Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:18 Muž sasula [274] Re: wanderer
Fotka k příspěvku pokud chces jdi to FX6. Pokud bych měl možnost mít za stejne peniz FX6 jako jsem dal za FX5 tak jdu do 6ky... je to prece jen o generaci novejsi...

Vyrivka to nebude, mam to pustene uplne naplno a diky te dvojte vystupni trysce to neni problem. dokonce mam ted mensi proud nez kdyz jsem mel TT 1200 a fluval 305 naráz. Prece jen to mam u tlamovců.
a ani listy echinodoru nejsou nijak hrozne ohnute(temer to s nim nehybe...)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 17:41 Muž Rostislav84 [1] Re: romant
No taky jsem si myslel že to bude jen o té hrubosti.Jinak to je asi uplně jedno které použivám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 16:02 wanderer Re: sasula
jj, nahodil jsem blbej odkaz na tu šestku..ale to je na 1500l akva..nebude to už trochu výřivka, půjde to rozumně přiškrtit? ta FX5 totiž vypadá že už není k sehnání..momentálně se přikláním spíš k tomu Tetratecu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:47 Muž sasula [274] Re: wanderer
hlučnost je celkem v pohode... normalne se pri tom da spat... i prcek u toho usne a to ma postylku hned pred akvarkem...(na uspavani lepsi jak jakekoliv detske kolotoce nad postylku)

zkusim ti to zmerit. Ja koupil tu starsi verzi... FX5 FX6 na tom bude jeste lip... a hlavne to ma elektronicke rizeni... takze kdyz trochu snizis prutok tak to zere jak malej filtr ale s obemem 20litru filtracnich hmot... :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:44 R Muž romant [27987] Re: Rostislav84
Tak jestli tomu dobře rozumím tak bio je hrubší a mcbio jemnější biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:35 wanderer Re: sasula
ten vypadá taky dobře..začínám věřit tomu, že ten Eheim je opravdu drahej.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:33 Muž Rostislav84 [1] Re: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:32 wanderer Re: sasula
www.zoohit.cz/…
hmm, ten průtok i výtlak vypadá sympaticky, to by mohla bejt slušná rezervička, oproti tomu ten eheim za stejnou cenu papírově vypadá jako flusátko..jak je to prosím s hlučností??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:28 wanderer Re: sasula
:-D dobrý pro prcka i pro ryby :-D my prcka ještě nemáme :-D kouknu na ten fluval, díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:21 Muž sasula [274] Re: wanderer
tak klidne u ni zustan... jen jsem navrhoval jine reseni... ale vem to tak ze to topitko ve filtru ubira misto zase necemu jinemu...

proto jsem sel u me 350l nadrze do Fluval FX5 a nemuzu si stezovat...

asi mate doma mensi saunu nez my... kvuli prckovy mame v celym byte 26 stupnu... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:18 wanderer Re: sasula
díky, těch 24-25 stupňů tam bez topítka nedosáhnu, takže bude asi nutnost..líbí se mi ta kompaktnost tohodle řešení ale je mi jasný že za velkej příplatek a s rizikem, že se něco podělá..i když eheim by to mohl mít vychytaný? momentálně mám vnitřní Eheim aquaball biopower a relativně spokojenost..tak bych docela rád zůstal věrnej značce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:16 Uno Re: romant
Budu ti věřit :-) Když tak odkážu stížnosti rybiček na tebe smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:15 Muž sasula [274] Re: wanderer
na tu 360 ti s klidnym svedomimi doporucim TetraTec Ex 1200...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:13 wanderer Re: Designer
díky, taky jsem zvažoval, ale nějak jsem z toho akva kutilství už vyrost :-) neříkám že to nemusí být špatný, spíš naopak, ale přikláním se k nějaký komerční variantě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:12 Muž sasula [274] Re: Designer
mam to u morskeho akvarka... a budu rusit... ale to je spis pohodlnosti a objemovou nekompatibilnosti moji malickosti a mistem pod akvarkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:11 R Muž romant [27987] Re: Uno
Nebude to výměna na prd, jde o to množství filtračního materiálu, takže tou výměnou si několikanásobně polepšíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:08 Muž sasula [274] Re: wanderer
osobně ti doporučim tu posledni variantu.... dobrej filtr a k nemu topitko (pokud ho tedy potřebujes.
ja nakonec zjistil ze v lete i v zime mam stale dostacujici teplotu i bez topitka... takze jedu bez nej.. (je sice v akva ale ne v siti...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:07 Uno Re: Designer
Čert aby se v tom vyznal. Nevím, jestli tu výměnu nebudu dělat na prd, ale tak je to za pár korun, a když se to zlepší, tak supr, když ne, tak se nedá nic dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wanderer
www.r.wz.cz/…

