Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 14:42 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: otano
kedže určitý prietok bude z rampy vychádzať viacerými otvormi /dierkami/ tak prúd resp. tlak s jednotlivých dierok bude menší ako keby bolo tých otvorov menej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 14:39 Muž otano [0] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Tak, tak, ak by ti aj tak vadil prietok môžeš ho znížiť tým, že pridáš do filtra ešte viac filtračnej vaty. Alebo jednoducho otočíš vývod-rampu oproti sklu, teda stene akvária.
No i tak by som to ponechal na samotný filter, on ten prietok sa zníži určite
Ešte som premýšľal, že by som predĺžil rozstrikovaciu rampu, čím by tlak z otvorov z rampy mal klesnúť, nie? (či blbosť?), resp. pri tej príležitosti vymenil za čiernu, nakoľko mui táto dodávaná svieti na pozadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: otano
Tak, tak, ak by ti aj tak vadil prietok môžeš ho znížiť tým, že pridáš do filtra ešte viac filtračnej vaty. Alebo jednoducho otočíš vývod-rampu oproti sklu, teda stene akvária.
No i tak by som to ponechal na samotný filter, on ten prietok sa zníži určite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 12:16 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: Heimdall
Dík za info. Až mi přijde nový adapter, tak odstavím filtr a podívám se do něj zevnitř. Z hora tam s tím nic neudělám. Dám ti vědět jak jsem dopadl:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 09:52 Muž otano [0] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku cezarmilan napsal: Ako už bolo spomenuté, ventily otvoriť naplno. Ak by bol znovu problém s vrkaním, pomôže aj vypnúť, zapnúť v kratkom intervaleOno aj tak, keď priškrtím ventil na výstupe, tak začne vrtulka hrkať, akoby sa filter zavzdušňoval, takže som ho nechal naplné. Zdá sa mi trošku silnejší prúd pre ryby, ale ako som tu vyčítal, filter sa časom zanesie a prietok sa zníži. Takže to nechám naplno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 23:28 R Muž Silent [5949] Re: PEPIS1
Pokud adaptér nejde vyndat vůbec zkus to napřed nějakým nástrojem (třeba šroubovák) z hora. Pokud se ti to nepovede budeš muset rozebrat hlavu a vyndat to zevnitř. Tak jako tak to bez mírného násilí nepůjde. Mně se něco podobného stalo před lety taky a takhle to vevnitř vypadalo rybicky.net/fotogalerie.php… rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 21:36 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Ahoj, máte někdo zkušenosti s výměnou Adaptéru hadic EHEIM 2071-2078 u EHEIM profesionel 3.
Chtěl jsem ho vyndat a praskla mi na něm páčka. Objednal jsem nový adapter, ale nevím jak dostanu ven ten starý. Poradí někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 20:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: otano
Ako už bolo spomenuté, ventily otvoriť naplno. Ak by bol znovu problém s vrkaním, pomôže aj vypnúť, zapnúť v kratkom intervale
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2014 18:39 amrtin Re: martinkap985
Ten filtr je opravdu malý,doporučuji Atman AT-201+kostku 10x10x16cm.Kolik chtějí za to akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 18:37 martinkap985 – filtr
Dobry den, chtela jsem se na neco zeptat. Chci si koupit od pana z bazaru 112 l akvarium se vsim vybavenim krome ryb, rostlin a topitka. Ale je tu problem, ten filtr je eheim pick up 60 a ja se docetla, ze je na akvaria od 30 do 60 l, tak jsem se chtela zeptat jestli tam muze byt nebo ne. Predem moc dekuji za odpovedi, jsem zacatecnik. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 12:32 Muž Malawi [0] - AfrikaRe: deck
ATMAN CF-1000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 10:33 Muž otano [0] Re: amrtin
amrtin napsal: Ty jsou opravdu náhradní :-) A klidně ho dej naplno,aspoň z něj vyženeš zbytky vzduchu.Taky je dobrý s nim zatřepat(nemíchat! :-D ) a i za běhu párkrát zapumpovat...pak zase stáhneš na požadovaný proud vody ;-) . aj som si myslel, lebo jediné, akm mi to sedelo a sú také tesnenie sú v tom adaptéry, čo sa nasadzuje na hlavu... Tiež som si všimol, že keď som ho dal naplno, tak svišťal vzduch preč lepšie a keď som ho priškrtil, tak sa aj hluk zvýšil a akoby zavzdušňoval. Už som s ním trepal a nakláňal. Pomohlo. Takže OK, nechám ho naplno... Ďakujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 10:13 Muž sasula [274] Re: otano
Pust ten filtr klidne naplno... tim driv se odvzdusni. A gumycky davaj jako nahradni dil. ty neres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 08:30 amrtin Re: otano
Ty jsou opravdu náhradní :-) A klidně ho dej naplno,aspoň z něj vyženeš zbytky vzduchu.Taky je dobrý s nim zatřepat(nemíchat! :-D ) a i za běhu párkrát zapumpovat...pak zase stáhneš na požadovaný proud vody ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 08:17 Muž Džouzif [25]
Zdravím Vás. Hledám výkonnější náhradu za Aquael Fan 1 plus do společenského akva. Ten jsem nasadil na kostku 10x10x16. Potřeboval bych, aby byl s tichostí na stejné úrovni. Vzhledem k celozakrytovanému akva nemohu využít závěsný (nevejde se). Cenově by měl patřit mezi levnější, respektive kolem 500Kč.

