Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 139 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 23:03 Muž jiggy1405 [2] – Eheim ecco pro
Kto ma skusenosti s hlucnostou s filtrom Eheim ecco pro 200 alebo Eheim ecco pro 300? Mam sice len 100 L aqa, ale "asi" dobru smich cenu na tieto filtre.Dokonca ta 300-vka vychadza lacnejsie ako 200-vka. Bude to v izbe kde sa spi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 18:02 Muž fido16 [631] Re: OP
Tak ne každému se líbí ta černa linka od silikonu ale mě osobně se to líbí dělá to dojem rámu :-) samozřejmě nemám nic proti oblým rohům i takové akva se mi líbí. Jinak s tím filtrem bych doporučil s větším výkonem přece jen výkon lehce stáhneš. Já mám akva 250L A filtr mi jej přečerpá za hoďku asi 1.5x ale myslím si že by to mohlo být víc mám zarybněno 20 tlamovcema. Klidně bych uživil i o třídu vyšší JBL e1500 nebo něco mezi. Jinak já mám JBL e901. Ale šel bych klidně i do Tetry dobrá cena, dostupnost dílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 17:53 Muž vlacek [402] Re: OP
Jde o to, ze z toho akvarka nelze udelat dobrou fotku, sklo hrozne zkresluje. Alespon tedy z meho. Jinak filtr dennerle je dobry, ale lepsi ho predelat na kostku akvacitu, jinak se docela zanasi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 17:50 Muž Shrimpman [36] Re: vlacek
OT: Právě ty oblé rohy se mi velmi líbí palec , není tam ta hnusná černá spára. Přecejen se na mini člověk kouká z více stran, než na obyč široké akvárium, kde se vlastně člověk dívá jen zepředu. Kvalita lepení nevím, ale třeba tady někdo 60l spravoval a ani to sklo moc super nevypadá.

www.ultimatereef.net/…

Moc se mi líbí tato, jak je slepená, ta vypadá parádně i bez oblých rohů. Psal jsem majiteli jestli to někde koupil nebo nechal slepit a asi půjdu touto cestou palec
rybicky.net/nadrze/11918
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 17:44 Muž vlacek [402] Re: OP
OP napsal: Dnes bych už to udělal jinak, hlavně koupil 30l Dennerle a ne Aquael. Vypadalo by to 100x líp...

Take bych to tak videl, ale presne opacne. Sklo od dennerle jedna hruza + oble rohy a "kvalita" lepeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 14:40 Muž Shrimpman [36]
U 2213 píšou do 250 litrů, u Ex 400 do 60 litrů, jinak objem a l/h jsou podobné :-O Ale myslím že do dobře udržované 160 by se nechal i ten Ex 400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 13:53 sisi – Jak husty filtr?
Chtěla bych se zeptat, mam své první akvarko cca s 30 malými rybkami a koupila jsem 2 druhy filtru, jeden je hodně porovitý druhý hustý který je vhodnější v akvaristice mi pani dala fitr porovitější že je lepší? zachytí ale vše co ma? díky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 12:25 Muž Mejlan [2] Re: Haimdol
Eheim aqua compact se mi taky celkem líbí, ale potřeboval bych větší výtlak, když filtr schovám do skříňky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 12:24 Muž Mejlan [2] Re: OP
2213 a tvoje Tetra 400 jsou podle mne srovnatelné filtry s podobným udávaným výkonem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2012 12:09 R Muž Silent [5949] Re: Mejlan
Pokud chceš kanistr tak kromě malých Eheimů starého typu jako je 2211 začal nedávno Eheim prodávat i vnější Eheim Aqua compact. Je zajímavé konstrukce, s hmotami a samozřejmě kvalitní. Další řešení je například vnější filtr BLAU EF-360 který mám odzkoušený a je také dobrý. U nás ho prodává Rataj. Koneckonců i již zmíněná firma Dennerle si nechává vyrábět vnější filtr Nano External Skimfilter. www.dennerle.eu/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 12:02 Muž Shrimpman [36] Re: Mejlan
Dnes bych už to udělal jinak, hlavně koupil 30l Dennerle a ne Aquael. Vypadalo by to 100x líp. Ale to se samotným filtrem nesouvisí, s tím jsem naprosto spokojen. Od zapnutí jsem na něj nešáhnul, průtok jde velmi dobře regulovat, mám to stáhlé na cca třetinu průtoku. Myslím, že ten 2213 BioPlus by byl na 30 l už moc, já jsem původně uvažoval nad Eheim 2211.

