Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:04 Muž LeRi [315] Re: ctibum
A o tom to celé je www.profiplants.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:00 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Šmejd u kterého garantuje záruční i po záruční servis? Takový obchod by vedl jen blázen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2017 22:54 R Muž ctibum [6895] Re: LeRi
Koukni např. sem www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2017 22:49 R Muž Anthrax [4751] Re: LeRi
LeRi napsal: Ale hlavně si nemyslím že by nesčetně renomovaných eschopu a kamenných prodejen po celém světě prodávalo SunSun s vědomím že je to šmejd a pohlednou se jim reklamace

I ty nejrenomovanější e-shopy a obchody prodávají ty největší šmejdy a nesmysly. Neříkám, že je to případ toho SunSunu ale, ten argument, že renomovaný obchod neprodá šmejd mi příjde trochu divnej. ;-) Vem si třeba firmy Tetra a Sera, které jsou považovány za lepší značky, taky v jejich sortimentu najdeš blbosti a šméčka. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 22:22 Muž LeRi [315] – Filtr
Moje reakce směřovala hlavně na to že zde někdo odrazuje od koupě výrobku který zjevně neviděl ani na vlastní oči a naopak tu vyzdvihuje značky které mají hlavně lepší PR, ano SunSun mám ,viděl jsem i jiné filtry a upřímně řečeno neshledal jsem u těch tzv renomovaných značek žádnou přidanou hodnotu krom vyšší ceny, ano čas ukáže ale co je to? Že se mi SunSun rozbije o rok dřív než Eheim nebo JBL které jsou o dost dražší? Ale hlavně si nemyslím že by nesčetně renomovaných eschopu a kamenných prodejen po celém světě prodávalo SunSun s vědomím že je to šmejd a pohlednou se jim reklamace ;-) Mimo jiné na youtube je plno příspěvků spokojených uživatelů této značky z celého světa. ;-) PS: už dávno není pravda že v číně vyrábějí jen šmejdy , je načase si to uvědomit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 21:28 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Filter
Moc dobra debata o filtrami o znackach JBL , EHEIM , sunsun. dalsie vonkajsie filtre kde ta skutocnost a firmach ktore dodavaju pre zakaznikov tu je riesenie ako lusk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2017 19:57 Muž O.Tom [439]
Že je SunSun mokrý znamená, že děti plakaly, když jej montovaly... černý humor :)

SunSun znám roky jen z internetu, naživo jsem jej nikdy neviděl.
Měl jsem tu možnost si "osahat" Atmany, AquaNova, Fluval, EHEIM, Tetra, JBL.
A ani jeden z nich není dokonalý :)
Čína je vesměs kopie a mnohdy pochybné kvality... těch "značek" jsou na internetu desítky.
Pokud srovnám třeba EHEIM a AquaNova, tak EHEIMu vydrží těsnění při správné údržbě +-8 let, pak některá stačí otočit a jede se dalších 8 let. Když to u AquaNova se většina začala rozpadat po +-3 letech. A kdo ví, kolik z toho na nás vyleze ftalátů a jiných škodlivých látek...

O EHEIMu se říká, že je to špička... no, kvalitou materiálu určitě, ale v konstrukčních návrzích mají slabá místa jako ostatní. Většina asi zná praskající adaptéry hadic u Prof 3, praskající spony u série ECCO, atd
A EHEIM mě vyloženě naštva se svou poslední "novou" řadou Prof 4+...
Co je tam nového ? Slabé konstrukční místo v hadicovém adaptéru zůstalo a přidali extender, kdy se jeho použitím filtr degraduje na pouhé čerpadlo vody...

No.. na téma filtrů by se toho dalo napsat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 19:10 Muž Fuchs [169] Re: Maq
Žádný filtr dobrý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2017 19:09 Maq Re: Fuchs
Pokud jde o filtry, nejlevnější rady Ti dá Jirka Ščobák. Nabeton! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 19:01 Maq Re: ctibum
Je to tak. Tohle je obvyklý model: všechna "chytrá" práce se udělá v Americe apod. a do Číny se deponuje ta sériová dřina podle návodu.
Ale čínská "hloupost" není univerzální, není spolehlivá, oni už taky začínají leccos chápat. A znám případy, kdy to funguje i naopak! Čínská firma, nechá si v Kalifornii vyprojektovat model, a doma si to pak vyrábí. A je to špička.
