Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 100 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 18:45 R Muž romant [27987] Re: mustanggt
Z hlediska výkonu a obsahu filtračních hmot to vychází na JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 18:04 mustanggt – eheim 2073 professional 3 alebo JBL cristalprofi e1501 greenline
Zdravim poradte mi,kupujem 240L akva,chcem vonkajsi filter.ktory je lepsi? EHEIM 2073 professional 3 alebo JBL cristalprofi e1501 greenline? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 21:42 R Muž romant [27987] Re: Necrom
Z vnějších třeba www.akva-exo.cz/… vnitřních klasiku www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 21:35 Necrom – Filtr do150
Zdravim, prosim Vas o radu jaky pouzit filtr do 150l akvaria o rozmerech 120x33x38?
Planovane osazenstvo jsou zivorodky plus par ancistru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:00 Muž michalcod [13] Re: romant
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:33 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Tím přivzdušněním s netrap, v drtivý většině případů není potřeba. Když budeš mít v akváriu hodně rostlin a nebude tam brutálně přerybněno špindírama a bude se pravidelně týdně měnit voda, tak se tou hadičkou opravdu netrap a pošteluj si jenom to proudění. Jak zde již zaznělo, měj ten placatej vývod pod hladinou a vodu nasměruj šikmo k hladině, aby se na ní dělal takovej oblouček a bude to jak má. Voda se bude točit a zároveň i prokysličovat. Proudu vody se neboj jakmile se rostliny lehce pohupují, tak je to vpořádku, ryby si v proudění tak rádi lebedí, oni nepocházejí ze stojatých vod. Samozřejmě že mám na mysli rozumnej proud, ne pračku, ale to odladíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:19 Muž Miso [470] Re: michalcod
je mozne ze ak prudenie znizis uz nema dostatocnu silu na nasavanie vzduchu, ak potrebujes z nejakeho dovodu prevzdusnovat (z akeho?) sprav to ako ti radia, daj vypust tesne pod hladinu aby sa ti voda co najviac cerila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 11:40 Muž michalcod [13] Re: Designer
Díky, já na ten první kousek dám hadičku, vyvedu nad hladinu a fouká to do vody proud i vzduch, ale jen co přidám 2 kus s otočnou regulací tak v tu chvíli to jen proudí a nebublá...A to samé dělá když přidám i 3 kus se směrovým vývodem(s druhým nebo bez to je jedno) a já bych chtěl aby to proudilo i vzduchovalo naráz...Když teda pominu sílu proudu která se mi doufám po čase zmenší a budu moc dát ryby.
Tak a teĎ poraťe stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.06.2013 11:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Vyved vystup z filtru nad hladinu a efekt je dost podobny prisavani vzduchu, polepsis si s difuzi vzduchu do vody, pokud to tedy chces ;-) . Ale zase ne moc, pac jinak Ti bude voda padat jen dolu a zrusis si proudeni vody po cele nadrzi, coz je v rozumne mire zadouci. Jen vyskou umisteni toho filtru si udelas co od toho cekas. Vetsinou se doporucuje mit vystup cerpadla pod hladinou, aspon nekde jsem videl takovy nakres, ze je to tak spravne. Nicmene spravne je to, co funguje a dela to co chci, kdyz se snazim, aby to fungovalo :) . Muzes pouzit i rozstrikovani na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 10:32 Muž michalcod [13] Re: romant
