Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 19:07 Muž _Rob_ [80] Re: gabinka632
Já bych se být tebou přiklonil k externí filtraci v tomto případě. Než takovým způsobem vrtat do akvária.

Externí filtry nejsou takové zlo, riziko samozřejmě je (voda běhá vně akvária) :) ale při poctivé údržbě je velmi nepravděpodobné, že se něco stane. A jak píše 4Sima, Tetra 1200 je za ty peníze slušná obluda co se týče objemu. Při každém rozdělání pořádně vyčistit hlavu filtru a kanálky uvnitř (dnes je na výběr velké množství a velikostí všelijakých kartáčů atd.), osu a těsnění včetně těsnění na ventilovém segmentu mazat vazelínou (akvaristickou) a je to na 99,9% cajk palec vše ovšem záleží teď na tobě jak se rozhodneš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 16:47 Muž 4Sima [1897] Re: gabinka632
Vrátit vnitřní bioflow filtr by šlo pokud ti tam nezasahuje dekorace - kořeny, kameny. Eventuálně bys musela oželet nějakou kytku co v tom rohu máš. Kdyby jsi ten roh měla vhodný k vrácení starého filtru, odpusť vodu a pak by to chtělo nějaký kus plastu do elka, vrazit ho do dna, aby se ti nesesunulo dno až budeš odebírat písek pak dát filtr a upravit to. Nebo holt ten exterák.
Edit: Jinak ta tetra 1200 má opravdu velký objem filtrační hmoty a byl by naddimenzovaný na Rio 180.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 16:34 Muž Shimi [683] Re: gabinka632
Otázka za milion. Když už jsi ho vyřízla a celé akva máš uzpůsobené k vnější filtraci, tak už bych asi zůstal u vnější filtrace. Tetra Tec EX 1200 Plus by nemusela být špatná volba v poměru cena/kvalita. Kolegyně z práce ho má doma s akváriem Aquatlantis Style 100 (160 litrů) a je maximálně spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 15:59 Žena gabinka632 [14] Re: Shimi
Rozumím. A co bys mi doporučila za filtr? Mám tu vytažený starý bioflow, ale dát ho tam bude vyžadovat zásah do dna, kytek a dekorací... Dopučil bys ho tam vrátit, nebo vybrat jiný z těch, co jsem napsala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 15:47 Muž Shimi [683] Re: gabinka632
"15 12-ti litrových kbelíků" je 180 litrů, to je z logiky věci přeci nesmysl. A pokud byl ten kbelík pokaždé jinak naplněný, tak je to jako hádat z křišťálové koule, to jsou všechno hausnumera. OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 15:33 Žena gabinka632 [14] Re: 4Sima
Tak jsem ho vytáhla z krabice, ale teď přemýšlím, jak ho tam vrátit, aniž bych musela překopat půlku akvária... To bude oříšek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 15:30 Žena gabinka632 [14] Re: Shimi
Aha, díky. Počítala jsem to podle toho, že jsem tam při zakládání vč. všech dekorací, co tam jsou, nalila 15 12-ti litrových kbelíků vody, tak jsem myslela, že se počítá, kolik vody jsem tam nalila... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2021 15:23 Muž Shimi [683] Re: gabinka632
