Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 201 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:19 Anonym – Který vybrat?Fluval 405, CF-1200 ATMAN nebo JBL e1500
Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, který z těchto filtrů vybrat do 540l akvária(čistý objem bude asi 430l),Fluval 405, CF-1200 ATMAN nebo JBL CRISTAL PROFI e1500? Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 10:01 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Fluval má mnohem větší spotřebu, oproti eheimu zdlouhavější rozebírání při sevisu a na to jak velký je objem nádoby je uvnitř žalostně málo místa pro náplně, navíc by byl zbytečně škrcený-rozdíl průtoků je opravdu značný...Jinak vcelku spolehlivý...Osobně si myslím, že by to nemělo nijak valný přínos měnit ho za ten eheim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 23:25 Muž Breathlless [6]
Trochu mimo ... já mam fluvaly z druhé ruky bez příslušenství (403,203) a knim sem koupil v železářství hadice z průsvitného plastu . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 23:16 Muž phanjan [1] - Cichlidy – fluval FX5 vs Eheim2227
Zdravim, prebehol som uz zalozene temy a nic podobne som nenasiel. Momentalne mam Eheim 2227 a mam dobru ponuku kupit Fluval FX5. Mam skusenosti s Fluvalom 205. Ako klady by som oznacil, ze bol tichy a vykonny na moju 160L, ale dost vyraznym zaporom by som oznacil vrubkovane hadice, cim filter trebalo dost casto cistit. Neskor som ho vymenil za Eheim 2227 s ktorym som zatial ziadne problemy nemal a so s nim velmi spokojny. Eheim 2227 alebo FX5 ? Financnu situaci prosim neriesme, co mi predaj eheimu plne pokryje naklady na FX5. Dakujem za rady a napady. Stastny lov aj rybolov. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 21:31 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
v 54L mam atman atf302 palec ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 19:07 R Muž Silent [5949] – Re: jval
Pokud trváš na vnitřním filtru tovární výroby tak do 54 litrů asi bych doporučil tyto www.zoohit.cz/… www.zoohit.cz/… www.akvahobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 18:59 jval – Když vnitřní tak jaký
Když bych se přiklonil k první variantě, jaký by jste mi doporučili filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 19:35 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: filipsi
zjistím to, dám tady vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 16:40 dráteník – Re: filipsi
zajímavá otázka :) Tohle by mě asi ani nenapadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:00 Muž filipsi [1295] – Re: akvaristik
A co ty vetsi s vnejsim cidlem, maji jeste jedno vnitrni?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:10 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: filipsi
Filtry jsou chráněné proti přehřátí. Regulace a čidlo teploty je řešeno uvnitř filtru, vnější čidlo mají větší filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 11:55 Muž filipsi [1295] – Re: dráteník
Ja bych jeden duvod videl, jedna vec nevim, jak je osetrena (a to me odradilo od koupe, poridil jsem topeni zvlast). Myslim ale, ze nejak osetrena bude.
Cidlo je externi, do akva. Co se stane, kdyz z nejakeho duvodu (zaseknuta vrtulka, zavzdusneni ...) nepojede filtr, a cidlo bude davat signal k topeni? Zahreje se obsah filtru az na xx stupnu? Zastavi se to na YY? Uvari se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 11:38 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: dráteník
V tomto případě jde jen o osobní rozhodnutí, jak hodně "krámů" chce mít člověk v nádrži. Regulace je jednodušší a odpadá kabel do akvária. Filtr reaguje rychle a je plně funkční, nevykazují ani nějaké problémy s poruchovostí. Pokud si koupíte kvalitní topítko, bude fungovat také. Rozdíl je možná v tom, že z filtru už proudí teplá voda a tak se asi lépe promíchává, ale těžko to lze dokázat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 09:14 pe25tr
Ahoj, já jsem si pořídil termofiltr 2324 i přesto, že byl dražší než 2224 + topítko. Výkon topítka v termofiltru je dostatečný (ale to záleží na konkrétní situaci). Výhoda oproti samostatnému topítku je jenom v tom, že se nemusí řešit, jak a kam strčit do akvárka topítko a regulace se provádí "zasucha" ve skříňce. Investice to je sice větší, ale dlouhodobá... Existuje ale spousta jiných řešení filtrace a vytápění, co je vyhovující pro mě, nemusí vyhovovat jinému. Záleží na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 01:48 dráteník – Eheim 2222 vs. Eheim Termofiltr 2322
reším následující dilema, zda zainvestovat do filtru "Eheim professionel 2222" nebo do filtru od stejné značky "Termofiltr Eheim Professionel 2322" Rozdíl cca 2000Kč. Pokud má někdo osobní zkušenost, tak info beru všema deseti.

