Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 174 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:04 R Muž Silent [5949] Re: jalea
Lepší to samozřejmě je. Čím více hmoty tím méně čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:04 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: jelea
Úplně nejlepší by bylo,kdyby jsi měla možnost koupit ty filtry dva.
Měla by jsi to lepší než jeden e1500.
Hlavně i při čištění by jsi vždy vyčistila jen jeden,takže by jsi tolik nenarušila rovnováhu v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:01 Žena jalea [3] Re: Kuca
nebylo by lepší raději filtr naddimenzovat než ho mít na horní hranici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:55 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: jalea
Bude stačit e900.
Když do něj dáš kvalitní média.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:53 Žena jalea [3] Re: Kuca
koukala jsem taky na tento. Stačil by? Mají ještě jeden silnější www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:43 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: jalea
Jestli ti mohu poradit kup si JBL.
Jsou levné a oproti Atmanu mají lepší a kvalitnější konstrukci.
A hlavně mají hadicový modul,kterým se lehce odpojí hadice od filtru.
U Atmana se vše musí šroubovat,takže to trvá déle a je to pracnější.
Také se u něj hodně ser.. ventily,které po čase začnou protékat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:38 Žena jalea [3]
mám vyhlídlý tento. www.zoosmid.com/… Je tedy fakt že když už jsem ušetřila na akvárku, ušetřila na světlech-narazila jsem na elektru kde mě světlo 2x80W dodají za 1500 tak bych mohla investovat něco do nového filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 23:02 Žena jalea [3] – Re: Haimdol
mám právě možnost koupit starší Fluval 404,ale nejsem si jistá jestli by to bylo rozumné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 09:43 Muž Roby [17] – Re: jalea
A co třeba tento filtr od Tetry www.akva-tera.myeshop.cz/…. Myslím, že v poměru cena/výkon nemá konkurenci. Provozuji již 8 měsíců o třídu menší - sedmistovkou. Zatím nenastaly žádné problémy s netěsností atd. Je absolutně bezproblémový, zatím jsem ho nemusel vůbec čistit ani hadice mi nějak nezarůstají. A to ho provozuji na hrubém objemu akva 250l, což výrobce uvádí jako horní limit. Pouze v horním tácu jednou za šest týdnů vyměním rašelinový granulát a prohodím horní vložku z tenké bílé vaty, dále dolů se vůbec nehrabu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 00:13 R Muž Silent [5949] – Re: jalea
K uvedeným filtrům bych řekl asi tohle. Než starý typ Fluval 404 bych raději koupil novější 405. Filtr JBL CP e900 je na uvedený objem hraniční, když už tak typ JBL CP e1500. Atman CF 1200 je v této cenové třídě velmi slušný standard. Jedná se vlastně o kopie Eheimu professionel II, byť ne tak precisní, ale přesto funkční. Možností filtrů je samozřejmě více. IMHO nejlepší řešení by byl Eheim professionel 3. Ovšem záleží to na výši investice ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 00:04 Žena jalea [3] – Filtr pro 320l čistého objemu
Ahoj chtěla bych vás požádat o radu. čeká mě nové velké akvárko a s ním i nový filtr. Nějaké filtry mám vyhlédlé,ale přece jenom je lepší se zeptat kdo co má a jak co šlape. :-)
V úvahu zatím připadají tyto:
FLUVAL 404
www.akva-exo.cz/…
JBL CRISTAL PROFI e900
www.levnaakvaristika.cz/…
ATMAN CF-1200
www.zoosmid.com/…

