Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 192 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 14:59 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Toddik1
Ohledně filtru Eheim posloužit nemůžu, ale Aqua Clear mám. Funguje (dle mého subjektivního pocitu) dobře a je tichý. Místo původních filtračních náplní se tam dá nacpat cokoliv si člověk usmyslí. Ale Eheim bude asi taky v pohodě. Je to kvalitní a prověřená značka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 13:59 R Muž Silent [5949] – Re: Toddik1
Princip filtrace je u obou filtrů podobný. U Aqua Clearu je určitá variabilita filtračních hmot, kdežto u Eheimu lze vložit jen originální kazety. Přesto bych se po zkušenostech rozhodl pro Eheim. www.akvaristik.eu/… www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 13:44 Toddik1 – Filtr Enheim nebo Aqua Clear
Zdravím všechny,

jsem v akvaristice úplný začátečník a chtěl bych se zeptat na něco ohledně filtrů. Hledal jsem podobné téma ve fóru, ale to co potřebuji vědět, sem nenašel. Chci si teď pořídit pro 66l akvárium závěsný filtr, ale v typech se vůbec nevyznám. Chci filtr od firmy Eheim nebo Aqua clear. Mohli byste mi napsat svoje názory na tyto filtry, popřípadě, který byste mi doporučili.Hlavně, aby byl hodně tichý.

Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 13:50 Muž vlacek [402] – Re: wow
Pod vypust (sede kolo) vlozte kousek jemneho molitanu. Mnozstvi a material vyzkousejte, melo by to fungovat. Me tak jede pickup 2006. U vyssich modelu je reseni prutoku trosku jine, ale take to pujde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 12:51 wow
Jak zmenšit průtok vody u tohoto filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 10:35 Muž Breathlless [6] – Re
a další rozdíl je manipulace při čištění. U závěsných se nemusíš hrabat uvnitř aqua , krásně se to vyleje do kýblu a vypere. Vnitří když vytahuješ tak ti spousta bordelu vyteče zpět do aqua :-| .
To mě vždycky vytočilo , proto sem přešel u všech svých aq na vnější fitry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 07:18 R Muž Silent [5949] – Re: Toddik1
Principielně se neliší v ničem. Systém je stejný. Jen závěsné filtry mívají o něco větší objem hmot než komerční vnitřní (neplatí pro akvacitovou kostku) a hlavně nepřekáží v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 06:56 Toddik1 – Re: peto11
Chci se zeptat, čím se tyhle filtry liší od těch vnitřních? nemyslím v tom, že jsou z venku :) jde mi o to, jestli kvalitou sou na tom stejně jako ten vnitřní filtr. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 23:37 peto11
ja mam len vnutorny a som spokojny z nim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 23:01 akakuk – Re: Toddik1
Já mám tenhle- www.akva-exo.cz/…
a jsem sním spokojený,žádný hluk jen slyším jak voda padá a bublá o hladinu.
Je tam menší konstrukční vada a sice taková že voda teče pod filtrační vatou takovou mezírkou ale dá se tam nacpad kus molitanu nebo obyč hubka na nádobí a je to OK. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 22:32 Creasyczek
Dobré závěsné filtry jsou také AquaCleary od firmy Hagen. Mám taky jeden a můžu doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:23 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Toddik1
Ne, hlučné nejsou, mají keramické uložení. Pokud je výtok výš nad hladinou, tak je slyšet zurčení vody. Musí se hlídat hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:21 Toddik1 – Re: akvaristik
Kryt tam nemám, mám tam krycí sklo...to bych snad nějak pořešil a nejsou tyto filtry moc hlučný? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:19 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Toddik1
Je třeba se zamyslet nad tím, jestli filtr nebude překážet například osvětlení, nebo krytu. Jinak je to dobré řešení pro menší akvária.
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:17 Toddik1 – Prosím poraďte mi s filtrem
Ahoj,

chtěl bych vás poprosit o radu. Mám akvárium 66l. POužívám v něm vnitřní filtr od Tetry, který je na přísavkách na skle akvária. Docela mi to to akvárium hyzdí a zabírá místo. V poslední době sem četl nějaké články o závěsných venkovních filtrech, které se zavěsí na sklo z venčí. Bohužel, v téhle oblasti totálně netuším. Mohl byste mi někdo napsat svoje zkušenosti s typem tohoto filtru a případně nějaký typ doporučit? Ve městě, kde bydlím tento typ asi neseženu, proto bych si ho chtěl objednat na internetu..

Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 16:24 Žena bluedream [245]
Také přihodím dotaz.
Nezná někdo tento filtřík? www.akvahobby.cz/…
Potřebuji něco do odchovničky k malým endlerkám a přemýšlím, jestli zase normál bublifuk, nebo testnout něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 15:11 punkdog – Úprava
AQ FAN 1 Plus a jeho úprava -připojení biomolitanu
Chci pořídit tento fitlr a využívat ho jako hlavu.Jak velký molitan pod něho do 54l ??
A jak se to montnuje? Stačí koupit jenom molitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 18:06 Muž vlacek [402] – Eheim 2006
Ja prispeji jen svoji zkusenosti s Eheim2006. Mam ho v cistych 18litrech,ted zkousim ve 30litrech. Na tak mala akvaria ma asi velky proud, ale snadno se da omezit vlozenim kousku jemnejsiho molitanu do vystupni komory. Pro mne je kriticka hlucnost a tu ma si myslim nizkou. Prvni 2mesice je slyset a vibruje s akvariem, pak se usadil a neni temer vubec slyset. Se zanasenim teda nemam problem, cistim maximalne jednou za 14dni par zmacknutimi v odsate vode, easy! Do 45bych asi ale volil tu 2008 kvuli dvojnasobne filtracni hmote a moznosti pouzit difuzor, je-li treba (nemoci, malo kysliku pres noc). Vykon se da pak dodatecne utlumit. Zkousel jsem i bublifuk a ten se hlucnosti neda srovnat a)bubliny delaji hluk, ktery neztlumis b)kaminek syci(alespon muj).
Cerpaci hlavu jsem nezkousel, ale hlucnosti na tom bude hure nez ten Eheim (uz jen porovnanim prikonu a velikosti pohyblivych mechanickych casti), takze pokud je pro tebe hlucnost kriticka, zvazil bych to.
Objem filtracni hmoty je podle meho nazou velmi zavadejici cislo. Kolik je z filtracni hmoty zkutecne vyuzito je vec uplne jina, vetsinou hmoty pri malem prutoku voda vubec neproudi a velky prutok se nejspise v tvem akvariu nehodi.
To je ale muj subjektivni nazor, tak to tak ber :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 14:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: SpecialD
pokud ti nevadi bublani a nemash problemy s uhlicitanovou tvrdosti ci nedostatkem co2 tak bublifuk je nejjednodussi a temer bezporuchovy filtr... zadne pohyblive casti = idelni pro krevetky.... jedine muze byt problem se vzduchovacim motorkem....
jen si dej pozor jsou dva typy bublifuku... nektere maji v sobe vzduchovaci kaminek, jine jen +-perforovany kousek trubicky.... mam oba typy a zadny vetsi rozdil nepozoruju

Atman 200 se tu rozebiral mnohokrat... nekdy dela trochu hluk.... ale to je jako s kazdym vyrobkem ... nektere kusy jsou horsi nektere jsou bez problemu (taky kazdej z nash je jinak citlivy na hluk)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:59 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: SpecialD
Bublifuk se připojuje na vzduchovací motorek.

Na tu filtrační hlavu od atmana by sis musel pořídit jen samotný biomolitan.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:55 SpecialD – Re: Moucha
Takže, šlo by:
www.exota-jansova.com/…
a
www.aquarium.cz/… jeden z těch v závislosti na objemu akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: SpecialD
existuje umera... vim vic filtracni hmoty tim filtr potrebuje mene cistit (pri zachovani stejneho objemu akvarka), proc myslish ze maji v akvaristikach tak obrovsky kostky molitanu v tak malych akvarkach???
ano je tezke se odprostit od reklamnich proklamaci ruznych vyrobcu, ale vem to tak bublifuky a kostky biomolitanu s cerpadlem nepotrebuji reklamu a stejne se furt kupujou
pamatuj reklamu a vyvoj vzdycky nakonec zaplati zakaznik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:46 SpecialD – Re: SpecialD
Ještě nějaký pohled někoho zkušeného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:41 SpecialD – Re: SpecialD
Mám v tom akorát zmatek, asi na tohle neexistuje jednoznačná odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:39 SpecialD – Re: Moucha
.. jak vidím, ještě o tom pouvažuju a zkusím toho více pročíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2010 13:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: SpecialD
asi tahle proc kupovat trubku do ktery je nacpan molitam a na konci ma cerpadlo, kdyz muzu mit levneji cerpaci hlavu a poradnou kostku biomolitanu.... nemluve o tom ze tu kostku mene casto a snaz vycistim nez ten krabicovej filtr
navic nekteri zivocichove si radi pochutnaji na "dobrutkach" z povrchu toho molitanu
proc mit molitan nacpanej v krabicce, kdyz muze byt volne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: SpecialD
Podle mě filtrovat dobře nebude. Sice malý výkon, ale na kostičku filtrační hmoty o velikosti něco větší než 4x4x5 cm... Každých pár dní to čistit.. no nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:20 SpecialD – Re: Ninco
Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: SpecialD
O tom by se dalo diskutovat jako o všem ...

Pro a proti ... cena, funkčnost, design, výkon ....