Jen jedna malá technická. Rio 180 má rozměry samotného akvária 100x40x45 = 180 litrů, ona tam ta číslovka v názvu není jen tak pro srandu králíkům a pokud ho plníš po rysku, která je na pravé straně mezi sklem a krytem, tak má samotné akvárko čistý objem nějakých 157 litrů. Znovu opakuji, samotné akvárko, bez písku, dekorací, kořenů, atd. Tzn., že reálně bude mít něco kolem 120 litrů vody. Jenom dno zabere +/- 20 litrů, ta hromada kamenů co tam máš je dalších minimálně 10 litrů, atd. Takže já bych to s těmi filtračními výkony zase tak nehrotil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 14:35 Muž 4Sima [1897] Re: gabinka632
Nebál bych se ho dát zpět. Hodně lidí na ty vnitřní filtry od Juwelu jede a nemají problém. Můžeš zkouknout prezentace. Posílit ho můžeš druhým externím nebo vnitřním (pokud by nevadil vzhled) vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 14:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: gabinka632
Fluval U4 mám a v reálu je to filtr jen na mechanickou filtraci. Na biologickou má moc malý objem. Ale v kombinaci s externím skleněným filtrem s malým průtokem super, obzvláště u ryb, které bagrují ve dně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 14:11 Žena gabinka632 [14] Re: 4Sima
Měla jsem v Riu 180 původní filtr, ale ten jsem vyřezala a vyměnila za vnější filtr. Mám ho schovaný na půdě, myslíte, že ho mám vrátit zpátky? Nebyl špatný, ale taky to nebyla žádná sláva... Než jsem ho vyměnila, tak jsem pročítala články a většinou se vyzdvihovalo, že je nejlepší co nějvětší objem náplní a vnější filtr... Akorát jsem teda nevybrala moc šťasně. :-( Daly byste teda vnitřní filtr? Třeba některý z těchto?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Mám čistý objem 150 l. Bude ten objem filtračních médií stačit?
Mám teď ve filtru cca 2l Matrixu, ten se tam nevleze...
EDIT: A ještě jsem našla tento:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Akorát je prý hodně silný, tak jestli nevybrat slabší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 13:47 Muž Shimi [683] Re: 4Sima
Přesně tak, právě proto mě zarazilo to slovíčko nekompromisní. Na těch filtrech není nekompromisního vůbec nic, jsou to naprosto tuctové filtry, tak jako všechny ostatní včetně Oase (osobní zkušenost). A s vnitřními filtry samozřejmě jednoznačný souhlas, propaguju je kde se dá a sám je používám k naprosté spokojenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 13:31 Muž 4Sima [1897] Re: Shimi
Tak problematické jsou všechny externí filtry. Ono kolik se prodá Aquael filtrů oproti např. JBL. Tím je nechci hanit, ale moc lidí je nemá. Podobné to je s těmi Sunsun, prodá se jich nejvíc, jsou levné a když trochu hapruje kontrola na výstupu v kombinaci s kvalitou, je logické, že lidi na ně budou nadávat. Já osobně mám nejraději filtr vevnitř, nejlíp přepážka a hodně filtrační hmoty. Co se zde pohybuju a i z okolí slyšel jsem o problémech s Tetrou, JBL i Eheimem. A to nezmiňuju Aqua nova apod. značky. Problémy s nimi budou z podstaty věci, je to jen kus plastu s čerpadlem. Pokud někdo použije sump s čerpadlem stojí ho to půlku peněz i nervů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2021 13:19 Muž Shimi [683] Re: 4Sima
Nekompromisní volba? No, o tom by se dalo polemizovat. Internet je plný informací o katastrofálním odvzdušňování těchto filtrů, netěsnostech ručních pump, fórovém zpracování, atd. Jen jeden příklad z mnoha:

JBL e1502 - výkon 1400 l/h - příkon 20 W - filtrační objem 8 litrů - cena 4250,-

AquaEl UltraMax 1500 - výkon 1500 l/h - příkon 15 W - filtrační objem 8,2 litru - cena 3925,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2021 12:44 Muž 4Sima [1897] Re: gabinka632
Určitě bych vyloučil Eheim experience 150 a Eccopro 2034,JBL e702 a i tu Tetru EX800. Největší objem a výkon má Tetra EX1200 plus - je tu k ní celé vlákno, kde máš popsané problémy a vůbec provoz. Fluval má dobré filtry, lidi na ně nenadávají. Dál JBL 902 bude tak lehce na hraně, ale má dobrý objem hmoty a i spotřebu a měl by ti stačit. Dal by se použít ještě Eheim 4+ 350, ale je už 4500Kč. Nekompromisní volbou kvalita, cena, výkon by mohl být JBL e1502, ale opět 4250 Kč. Nejvíc si lidi stěžují na snížení výkonu filtru po zajetí a zanešení. Pak možná je lepší zvolit výkonnější hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 12:41 Muž _Rob_ [80] Re: gabinka632
Ahoj ahoj , pokud chceš relativní ticho tak Tetru, ale jinak si vybrala velmi dobré filtry. Řídil bych se objemem filtrace. ;-) nevím jak ty ostatní, ale Tetra 1200 má 10 litrů, což je dost. Všechno to jsou vynikající filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2021 11:28 Žena gabinka632 [14] – Výběr nového filtru
Ahoj, budu muset koupit nový filtr místo Sunsun HW 702B, který je po půl roce na reklamaci a musím koupit nový. Sunsun už po této zkušenosti nechci,a chci vás poprosit o pomoc s výběrem, abych zase nešlápla vedle. :-( Dívala jsem se na následující:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nemůžu si teď dovolit zase nějaký extra drahý filtr, tak doufám, že se dá jít i tou zlatou střední cestou. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2021 09:20 Muž Filip58 [17] Re: nekdo
To jsem nezkoušel, ale filtr to podle mě nedělá, protože ta Tetra 800 ve 200 l není žádná turbína a kdybych ji ještě stáhl, byl by ten výkon hodně slabý. I ty nečistoty se jen tak volně vznáší a nejsou nějak hnány proudem filtru. Přijde mi, že to víří ryby, co se pohybují u dna - pancíci, ancík a akary hnědé, možná i ostatní ryby, když se proženou houštinou rostlin a ty zvířené nečistoty se vznáší, než se zase usadí a nebo část nasaje filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2021 04:40 Muž nekdo [355] Re: Filip58
No než hned kupovat další filtr - když stáhnete průtok té 800 na minimum, také létají nečistoty ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 20:40 Muž _Rob_ [80] Re: Filip58
Určitě to smysl dává mít dvě osmistovky od Tetry, protože tak jako tak bys musel koupit výkonnější a tím pádem dražší a byl bys +- na stejný ceně. Navíc můžeš každý filtr čistit na střídačku. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 20:27 Muž RAP [1553] Re: NHKG
Zkušení kolegové akvaristi....kolik skalár manacapur by jste osadili do akvária o rozměrech 180-190 délka x 60 výška x50 hloubka ? Uvažovaný jen skaláry plus nějaké sturisomy...Nějaký velký podlouhlý kořen,pár kamenů v pozadí echinodory amazoniky,nějakou valisnerku na hladinu a do popředí anubiasy a kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2021 20:02 Muž Filip58 [17] – Zvýšení výkonu
Ahoj, přemýšlím nad zvýšením výkonu filtrace. Mám ve 200 l Tetra Tec Ex 800 plus - dle výrobce pro nádrže 100 - 300 l, čerpadlo 790 l/h a v akva se mi pořád vznáší drobné nečistoty. Nic zásadního, řasa se nedělá, ale chtěl bych to poladit. Dočetl jsem se, že oproti doporučení výrobců je vhodné filtraci trochu naddimenzovat. Větší ekonomický i praktický smysl, než řešit případnou výměnu filtru a prodej stávajícího se ztrátou, mi asi dává koupit druhý stejný a nechat je běžet souběžně. Kromě výkonu jsem s tou Tetrou spokojený. Výkon by byl asi odpovídající, mají nízkou spotřebu a dva filtry mají asi i výhodu, když jeden odejde, druhý akva podrží. Co na to zkušenější? Dává to smysl nebo jít raději do výměny filtrace za výkonnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2021 06:35 Muž _Rob_ [80] Re: strappy
Ahoj, co třeba tenhle?

www.rostlinna-akvaria.cz/… :-)

