Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 20:38 Muž nekdo [355] Re: Káca
no a já budu trapný, jako vždy - podle stránky výrobce us.oase-livingwater.com/… je to objemové stejné jako 600, "jen" se silnějším čerpadlem (pohoní více vody papírově za hodinu) - objem ničím nenahradíte jako u aut, pokud Vám z nějakých důvodů přijde 600 "slabá", tak 850 ten problém extra nevyřeší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 18:07 Muž Káca [62] Re: hunti
Áha, to jsem nevěděl, že je to tak horká novinka. Není to akutní, takže popřemýšlím o vhodném řešení. Každopádně děkuji za informaci ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 17:59 Muž hunti [4] Re: Káca
Káca napsal: Díky. Přemýšlím nad objemem 400 - 500 l, tak vážně uvažuji o BM 850.. Na tento objem by byl BM 600 slabý.. A hlavně tu nejde sehnat. Oase biomaster 850 thermo je novinka stará asi 14 dní, proto není nikde k sehnání. Počkejte pár týdnů a bude všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 10:58 Muž jab63 [1461] - Borneo – Závěsný filtr BLAU FM-60
Potřeboval bych filtr do akvária s výškou 16 cm. Mám závěsný filtr BLAU FM-60 a hraju si s ním týdny a pořád je hlučný. Přemýšlím, že ho někam daleko zahodím. Chtěl bych ho nahradit ale když prohlížím konkurenční přístroje tak se mi zdají stejné. Nemáte někdo tip na něco méně problémového. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 09:30 Muž Káca [62] Re: _ucx_
Pojedu zřejmě jak jsem zvyklý, tzn.dost rostlin (i náročnějších) a osádku tak, abych nepřerybnil - vč.krevet,šnečků atd.. CO2 taky, patrně s reaktorem od Profiplants.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 08:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Káca
Nejde ani tak o objem nádrže samotné, ale o to, kolik dusíku přes ní projde za jednotku času. Jiný filtr potřebuješ pro rostlinnou nádrž s pár rybami (tam nemusíš mít koneckonců žádný a taky to bude fungovat) a úplně jiný pro přerybněné Malawi bez rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 08:00 Muž Káca [62] Re: _ucx_
Děkuji za názor, komorový filtr je taky ve výběru :-) Co jsem si projížděl zdejší prezentace srovnatelných objemů, tak drtivá většina používá jeden či dva externí filtry + max nějaké čerpadlo. Pokud budu brát v úvahu objem 450l (čistý cca 400) tak je to na úvahu. Při objemu nad 500l uz bych asi neváhal a dal komoru, takhle ještě přemýšlím. Cena moc roli nehraje, tak uvidím. Mám na to čas, není to akutní ;-) Díky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.09.2020 21:40 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Káca
Možná by stálo za to vzít do úvahy také filtr komorový. Objemem filtrační hmoty nedostižný, cenově výrazně níž, údržba mnohem snazší a klidně za provozu (jak nádrže, tak i filtru samotného), topítko si do něj dáš, jakékoli tě jen napadne a šance, že vyteče, nezávisí na nějakém pofidérním těsnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 21:27 Muž Káca [62] Re: rafi
Díky. Přemýšlím nad objemem 400 - 500 l, tak vážně uvažuji o BM 850.. Na tento objem by byl BM 600 slabý.. A hlavně tu nejde sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 19:49 Muž rafi [45] Re: Káca
Mám BioMaster Thermo 600 a funguje fajn - zpracování super, předfiltr se dobře čistí, přesné topítko, dobře vymyšlený. Jediné mínus je, že není úplně tichý (ve srovnání s Tetrou EX 1200 Plus).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 17:07 Muž Káca [62] – Oase biomaster thermo 850
Ahoj. Máte někdo tento filtr? O Oase nepochybuji, jen přemýšlím o této variantě pro eventuální další akva a přivítal bych nějakou zkušenost. Přijde mi, že v ČR to v tomto objemu snad ani nikdo neprodává. Nejblíž jsem to našel v Norimberku přes eshop a cena pěkná - cca 290 euro.. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2020 20:21 Muž kruníř [2] Re: 4Sima
Riešim niečo podobné akurát pre akvárko na 112l, čisté asi 100vka.