Jelikož mám zatím dobrou zkušenost s Aquaelem (mám 2 filtry), tak bych je upřednostnil. Naopak třeba čerpací hlava Atman 200 je moc hlučná.

Přemýšlel jsem, že bych koupil zase Aquael ale Fan 2 nebo Fan 3. U Fan 2 ale nevím, jestli by měl nějaký význam, protože podle údajů přečerpá 450l, což je papírově víc než Fan 1.

V každém případě prosím o radu, co byste do 80 litrového akva doporučili, aby byl tichý a výkonnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 07:35 Muž otano [0] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku Od včera mám zapojený v mojom akva Tetra EX 800 plus. Šlape OK, zatiaľ hrčí rotor, predpokladám, že od vzduchu, nakoľko sú filtračné média ešte plné vzduchu, tak tomu dám pár dní. (ako bolo popísané vo fórach, že ext. filter pár dní hrčí). Mám 128 L akva (hrubý objem). Mám ho zatiaľ priškrtený o cca 1/3. Alebo ho mám dať naplno? V dieloch boli dve gulaté tesnienia (gumičky) o rozmere 12/16 mm. Viď. foto. V návode sa o nich nič nepíše, zatiaľ som ich nikam nedal a žiadny problém sa nevyskytol. Neviete, kam patria, či sú to náhradné gumičky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 19:39 R Muž romant [27981] Re: acik
No, jinak bych to nedělal. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 19:34 Muž acik [416]
nechci tady do toho zaskakovat,ale tady je levnější :)

www.zoohit.cz/…

a když se regneš,tak máš dalších -5% co víc si přát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 19:19 R Muž romant [27981] Re: deck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 19:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, koukám po netu na vnější filtry do akva 220L (110x50x40). Nemáte někdo tip na nějaký dobrý, za dobrou cenu? Aby při nákupu byl i s příslušenstvím. Díky X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 18:01 R Muž Silent [5949] Re: Langpy
Dešťovnice je u vnějších filtrů u všech (kromě Fluvalů a levnějších Eheimů řady ecco) a většinou v barvě armatury což bývá většinou zelená která není v nádrži tolik vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 17:54 Muž Langpy [-1] - Amerika
ok dekuji moc za vyjmenovani vsech moznosti a kdyz bych se preci jen rozhodl pro vnejsi tak je nejaky za rizumne penize kolem tech 1500 co jsi mi posilal i s destovnici? je to naprd jedna je kratka druha zase je v zelene barve... prijde mi ze tech poradnych filtru hlavne vnitrnich teda neni na trhu zase tak na vyber necham si vse prijit s hlavou a za mesic neco koupim a uvidi se kazdopadne ti mockrat dekuji za vystizne informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2014 17:48 R Muž Silent [5949] Re: Langpy
Především dešťovnice je svislá a ne vodorovná jako u vnějších filtrů takže proud dělá jinak než bys potřeboval.Hlavně Fluval U3 Je menší než Fluval U4 takže dešťovnice je delší. Logicky. Těžko radit. Vnější filtr nechceš, Fluval už ti přijde drahý a nesplňuje tvoje představy. Tak mně napadá už jen jedno řešení. Bioakvacitová kostka s čerpadlem Atman na kvalitní filtraci a na rozhýbání kytek nasaď cirkulační čerpadlo www.akvarista.cz/… dělá se to běžně pro rozhýbání vody. Ještě pár odkazů na další cirkulační čerpadla www.zoo-hobby.cz/… www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 17:37 Muž Langpy [-1] - Amerika
