Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 219 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:38 Žena René [2]
taky po tomto tématu koukám - zatím co jsem četla tak nejtišší by měly být motorky od tetry. Fluval se mi líbí - že má hodně filtrační hmoty a ještě aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2009 19:50 Muž Yirka [9126] – Re: marnoff
U dobře zavedeného AQ je vzduchování zbytečné, je to spíše vizuální efekt bez zvláštního vlivu na obsah O2 ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:25 Muž marnoff [2]
ok,dekuji moc udelam to tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:23 Muž pařa:) [2] – Re: Romy
jj, souhlas ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2009 17:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: marnoff
CO2 a vzduchování???To se trochu vylučuje,jednoduše,to CO2 co do vody ženeš,tak ho vzduchováním zase vyháníš bez užitku ven.Není to škoda?Přes den bych CO2 nechal,na noc vypínal,bez vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:21 Muž marnoff [2]
ano vzduchuji je to spatny??bojim se aby neumreli rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:19 Muž pařa:) [2] – Re: marnoff
pises ze akvarko mas plne rostlin, takze by to melo stacit, jinak ty tam davas Co2 a jeste i vzduchujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:17 Muž marnoff [2] – prosim moc
chtel bych poradit jestli musim vzduchovat kdyz mam 360litru akva,plne rostlin a rybek,mam tam venkovni filtr tetra tec 1200 a vypust spatky mam cca 6cm pod hladinou a jeste mam Co2,tim bych chtel poradit kdyz zrusim vzduchovani jestli neumrou rybky nebo je tam mam radeji nechat diiky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 17:49
koupil jsem sadu akva 54 litrů a výkon filtru je 200-300 litrů za hodinu. kořen tam je ale je vyvařenej a byl asi tejden v čistý vodě tak by neměl pouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 13:06 Muž Jurasek [137] – Re: Já
Pokud voda pořád žloutne a není v ní něco barvícího (kořen...), tak je něco špatně. O jaké akvárko jde?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 13:06 Muž kristian [80] – Re: Já
Jestli voda žloutne, bude zřejmě něco v nepořádku. Jak máte velké akva? a jak velký/výkonný filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 13:04 – filtr
Ahoj mám vnitřní filtr s molitanovou pěnou a moc tu vodu nečistí, páč ta voda žloutne. Vždy tam musím do filtru dát takou látku a ta to vyčistí, ale nemá to zas takový výkon. Chtěl bych de zeptat jestli tam mám dát aktivní uhlí+ molitan nebo jestli se dá koupit neco co vyčistí tu vodu pořádně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 10:50 Muž piano300d [0] – Re: fantasta
Díky je rozhodnuto-2234. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 07:43 R Muž Silent [5949] – Re: piano300d
Já bych raději pořídil ten větší. Lepší mít trochu rezervu, průtok můžeš regulovat bez problémů a spotřebu to má stejnou. A navíc pokud si koupíš řadu comfort dostaneš i více filtračního materiálu a to taky není k zahození. :) Je tam totiž Eheim substrat pro a ten není nejlevnější ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:33 1Prva – Re: piano300d
Kludne si kúpaj aquacler zavesný dá sa pekne regulovať spokojnosť hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:04 Muž piano300d [0]
omlouvám se za oživení tohohle vlákna ale ještě mě napadlo nestačil by místo eheim 2234 jen 2232?
těch 126L je prázdný akva a já v něm mám ted 30kg písku a trochu lávy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 11:55 robo77
Samozrejme, filter by mal splnat vsetky predpoklady aby vodu prefiltroval, ale mojou hlavnou prioritou je hlucnost filtra. Ja potrebujem a myslim, ze aj ostatni, aby bol filter nehlucny, t.zn. aby jeho chod nerusil moj spanok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 11:11 Muž piano300d [0]
všem vám děkuju za postřehy a názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 10:40 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: piano300d
Nezoufejte :) . Podle všeho, co jsem tu kdy přečetl, bych se rozhodl podle finančních možností. Pokud máte více peněz, jděte do řady EHEIM Prof., pokud jich máte omezeně, s Tetrou neprohloupíte. Pravděpodobně neprohloupíte u žádného s filtrů, o kterých byla v tomto vláknu řeč. Ono to nakonec bude filtrovat úplně v pohodě a nesáhnete na to, jak je rok dlouhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 10:37 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: fantasta
