Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 113 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 21:01 Muž fido16 [631] Re: michal
Čerpací hlava at-200 v kombinaci s akvacitem 10x10x20 bude dobrá volba. Ale pokud máš dostatek financí doporučím vnější filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:48 Muž Miso [470] Re: michal
je ich strasne vela :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:43 michal – filter do 140l
Poradíte mi niekto filter vhodný do 140 litrového akvária ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2013 12:53 meleri Re: Miso
dik, ja se rozhodla, ze to zkusim s tim starym zavesnym filtrem, a uvidim, kdyby to nedelalo dobre, vymenim za atman s molitanem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 23:05 Muž Miso [470] Re: meleri
clasic 2213 je dobry, tiez je riesenie ecco pro 2034, nemusis nic dokupovat a obsluha je jednoduchsia. Alebo nieco od JBL a Fluvalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:42 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: meleri
Aquacompact.. www.eheim.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:38 meleri Re: Nympheas
ty mas ten eheim classic? a je fajn? no, jeste se fakt rozmyslim! a dekuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:32 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Já jsem s ním maximmálně spokojená.A že jich mám po vícero.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:27 meleri Re: Nympheas
to je pravda. planuju precejen i nejake ty zivorodky, tak to budu muset zvazit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:26 meleri Re: grunda
o vic jak polovinu? tak to je teda hodne, to ziram! tak to by byl ten 1213 eheim akorat...no jeste popremyslim..musim rict, ze vybrat dobre osvetleni a filtraci je tezke...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:25 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Každý filtr má určitou filtrační kapacitu, které musíme přizpůsobit množství ryb v akváriu. Jednoduše řečeno, čím menší je plocha filtrace, tím méně ryb můžeš mít.Je-li akvárium přerybněné, filtrace a vodní rostliny nestačí odbourávat rybí výkaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:23 R Muž romant [27987] Re: meleri
Počítej s tím, že výkon filtru po zašpinění bude klidně i méně než poloviční a pro tzv. normální akvo(společenský s rostlinama) je dobrý ho za hodinu přečerpat 2-3x, to bych bral jako jedno z vodítek při výběru, samozřejmě že objem filtračních hmot jenotlivejch filtrů je taky dobrý porovnávat a samozřejmě že i použití hmot samotných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
to jsou jen teoretické výkony, měří se když je filtr prázdný bez náplní, reálný výkon je tak polovina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:19 meleri Re: romant
jedna vec mi taky neni jasna, a to je, proc jsou ty vnejsi filtry tak silne? jako treba 400, 600, 800 l za hodinu...mam 120l akva a ten filtr co bych mela mit ma 400l za hodinu, u vnejsich filtru se to pocita nejak jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:15 R Muž romant [27987] Re: meleri
Ten, kdo bordýlek rozkládá jsou nitrifikační bakterie a čím více jich je, tím lépe ten bordýlek mizí tzv. přirozenou cestou. Ono taky dno samotný, jeho zrnitost, může do kvality nitrifikačního procesu promlouvat. Takž externí filtr s dostatečným množstvím kvalitních filtračních hmot(velkej prostor pro osídlení nitrifikačníma bakteriema) tu možnost, že se bude odkalovat jenom sporadicky může zvýšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:08 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Oprava..není vždy pravidlem,že se odkalování musí provádět jednou týdně..Je to vždycky o tom množství producentů a konzumentů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:07 meleri
dik, ta znama mela same platy, mela hodne fotek, kde bylo videt akva uplne cisty i to dno, az se mi nechtelo verit, ze fakt neodkaluje....jeste tu ma prezentaci, pod prezdivkou Archa...
takze je jako s vnejsim filtrem akvarium cistejsi? nebo je to tak nejak nastejno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:01 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Nympheas napsala: ...Odkalování provádíš podle množství nahromaděných dusitanů...
To už je pozdě, dusitany v normálně udržovaným akváriu bývají neměřitlné, neb jsou procesem nitrifikace přetvořeny na dusičnany a ty spotřebovávány rostlinama. Je to vždycky o tom množství producentů a konzumentů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:55 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: meleri
Ta větší filtrační plocha,vkládání různých filtračních hmot,mechanická,biologická,absorbční,chemická..podle potřeby.Proto je pak akvárium čisté.Odkalování provádíš podle množství nahromaděných dusitanů,nemusí to být vždy jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:51 R Muž romant [27987] Re: meleri
U akvárií kde je minimum producentů odpadu a jednoznačný přebytek rostlin, se odkalování zpravidla neprovádí, ono kolikrát ani není kde, ani není co, neb je celý dno porostlý rotlinama. V tom běžnějším případě tzv. společenskýh akvárií se odkaluje tzv. dle potřeby, tedy alespoň tak to činím já. Samozřejmě, že u exponovanějších nádrží, kde jsou třeba ve větším počtu zastoupeny cichlidy, nebo živorodky, je dobré odkalování nepodceňovat a postupovat tak, jak radí kolegyně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:47 meleri Re: Nympheas
to me rikala jedna znama. mela eheim profesionel a odkalovala jednou za tri mesice, akva mela ciste..jinak jasne, ja odkaluju kazdy tyden, jinak si to ani nedokazu predstavit..
tak nejak nevim jake jsou tedy vyhody vnejsiho filtru? az na to ze tedy neni v akvariu videt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:29 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: meleri
Odkaluje se vždy.Jak s vnitřním,tak s vnějším filtrem jednou týdně s výměnou jedné třetiny vody v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:26 meleri
ahoj, chtela bych se zeptat, jestli je pravda, ze vnejsi filtr tak dobre filtruje vodu, ze ze dna neni treba odkalovat? (nikdy jsem vnejsi filtr nemela, jen zavesny a bublak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:06 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: acik
Ahoj,rozhodně bych volila vnější filtr,nezabírá místo v nádrži.Příjemnou variantou je vnější filtr Aquacompact značky Eheim.Záleží kolik chceš investovat.Je tichý a má velkou filtrační plochu.Cena je kolem 1500,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 17:30 acik Re: acik
Jo a mam akvarko 54L
acik napsal: Jde mi o to,jestli má někdo zkušenosti i s výrobcem a to i s vnějšíma filtrama od tohoto výrobce,mám tedy volit vnější nebo vnitřní?
jak jsem psal dříve,chci opravdu něco tichého....
azonic napsal: Tady určitě něco najdeš rybicky.net/forum/16527 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 17:29 acik
Jde mi o to,jestli má někdo zkušenosti i s výrobcem a to i s vnějšíma filtrama od tohoto výrobce,mám tedy volit vnější nebo vnitřní?
jak jsem psal dříve,chci opravdu něco tichého....
azonic napsal: Tady určitě něco najdeš rybicky.net/forum/16527 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 13:00 Muž azonic [63] - RostlinyRe: acik
Tady určitě něco najdeš rybicky.net/forum/16527 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 10:55 acik
Ahoj lidičky,co říkáte na tento filtr,je vnější Filtr Elite Crystal Flo 20 , nevíte jak je na tom s hlučností,kvalitou atd?
odkaz na filtr: petdiscont.cz/…
moooc moc děkuji za odpovědi :))
Hezkou neděli přeji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 10:13 Muž Miso [470] Re: Tom25
z klasickych vnutornych mozem doporucit Fluval, brat ma U3 uz dva roky a ten filter nepocut, na 200l potom U4. ale sak pokial si spokojny s tym co mas naco to chces menit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 21:49 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Re: navik
jj Ten znám ten plus 1 , ale tento Aquael Fan 2 Plus neni špatný je trošku hlučný ne moc takže jako neni to zlý ,ale čistí výborně jako :-) Ale nedostal jsem k tomu různé přídavky abych mohl mít více efektů :-) s toho a zatím sem nesehnal lepší
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:10 Muž navik [908] - SumciRe: Tom25
S větším objemem filtračního media by byl určitě lepší, jen si nejsem jist výkonem pro 200l nádrž. Já jsem takhle používal do malých akvárek menší model Aquael Fan 1 plus a fungoval bezvadně a navíc byl naprosto tichý - dvojku neznám, takže mne ta hlučnost udivuje......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 19:54 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Haimdol
No já už ten filtr mam ,ale chtěl sem vědět právě od více lidí jestli se hodí nebo ne chci asi koupit nový tak sem chtěl nazbírat informace o tom mim jestli to má vůbec cenu ho vyměnovat :-) né ,že by mě tolik klamal ,ale je trochu celkem hlučný ,ale co je zas dobrý ,že čístí pěkně vodu a dobře filtruje jinak ho mam v Akvárku 200l. a Navik má pravdu ,že by to šlo sejmou s toho pláště a dát tam tu kostku to mě ani nenapdalo :-D a myslíte ,že by to bylo lepší jo ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 14:58 Muž navik [908] - SumciRe: Haimdol
Haimdol napsal: ...Pokud jde o hlavní filtraci poohlédl bych se po lepším řešení např. regulovatelné čerpadlo a kostka bioakvacitu...

