Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 162 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 15:41 esox Re: Oskar.
JJ, už to tak vypadá :-) jen jsem teď v nějaké diskuzi četl o filtrech značky Resun EF a celkem je tam chválili. Nemáte někdo zkušenosti s výrobky firmy RESUN? Děkuji
Zatím to tedy i tak vypadá na Atman nebo Fluval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 15:30 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: esox
Tak koukám že si došel úplně ke stejnému závěru jako já před měsícem. Fluval x Atman. U mě padla volba na Fluval 405. Kvalitou zpracování je na perfektní úrovni. Náplně jsou k němu taky, ikdyž v menším množství, než by se do něj vešlo. Instalace i čištění je naprosto jednoduché, bezproblémové. Aquastop funguje dokonale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 15:09 esox Re: ČichavecTom
Ne to rozhodně nestojí tzn. Tetra tec vypouštím a již volím jen mezi značkou Fluval a Atman. No tak jdu študovat, který by mohl být lepší.
Děkuji za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2011 15:04 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: esox
Jak jsem psal. Řešil jsem totéž co ty před půl rokem. TetraTec mě zaujal svou cenou a všichni mě od něj odrazovali. Nakonec jsem ho koupil a teď bych si rád připlatil a vyměnil za něco lepšího. Bohužel už to nejde - leda bych ho hodil do koše a zaplatil za jinej filtr. Samozřejmě pokud funguje tak filtruje dobře, sám si nemohu stěžovat, bohužel se podezřele často něco pokazí. Jedna věc je to že může téct. Pravda, asi již tento problém výrobce vyřešil, pak si tedy ohlídej datum výroby filtru při koupi a nepořizuj starší než letošní. Případně tento požadavek uveď k objednávce a pokud ti pošlou starší tak ho hned vrať a ani ho nazapojuj...
Další věc je to že mě osobně se podařilo ho zprovoznit napoprvé v pořádku. Běžel v malém akava na zkoušku a na zajetí. Po cca měsíci šel do velkého kde se objevil problém s pumpou. První zpačknutí a už nevyskočila. Nakonec jsem ten krám rozebral a tlačítko zevnitř vyrazil štoubovákem - drželo fakt pevně. Po dalších asi dvou mesících když jsem ho odstavil, opakoval se stejný problém. No a nakonec jsem před týdnem řešil reklamaci protože napotřetí už to tlačítko prostě nešlo povolit vůbec....
Mám týden novou kompletní hlavu (teď musím pochválit dovozce který mi celou hlavu bez kecání obratem vyměnil osobně v Poděbradech) a opět nový problém. Napoprvé jsem napumpoval a v pohodě. Včera jsem ho odstavil abych dal do filtru Siporax a zapojil aktivní reaktor na CO2 a při opětovném pumpování z tlačítka lítala voda.... fakt skvělé. Nic z toho neteče, hlídal jsem to v intervalech několika hodin, ale příliš důvěry ten krám ve mě nevzbuzuje. Jediné co mě těší je fakt, že už zbývají jen dvě reklamace. Tak snad nevytopím panelák než jim to nadobro pošlu zpět a nechám si vrátit prachy.... Jak rád bych si teď připlatil...

Tak a teď si odpověz na jednoduchou otázku. Chceš TetraTec nebo Atmana (případně Fluval)? Stojí ti těch pár stovek za takovou pakárnu?

Více zde: rybicky.net/forum/294
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:44 R Muž Silent [5949] Re: esox
Nové TetraTecy už problémy s průsaky nemají. Výrobce to vyřešil změnou těsnění a hadicového modulu. Je však otázka který shop nabízí staré typy a který má nové. Obávám se, že české shopy ve valné většině budou mít skladem jen starší typy a tam je to sázka do loterie. Pokud se Ti povede sehnat Fluval 405 do 3000.- je to velmi dobrá koupě. Nad tuto částku dostaneš už filtr lepší (JBL). Atman je standard. V dané cenové relaci velmi dobrá koupě. Prodávají se i v zahraničí velmi dobře a mají nízké procento reklamací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:30 esox Re: Haimdol
za 2800Kč jsem ho našel ještě i jinde, jinak můj výběr se zúžil na 3 tedy Tetra Tec EX1200, Fluval 405 a Atman CF-1200. Mohl by jste mi někdo napsat proč upřednostnit jeden před druhým? Pročetl jsem nějaké diskuze a Tetra Tec dost lidí chválí, i když se najde i pár co nadávají, Fluval celkem nikdo nechválí, ale zas ho nikdo nekritizuje a Atman moc diskuzí ještě nemá.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:29 R Muž Silent [5949] Re: Oskar.
