Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 178 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Tudy
Jj, 3 l/min sice není nic moc, ale v tomto případě by to stačit mohlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:44 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Losky
Přerybněno už máš, rostlin je málo, chce to přidat. Zkus přes noc vypnout vzduchování a jen čeřit hladinu vývodem z filtru. Pokud budou ráno ryby lapat po dechu u hladiny, je vzduchování nutné. Popř. pro jistotu vypnout vzduchování jen na 6 hodin (24-6 h).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:40 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Losky napsal: Osobně nevím, jak moc má být průtok, bublinky mi jdou momentálně přímo od vývodu hlavy cca 20cm, myslím si, že je to tak akorát, kytky se neohýbají
Jestli ti jdou v 50l bublinky z hlavy 20cm daleko, tak to musí být fičák jak sviňa. :-) To už je skoro přes celé akva. Já bych to ještě uškrtil, ale to musíš odpozorovat sám. Já mám ve 160l hlavu Eheim Aquaball + molitan cca 25vysoký a 15cm v průměru a ty bublinky mi jdou tak 7-8 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:36 R Muž Silent [5949] – Re: Tudy
Biologická filtrace probíhá jak při průtoku objemu nádrže za hodinu tak při průtoku 5x větším. Tady jde spíše o celkové podmínky v akváriu. Velkou roli tu hraje zarybnění a počet rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:36 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Sid
Nic jsem nepaušalizoval, probíral jsem s panem Adisem jeho konkrétní případ (čerpací hlava+molitan) a tam je 5x násobek zbytečně mnoho - v tomto případě vyhozené peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:33 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: Tudy
PS: Jak poznám, kdy mám vzduchovat a kdy ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:32 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: Tudy
Tak to bych ho musel dost zaškrtit a myslím, že za tu hodinu by to bylo stejně tak 100L vody:)) A to mám 50tku:) Takže jestli to dobře chápu, pokud tam je biomolitan, tak snížit průtok asi na minimum. Jinak přerybněno určitě nemám. 2x ancistrus, 5x pancéřníček, 7x neonka, 1x Black Molla, 1x mečovka. Kytky asi tři, jsou to nějaké cabongy nebo jak se to píše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Tudy
Nenapsal jsem, že by měl Adis filtrovat 5tinásobkem objemu akva. :-)
Píšu, že celou problematiku filtrace nelze "paušalizovat", že je nutné posuzovat ji v širším kontextu.
Zhusta se např. vysoké proudění vody uvádí jako jeden z důvodů zvýšeného výskytu řas. A ono tomu může být právě naopak... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:25 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Losky
Pro účely nitrifikace (rozuměj biologickou filtraci) stačí průtok: objem nádrže/1 hod. Nech to jak to máš, pokud nemáš přerybněno, nemusíš ani vzduchovat (záleží ještě na množství rostlin, teplotě apod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:08 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: Maza
Osobně nevím, jak moc má být průtok, bublinky mi jdou momentálně přímo od vývodu hlavy cca 20cm, myslím si, že je to tak akorát, kytky se neohýbají
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:06 Muž Tudy [330] - Krevetky
Sid napsal: ...Filtrem by měl za 1 hod protéci objem nádrže...
Přeji vám, abyste ve svém akvaristickém počínání dospěl do stádia, kdy zjistíte, že se akvária filtrovat hodinovým průtokem rovnajícím se třeba i 5tinásobku jejich objemu nejen dají, ale v některých případech i musí. :)