Po vyjmutí čerpadla z pláště a odstranění toho směšného kousku biomolitanu uvnitř lze základ tohoto filtru použít jako regulovatelné čerpadlo do kompaktní kostky bioakvacitu rovněž, navíc má mimo regulaci i výhodu možnosti směrování výtoku...
(tedy pokud již tazatel ten filtr vlastní...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 14:25 R Muž Silent [5949] Re: Tom25
Klasický honič vody s malým obsahem filtrační hmoty. Jako druhý přídavný filtr pro především mechanickou filtraci je dobrý. Pokud jde o hlavní filtraci poohlédl bych se po lepším řešení např. regulovatelné čerpadlo a kostka bioakvacitu, případně kvalitní komerční filtr. Do jakého obsahu vody ho chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 14:13 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Filtrace
Ahoj co si myslíte o tom to filtru prosim vás Aquael Fan 2 Plus potřeboval bych vědít info jestli je kvalítní a tak ???Díky a jaké s ním máte zkušenosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:18 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – Resun sp-6000
Máte někdo zkušenost s tímto čerpadlem? akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… Chci si udělat průtokový filtr z akvária pod mojí 400l nádrž, původně jsem chtěl využít čerpací hlavut atman at203, ale myslím, že to nebude dost silné, tohle by mohlo být ok, ale nevím jestli to není hlučné apod.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 18:52 tony626 – AQUAEL-MULTIKANI-800
www.mk-zoo.cz/… ma nekdo zkusenost stimhle filtrem ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 18:48 tony626
Tony2013 napsal: Ahoj nevim jestli ma nekdo zkusenost s timhle www.mk-zoo.cz/…
Je to k necemu nebo je to jen usmevna nahrazka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 09:20 Muž ondra [168] - Živorodky
Určitě bych doporučil čerpací hlavu a molitan.
Bud Atman at 200 nebo Aquael-circulator 350. Možná někdo přidá ještě další typ a výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2012 09:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: acik
projdi si cely tohle vlakno.... a ujasni si co potrebujes... kolik penez muzes investovat
je velky rozdil ve filtrech pro afriku (zadny kytky, potreba kvalitni biofiltr) a rostlinny akva s minimem ryb (predevsim mechanicka filtrace a cirkulace vody)