Má to jeden háček. Jasně tam uvádí Top cena do vyprodání zásob a u těch vnějších Fluvalů má uvedeno 1ks. Pak budou ceny patrně diametrálně odlišné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:21 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Haimdol
O výprodej se opravdu nejedná. Je to normální eshop. Sám ho hojně využívám. Jde o to, že majitel má kamennou prodejnu a nyní si zřizuje i internetový obchod ve kterém má stejné zboží co na prodejně. A aby nalákal zákazníky tak srazil ceny na nejnižší možnou úroveň. Takže prodává za to co nakoupí... Osobně toto jednání moc nechápu, až zvedne ceny, lidi u něj zase přestanou kupovat a bude tam kde byl. Prozatím je to ale výhoda pro nás akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:16 R Muž Silent [5949] Re: esox
Za danou částku nečekej ovšem nějaký komfort užívání filtru. Fluval za 2800.- dostaneš pouze na tom odkazu od Oskara a musí se jednat o výprodej, protože jak jsem už psal cena se běžně pohybuje kolem 4000.-. V tebou dané částce je nejlepší volbou patrně Atman CF-1200. Systém filtrace je kopií Eheimu professionel II a nebývají s nimi problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:09 esox – Filtr do 400l akvária
Díky za reakce, chtěl bych filt za cca 2500 +/-, i to byl jeden z důvodů proč jsem zahrnul do výběru Tetra Tec, Fluval za 2800 je tak na hranici ale pokud je opravdu dobrý tak proč ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 12:57 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Barakainus
Myslím že hledá v jiné cenové relaci. Podívej se na odkazy které tu uvádí.
Jinak souhlas že EHEIM je nejlepší volba pokud jsou na něj peníze... býval bych si také připlatil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2011 12:54 R Muž Silent [5949]
S Eheimy nelze jinak než souhlasit. Je to naprostá špička mezi filtrační technikou. Nicméně pokud jsou na tebe příliš finančně tak je zde levnější alternativa v podobě filtrů další německé značky JBL. Pro tvou nádrž konkrétně typ JBL CristalProfi e 1500 a nebo ještě lépe když seženeš novější verzi JBL CristalProfi e 1500 green line kde kromě úspory energie získáš v základu i lepší filtrační hmoty. Ohledně Fluvalu 405 který uvádí Oskar tak patří mezi lepší průměr, ovšem za cenu udávanou Oskarem ho běžně neseženeš. Ta se pohybuje v průměru okolo 4000.-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 12:43 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: esox
Ja se porad opakuju, ale kup si Eheim a mas to vyreseny.
Pro3 2080 je na 1200L www.zoohit.cz/…
Pro3 2075 je na 600L www.zoohit.cz/…
Oba maji vsechna filtracni media.
Oba by mely stacit pokud nemas akva nejak silene prerybnene a vubec sve nadrzi venujes primerenou peci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 12:42 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: esox
Mohu potvrdit že TetraTec je problémový. Me zatím akvárko nevyteklo na podlahu, ale mám doma 1200 EX a zasekávalo se mi pumpovací tlačítko. Nakonec mi vyměnili celou hlavu a zatím je to OK. Je to tak 50 na 50 že se něco po....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 12:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: esox
jaký druh akar? a africký tlamovce? mě to teda jako normální osádka nepřipadá. Takže tam není moc rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 11:49 esox Re: Oskar.
Fluval tedy rozhodně lepší jak Tetra Tec? já žil v tom, že jsou to srovnatelné filty a právě ten EX1200 má kamarád a v pohodě proto jsem ho zahrnul do výběru. K akvaristice se vracím po delší době a jaksi jsem vypadl z obrazu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 11:47 esox Re: katterinecka
no už v něm mám :-) akvárium již jede, ale aktuální filt nestačí, i když papírově by měl je to nějaký no name co jsem dostal. Mám tam nějaké acistrusy, pestřence, pancéřníčky, akary a tlamovce prostě bych řekl nic extra zvláštního
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 11:41 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: esox
Na průtoku vůbec nezáleží. Aspoň ne na tom co je na papíru. Reálný průtok vody bude stejně úplně někde jinde. Většina filtrů má napsáno pro jak velké akvárium jsou určeny, na to se hlavně při výběru podívej.
