Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 216 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 14:18 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Jitka Jandová
Fotka k příspěvku Momentálně mám v akváriu zapojeny oba dva jak Fluval 205 a Tetra ex 700..pro Tetru mluví větší objem náplní a roztřikovací rampa..pro Fluval myslím větší spolehlivost...jinak oba dva jsou tiché ..nejsou vůbec ze skřinky slyšet..ale myslím,že necham běžet jen Tetru a Fluval si nechám jako rezervní.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:59 Jitka Jandová
Ahoj, řeším stejný problém: Fluval 205, nebo Tetra ex 700? Mám Jeden začátečnický dotaz. Jak máte umístěný nasavací koš filtru a zpětný přívod vody? U sebe (samozřejmě že ne tesně), nebo na stranách akvárka -plánuju šířku 130cm .Slyšela jsem oba názory,jaké mate zkušenosti ? Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:55 zeck – Re: Roman
Když to akvo nepřerybníš tak bych vzal 205. 205 mám a přez 4 měsíce jsem na něj ani nesáhl. 305 bych nebral, už tak má fluval dost veký výkon. Ale pokud plánuješ dost ryb, vem ten větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:35 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Roman
Rozhodně 305 mám akvario přes 250 litrů a 205 se mi zdá v něm nestíhá...i když mám v něm dost velký počet ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:15 R Muž Silent [5949] – Re: Roman
Větší je lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:12 Roman
Je lepsi na akva 240 l Fluval 305 nebo staci 205??? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 12:12 NNNTomas – Re: Andy
Jestli máš v okolí Hornbach, podícej se tam, pořád mají Eheim 2217 za 139,-, ale je bez kohoutů (dají se koupit obyč zahrádkářské za 20kč/ks, sice hovno vydrží ale stačí to :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 11:19 Andy
Pročetla jsem si tuto diskuzi a odpověď na svoji otázku jsem už pravděpodobně našla. Vybírám filtr pro své 200l akvarium a rozhoduji se mezi

Eheim Classic 2213 plus - www.akvarista.cz/…
Fluval 205 - www.akvarista.cz/…

Váš většinový názor je, že Eheim je kvalitnější a také méně hlučný a paradoxně, pokud je lepší jak Fluval, tak je kupodivu levnější. Má ale menší objem té spodní nádoby. Je to velká nevýhoda oproti Fluvalu?