vnitrni filtr zabira misto v akva, nejlevnejsi varianta -cerpadlo+kostka biomolitanu (vcetne bublifuku), je tu i hamburskej plosnej filtr

vnejsi filtr zabira misto vne akva (musis ho nekam schovat), muzes si pohrat s jeho velikosti, daj se do nej schovat vsecky mozny veci, jako davnovani hnojiva, rozpousteni co2, topeni apod., ale je nebezpeci poruchy a vyteceni akva (tomu se da zabranit, pomoci kvalitniho utesneni a hadicovejch spon)

a zavesnej je neco mezi, vetsinou trpi malou filtracni naplni a neda se moc schovat

asi zaverem, pro zacatek ti asi doporucim to nejlevnejsi -kostka s cerpadlem, nebo nejaka variace na plosnej filtr, pozdeji muzes prejit na nejake drazsi a sofistikovanejsi reseni

jinak upozorneni pri cisteni biomolitanu je potreba ho poradne proprat ve vode odpusteny z akva (voda z vodovodu obsahuje chlor a ten zabije uzitecny bakterie), klidne i s nim triskat o steny kyblu (jako popelka, kdyz prala pradlo v potoce) a by se znej dostalo co nejvice bordelu
huz jsem vyhazoval nekolik biomolitanu ktery byly tak utemovany ze po zmacknuti se ani nevracely do puvodniho stavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 08:25 acik Re: LisourJr
No prave,že nechci pouzit ten muj,protoze je hlucny a chci fakt aby byl filtr tichy a kvalitni znacku,jak jsem psal jsem laik,tak mi prosim poraďte,jestli budete mit chut a cas:)
co se tyce zavesnych filtru, vnějších ,vnitřních,tak mi prosim tedy doporučte který,akvarko nemam fakt velky 54L co tedy do nej? rybičky nebudou moc narocne neonky atd...
Děkuji moc lidičky zlaty :)

