Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 00:10 Žena baletka [624] Re: Heimdall
Hele, OK. Já to zkusím celé komplet "vyprat". Ale ten filtr jede tři roky. Údržba vždy stejná: přibližně jednou za měsíc - dva, podle potřeby, proprání vaty a opláchnutí siporaxu. Čištění hadic pískem v momentě, kdy jsem zaregistrovala větší množství usazeniny. Jak často nedokážu řict. Jednou za rok komplet výměna filtrační hmoty a výměna vaty v momentě, kdy už nešla vůbec proprat. K tomu, mimochodem, došlo docela nedávno. Takže filtrační hmoty jsou čerstvé, hadice nezanesené. A ty problémy jsou otázka posledních pár týdnů. Ale dám na vás, zkusím ho celý komplet vyprat, vyčistit a uvidím. A "příliš mnoho ryb" odikcz, tam fakt není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 23:34 Muž odikcz [114] Re: baletka
"Prostě se začal strašně rychle špinit"
To je jednoduchý = nedostatečná kapacita (objem) filtru. Hodně ryb, hodně odpadních látek, vzniká hodně bakterií, ale maj málo místa a tak ti ucpou hadice, rotor, ... případně pro začátek zkusit původní filtrační hmoty víc/líp vyprat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 20:52 R Muž Silent [5949] Re: baletka
Kamilstrom má pravdu. Tyhle filtry jsou docela držáky. Filtr rozebrat, pořádně pročistit včetně armatury a případně postupně vyměnit filtrační hmoty. Pokud je vyběhaný rotor tak taky vyměnit. Jaký zobáček se ti ulomil? Možná by šel koupit jen ten zobáček, protože než kupovat celou hlavu to se vyplatí opravdu nový filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2015 20:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: baletka
Tyhle filtry se jen tak nekazi,mozna to cele rozebrat a vycistit,vydava to nejaky jiny zvuk nez normalne?Nejsou zanesene filtracni media,hadice?Co zkusit,kdyz to zese nepotece,vytahnout media ven a zkusit jestli pojede bez nich normalne. :-) www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:46 Žena baletka [624] Re: Kamilstrom
By mě taky zajímalo :-D Prostě se začal strašně rychle špinit - během týdne se průtok sníží tak, až se skoro zastaví. Minule jsme vyčistili zanesenou vrtulku (nevím, jak se to přesně nazývá) a doufala jsem, že se to spraví, ale zase za týden skoro na nulovém průtoku. Mimoto mi jednou hlava upadla a ulomil se jeden takový zobáček, který drží těsnění. Ještě zkusím sehnat novou hlavu, ale tuším, že to bude skoro tak drahé, jako nový filtr. Pokud ale máš nějaký tip, co by s tím mohlo být a na co se mám podívat, budu jen ráda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: baletka
By me zajimalo,co se ti stim Eheimem deje,ze"dodelava",nejde to opravit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 11:39 Žena baletka [624] Re: jamajcan
Hmm, Aqua Novu mám ve velkém akvu a pravda... náhradní díly jsou poměrně dostupné, levné atd.. Pouvažuji :-) Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 10:14 jamajcan Re: jamajcan
jamajcan napsal: Ahoj.V podobné cenové relaci bych šel do tohoto.Udělá Ti daleko více muziky,za skoro stejnou cenu,náhradní díly k němu jsou dobře dostupné i docela laciné.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

popř. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 10:13 jamajcan Re: baletka
Ahoj.V podobné cenové relaci bych šel do tohoto.Udělá Ti daleko více muziky,za skoro stejnou cenu,náhradní díly k němu jsou dobře dostupné i docela laciné.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 09:57 Žena baletka [624]
Ahoj, všichni, měl by někdo rychlý tip? Zřejmě mi dodělává Eheim Ecco pro v Zátoce cichlidek rybicky.net/nadrze/16234. Co místo něj, aby to bylo o něco levnější? Má někdo zkušenost s tímto www.akvamex.cz/… ?? Případně tip na jinou vnější filtraci s příznivější cenou, než Eheim? Děkuji!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 21:16 Arjoen
Tak koupeno jak poradil Romant, zapojeno v provozu s původním nedostatečným filtrem. V akváriu jsem původně měl jen neonky, ale bylo mi líto jistých závojnatek a proto jsem je adoptoval a nechal si zde poradit, jelikož mi bylo jasné,že stávající filtr je nedostatečný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.02.2015 08:27 R Muž Silent [5949] Re: Zixi