Pokud používáte obě značky, má váš názor samozřejmě svou váhu. Takže omluva spíše ode mne. Já jen nechtěl, aby to celé povídání vyznělo v neprospěch jiných značek, než je EHEIM, jak jste sám psal, lze koupit filtr i levnější, vybavenější, ale třeba v horší kvalitě. Potom je otázka, co se vyplatí...Zdravím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 07:28 R Muž Silent [5949] – Re: Walker
Ale já mám doma filtry jak Eheim, tak Tetra. Se žádným osobně nemám problémy. Přesto pokud se podívám na kvalitu materiálů a úroveň zhotovení není co řešit. Eheim je podstatně kvalitnější. Nikomu jsem neradil aby v žádném případě nekupoval Tetru nebo Seru nebo kdovíco. Ani jsem o nikom neprohlásil, že nákupem zmíněných značek prohloupil. Jen znám dost takových co na to dojeli. A navíc to byl pouze můj osobní názor. Takže pokud jsem se Vás svým příspěvkem dotkl, omlouvám se. Rozhodně v tom nebyl úmysl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 23:38 Muž Dzira [38] - Rostliny
jj, taky sem se poučil z vlastních chyb :-) Když sem ho koupil, makal skvěle, ale pak sem si ho začal vylepšovat a dělal mi starosti. Dělal sem různý předfiltry, aby mi to nenasálo krevetky, ale na to nesmí být pak člověk línej a pravidelně ho čistit, jinak jak říkáš..vzniklý plyny ho zavzdušní. Ale souhlasím, to neni problém ve zančce filru. To se stane u každýho typu filtru. Hold mnohdy sme schopný udělat i z toho nejlepšího filtru hlučnej šmejd :-D Takže sem přestal vytvářet blbosti a nechal ho dělat svou práci a půl roku sem ho taky neotevřel. Je tichý a poznám že jede jen podle pohybu rostlin u vývodu a to přes něj ženu CO2. Já s ním sem spokojený, ale asi bych byl spokojený i s jiným. Jen sem v tý době prostě narazil na výprodej TTec1200 a to sem si nenechal ujít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 22:04 Muž piano300d [0]
se vší úctou pánové tohle mi nedělejte smich takhle se nerozhodnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 21:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Yirka
Jsem jedním z těch, kteří si v počátku s TTEx 700 "užili své"... hmm
Filtr mi "ronil" pod hlavou, zavzdušňoval se a taky jsem strhnul jeden ventil... :-O
S odstupem času mohu konstatovat, že chyba byla ve mně - s ventily se musí zacházet s citem, hlava se po nasazení musí řádně přitlačit a pokud se dá na sací koš návlek z molitanu, (aby se nenasávaly např. malé krevetky), je nutné tento návlek pravidelně čistit, jinak se ucpává a filtr špatně saje, což má za následek hromadění plynů v hlavě a zavzdušnění filtru...
Složité, že? Pokud vše, co jsem napsal, budeme považovat za "nedostatky", pak všechno ostatní je pro mne O.K. Naposledy jsem s filtrem hýbal zhruba před rokem a třeba to ještě nějaký rok vydržím... :) Asi budu dřív akviško předělávat, než filtr znovu otevřu. :-D
Vážně: rok o filtru nevím, slyšet ho není ani v hluboké noci ze vzdálenosti 1m, (hluchý nejsem!), a o tom, že "maká" se přesvědčím vždy, když zvednu víko osvětlení, abych nakrmil havěť nebo pohnojil kytky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 21:26 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: robo77
Sání i výtok je možné poměrně dobře umístit na boční sklo. Mrkni se třeba na Sidovu prezentaci, mě bylo v komentářích vytknuto, že je výtok z filtru moc vidět, tak jsem se tamtéž inspiroval a vypadá to skvěle (výtok zkrácený na boční stěně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 21:25 Muž Yirka [9126] – Re: Walker
Ona je otázka jestli je teď ta Tetraco jsi znal na západě či na východě. Každý určitě preferuje své vlastní dobré zkušenosti. Zksu pohledat zde na fóru nejen mezi pozitivními ohlasy, ale také mezi negativními. Co si vzpomínám, na Eheim byl jeden či dva, na Tetru si stěžovalo více lidí-hlučnost, netěsnost, mechanické poruchy...
Ale ten konečný výběr je na každém jednom, nikomu nedoporučuji to co nemám plně ověřeno z vlastní zklušenosti nebo ze zkušenosti kolegů v osobním styku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 21:20 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: fantasta
Proč bych si měl na základě vašich příspěvků myslet, že jsem s nákupem TT EX700 prohloupil, protože se Tetra cpe, kam nemá? Tetra je značka, kterou jedinou jsem ze západu znal, když jsem dělal akvaristiku před dvaceti lety.