Co myslíte? Dělám něco s regulací tedy špatně? Viz. můj poslední příspěvek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 09:12 Muž michalcod [13] Re: romant
Jsou tam 3 kusy. 1 jde přímo na výpusť a je tam i vývod na hadičku kterou vystrčím ven a vzduchuji, ale jak tam dám 2 kus s otočným regulátorem(je to vrtulka více a méně) tak přestane pouštět bubliny a jen proudí...I kdy ž přidám třetí, tak je to bez bublin-jen proud...A když nedám 2 kus a jen 1 s 3 tak taky...Prostě mi to vzduchuje jen když tak je nastrčený POUZE první kus. Tak fakt nevím co s tím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 08:44 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Ta hlava jde regulovat, je to pomocí toho mezikusu na výpusti vody, takže si s tím lze pohrát a nastavit jak je libo. Osobně to praktikuji tak, že zpočátku, než se začne více špinit biomolitan, tak to lehce přitlumím a tím jak se špiní, tak postupně přidávám a do půl roku jsem na plným výkonu hlavy a proud je poloviční oproti začátku, to poladíš až za provozu, je to na pohodu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 08:30 Muž michalcod [13] Re: romant
Jsem rád, že ¨jsem k tomu taky dospěl....Akorát mi to zabírá stráááášně moc místa...A je příšernej proud, ale doufám nebo si teda myslím. že se to jako u předešlého filtru ustálí a bude proudit v normě. Protože když tam dovnitř dám kousek biomolitanu, tak je proud super ale v tu chvíli zas už nejde zároveň bublinovat...Tak to musím nechat jet naplno a doufat, že to bude OK jak s prvním...Jen nevím kdy.
Co Vy na to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 16:11 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Řečeno slovy profesora Hrbolka: "ale Mlho, o tom se už dobrou čtvrthodinku bavíme". :-D je fajn, že jsi dospěl k tomuto rozhodnutí, bude to dost dobrá filtrace a ten biomolitan nebudeš muset čistit častěji než 2-3x do roka, bude záležet na zatížení nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 14:46 Muž michalcod [13] – Čerpadlo hlava Atman AT-200
Ještě jsem našel, že bych dal do svého akva toto Čerpadlo hlava Atman AT-200 + biomolitan 16x10x10 a to bych tak často nemusel "prát" ten molitan ne? Je to dobrý nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 13:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Do 60l bych soupnul Atman At-200 a kostku biomolitanu. Pred to se zasadi poradna rostlina a pak to neni ani videt. Do mensich akvarek kus biomolitanu, hadicku zespodu a vzduchovaci motorek, tedy opravdu klasicky bublifuk, coz ma i tu vyhodu, ze pri vic mensich akvarkach to vsechno vzduchem zivis jen jednim motorkem. Akorat to nekdy neprijemne vrci, ruzne jsou ruzne hlucne. Muzes si dost pomoct vhodnou podlozkou pod motorek.

