Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Malkolm
výtlak se asi nikde nedočteš, ale podle výkonu to tipuji do necelýho metru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:19 Malkolm Re: Miso
tak to sa ti podarilo kupit novy (najlacnejsi) stoji 44€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Miso
to by byl šrumec - do 25l potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:11 Muž Miso [470] Re: Malkolm
mam eheim 2211 ktory som kupil za 23eur na bazare, a myslim ze je to lepsie riesenie ako ten Resun ;-)
PS: viem... opakujem sa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:05 Malkolm
www.akvaobchod.sk/… maju este skladom
ale by ma zaujimalo do akej vysky ma vytlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:03 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Malkolm
Dá se ten resun ještě někde sehnat? a za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 21:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Malkolm
nejlepší řešení. Pokud chceš vnitřní, vyzkoušel jsem jich spoustu a nejlepší je Dennerle Eckfilter. Ale externí je vždy lepší, nejen z hlediska největšího objemu filtračních hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 21:49 Malkolm – Resun CY-20
Prosim vas ma niekto skusenosti s filtrom Resun CY-20?? zvazujem kupu do cca 27 litroveho akvaria. Popripade aky inyfilter by ste mi navrhli do takeho maleho akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 17:45 Muž kortezhugo [983] Re: Moušičky
Pouzival som AQUAEL FZN-2 z hlukom ziadny problem nebol - a nebolo ho ani pocut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 15:57 Moušičky – Je hlučný Aquael závěsný filtr?
Mám ještě otázečku, jestli je ten Aquael závěsný filtr hlučný? U Aqua clear jsou pořád dohady, jeden říká že je druhý že není. Tak bych chtěla znát zase názor u závěsného Aquael od pár lidí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 15:51 Muž fido16 [631] Re: Moušičky
Přehnaný to není :-). Ale chápu tvou finanční stránku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:47 Moušičky Re: fido16
Určitě bude lepší ;-) o tom nepochybuji, ale to už by bylo asi moc přehnaný. Takový filtry si budu moc pořizovat až budu vydělávat teď to zatím moc nejde, musím počítat i s jinými věcmi :-) ale děkuju za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:18 Muž fido16 [631] Re: Moušičky
Radši připlať 600 a zajeď si do Brna do Hornbachu a kup si tam 2213 která je již osazená náplňema. A ten siporax do něj klidně můžeš nasypat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:08 Muž Miso [470]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:38 Muž fido16 [631] Re: Moušičky
A co takhle vnější hrncový filtr? Nebylo by to lepší řešení než ten závěsný? Sám za sebe myslím že ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:23 Moušičky Re: romant
Právě už jsem dlouho nad výměnou filtru přemýšlela, že bych chtěla lepší, který když vytáhnu tak zněj nepoletí bordel atd. tak se mi to teď aji hodí, že se mi ta hlavice od Atmanu rozbila :-D a nejspíš půjdu do těch vnějších. Ještě popřemýšlím, jestli budu chtít vnější pouze na molitan od Aquael nebo od Aqua clear i s těmi všemi vymoženostmi. Ale spíše mě láká od Aqua clear, našla jsem ho na stránce z které běžně objednávám pro zvířata o 170kč levněji ;-) tak už nejspíš máme vítěze! :-) A na ty náplně(siporax) jsem se také dívala a určitě si je objednám taky, když říkáte že vydrží dlouho :). Tak Vám všem mockrát děkuju za rady.. konečně budu mít klid a nebudu muset přemýšlet nad filtrama smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:14 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Moušičky
