Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 23:07 Muž odikcz [114]
Koukal jsem na nějaký video s Aquael Midikani a vypadá super. Ale co jsem našel pár recenzí obecně na značku Aquael, tak to bylo hodně špatný. Máte někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 15:54 Muž odikcz [114] Re: Legioix
Ten Aquael Multikani vypadá dobře a cena je ok, máte s ním někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 15:01 R Muž Silent [5949] Re: sasula
Ani Fluval řady G nebude pořádně fungovat pokud bude umístěn jinde než pod nádrží. To mám vyzkoušené. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2015 15:00 Muž Legioix [574] – Re: odikcz
Tady máš levnější řešení: www.akva-tera.cz/…
Objem filtru se dá zvětšit dokoupením dalších modulů.
Edit: Heimdall byl rychlejší
palec

Nejlevněji zde: www.akvatip.cz/…
Moduly zde: www.akvatip.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2015 14:59 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Tady nejde o těsnění, ale princip na kterém tyto vnější filtry fungují. Všechny vnější kanystrové filtry pokud budou na stejné úrovni jako hladina nebo výše se buď budou silně zavdušňovat nebo nebudou fungovat vůbec či s velkými problémy. Že by se vyráběl nějaký filtr naležato nevím. Jediné možné řešení mně napadá polský AquaEl MIDIKANI 800 který má čerpadlo mimo hlavu filtru, takže to se dá instalovat do nádrže. Tam by to snad mohlo pak fungovat. Nebo použít závěsné filtry.
edit: jak navrhl Legioix je ještě řešení AquaEl Multikani který pracuje na stejném pricipu jako Midikani, ale je variabilnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 14:52 Muž sasula [274] Re: odikcz
www.akva-exo.cz/…
G řada od fluvalu...

problém je, ze kdyz je filtr dole tak tesni pretlakem, kdyz ne nahore, tak tam vzika podtlak a proto prisava vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 14:47 Muž odikcz [114]
Tak to asi budu muset vymyslet jinak, nebo má některá značla líp řešený utěsnění?
Případně, existuje nějaký filtr, který by nebyl do výšky, ale na šířku? Objem minimálně 3 litry, ideálně 5 a víc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 14:26 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Já jsem měl filtr (Eheim Professionell) vedle akva kde byl cca 10 cm pod úrovní hladiny a ten vzduch přisával docela dost a to tam bylo nové těsnění. Od té doby co je pod akváriem, tak je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 13:58 Muž sasula [274] Re: odikcz
filtr s nejvetsi pravdepodobnosti nebude dobre tesnit a bude prisavat vzduch.

a je to celkove nevhodne reseni. proste filtr niz nez hladina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 11:30 Muž odikcz [114]
Máte někdo zkušenosti s umístěním externího filtru né pod, ale vedle akvária? Akvárium má výšku 35cm a filtry s větším objemem mají výšku od 40-50cm a co jsem koukal do nějakého manuálu, tak doporučovali, aby hladina vody byla výš než hlava filtru ... pod akváriem ale místo nemám (vyřezávat díru do polic se mi nechce a byl by tam velmi špatný přístup)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 19:55 R Muž romant [27987] Re: toni
Máš to dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 19:51 Žena toni [68] – atman 201
Fotka k příspěvku Ahoj.....věděl by někdo jak má byt natočen při založení akva atman 201?Zatím ho mám směrem k hladině. ...jede na 3/4 výkon je to pro 200l ... dekuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 01:40 Muž j0hny [86] Re: wranko
Tak na to tam ten predfilter je :) Preto som navrhoval dodatocny pred(za)filter.
Nieco taketo: www.akvaobchod.sk/…
Myslim ze znacna cast toho bahna bude z ancikov a lorikarii ;-) Clovek by neveril jaky bordel dokazu spravit za noc ked im zachuti nejaka pomaly hnijuca cast korena.

Ak teda vsetko tesni ako ma, drzim palce s e1901 kou, verim ze s dvojicou filtrov budes mat pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 23:53 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: j0hny
Zabahněný je ten předfiltr po stranách, jinak je to ok. Asi půjdu do druhého vnějšího filtru JBL 1901.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 22:35 Muž j0hny [86] Re: wranko
Uf, tak aby si sa pri tych rybkach uplne nezotrocil. Aby si nakonec neodkaloval denne 2 hodiny po krmeni :-)
Este k tomu filtru. Som to asi nepochopil. Uplne zabahneny mas ten hruby predfilter na stranach ? Alebo ten uprostred pod hlavou ? Nepozorujes netesnost medzi privodom do filtra a nasavanim cerpadla ?
Hlavne v tychto dlhych spagetach to neni jednoduche ufiltrovat.
Jak by si rozlozil nasavanie a vyvod dalsieho externeho filtra ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 19:50 JoKa Re: wranko
Pokud musíš svůj filtr tak často prát a čistit, tak je prostě pro tvé akva žalostně slabý...

