Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 17:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: KLeo
Nepamatuju že bych nějaký filtr slyšel ve smyslu vrčení motůrku. Vždy to byla nějaká vibrace toho zařízení přenášená třeba kabelem na skříňku apod.

Pardon, vlastně jednou slyšel před pár měsíci. Pekelně pištělo čerpadlo v jednom mořském setu od RedSee, a po půl hodině v místnosti jsem z toho byl zralej na Chocholouška ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 13:03 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: lhajek
No,mně nevadí zvuk bublání vody,ale šílím z jakéhokoli slyšitelného vrčení motůrku a z dalších různých umělých nepřírodních zvuků,co může technika k akváriu vydávat.Také mám akvárko u hlavy,proto to chci co nejtišejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 12:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: KLeo
Také mám jeden AT201 a nevím o něm. Ona je ale u hlučnosti otázka jaký jsi na hluk cíťa. Já jsem spával vedle akvária s bublifukem bez nejmenších problémů, ale vím že řada lidí by něco takového nesnesla ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2017 09:59 R Muž ctibum [6870] Re: KLeo
Já mám AT-201 a sám o sobě v úplně pohodě. Občas lehce vibrují kabely o kryt, protože mi na něm chrápe kočka, ale za to Atman nemůže a navíc se to dá pořešit, kdyby se chtělo... :)
Srovnávat nemám s čím, ale do AT bych šel klidně zas, kdybych měl potřebu čerpací hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 09:46 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: ctibum
Jestli to k tomu bude pasovat,tak to je dobré.

A co se týče té tichosti-je tišejší atman nebo jiné čerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 09:39 R Muž ctibum [6870] Re: KLeo
A proč trváš na přivzdušnění?

Kždopádně bych tím neomezoval výběr čerpací hlavy, protože např. www.akvarista.cz/… nebo www.akvarista.cz/… ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 09:03 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: RST
Externí filtry jsou moc drahé a navíc čerpadla se vyrábějí i pro větší akvária než je tohle. A také chci větší kamenovou dekoraci, takže to dohromady stejně nedá 160l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 08:53 Muž RST [16] Re: KLeo
Na 160 l. bych už volil externí filtr s rampou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 08:31 Žena KLeo [13] - Živorodky – Tichý filtr s přivzdušňováním do 160l akvária
Vybírám filtr do budoucího 160l akvária-přemýšlím o čerpací hlavě s biomolitanem,která by měla i možnost přídavného vzduchování, ale jde mi o to aby samotné čerpadlo (bez spuštěného vzduchování) bylo co nejtiššejší.

Našla jsem tato čerpadla,která mají i přivzdušňování.Které je tiché?:
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…