Minimalne za precteni/uvahu to stoji, sam o tom premyslim, i kdyz zatim jen tak jako ze mozna nekdy ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Uno
Muzes najit akvaria s vytokem z filtru nad i pod hladinou a oboji muze fungovat (sam jsem mel v prubehu casu oboji). Jako dulezitejsi vidim, jake je vysledne proudeni vody v akvariu, a zda neni treba voda u dna temer stojata, zda nejsou v akvariu ohledne proudeni uplne hlucha mista atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:00 wanderer – Externí thermo filtr pro 360l akvárium
Ahoj všem,
po letech fungování ve 112l plánuju konečně pořízení většího akva 360 l (osazenstvo klasická společenská nádrž - skáláry, ramirezky, mřenky, sumíčci, peřovec..) a co se týče filtrace, láká mě použít termofiltr abych to měl "všechno v jednom". Rád bych se zeptal, zdali s tímto řešením máte někdo zkušenost a jaký model byste konkrétně doporučili? Líbí se mi tenhle Eheim:
www.svetakvaristiky.cz/… el-3-2173-02-Thermo-IHS-s-filtr-medii
ale obávám se, že je trochu na hraně s výkonem pro tenhle objem (max 350l) nebo bude stačit?? Vyšší modely za desítku už mi přijde fakt docela pálka :-O ..nebo koupit výkonnější filtr bez topení, který je výrazně levnější a topítko řešit separátně??
Předem díky moc za vaše postřehy a tipy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 14:53 Uno Re: Designer
Když jsme u toho. Na stránkách co jsi mi poslal píšou, že vývod má být cca 8-10cm pod hladinou aby nedošlo k velkému okysličení vody. Pak moc nerozumím tomu, proč zde lidi řešej ve velkém rampu, která leje vodu na hadinu a tím jí právě okysličujou. Abych řekl pravdu, tak jsem měl většinou filtr pod vodou, ale poslední dobou jsem ho dával nad hladinu, tedy pouze vývod aby to bublalo, dávalo kyslík a hlavně to příjemně bublé klič jde člověk spát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Cerpadlo a biomolitan na Pankraci? Atmany jsem tam videl minuly tyden, biomolitan taky, dokonce u jednoho stolku i nejake vetsi kusy ruznych rozmeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 14:00 Uno Re: romant
Tak je to dobrý, nerad bych balil rybky a stěhoval se :-) Na burze jsem několikrát a nepamatuju se, že bych to tam viděl. Molitan ano, ale hlavu.... No uvidíme, sjedu tam tak jako tak :) Doufám, že mi molitan pomůže v boji se zelenou řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 13:58 R Muž romant [27987] Re: Uno
Hlava je hlukově v pohodě. Burzu na Pankráci neznám, ale je to velmi profláknutá akce a divil bych se, kdyby se tam požadovaný sortiment nedal koupit, on se určitě ozve někdo, kdo bude mít konkrétní povědomost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 13:48 Uno Re: romant
A náhodou nevíte, zda to seženu na burze na Pankráci? V neděli bych tam zajel.....Externí filtr nemám kam dát, mám akvo v ložnici a pod akvárkem komodu s hadrama. Ještě se zeptám neřve ta hlava moc? Ten filtr co tam mám je téměř neslyšitelnej tak aby mě ta moje nevyhnala i s rybama ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 13:36 R Muž romant [27987] Re: Uno
Tajemství se skrývá v množství filtračního materiálu. U tvého stávajícího filtru je ho daleko méně než u doporučované varianty hlavy s kostkou. Jinak to uhlí je tam již jenom jako možný prostor pro osídlení nitrifikačníma baktriema, svojí roli aktivní přestává plnit cca po 14 dnech. Tvůj stávající filtr je z kategorie "honič vody", nebo-li výkon slušnej, filtračního materiálu málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 13:35 amrtin Re: Uno
Pravda je,že lepší je komorový.Jenomže ne vnitřní-ten je zákonitě moc malý a náplně nestíhaj,takže pokud komorový,tak externí.V závěsu s kvalitou je co největší kostka biomolitanu a u ní vede poměr cena/výkon(kvalita filtrace).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 13:31 Uno Re: Moucha
Určitě nemám. Ono to ani nejde. Bylo to tak při koupi. První komora je malej proužek molitanu, pak to jde do většího a konec je uhlí. Celou dobu jsem myslel, že čím víc komor a nesmyslů tím lépe, ale jak vidím, tak nejlepší je prostě biol. molitan a hlavice a hotovo. Tak a teď kde je pravda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Uno
da se docela úspěšně přiškrtit.... jinak u filtrace by to mělo jít od nejhrubšího po nejemnejší... takže mě napadá, nemáš v to stávajícím zpřeházený molitany?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:29 Uno Re: romant
Ještě mě napadlo, vím že má být filtr trochu nadhodnocený, ale není ta 201moc, když mám 90l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:26 Uno Re: romant
Děkuji za odpověď a pomoc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:06 R Muž romant [27987] Re: Uno
www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
Edit: Až budeš filtr měnit(jedno jakej), tak to neměň kus za kus, ale ten stávající nech společně měsíc fungovat v nádrži a teprve potom ten stávající odstraň. Můžeš v bordelu z čištěnáho filtru, nebo z odkalování dna ten novej biomolitan v tomto pořádně pomáchat, promačkat, čímž si ten novej tzv. naočkuješ nitrifikačníma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:02 Uno – Filtr
Ahoj lidi, dotaz do pléna.......... Mám 90l prcka a mám tam tento filtr www.petcenter.cz/… a štve mě, že ho musím každý týden čistit, jelikož mám 3 přechody a hned na tom prvním je to tak jemné, že se to zaseká bordelem a jeho výkon je menší a menší. Mám sice čichouny a velký proud nemají rádi, ale nepřijde mi normální co zde čtu každý týden filtr čistit. Proto chci poradit jaký mi doporučíte filtr, nejlépe aby "sám" dělal co nejlepší prostředí v akvárku. Musí být vnitřní a nesmí stát 2 průměrné platy :-) Díky Vám........ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:38 R Muž romant [27987] Re: Rostislav84
Podle mě žádný, jediný rozdíl mě napadá, je v hrubosti toho biomolitanu, ale funkčnost je stejná. O jaký filtr se konkrétně jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:32 Muž Rostislav84 [1] – bio
Nazdar lidi neví někdo jaký je rozdíl mezi bio vložkou a mcbio vložkou?Krom toho že bio je tmavší modré barvy a mcbio je světlé modré barvy. Dik za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 15:42 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: nowy101
Být tebou zkusím sehnat ze zrušené rybárny akva, někdy chovatelé mají na skladu i nové a už to ruší, já měl 50 vysoké uplně nové za pár stovek.. co se týče toho filtru, pokud nechceš hlavu, tak nějaký 600-800 průtok klidně do takového a tu kostku můžeš i na něj, stačí nějaký dobře tvarovaný a trochu jí vyříznout, do filtru pak můžeš dát i jinou náplň, dle tvého výběru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:59 Muž kofejn [963] Re: nowy101
Tak zkus počkat a došetřit, je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:58 R Muž romant [27987] Re: nowy101
Když ten aquael, tak potřebuješ dvojnásobnej výkon a stran těch skalár si asi trochu pleteš čistý rozměry akva a v tom je trochu problém, neb v těch hrubejch 40cm, po odečtení dna a když počítám, že to akvo nebude napuštěný až po okraj, tak jsem na nějakejch 30cm a to je fakt málo. Těch čistejch 40cm bych skousnul, ale takto nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:57 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: nowy101
ze zkušenosti mnoha mnoha akvaristů ti na rovinu říkám, že dělat v akvaristice věci na polovic se nevyplácí, raděj počkej přišetři a pořádně...