Edit: na svůj filtr jsem dva měsíce nesáhl a teprve včera jsem maličko přidal na výkonu... Počítám, že čistit ho budu tak za další dva měsíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 19:22 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: j0hny
Jako první, hned pod čerpadlem mám původní biomolitan, pak mám porézní válečky, pak zeolit s biomolitanem. Filtr čistím každý týden ve vodě z akvaria. Samozřejmě v jiný den než odkaluji a měním vodu. Při čištění filtru je horní biomolitan totálně zasranej - bahínko. Je zněj úplně černá voda. Ještě jsem možná zapoměl dodat, že mám i vnitřní filtr - biomolitan s čerpadlem a ten čistí co 2 dny. Prostě si myslím, že ty kance filtry nestíhají. Ještě mi nadalo 1x týdně odkalovat a 2x týdně vyměnit 1/3 vody, ale nevím nevím jestli je to dobrý nápad - biorovnováha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 17:52 Muž j0hny [86] Re: wranko
Nez stihnes kupit novy filter... jake filtracne medium mas na konci filtra, tj hned pod cerpadlom ?
Problem moze byt v tom ze tie jemne ciastocky ti filter proste nezachyti. Skusil by som filtracnu vatu alebo najjemnejsi bioakvacit.
Pri JBLkach byval na cerpacej hlave spraveny tzv. bypass, ktory zabezpecuje minimalny prietok cerpadlom v pripade upchatia, aby nezhorel. Jemny bordel ti moze preklznut aj tadial.
Pouvazoval by som aj nad predfiltrom, ale ak mas nizky spad medzi akva a filtrom tak ho pouzit ako "dodatocny zafilter".
EDIT: este jedna vec... moze byt problem aj v tesnosti toho obdlznikoveho tesnenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 17:36 gringo
Mám FX5 čtyři roky(30.ledna přesně). Jede bez problémů na plný průtok. Je tichý na svůj výkon. Místo sacího koše mám molitan gringo63.rajce.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 16:10 Muž Legioix [574] Re: wranko
Mám Fluval FX5 a 406. Kvalita je dobrá (ne tak dobrá jako u Eheimu). JBL nemám, tak nemohu porovnat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 16:07 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: Legioix
A co kvalita JBL x Fluval, máš zkušenosti. Hlučnost, těsnost filtru, zanášení hadic apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 16:00 Muž Legioix [574] Re: wranko
Ten Fluval je nejblíž tomu jezírkovému filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 15:58 Muž Legioix [574] Re: Strojek
No jo. Ale ty tam máš úplně jinou bandu ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 15:43 Muž Strojek [141] Re: wranko
Ja mam v akva filtr jako mas ty, JBL 1501e greenline a k tomu jeste hlavu atman s velkym biomolitanem a voda je krasne cista ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 15:40 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: Legioix
A co pořídit JBL 1901. Z Fluvalem nemám zkušenosti. Cena JBL také menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 15:22 Muž Legioix [574] Re: wranko
Do jezírkovýho bych asi nešel. Viděl bych to na dokoupení ještě jednoho JBL e1501 a nebo tento Fluval FX6: www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 14:14 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kanců – Přidání jezírkového filtru
Zdravím všechny. Mám dotaz. Mám akva cca 400 L s kančíkama 20 ks. Mám vnější filtr JBL 1501. 1 x týdně odkaluji dno a měním cca 100 L vody. Dělám to v sobotu. Do cca úterý mám křišťálově čistou vodu. Od středy vlivem krmení a protože kanci jsou prostě kanci je voda zakalená bordelem. Přemýšlým o nějakém jezírkovém filtru, že by mě toho bordelu zbavil. Co vy na to. Máte zkušenosti? Díky za návrhy a odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2015 12:13 RaSvaj Re: Bin
Výtlak je výrobcem udávaný skutečně těch 180cm jak píše Heimdall. Já mám 901 položenou na zemi a horní hranu skla akvária mám ve výšce 138cm od země (je to tak akorát aby dosáhli dodávané hadice tam kam mají nelámali se o hranu). Z vlastní zkušenosti ti řeknu, že když byl filtr úplně nový tak jsem musel na výtoku utlumit na cca polovinu průtoku protože jinak byl v mojí třístovce docela dost slušnej "průvan, teď po měsíci provozu jsem ho trošku pootevřel ale pořád je na výtoku přivřenej, aby rampa jen lehce čeřila hladinu a stonkovky se jen opravdu lehce pohupovali. Takže výkonu bych se za sebe nebál. Jak někdo psal že mu tekl a měl problém s těsněním tak nevím, ale já mám těsnění na hlavě filtru v hranatém profilu zasazené do vybrání v nasazovací hlavě (cca 3x3mm) a sedí absolutně přesně aniž by se hnulo. Lezl jsem do něj zatím jen 2x abych vybral největší bordel z předfiltru prvního koše a otevírání na 4 velké klipsy bez potřeby vyvinout nějakou velkou sílu na otevření/zavření. Takže za mne 901 je téměř neslyšná (musím dát ucho až skoro k ní abych slyšel motorek) a nikde neteče. Ono si myslím, že když si někdo dovolí dát standartní délku záruky 4 roky záruku asi nemůže prodávat nějakej extra šmejd (a zatím za sebe můžu říct, že jsem s ním spokojen na 110%).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 11:21 R Muž Silent [5949] Re: Bin
Maximální rozdíl mezi dnem filtru a úrovní hladiny je u těchto filtrů 180cm. Tedy kromě modelu 401 kde to je 120cm ;-) ale to tě asi nezajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 11:18 Muž Bin [144] - Amerika
Este ma tak napada neviete kde by som nasiel vytlak tych filtrov?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 11:16 Muž Legioix [574] Re: Bin
JBL e901 neznám, ale myslím si, že je lepší mít filtry dva než jeden velký. Je tam víc prostoru na filtrační media, větší průtok, když jeden umře, tak jede aspon druhej a hlavně je mohu čistit na střídačku což je velká výhoda.