=
Nemám na tento konkrétní případ žádný vyhraněný názor. Vcelku souhlasím, že originál Eheim, JBL nebo Fluval jsou důvěryhodnější, přestože se taky montují v Číně. Ale netvrdil bych s jistotou, že Sunsun musí být šmejd, u Číňanů jeden nikdy neví...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:54 Muž Kubaa [718] Re: LeRi
Popravdě řečeno, kontrola kvality ve stylu namočíme to a pošleme zákazníkovi mokré, ve mě tedy moc velkou důvěru nevzbuzuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:53 Muž Fuchs [169] Re: Maq
Toto se vykládalo i o aquanova, že eheim prodel licenci na první generaci profesional. Eheim by nikdy takové zvěrstvo nepustil na trh, už vůbec né v takové kvalitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LeRi
JBL taky někdy chodí mokré, ale všechny asi ne. Eheim má taky krámy, můžu potvrdit.
O špatném Sunsunu jsem ještě neslyšel, ale dej tomu nějaký čas, až je bude mít víc lidí delší dobu. Dost jsem slyšel a dočetl se Aquanovách a to jich moc lidí co znám nemá. Kamarádovi přes Aquanovu vyteklo z akvária asi 400 litrů, údajně kolem kablíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2017 18:49 Muž Fuchs [169] Re: LeRi
Tak ze sunsun přímou zkušenost nemám ale třeba s aqua nova jo a vím že už nikdy. Hlučné, tvrdé nekvalitní plasty a náplně uplně na nic. Koupil jsem aquanova za 1700,- plus náplně 2000,- plus sací trubky a výtlačné pač origo byly krátké a byl jsem na 4500,- pak se mě podělal rotor. Naštval jsem se a koupil eheim a filtr jede 2 roky bez zaváháni, je tak tichý že se chodím dívat jestli vubec jede. Kdybych tenkrát dal na místního guru romant tak jsem ušetřil 4500,- takhle mě to stálo nervy, čas, peníze a co mě asi štvalo nejvíce, že jsem znovu zabíhal akva. A měl jsem tam terčáky super pocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2017 18:47 R Muž ctibum [6895] Re: Maq, LeRi
Takhle to tam funguje. Jenže víš co, jak a na čem vyrábí, ale už nevíš z čeho... Není plast jako plast, kov jako kov, silikon jako silikon atd. atd... O výstupní kontrole nemluvě, čínský oko a mozek jsou jiný, než německý a i když je to mokrý, tak to neznamená, že když to prošlo u Číňana, že by to prošlo u Němce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:36 Muž LeRi [315] Re: Kubaa
Kontrolou kvality ? A výš že každý filtr Sun Sun ti přijde domů mokrý (jako mě) protože každý kontrolují, to jsem o Eheimu neslyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:34 Maq Re: LeRi, Kubaa
Slyšel jsem jen drby... posuďte sami.
Je to prý fabrika, kde si nechává dělat filtry JBL a někdo z Ameriky (jestli je to Hagen, to nevím). Ta fabrika to dělá tak, jak to zákazníci chtějí. Vercajk na to mají, všechno se museli naučit. No a někoho "poblíž" napadlo, že by mohl stvořit čínskou firmu, která si ve stejné fabrice bude objednávat výrobu "echt čínských" filtrů, takového hybrida mezi tím, co se kluci naučili při výrobě těch německých a amerických. A pojmenovali to Sunsun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2017 18:30 Muž Kubaa [718] Re: LeRi
Jistý si nejsem (i když mám pocit, že top řada se stále vyrábí v Německu), ale i kdyby, je rozdíl mezi "čínou“ a německou firmou s německým vývojem, německou kontrolou kvality a vyrobou v Číně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:26 Muž LeRi [315] Re: Kubaa
Jsi si jistý že si Eheim nenechává vyrábět filtry v továrně SunSun ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:22 Muž Kubaa [718] Re: LeRi
Tak zrovna např. Eheim je zavedená a prověřená německá značka. Sunsun je echt Čína. Světlo si klidně koupím z Číny. Ale filtr, který může zabít ryby nebo vytopit sousedy třeba já raději ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:12 Muž LeRi [315] Re: Fuchs
Co se ti nezdá na filtrech Sunsun máš zkušenosti? Zde na fóru si můžeš přečíst spoustu negativních zkušeností s filtry od firem Tetra,JBL,Eheim mimo jiné výroba bude také zřejmě v číně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2017 14:53 Muž Fuchs [169] Re: Januk17
Já jen nemám rád tady ty čínské pokusy. Jde o to že ta šance, že se něco vytentuje a vytečeti do bytu 200l vody je poněkud velká. Takže bych šel do JBL e901 když to vydělím dvěma tj. 450l/h v akva más reálně 160l vody tak to za hodinu otočíš cca 3x a to je úplně dostačující. Toď můj názor. Jen o průtoku to není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 13:15 LukasVonMauthCZ Re: Januk17
Také jsem na 200 litrový akvarium objednal TetraTec EX 1200 Plus, dneska přišel, tak se těším na večerní zapojování... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 12:56 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Filter
Ja som rozhodol na filter tetra EX 1200 PLUS. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 11:26 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Filter