Všechno je to lepší než ty mini vnitřní filtry, zvlášť než ten od Aquaelu. Pokud v tom budeš mít jen krevetky a nějaké minirybky, tak ten externí filtr bude stačit vyčistit jednou za rok, a to jen aby se neřeklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 10:51 Muž Mejlan [2] Re: OP
právě u tebe jsem viděl kanistr na 30L a i u jiných prezentací, zajímá mě zkušenost, spokojenost/nespokojenost, přehnaný výkon.. atd., a láká představa, že do toho rok nesáhnu a pořád to bude kvalitně filtrovat :-) ty "baga" jak tomu říkáš by mohly vyřešit skleněné lily pipes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 10:38 Muž Shrimpman [36] Re: Mejlan
Fotka k příspěvku Já mám ve svém 30l mini TetraTec Ex 400 a zatím naprostá spokojenost, filtruje dobře a není slyšet. Na té fotce je takto umístěn dočasně, jinak ty baga na šnorchlu a rampě se mi přestávají líbít. Eheim má jen jednoduché kolénko, to vypadá 100x lépe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 09:46 R Muž Silent [5949] Re: Mejlan
Taky myslím, že pro takto malou nádrž nemá větší smysl kanistrový filtr. Kvalitní závěsný v nádrži také nezabere žádné místo. Podíval bych se na závěsné od Eheimu, Aqua Clear nebo Blau. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 08:28 Muž Yirka [9126] Re: Mejlan
Já bych řekl, že na 30 litrů jsou uvažované filtry až příliš luxusní. Šel bych do závěsného nebo malého vnitřního čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 22:44 R Muž romant [27987] Re: Mejlan
Myslím si, že když se lehce pozmění filtrační médium, tak je závěsný filtr dobrý pomocník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 22:28 Muž Mejlan [2] Re: romant
proti bublifuku nic nemám, ale chtěl bych toho mít v akva co nejméně, závěsný filtr by mohl být řešení, ale přijde mi, že jejich psaný výkon je srovnatelný s kanistrovými filtry, ale objem hmot je mnohem menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 22:19 R Muž romant [27987] Re: Mejlan
Já bych tam dal klasickej bublifuk, což by ovšem mohlo lehce kazit dojem, nebo se podívej třeba na závěsný filtry, to by mohlo bejt taktéž dobré řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 22:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Haimdol
Mají i pár vychytávek, které mi maximálně vyhovují. Jsou to "detaily", ale v drobnostech bývá "síla". :-)
EDIT: Ta záruka k nim patří. ano (Jen pro klid duše. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2012 22:18 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Však Atmany už jsou hezkých pár let velmi dobré. Je to vlastně už zavedená značka kde se snaží dbát na kvalitu a tomu napovídá i prodloužená tříletá záruka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2012 22:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Haimdol
...Ještě bych tě upozornil na Atman CF 1000. Technologicky je to Eheim professionel II ovšem za výrazně rozdílnou cenu...
Minulý týden byly ATMANy CF v "akčních cenách". Neodolal jsem a koupil jsem pro strejdu Příhodu 1x "800" a 1x "1000". Raději nenapíšu, za kolik, abych nedráždil. :-D
Jinak na adresu těchto filtrů jen poznámku - už pár let je upřednostňuji s ohledem na poměr ceny k užitné hodnotě a zatím bez jediného problému! (Raději to ale zaklepu. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 22:12 Muž Mejlan [2]