Pan Adis psal, že chce čerpací hlavu s molitanem, tedy zjevně na biologickou filtraci a přesto byste mu doporučil 5tinásobný průtok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:52 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Losky
Není, jde to přiškrtit :-) Na 170l aspoň tu AT-201 a co největší kostku (10 x 14 x 24 cm nebo 10 x 14 x 30 cm) podle výsky akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:49 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: adis
mám atman 201 v 50L akva a na nástavci je regulace výkonu a navíc tam je i vývod, kam se připojí hadička, která pak přisává vzduch a funguje to i jako vzduchování.
Jinak já mám výkon asi taky na 1/3, ale asi i to je moc, ale když se ještě přiškrtí, tak to teče malinko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Tudy
...Filtrem by měl za 1 hod protéci objem nádrže...
Přeji vám, abyste ve svém akvaristickém počínání dospěl do stádia, kdy zjistíte, že se akvária filtrovat hodinovým průtokem rovnajícím se třeba i 5tinásobku jejich objemu nejen dají, ale v některých případech i musí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:45 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: adis
není to nějak extrémně moc na 170L akva a čerpací hlavu? Vím, že u filtrů se průtok udává bez filtrčních hmot, s nima je to třeba o 1/3 méně. U čerpací hlavy ten výkon podle mě moc níž nepůjde, typuju to tak na 900L/hod. Ale těžko říct, třeba to jde přiškrtit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:55 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
Na Slovensku to ale určitě vyjde levněji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:47 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
Za 600 Kč,- Ti pošlou Atmana z Brna PPL až k Tobě domů na dobírku. Je v tom čerpací hlava a kostka akvacitu (lepší podmínky pro bakterie a delší životnost než u molitanu). Kostka je opatřena sací trubkou pro čerpadlo, nasadíš to na čerpací hlavu a hotovo.
Pokud máš zájem, pošli mi vzkaz, odešlu Ti kontakt (link). Ovšem musíš uvážit případnou záruku.

Vzduchovat lze, nástavec je součástí balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:42 adis – Re: Tudy
no ten filter - teda len cisto cerpadlo stoji necelych 20 EURO. - 500KC asi...
skusim este zajtra kuknut nejaky iny....
Este sa chcem spytat - je dobre dat cisto molitan - cistiacu penu do akva aby sa nachytali na nu bakterie ci to nei je dobry napad len tak ju tam hodit?

P.S: ten AT-201 ale nema moznost vzduchovania ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:40 Muž Steegard [0] - Cichlidy – Re: adis
Bylo mi doporučeno pořídit filtr, který filtruje obsah aq ideálně 2x za hodinu. V 60L sem měl filtr ,který pumpoval 400L/hod. a byl to pěkný šrumec. Teď je tam menší - 200 s regulátorem - jede cca na 1/2 výkonu, a spolu s "rampou" je to vážně o něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:27 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
Nevím kolik od tebe chtějí za ten výkonný filtr, zkus si objednat na internetu, v ČR stojí např. AT-201 (500 l/hod) i s kostkou 330 Kč,-.
I když vezmeme v úvahu odpor filtračních hmot, tak 5x objem nádrže je předimenzováno. U mě ve 112 l pokud pustím AT-200 naplno, tak mi kytky lehají ke dnu a ryby jsou jak v potoce a ne v akváriu. Průtok mám stažený na 1/3.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:18 adis – Re: Tudy
niekde som cital ze ma byt v rozsahu 1-5 nasobku.
Na moju skodu nkde nemaju mansie cerpadlo a vnutorny filter s platovanim uz nechcem.
Na cichlidy - Tropheusi to neni dobra volba ako zistujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:06 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
1 100 l/h je zbytečně mnoho, na Tvých 180 l bude stačit např. AT-200 (400 l/hod) a kostka akvacitu 10x10x24 cm. Filtrem by měl za 1 hod protéci objem nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 20:24 adis – prietok filtra do 170l akva
ahojte,

prosim Vas aky prietok filtra by mal mat filter - cerpadlo pre akva o rozmere 100x40x45?
Je 1100 l/h prilis vela? (iny v predajniach na okoli nemaju - bol som v 5 predajnach)
Chcel yb som cerpaciu hlavicu a molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 16:10 R Muž Silent [5949] – Re: Deathbull
No ono je podle mně pořád co zlepšovat. Když přišli Eheimáci s modelem professionel II tak jsem si říkal jak je to skvělý filtr a co by na tom chtěli zlepšovat a ejhle přišli s professionel III a teď se v Deizisau pracuje na dalších modelech.
Re: Designer - tvořivosti se meze nekladou. Pokud to realizuješ tak sem pak nahoď fotky. Jsem na to zvědavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:23 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Haimdol
Myslis tedy, ze to nema vyznam? V nejjednodussim pripade by to bylo kus "hrnce", v tom molitan a do molitanu zevnitr tlacena voda. Co by vyteklo tim molitanem do "hrnce", teklo by dirou ve dne trubkou rovnou zpet do akvarka. Zastavenim cerpadla by to pomalu z molitanu vyteklo (asi jako kdyz clovek drzi mokrou houbu, voda pomalu vyteka) a pak by zacalo nove pumpovani. Pripada mi to celkem jednoduche, a tim trvalym odtokem i bezpecne proti vypumpovani vody z akvaria. Ucpat se dira nemuze, voda jde do filtru pres molitan, takze k dire ve dne se nic co by ji ucpalo nedostane, navic muze byt velika, voda odteka uplne volne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:21 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Haimdol
No mě spíše přijde že zatím není co vymýšlet, co byste přidal k intervaláku od Eheimu navíc aby to bylo ospravedlnění pro nový model? :) Mám doma Eheim 2229 intervalák co jsem měl u 360l akva, teď chystám 480 nebo 540l a měnit nebudu. Až na nepatrně větší hlučnost a nutnost dodržet určitou vzdálenost od hladiny k filtru kvůli bezproblémovému fungování nemám výhrad, pokud člověk dodrží pořádné zajetí filtru s předfiltrem je to super věc.