Hlava + kostka je sice velmi levné a efektivní řešení, ale pokud se pořídí kvalitní vnější filtr, třeba za těch tebou zmiňovaných 3 a půl, osadí se kvalitními hmotami tak bude kanystr rozhodně efektivnější a hlavně variabilnější. A poznámka, že po nějaké době vytečou je je silně zavádějící. To se stává jen velmi výjimečně a u kvalitních značek je to v promile procent prodaných kusů. Ostatně i hlava nasazená na kostce se může podělat. Ale aby to nevyznělo, že mám něco proti kombinaci čerpadlo a biomolitan. Je to vynikající a relativně levná kvalitní filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 07:57 Muž Zixi [5] Re: cezarmilan
To je již věc druhá. Ale i tak si myslím, že ta hlava+kostka je v mnoha případech dostačující , a někdy i efektivnější než filtry za 3 a půl, který vám - čerpám z recenzí - po nějaké době vytečou...
Já to bral tak, že Arjoen prozřel a chce poradit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2015 20:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zixi
Zixi napsal: Uvědomme si, že ne každý má na to dát tolik peněz jen do filtru... coze
Úplna pravda palec , ale..., nieje lepšie kúpiť filter na aký máme (financie) a potom podľa filtra vybrať vhodné rybky a adekvátne množstvo? Rybky by nikdy nemali byť ako prvé :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 21:30 Muž patamatix [408] Re: Zixi
Tak to je samozřejmě každého volba,ale vzhledem k tomu,že filtr je srdce akvária,tak na tom bych nešetřil,ale samozřejmě jsou i levnější varianty s dobrým výsledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 21:26 Muž Zixi [5] Re: patamatix
Uvědomme si, že ne každý má na to dát tolik peněz jen do filtru... coze
Pro Arjoena: V "mém" akváriu Zanedbané, které bylo dosti zanedbané jsem s dosti citelným zlepšením aplikoval právě to co doporučuje romant. Ano, pořád je to akvárium se spoustou problémů, ale jen aplikací tohoto čerpadla s molitanem se zlepšily podmínky v akváriu tak, že se rostlinstvo z cca 5 až šesti kusů rozrostlo po celém dně za necelý půlrok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 21:09 R Muž Silent [5949] Re: Arjoen
Též se přikláním ke kvalitnímu vnějšímu filtru, protože ten instalovaný Atman je, přes výrobcem udávané parametry, naprosto nedostatečný. Kór pro akva se závojnatkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2015 20:55 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
To je s prominutím směšné. ;-) Takže vnitřní řešení třeba www.rybicky-rybky.cz/… a k tomu www.rybicky-rybky.cz/… . Vnější řešení třeba www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 20:51 Muž patamatix [408] Re: Arjoen
Klasický honič vody,co takhle akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 20:48 Arjoen Re: romant
jsou tam trvale a nyní užívám tento: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 20:30 Muž j0hny [86] Re: Arjoen
Tie zavojnatky v akvarku len zimujes ? alebo su tam trvale ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 20:18 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Co je tam teď? Preferuješ vnitřní, nebo vnější řešení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 20:13 Arjoen – Dotaz
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu jaký by byl vhodný filtr do 150 l akva kde jsou závojnatky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:57 Muž kus [200] - RostlinyRe: odikcz
nezbývá mi než se vyjádřit a to se mi nechtělo. :-) Nebál bych se toho, mám multikane od stejný firmy Aquael poslanej od poláků a šlape už třetí rok bez vypínání. Čerpadlo mám na nasávání a jako předfiltr mám ten mechanický filtr na vodu.Za provozu zavřu kohouty, rozdělám, vyčistím, zašroubuju a pustím kohouty. A když jdu jednou za rok vypláchnout siporax v kartuších akorát tou páčkou u filtru odpojím hadice od nádoby filtru a pak zase to nasadím a jede se dál. Považuju to za velkej veget mít čerpadlo na hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:44 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Pokud se mi nepodaří vymyslet něco snadného na výrobu, tak hold zkusim ten Aquael a snad bude stačit a nebude to nějak odfláknuté.