Jestli půjdeš do toho aquael tak doporučuju i ten větší FZN-2 pro akva od 40-200l www.akva-tera.cz/… ... dá se dobře regulovat až skoro zastavit a hlavně má větší objem filtrační náplně což je nejdůležitější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:06 Moušičky Re: Ganjamir
Jéé děkuju ;-) nechám si to promyslet, ale nejspíš to vyhraje vnější. Začalo s emi to moc líbit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:05 Muž DrChila [243] Re: Moušičky
Je to jen a jen na tobě aby sis zvolilas nějakej průtok kterej ti hlavně vyhovoval. A jestli chceš ho mít v akvariu a nebo mimo. A pokud chceš levnej tak Atman hlavice plus kostka. Ale estetika jde stranou:) ale hlavní je účinnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:01 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Moušičky
V tom závěsnym už ty fitrační hmoty máš,je to komplet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:01 R Muž romant [27987] Re: Moušičky
Ať už to bude ta vnitřní, tak vnější varianta vytuněná těma filtračníma médiama(ty šutříky), tak to bude dobrý řešení. Pro ten závěsňák u akvária Tvého objemu hovoří taky ten fakt, že se nebude ztrácet žádné místo uvnitř akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:58 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Moušičky
Jestli tě nadchl závěsný filtr tak z vlastní zkušenosti doporučuji www.akva-tera.cz/… ... už několik let mám tyhle filtry dva FZN-2 a FZN-3 který jsou stejný jako ten FZN-1 jen větší, několik let jedou bez problému, nikde netečou a dodávají se jen s biomolitanem (žádné uhlí nebo kroužky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:55 Moušičky – Re: romant
Ajo jsem hloupá smich ale teď už vážně nevím, který pořídit hmm je to na mě moc složité rozhodnutí, jak to tak pozoruju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:53 Muž kus [200] - RostlinyRe: Moušičky
já nevím co, kdo, kde, ale mě závěsnej aqua clear běžel dobrých tak 14 let a běžel by dál, kdybych nezačal experimentovat s vlastním filtračním systémem a multikane 800.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:48 R Muž romant [27987] Re: Moušičky
Aktivní uhlí si necháš pro strejčka příhodu a filtr vysypeš nějakou kvalitní keramikou(substrat pro, siporax) a máš vystaráno na hóódně dlouho, prostě na roky provozu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:46 Moušičky Re: Ganjamir
Na aqua clear jsem se také dívala a popravdě mě taky docela nadchly, že bych měla filtr mimo akvárium a tak by výměna byla lehčí a převážně bych si nezanesla bordel při vypnutí a vyndání z akvária. Ale zase mezi mé obavy patří, aby filtr nezačl téct, což by nejspíš neměl, ale právě jsem takové hodnocení už na Aqua clear četla, tak se toho obávám. A další věcí je, že těch filtračních náplní je tam nějak na mě moc :)... jsem zvyklá na ty obyčejné jenom na molitanovou houbu. Jak často by se museli náplně měnit? (aktivní uhlík, a odstraňovač dus.látek) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:42 R Muž romant [27987] Re: Moušičky
Ty kroužky se nemění, ty se čistí, stejně tak jako kostka biomolitanu. Trošku tomu nerozumím, neb s Atmanem a kostkou mám velmi dobrý zkušenosti a velmi často tuto kombinaci do akvárií osazuji. Jak zaznělo, řešit to tím závěsným filtrem, pokud je to dispozičně možné, je velmi dobré řešení, hlavně z hlediska variability filtračních médií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2013 12:39 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Co se týče aquaballů a biopowerů tak moje zkušenost je taková že při správném zajetí a dobré údržbě, hlavně odstraňování starých listů apod. je nejlepší volbou vysypat je pouze keramikou a na houby hodit bobek. Samozřejmě snížit průtok, protože bez hub nemá co vodu brzdit, takže minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:38 Moušičky Re: romant