našiel som vnútorné
www.juwelakvarium.cz/…

i vonkajšie:
www.juwelakvarium.cz/…

čítal som na fóre, že táto značka má bohaté skúsenosti s jazerami a špatný výber to nebude :-)
čo poviete na tie integrované topítka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2020 20:22 Muž 4Sima [1890] – filtr Oase
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s tímto filtrem www.rostlinna-akvaria.cz/… ? Bude sloužit ve 20 litrovém optiwhite akva pro modré krevetky. Kytky kobercové a nějaké menší solitérní možná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2020 16:08 Ostravak Re: afc1886
Zdravím a díky moc za tip. Takže něco podobného jako je ten Aquael Pat Mini, co doporučoval kolega níže? Nebo jaký je v tom případně rozdíl?

A ad "Ale stejně by to akvárium chtělo trochu víc vylepšit, ale to už by bylo mimo téma." Určitě, souhlas, ale jak? Jsem zastáncem jednodušších věcí, co fungují :) Ale moc rád budu za nějaký tip navíc, pokud to není velký OT tady...

Děkuji Pt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2020 14:57 R Muž afc1886 [14681] Re: Petr
Za mě z těch dvou ani jeden, to můžeš už nechat ten původní. Bylo by to jak se říká z deště pod okap. Jestli chceš levný a dobrý filtr, tak si pořiď čerpací hlavu a k tomu kostku bioakvacitu. Ale stejně by to akvárium chtělo trochu víc vylepšit, ale to už by bylo mimo téma.
EDIT- například www.rataj-spk.cz/… a www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2020 14:14 Berserk Re: Petr
Šel bych spis do “aquael pat mini” .. je silnej a v tak malem akváriu je super ze je malý. Nedávno sem to řešil, předpokládám ze je toto set “pacific”. Ten filtr je slabý - nechápu proč ho do toho setu dávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2020 10:28 Petr – Výměna filtru + rostlinky + zhodnocení
Fotka k příspěvku Zdravím všechny zkušené akvaristy :) Máme doma již 2 roky akvárko... V něm jsou: 2 živorodky, 4 neonky, 4 pancéřníčky a 1 viktor čistič + 2 krevetky. Neonky bych ještě ze 3 rád přikoupil.

Viz akvaria.heureka.cz/…#

Filtr se poslední dobou dost zanáší, také si myslím, že je tam i málo rostlinek. Plus je tam přírodní kořen.

Pravidelně co týden měním 2/3 vody, čistím filtr. Krmím vločkami + ob den tabletu pro pancéřníčky a čističe :)

Vím, že je o složité v takto malém objemu udržovat rovnováhu, příště už bych tak malé akvárium nekoupil.

A teď - který z filtrů? Líbí se mi buď:

1) akvarijni-filtry.heureka.cz/…#

anebo

2) akvarijni-filtry.heureka.cz/…#

Který vybrat? Požadavek je co nejlehčí údržba a v rámci segmentu i účinnost.