LisourJr napsal: Jojo, to je další výhoda, stojí to pár peněz a je daleko lepší než 2x tak drahé filtry.. Teoreticky by k tomu co máš stačil pouze ten bioakvacit (polyuretanová kostka), pokud bys z něj sundal ten spodní kryt a byla tam nějaká trubička co by zapadla do filtru (to na spodku čerpadla zasuneš do akvacitu kde je díra tinyurl.com/…), tak bys měl vystaráno X-) Vem si, že filtrační objem té kostky je 10x10x16cm, jak je velký ten tvůj filtr celkově? Pravděpodobně 2x tak malý si myslím ano

PS: www.aqua-web.funsite.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 07:58 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Haimdol
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Kostku zkusím, uvidím, jak to bude vypadat a jak bude sedět. Měla jsem jí původně na 54l, ale tam je Eheim Biopower.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 07:51 R Muž Silent [5949] Re: kahua
Pokud se ti zdá kostka s Atmanem moc velká (byť je to IMO nejlepší řešení) navrhoval bych buď Eheim Aquaball, Eheim Biopower nebo Fluval U2 což jsou vynikající filtry. Další možností by byly sice ne moc známé, ale také výborné filtry Ferplast Blucompact konkrétně typ 02 nebo Sera serafil 60. Hagen Elite bych nebral. Nemám s nimi dobré zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 07:26 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, budu mít akvárium o velikosti 50x30x30 a potřebuji do něj filtr. Kostka s Atmanem je už moc velké a jinak se moc neorientuji. Doma mám ještě tuto: akvarijni-filtry.heureka.cz/… Stačí to? Přijde mi, že to má malý filtrační obsah. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 01:20 Muž LisourJr [33] Re: Miso
Aha, na to jsem zapomněl stydim No pak je to jasný X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2012 01:01 parak Re: azonic
...po mojí dlooouholeté zkušenosti (nejen v akvaristice) platí: co vyrobil polák, je předem odepsané! Mohl bych tu dlouze popisovat, co všechno polští výrobci zmařili, ošulili, prostě zku...li co mohli!! Polský věci nebrat, za šest korun jsou drahé!!takže ani ikolu!
Mám skvělé zkušenosti s Atmanem, tichý, spolehlivý, dostupnost náhr. dílů (zatím jsem je nepotřeboval, ale ten pocit ;-) ), dobře regulovatelný průtok, malá spotřeba, dobrá cena, netřeba mít předimenzovaný filtr - fakt tichý dělník potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2012 00:28 Muž Miso [470] Re: LisourJr
ale pisal ze je ten filter hlucny, takze je nezmysel pouzit z neho hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 23:49 Muž LisourJr [33] Re: fido16
fido16 napsal: K čerpadlu atman jsou běžně dostupné i akvacitové kostky které mají uprostřed díru a v ní trubku kterou přímo nasadíš na čerpadlo
To sice jo, ale pokud by se z jeho filtru to čerpadlo dalo použít, nevidím důvod kupovat druhé. Jenže pokud je to dejme tomu plocha ve které je díra rovnou s vrtulkou a kostka by s ním nebyla "utěsněná" mohlo by to stát nejednu rybku :-O Tím myslím košíček který je na Atmanu a zasuneš ho do trubky nebo rovnou akvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 23:43 Muž fido16 [631] Re: Acik
K čerpadlu atman jsou běžně dostupné i akvacitové kostky které mají uprostřed díru a v ní trubku kterou přímo nasadíš na čerpadlo nemusíš nic upravovat. Můžeš si vybrat z 5 velikostí. Pro tvé akva doporučím 10x10x16cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 23:37 Muž LisourJr [33] Re: acik
Jojo, to je další výhoda, stojí to pár peněz a je daleko lepší než 2x tak drahé filtry.. Teoreticky by k tomu co máš stačil pouze ten bioakvacit (polyuretanová kostka), pokud bys z něj sundal ten spodní kryt a byla tam nějaká trubička co by zapadla do filtru (to na spodku čerpadla zasuneš do akvacitu kde je díra tinyurl.com/…), tak bys měl vystaráno X-) Vem si, že filtrační objem té kostky je 10x10x16cm, jak je velký ten tvůj filtr celkově? Pravděpodobně 2x tak malý si myslím ano

PS: www.aqua-web.funsite.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [113] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=5601