Závěsný by šel, ale nechci šplouchající vodu, nemají zrovna velký objem a stejně bych musel mít uvnitř čerpadlo, na cirkulaci vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 14:02 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Tak to nakonec nezbude než si filtr podle svých představ postavit sám, protože opravdu nevím o žádné jiném komerčním výrobku, kromě toho aquaelu, který by splňoval tvé požadavky. Na závěsný není nikde místo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 13:48 Muž odikcz [114]
Heimdall:
Teď jsem zkušebně přihodil čerpadlo na hejbání vody, ale nepřijde mi to jako ideální řešení u takhle malýho akvára. Navíc mít jedno čerpadlo uvnitř bude hyzdit míň než nasávání do externího + pomocný čerpadla.

Legioix:
Ten Eheim mam vystrčenej do místnosti a už bych to právě rád nějak doladil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 13:31 Muž Legioix [574] Re: odikcz
10x ? Blbost. I kdyby to bylo 10x, tak máš čistej objem nějakých 70l. Pokud chceš ale nějakej takovej podobnej filtr na tomto principu kterej bude mít 1000l/h, tak ti stejně nezbyde nic jiného než si ho postavit sám.
btw: Kde ted ten Eheim stojí, když na podobný venkovní není místo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2015 13:24 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
K bodu 1 a 2 můžu říct, že nevím o jiném výrobci na evropském trhu který by vyráběl tento systém. Podobné filtry jsem viděl na trhu v USA, ale tam už to je také na ústupu. K bodu 3 si myslím, že žádný zásadní rozdíl v tom není. Tedy až na to, že pokud je čerpadlo přímou součástí filtru dá se lépe regulovat a to i elektronicky (Eheim), lépe se využije výkon čerpadla, protože mezi ním a hmotami není žádná armatura, no a čerpadlo uvnitř "nehyzdí" vnitřní prostor nádrže.
Edit: výkon u vnějšího filtru nemusí být tak velký jak uvádíš. Tam jde hlavně o to plně využít filtrační kapacitu hmot a tak není nutné mít nějaký extrémně silný průtok. Pokud je potřeba mít vodu pořádně rozhejbanou lze to dosáhnout dodatečným, například proudovým, čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2015 11:08 Muž odikcz [114] Re: Legioix
Tak je to akváro 100 litrů a doporučujou papírovej výkon filtru 10x objem = 1000 litrů a tohle má 650. Teď je tam Eheim o polovičním výkonu a voda skoro neproudí, takže už nechci další polovičatý nedostatečný řešení :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 10:24 Muž Legioix [574] – Re: odikcz
odikcz napsal:Výrobek má výkon 650 a maximální průtok 800hotové řešení.
Pokud to má být sem: rybicky.net/nadrze/22227 tak to bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 10:10 Muž odikcz [114] – Re: Legioix
Nahradit čerpadlo nepomůže. Výrobek má výkon 650 a maximální průtok 800, takže ani výkonější čerpadlo přes to víc než 800 stejně nedostane.
Samozřejmě vím, že by to šlo vyrobit, ale přece jen si moc nevěřím v těch těsnostech, a tak bych raději využil hotové řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 10:02 Muž Legioix [574] – Re: odikcz
1) O nikom kdo by to prodával nevím.