Díky moc všem za rady

Pt
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 13:42 Muž Káca [62] Re: Jimmy
Díval jsem se na prezentaci a asi máš pravdu.. Vzhledem k počtu rostlin by měl stíhat. Já jsem měl těžkou džungli plus dost ryb ;-) Ten Aquael jsem nakonec dal k dceři do třicítky - tam to bylo ideální, no a když odešel, tak jsem tam hodil bublifuk :-) Ale dle mého s vnitřním Aquaelem chybu neuděláš. Vydrží dost, je tichý. Náplně jsem měl : naspodu origo molitan a vevnitř směs kroužků a S. De nitrat. Naprostý křišťál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 13:16 Muž Jimmy [8] Re: Káca
Vonkajsi je urcite najlepsi ale nie vzdy sa da pouzit... Vacsi jedine 1000-cku ale ta je uz aj rozmerovo ovela vacsia skor tak do aspon 70l.. Ja mam dost prerybnene a mne ta 500 uplne bez problemu stiha a to mam originalne naplne jedine co som pridal bola vata na jemne necistoty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2020 12:56 Muž Káca [62] Re: Jimmy
Měl jsem tento Aquael taky v 50 l, ale po zarybnění a plném osázení uz nestíhal. Vnitřní filtr Aquael klidně, ale určitě silnější. Ideálka samozřejmě vnější ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 12:10 Muž Jimmy [8] Re: Berserk
Ja pouzivam www.rostlinna-akvaria.cz/… cena v pohode, moznost regulovat vykon popripade dokupit rozstrekovaciu rampu... Su podobne aj od eheim ale tam uz je cena vyssia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 11:31 Berserk – 54
Ahoj přátelé. Mám set akva 54L muže mi doporučit někdo jaký vnitřní filtr ? Ten co je v setu mi přijde nedostačující - je u nej napsáno ze je do 50L takže asi fakt je :-D každopádně bych potřeboval radu. Našel jsem za slušný peníze filtr který je do 180L jak to pak je? Potřeboval bych něco aby to zase nebylo moc .. ale moc se v tom nevyznám :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 11:09 Žena Sirah [11] Re: NHKG
děkuju za tip :) nn, je to set se skřínkou (eheim proxima 250)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 11:07 Žena Sirah [11] Re: Králík
moc děkuju za tip :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 10:59 Králík Re: Sirah
Pokud chceš vnitřní filtr, tak mohu doporučit tento: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 10:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sirah
Pokud si necháváš akvárium lepit na zakázku, nech si tam vlepit i filtr. Sice zabere trochu místa v akváriu, ale snižíš riziko vytopení bytu a vyjde to levněji.
Písek frakci kolem 1mm, ale je to celkem jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 10:49 Žena Sirah [11] – filtr pro aqua 250 l
Ahojky. Můžete mi někdo doporučit filtr pro aqua o objemu 250 l? Tedy to je objem prázdného aqua (takže čistý objem bude menší). Mám z těch vnějších filtrů docela obavu, abych si nevytopila dům...měla jsem doposud menší aqua s vnitřním filtrem. Ale předpokládam, že pro takový objem je vhodný vnější filtr (vnitřní na takový objem se asi ani nevyrábí).
Bude mi stačit filtr na okysličeni vody (popř. s rozstřikovací rampou)?
A ještě jeden dotaz. Jaké byste doporučili dno? Zvažuji jen písek bez substrátu, ale nevím, jakou zvolit frakci... Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 06:15 Muž prtomas19 [3] Re: nekdo
Už jsem si nový filtr objednal i kvůli estetice a místo toho vnitřního filtru půjde další kytka tak uvidíme jak to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 05:18 Muž nekdo [355] Re: prtomas19
nesmíte to všechno uspěchat.
Filtr (jakýkoliv) není sběrač hoven, jen filtruje... bordel ze dna asi bude z rostlin, ne ? Z čeho jiného by tak asi byl, kdyžtam vlastně nic jiného není...
musí se vytvořit bakterie, ty zase potřebují něco žrát :)
Filtr se dá regulovat (HAHA) trochu - ten ufo klobouček se může hýbat jako periskop :)
(dolů je min, nahoru max).
všeobecně čím více filtrační náplně, tím lépe.
Osobně bych ještě počkal měsíc a pokud ten filtr skutečně nebude stačit, tak bych ho začal řešit až po dalším měsíci (v rámci ochrany finanční investice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2020 22:15 Muž prtomas19 [3] Re: afc1886
Tak jsem na svůj profil doplnil prezentaci jinak osazenstvo jsou jen krevetky zatím.
Teď budu o víkendu kupovat živorodky(endlerky a paví očka) a k tomu pancéřníčky malé.
A kvůli těm živorodkám chci trochu účinnější filtr.
Tak si říkám jestli ten SunSun hw-603b bude ok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2020 18:49 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: prtomas19
Kdybych vycházel pouze z objemu, tak já mám SunSun HW-602b, kde je uvedeno pro AQ 20-80L. Na mých 30L skvělé a odhaduji, že by to bylo při běžném AQ osazenstvu do 50L taky OK. Ale pokud bych měl prostor, tak bych šel do 603b kvůli větší filtrační hmotě. S kvalitou a tech.provedením problémy nemám a je docela tichý (dá se u nej i spát).
Jinak souhlasím s příspěvkem afc1886 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2020 18:05 R Muž afc1886 [14681] Re: prtomas19
Prezentace akvária by pověděla mnohem víc, nebo aspoň fotka akva. Třeba bys tam filtr nemusel mít vůbec, ale to by chtělo vědět jak akva vypadá a kdo tam vegetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2020 15:16 Muž prtomas19 [3] – sunsun hw-603b vs eheim pickup 60
Ahoj,
V akvarijním setu od eheim mám filtr eheim pickup 60 a zdá se mi že není úplně dostatečný(hromadí se mi bordel i když jsem už 2x odsával bordel ze dna) a hlavně mi přijde že dělá moc velký proud.
Tento filtr má hlavně hrozně malý molitánek.
Má někdo zkušenosti s tímto filtrem?
Přemýšlím že bych ho i z estetického hlediska nahradil vnějším filtrem SunSun hw-603b, ale obávám se aby byl vyhovující.
Jaký je váš názor?
Děkuji moc za odpovědi
EDIT- Jinak akvárium je 54l a čistý objem je tak 41l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 20:19 Muž nekdo [355] Re: Rychy
než filtr, tak řešit krycí sklo....(před kočkou :)
aquacorner je už výběhový typ... nový je aqua 60...ať už se rozhodnete pro kterýkoliv z nich, počítejte s tím, že prostě filtrační objem, respektive objem filtračních hmot u těchto filtrů (lhostejno značka) je prostě úsměvný.
Znova ještě zkusím navrhnout - zamysleme se spolu (není to snaha o nucení teorie akvária bez filtru, je to čistě pragmatický přístup) tak avárium má 35 litrů... 40x32x28 cm. pokud dáte nějaké dno, rostliny a dekorace...odečtětě cca 10l objemu (stěnu skla asi uvažovat nebudeme)...jste na 25litrech vody. Z těch 25litrů vyměníte tak... řekněme ze začátku polovinu, postupem času třetinu, pak už jen dolévání odparu (lenost) - řekněme hodně přeneseně zaokrouhleně... dalších 10 litrů ... tzn zbývá nám nějakých 15 litrů. Skutečně má smysl pořizovat filtr za 700 (+-) jen kvůli tomu ?