Předfiltr jsem sundal po měsíci a ve filtru bylo lehce přez 6 litrů Substratu Pro (dřive tuším Ehfisubstrat)...a jinak nic.

Já jsem s tímto řešením spokojený, jen ta cena je skutečně nepříjemná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:43 R Muž Silent [5949] – Re: Designer
U intervalového filtru, přestože díky plovákům dochází k "dýchajícímu efektu" u filtračních hmot, je čerpadlo stále zavodněné a tudíž k jeho zavzdušnění nedochází. Nicméně si myslím, že tento systém filtrace je sice velmi účinný, ale ve sladkovodní akvaristice moc velké uplatnění nemá. Důkazem toho je i to, že Eheim v dalším vylepšování tohoto systému nepokračoval. Podobně fungují tzv. skrápěcí filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:12 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Intervalovy/pulsni filtr - superlevne
Precetl jsem si jakysi clanek, kde se popisoval pulsni filtr. Zaujalo mne to, voda se napumpuje, zase vypumpuje, dochazi k biologickemu filtrovani, ale s tim, ze filtr se zavzdusnuje (necha vzdycky chvili venku z vody, tedy jestli jsem to pochopil), ze by tim melo dochazet k mnohem ucinejsi filtraci. Jenze kdyz jsem se na takovy filtr zeptal pana Googla, cena nad 5000Kc (a samo i mnohem vyse) mne neoslovila. Nicmene mne napadlo, ze kdyz dam nad akvarko poradnou nadobu, do ni klasicky molitan, a budu cerpat pres nej (a mozna i neco dalsiho, to ponechme zatim stranou), udelam prepad zpet do akvarka a nahoru nazenu vodu cerpadlem, pricemz cerpadlo budu pres casovac zapinat a vypinat v nejakem intervalu, vysledek by mohl byt stejny za cenu rekneme v radu stokorun i s cerpadlem. To technicke reseni (spis nastin) prosim moc nekritizujte, jen prvni nastrel a namet, urcite by se naslo neco "fikanejsiho". Priznam se, ze mne desne zaujal skoro reklamni kus vety, kde se popisuje, ze s takovym filtrem je za mesic po rasach. Je mi jasne, ze tak jednoduche neni nic a rasy maji mnoho ruznych pricin, navic ja s rasou uz moc problemu nemam. Nicmene mi to napovedelo, ze tohle by mohlo byt neco, s cim se da si pohrat (no asi je to pro mne na tom to nejdulezitejsi), a treba by to opravdu i nejake to pozitivum mit mohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:03 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: švíco
jj, provedení je kvalitka. Fakt mě zarazilo, jaký je rozdíl u Fluvalu za stejnou cenu a u Eheimu potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 17:43 švíco – Re: Losky
Taky mi doma dělá radost nový Eheim 2222. Ještě jsem jej nezapnul, ta chvíle přijde v pondělí, moc se na to těšim. Každopádně provedení na jedničku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 17:37 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Losky
Nieje vsetko zlato, co sa sa blisti ;-)
Ale v tomto pripade to nieje tak... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 12:05 Muž Vstrom [82] - Malawi
Zdárec, já jsem si zde na radu místních borců nechal doporučit Eheim Professional 2073 a zatím není zapojen, ale zpracování atd je pěkné a precizní a masivní materiál. Na prodejnách jsem viděl i Fluvaly vnější a zdálo se mi to stašně odfláklé. ošklivé černošedé plasty, zkrátka to působí strašně lacině oproti Eheimu. Teď mám zprovozněné jen akva s 50L a tam mám čerpací hlavu Atman s bioakvacitem a max spokojenost. Už se těším, až zprovzním velké a pofrčí to přes Eheim:)))) Stál si 4500,- ,ale určo se ta investice vyplatí do budoucna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:12 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Jo ten bumbrlíček dokáže roztočit elektroměr :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
60W?! coze
Tak to je mazec! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:06 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Tyhle Tetry TT 2400 dělají randál i když jedou naplno. Mají špatně zvukově odizolované čerpadlo a těch 60W příkonu a 2400 l/h je znát :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: crxjet
Jestli nedělal randál proto, že jste ho provozoval přiškrcený(?).
Píšete, že při vyšším průtoku se kytkám přestalo dařit... Nemohu - a ani nechci - vaše tvrzení vyvrátit, jen chci "nabourat" další z obehraných klišé, že vyšší proudění vody = automaticky řasy, a že pro rostlinné akva je takové proudění nevhodné, ba dokonce "škodlivé". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:43 crxjet – Re: Sid
jen biokvacit a troskonc keramiky a jel jak ďas, ovšem ten randál co nadělal, hrůza, nemluvě o tom že po roce a pul přestal těsnit....a na plácání jater jsou tu jiní, ja jsem pouhý začátečník ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: crxjet
Vám byl TTE 2400 schopen tlačit reálných víc než 50% papírového výkonu? :-)
Co jste v něm měl za nápně? Nebo - měl jste v něm nějaké náplně? :)