Co se tyce porodnicky (pokud se porodnickou mysli to co bezne), ja to provozoval takhle:
rybicky.net/clanky/650-porodnicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.06.2013 13:14 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Do porodničky bych neřešil jinak než nesmrtelnou klasikou v podobě bublifuku. Vymývání filtru co 4 dny je na prd, to tam neměj filtr žádnej a co 2 dny měň 1/3 vody a akváriu posloužíš lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 12:40 Muž michalcod [13] – Jaký filtr
Děkuji Vám všem.
Samozřejmě jste měli pravdu. Po zaběhnutí má filtr daleko menší a hlavně přijatelný proud.
Takže jsem dal na Vaše rady a vyplatilo se.
Nyní uvažuji, že ho dám do malého akvária -mám tím na mysli do "porodničky" a do hlavního akva si pořídím filtr lepší...Jak jsem psal funguje výborně, ale má moc malý biomolitan a musím často prát..Nevadí mi to, ale až odjedeme na dovolenou, tak nechci abych rybkám ublížil Tento vymývám jednou za 3-4 dny a to je tak akorát do porodničky si myslím.
dejte mi prosím typ na konkrétní výrobek chci klasiku vnitřní. Mám 60 l akvaA ještě prosím-jak mám velkou koupit porodničku? A jak jí zařídit? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2013 21:55 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Každá hlava to má trošku jinak, to co uvádíš je pouze systém tzv. přivzdušnění, to s regulací výkonu nemá co do činění. Třeba často používaný Atman to má tak, že na tom kusu trubky jímž vody vytéká je takovej kohout, šoupě, jímž se to škrtí.
Edit: www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 21:52 Muž michalcod [13] Re: romant
A když použiju jen molitan s trubkou tak je to tak, že k molitanu je dovedená hadička a tu budu moc škrtítkem jen podle potřeby přiškrcovat? A z trubky bude vycházet jen to, co přiškrtím na té hadičce?
Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 21:34 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Jeden odkaz jsem ti dal a hlava se ti nelíbí tak to potom budeš muset vyčkat rady od někoho jinýho, třeba někdo bude vědět, jak na Tvůj problém, který ani snad problém není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 21:29 Muž michalcod [13] Re: Ganjamir
Jsem opravdu laik a ruce mám vážně volšový a stejně jsem Tě moc nepochopil...spíš vůbec ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 21:23 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: michalcod
A nestačila by ti čerpací hlava + molitan a proud regulovat třeba pomocí rozstřikovací rampy, kterou si můžeš vyrobit nebo spousta filtrů se prodává už sní ... rybicky.net/clanky/1216-zhotoveni-rozstrikovaci-rampy-k-cerpadlu-at-200203-behem-2-minut-proc-ne ... s trochou přemýšlení se to dá vyrobit snad na každej filtr ;) ... rybicky.net/forum/13235…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 21:22 Muž michalcod [13] Re: romant
A už posl.znovu otázka a snad přestanu otravovat laictvím...Kdo mi pošle odkaz na filtr s nejmenším průtokem neboli pro mne proudem tomu dám cenu - jen ještě nevím jakou... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 21:13 R Muž romant [27987] Re: michalcod
michalcod napsal: A něco levnějšího??
Ta varinata s tou čerpací hlavou a nebo to bastlení. ;-)
Edit: Každý špinavý filtr má svůj výkon cca poloviční než nově pořízen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 21:11 Muž michalcod [13] Re: romant
A něco levnějšího??
A jak mám poznat, že když dám rybky, tak z nich nebudu za chvíli mít přebornice v plavbě proti proudu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 21:05 R Muž romant [27987] Re: michalcod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 21:01 Muž michalcod [13] Re: romant
Díky,ale když bych nechtěl málo vzhlednou kostku molitanu, ale spíš designově něco takového ale s opravdu malým (regulovatelným) průtokem, tak jaký mi doporučíš?
Zkoušel jsem přicpat, ale buď to neběží vůbec nebo to je furt hrozně silný tak, že se na druhé straně akvária hejbají listy. A to mám na nejmíň. Hadičku co je venku z vody přiškrtím, ale přijde mi lepší než něco podomácku škrtit, tak radši zainvestuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 20:40 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Musíš počítat s tím, že ten papírovej průtok se Ti po zajetí filtru sníží cca na polovinu, to ad1. a za další uvažuj o tom že ten sníženej výkon by měl akvo přetočit cca 2x za hodinu, toť vstupní parametry k tomu co poptáváš. :-)
Edit: Výkon není všechno, chce to koukat taky a to spíš na objem filtračních hmot, prostě aby jsi neměl v akváriu tzv. honič vody, spousta výkonu a nicotnej objem hmot. ;-)
Edit2: Jak jsem v rychlosti kouknul na Tvůj prvotní dotaz, tak budeš mít filtr pacific P-F301 a to je ta kategorie "honičů vody", takže pro tvoje akvo bych doporučil ověřenou klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu a bude regulace a velmi slušnej objem filtračních hmot zároveň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 20:37 Muž michalcod [13] – Filtr s průtokem vody 50-100l /h
Vidím, že tu jsou chlapi na správném místě.
Tak mi dejte radu-nejraději nějaké linky kde prodávají vni filtry s průtokem jen 50-100l/h
Díky předem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 20:35 Muž kofejn [963] Re: Designer
A víš že ani ne? V rohu u filtru je to s prouděním horší - nad filtrem rampa moc děravá není a ten anubias zbytek proudu dost utlumí. Docela vyrostl.
Romanovo upřesnění ohledně stonkovek je myslím správné :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2013 20:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
A vubec se nebudu divit, kdyz dodas, ze Anubias lanceolata se Ti hybe o neco vic smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.06.2013 20:23 R Muž romant [27987] Re: Designer
Kdyby místo toho "každá rostlina", bylo "stonkovky", tak to je podle mě přesně ono. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 20:23 Muž kofejn [963] Re: Designer
Byl jsem to zkontrolovat oba anubiasy a lupeny se jemně hýbou smich . Rampu mám metrovou a žene ji AT-202 s kostkou 30x10x14cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2013 20:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
To je dost dulezita poznamka. Ono utlouct proud uplne neni vhodne, proste musi byt tak akorat.

