Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 238 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 13:33 lukass
sak to viem ale vacsinou sa pouziva vzduch nie?ale to bude mat aky prietok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 12:57 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: lukass
bud vzduch a nebo se da koupit cerpaci hlava ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 12:54 lukass
ale mne sa to zda dost blbe! :-O sak to vlastne tu vodu pohana vzduch? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 10:17 Lorsson – Re: Janica
Ja si myslim ze spodni muzou klidne byt prazdne, nebo kdyz nevis co do nich tak tam dej molitan ;-) Tady mas rozepsane co v kterem kosi mas mit
www.spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 10:10 Žena Janica [5]
ahoj Mám Fluval 305, je to šestikomorový filtr+molitan. Chtěla bych se zeptat jestli můžou být spodní koše prázdné. V prostředním mám rašelinu a v horním kroužky. Nebo jestli ve spodních koších mohu mít něco jiného něž aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:14 Kahan – Cena
Jo! A stojí tak 45 a více Kč, dle typu. Vám ale bude stačit i ten základní. Já jej má za 42kč v 32litrů akva a nemohu si stěžovat. Rybičky spokojené, rostlinky mě růstem až udivují....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:11 Kahan – Bublifuk
Molitanový filtr se do Vašeho akva hodí, říká se mu taky bublifuk. Funguje tak, že ho připojíte pomocí hadičky ke vzduchovacímu motorku a je to. ;-) vývod trubičky můžete umístit ke hladině, bude čeřit vodu, která se tím provzdušňuje. Pokud se vám bude zdát motorek příliš silný, přiškrťte vzduchovací hadičku škrtítkem.
Mějte se fajn.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:06 Muž chicko [124] – Re: lukass
na foru vše najdeš, hledej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:02 lukass – filter
brej!!!!!! ahoj mam 54 litrove aqua mam tam rastliny a asi 30 gubiek a 2 prisavnikov a chcem sa opytat na ten molitanovi filter!!co s toji a ci sa hodi do mojho aqua a jak to funguje dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 18:15 pawlas – Re: Aiven
Tak to patříš k té štastnější skupině akvaristů. Kdo tenhle filtr vyrábí a kde jsi to sehnal? Nic podobného jsem zatím neviděl. Napiš nějaké parametry
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 16:38 Muž filipsi [1295] – Re: pakozdy
Kazdy vyrobce znaci jinak, vetsinou cislo v oznaceni je hustota v kg/m3 (nebo jeji zlomek), nekdy je i prumerny prumer otvoru (nebo jeho zlomek). Tyhle hodnoty spolu totiz castecne souvisi, nekdo dela specialni typy, napr "tuzsi", kde je stejny prumer otvoru, ale vyssi hustota, pak pouziva znaceni obe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 16:12 Muž pakozdy [17] – Re: filipsi
skusim este tu vatu na vystupe.
ak sa mi podari od niekoho zapozicat molitanovy filter skusim overit funkcnost.