zdravím, chtěl bych ke svému akva 30L pořídit vnější filtr, přemýšlel jsem nad Eheim 2211, ale po cena s dvojkohouty a fitrační náplní vyšplhá docela vysoko, tak tedy rozmýšlím Eheim 2213 BioPlus (dvojkohouty i média v ceně) nebo Eheim Ecco 2032 (nižší spotřeba) co poradíte z vlastní zkušenosti? Nebude to moc velké pračka pro 30L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 20:12 Muž honzaprouza77 [18] Re: romant
nehádal bych se jestli je TETRE krám, nebo ne. Záleží na zkušenostech a jednotlivých kusech. Já by samozřejmě preferoval např. EHEIM před TETROU, ale záleží na možnostech a názorech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2012 17:11 R Muž romant [27987] Re: DREAM
Když se prostě filtr(platí i pro ostatní věci) nepovede, tak je to krám a to platí napříč všema značkama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:05 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: DREAM
Tetra Tec rozhodně není krám! Sám ho používám léta a mám na něj jen pozitiva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 13:12 DREAM Re: mich85
Kup si kvalitu, tedy Eheim
www.akvarista.cz/…
nebo www.akva-tera.cz/…
Fluval 305 je taky docela dobrý ale má dráší náplně.
Tetra Tec je krám, opravdu občas teče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2012 12:29 threat Re: mich85
Já ti můžu napsat jedině o Fluvalu 405,který mám asi šestým rokem.Jsem s ním hodně spokojen,jediná výtka je na kryt rotoru,který se mi už dvakrát zlomil (130,-Kč),žádná hrůza,ale jde mi o to,že jsem filtr zprovoznil a jel,asi po osmi měsících jsem ho šel čistit a v pořádku,další čištění jsem ho rozebral a na krytu rotoru ulomená packa,ale šel bez problémů.Objednal jsem nový kryt rotoru,který jsem chtěl vyměnit při dalším čištění.Pokud se to založí dobře,jede to i s tím odlomeným zobáčkem,tak jsem to nějak neřešil,horní patro založím keramickými kroužky,aby to nepružilo a bylo to oporou tomu rotoru,položím na to vatu a zavřu,hlavně tam nesmí být vůle,mezi krytem košů a tím rotorem.Momentálně mám doma další kryt nachystaný na výměnu,je to měsíc co jsem čistil filtr a zase to bylo ulomené.Podle mně se to láme,když se filtr nechá dlouho bez vyčištění a má dost odpor,potom se to otevře a kryt je ulomený.Je pravda,že to podle mně nenechávám moc zanést,hlídám průtok s filtru a až je tak o třetinu slabší jdu čistit.Když jsem to párkrát čistil po půl roce z vlastní iniciativi,bylo to v pořádku.A k těm vroubkovaným hadicím,pokud by jsi tam nechtěl ty bakterie,nebo li bordel,stačí s tím trochu zatřepat před čištěním,to aby byli pod vodou oba otvory,jak nasávací,tak hlavně výtok,pokud nebude rozstřikovací rampa:-) a do kbelíku to vypustit otevřením ventilu.Jinak jsou na to i čistící kartáče,který si můžeš udělat z kartáče na sklenice a drátku:-).Ať se výběr zdaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 12:20 R Muž Silent [5949] Re: mich85
Z tebou zmíněných filtrů bych šel do JBL e901 a to v první řadě a ve druhém sledu do Fluvalu , ale do nové řady 06. Velikost záleží na tobě jestli 306 nebo 406. Ohledně hadic to se zarůstáním není tak tragické ;-) . Tetra v dnešní době už není také problém. Potíže jsou u nových řad vyladěné takže bych se jich nebál. Ještě bych tě upozornil na Atman CF 1000. Technologicky je to Eheim professionel II ovšem za výrazně rozdílnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 12:15 R Muž romant [27987] Re: mich85
Osobně bych šel do toho JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 11:57 mich85 – jaký EXTERNÍ filtr?
Zdravím,