předem děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 10:00 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Haimdol
ekvivalentem bodu 3 pouvažuji externí filtr s komorami, vyplněnými biakvacitem,molitanem,štěrkem,uhlím, vatou-náplní podle libosti a objemu podle libosti. lze do něj umístit topítko, vzduchovadlo, samozřejmě čerpadlo, přívod CO2. údržba jen velmi zřídka. po zajetí velmi kvalitní filtrace.
nevýhoda-umístění a rozměr, nutnost umístit do akva přívod a odtok vody.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 21:44 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: jval
PS já bych ty vnější filtry pro menší akvaria nezatracoval :-) Takzvaně víc filtrační hmoty tim líp ;-) A upřimně ušetřej údržbu :-) ale je pravda, že nějakou tu tisku za tu lenost člověk dát musí no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:48 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: jval
Eheim nabízí nové vnitřní filtry, EHEIM Biopower, které pracují na bázi vnějších filtrů. Je tam předfiltrace a biofiltrace. Jsou velmi kvalitní, tiché, mají malou spotřebu a jsou účinné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:24 R Muž Silent [5949] – Re: grimmi
Pokud by Aquaclay byl jako vrstva u půdního filtru pak stačí jen menší filtr na mechanickou filtraci, ale u běžně založené nádrže by jako filtrační médium ve dně moc účelný nebyl, protože sice bakterie v něm obsažené velmi dobře mineralizují detrit, ale nedostatečně rozloží rozpuštěné dusíkaté látky z volné vody. Prostě to chce průtok skrz filtrační médium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:19 grimmi
Omlouvám se, že zde kolegovi po jeho otázce vkládám další otázku. Myslíte si, že při použití velmi porézního Aquaclay Ground na dno, který sám o sobě působí (snad) jako biofiltr po jeho bact. osídlení, je ještě třeba v akva 54L filtru s objemným bioakvacitem? Nestačí v takovém případě, malý filtřík s menší spotřebou energie než čerpací hlava a minimálním průtokem i bez škrcení, jen na hrubou mechanickou fitraci a čeření vody?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:11 R Muž Silent [5949] – Re: jval
Každé akva má jiné nároky na filtraci. Trochu se v tom tedy povrtáme. Takže za 1 - kvalitní značkový vnitřní filtr- výhody: hotový, připravený k instalaci, celkem snadná údržba- nevýhody: menší filtrační objem, vyšší pořizovací cena, nutnost častějšího čištění.
Za 2 - bublifuk- výhody: nižší pořizovací náklady, objem filtrační hmoty dle potřeby- nevýhody: nutnost vzduchovacího motorku, větší hlučnost vhodnější pro nádrže s menším počtem ryb.
Za 3 - čerpací hlava a bioakvacit- výhody: snadná regulace průtoku, objem filtrační hmoty dle potřeby, relativně levné pořizovací náklady, dlouhé intervaly čištění- nevýhody: složitější manipulace při čištění, zabírá větší prostor v nádrži (tahle nevýhoda je relativní). Podle mě nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 18:49 Žena Ejin [0]
V našem 63L akvárku máme ATMANa 200 a velkou kostku biomolitanu a jsme nadmíru spokojení. Původní filtr byl součástí akvarijního setu (silný průtok a skoro žádná filtrační hmota). Navíc ho koupíš za dobrou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 16:10 clowie – filtr
Pokud hodláš zřídit jen rostlinné miniakvárium, tak filtr nepotřebuješ. Stačí jen pravidelná výměna části vody. Pokud chceš přidat nějakou rybu (zvážila bych druh) nebo krevetky, tak bych přemýšlela nad jejich počtem, ale s dostatkem rostlin to opět není problém provozovat bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 15:33 Muž hf [54]
Já mám asi 3 neděle nějaký Dennerle Nano něco v Dennerle Cube 30l. Je to čistě vnitřní filtr, takže z akva kromě kabílku nic nekouká, dá se strčit doprava i doleva nebo i naležato (k vyustění je přiloženo kolínko). Vyustění je svedeno do průhledné rozstřikovací rampičky (opticky neruší). Součástí je regulace průtoku přímo na filtru.