jenze ja bych chtel aby se mi vsechny rostlinky trosku pohupovaly protoze pak jim proud vody prinasi ziviny a rostou rychleji nez kdyz voda stoji to bych si ale vyzkousel az pak no ... no za 1500 i stema naplnema to uz je pekna darda to uz za to je skoro vnejsi ale zase todle uz bude kvalitka a kdyz spustis na tech fluvalech tu deštovnici tak uz to dela obrovsky proud nebo ne? jak je ten nejvetsi velky aby se mi vubec na vysku vesel a hlavne aby nezabral cele akva libi s emi ze je cerny tak trochu ale splyne s pozadim cernym a trosku ho jeste zamaskuju premejslim o vykopani egerie densa a nahradou valisnerie spiralis... tim bych ho zamaskoval a taky mi valisneria trosku pristini hladinu a ta destovnice vypada ze jsou diry do vsech stran takze to udela proud po celem akva to je super uvidime co mi bude nejvice vyhovovat ale je to mozna lepsi nez bastl v podobe home made rozstrikovaci rampy no... a ma ten U4 oproti U3 vetsi destovnici a filtracni naplne nebo je jen vetsi vykon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 17:00 R Muž Silent [5949] Re: Langpy
Já bych použil horní vývod kam jde nasadit jak přivzdušňovací hadička tak taková, jak bych to nazval, lžička která čeří hladinu, takže voda se provzdušní dost. Sám tyto filtry používám a to raději než vnitřní Eheimy. Rozhodně bych pro nádrž co máš v profilu (předpokládám, že filtr je pro ni) použil Fluval U4. Je to sice dělo co do průtoku, ale dá se zregulovat a navíc po zaběhnutí se průtok výrazněji sníží. Složení hmot je ideální. Jen bych uhlíkovou patronu nahradil dalším párem molitanových předfiltrů a uhlíkové kartuše bych si nechal pro strýčka příhodu. Myslím tím přikoupit k filtru tohle www.akva-tera.cz/… a tím nahradit uhlíkovatové kartuše. Jde to tam narvat. Mám to vyzkoušené ;-) . Filtr je naprosto tichý a spustit jde vždy jen jeden vývod. To bys chtěl po filtru už moc hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 16:49 Muž Langpy [-1] - Amerika – j
video jsem již videl před 10 minutama ale dekuji, akoráde jsem nepochopil, zdali je možné mít spuštěné třeba deštovnici a navíc i horní vývod aby jemně čeřil hladinu? a jak je to s jeho chodem.. hlučný - tichý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 16:47 Muž Langpy [-1] - Amerika – j
děkuji za reakci, myslíte že by tento filtr byl lepší volbou než stávající aquball? ten čeří hladinu a okysličuje, myslíte že když bych nastavil vyvod na stredovou destovnici tak rostliny u filtru budou se hýbat hodne a ty nejdále skoro vůbec.. a také nejspíš deštovnicí nebude docházet tolik k okysličování vody jako čeřením hladiny nebo se pletu? aby nedocházelo i k slepé hladině, ta u aquabalu pri cereni hladiny nema sanci ... a koupit filtr pro me 130 l do 150 nebo od 130 do 200 ? je tam velký rozdíl ve velikosti jako takové a kapacite filtracnich medii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 16:37 R Muž Silent [5949] Re: Langpy
Vývody má de facto tři. Horní, Dolní a středovou "deštovnici" které se nastavují horním regulačním kolečkem www.youtube.com/… tady máš systém pěkně naservírovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 15:51 Muž Langpy [-1] - Amerika – jj
diky za postreh ... ja bych byl radsi za ten vnitrni filtr... nema nahodou nekdo zkusenosti teda s tim fluvalem u3? on má dva vyvody? nahore a dole nebo jak je to s jeho vývodama? dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 15:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Langpy
Nerobil som nejaké exaktné testy, ale orientačným meraním som zistil, že keď som z malého závesného filtra (rybicky.net/vyrobky/2116 alias rybicky.net/vyrobky/1482-atman-hf0100) vyhodil zabehnutý molitán a dal tam (tiež zo zabehnutého filtra) Eheim SubstratPro, v malej odchovnej nádrži sa prestali kumulovať dusitany. Takže vcelku aj verím, že je to materiál lepší ako biomolitán.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 15:33 Žena Xlienka [276] - Amerika
Ja používám ve všech vnitřních filtrech kombinaci substrát pro nebo siporax mini spolu s molitanem a případně i vatou. A je jedno o jaký filtr se jedná, všechny výkonem postačující.