A jako poslední by mne zajímalo cím se filtr plní. Jestli stačí jen tento bio molitan www.akvarista.cz/… a jím naplnit nádobu, nebo se musí kupovat nějaké originální hmoty. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 07:27 R Muž Silent [5949] – Re: Tono
Nevím jaký jsi znalec ty, ale Tetra vyrábí vnější filtry v Číně. Na tom, že je to německá firma se nic nemění. Než budeš dělat chytrýho tak si přečti štítek u některého z těchto filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 05:55 Tono – Re: Haimdol
Odkedy je Tetra Made in China ???Si veľký znalec filtrov.Klobúk dolu. smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 22:39 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: marek
mám vrstvu cca 4 - 6 cm . no ten atman měl takové zvláštní vibrace, že mi to bylo nepříjemnější než přiškrcený vzduchovací motorek, ten sem měl v pokoji a dalo se u něho spát. ale kdo chce mít naprostý klid tak mu bude vadit asi obojí, ale jak říkám, někomu jde slyšet, někomu vůbec, když sem neměl ten atman přilepený na skle, ale jen postavený na molitanu tak to tak slyšet zdaleka nešlo, no ale já ho potřebuju mít pevně uchycený, takže sem ho na to sklo přilepil, ale nespím u toho, takže mi to je celkem jedno a rybkám to doufám nevadí. Jinak ted mám v pokoji Aquael micro trošku upravený a ten jde slyšet daleko míň, no a svým výkonem by taky bohatě stačil i do 112 l ( po upravě filtrační hmoty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 22:27 marek – Re: meroň
Jěště k hlučnosti toha Atmana...četl jsem diskuzi...myslíš že je ten Tvůj hlučnější než bublifuk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:50 marek – Re: meroň
Ještě mi prosim Tě řekni jakou vrstvu písku máš v akva( v předu a vzadu)....zakládám 100 l.Tak nevim kolik ho tam mam dát aby to bylo dobře pro rostliny. Mam tam vzadu 8cm a vpředu 5 cm....zdá se mi to až kam...tak jestli ubrat či přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 20:20 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: glumča
někde tady na fóru zrovna před pár dny probíhala diskuse na toto téma, já za sebe Atman at-200 do pokoje kde někdo spí nedoporučuju, ale dost lidí zase říká, že je naprosto tichý ....konkrétně o tom atmanu jsme se bavili tady rybicky.net/forum/10361
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:40 Žena glumča [424] - Labyrintky – čerpací hlava + biokostka
Ahoj,právě jsem si zařídila větší akvárko (136 l) a plánuji do něj čerpadlo s biomolitanem,líbí se mi velká filtrační plocha.Chtěla bych se zeptat,jak moc je takové čerpadlo hlučné (např. Atman),případně pokud mi doporučíte nějaké tišší..(máme akva v ložnici) díky za vaše názory. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 18:50 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: marek
k té čerpací hlavě atman at-200 rozměry jsou cca 7,5 x 5,5 x 7 cm. V mém 112 litrovém akvárku mám přesně ty druhy, které mám napsané v profilu nádrže, počet ryb tam je taky . Pak tam mám ještě asi 100 krevetek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 10:17 marek – Re: meroň
a kolik máš v tej 112 ryb a jaký druhy....díky.Jinak máš moc pěkné akva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 09:36 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: venca21
já sem snad nesetkal s běžným čerpadlem, které by nepřečerpalo nádrž za hodinu alespon dvakrát, podle mě by stačilo čerpadlo určené pro 60 litrů po menší úprav+ filtrační plochy i na daleko daleko větší akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 01:02 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
alespoň takové,které přefiltruje za hodinu množství vody v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 23:33 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: meroň
aha, tak teď jsem si všiml, že ses ptal na rozměry čerpací hlavy, kdyžtak zítra bych ji zkusil přeměřit orientačně, ale když bych tak tipl z hlavy tak něco kolem 9x8x9 cm snad, no ale to je asi špatný odhad :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 23:24 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: marek
nejsem si ted jistý rozměry, ale je to něco kolem 10x10x20 cm snad. Biomolitan nečistím skoro vůbec, možná tak jednou za 4-5 měsíců nebo ani to ne, prostě jak mě napadne , ale není skoro vubec třeba ho čistit, jde spíš o biologickou než mechanickou filtraci, žádné velké nečistoty v akva nemám, většinu nečistot nějak spotřebujou rostlinky. čerpadlo by se dalo použít při troše šikovnosti určitě i do vnějšího filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 23:20 KaprF – Re: beowulfx
Neblbnětecoze , jedině EHEIM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 22:59 marek – Re: meroň
Jak často čistíš ten biomolitan. Mam 105 l akva a uvažuji o výrobě externího filtru nebo o čepací hlavě Atman at-200 s kostkou biomolitanu v akva.Ta čerpací hlava by se dala eventuelně použít i do toho externího filtru, že? Jaké má pčřibližně rozměry? Nyní mám v akva jen bublifuk a není to úplně ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 21:00 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Jedniě Fluval X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 13:30 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Myslel jsem samozřejmě Fluval 305... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 13:24 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Mám Fluval 205..je absolutně bez problémů...přesně jak píše R - Haimdol...ze začátku asi 14 dni byl slyšet pak se zaběhl..ani o něm nevím...při instalaci absolutně bez problémů...i když do toho tvého...možná lepší Fluval 350....mám trochu větší akva než ty a zdá se mi ,že trochu 205 nestíhá :-( Radši chce počítat s rezervou v objemu filtru.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 12:51 R Muž Silent [5949] – Re: Vašek
Raději bych dal Fluval 205. Má přece jen větší filtrační objem. O průtok mít strach nemusíš. Tyhle Fluvaly mají centrální regulaci na Aquastop ventilu a funguje to spolehlivě. K těm náplním: je tam už vložená biokeramika tak tu bych nechal, aktivní uhlí bych vyndal a nechal jen pro strýčka příhodu a do zbylých komor bych nastříhal biomolitan. Předfiltr bych nechal jak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 12:36 Vašek
Děkuji Vám všem za reakce. Ve výběru tedy zustal JBL, Eheim a Fluval. Došlo mi, že v součastném akváriu mám už jeden vnitřní Fluval skoro 10 let, tak zůstanu patrně u značky.