btw: neviete ako sa oznacuje hustota biomolitanov ? videl som cisla ale nie vysvetlenie. predpokladam ze cislo vyjadruje priemer otvorov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 16:00 Muž wayn [79] – Re: filipsi
S těmi pěnami je to možné, nejsem chemik, takhle jsem to někde vyčetl.
Rozhodně ale nesměšuji mechanickou a biologickou filtraci. Filtr by měl plnit obě funkce, ta biologická je ale naprosto majoritní. Rozepisovat to ale nechci, už to bylo napsáno jinde mnohokrát. Řešení které navrhuji jistě zbaví tazatele i těch poletujících nečistot. A přidám ještě vylepšení: rozstřikovací rampu. Stačí na výtok z filtru nasadit kus hadice s dírama a konec ucpat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 15:32 Muž filipsi [1295] – Re: wayn
filtracni peny jsou vetsinou materialem polyetery a polyestery (ale nekdy i ten polyuretan, i kdyz dnes uz zridka). Na rozdil od molitanu, ktery je polyuretan vzdy. Presto se pro ne vzilo oznaceni "biomolitan", protoze rikat filtracni pena je trochu dlouhe a pro vetsinu lidi "houba jako houba"
Smesujes dve veci dohromady, biologickou funkci filtru, pro kterou je nutne osidleni bakteriemi, a mechanickou, ktera zalezi jen na jemnosti, prutoku ..... Kdyz se mu ve vode vznasi "smeti" (ktere navic pri vypnute filtraci sedne), je evidentne slaba mechanicka filtrace, pripadne (a) prilis silne proudeni vody. V tom mu bakterie nepomohou, ty ty kousky nepochytaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 15:15 Muž wayn [79] – Re: pakozdy
Molitan i biomolitan jsou obchodní názvy pro určitý druh PUR pěny (polyuretan). Ten s označením bio je dělaný pro použití třeba v akváriu.
Problém bych viděl v denní čištění. Já např. čistím vnitřní filtry tak 2x za rok. V tom molitanu se musí vytvořit bakterie, které pak čistí vodu. Prostým honění vody přes molitan se nevyčistí téměř nic.
"Vyměnit za obyčejný molitanový filtr" - není co vyměňovat, tohle je obyčejný molitanový filtr ;-) Dal by se ale vylepšit. Dej pryč ty zelený nádstavce dole, zbyde jen čerpací hlava (je tedy zbytečný kupovat další). K tomu kup toto: www.akva-tera.myeshop.cz/… nasaď to dolů a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 15:15 Muž filipsi [1295] – Re: pakozdy
Tak na konec pridej jeste tu filtracni vatu (vypada to jako "vatelin" na siti).
Nazor mam, dal bych bublifuk se vzduchem, u hlavy budes muset asi resit stejny problem, tj. velky proud, ale kdyz uz mas tenhle filtr, nechal bych ho a "uskrtil" (nejakou prekazku do vystupu, treba do te kinofilmove krabicky jeste taky nacpat filtracni vatu)

Jinak samozrejme, zvyseni nasavani prinese zvyseni vytokoveho proudu, kam jinak by se ta voda ztratila ;-) . Ale asi ti stale prilis nerozumim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 15:10 Muž filipsi [1295] – Re: rolandmynar
Ten prutok je jiste bez jakehokoli zatizeni, nulova vytlacna vyska a zadne filtracni naplne. U realne instalovaneho filtru to bude zlomek, mozna tretina? Kolik presne bych spekuloval, pakozdy to muze zmerit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 14:09 rolandmynar – Re: pakozdy
Je zajímavé, že je tento filtr doporučován pro 30-60l akvárka při průtoku 480l/h coze Mám vnitřní honiče doma, ale maximální výkon je psán asi na trojnásobek objemu AQ/h. Osminásobek je fakt zvláštní. :-| coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 13:57 Muž pakozdy [17] – Re: filipsi
filtracna napln je molitan s nejkaou hustotou a potom este jeden vystupny molitan s vacsou hustotou. ten vystupny som vymenil za hmotu oznacovanu vyrobcom ako mikrofilracia. ale nepomohlo to. prietok uz neviem viacej zmensit, fitler je na minime a este aj potlacovany krabickou z kinofilmu s niekolkymi dierkami doboku.

a co vzduchovadlo vs cerpadlova hlava ? nemate na to nazor ?

co sa tyka tej vety o tahu. islo mi o to ze ci je pravda: zvysenie nasavania filtra prinasa so sebou zvacsenie vytokoveho prudu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 12:50 Muž filipsi [1295] – Re: pakozdy
"biomolitan" x molitan - molitan je PU pena, "biomolitany" jsou vesmes z jinych plastu. Lisi se take zpravidla strukturou, "bio" maji pravidelnejsi, a "zarucenou" velikost poru. Diky materialu je ve vode trvanlivejsi, diky strukture vhodnejsi pro filtraci. Jinak na nem neni "bio" nic.