Jinak z tetry když se odstraní ta rozstřikovací hlava tak by tam šlo taky dokutit nějakou rampu. I když jsem to zatím nezkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 15:29 R Muž Silent [5949] Re: Langpy
I pro vnitřní filtry je nejvhodnější kombinace bioakvacitu a kvalitní keramiky což splňuje jak Eheim biopower tak Fluval řady U a pro menší akvária i sera fil 60 nebo 120. Mimochodem do cca 1500 Kč se s vnějším filtrem dostaneš pokud nechceš technologickou špičku. Dám ti tu odkazy na kvalitní a levné možnosti www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… shop.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 13:59 Muž Langpy [-1] - Amerika
taky jsem myslel ze nejlepsim filtracnim mediem do techto malych filtru oproti kbelikum vnejsim je nejlepsi filtracni medium biomolitan... myslite ze ta keramike neni take spatna? vim ze aktivni uhli se spise pouziva k prefiltrovani akvaria po nasazeni leciv antibiotik vazani tezkych kovu apod... a je to pouze doporuceno jako kratkodobe filtracni medium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 13:50 Muž Langpy [-1] - Amerika
ten fluval nevypadá špatně ale potřeboval jsem právě aby výtok byla rovna kulata trubka na kterou bych si rampu bez problému udelal sám. povazuji se za celkem zrucneho cloveka a tak podle místních návodů bych se inspiroval a rozstřikovací rampu si vyrobil sám,a to za pár korun a ne za 500 jako znackové rampy, a navic bez moznosti zvolení děr a odladení přímo na mé akvarium ... ten eheim bio se mi dvakrát nelíbí chtěl jsem nejaký černý aby splynul s pozadím a nechal se schovat do rohu aby nebyl kulatý ten filtr eheim pickup se mi moc líbí velká škoda že ten by předělat bohužel nešel :-( do filtru bych chtěl investovat max těch 1000 až 1500 kč jenže vnější za tuto cenu neseženu vodu mám čistou i s aquballem a jeho tichý chod si nemohu vynachválit spím kousek vedle něj a paráda jen si tak šelestí akoráde mě mrzí ten design barva,výkon a malá rozstřikovací rampa proud v akva mam írný s čeřením hladiny a pohupuje se skoro každá rostlina, ale o stejnoměrném proudu v akva nemuže byt pochopitelne reč. rozstrikovaci rampa na zadní celou stranu akva ten stejnomerny proud vytvari a navic vsem kytkam donasi potrebne ziviny ne jedne vice jedne mene..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 12:23 R Muž Silent [5949] Re: Langpy
Mezi aquaballem a biopowerem je pořádný rozdíl. Pořádně si o nich něco přečti. Aquaball má běžné molitanové vložky, kdežto biopower má molitanový předfiltr a v ostatní košících je biologiké filtrační médium substratPro. Navíc jsou košíčky trochu jinak konstruované aby byla účinnost filtru co největší. Pokud chceš pořádný vnitřní filtr s rozstřikovací rampou jiné značky tak to bude trochu problém. Dají se pořídit vnitřní filtry levných čínských výrobců kde se dá rampa jakžtakž zbastlit, ale většinou mají malý filtrační objem. Pak jsou filtry kvalitní a dobře konstruované jako třeba Fluval U3 který má i různé možnosti výtoku, ale je bez rampy. Já bych si pořídil buď vnější a nebo molitanovou kostku s čerpadlem a bylo by ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 12:14 Muž Langpy [-1] - Amerika
Aha a co filtry jine znacky? To je ten samy filtr co mam ja akorade s tim ze ma o jeden kosicek vic a o trosku vetsi vykon mam aquaball do 150 l a kosicek jeden uz bych si mohl jen za par kacek dokoupit jde o to ze s tim filtrem nejsem moc spokojeny (vzhled,manipulace,cisteni) jedine co se mi na nem libi je extremne tichy chod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 12:06 R Muž Silent [5949] Re: Langpy
Na Eheim Pickup 200 rozstřikovací rampu nepřiděláš. Pokud chceš něco do 200 litrů kvalitní a s možností rampy tak jedině Eheim Biopower 200 (2412) tam si navíc díky dokoupitelným modulům armatury můžeš udělat rampu jak dlouhou potřebuješ, případně zkombinovat různé výtoky. doporučuji si prohlédnout stránky Eheimu www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 11:49 Muž Langpy [-1] - Amerika – jj
na jaký vnitřní filtr kromě atmanů s bio kostkou lze bez problemu vyvod filtru predelat na roszstrikovací rampu... mám ted eheim aquaball s malickou rostrikovaci rampou ale zamyslim nejaky rovnez tichy jako aquball ale vyvod bych chtel resit jako roszstrikovaci rampu podel cele zadn steny aby byl v akvarium vsude rovnomerny proud vody... ppremyslim a libi se mi filtr eheim pickup ten 200 L na akva 120 L ale ma nahore vyvod takovy zobacek a neslo by to asi predelat ten aquaball by taky asi nesel predelat kdyz sundam tu minirampu tak ma to vyvodni hrdlo hodne vroubkovane a hranate.. ma nekdo zkusenost? chci zasadne vnistrni filtr ne vnejsi dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 22:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Heimdall
Ja prevádzkujem Eheimy, Fluvaly, ale na Tetra nedám dopustiť. Eheim Ecco som radšej odstavil a classic vrčia, tak ich nemám u akvárií doma.