filter sunsun HW-703a mam prietok vody je 1500 l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 11:24 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FilipF
Hrncové filtry jdou po zajetí na polovinu až třetinu výkonu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 11:10 FilipF – Tak zase změna :-)
Tak vidím, že mnou vybrané filtry moc dobře zhodnoceny nebyly. Můj strop je takový, že za filtr včetně náplní dám max 3500, raději méně. Eheim 3 a 4 jsou tady odepsané. Takže vracím se k původní myšlence - JBL e902 a nebo Tetra Tec EX 800 Plus. U Tetry je výhoda v ceně. I když si ji vysypu Siporaxem/Substratem Pro, tak jsem níž než e902 - asi kvalitnější. Vtip je v tom, že nevím, zda budou stačit - oba mají průtok pod doporučených 1000 litrů/h. Je to skutečně tak málo? Případně ještě horké želízko, na které jsem včera koukal na youtube - Fluval 306 = cenově mezi výše zmíněnými, průtok přes 1000 l/h...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 09:54 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Filter
mam od uzivatela LeRi Tak co chceš? Výkonem by ti měl na tvoje akvárium stačit i tento www.rostlinna-akvaria.cz/…
aky ma proste vybrat JBL 901e
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 09:15 Muž Fuchs [169] Re: Januk17
Já bych šel do JBL e901 nebo Eheim 4+ 350. Eheim mám i JBL jsem měl ale Eheim je precizně spracovaný, tichý prostě top. Sunsun no nevím do toho bych asi nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 08:47 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Filter
aky si mam vybrat novy filter mam ponuke sunsun HW-702A . :-) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 14:33 Muž LeRi [315] Re: FilipF
Na 200l akvárium bych volil filtr který nemá papírový průtok míň než 1000lh .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 14:09 FilipF Re: afc1886
Jedná se o papírových 200 litrů (100x40x50)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 13:42 R Muž afc1886 [14681] Re: FilipF
No možná by nebylo špatné napsat do jak velkého akvária ten filtr chceš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 13:37 R Muž ctibum [6895] Re: FilipF
Přesně jak píše Iceman. Šoupátkem jen zmenšuješ otvor sání. Si tu hlavu rozeber a uvidíš. Druhá možnost je zmenšení průřezu výstupní trubky rampy tím otočným ventilem. Případně kombinace obojího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 13:35 FilipF Re: Kubaa
Já jsem si právě původně říkal, že vemu od Eheimu něco novějšího, co má malou spotřebu. Tak jsem vybral Ecco 2236, pak jsem našel nějaké nepěkné recenze a zjistil jsem, že reálný obsah náplně je 3 litry. Tak jsem se zaměřil na Tetru EX 800 Plus. S tím, že bych dokoupil Siporax vyjde asi na stejno a recenze inovované varianty jsou dobré a objem má asi o krapet větší a ještě jsem si pohrával s variantou JBL e902. Na Aquel jsem náhodou narazil a dost se mi líbilo řešení, tedy kromě toho čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.11.2017 13:17 Muž Iceman [96] Re: FilipF
Takže tím šoupátkem jsi vlastně škrtil čerpadlo. To same dělá ventil na výstupu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 13:14 FilipF Re: ctibum
Ne že bych to dělal, ale takové šoupátko tam bylo a šlo ubrat na proudění. Mě zarazila představa, že bych, v ideálním stavu, prohnal objem akvárka filtrem třeba i 7 krát. Tím si přece musím podpořit růst ruduchy, ne? Hlavně pokud bude filtr nový a nebo vyčištěný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 12:45 Muž Yirka [9123] Re: NHKG
Nerad bych to zakřikl. ;-)
Ale Eheim Classic mi jede 10. rok a nevím o něm. Ještě nic se neporouchalo, nic, ani těsnění, jsem neměnil. Čistím 2x za rok, práce tak na 20 minut maximálně. Zpětné nastartování v pohodě. Za mě. Není nad jednoduché řešení a to je tomuto filtru vlastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 12:06 Muž LeRi [315] Re: FilipF
www.rostlinna-akvaria.cz/… řekl bych lepší volba než 800.Alespoň co se čištění týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 11:20 Muž Kubaa [718] Re: NHKG
No nevím Eheim classic jsem používal desítky let (původně se tomu asi neříkalo classic, protože to byl hlavní model), a nikdy jsem si nemohl stěžovat. Spolehlivost za ta léta 100%, problémy jsem měl jen se zavzdušňováním, když byl filtr ve stejné úrovni jako akvárium (akvárium na zemi), ale to je v rozporu s návodem k použití, tak se nebylo čemu divit. Určitě jsou dnes lepší filtry (ať už od Eheimu nebo jinách značek), technika jde dopředu, ale označit to za špatnou konstrukci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 11:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FilipF
Vnější filtry nemají brutální průtoky. Papírový údaj musíš vydělit dvěmi, aby jsi dostal číslo odpovídající průtoku vnitřních filtrů.