Edit: Heimdall byl rychlejší potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 11:15 R Muž Silent [5949] Re: Bin
Celá řada filtrů JBL greenline je velmi kvalitní a tudíž i model 901. Pokud máš pod nádrží dost místa tak si klidně ty dvě 901 pořiď. Má to i určitou výhodu v tom, že můžeš filtry čistit střídavě a tudíž bude zajištěná kontinuita biologické filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 11:08 Muž Bin [144] - AmerikaRe: deck
No a tak teda ta 901 je zla? Hlavne som mal pocit ze do kopy maju viac filtracneho materialu ako jedna 1501
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 22:44 R Muž Silent [5949] Re: deck
Tak s tím musím jen souhlasit palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2015 22:43 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Heimdall
To každopádně, já tím myslel, že když někdo koupí filtr s velkym prutokem a je tam napsáno pro akva tolik a tolik litrů a nemá v podstatě žádnou filtrační plochu, tak je to na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2015 22:14 R Muž Silent [5949] Re: deck
Já bych spíše řekl, že průtok a velikost filtrační plochy musí byt vzájemně v synergii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 22:05 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Bin
Nezáleží až tak na l/hod, ale čím větší filtrační plocha, tím líp ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:29 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: nehygienix
Hmm...já bych i u takové kombinace asi šel do většího modelu (10x10x25 cm), aby bylo líp zaručeno, že bude voda opravdu tak čistá, jak tyhle ryby vyžadují k dlouhodobému zdraví. Ale já jsem v tomhle možná až příliš opatrný a nechci tím říct, že ten menší molitan stačit nebude, když bude všecho ostatní v nádrži v pořádku. Tak si to zvaž, kolik ztratíš a kolik získáš těmi 9 cm výšky, které větší model zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:21 Muž nehygienix [4] Re: michalt
zivorodky v planu nemam otiky urcite. Ancika tez nechci videl byhc to na nejakou skupinu neonek modrejch nebo tetry zhavy. k tomu otiky a pancernicky nejaky mensi a treba jeste neco k tomu ale to uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:19 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: nehygienix
Kapacita filtru se volí i s ohledem na rybí osádku v nádrži. Jestli ještě nemáš představu, co tam bude plavat, pak raději dej větší verzi 10x10x25 cm. Jestli tam budou čistotné ryby v rozumném počtu (tetry, razbory, pancéřníčci, otíci...), bude stačit i ten menší molitan. Ale jestli tam těch ryb bude hodně nebo jestli tam třeba budou ve větším počtu živorodky, už to zcela stačit nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:14 Muž Bin [144] - AmerikaRe: lapi
super je ale potvora žblnká a kedže to mám v izbe tak spať pri tom je naprd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:13 Muž nehygienix [4] Re: michalt
TO jeste nevim na to je spousta casu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: nehygienix
Jaké tam budou ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 16:11 Muž nehygienix [4] – bio
Zdravim staci do 98litroveho akva biomolitan na atmanovi 200vce o rozmerech 10x10x16?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 15:52 lapi
proč ten filtr je super(biologicky) jeden mechanicky a maš to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 15:49 Muž Bin [144] - AmerikaRe: lapi
no ja chcem práveže zrušiť to čo tam mám teraz a kúpiť externý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 15:48 lapi
mam ti stačí ten tvuj, ale na mechanicky ti stačí jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 15:41 Muž Bin [144] - AmerikaRe: lapi
mammut, iné už ani nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 15:40 lapi
ke kteremu akvarku je chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 15:34 R Muž Silent [5949] Re: Bin
Tak to já mám zase s filtry JBL ty nejlepší zkušenosti a můžu je s klidným srdcem doporučit. Určitě bych popřemýšlel nad verzí 1501.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=3051