Mám ještě pár dotazů. Fluval 105 by nestačil? Má průtok 480l/h. Je mi jasné že to klesne až se zanese. Ale přezto nemám moc rád velký proud pro rybyčky a v akváriu možná budou skaláry a na ty není moc hezký pohled při souboji s proudem. Jo a k tomu druhá část dotazu ohledně regulace. Jsou ty filtry 105 a 205 regulovatelné na průtok? V shopu jsem se to nedočetl.

A poté poslední dotaz. Až se mi podaří nastolit jakoustakous biologickou rovnováhu, bude stačit do filtru pouze modrý molitan? Nemusí se di něj kupovat žádné speciální filtrační materiály?

K tomu pozadí jsem opravdu přestřelil, také jsem to psal ve dvě v noci. Jako základ bude 10cm polistiren, ale po vytvarování to bebude zabírat celých 50 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 12:33 Muž JAPS [4] – Filtr Elite Crystal Flo 80
Dobrý den pánové.
Jaká je skušenost s Filtrem Elite Crystal Flo 80. Z filtrů se stejnou Watáží čerpadla má největší objem (9,4 l).Chtěl bych ho koupit pro 140 litrové akvárko. Na začátku bych jej nenacpal úplně biomolitanem. Později možná něco přidal nebo ubral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 08:15 Muž blahab [5] – Re: Vašek
Mám Fluval 305 a jsem spokojený, konstrukce a uspořádání náplní mi připadá lepší než od TetraTecu.
Taky dostupnost náhradních dílů je u FLUVALu lepší.
To pozadí mi taky připadá moc robustní. Myslím, že ryby ocení více prostoru než extra 3D pozadí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 08:06 V – Re: Yirka
Pozadí z 10 cm polystyrénu klidně ano, ale jen když tahle tloušťka zůstane maximálně na 1/10 plochy pozadí a průměrná tloušťka do 5 cm. ;-) Osobně bych ale 3D pozadí nedával vůbec, protože je mi líto každého deci. Ale je pravda, že v tak málo zarostlém akva jako Vašek popisuje, by vypadalo pěkně. Ještě lepší ale je, když pozadí není pro rostlinky vůbec vidět. ;-) Filtr bych volil vnitřní: čerpací hlavu s pořádnou kostkou molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 07:54 Muž Yirka [9126] – Re: Vašek
Tloušťka pozadí 10cm, která ti vezme 50l objemu je přílišná. Pozadí se dělají z daleko slabších desek polystyrénu. (Mně osobně by ztráta litrů byla tak líto, že bych raději volil jiné pozadí). U filtru bych se přikloni k Eheim Classic 2213.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 07:53 Bambi
Jo a na to JBL co jsem ti dal odkaz je zaruka 4 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 07:47 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Bohužel také musím přihodit stížnost na Tetra Tec. Včera mi začal téct a udělal doma pěkný bordel. Zřejmě protéka hlava filtru, takže dnes posílám na reklamaci. Vydržel přesně rok, tak jsem docela naštvanej. Před 2 dny jsem ho čistil, takže se něco rozbilo asi práve při tom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 07:35 Bambi
Tetra tec bych nekupoval projdi tady forum maj s tim lidi problemi ja mam tento a jsem velice spokojeny www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 02:06 Vašek – Který filtr z těchto 3
Po letech starání se o jedno 80 litrového akvárium se stěhuji do jiného bytu a rozhodl jsem si v pokoji zřídit pořádné akvarium a to 100x50x50 cm / 250 l.
Teď jsou dvě hodiny ráno a já si už od večeře pročítám tyto diskuze. Zjistil jsem kolik jsem dělal po celá léta chyb a teď bych se chtěl některých vyvarovat.
Počítám, že si vyrobím zadní stěnu z polistirenu, která sebere cca 50 l (š 10 cm takže 10x100x50cm) a dalších 50 l seberou kameny stěrk. Nevím jestli se s tím počítá při výběru filtru. Pokud ano, tak do akvaria ve finále naleji o 100 l méně tedy namísto 250 l jen 150 l.