nebo jestli by šlo přivzdušňování i k atmanu?(nepíšou to tam)
www.akva-tera.cz/…
Nebo máte nějaký lepší tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 20:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Iceman
Ak je filter založený ako má, tak nepotečie. Ak máš filter rady "plus" tak nemaj obavy už vôbec ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 13:49 Muž Jarry [1433] Re: ctibum
Jo trubky jo to máš pravdu, já myslel, že celou dobu píšeš o hadicích :-). JBL trubky jsou hodně dobrý a v JBL kvalitě to rozhodně není zanedbatelná položka, pokud bys to měl kupovat k jinýmu filtru, takže to je určitě velký plus pro JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 13:41 Muž Iceman [96] Re: ctibum
Já šel před 14 dny do Tetry. Podle zdejších diskusí je prý nejtišší. Zatím spokojenost. Prý časem teče, ale to ještě nemohu posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 13:23 R Muž ctibum [6870] Re: Jarry
To je jasný, hadice jako hadice :) Ale ty trubky už by byl větší problém. A zbytečně, pokud jsou ty filtru výkonostně podobný, tak proč nemyslet i na detaily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 13:11 Muž Jarry [1433] Re: ctibum
Ty hadice jdou zaměňovat, já mám originál hadice ze 3 různých filtrů různě nakombinované a teď k nim ještě ty z Obi, takže 4 druhy, vždycky jsem bral to, kde mi vyhovovala délka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 12:29 R Muž ctibum [6870] Re: Jarry
Teď tam mám AT-201, sám o sobě tichý, ale vibruje mi dekl, protože na něm leží kočka a nějak ho trochu proležela... Takže jak říkáš...
Já budu mít hadice max metr každá, takže to až takový drama nebude koupit nový...
A určitě pro mě bude lepší koupit nový hadice pro JBL, než řešit zelený trubky u Eheimu. Je to sice trochu holčičí důvod, ale nezanedbatelný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 12:24 R Muž ctibum [6870] Re: Bacoun
No právě, že těch pro a proti je víc. Ale já na to mám tak půl roku čas to zvážit, čekám, až mi dožijou dvě Betty, než do toho hrábnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 12:05 Muž Jarry [1433] Re: ctibum
Ta hlučnost závisí na spoustě věcí a filtr jako takový nemusí být hlavní důvod případné zvýšené hlučnosti - proto možná někdo tvrdí, že má určitý filtr tichý, zatímco jiný nadává na hlučnost toho samého. Hadice, jejich vedení atd. mají podle mě velký vliv na hlučnost, možná větší, než samotný filtr. JBL hadice jsou opravdu masivní a celkově je zpracování filtru i příslušenství opravdu super, ale ty hadice jsou hodně špatně tvarovatelné a zrovna s JBL hadicemi jsem se docela trápil s přenosem vibrací. Shodou okolností jsem potřeboval minulý týden rychle sehnat pár metrů hadic a jediné, co jsem sehal, byla průhledná v Obi za 41Kč/m (16mm vnitřní průměr) a musím říct, že ze vsech hadic, co mi prošly rukama se mi s tímhle pracovalo nejlíp + mi přijde, že je to teď tišší, ale to může být ovlivněno i jiným zapojením filtrů. Další výhodu alespoň trochu průhledných hadic vidím v tom, že je vidět, jak jsou zanesené, do těch JBL opravdu není vidět skoro vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 12:04 Bacoun Re: ctibum
Mám teď momentálně oba druhy.Resp.classic 2211 a JBL e701.JBL,asi ano bude praktičtější.Ke classicu určitě doporučuji dvojkohouty.Co se týče hlučnosti,tak mě osobně připadají oba přibližně stejně hlučné.Co zase trochu považuji u classica za výhodu,že je do něj vidět a tak mám jednou za čas možnost zkontrolovat,jak je na tom se zanesením,aniž bych ho musel otevřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 11:46 R Muž ctibum [6870] Re: powery, iceman
Souhlas s oběma, určitě vezmu o stupeň silnější. Až se zanese, tak papírový výkon půjde na polovinu.
Jinak s mi víc líbí JBL. Má koše na média, což mi přijde praktičtější. A druhak, nesmějte se mi, má potrubí v černé barvě :)
Hlučnost asi bude srovnatelná (?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 08:20 Muž powery [250] Re: Iceman
Souhlas. Ubrat se dá vždycky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 08:03 Muž RBeil [174] Re: Honzulka12
Mam na svých 120l aqua-nova nfc 1000 a akorat tak tobě by stačila 800stovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 07:28 Muž Iceman [96] Re: ctibum
Nedej moc na papirove prutoky filtrů. Radeji si vem větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2017 20:27 R Muž ctibum [6870] Re: Honzulka12
Teď to řeším výhledově do svojí "61". Vyšly mi z toho dva - Eheim Classic 2211 (pro tebe možná lepší 2213) a JBL CristalProfi e401 greenline (pro tebe asi e701). Přijde mi, že JBL tu názorově převládá... Tak nám to třeba někdo definitivně rozlouskne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2017 17:05 Muž Iceman [96] Re: Honzulka12
Dle mě vybírej mezi filtry firem JBL, Eheim a Tetra. Velikost dle tvé potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2017 15:13 Honzulka12
Ahoj.Jake jsou nejlepsi externi filtry co se tyce spotreby elektriny a hlucnosti?Mam nadrz 80 litru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2017 08:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jana68
Když ne externí tak jedině čerpací hlavu + kostku akvacitu - nejlepší poměr cena/výkon. Všechny ostatní vnitřní filtry považuji jen za hraní si se vzhledem což je na úkor účinnosti filtru. Celé se to dá hezky skrýt za rostlinnou masou, takže proč si hrát na krásu a přijít tím o účinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 21:27 Jana68 – pohádka