Nad Aquaball jsem už hodně také přemýšlela, podle mě je to dost dobrá filtrace. Ale nechce se mi dávat tolik peněz do filtru, uvidím třeba změním názor po brigádě, ale i přesto se to zdá pro mě moc. A řešení náplní filtrů se mě moc taky nelíbí, nevím v jaké cenové relaci se ty kroužky pohybují a za jak dlouho je potřeba je vyměnit, ale asi to nejspíš taky nebude jen tak. Raději bych prostorově větších filtr kam dám obyčejnou biofiltrovou houbu ;-) a né kupovat každý měsíc nějaký kroužky předražený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:22 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Moušičky
jak říká kolega Ganjamir..ten závěsnej je opravdu lepší.Mám oba typy.u Eheimu se brzy sníží průtok a tvoří se mi mastná hladina,často ho musím propírat a když ho vyndavám také lítá bordel zpátky.U závěsného typu můžeš měnit i filtrační hmoty a případně na sání ještě nasadit molitanovou menší kostku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:10 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Moušičky
Do Aquaball bych za ty peníze nešel to už raději vnější závěsnej www.sklorex-akvarium.cz/… nebo do té 60l nádrže co máš v prezentaci by stačilo obyčejné čerpadlo + biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:59 R Muž romant [27987] Re: Moušičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:43 Moušičky – Filtr pro 60l akvárium
Dlouhou dobu jsem měla v akvárium Atman čerpadlo s biofiltrační kostkou. Párkrát se mě stalo, když jsem sním manipulovala a znovu dala do akvária a zapla. Že vůbec nejel, tak jsem jej nechala chvíli vypnutý a pochvíli už jel. A teď po cca 3rokách přestal jet úplně. Prozatím mám v akvárium Aquael Fan micro plus, který mám doma hjako rezervu strašně dlouho, ale chtěla bych do akvária lepší a hlavně větší filtr. Proto se vás ptám, jakou značku by jste mi doporučili? Už jsem se dívala po různých vnitřních filtrech (Atman, Eheim, Aquael, TetraTec In) , ale pořád se nemohu rozhodnout. Četla jsem si recenze o filtrech tady na fóru (v rubrice Výrobky) a při čtení těch negativních hodnocení si vážně nevím rady. Hlavně bych chtěla, aby byl tichý, plnil funkci a měl dostatek prostoru pro filtrační molitan, používala bych do něj molitan pro biofiltry. Na takové ty filtry s aktivním uhlíkem atd. moc nejsem. Tak doufám, že se někdo ozvete a poradíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 06:59 Muž fido16 [631] Re: sonetka
Ano cedulku měli i v Olomouci že je mají za internetové ceny. Ale spíš mi to přijde že ty ceny zredukovali až teď jelikož před nedávnem to tam bylo o něco drahší než na netu sice to nebyla žádná hrůza ale teď jsou ceny ještě lepší. Jinak pokud někdo váhá jaký filtr do 250L akva tak doporučuji zajet omrknout hornbach a jejich nabídku eheimů a nebo se mrknout po jbl ten mám už skoro 2 roky a jede super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 21:30 Žena sonetka [136] - Živorodky
U nás v HB mají dokonce ceduli EHEIM za internetové ceny a skutečně tomu tak je ... palec
My jsme se rozhodovali mezi CLASSIC serií a ECCO a vyhrála ECCO - 100% spokojenost a za 2000 perfekt filtr i s náplněmi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 20:22 Muž fido16 [631] Re: Yirka
Právě že kohouty byli u filtru již přibaleny v ceně:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 19:42 Muž ondralomnice [81]
Ahojk a co takhle JBL e901GL? vejdeš se do 3000,- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 19:35 Muž Yirka [9126] Re: fido16
Hodně slušná cena, i když asi bude třeba přikoupit (nebo zbastlit) dvojkohouty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 14:26 Muž fido16 [631] Re: Rohlik
