Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 88 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:41 Muž Devalt [12] - AmerikaRe: romant
nedávno jsem jí ukořistil :-D díky za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:38 R Muž romant [27987] Re: Devalt
Jistě to je zn. ideál, o tom, že máš ještě jednu hlavu jsem nemohl tušit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:34 Muž Devalt [12] - AmerikaRe: romant
mám jeětě aqua clear powerhead což je taky čerpací hlava, co takhle dát novou kostku na něj a nechat je nějakou dobu běžet oba ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 08:40 R Muž romant [27987] Re: Devalt
Osobně bych ponechal ten aquael, což je toliko hojně používaná čerpací hlava s kostkou biomolitanu. Jedině by se dalo uvažovat o použití o kapánek větší té kostky www.akva-exo.cz/… , přiznávám že rozměr toho stávajícího molitanu neznám, tak to porovnej a uvidíš. Jenom pamatuj, kdyby jsi tu kostku měnil za jinou, že se tou výměnou oslabí množství nitrifikačních bakterií, takže po výměně bude nutný častěji měnit vodu, skoro nekrmit, dno neodkalovat, neb bude sloužit jako záložní filtr. Co je možný udělat, že se vypere ve vodě ten stávající a v tý samý vodě promačkat a trochu zašpinit tu novou, čímž se tzv. trochu naočkuje nitrifikačníma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 02:42 Muž Devalt [12] - Amerika – filtrace
Pořád mám dilema. je lepší si nechat stávajíci filtraci aquael PAT MINI nebo si koupit aqua clear 20 ? chtěl bych docílit co nejčistější vody (54 l akva). Nebo mi prosím doporučte jinou alternativu(z vlastní zkušenosti nejlépe).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:57 R Muž romant [27987] Re: michala
Ne zcela, neb dno je již nitrifikačníma bakteriema osídleno, takže přidání dalšího písku není tak razantní zásah, jako třeba ta výměna filtru, nebo celýho dna. Počkej s tím aspoň týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:54 Žena michala [0] Re: romant
děkuju, určitě si to budu pamatovat... chtěla bych tam přidat ještě písek, ale to bude zase akvárko čerstvý že??? hmm mám ho tam asi málo... pak nasadím další rostliny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Aha, neměl jsem zcela správnou představu o tom, jak dlouho jednotlivé fáze trvají. To je moc užitečné do budoucna vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:50 R Muž romant [27987] Re: michala
Ano, máš to správně a to včetně té rostliny. ;-) Teď jenom nepodceň ty výměny vody, starej filtr už nikam nevracej, už je dost pozdě a pamatuj si to pro příště. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:46 Žena michala [0]
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:45 Žena michala [0] Re: replikant33
ano je ta trubičku kratčí o 2-3 cm než molitan a jsou v ní dírky a je až skoro uspodku molitanu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:39 R Muž romant [27987] Re: michalt
Ty dvě hoďky mám odzkoušený, stačí když je filtrační médium kde jsou nitrifikanční bakterie mokrý(vlhký) a dá se bezrizikově znovuzprovoznit. Ideál je nechat ho ve vodě kde, když není filtr v provozu se bakterie po hodině přestávají množit a cca po třech hodinách ustává proces nitrifikace a posléze je takovej hluchej čas do cca 12 hodin po odstavení začíná hnilobný proces. Mám odkoušeno, že i po vyndání z vody ty dvě hoďky nedojde k žádné újmě a znovuzprovoznění znamená plnohodnotnou funkci filtru. To jenom na dovysvětlenou, neb před tím jsem neměl moc času a byl jsem citován, tak to vysvětluji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
Ještě bych si dovolil poznámku, abych zamezil případné kreativní interpretaci od někoho, kdo to náhodou bude třeba někdy v budoucnu číst:

Když nitrifikační bakterie ve filtru nepřežijí několikahodinový pobyt na čerstvém vzduchu a zůstanou tam jejich zbytky, může se takový filtr stát toxickým. Takže po několika hodinách od jeho vyřazení z provozu se už neoplatí zkoušet, jestli jeho opětovné zprovoznění "něčemu alespoň trochu" pomůže. Může pomoct už jen živočichům na opačný břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:19 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: michala
ješte k tomu filtru nejsem si jistej zda bude fungovat na 100% protže to na čem je nasazany by mnělo byt asi jen o 2-3cm kratší než molitan ... takova trubička musí vní bít spousta děr nebo dražky tak aby čerpadlo nasavalo vodu přez celou plochu molitanu, pokud maš zasunuto jen třeba 3cm bude využivat jen malou čast molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2014 15:56 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michala
Kvůli nitrifikačním bakteriím, které by mohly být uvnitř starého filtru. Ty jsou potřebné pro správnou funkci nového biofiltru. Ve Tvém starém filtru snad nějaké jsou (byly) a když několik týdnů poběží oba filtry souběžně (starý a nový) ve stejné nádrži, ulehčí a zrychlí se množení těchto bakterií v novém filtru.

Jenže tyto bakterie na vzduchu moc dlouho nepřežijí. Podle toho, co psal Romant, přežijí bez vody zhruba dvě hodiny, pak se filtr biologicky znehodnocuje. Tak proto.

Bylo by dobré přečíst si co nejvíc článků z tohoto webu (sekce Články - Začátky s akvaristikou), aby sis mechanismy v akváriu co nejdřív objasnila. Jde o to, že když se naučíš věci dělat "správně" už od začátku, nebudeš mít s akváriem víc nutné práce, než Ti bude milé, rostlinky i rybky budou spokojené a budeš z toho mít opravdu radost. Jenže když začneš něco dělat bez základní znalosti toho, co jak funguje a co k čemu je, bude víc práce než radosti a rybkám se pak v takovém akváriu taky nebude moc líbit. Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 15:41 Žena michala [0] Re: romant
proč zpět?? jo je určitě venku víc jak 2 hodiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 14:19 R Muž romant [27987] Re: michala
Pokud je venku cca 2 hodiny, tak ho dej zpět, jinak ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 14:09 Žena michala [0] Re: romant
ne není vyhozenej,ani umytej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 13:12 R Muž romant [27987] Re: michala
Špatně. Takže denně měnit 1/3 vody min. týden, skoro nekrmit a odkalit trochu bordelu ze dna a v tom bordelu pořádně vymáchat ten zelenej biomolitan a dát nazpět, na špínu nedbej, ona se usadí. Další týden vodu měnit obden.
Edit: Jak dlouho je ten starej filtr pryč a není už vyhozenej v popelnici, nebo umytej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 13:10 Žena michala [0] Re: romant
kus za kus
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 13:10 Muž dudak [1885] Re: Designer
za dva měsíce by ti měla obrůst kořen kolem dokola, stačí chytnout nití, gumičkou, vlascem, drátkem nebo jen za nějakej výstupek zašprajcnout. filtr dát na tolik, aby byl proud v akváriu akorát - ideální, když se mírně hýbe celá hladina, žádný velký vlnobití
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 13:09 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michala
No...průtok by měl být takový, aby se objem nádrže přečerpal zhruba 2-3 krát za hodinu, ale to se asi tak snadno neodhadne. Nechal bych to zhruba na 1/4 otevřeno. Přibližně.