Znovu připomínám, nejsem šiřitel pravdy jediné typu "bůh říká nesmíš dát filtr" jde jenom o ochranu Vaší investice. a Více se k této nádrži a filtru nehodlám vyjadřovat, nebojte :))))
P.S: ať koupíte jaký koupíte, žádný z nich určitě nebude špatný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2020 18:53 R Muž afc1886 [14681] Re: Rychy
Oba filtry můžeš klidně použít, ale spíše ti přeji, aby jsi měl štěstí na bettu a nesežrala ti všechny krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 18:48 Rychy Re: Rychy
Ok, všem díky za odpovědi. Mrknu na to. Ještě jsem dneska našel ten rohový Eckfilter od Dennerle, ale při dnešní návštěvě obchodu jsem uviděl Eheim aqua corner 60... Co říkáte na tyto dva? Vnitřní filtr by mi ani nevadil, jelikož máme šmejdivého kocoura, tak aby ho potvora nějak nerozebral :-D Jinak jak tu někdo psal, tak péči se pokusím věnovat co nejlepší, bettu jsem měl několikrát jako děcko, akorát krevetky budu mít prvně. A nad akváriem bez filtru bych nikdy ani neuvažoval ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.07.2020 19:51 Muž nekdo [355] Re: Rychy
no a já se zeptám a budu zase populární tady ve vlákně...
jste ochoten/na poskytnou krevetkam a bette potřebnou péči ?
Pokud budete měnit týdně vodu, tak zásadní otázka - potřebuji k bettě a krevetkám filtr ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2020 18:31 Silviebaris Re: Rychy
A já bych doporučila tohle...bude tam betta,aby z toho zase nebyla vířivka. ;-) .. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 18:29 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Blackie89
Ale v průhledné verzi a k takhle malé nádrži postačí i menší LW-602B.