Pokud si chci koupit vnější filtr, snažím se porovnat parametry, tj. výkon čerpadla, obsah filtračních náplní, existenci přidaných prvků, jako jsou kohouty, pumpa a pod. Potom se samozřejmě podívám i na cenu. A v tomto srovnání mi TT EX řada nevychází ani trochu špatně, spíše naopak, o to víc, že je dle zdejších diskusí jedna z nejtišších vůbec.

Asi tu založím téma, komu EX filtry pracují dobře a komu tečou. Sice tu pořád čtu, jak je EHEIM skvělý a super, ale to jsou pořád jen zkušenosti a názory lidí, kteří jej mají doma. A ti zase neznají Tetru. Doporučuji tak kupovat filtr právě porovnáním měřitelných objetivních parametrů, zkušenosti akvaristů pak vzít jen jako další z nich...nikoliv jako hlavní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 20:17 Muž Yirka [9126] – Re: piano300d
Tady máš linky se specifikacemi, můžeš si vybrat pro tebe důležité parametry a porovnat.
www.eheim.cz/…
www.eheim.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 19:48 robo77
Mam este posledny postreh ohladne vonkajsieho filtru.
Mam aqaset pearl, v ktorom je zabudovane pozadie y plastu. Ak bz som tam chcel dat vonkajsi filter,ktory sa uchztava prisavkami, kam mam tieto prisavkz uchytit? Zeby na bocne skla?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 19:46 Muž piano300d [0] – Re: Yirka
No s těma náplněma to nevím,asi ne.je ten 2222 nák zásadně jiný než 2234 ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 19:38 Muž Yirka [9126] – Re: piano300d
Určitě skvělý filtr, otázka je zda za ty peníze není bez náplní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 19:35 Muž piano300d [0]
ještě je tu tenhle: www.zoo-hobby.cz/…
v hornbachu za2500kc ale to je strop :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 19:30 Muž keyrumek [2] – Re: She
oproti bublifuku je to luxus...je dost tichy...s primerene velikou bioakvacitovou kostkou myslim idealni volba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 19:24 She
Bublifuk mám i s motorkem. Hučí jak jaderná elektrárna, akva máme v ložnici, takže to moc k sobě nejde ;) Ten Atman je na tom s hlučností jak, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 18:37 Muž AmorFati [37] - Amerika – Re: She
EX 400 je pro 50 litrů vody trochu overkill a to jak objemem, tak cenově. Stačí napojit něco takového shop.miga.cz/… na vzuchovací motorek. Já tím 54l akvárko filtruju už přes rok a v pohodě (no vlastně už mi exnul ten motorek, ale ten se vyměnil a filtrace funguje OK). S vaším složením rybek nevidím moc problém ten bublifuk použít. Je to jednoznačně nejlevnější řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 18:25 She
Vnější určitě ne - není místo. Atman - o něm dost uvažuju. Je tichý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:19 Muž piano300d [0] – Re: fantasta
pochopil jsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:10 Muž Yirka [9126] – Re: bigboban
Nechápu proč bazíruješ na nějakých košíčcích u filtru, který otevřeš jednou za půl roku. Podstatnější je spolehlivost a funkčnost - tedy kvalita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:03 R Muž Silent [5949] – Re: piano300d
A jsme u toho. Tetra, Sera a JBL se holt cpou kam by neměli. Chápu, že chtějí obsáhnout co největší část trhu, nasadí relativně nízkou cenu na svou techniku, ale na úkor kvality. Jak se říká nemůžeš sedět jedním zadkem na deseti židlích. Nejlepší je obrátit se na specializované firmy jako Eheim, Fluval(Hagen), Hydor a najde se jich i více jen se k nám zatím moc nedováží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 16:54 Muž piano300d [0]
něco o Sera fil bioactiv 130 : www.akva.sk/… to UV zní zajímavě,co vy nato?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 16:40 Žena pavliina [50]
A co volit vnější filtr? Koukala na jsem na Tetratec EX 400. Je to jen nápad, tak ať poradí zkušenější jestli to do 50 l není zbytečnost... ale přeci jen kapacita filtru 3 l už je slušná. Zbytečnost nebo užitečná věc? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 16:25 Muž Yirka [9126] – Re: She
Do nádrže s čistým objemem do 50 litrů bych zvolil bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 14:24 Muž Eff [417] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 14:10 She
No, ten můj první dva týdny jel taky jako drak, že jsem ho musela mít na minimu. Teď ho mám na maximu a vytéká z něj jen malinký pramínek vody :( Ještě jsem zapomněla zdůraznit, že nový filtr musí být tichounký. Což třeba tenhle je, co by tam taky hlučelo, když vůbec nefiltruje, že? :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 14:03 Muž bigboban [19] – Re: fantasta
Aha já reagoval na zprávu níže o modelu 2211. Ten 2234 už je zase o tisíc dražší než Tetratec EX700. Tak potom ať už každý posoudí sám.