Tebou vybraný filtr je hodně nešťastná konstrukce, protože se bude blbě čistit a díky externímu čerpadlu má vice spojů mimo akvárium, u kterých vždy hrozí unik vody a vyplavení bytu.
Eheim classic mám v práci a je to špatná konstrukce, složitá na údržbu a i na nastartování. Navíc praskla hlava (opet v blbě řešeném místě) a vytopil kancelář. Proti mému JBL901 je ve všem kromě předfiltru horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 11:02 R Muž ctibum [6895] Re: FilipF
FilipF napsal:To na kostce jsem reguloval čerpadlo dle libosti.Jakože na čerpací hlavě s biomolitanem reguluješ průtok změnou otáček? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 10:54 FilipF – Externí filtr bez čerpací hlavy - Aquel ASAP
Ahoj,
budu kupovat nový filtr. Zatím jsem nikdy neměl vnější a dost váhám. Docela nepříjemný je pro mě fakt, že obvykle nejde regulovat průtok pomocí čerpadla, ale jen škrcením (a že mají brutální průtoky...). To na kostce jsem reguloval čerpadlo dle libosti. Pak taky mívají filtry docela malý reálně využitý objem, protože tam mají koše. A právě proto mě dost zaujal Aquel ASAP 800. Má 6 litrů čistého objemu, žádné koše a externí čerpadlo. Když vyměním sériové ze nějaké lepší, tak mám možnost regulovat průtok přímo na čerpadle, o hluku ani nemluvě. Z mého pohledu skoro dokonalý filtr. Teda až na to plnění a čištění, to bude porod. Něco podobného nabídne asi jen EHEIM classic. Sice nemá čerpadlo mimo filtr, ale nemá koše, ale reálný objem je taky dobrý. Navíc čerpadlo nehoní takové kvanta vody. Co si o tom Aquelu myslíte?
Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 19:38 Maq Re: SorykCZ
Přítelkyně zřejmě někde něco viděla a chce to mít taky. Poraď jí, ať napřed o akvaristice něco nastuduje, a pak teprv začne plánovat jaké akvárium a jaké obyvatele. Vyplatí se to, sakramentsky se to vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 18:37 Muž SorykCZ [1] Re: afc1886
bude to pro betu a pár krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 18:33 R Muž afc1886 [14681] Re: SorykCZ
Já bych ji jako první doporučil větší akvárium. Ale jestli to chce jen na krevetky, nebo jednu bettu, tak to je v pořádku. Pro krevetky bych dal asi bublifuk nebo čerpadlo s kostkou bioakvacitu. Pro bettu třeba již zmíněný akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 18:28 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: SorykCZ
Tento je mnohem levnější a dobrou službu udělá také.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 18:22 Muž Iceman [96] Re: SorykCZ
Co tohle? Jen je třeba vyrazit originalni náplň a nahradit třeba biomolitanem.
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 18:13 SorykCZ – Filtr do akvaria 25 l
Ahoj všichni přítelkyně si chce založit akvárium o velikosti 25l a potřebuji poradit s výběrem filtru . Zatím mě zaujal Fluval U2 ,Aquaball 60 L , SUNSUN HW-602B cena do 700 kč +-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 11:31 LukasVonMauthCZ – Děkuju
Děkuji všem za pomoc, vezmu ten větší, naštěstí Tetra má i ten předfiltr v balení, takže ho hned nasadím a tu rozstřikovací rampu taky dám... Těch ampulárek jsem od jedné paní vzal asi moc, vím co se o nich říká, ale mně nikdy dříve nevydrželi, když jsem jich dříve pár koupil, tak jsem si jich vzal víc a všem se daří bezvadně a už jsem sundaval několik kokonů... Jojo, to vpravo je bordel, kterej vyplaval zezadu poté, co jsem vše vyčistil, včetně filtru a ten to vyhnal zase dopředu... Příště tedy budu ty Valisnerie stříhat co nejníže... Ještě jednou všem moc děkuju!! :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232481x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=1401