna – Re: navik
Super. Díky moc palec !!! Počítám s šířkou skřínky pro filtr 28,5cm tak si myslím, že to bude stačit. Už tak sem ji musel dost natáhnout, abych se dostal alespon na tohle číslo a nemusel návrh úplně předělávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 22:17 Muž navik [908] - Sumci – Re: Vééna
Na Googlu to tak dlouho netrvalo ;-) . Výška 36, šířka 21 cm, viz: cgi.ebay.fr/…

edit: pro manipulaci s filtrem popř. misku pod něj, nezapomeň přidat pár centimetrů na obě strany, takže doporučuji šířku prostoru min. 30-35 cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 21:59 Vééna – to : Navik
S výškou snad problémy nebudou ;-) . V plánu je 65cm a to je defacto standard u podobných skříní..Pokud by někdo věděl tu šířku nebo průměr filtru, budu fakt štasnej. Je to nutný a docela to spěchá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 21:31 Muž navik [908] - Sumci – Re: Vééna
Ten rozměr Ti bohužel neřeknu neb nevím, ale nezapomeň, že vzhůru Ti povedou ještě hadice (takhle jsem musel polici ve své skříňce zrušit, i když filtr jako takový by se tam dostal ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 20:58 Vééna – Rozměry - TetraTec EX 700
Zdravím,
nutně a docela rychle (do zítřejšího dopoledne!!!) potřebuji znát rozměry vnějšího filtru TetraTec EX700 !!! Zajímá mě hlavně šířka (samozřejmě v nejširším bodě) a tak nějak i průměr, at vím přesně na čem sem. výrobce tyto údaje bohužel nikde neuvádí :(...
Zítra si totiž potřebuju nechat nařezat lamino na výrobu akvastolku a vzhledem k tomu, že sem si ho navrhoval sám, bych se nerad dočkal toho, že pak filtr do té police nenacpu smich smich .

Moc díky za rychlou odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 09:54 Muž spooky [11] - Asie – Re: richard
FILETR NEVYPÍNAŤ !!!
40 rýb na 112 litrov je asi trošku veľa. ja mám 84 litrov + 30 litrový filter, teda spolu mi v akva koluje 114 litrov vody a mám 20 rýb. A aj tých 20 je už asi dosť. Ono by to chcelo tak priemerne aspoň tých 4-5 litrov vody na jednu rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 09:13 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: richard
mozem vypinat filter v noci?
Ale proč ho chceš vypínat? Je moc silný? Chceš ušetřit za elektřinu? Proč?

a ci je 40 ryb na 112l aq vela?
záleží jaké (jak už bylo řečeno) a filtr pokuď možno nevypínej. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 08:28 Muž Yirka [9126] – Re: richard
Těch ryb může bát až až, hlavně pokud to jsou středně velké a větší druhy. Vypínat filtr na noc je, promiň mi ten výraz, blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 16:35 Muž Diego [72] – Re: mch.sokolov
smich smich ,ale pozor,měl jsem v 63l akva přes 100 pavích ok bez filtru a vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 16:31 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
prikpa napsal: A proč ho vypínat?


aby se těch 40 ryb asi zbavil:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [230] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=11451