Já při nákupu porovnával Fluval 105 (prý hlasitý), Eheim 2211 a Tetratec Ex700. V podobné ceně vyhrál TetraTec protože má ty košíčky. ano

Toť vše co k tomu můžu říct. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 13:54 picnic – Jo
Myslím že by se nemělo nic stát když budeš mít v akva dva filtry. Chce to jenom nastavit vývody jedním směrem, aby voda v akváriu proudila rovnoměrně... Problém možná bude s rychlostí proudu. Bylo by dobré snížit výkon obou filtrů na minimum,(jestli tedy májí nějaký regulátor) aby jsi zbytečně neunavovala rybky. Já mám ve svým 54L setu původní filtr AQUAEL FAN 1 plus a jsem zatím docela spokojený. ALe využívám ho jen na nejnižší výkon a nějaký slabší by bohatě stačil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 13:53 R Muž Silent [5949] – Re: bigboban
Jenže tady se bavíme o Eheimu 2234 ecco comfort a ten košíčky má www.eheim.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 13:40 karolO – Re: She
ahoj. no ja mam v mojej 54ke Hailea HL-BT400 a maka ako drak. pozivam to z triskou co mi ceri hladinu takze ziadne vzduchovanie. ale mozno by aj tebe aj mne stacila HL-BT200 pretoze sa mi ten moj zda trosku silny. takze asi tak.maj sa...vela stastia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 13:24 She – Filtr pro 54l
Zakládám téma znovu, ač jich tu je podobných už mnoho, to se omlouvám, ale ať hledám jak hledám, stále nenacházím to pravé pro mě. Mám akva 54l a v něm původní filtr ze setu nějaký Duetto. Akva mám cca měsíc a filtr už téměř nefiltruje. Je zanesený až hrůza, čistit musím tak každý druhý den aby vůbec nějaká voda proudila a i tak je to mizerné. Je pravda, že jsem dělala poslední dobou dost úprav, takže měl hodně práce (zbytky rostlinek, kal atd.), ale zanáší se hrozně moc i při běžném chodu akva. Vyčistit pořádně nejde, po čištění je to jen o málo lepší. Navíc v návodu se píše, že se má náplň měnit každé dva až tři týdny a na to se můžu víte co ;) Takže prosím o radu jaký filtr bude do mého akva nejlepší a zda je mohu po koupi nechat běžet ty tři týdny společně než se zaběhne ten nový (za předpokladu, že se starý do té doby nesloží úplně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 13:14 Muž bigboban [19] – Re: Eff
Já netvrdím že jsem si jistý v ruce jsem to neměl. Ale obrázek je třeba tady:

www.aquariumshop.ru/…

Vidím jen přepážky a ne košíčky jak u mého Tetratecu. no

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [219] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10901