Fotka k příspěvku Čau kámo jestli chceš externí filtr doporučuju si zajet do Hornbachu dneska jsem tam koupil ext. Filtr eheim 2213 za 1250,- včetně molitanové náplně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2013 12:01 Muž sasula [274] Re: Rohlik
Zalezi jaky ryby, pokud klasiku jako tetry atd tak se muzes koukat po treba fluval 205/206 nebo tetra tec ex 700. Pokud treba africky cichlidy tak o kategorii vejs. Tedy fluval 305/306 nebo tetra tec ex 1200. Spostu lidi si na starsi stezovalo ale uz to neplati. Mam 3x tt1200 a 1x tt700 a zadny problem a to jsem jeden kupoval s tim ze puvodnimu majiteli tekl, stacilo namazat ocistit a jede jak hodinky a ani kapicka(5 let stary tt1200). Fluvaly jsou taky dobry, a to jak 304, 305 par kousku od obou mam doma a v pohode. Proti tetre ma ale mensi nadoby. V tom mam pocit tetra exceluje ze zazhuba 2,3t mas tt1200 s objemem 12litru a prujtokem 1200l a je vcetne naplni rampy atd. Nejsem prodejce, driv jsem mel jen fluval eihem, atd ale ted radeji koupim tetru. Pomer cena vykon super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 10:30 Muž RadekH1 [129] Re: Rohlik
taky mam fluval a jsem spokojenej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 09:33 radim Re: Rohlik
FLUVAL :-D
EHEIM :-D
Zrovna u těchto značek je jedno který koupíš. Jsou to již v mnoha nádržích odzkoušené a podle mě kvalitní stroje. Každý ti, ale nejspíš bude cpát ten svůj... Kup si FLUVAL :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 09:05 Rohlik – Jaký koupit vnější filtr do 250 lt. akvária
zakládám akvárium a chci se zeptat, jestli byste mě doporučili, jaký mám koupit vnější filtr do 250 lt. akvária, budou tam skaláři, paví očka ... investoval bych od 2000-3000 Kč, ale nevím jestli koupit ATMAN, nebo EHAIM, nebo FLUVAR, děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2013 22:21 Muž micz [132] Re: Louka
Hlava z FAN 2 ti to utáhne naprosto v pohodě, mám to tak už přes rok a mám ještě větší houbu (ATMAN). Akorát sem tam když se mi začne snižovat průtok tak musím molitan otočit, protože se to přicpe okolo těch vtokových dírek do vnitřní trubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2013 20:17 Muž Miso [470] Re: Louka
njn u komercnych filtrov to nevadi, pretoze spina je vo vnutri, u molitanovej kocky je ale napovrchu a ked na to svieti svetlo o riasu si to koleduje ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 15:32 Muž Louka [49] Re: Miso
Přesně proto jsem kolem filtru nasadil dva košíčky kytičky egeria densa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 10:25 Muž Miso [470] Re: DrChila
mozno by pomohlo proti riase okolo filtra vysadit nejaku vyssiu rastlinu tak aby na neho nedopadalo priame svetlo, napadla ma napr Bacopa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 07:39 Muž DrChila [243]
no to já když měl to CO2 ještě zapnutý tak jsem měl 25,5lm na litr. Ale v tvym případě bych si z toho strach nedělal z tý řasy. Každopádně hodně zdaru v pokusech. Přinejhoršim za půl roku koupíš jinej molitan:) drahý to není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 00:29 Muž Louka [49] Re: DrChila
S té řasy mám celkem strach,ale uvidíme. C02 nemám a ani neplánuji.Světlo 0,5W na litr.Ten molitan má označení hrubosti 20 a cosi je u toho ještě napsáno.A jsem celkem zvědavý jestli ho utáhne ta hlava s filtru,ale zatím to vypadá že to zvládne.uvidíme časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 00:12 Muž DrChila [243] Re: Louka
tak ono záleží taky na hrubosti:) ale snad to bude fungovat dobře. není nad molitan nemůžu si ho vynychválit kdekoliv. Akorád co se mi stalo tak mi obrostl docela dost kvalitně řasou a nejde to dolu:-D takže půser vydrbat to z toho nejde moc. No jo CO2 kvasnice do toho světlo a problém je na světě ale hlavní je to že aspoň akvairum nevymřelo:-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=5051