Na genialitu se vykdákněte; jde o to neplácat si játra. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:22 crxjet – Re: Sid
zkusil jsem tetratec ex2400 a bylo to naposledy v mem zivote, uz nikdy vice :) a není to ani tak o víře jako o výzvě...... samozrejme takove akvaristicke geniality jako vy nikdy nedosahnu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: crxjet
...akva jsem zrušil, ted pracuju na vetsím ve stylu Amana...
To si po dvou letech, co se zabýváte akvaristikou, musíte hodně věřit... ;-) :-)
Těším se na budoucí prezentaci! palec
...samozrejme realneho...
Pro zajímavost - čím jste tu vodu honil? V plánu jste měl TETRA TEC EX 1200, případně EHEIM 2217; jak jste se tedy rozhodl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:31 Usine – Re: crxjet
Nemusíš nutně mít tak silný průtok filtrem, já jsem prostě přicucl další čerpadlo rovnou do akvária a na rostlinách je to znát. Nedoporučuji to ale někomu kdo zápasí z řasou, funguje to jako zesilovač(všeho). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:22 crxjet – Re: Sid
samozrejme realneho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:21 crxjet – Re: maxo
akva jsem zrušil, ted pracuju na vetsím ve stylu Amana, takze pak to sem vrazim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 17:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: crxjet
...v mém rostlinném akva 540 L jsem udržoval průtok na dvounásobku objemu, když jsem dal víc...
Papírového nebo reálného průtoku? :)
Akváriem "na úrovni" mám na mysli rostlinné akva, za které se majitel nemusí stydět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 08:41 Muž maxo [9] – Re: crxjet
Co tak sem dat Tvoje aqva-prezentaciu, aby sme videli co mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 08:28 crxjet – Re: Sid
v mém rostlinném akva 540 L jsem udržoval průtok na dvounásobku objemu, když jsem dal víc, kytky sebou mlátily a spoustě z nich se přestalo dařit, jediný, komu se to líbilo, byly nekterý rybičky :)...ještě by mě zajímalo, co znamená akvarium na úrovni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 12:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: crxjet
Někdo provozuje akva i bez filtrů a další techniky a taky žije. :-)
Ti, kdož provozují rostlinná akva "na úrovni" (:-)), povětšinou praktikují to, co píšu já.
Vír nemusí být zbytený a dokáže být i krásný! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 11:58 crxjet – Re: Sid
nesouhlasím, že je potřeba protočit 4-5 nasobek objemu akva, v pohode stačí 1-2násobek, bakterie mají víc času na práci a v akvariu není zbytečný vír :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:17 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Sid
No dneska to mam slibeny, kamarad mi to priveze, tak to zkusim a uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Tragett
Už jsem tu včera psal, že vhodným se jeví umístit sání i rampu na jednu stranu a zajistit takové proudění, aby bylo vidět zřetelný pohyb všech "větších" kytek. (Nepředpokládá se nutnost vidět pohyb např. všech rostlinek glossostigmy. :))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [178] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=8851