Je toho moc. Když si koupíš 2006 bude filtrovat a dobře, ale zaplatíš za něj pár stovek navíc než kdybys koupil čerpadlo s molitanem. Někomu se nelíbí, že je vidět u čerpacích hlav filtrační médium v akvárku. Je toho moooc o čem by se dalo diskutovat.

Takže bych to shrnul asi tak. Pokud koupíš 2006 nic tím neskazíš a můžeš si být jistý, že filtrovat bude. Eheim jsou nejkvalitnější filtry. Pokud koupíš nějaké čerpadlo a biomolitan či bublifukový filtr, taky to filtrovat bude.

Z toho vyplývá, že pokud nekoupíš doslova nějaký šunt, je to jen na tobě :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:12 SpecialD – Re: Johan
Můžete mi uvést důvod, proč bych si jej neměl koupit? Rád bych tomu lépe porozuměl :-) Pro a proti :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:08 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: SpecialD
Já bych si takovýhle vůbec nekoupil. Sem zastánce malé čerpací hlavy a kousku (bio)molitanu a nebo klasický bublifuk. (např. www.exota-jansova.com/… ,kde bych na výtok přidělal trubku, která by rozváděla vodu po akváriu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:00 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: SpecialD
Ještě tento:
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:56 SpecialD – Re: SpecialD
A existují i jiné filtry pro stejně velké akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:20 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
2006 ti stačí. Je to filtr do objemu 45L. v Akvárku nemáš přesně 54l. Budeš rád, že tam je nějakých těch 45l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:19 SpecialD – Re: SpecialD
.. i co se týče velikosti filtru vzhledem k velikosti akvária. Aby nebyl příliš velký a nezabíral moc místa, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:13 SpecialD – Je tento filtr vhodný?
Ahoj,

rád bych se zeptal, zda je filtr Eheim new 2006 vhodný do 54l akvária? Nebo zda raději zvolit o něco výkonnější Eheim new 2008, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:47 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
Mě se velký krevetky nenasajou ani bez molitanu. Jde mi tedy hlavně o malinký. :) Rozestupy sacího koše jsou asi 1,5-2mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:43 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
A ohl bych je dát do toho mého akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:41 S Muž invalida [3881] – Re: Kristýna
Houba jednou sjela a krevetky ůplně zastavili vrtulku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:37 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: StrNd4
Já mám stejně řešeno a bez problémů. Biomolitan je středně hrubý = nenasává krevetky, ale neucpává se rychle. Už to takhle mám asi půl roku a v pohodě ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:29 S Muž invalida [3881] – Re: StrNd4
Já mám hrubou houbu...sice stačí ale taky bych bral lepší nápad..problém je že malá krevetka je cca 1 mm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:26 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Mohl bych je dát do mého akva´?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:24 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: invalida
Proc myslis? Ja sem chtel jen poradit jestli nema nekdo neco poradne vychytany vis takze uvidime jakej je kdo koumak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:23 S Muž invalida [3881] – Re: StrNd4
To je dobrá otázka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:18 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Chtel bych jen prihodit dotaz...Mam akvarijni set atman 240 litru a filtrace tam je vnejsi takze problem byl ze jak mam ponoreny saci kos ve vode tak by mi nacucaval krevety takze jsem ten saci kos obalil slabym kouskem biomolitanu jenze problem je ze musim co chvilku sahat do vody pro ten kos a promivat ho.Je tam ten molitan takze ten nepropusti do filtru ty velke necistoty a zustavaji na kosi.Nema nekdo treba vymysleny lepsi reseni jak tohle udelat a zaroven abych neprisel o krevety?Takhle to slouzi dobre az na ty casty zasahy do vody...Diky za rady a tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:52 Muž DonJuanKarlos [30]
Fotka k příspěvku Můj filtr:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:05 Muž DonJuanKarlos [30]
Já nemám u krevet teda žádný filtr a světlo jen denní z okna a vše v pohodě. Zatím mám asi 20 krevet na 72L(80*30*30).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:30 Muž Schoggi [12] – Re: Horďa
Fotka k příspěvku Taky jsem řešil problém s filtrem. I když byl nastaven na minimum, vytvářel silný proud a do žebrování se chytaly krevetky. Zejména, když zalezly dozadu mezi filtr a sklo, nedokázaly se již sami dostat ven. Nechtělo se mi investovat do nového zařízení, takže jsem to vyřešil tak, že jsem na část filtru, kde je žebrování, nasadil upravený molitan a taky jsem trochu molitanu nacpal dovnitř, což o dost snížilo proudění. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2010 16:31 michailo – Re: Gogo
A co starý dobrý bublifuk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2010 16:12 Muž kalahare [11] – Re: Gogo
ahoj, mám výborné zkušenosti s Atmanem AT-200, 2 roky mi běží, je tichý. Se škrtícím ventilem se dá lehce regulovat. Měl jsem ho také v 54l akváriu, dokonce jsem si nechal akvacit prorůst anubiasem. DO začátku je to dobrá volba.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [192] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=9551