Nesouhlasim ale zcela s cituji:"Kvalitní proud poznáme tak, že se každá rostlina v nádrži bude jemně pohupovat v proudu."

Jednak aby se mi pohupoval maly Anubias, to bych snad potreboval zemetreseni, a druhak pri plynulem obtekani akvaria muze byt videt jen na obcasnem smitku ze pomalicku pluje okolo akvaria, ale listi se nehybe, coz povazuji za dostatecne a zaroven nerusici ryby, ktere maji radeji vodu bez vyrazneho proudeni.

Jinak za link samozrejme diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.06.2013 20:05 Muž kofejn [963] Re: Designer
Ještě bych přidal odkaz k pročtení: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 15:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Tak znovu...

Nejjednodussi je z vystpu udelat rouru za roh, tu ucpat a nadelat do ni velke diry.

Voda pak jde ven krasne pomalu, jde velkym prurezem. Kdybys to udelal jako konec trubky (hudebniho nastroje), bylo by Ti to houby platne, pac voda neni blba, jde cestou nejmensiho odporu, tedy hlavne rovne. Ale kdyz udelas ten ohyb a az za nim ty diry z boku roury (roury na konci ucpane), budes koukat jak je zbytecne neco nekde skrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 15:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: amrtin
Nebude to tím že by se tam zachycovaly mechanické nečistoty, ale tím že tam poroste různý biologický materiál. V podstatě to co roste v hadicích externího filtru tak tady poroste na té ucpávce. Tomu se nelze ubránit. A protože ta ucpávka tam musí být trochu nacpaná aby jí proud vody nevypláchnul, tak ty póry budou zmáčknuté a není problém aby se po týdnu ucpaly natolik, že to znatelně omezí proud vody - víc než chceme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 14:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: amrtin
zkušenost:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 14:51 amrtin Re: lhajek
Proč by se ta ucpávka musela každý týden čistit,když by měla stejně hrubé nebo hrubší póry než vlastní filtr?To se mi trochu nezdá.Ale jen se ptám stydim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 10:46 Muž michalcod [13] Re: lhajek
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2013 10:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: michalcod
Ucpávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 10:33 Muž michalcod [13] Re: KarlosS
Myslíte tu ucpávku nebo celý filtr nebo oboje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 08:33 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: michalcod
jo taky to tak mám, počítej s tím, že ho budeš muset co týden čistit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 08:31 Muž michalcod [13] Re: lhajek
Takže nejjednodušší bude přicpat vývod molitánkem?
Co myslíte?
A co se týká hadičky ta v balení nebyla a ani na návodu není zakreslená...Ale moc díky-lze jí asi dokoupit počítám...
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 07:45 Muž Yirka [9126] Re: michalcod
Ke kolegově radě ještě dodám, že pokud se hýbe hladina, další přivzdušňování není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 07:28 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: michalcod
Na to jak zmenšit proud si přečti cca 10 předchozích příspěvků.

Co se týče provzdušnění tak by na výstupu měla být koncovka ke které lze připojit vzduchovací hadičku, která musí být vyvedena mimo akva, kde si přisává vzduch a pouští ho do proudu vody z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 06:42 Muž michalcod [13] – Velký proud vody z filtru.
Zdravím všechny.
Nainstalovaný filtr moc dobře funguje, ale z nasazené "vsuvky" která je zastrčená do filtru se žene velký proud vody i když to mám na nejmíň-Pokud to dám na plno, tak se proud subjektivně nezmění a je stále silný.Jak ho zmenšit? A s tím možná související otázka...A jak tento filtr i zároveň vzduchuje? Myslel jsem, že z nasazené tyčky půjde i vzduch, ale žene se jen proudem voda...
Předem upozorňuji, že jsem velký laik, tak uvítám názory vás všech.
Je to filtr Pacific 200-300 l/h - doporučuje se pro 25-50l akvária a moje je 54L takže předimenzováno by to být nemělo.
Děkuji předem všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 00:15 Muž sasula [274] Re: amrtin
zitra ti zkusim tu moji bazuku na vrabce vyfotit... filtr je tak 1/8 ci 1/10 akvarka... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 23:23 amrtin Re: KarlosS
Jo,to udělám pivo ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [100] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4951