A nebo, ještě lepší by bylo, kdybys na výstup z filtru nasadila ten díl, který má to ohebné kolínko a za ním trysku, která se dá nasměřovat. Tu bych pak namířil k hladině a průtok bych nastavil tak, aby se hladina mírně hýbala a aby výtok z filtru na ní vytvořil takový oblouček/kopeček. Žádná vířivka, ale aby tam bylo nějaké znatelné proudění. Jen tak odhadem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 13:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michala
Nekdy se chyta dost dlouho, takze ja ji pridelal gumickou, gumicka ve vode za nejaky cas praskla (rekneme 2 az 3 mesice), a rostlina byla zase volna. Takze jsem ji nakonec do toho korenu sprajcnul jak se povedlo aby drzela sama (jeste ze je koren trosku clenitejsi) a nakonec se chytla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 13:04 R Muž romant [27987] Re: michala
Měnila jsi kus za kus, nebo tam máš momentálně oba dva filtry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 13:00 Žena michala [0] Re: dudak
tkaže ji můžu přichytit třeba nití na kořen?? jinak děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:59 Žena michala [0] Re: michalt
aháá, tak prot to asi nešlo na to narazit.. :-) a mám mít průtok na minimum ?? u hlavy atman 200??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michala
Jo, dobře, že jsi ten košíček odstranila. Jestli se nepletu, používá se, když čerpadlo běží bez molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:48 Žena michala [0] Re: michala
Fotka k příspěvku ale musela jsem z toho vyndat tohle... viděla jsem na jedné fotce toho filtru ze to tam není... ale to je asi blbost ze??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:47 Žena michala [0] Re: replikant33
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:43 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: michala
vic. skus to trochu nařiznout nebo nastřihnout at to je tam naražené až po tu halvu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2014 12:42 Muž dudak [1885] Re: michala
tohle už vypadá líp, ale neodpustím si poznámku k tý kytce vedle, máš ji špatně zasazenou, Microsorium rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus se většinou jen přichytává ke kořenům nebo kamenům, když už ji chceš mít ve dně, musí být oddenek nad ním, v substrátu jinak ti uhnije. jinak ten molitan tam naraž co to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:37 Žena michala [0] Re: michala
ale je to v té trubičce jen položený, není to na pevno.. tu průhlednou trubičku jsem trošku víc zarazila do toho molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:35 Žena michala [0] Re: michala
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:34 Žena michala [0] Re: replikant33
v tom molitanu byla díra a pruhledná trubička.. na to jsem jen položila tu hlavu.. ta trubička z toho molitanu má být na tom naražená??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:25 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: michala
bylo k tomu nejaké prodloužení ? do molitanu musiš udelat diru a trubičku tam nasunout na maximun podle fotky bych řekl že to maš na tom jen položene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:21 Žena michala [0] Re: michala
hlava atman at-200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:21 Žena michala [0] Re: replikant33
myslím že je kratší :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:19 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: michala
nikdo ji tam nemá protože to je pak hlučné, ja tedna nevim přesne co je to za halvu ale pořad si myslim že by tam mnel byt molitan vic naraženy.. ta trubička na které je molitam je jak dlouha stejně jak molitan ? kratší nebo delší ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:16 Žena michala [0] Re: sasula
tak že tam ta hadička být musí?? já jen že jsem viděla že ji tam většinou nikdo nemá... tak nevíím.. a nemělo by to být víc pod vodou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2014 12:14 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: michala
ne nemusi , pokud tam maš připojku na ni tak ji použiješ až když by jsi nutně potřevboval vzduchovat, když by ryby lapali po dechu u hladiny nebo tak jinak tam byt nemusi ,, jinak je dobré aby proud vody ktery vychazi z filtru mirně čeřil hladinu, ikdyž jak se tak divam na to foto tak by jsi tam musel dát asi nejaky kolinko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:13 Muž sasula [274] Re: michala
pokud chces aby vzduchoval, tak ano,
pokud nechces, tak musi...

z logiky veci se ten vzduch pod tu hladinu musi nejak dostat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:10 Žena michala [0]
ono to nejde víc narazit, ta hadička tam být nemusí ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:08 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: michala
možna bych ten molitam vic narazil nahoru k filtr. hlavě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:06 Muž sasula [274] Re: michala
když tam neni na vystup pripojena hadicka co jde nad hladinu tak ani bublinky jit nemohou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:56 Žena michala [0]
Fotka k příspěvku prosím vás mám to správně?? mám to úplně na minimum (54l), je to normální že tam nejsou bublinky??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 21:58 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Scilla
Já měl dva externí filtry Tetra a na oba nemůžu říct křivého slova.Velmi tiché,funkční.Taky doporučuju ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:45 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: glpetr
Jo tyhle recenze jsem si četla, ale na netu se píše kolikrát takových věcí, že mám raději info z více zdrojů pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:43 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: sasula
Tak díky :-) , už jsem se bála, že tu budete horovat jen pro ty nejdražší Eheimy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 20:52 Muž sasula [274] Re: Scilla
ten doporucuji... provozuju 3 tyhle kousky a spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:05 Muž glpetr [69] Re: Scilla

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [88] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4351