Ale to není vůbec konečné řešení. Ráda si nechám poradit. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 16:49 Muž maxo [9] – Re: pavel.bartek
No odkedy je zapojeny tak som ho este neotvaral.Kazdopadne uz na pohlad je lepsia /cistejsia/ voda, skoncili riasy a rastliny idu ako dive. Ziadne ine zasahy do aqva som nerobil - takze asi pomohol. A to som si dovoli dat tercov a ty tiez prospievaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 16:46 pavel.bartek – Re: maxo
Tak snad budeš spokojen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 16:34 Muž maxo [9] – Re: pavel.bartek
U mna to bol darcek, takze co uz. Za tie dva mesiace zatial v pohode. Hlucnost neviem celkom posudit, lebo doposial som mal len vnutorne filtre. Co mam malu vyhradu k hadiciam-zdaju sa mi trochu tvrde. A naopak tie plastove trubky zasa akesi moc tenke. Ale zatial slape palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:32 pavel.bartek – Re: maxo
No a jak teda tobě funguje??Já se na něj také díval a nabyl jsem tehdy obavu aby po čase netekl nebo se brzo neporouchal,nevím,ale přijde mi to jako napodobenina ťamanů a náhradní díly asi také neseženeš.Raději jsem připlatil za kvalitu(jistotu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 14:25 Muž maxo [9] – Re: teleport
Tak tento filter vlastnim asi 2mesiace. Tiez som to tu riesil a dozvedel som sa ze vyrobca je cinska firma BOYU.V EU to predava talianska firma PRODAC a vraj vyrabaju aj pre SERU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:46 Muž Stenly [44] – Re: Haimdol
Certifikát CE ještě nemusí znamenat ten potřebný evropský. Soudruzi v Číně si udělali nápadně podobný a znamená China export a tento není platný v EU. Jinak kdo ví jak jim ty tubusy košů budou pasovat, takže by to UV mohlo zářit i jinam než má (to je ale polemika).
Taky bych pak nechtěl shánět novou lampu až tahle odejde. Ale.. každý strůjcem svého štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:41 R Muž Silent [5949] – Re: Stenly
Což o to. Vraždit bakterie ve filtru nebude, protože lampa je sice nekrytá, ale vede tubusem skrze jednotlivé koše. Přesto bych od takovéhoto výrobku dal ruce pryč. Sice napíšou, že má certifikát CE, ale známe to. Papír snese vše. A bezpochyby to bude šedý dovoz a s tím spojená nemožnost reklamace, případně nedostupnost náhradních dílů. On se při té ceně ani servis nevyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:36 Muž Stenly [44] – Re: teleport
Koukal jsem a ta UV lampa je tam nekrytá. Rozhodně ti bude "vraždit" užitečné bakterie, které se mají ve filtru usídlit. Proto se taky UV lampa dává až na výstup z filtru. Nadarmo se neříká "Nejsme tak bohatí, aby jsme si mohli kupovat levné věci." Přeji šťastnou ruku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:24 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: teleport
Jestli do toho půjdeš, tak dej pak vědět ..........
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 12:54 R Muž Silent [5949] – Re: V
Tak to mně za silně připomíná Sera fil bioactive. Evidentně mají stejný mustr :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 12:32 V – Re: teleport
Nápadně připomíná Tetratec EX...

Se svým Tetratec Ex 400 jsem spokojený, ale větší modely mívají obvykle trochu vyšší příkon, než srovnatelné třeba od Eheim. A 35 W udávaných u tohoto modelu je docela mazec. I když zase na druhou stranu při objemu 14,5 l to asi nebudeš používat k žádnému plivátku, takže v poměru ke světlům a topení by to i mohlo odpovídat.

UV málokdo potřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 12:21 Helmut – Re: teleport
nešel bych do toho, většinou je to cena na úkor kvality....mám např. špatné zkušenosti s Tetratec....lepší si připlatit, pokud to plánuješ mít déle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 12:18 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Tento filtr celkově působí čínsky a levně.
Ale jak hovoří Haimdol,může být i kvalitní a bezpečný.
Někde jsem ale četl,že filtr je dost hlučný!!
Osobně bych to raději netestoval.Otočil bych se spíše na značky Atman a Aquanova.
Gogle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 12:14 R Muž Silent [5949] – Re: teleport
Může makat dobře zrovna tak jako může být problémový. U těchto no name čínských filtrů je to loterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 12:05 Muž teleport [3] – Co říkáte na tento filtr ...
našel jsem na uakru tento filtr co na něj říkáte kdyby se naplnil náplněmi od eheimu tak by mohl makat dobře

aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 17:02 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Silurus
Jak už bylo psáno, je to většinou nanic. Při tvé litráži tohle sundej, nasaď rampu co k tomu je, dej jí tak 2-4 cm pod vodu, uškrť výkon na minimum a natoč šikmo vzhůru. Udělá se ti takový proud, který bude vystupovat pár mm nad úroveň hladiny. Tím minimalizuješ mixer efekt a okysličíš také dobře. Hodně zdaru s biopowerem, co se týče vnitřních filtrů pro menší akva nemá konkurenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Silurus
není, pokud mají ryby ve vodě dost kyslíku. Pokud budeš mít dostatek rostlin a nebudeš mít přerybněno tak by žádné problémy být neměly (stejně jako u vzduchování)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:27 Silurus – Re: 2lizard
Jsem si to myslel.Myslíte,že je to nutnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 04:50 Muž 2lizard [7] – Re: Silurus
Slouží k přisávání vzduchu. Taková náhrada za klasické vzduchování.
Ten čudlík nahoře slouží k regulaci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 02:22 Silurus – Re: Deathbull
Fotka k příspěvku Na co slouží tá hadička viz.obrázek.?Jaké je její využití?Něco mne napadá,ale raději se zeptám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 19:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Pavol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 18:39 švíco – Re: Pavol
Jestli chceš kvalitu, tak jednoznačně některý z Eheimů.
Např.:
www.akvaristik.eu/…

www.akvaristik.eu/…
nebo závěsný:

www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 18:23 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – Chcem dlhodobo tichy a vykonny filter do 45l
Aky by ste mi odporucili filter do 45litroveho akvarka s dobrym vykonom a tichou a dlohodobou prevadzkou?
totiz mam eckfilter dennerle nano (od 10l-40l) a nestaci......robi len maly pohyb vody a to mi nestaci.
ked som ho kupil tak bol dost tichy a bol som nadseny, ale asi po 4 mesiacoch zacal byt hlucnejsi.......
chcel by som vnutorny filter
na cene nezalezi....chcem kvalitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 11:52 R Muž Silent [5949] – Re: kmara
Bez problémů vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 11:41 Muž kmara [10] - Cichlidy
ZDravím chtěl bych se zeptat, jak dlouho můžu vypnout filtr při čištění akva. Může být třeba na hodinu vypnutý ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 07:24 JuraS – Re: Premda84
proč nechceš vnější filtr ? chápu tě, že "je široký". osobně jsem z akva vytahal maximum techniky aby zbyla "čistá" voda a téměř 10 cm široká roura v akva 100 lt je dost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 22:52 R Muž Silent [5949] – Re: Premda84
Aquaball nebo ještě lépe Biopower jsou vynikající vnitřní filtry. Nevím cos myslel tou poznámkou že ti vadí jak je "široký". Průměr těchto filtrů je 96mm což se mi nezdá moc ;-) . Jinak na 112 litrů bych doporučil typy Eheim Aquaball 130 nebo Eheim Biopower 160. Další možnost je například Fluval U3. Nebo nejlevnější a velmi dobré řešení bioakvacitová kostka a regulovatelné čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:38 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Výměna filtru - prosím o radu
Ahoj,
prosím Vás o radu - plánuji vyměnit stávající filtr který mě už přestává bavit ( Aquael Turbo 350 ) - celkem často se ucpává a musím jej skoro co dva dny čistit... a co jsem tak vyčetl tak jeden z nejlepších je asi Eheim Aquaball - trošku mi vadí jak je "široký" - je nějaká jiná volba - mám 112litrů - vnější filtr nechci..děkuji za rady ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 17:29 R Muž Silent [5949] – Re: Beruška1975
Jak píše Yirka. Je to nejekonomičtější a velmi účinné řešení. Jinak si myslím, že ty závěsné filtry, pokud jsou kvalitní, jsou též pro nádrže ve stojanech dobrá volba. Jsou samozřejmě i jiné možnosti to ale záleží na výši investice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2010 16:54 Muž Yirka [9123] – Re: Beruška1975
Do každého čerpadlo s kostkou molitanu a bude to zaručeně fungovat. Třeba Atman 200 by bylo vhodným řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 16:22 Beruška1975 – Re: Haimdol
Tak co doporučujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 11:12 R Muž Silent [5949] – Re: Beruška1975
Osobně centrální filtraci v takovémto případě nedoporučuji. U nádrží nad sebou by to bylo technologicky poměrně pracné a ne zrovna bezpečné. Stačí drobný problém v okruhu a nádrže můžou přetéci nehledě k možnému přenosu nemocí mezi nádržemi. Jde to sice provést, ale u takto malých nádrží je to zbytečně náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 10:31 Beruška1975 – Vnější fitr pro 2samosatná akva
Poraďte prosím, jaký mám zvolit filtrační systém pro 2samostatná 100l akva. Jsou umístěné v kovovém stojano nad sebou. fitrl by byl umístěn pod akva. V současnosti má každý samostatný závěsný, vnější filtr. Ale raději bych přešla na nový společný filtrační systém pro obě akva. Předem děkuji za jakoukoliv radu a zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2010 14:41 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Teď bych ale potřebovala aspoň čistou vodu...
Máte doma vodovod? Z něj by měla téct čistá voda. ;-)
Lepší než kdejaký superextrafiltr bude denní odkalení a výměna 10 l vody, než si pro ty tři závojnatky pořídíte adekvátní nádrž. :-)
(Holt, některé dárky jsou přímo "danajské"... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:24 Muž Rollcut [-1] – Re: romant
Tak děkuju..tohle mi docela pomohlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:18 R Muž romant [27987] – Re: Rollcut
Volil bych filtr s vyšším hodinovým výkonem. je třeba si ovědomit, že ona hodnota je udávána jako maximální a časem, jak bude filtr fungovat se bude jistě snižovat, tím jak je filtr zatěžován svojí činností. Jako optimální považuji trojnásobný výkon oproti objemu akvária. Většina filtrů je vybavena regulací a výkon se dá dle potřeby snižovat. Vyšší objem je lepší hlavně z hlediska účinnosti filtrace samotné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:10 R Muž romant [27987] – Re: Eva
Vzhledem k té rybí osádce bych rozhodně šel do toho Eheimu. Až bude větší akvo, tak se bude taky hodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:10 Muž Rollcut [-1]
Zdravím vás tu! :-) Mám takovou jednu technickou.. už mnohokrát sem tady (a i na jiných stránkách) četl, že optimální filtr je takový, který dokáže svým výkonem přečerpat objem akvária za jednu hodinu. To znamená, že muj Atman At-f301, který má na štítku napsáno Q.Max l/h 200 dokáže spolehlivě a dostatečně udržovat 200l akvátium?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:05 Eva – Re: švíco
Tak to moc děkuju. Takže při snížení na minimum, to může být i v tomhle akváriu?A jak by to bylo pro teď (30l) s hlučností?A ještě můžu se zeptat na tenhle "Aqua Clear vnější 20"? Cenově vychází na stejno, jen mi víc uklidňuje, že je to pro objem akvárií 18-76l.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [174] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=8651