Chtěl bych poměrně více kytek aby zakrývaly tak 30% dna nádrže a výška do poloviny nádrže a k nim úměrně nějakých cichlidovytých rybiček a sumečků (to dostuduju)

Výběr po přečtení výhod padnul samozřejmě na vnější filtr. Do výběru se dostaly Fluval 205, Eheim Classic 2213 a Tetra Tec EX 600. Vybral jsem správně? Který by byl nej, nebo pro mne bude vhodnější nějaký jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 17:13 Radunka – Re: Kaniiisek
Já mám čistý objem vody v akva asi 35 litrů a mám v něm filtr atman at-300 a jsem spokojená. Voda je krásně čistá. Průtok byl po zapojení trochu silnější, ale asi po dvou dnech, kdy se trochu zanesl, to bylo v poho. Mám ho asi 3 měsíce a nestěžuju si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 17:12 švíco – Re: Kaniiisek
Já používám Aquael FAN micro v 18l čistého objemu. Průtok mám nastavený na polovinu rozsahu, na spodní části mám navíc kostku molitamu 10x5x5cm a na výtoku mám nasazenou další kostku 5x5x5cm, která mírní proud a snad se na ní drží i nějaká ta bakterie. Jednou za 14dní ho musím vyčistit. Funguje k mé plné spokojenosti a je neslyšitelný ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 17:01 Muž Yirka [9126] – Re: Kaniiisek
Pochopitelně, spíš musíš, žádný filtr by se neměl vypínat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:58 Kaniiisek
A ten vzduchový filtr můžu mít také zaplý neustále?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:28 Muž Yirka [9126] – Re: Kaniiisek
Rozhodnutí zůstane na tobě, ale podívej se na reakce, všichni ti doporučují něco jiného. Bublifuk do nádrže 30l nemů přijít o moc dráž než těch 100,-CZK.
Jakmile tam dáš ten minifiltřík, budeš 2x týdně čistit. Hlučnost není o nic větší než u filtru, dá se odladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:25 Muž DavidDizzer [26] – Re: Kaniiisek
tak si ho kup ;-)...je to tovje věc ;-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:21 Kaniiisek
Jo jenže bublifuk je na mě moc hlučný a asi bych spíš přidělal vetší molitan na nějaký ten vnitřní filtr. Asi nejvíc se mi zamlouvá ten atman pro 30l, můžu ho mít za 100kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:16 NNNTomas – Re: kristian
Fan mám, je na nic, i když voda z toho chčije pěkně, tak se hned zanese...
Kup bublifuka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:12 Muž DavidDizzer [26] – Re: Kaniiisek
jasně, taky bych možná dal bublifuk ;-) Sice na tým odkazu je naspáno pro 30-60 - ti litrové Aqária, ale přece je lepší tam dát obyč. bublifuk, takže nebudeš mít zase tolik problému z čistěním :-D;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:10 Žena Utahraptor [91] – Re: Kaniiisek
A co Dennerle Nano filtr? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:08 Muž kristian [80] – Re: Kaniiisek
Souhlas s Yirka. Na tak male akvarium bud filtr prepadovy, pokud to bude napriklad krevetarium, nebo bublifuk s biomolitanem. Tady ty honice vody urcite nedoporucim. Vysoky prutok maly obem filtracni hmoty = proud vody = problem s rasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:05 Muž Yirka [9126] – Re: Kaniiisek
Pro akvárium tvého objemu bych ani jeden z tebou vybraných filtrů nedoporučil Daleko lepší bude filtr typu bublifuk. Bude mít daleko lepší užitné vlastnosti. Ještě to zvaž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:03 Kaniiisek – Filtr pro 30l akvarium
Čau, chtěl bych vnitřní filtr pro mé malé akvérium (30 l) , vybirám mezi těmito dvěma:

www.zoo-hobby.cz/…

www.exo-eko.cz/…

Chtěl bych, jeslti nemáte někdo zkušenosti s těmito filtry, popř. jeslti jsou hlučné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:02 jazzi
Zdravím. Tak ja měl unimax professional na 200litrové akvarium, spokojenost byla asi tak 2roky šlapal jak ďas tichounký ale jednoho dne se porbudím a pokoj jaksi podvodou. Teklo to skoro všude manipulace s filtrem hrozná hadice tvrde jak nevim co a o5 jsem se vrátil ke klasickému biomolitanu a není co řešit jak už tu bylo psáno vnější filtry se prodávaj protože si je lidé kupují. Nevím ale spousta starších akvaristů mi dá zapravdu protože byla doba ve které takove filtry nebyly a akvaría fungovala nádherně

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [216] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10751