Fotka k příspěvku Dobrý den, tak jsem přidala prezentaci akvárka, co poradíte za filtr, načítala jsem vnější,ale bojím se toho.Raději bych šla do Filtr ATMAN SIF-700.Taky se mi líbil akvarijní filtr Aquael Unifilter 1000 UV Power. Na ten nejsou žádné ohlasy. Je tam ted už 18 mečovek + 3 rybky na řasu.Ta mečovka co plavala bokem se začala točit na místě, tak jsem ji odstranila. výměna vody dle vaší rady. Zatím to plave vše OK.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 11:44 Muž Yirka [9118] Re: Jirja
Pro nádrž takového objemu jednoznačně doporučuji filtr typu bublifuk nebo Atman at200.
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…#
www.akvariumruzicka-eshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 11:08 Jirja – Jaky filtr?
Ahoj, mohl by mi u nekdo doporucit vnitrni filtr do akva 30l ? Budou tam jen parmicky duhove a par kytek. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 20:02 R Muž romant [27982] Re: Fireos
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 19:56 Fireos Re: romant
a nějaký klasický s motorkem? :/ právě molitanovou kostku jsem kupovat nechtěl :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 19:46 R Muž romant [27982] Re: Fireos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 19:35 Fireos Re: romant
A myslíte, že by jste mi tedy dokázal doporučit z té stejné stránky, nějaký dle vás výkonný za podobný peníz? :) Přemýšlel jsem i o bublifuku, ale nakonec jsem se rozhodl, že ten nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 19:29 R Muž romant [27982] Re: Fireos
No, upřímně, dovedu to postavit za stejný peníz, když už vnitřní, tak s dvojnásobným objemem filtrační hmoty a topítko taky schovám, právě za tu kostku filtrační hmoty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 19:20 Fireos – Filtr TetraTec Easy CrystalWater 600
Dobrý večer, mám akvárium 112L a objednal jsem tento filtr: www.rostlinna-akvaria.cz/… je to docela bedna co jsem četl, tak doufám že za cenu toho zabraného prostoru jsem za těch 500Kč neprohloupil. Zdal se mi docela seriozni i s tím, že bych do něj schoval případně topítko. Děkuji za odpověď :) Případně, zda bych ho měl radději nahradit tímto o trochu menším slabším modelem, který je ovčem jen do max 60l www.rostlinna-akvaria.cz/…
EDIT-Navíc, v akváriu je také značné osazenstvo živorodek, které jsou přece jen trošku prasátka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 20:21 R Muž romant [27982] Re: Radun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 20:16 Muž Radun [0] – dotaz
Ahoj, chtěl bych si poslechnout názory jiných akvaristů, než se definitivně rozhodnu. Řeším filtraci do akva 200/70/60 cm necelých 800l. Nechci vnitřní, ani homemade přepadový apod, pouze vnější kyblové a určitě by měli být 2, jaké byste mi doporučili? Ava bude s cichlidami, méně zarybněné, bw, kytek minimum. Díky a hezkou sobotu všem:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2017 18:04 R Muž romant [27982] Re: kyra
Ten Atman je čerpadlo, nebo-li čerpací hlava a na tuto, tedy pod tuto hlavu se nasazuje ono filtrační médium, tedy kostka onoho molitanu a jako celek to tvoří celý filtr. Tvoje volba daný objem akvária je správná, tu biomolitanovou kostku bych volil v klasickém rozměru 10x10x16cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 18:00 kyra – Filtr pro 50l
Ahoj, s akvaristikou začínám a ráda bych se zeptala jaký pořídit filtr pro 50l akvárium. V místnosti budu spát, a proto bych radši volila tišší model. Ve fóru jsem našla tip na Atman AT-200, bohužel si stále nejsem jistá rozdílem mezi čerpadlem a filtrem. Postačí pouze filtr? Ráda bych, aby mě nákup vyšel do 500Kč. Předem děkuji za zodpovězení mých dotazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 13:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: mera
mera napsal: .......Prostě se bojím vytečení akva přes filtr. Pochopitelně u domamontu mnohem více, ale pokud nemám možnos to kazdý den kontrolovat, bojím se. Přesně jste to vystihl - pro jistotu.
Každodenní kontrola nezabrání vytečení akva přes filtr. Nikdy jsem na to nemyslel že by se to mohlo stát, ale u mého objemu je to malá kaluž. Ale i tak to mám v pojištění domácnosti, hlavně kvůli sousedů co bydlí o patro níže. U tak velkého jako plánuješ bych si to do pojistky dal určitě ikdybych pod sebou už další partaje neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 12:16 mera Re: cezarmilan
Děkuji za příspěvek ale to je právě to, na koho budu nadávat, když si to budu dělat sám? Také děkuji za milé uklidnění v tom, že když je to udělané dobře, je pravděpodobnost že to vyteče malá.
Děkuji a zdravím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 12:11 mera Re: Wanderer
Děkuji za příspěvek, pokud to bude v mých technických silách a "šikovnosti", půjdu touto cestou.
Děkuji a zdravám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 12:06 mera Re: NHKG
Děkuji za radu. To akva bez filtrace mně tady rozmlouvají všichni, tak tuto možnost opouštím.
teď se podívám na ty vnitřní domamonty, jestli bych to byl schopný nějak uvést do provozu. Děkuji také za radu, co se týká testů a krmiv Sera. Na tuto otázku by časem také došlo.
Děkuji a zdravím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 11:55 mera Re: slavko
Je jasné, že reklamu zaplatí koncový zákazník. Nemusí to ale vždy stoprocentně znamenat, že dotčený výrobek je nesmyslně předražený a špatný.