www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 18:23 Muž Blackie89 [493] Re: Rychy
Ahoj,
Já mám velmi dobré zkušenosti u malého akvária ( u mne 22 litrů čistý objem ) s vnějším filtrem Sunsun HW 603B. www.rostlinna-akvaria.cz/…
Za mě ideální pro tvé akvárium... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 18:19 Muž vlka [3444] Re: Rychy
Čauky, vzhledem k malému AQ bych tady šel do nějakého malého ,,závěsného,, filtříku.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.nasezahrady.cz/…
www.nasezahrady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 14:32 Králík Re: Rychy
Já mám aquael pat mini v 40l akváriu. Dal jsem si na něj větší molitan a funguje výborně. Jen ty přísavky moc nedrží, ale lze připevnit i pomocí držáku, který je v balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 14:17 Rychy – Filtr pro 35l Dennerle
Zdravíčko! Můžete mi poradit, který filtr by byl nejvhodnější pro 35l Dennerle Scaper's Tank? Původně jsem se díval na Aquael Fan Filtr Mini, ale ten filtrační molitan mi příjde hrozně malý a obecně s molitanovým filtrem nemám moc dobré zkušenosti, ale do takového nano akva si člověk asi moc nevybere :/ Takže si rád poslechnu zkušené rady :-D Jinak v akvárku plánuju mít bettu, krevetky a nějaké nenáročné rostliny... Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2020 17:50 Muž DH [335] Re: vaclav
Tohle řešení provozuješ, když se dívám na profil, máš nějakou fotku, jak to vypadá z venku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2020 17:25 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DH
Jak koukám na fotku tak máš vedle akvária místo když si slepíš zboku skleněný filtr 10 cm široký máš 20 l obsah při 15 cm 30 l. Nehrozí vytečení protože všechny hrnce časem potečou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2020 15:02 Muž DH [335] Re: Shimi
Myslel jsem výkonově na jeho úrovni, ne cenově. Má Ehei, JBL nebo Fluval nějakou vychytávku, která riziko vytečení snižuje? (kromě německé kvality samozřejmě) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2020 14:35 Muž Shimi [682] Re: DH
Nechceš, ale nic bezpečnějšího stejně nevymyslíš. A pokud se budeš pohybovat v cenové hladině SunSunu, tak nečekej od ostatních výrobců nějaké technologické zázraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2020 14:03 Muž DH [335] Re: NHKG
No vnitřní právě nechci, ani vlepenou přepážku. Zabírá to místo, nevypadá to pěkně a pro želvy potřebuji výkonný a objemný filtr. Na internetu jsem našel rady navrtat sací trubku někde kousek pod hladinou, takže pokud začne téct, vyteče jen pár desítek litrů a pak začne přisávat vzduch. Bude to tak fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2020 13:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DH
Vytéct může kterýkoliv externí filtr, ale u některých je větší pravděpodobnost problémů (třeba Aquanova). Mi vytopil kancl šmejd od Eheimu. JBL 701 zatím drží, ale má své mouchy.
Pokud chceš jistotu, tak si vlep filtr do rohu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2020 13:05 Muž DH [335]
Zdravím, včera mi začal protíkat můj SunSun 703 u vstupu hadic do hlavy. Náhradní díl stojí pár korun, ale i tak přemýšlím o tom, že bych ho nechal jako záložní a koupil něco jiného na jeho úrovni. Co doporučíte jako náhradu s podobnými parametry? Má to konkurence nějak lépe vychytané nebo vytéct může prostě všechno?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232481x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=501