2) Čerpadlo se dá nahradit za výkonější a nemusí být nutně vně akvária.
Pokud se zakoupí čerpadlo zvlášt, tak není problém si postavit filtr podle sebe.
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 09:44 Muž odikcz [114]
Nedávno mi tu byl doporučen Aquael Midikani 800, nechal jsem si to projít hlavou a líbí se mi, ale:
1) Nemám moc důvěru v tuto značku, nedělají podobný vnější filtr s vnitřním čerpadlem i "lepší" výrobci?
2) Neexistuje jiná varianta s větším průtokem (900 litrů/hod a víc)?
3) Má systém, kdy je čerpadlo uvnitř a box s filtračními médii mimo akvárium nějaké nevýhody oproti běžnému řešení, kdy je vše mimo akvárium? Já v tom totiž vidím jen pozitiva, a tak se divím, že to nedělí všichni výrobci, takže mi nejspíš něco uniká :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 15:19 MrDan – Re: romant
ok diky.
Jo rozumim tomu spravne ze si radeji nemam zahravat s ockovanim bakteriema z toho zelvaria protoze tam muze byt uplne jine prostredi? zadne kytky, zelvy jsou cunata, dominantni koren ktery se asi znacne louhuje do vody atd.
ok necham to radeji at se to pekne pomalu zabehne, vsak zadny spech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 15:09 R Muž romant [27987] Re: MrDan
Ano, ten biomolitan můžeš použít, jak píšeš. Ten výkon je obecně dobrý mít nastavený tak, aby jsi akvo za hodinu otočil 2-3x, takže ze začátku stáhneš na minimum a jak se bude špinit, tak přidáš. Nechal bych společně měsíc a před prvním použitím bych, jak píšeš vymáchal v odkaleným bordýlku ze dna.
Edit: To naočkování mám na mysli tím bordýlekm z akvária, kde ten filtr bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 15:05 MrDan – Re: romant
ok tusil jsem ze dostanu doporuceny tento atman :) v tydnu pro nej asi vyrazim, dik!
Mam doma biomolitan 8x12x24 takze ho muzu trochu seriznout aby s cerpadlem vyplnil vlastne celou vysku akvaria a pouzit ten?
a jaka by mela byt idealni rychlost prutoku? mam sanci aby se rozjela nejaka rozumna biologicka filtrace nebo to bude spis mechanicka protoze ta rychlost prutoku bude moc?
to cerpadlo potom mam zapojit i s tim privzdusnovatkem?
a jak dlouho bych mel asi nechat bezet zaroven s tim novym filtrem i ten puvodni abych mel jistotu ze nenastane vypadek v cinnosti bakterii? nebo v tom mem pripade kdy je tam to honitko vody to mam brat tak ze stejne vetsina bakterii zije mimo filtr a nejak moc to neresit? Mam jeste uz dele zajete akvarium s zelvama a vnejsim filtrem takze pripadne muzu vymachat ten biomolitan v tom kalu abych to urychlil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2015 14:42 R Muž romant [27987] Re: MrDan
Molitan můžeš klidně do substrátu zahrábnout, nebo i zkrátit, když je nutnost. Jestli s tím počítáš do budoucna do 50-60 litrovýho akvária, tak bych šel do klasiky v podobě www.rybicky-rybky.cz/… a biomolitanu www.rybicky-rybky.cz/… . Čerpadlo teď budeš o trochu více škrtit a do budoucna zase trošku přidáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 14:27 MrDan – vymena filtru
Ahoj, rad bych do sveho zabaria poridil novy, vykonejsi filtr. je to cca 35 litru cisty objem docela huste osazene, 19 neonek modrych, dve drapatecky, spousta krevet a sneku. Ted je tam nejaky vnitrni honitko vody jmenem aquaszut na kterem uz skoro nefunguje regulace a ten molitan co v tom je ma asi 2X2x6cm :)
hodnoty vody jsou uz ustalene a vse funguje jak ma ale rad bych rybam proste nadelil neco lepsiho.