ikdyž na něj chceš dát tu kostku biomolitanu, tak je to málo - má malej průtok 320l/h to akva snese tak dvojnásobnej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:53 nowy101
no zkusím ještě můrovat za vyšší :-)
musím se vejít do ceny a rozdíl mezi výškou 40 a 50 mi dělá cenu za celý osvětlení :-(
ja nechci použít fan 1 jako filtr, jen jeho havu nasadit na molitanovou kostku, největší co se vejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:48 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: nowy101
zdar na skalary bych to taky neviděl, ale to je tvoje věc...

co se filtru týče, tak ten aquael je na to akva velmi slabý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:42 nowy101
ok, tak vezmu tu kostku :-) může být nasazená na hlavu z aquael fan 1? píšou na krabici 320 l/h

- kofejn: dík, vypadá zajímavě :-) vyzkouším

- romant: pročel jsem si celý zdejší (nejenom zdejší) vlákna o skalárech a výška 40 i když není ideální, tak by vadit neměla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:27 Muž kofejn [963] Re: nowy101
Řešil jsem stejný problém a takhle to dopadlo: rybicky.net/clanky/1164-pridavny-filtr-k-filtracni-hlave-s-biomolitanem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:26 R Muž romant [27987] Re: nowy101
Atmna AT202 s kostkou 10x14x24. Jemnýho bordýlku se neboj, bakterie se postarají, ale co je trošku problém je ta vejška akva. Na skaláry to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 09:22 nowy101
Ahoj,
poradil by někdo jaký mám dát filtr do akvária 100x40x40? první co mě napadlo, tak kostka + atman hlava, ale chtěl bych i odfiltrovávat jemný bordýlek, který kostkou projde jako nic :-( Pak mě ješte napadl vlepený filtr s komorama, ale tam se mi nedaří vymyslet jak na to...
plánované rybky: pancéřníčci, krunýřovci, tetry, skaláry.
nic externího nechci.
Děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 23:09 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
Ok dobrej napad, to si vyrobim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 23:07 amrtin Re: replikant33
Jistě,fantazii se meze nekladou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 23:03 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: amrtin
dobry napad určitě je 1000 možnosti jak si to vyrobit, třeba z kroužku ze zaclony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 23:00 amrtin Re: DeNNI85
Fotka k příspěvku Koupit...asi v akvaristice,ale já si to samé vyrobil z kousku vzduchovací hadičky(můžeš si zvolit velikost),z rozdvojky na vzduchování a přísavky s dírkou na tu rozvojku,viz foto.Cena doslova pár korun X-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4201