K problemu - co vymenit filracni napln za jemnejsi pory a pridat filtracni vatu? Melo by to i snizit prutok. Pripadne jeste na vyton napojit hadici s dirkami,(pricpat ho) dale se snizi prutok.
Posledni vetu o tahu a nasavaci sile nechapu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 12:36 Muž pakozdy [17] – vnutorny fitler vs. molitan
zdravim ..

mam 64l akva. ako filter pouzivam eheim 2208 (jedna nadstavba) s najjemnejsou filtraciou na vystupe. prietok je znizeny na minimum a s utlmovacom prudu z krabicky na fotofilm napriek tomu je v akva velky prud. filter cistim kazdy tyzden.
problem je ze v akva stale plavaju drobne ciastocky ktore kazia dojem z cistej vody. ako by sa nevedeli usadit. ked vypnem filter na 10 minut, zmensi sa zakal.

Preto uvazujem o vymene za obycajny molitanovy filter. Ale tu mam zase dilemu: vzduchovaci motorcek alebo cerpadlova hlava ?
ja sa priklanam k tomu vzduchadlu aby som nahodou nemal problem s vysokym prietokom.

je to dobry napad ?

Aky je rozdiel medzi biomolitanovym filtrom a obycajnym molitanovym filtrom ?

PS: ked zvysim tah filtra jeho vytok nejakym sposobom znizim znizi sa aj jeho nasavacia sila ? predpokladam ze ano. lebo vsade citam o silnej filtracii ale slabom prudeni vody. zda sa mi, ze sa to vylucuje.

dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 01:41 Aiven
Fotka k příspěvku tak chlape mám 41 litrové akva a vodu jak sklo a řasu neznám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:55 Muž Jurasek [137] – Re: pawlas
Pokud nechcete škrtit přímo, můžete si pořídit Téčko (rozdvojku na hadičku) a šrtit volný konec. Ta smyčka se dělá, pokud není zpětný ventil, má to zabránit výtoku vody. Smyčky musí jít nad akvárko, takže to může hyzdit. Nicméně ten ventil je jistější řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:44 pawlas – Re: pawlas
Jo a ještě něco. Ten ventil se dává kčerpadlu, nebo kam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:41 pawlas – Re: fantasta
Tak díky, ventil si určitě koupím. Ještě dotaz: Prý je taky dobrý udělat na té hadičce smyčku, aby byla tak 15 cm nad hladinou. Že to taky zabrání vytečení akvárka. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:07 R Muž Silent [5949] – Re: pawlas
Ten ventil si raději kup. Neriskuj. Nejen že to může vytopit byt, ale pokud to sepne když není nikdo doma tak to může zkratovat. A k tomu škrtidlu. Pokud ho úplně nezavřeš tak to nevadí a dá se běžně koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:55 pawlas – Re: isamik
Díky za info. Já jsem se dnes konečně rozhodl. Koupil jsem si kompresorek Atman CX 0078 a k tomu bublifuk. Kompresorek se mi zdá trochu hlučný, asi ho zabuduji do skříňky pod akva. Ale nemám ten zpětný ventilek, kdyby vypli proud, aby nás to nevytopilo. Máte s tím někdo zkušenosti? Stalo se to už někomu z vás? Taky jsem slyšel, že pro případné snížení výkonu se dá použít "škrtidlo". To se nechá taky koupit? Nepoškozuje se tím ten kompresorek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 21:05 Muž isamik [180] – Re: fantasta
Tak nejak sem to cekal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 21:03 R Muž Silent [5949] – Re: isamik
Měření jsem neviděl, ale měl jsem možnost slyšet motorky obou výrobců a musím, čistě subjektivně, uznat za vítěze Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:58 Muž isamik [180] – Re: fantasta
Docela by me zajimalo porovnani me sery a toho eheimu 100 cenove na tom sou podobne, nevidel nekdo nejake podobne mereni prave pro tu seru air 275ER jako je tady www.akvatech.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:53 R Muž Silent [5949]
Nejtižší jaký jsem kdy slyšel jsou nové motorky od Eheimu. Jenže kvalita se musí pořádně zaplatit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:52 Muž isamik [180] – Re: pawlas
Sera air 275R, mam ho kratce jen nekolik mesicu a zatim si nemuzu stezovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:48 Muž Jurasek [137] – Re: pawlas
Moc se v v nich neorientuju, ale mám Atmana AT 1500. Přijde mi docela tichý, levný a běžně k sehnání (i náhradní díly).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:07 pawlas – Re: Jurasek
A můžeš poradit nějaký vhodný a tichý kompresorek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 19:45 Muž Jurasek [137] – Re: pawlas
Na 40 litrů bych dal bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 19:42 Muž Diego [72] – Re: ANTONIO
závěsnej,např.HF-0300
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 19:33 pawlas
Tak jsem se dnes byl podívat akvaristice. Hlavu Atman jsem viděl a připadá mi hodné výkonná. Nejmenší pro akva 50-200L. Sám majitel prodejny mi říkal, že se mu to zdá velký na 40 l akva. Navíc ten molitan je tedy obrovitej. Tak nevím, abych si nekoupil zase nějakej průtokáč, jakej tam mám teď. Ukazovali mi taky filtr Atman ATf 301, ale velikost filtrační hmoty byla naopak až trapně malá. Myslím, źe tohle je taky jen průtokáč. Co si o tom myslíte? Poraďte ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 08:31 Muž chicko [124] – Re: ANTONIO
Závěsný se pověsí na akva z venku a dovnitř vedou trubice, ale lze dát i dovnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 07:17 ANTONIO
prikpa napsal: Kup si nějaký závěsný(moje zkušenost).
To jako vnitřní filtr???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 00:55 Anonym
Atman dělá i kostky akvacitu různé velikosti i s trubičkou uvnitř do které přesně pasuje sání čerpadla.Jinak hlava AT 200,AT 201.Akvacitové kostky dodává taky Rataj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 21:43 Muž chicko [124] – Re: pawlas
čerpací hlavu atman-je levná a celkem kvalitní, a pak kostku biomolitanu(to snad ani žádná značka neexistuje) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 20:44 pawlas
Můžete doporučit nějakého konkrétního výrobce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 19:20 pawlas
Dík za rady. Právě i o tu hlučnost mi šlo. mám to v pokoji, tak aby to nerušilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:23 Muž isamik [180] – Re: pawlas
Mozna by nebylo od veci vymenit ji za nejakou "normalni" 840. (zkus pohledat).

"Bublifuk" je pohanen vzduchem (vzduchovaci motorek mimo akvarium), zatim co hlava je elektricke cerpadlo v akvariu.

EDIT: ja nez to nadatluju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:21 Muž chicko [124] – Re: pawlas
v čerpací hlavě je el. čerpadlo a bublifuk pohání stlačený vzduch s el. vzduchové pumpy hmm tady si opravdu nedokážete nic najít sami :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:21 R Muž Mrakoplash [1776]
"bublifuk" pohani vzduchovaci motorek, vetsinou je to trosku hlucnejsi varianta jinak taky bezva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:17 pawlas
jakej je rozdíl mezi ćerpací hlavou a bublifukem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:16 pawlas
Světlo tam mám 1x trubici 15 W Aqua glo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:01 Muž isamik [180] – Re: pawlas
Osobne bych si poridil "bublifuk" do tak maleho akvarka.

EDIT: nebo jak rika Mrak, kostku akvacitu a cerpaci hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:00 R Muž Mrakoplash [1776]
do 40ti litru ?
tak to urcite kostku biomolitanu a cerpaci hlavu ;-)

btw u setu byva taky malo svetla hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [238] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=11851