mám akvárium cca 270L a potřebuji poradit jaký externí filtr v poměru kvalita/výkon/cena by byl optimální, abych měl pěknou čirou vodu. Doteď jsem měl filtr Elite Crystal Flo 40 (z předcházejícího akvára 120L), ale samozřejmě je nedostačující. Teď jsem celé akva vyprázdnil a hodlám osazovat Tlamovci a zavést biotop Malawi, Tanganika - prostě písek, kameny (asi děrovaný vápenec).

Díval jsem se na tyto:
Tetra Tec EX 1200 (od 2400,-) - ale co jsem zde četl, tak tento typ od Tery není dobrý a teče
Fluval 405 (od 2700,-) - ale tam se mi nelíbí ty husí krky od filtru do akva - nebudou zarůstat víc, než hladké hadice? a jal je to pak s čištěním?
JBL CristalProfi e901 greenline (od 2400,-) - o tomhle jsem nějaké špatné recenze nenašel

Nebo byste mi doporučili jiný na toto akva a tento biotop?

Děkuji za vaše odpovědi,
Michal
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 12:41 Muž filipkriz [53]
tak se mi ten ATMAN krasne zajel a po odendani prisavek ze skla uz o nem prakticky nevim .. za ty penize doporucuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:49 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: LisourJr
- na Decolight pozor, bylo hodne reklamaci, ja sam jsem 1x reklamoval
- do pul roku stejne praskla zarivka, vyhodil jsem to a koupil Blau lampicku (nahradni zarivka je nesrovnatelne levnejsi)
- zavesny Atman mam, jak 0100/0300, na 0100 nasazeny molitan, 0300 napojeny na 2-ramenny bublifuk, tichy, regulovatelny, spokojenost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:41 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LisourJr
U téhle světelné rampy jsem nepřišla na způsob jak vyměnit žárovku.Přestala svítit asi po měsíci a vadilo mi že byly osvětlena jenom část nádrže.Koupila jsem jinou rampu přes celé akvárium s posuvnými nožkami,která se dá roztáhnout na různou délku.Bohužel je to nějaká čína a není u toho značka.Jsem s ní spokojená.Jinak co se týče filtru tak mám ten Blau,je dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 22:34 Muž LisourJr [33] – Filtr na odchovnu a pro ráčky
Zdravím,
chci si pořídit filtr do akvárka 32*17,5*31cm, dal jsem do toho černej jemnej písek z burzy, malej elementkovej filtr na vzduch. motorek, nalámanou břidlici, 3 spojený trubky od Dennerle do nanoakva a 20 malých (1,5-2,5cm) ancíků co se mi narodili na konci prosince a 10 asi měsíc starých, plus jsem na burze koupil 2 ráčky CPO, protože ten jeden z minulé burzy nevydržel a chci koupit jinačí filtr, tak jsem přemýšlel o tomto Atmanu HF-0300 240,- Kč
www.akva-exo.cz/…
nebo Blau FM-120 295,- Kč
www.akva-tera.cz/…
Co si o tom myslíte? Vyplnil bych ho ještě filtr. hmotou a na nasávání dal bioakvacitovou kostku a světlo Aquael Decolight 11W 360,- Kč
www.akva-exo.cz/…
Je to dobrá volba? Akva bude pouze jako odchovnička s ráčkami, kteří se možná budou stěhovat.
Prosím o brzkou odpověď!!! Díky! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 14:04 Muž fido16 [631] Re: tomikaaa
Presně jak píše Haimdol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2012 13:56 R Muž Silent [5949] Re: tomikaaa
Tady máš vybalení onoho čerpadla na videu www.youtube.com/… a pěna se dává na nasávací část (ta vroubkovaná).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 13:38 tomikaaa Re: fido16
ta rurka (vyvod) sa da aj otacat, ze ?
je na nu este nejaky nadstavec ?
pena sa dava len nato vrubkovane, na to hladke uz nie ?

dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 13:24 Muž fido16 [631] Re: tomikaaa
Určitě atman mám doma 4 a jsou všehcny v pohodě a za dobrou cenu. A po zaběhnutí absolutně tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 13:11 Muž EiFFeL [39]
taky mam doma 2ks atmanu a nemam problem ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:39 R Muž Silent [5949] Re: tomikaaa
Aquael nedoporučuji. Po čase když ho z nějakého důvodu, například čištění, zastavíš má problémy s rozběhem. Potvrzuji Jirkův názor. Atman je daleko jistější koupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:36 Muž Yirka [9126] Re: tomikaaa
Atmany jsou zde na fóru daleko více pozitivně prověřeny a doporučovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:33 tomikaaa – ktoru hlavu ?
ktoru by ste vybrali ?

www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…

diky za rady, pripadne skusenosti ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 10:20 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: navik
Máš pravdu..5w je málo.Nedostatek informací před jejím pořízení.Lampa jede v případě potřeby pořád, se sníženým průtokem.Choroba vymizela a řasy mne také netrápí,tak nevím.Fotku jsem přidala pro znázornění napojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 10:01 Žena ustavprochore [567] Re: sivon
Njn, pohled produkčního akvaristy a akvaristy se společenskou nádrží bude asi vždycky jiný... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 09:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Těšil jsem se, že až dnes otevřu tyhle stránky, "vyběhne" na mě jakýsi argument o vlivu ozónu na nitrifikační bakterie, (v souvislosti s hypotetickým umístěním UV-lampy před filtrem), a ono nic... :-O
Tak snad příště. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 23:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: navik
Ano tak to je,pri tomhle prutoku a tak male watazi,to v podstate jenom zere elektrinu,mozna to znici zarodky ras,ale na patogeny to nema zadny ucinek!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 23:15 R Muž romant [27987] Re: navik
Souhlasím, čím pomaleji voda přes UV lampu protéká, je co nejdéle vystavena záření, tím lépe a účinněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2012 23:12 Muž navik [908] - SumciRe: romant
romant napsal: ... Záření dočistí, zbaví vodu choroboplodných zárodků jenž mohou způsobovat třeba různé zákaly.

v tomto konkrétním případě fotografie Nympheas si nejsem tak zcela jist, zda se choroboplodné zárodky třesou strachy, jestliže např. na uvedené fotografii u trvale používané 5W UV lampy jí při výkonu Fluvalu 405 prolétnou v během několika desetin sekundy?... (i když v čase opakovaně...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 22:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Tak to už má k realitě blíž. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 22:08 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ano, voda co vytéká z filtru a je ozářena UV lampou s nitrifikačníma bakteriema nemá nic společného, snad jenom to, že na ní bakterie zapracovaly v tom filtru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [139] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=6901