Fluval je velmi dobrá značka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2021 21:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: strappy
Jaký typ akvária? Rostlinné? Hodně velkých ryb? Terče?
Pokud hotový výrobek, tak za mě JBL. Je lepší jak cenově dostupné Eheimy, akorát je potřeba řešit sání, které mají řešeno špatně (používám předfiltr z Eheimu). Při tom objemu bych to viděl na 2x JBL902, ale dost záleží na osádce akvária... Ale já bych si ten filtr nechal vlepit do akvária. Sice přijdeš o část objemu akvária, ale vyjde to levněji a riziko vytopení bytu je minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 21:23 Muž strappy [39] Re: vaclav
Bohužel to u mě bude nerealizovatelné i když skleněný komorový s čerpací hlavou by bylo nejlepší reseni ale rád bych komerční prodávaný filtr. Děkuji za pochopení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 21:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: strappy
Co skleněný pod akváriem nebo i vedle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 19:45 Muž strappy [39] – Dotaz
Ahoj,budu časem zařizovat akvárium cca 600 litrů. Jakou značku filtru cenově dostupnou by jste mi doporučili? Vždy jsem měl EHEIM na ten mít nebudu pri tomto objemu. Jaká je další cenově dostupná značka filtru? Sun sun ,jsou spolehlivé? Fluval? ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2021 05:44 Muž _Rob_ [80] Re: Maruu
Mít možnost použít jiná média je určitě dobře. Na druhou stranu jsou akvária, která fungují naprosto perfektně jen z kostkou molitanu a čerpadlem. Výběr je velký. :-)

Kdybych si měl vybrat na základě použití jiných médií beru bez debat AquaEl Turbo, má větší objem než biopower a aquaball a cena je taky úplně jinde, ale zase ten vzhled může odradit, Eheim je na pohled hezký filtr. Vše se dá však zamaskovat rostlinami atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2021 20:10 Muž chameleon [63] Re: Maruu
Kôš na ďalšie filtračné médiá má trošku drahší AquaEl Turbo 500 :)

www.invitalshop.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2021 19:55 Žena Maruu [0] Re: _Rob_
Dakujem za reakcie a rady, no este mi napada otazka...Aquael asi nema moznost ineho filtra ako molitanu, eheim filtre maju moznost okrem molitanu aj ine filtracne media, co si myslim ze je to fajn. Je lepsie mat aj ine filtracne naplne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2021 12:06 Muž _Rob_ [80] Re: Maruu
Ahoj, AquaEl Fan Filter 2 Plus odvede stejnou práci za poloviční cenu navíc vyndávání z akvária má nádoba přepad a nečistoty ti nenatečou z5 do akvária jako to má eheim. Zároveň mají slušné příslušenství včetně rampy atd. Můžeš se na něj kouknout třeba tě zaujme. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2021 04:12 Muž nekdo [355] Re: Maruu
Ten rohový určitě v nabídce je a jmenuje se aqua (60,160,200) ale osobně bych do něj nešel - vzhledem k filtračnímu objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2021 00:12 Muž vlka [3444] Re: Maruu
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Mají i rozstřikovací rampu, není nic slyšet, já jsem spokojen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2021 22:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Maruu
Aquaball nasává všemi koši, Biopower jen tím spodním a pak voda postupně prochází filtračními médii v těch dalších. Tu práci odvedou oba, i když každý trochu jinak. Koše z novějších verzí Aquaballu jdou nasadit na Biopower a naopak, čili i když jsou rozdílné, je možné je kombinovat. Nevím jestli se ti tam Biopower 200 vejde na výšku (ale dělá se i 160, která má o koš méně). Biopower je dražší a měl by být díky možnosti kombinovat různá filtrační média sofistikovanější, ale pokud ti jde jenom o mechanickou a biologickou filtraci, je to víceméně jedno. Biopower je šedý, Aquaball lahvově zelený, to taky možná při rozhodováni může hrát roli... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2021 20:39 Muž 1965 [35] Re: Maruu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 17:07 Žena Maruu [0] – Eheim aquaball vs. Biopower
Ahojte, hladam vhodny filter do nadrze Dennerle Cube 60l. Preferujem vnutorny filter zhladom na miesto kde sa bude nadrz nachadzat.Pozdavaju sa mi filtre od znacky Eheim. Chcela som rohovy ale ten uz nie je v ponuke. Vedeli by ste mi poradit ci vybrat Aquaball 130 alebo biopower 200. Nemam zial skusennost...
Vdaka za radu ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 09:25 Muž _Rob_ [80] Re: andrea94
Vzduchování není nutné pokud máš živé rostliny. Spíš je to jen dekorace a navíc to odvádí CO2 vyprodukované bakteriemi (rozkládají škodlivé látky na CO2 a další látky, které přijímají rostliny), takže by se dalo říct, že udělá více škody než užitku.