Upřímně řečeno použití si dovedu představit jen když nechcete aby vám z akva něco koukalo ven, ten Atman je výrazně levnější a co do filtračního obsahu myslím i výrazně větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 14:36 jval – Filtr do 54L, snad to konečně rozseknem
Zdravím všechny akvaristy. Pročítám zde na fóru různé diskuze o filtru do 54L akva.
Zatím jsem se nedobral nějakém kloudnému výsledku, jaká varianta by byla asi nejlepší.
Vykoukal jsem 3 varianty:

1. Kvalitní vnitřní filtr
2. Kvalitní vzduchovací motorek a k němu bublifuk.
3. Kvalitní čerpací hlava a k ní bioakvacit kostku

Vnější filtr mi u takto malého akva přijde jako hard core řešení a proto o něčem takovém ani neuvažuji.
Proto vás prosím o doplnění výhod/nevýhod daných řešení, protože v některých diskuzích jsem četl třeba příspěvky typu "Tohle tam dej, to bude nejlepší", ale bohužel bez jakéhokoliv podkladu proč to bude nejlepší.
Děkuji a předem se omlouvám za dotaz který se tu řešil vícekrát, ale já jsem se z toho bohužel nedobral výsledku.

Kdo by ještě potřeboval více info o mém akva, tak rostlin asi 5, současná filtrace je aquael mini (400l/h), vzduchovací motorek (obyčejný a bohužel moc hlasitý) se vzduhovacím kamenem. Jakmile zprovoním pozadí za akva, tak si do prezentace dám nějaké fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 21:34 Muž Landvir [57]
Ahoj já mám ve 20l taky atman 200 a nemuzu si stezovat, je uplne tichy a jen cerim hladinu a ryby v poho. Kostku si muzes jakkoliv zmensit ja jsem ji zmensil ze vsech stran a aji jsem skratil tu plastovou trubicky pro nasavani a pridelal do ni dirky obycejnou vrtackou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 20:02 švíco – Re: Pekische
Mám 18l čistý objem a filtr Atman HF-100. Můžu jen doporučit. Maximální spokojenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 19:59 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Pekische
Možná to bude stačit bez filtru, jen čerpadlo na čeření hladiny, případně s malým bioakvacitem na nasávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 19:00 R Muž Silent [5949]
Většina nových motorků i za pár korun je zpočátku tichá. Záleží jak dlouho jim to vydrží. Nejtišší motorek s jakým jsem se kdy setkal je od Eheimu. Můj kamarád ho provozuje už asi 4 roky a je stále stejně tichý jako byl na začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 18:56 Muž Miras [111] – Re: Pekische
no záleží jakej motorek koupíš, já teď koupil nějakej od zn. Resun za pár korun a skoro není slyšet, přičemž je zde spousta návodů jak motorek stišit, dát do skříně, do molitanu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 18:47 Muž Pekische [3]
No aquaclear mini /tedy ten nejmenší z nich/ mám ve své hlavní nádrži. A tam mi přijde tak akorát.Takže mi připada pro těch 20L taky zbytečně silný. Bublifuku se trošku bojím kvůli hluku. Motorek, jak jsem většinou četl, je dost slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 18:41 Muž Miras [111] – Re: Pekische
jj, pokud ne bublifuk taky bych dal závěsnej, špatný nejsou Aquacleary aspon z mé zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 18:22 R Muž Silent [5949] – Re: Pekische
Do dvaceti litrů jsou všechna čerpadla příliš silná. Pokud nechceš bublifuk ( podle mě nejlepší řešení) poohlédni se po závěsném filtru třeba tenhle shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 18:16 Muž Pekische [3] – Filtr do 20L akva