S tou bezfiltrací děkuji za radu. Tuto myšlenku jsem už opustil.

S tím filtrem si myslím, že si až tak neodporuji. Prostě se bojím vytečení akva přes filtr. Pochopitelně u domamontu mnohem více, ale pokud nemám možnos to kazdý den kontrolovat, bojím se. Přesně jste to vystihl - pro jistotu.

Děkuji a zdravím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 21:48 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Wanderer
Voda z filtra môže vytiecť, ale na vine bude vždy ten, čo filter inštaloval. ano
Myslím, že doba kedy došlo k nehodám je už prežitá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2017 08:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky jsem řešil jestli filtr vnější nebo vnitřní, taky z obavy přetečení. Jak z toho lezou dolů hadice plné vody, tak to jednou vytýct musí. :-)
Nechal jsem si di akvária vlepit přepážku (z černého skla), dal jsem tam bioakvacit uříznutý na míru, za něj čerpadlo a naprostá spokojenost.
Takže taky bych doporučil vnitřni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 07:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mera
Filtr sera jsem neměl. Sera má drahé, ale výborné krmiva a testy. Topítka a vzduchovací motorky mají drahé a nic moc. Takže filtr na tom bude asi podobně (drahý a nic moc) a nebral bych ho. Do 400l se už pořádný vnitřní filtr prakticky nedá koupit. Akvárium bez filtrace by určitě šlo, ale u 400l je to nesmysl. Akvárium bez filtrace je mnohem náchylnější na různé katastrofy a problémy s řasami. A taky musíš u akvária bez filtrace výrazně omezit počet ryb.
Takže máš 3 možnosti:
1. Vnitřní filtr domácí výroby (buď Hamburk nebo vlepený přepážkový).
2. Kupovaný externí filtr.
3. Externí filtr vlastní výroby.

Pokud jsi šikovný (nebo máš šikovného výrobce akvária) a nevadí ti, že filtr zabere kousek akvária, jdi do množnosti 1. Tady žádné vytečení akvária kvůli filtru nehrozí a cenově to z těch 3 variant vyjde nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 00:34 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: mera
mera napsal: A jak je to se značlou Sera, která má v každém krámu reklamní letáky?
Síce som nikdy o filtri od Sera ani len neuvažoval a vôbec o nich nemám prehľad, ale matematika nepustí: tú reklamu musí niekto zaplatiť, tak skúste 2x hádať, že kto...

Akvárium bez filtrácie nie je nič nemožné, treba však vedieť čo a ako. Myslím, že bez filtra a dostatočných skúseností/vedomostí to skôr skončí problémami.

Odporujete sám sebe, keď v jednom príspevku píšete, že pretečenia sa bojíte pri filtri vlastnej výroby a zároveň chcete (asi pre istotu) umiestňovať kupenský filter nad akva. Mali by ste si najprv ujasniť čoho sa bojíte a prečo. Prečo sa kanistrové filtre nedávajú nad akva, to ponechám na Vaše samoštúdium a zopakujem len, že riziko pretekania je naozaj nízke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 23:46 mera Re: slavko
Děkuji za radu, hlavně na UV zářivu, ale ještě jsem se díval na: planta.aquariana.cz/… a tam zase umožňuje akva bez filtrace, jen s provzdušněním. Jinak o problému s netěsnosti jsem psal jen v souvislosti s návodem na zhotovení vlastního filtru po domácku. A jak je to se značlou Sera, která má v každém krámu reklamní letáky? A ještě, nemúže být externí filtr nad hladinou akva a tím by se voda nemohla vylít na zem? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 23:23 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: mera
Začnem od konca. Jediná istota nepretečenia filtra je filter vnútorný, avšak vnútorný filter (kupenský) na 400 l akva bude problém. Takže jedine filter voknkajší - kanistrový, no pretečenia by som sa vôbec nebál. Samozrejme, riziko existuje, chyby môžu nastať, ale ono môže aj akvárko prasknúť.

Čo sa týka UV, neodporúčam, pokiaľ vyslovene neviete, že to potrebujete, čo asi nebude tento prípad. UV žiarenie sa používa na sterilizáciu vody, ale sterilná voda je vlastne mŕtva voda...

Pri výbere konkrétnej značky neporadím, ale myslím, že zavedené značky ako Eheim, JBL, či Fluwal a pod. svoju prácu odvedú. Vždy treba vyberať filter tak, aby objem akva bol na dolnej hranici odporúčanej výrobcom, alebo dokoca aj pod - tzn. treba vybrať vyšší výkon ako odporúča výrobca, ale to všetko už závisí na konkrétnej osádke, nie len na počte a veľkosti rýb.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=1601