Nebo sehnat velmi jemný vzduchovací kamínek a nastavit to slabě na jemné bublinky. Rozhodně ne aby to bylo jako gejzír.

Filtr bych nechal běžet bez zásahu minimálně 3 týdny. Snaž se ho zbytečně nečistit a uvidíš že klesne i průtok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 09:17 Žena Drea94 [6] Re: _Rob_
Super, ďakujem, takže sa nemusím obávať že nie je dobrý :) a to vzduchovanie mi viete poradiť či mám pridať ešte? Mám doma aj dva druhy (také staršie) ale neviem či to tam mám pchať alebo nie hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 07:38 Muž _Rob_ [80] Re: andrea94
Ahoj, ASAP 700 je pro akvárium 150l ideální. Jestli ti přijde proud moc silný, tak filtr vysuň, tak aby byl těsně u hladiny nebo ho natoč víc ke stěně. ASAP se bohužel regulovat nedá, ale můžeš ke stávajícímu molitanu přidat ještě kousek filtrační vaty ta proud trochu zbrzdí.

A hlavní je samozřejmě počkat až se filtr "zajede" tzn. zanese a tím se průtok také sníží.

Chce to taky nějaké rostliny atd. ty také dělají proudu překážku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 00:08 Muž vlka [3444] Re: andrea94
Čauky, měl jsem ve své brutto ,,stodvanáctce,, Asap 500 a měnil jsem ho za Aquball 180 kvůli rozstřikovací rampě a regulaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2020 23:33 Žena Drea94 [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, máte niekto skúsenosti s vnútorným filtrom Aquael ASAP 700 (prípadne 500 alebo iná veľkosť ale tento druh)? Kúpila som ho pôvodne korytnačke do želvária ale rozhodla som sa ho dať do 150l akvária. Mám z neho ale zvláštny pocit a potrebujem aby ma niekto skúsenejší uistil že je ten filter vhodný. Mám pocit že vytvára v akváriu moc silný prúd a neviem či sa to dá regulovať alebo to je normálne (ešte som také veľké akvárium nemala) a tiež neviem či mám použiť ešte dodatočné vzduchovanie pre rybky keďže filter "fúka" v podstate len vodu. Prosím poraďte :-O

Prípadne ak nie je dobrý odporučte mi prosím nejaký kvalitný ale cenovo aby som neskrachovala, ďakujem stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2020 01:13 Muž _Rob_ [80] Re: 1965
Jo, mě to neříkej.. Taky nevím proč je to zrovna modrý nebo zelený sem viděl. Ale třeba černý se shání fakt špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2020 18:33 Muž Yirka [9126] Re: 1965
Však ony zase tak dlouho modré nezůstanou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 15:33 Muž 1965 [35] Re: _Rob_
Ty modré molitany ...ohavné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2020 15:55 Muž _Rob_ [80] Re: ter
Však v pohodě, většina vnitřních filtrů je relativně tichá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 15:28 Žena ter [49] Re: _Rob_
Nevim,mně připadají ty hlavy hlučné...taková rachtátka.Syn má akvaárko cca 1,5 metru od postele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2020 15:15 R Muž afc1886 [14682] Re: _Rob_
Teď se nebudu bavit o objemu, ale proč by nemělo stačit 250l/h do 50litrového akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 13:45 Muž _Rob_ [80] Re: 4Sima
No právě, je to relativně velký objem a zase tolik místa jako ty bedny to nezabírá. A jseš celkem svobodný co se týče výběru čerpadla. U filtru typu Biobox od Aquatlantis (měl sem Biobox 2) atd. je to už horší - někdy jsou fakt slabý a velikost celková vs média je bída. palec ale někde to určitě funguje to zpochybňovat nebudu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 13:40 Muž 4Sima [1897] Re: _Rob_
Ale jinak souhlas s čerpadlem a akvacitem. Lidmi je to nekdy podceňovaná osvědčená varianta!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 13:23 Muž 4Sima [1897] Re: _Rob_
Já ho mám ;-) . Je v pohodě, mám tam pytlík keramických válečků a kus akvacitu 10x10x15 cm. Pod čerpadlem mám ještě filtrační vatu. Dělají i větší cca. o 50 Kč dražší. petdiscont.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=401