S profi skúsenosti nemám, pretože za tú cenu?? mám TT minimálne 2 kusy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 07:57 R Muž romant [27981] Re: Heimdall
Souhlas Honzo. Nedávno jsem byl v přítomnosti FX5 a naprosto stejnej dojem, jenom si to ševelilo. ;-) Srovnávám to se svým intervalovým mercedeskem a je to podle mě stejný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 07:54 R Muž Silent [5949] Re: 150koni
Já vím o dvou běžících a ani jeden z majitelů si neztěžuje a já při návštěvě u nich ten filtr vůbec nevnímám.. Je jasné, že vzhledem k svému výkonu určité šuměni nebo hučení slyšet je, ale to jen z bezprostřední blízkosti a navíc si chod čerpadla a jeho případné odvzdušnění hlídá integrovaná elektronika, Takže žádný rachot se nekoná.. Řekl bych, tedy za sebe, že dost slabších filtrů udělá větší hluk než Fluval FX 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 07:53 jamajcan Re: 150koni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 06:10 Muž 150koni [653]
nevíte jak moc je hlučný Fluval FX6 ? Mám v plánu pořídit 600L akvárko a k tomu Fluval FX6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 22:47 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Heimdall
Myslel jsem si ,že bych si moc nepomohl.
Teď když to mám potvrzené ,tak ušetřím na Eheim 2080.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 22:20 R Muž Silent [5949] Re: Kuca
Na 500 litrů bych už koupil JBL CristalProfi e 1901 greenline. JBL CP e 1501 i TetraTec EX 1200 jsou hraniční. Raději bych šel do většího jako už zmíněný JBL 1901 nebo Eheim Professionel 3e 700 (2078) případně Fluval FX6. Možností pro tento objem máš samozřejmě více. Namátkou levnější AQUA NOVA NCF-2000 nebo Aquael UNIMAX 700.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 22:19 R Muž Silent [5949] Re: Ipetr
Pro nádrže bez rostlin je lepší ta dešťovnice (trubka s dírama) která pokud je v úrovni hladiny nebo mírně nad dostatečně provzdušňuje a to tak, že bys ani vzduchování nepotřeboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 22:15 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Zdravím.
Zajímalo by mě ,jestli si polepším pokud bych koupil místo Eheimu 2217 třeba JBL e1501 nebo nový tetratec 1200.
Rád bych vyhodil z akvária čerpadlo s molitanem a nechal filtraci jen na vnějším filtru.
Bohužel 2217 na mé 500l akva není dostačující.
Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 22:08 Muž Ipetr [1] Re: Heimdall
OK dík za info. Když mám akvárko bez rostlin, co je vhodnější? Použít jako výtok tu děrovanou trubku a nebo tu zploštěnou? Vzduchování mi běží v době když svítím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 22:05 R Muž Silent [5949] Re: Ipetr
Záleží na filtračním médiu, ale úplné odvzdušnění je v řádu hodin až dnů. Pak je ale už klid. Tedy do výměny hmot za nové :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 21:55 Muž Ipetr [1] Re: Heimdall
Tak včera JBL e901 nainstalován. Nasávání + výtok pomoci té zploštělé trubky jsem nabastlil do původního krytu a parádně to drží. Nemusím řešit přísavky. Výtok mam zregulovaný tak na polovičku výkonu. Předpokládám, že až filtr trošku zaroste, tak nebudu muset tolik regulovat průtok.

Na co jsem se chtěl zeptat, stále ještě tak po cca 5 minutách je filtr hlučný. Je slyšet jak je v něm vzduch. Tak za 10 sekund postupně naprosto ztichne.

Jak dlouho trvá, než se odstraní z filtru všechen vzduch?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=3301