Tetratecu bych se vyhl obloukem, dost často teče, kór ta EX 1200.
Já si teď kupoval Fluval 405 na 450l. Za 2800Kč asi lepší neseženeš.
petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 11:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: esox
a co bys v tom akvárku chtěl mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 11:32 esox – Filt do 400l akvária
Prosím o radu. Chci pořídit vnější filtr do nového 400l akvária hledal jsem různé modely na netu a v mém výběru je asi toto: Tetra tec EX 1200, Hailea HF 300 www.tommiland.cz/… , Atman CF 1000 www.akva-tera.myeshop.cz/…
Co by jste vybrali? Nebo sáhli ještě po něčem jiném? Podle toho co jsem vyčetl je vhodné, když filtr přečerpá vodu v akváriu cca 3x za hodinu, proto jsem vybíral filtry co dají 1200l/h a více.
Předem děkuji za rady
P.S. u Atmanu jsem si všiml, že uvádí max. průtok 600l/h a výkon 1350l/h nevím jak tomu mám přesně rozumět, ale asi to nebude to pravé, že?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.06.2011 13:28 Afinko Re: JuraS
atmaní hlavy se nedají pořádně štelovat..motor točí futr stejné otáčky a zreguluješ jen přítok vody ale to pak začíná hlučet



S tymto nemozem suhlasit. Mam Atman 200 + molitan a vystup sa da regulovat do uplne pomala (az k zastaveniu) a ani potom takmer vobec nehuci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 11:56 JuraS Re: romant
ptá se na filtr do zakládanýho akvárka či tak nějak..nevím o tom, že by někdo prodávali již zanesené kostky filtrenu..btw..atmaní hlavy se nedají pořádně štelovat..motor točí futr stejné otáčky a zreguluješ jen přítok vody ale to pak začíná hlučet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 10:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
myslel jsem ty opravdu pidi cerpaci hlavy (mensi nez polovicni velikost nez ten Atman 200)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 09:37 R Muž romant [27987] Re: JuraS
Atman AT200 s výkonem na minimum a dobře zašpiněným molitanem horskej potok ani v takovýmto akváriu neudělá, jenom tam bude voda pěkně cirkulovat a to je dobrá služba i pro rostliny, taktéž osobní zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 09:30 JuraS Re: romant
do tak malýho akvárka akdyž čerpací hlavu tak tu nejmenší..já použil z bazaru koupenej honič vody do nějakýho malýho akva, a narazil ho na trubku s dírkami a tu vrazil do bioakvacitu..hlava měl i přivzdušňování a a s touhle úpravou pak i přijatelný průtok..i ten nejmenší atmana kterýho mám má průtok 200 lt/hod a to v tak malým akva udělá skoro horskej potok...vlastní zkušenost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 20:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
pripadne plošný filtr + čerpací hlava (do nej se da schovat vsecko mozny, od topitka, pres dávkování CO2 az po ruzne upravy vody)... to oceni hlavne krevetkari, ale zase zabere o neco vic mista (da se snim treba preklenout roh, cisteni jednou za 6-12mesicu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.06.2011 19:02 R Muž romant [27987] Re: Jack
Klasika v podobě regulovatelné čerpací hlavy a kostky biomolitanu 10x10x14cm Ti udělá velmi dobrou službu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 18:59 Muž Jack [7] – Jaký filtr?