Doporucili byste radeji neco jako Eheim PickUp nebo cerpaci hlavu a biomolitan?
pokud eheim tak ktery? stale jsou v prodeji snad tri varianty
pokud cerpaci hlavu tak jaka bude nejvhodnejsi pro muj objem (tak abych mohl filtraci pouzivat i v pripade zvetseni akvaria v budoucnu na cca 50 - 60 litru
a pokud cerpaci hlavu jakou velikost biomolitanu kdyz akvarium ma 26cm na vysku a substrat cca 5cm? nevim zda se kostka smi dotykat spodni stranou substratu nebo musi byt nad.
predem dik za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 14:23 Muž Tomson [1]
Mte nekdo skusenost Aquael fat 4 jaky ma skutecny prikon,,?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 12:36 Muž Legioix [574] Re: Viggen
Já bych z těchto dvou nebral ani jeden a dal bych tam čerpací hlavu Atman AT-202 + kostku molitanu 10x10x24. Levnější a účinější řešení.

A nebo přidal a koupil rovnou už vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 12:35 R Muž Silent [5949] Re: Viggen
Já bych byl rozhodně pro Eheim, ale spíše než Aquaball bych pořídíl biopower. Tetra easy crystal je sice technicky dobře provedený filtr, ale systém filtrace se mi nejeví zrovna jako nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 12:29 Viggen
Ahoj, poradite? Mam 126 litru akva, který filtr mám dat EHEIM vnitřní filtr Aquaball 130 nebo tetratec easy crystal box 600?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 22:57 Muž Legioix [574] Re: paja66
Na tolik ryb nebude ani jeden z nich stačit. Co použít nějaký závěsný? A nebo: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 22:54 Muž paja66 [11] – Vhodný tichý filtr do 180l akvária
Ve 180 l akváriu mám cca 100 měsíčních skalárek, nyní jsou vysoké okolo 2 cm. Původně jsem na filtrování koupil vnitřní čerpací hlavu Hailea PT-700 s velkým molitanem, ale nejsem s ní spokojený. Je hlučná a celkově nefiltruje dobře. Protože je akvárium umístěné v obývacím pokoji, potřebuji, aby byl filtr co nejtišší, ale zároveň kvůli množství rybek potřebuji co nejvýkonnější. Je mi jasný, že pořádný vnější filtr by byl nejlepší, ale na něj nemám prostor. Zvažuji vnitřní filtr Eheim Biopower 200 popř. Eheim Aquaball 180. Máte s nimi zkušenosti, myslíte, že je to dobrá volba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 10:26 Muž sasula [274] Re: Heimdall
důležité je pod hladinou... a to i to G by bylo pod hladinou... čím níže tím lépe, s tím souhlasím.ale zase né moc hluboko...
externí filtr vedle nádrže bude vždy blbý nápad. jedině pokud by byla třeba metr hluboká, to by mohl být i vedle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 02:21 Muž j0hny [86] Re: odikcz
Su to jedne z najtichsich filtrov. Ale musis mat stastie na kus. Jediny zdroj hluku pri vsetkych filtroch je nevyvazeny vibrujuci rotor. A aquaely maju rotor tak malinky ze moc nehadze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 01:17 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Já bych řekl, že to bude nehlučný. Nemá se tam kde držet vzduch a ani tam není nic co by rezonovalo, protože je čerpadlo na hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 00:54 Muž odikcz [114] Re: Legioix
No, psali, že ty plasty jsou naprd: praská to a blbě těsní ... ale všechno to byly jiný filtry a několik let zpátky ... + by mě samozřejmě zajímala hlučnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 00:36 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Já bych se toho nebál. Je to tak jednoduchý, že se na tom snad nemůže nic po**** ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=3001