Ahoj. Uvažuji nad výměnou filtru. Který je dobrý do 60 L akvária? Předem říkám- ne Tetra stačí mi od nich IN600 plus a je to des filtr, hlucnej, maly obsah filtracni hmoty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 14:28 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: romant
V podstatě to samé jsem napsal i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 14:26 R Muž romant [27987] Re: ondra
Když je použit molitan odpovídají hrubosti v akváriu s odpovídající rybí osádkou, tak je to jeden z nejúčinnějších způsobů filtrace a interval čištění se dá klidně srovnávat s intervalem čištění některých vnějších filtrů. Mám na mysli ono velmi rozšířené použití čerpací hlavy s kostkou biomolitanu. Molitan v klasičtějším provedení v podobě bublifuku má tektéž neustále své nepostradatelné místo v chovných nádržích. Vždycky to bude o možnostech akvaristy a rybí osádce. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 14:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ondra
já jsem něco říkala o molitanu? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 14:06 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: katterinecka
A to si fakt myslíš, že nejlepší filtrační řešení je molitan? Já ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.05.2011 11:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ondra
a který nepořádek se tam více "množí"? Není to spíš tak že lépe fungují bakterie které ten nepořádek spotřebovávají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 11:10 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Haimdol
Asi tak, že při vyšší teplotě se více množí veškerý nepořádek ve vodě. Pokud mám filtr, který ubytuje dostatek filtračních bakterií, tak budu mít akvárko čisté i po návratu z dovolené. Akvacit nemá tak velký měrný povrch jako nabízí jiné substráty např. Substrat Pro v Biopoweru, který jsi zmiňoval a navíc se může ucpat. Samozřejmě je to všechno taky o objemu, akvacity používám ve většině svých akvárek a je to prostě o častém čištění.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 10:55 R Muž Silent [5949] Re: ondra
Jakou má souvislost teplota v létě s bioakvacitem? Mohu poprosit o vysvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 10:48 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: fido16
Kvalita filtru se projeví v létě, až ti vylezou teploty na 30°C. Pak teprve pochopíš na co je bioakvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 22:50 Muž fido16 [631] Re: Moucha
dej tam kostku molitanu a cerpaci hlavu. Ja jsem taky mel obyc filtr ale pak jsem zkusil cerpaci hlavu a kostku biomolitanu a voda je krasne cista. Zpocatku bylo cerpadlo trochu hlucne ale ted ho vubec neslysim jeste jsem ho necistil a to uz ho mam skoro 2 mesice. Takze doporucuju cerpadlo + biomolitan. Zkusil jsem a jsem spokojeny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 21:57 R Muž Silent [5949]
Souhlasím s Romanem. Ještě bych nahodil jeden filtr a to Eheim Biopower 160 což je vlastně vylepšený filtr z předešlého odkazu www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2011 20:34 R Muž romant [27987] Re: PALVI
Já bych ve Tvém případě, kdy je nádrž docela dost zatěžována výkaly od živorodek spíše doporučoval tento velmi kvalitní vnitřní filtr, který zcela jistě bude zvládat Tvoje lehce extrémnější podmínky. Jeho tzv. naddymenzací bych se rozhodně nebál, protože se dá regulovat a popřípadě i použít ve větším akváriu, ke kterýmu se třeba časem dopracuješ. ;-)
www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 19:49 PALVI
konopnik36 napsal: <a href="http://www.zoohit.cz/shop/akvaristika/filtry_cerpadla/vnejsi/eheim/120729" target="_blank" rel="nofollow">http://www.zoohit.cz/shop/akvaristika/filtry_cerpadla/vnejsi/eheim/120729</a>
Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 19:41 Muž konopnik36 [42] Re: PALVI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 19:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: PALVI
kostka molitanu +cerpadlo atman, dvojramenny bublifuk, ci plosny filtr (asi nejlepsi reseni)... co se tyce vnitrnich filtru, s externakama nemam zkusenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 19:14 PALVI – Filter do 60l akvária
Ahojte,
Mám 60l akvárium, a v ňom mám starý filter, ktorý už dobre nefiltruje. Chcem sa opýtať, že aký filter doporučujete-akej značky?
Vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 16:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
www.nasezahrady.cz/…}
nektere filtry maji UV v sobe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 15:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: PetrP2B
pripadne se prodavaj sady, ponorny cerpadlo + filtr
a mezi cerpadlo a filtr bych dal nejakou tu UV lampu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2011 12:49 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: . : Hunter : .
Co jsem koukal na webu, tak většinou jsou filtry řešené jako tlakové a musí se k nim přivádět voda čerpadlem, umístěném v jezírku. www.oase-filtrace.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 12:25 Muž . : Hunter : . [17]
Zdravím, mám jazierko cca 3000l a chcel by som kúpiť nejaký filter (externý) s UV no a chcem sa spýtať či k filtru treba dokúpiť ešte nejaké čerpadlo alebo je to zabudované v ňom. Ďakujem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 16:17 R Muž romant [27987] Re: Lubiii
Tak pokud je v tom Eheimu jenom molitan, tak bude mít větší objem ta kostka s Atmanem. Ten větší objem filtračních hmot jsem měl na mysli při použití třeba Ehfi substrátu, což jsem nenapsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 15:40 Lubiii
To si právě nemyslím... Ta kostička molitanu uvnitř má podle mě tak 4x menší objem než kostka s Atmanem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 15:30 R Muž romant [27987] Re: Lubiii
Tak pokud bych se měl rozhodovat, tak bych tam nechal ten Eheim. V poměru filtračních hmot je ne tom lépe.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [162] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=8051