Chtěl bych od Vás poradit, jaký filtr do 20L nádrže. V podstatě jde o to najít něco, co by splnilo tyto podmínky: nízká cena, žádný bublifuk /jde mi o maximálně tichý chod/, žádná vlastní výroba. Teď jsem tam dal atman 200. Nevím, možná mi ho tam schválíte, Ale možná je moc silný na těch 20L. A taky nevím, jak velká biokostka by mohla stačit. Teď mi tam zabírá tak 1/5 akva a dost mi to asi vadí..... díky moc za rady, jsem začátečník...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:36 Muž Miras [111] – Re: JuraS
tak, tak, ten atman i při přiškrcení udělá v 50l mazec :-( bublifuk je sice hlučnější, ale úkol plní skvěle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:27 JuraS – Re: pard
neblázni...200 ka má průtok snad 400 lt..musel bych se doma podívat mám ji v 250 lt v skleněném biofiltru a škrtím ji jak to jen jde...do 50 lt jedině bublifuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:21 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Honza
Asi čerpací hlavu Atman AT-200 a bioakvacit. Samotná hlava přijde na 200Kč. Bublifuk má nejmenší proud, ale je dost hlučný. Ještě menší průtok mají malá čerpadla pro cirkulaci a pohyb vody, která se dají upravit na filtry, když se nasadí na sání bioakvacit, ale není to jejich primární funkce. Čerpací hlava bude asi nejlepší, vyrábí je hodně výrobců v různých cenových hladinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:17 JuraS
ještě doplním, že když bys měl možnost dát filtr pod akva pak vlastní skleněný filtr se dá vyrobit bes větší námahy ze staršího malého třeba 30 lt akva (klidně elementka) s vlepenými tabulkami skla. Jsi-li totální amatér pak stejně budeš muset se zamyslet na víc věcech..startovat na začátku s 300 lt akvem není sranda..já svoji 250 ku plánoval víc jak půl roku a to nejsem rozhodně nováček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:58 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Yany
Souhlasím s JurouS. Návodů na výrobu otevřeného externího filtru je na netu spousta a za pár korun si vyrobíš filtr dle vlastních představ a když použiješ čerpadlo od Eheimu tak i tichý a spolehlivý. Nevýhoda oproti koupi hotového je časová náročnost a potřeba alespoň trochy zručnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:41 Muž Miras [111] – Re: Honza
nebo klasickej bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:39 R Muž Silent [5949] – Re: Honza
Nejlepší bude kostka biomolitanu a vhodné regulovatelné čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:33 Honza – 50 L akvarium, jaky filtr
Zdravím :-) ,tímto vás prosím o radu. Jaký filtr je podle vás nejvhodnější do 50 L akvaria ? Do nedávna jsem používal fluval ale moc dobré zkušeností s ním nemám.
Dodatek : Filtr by neměl mít velký průtok. V akvárium mam moc proudu z kterého se mi tvoří řasy.

Předem děkuju ! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 14:20 JuraS – Re: Yany
Pak ber eheima...
www.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:49 Yany – Re: JuraS
teprve začínam,a nejdřív bude lepší nabrat pár zkušeností a pak se uvidí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:10 JuraS
A co ta jít vlastní cestou a udělat si filtr podle svých představ.. Pro větší akva se to rozhodně vyplatí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:10 R Muž Silent [5949]
Tak s tímto filtrem zkušenost nemám.Výrobce je sice Hagen, ale kvalita provedení bude asi odpovídat ceně. Je třeba se před koupí filtru zamyslet i nad dostupností náhradních dílů a zrovna u tohoto typu nic moc není. Je patrně počítáno s tím, že při relativně nízké ceně se nevyplatí ho ani opravovat a při pozáruční poruše prostě koupit nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:01 Muž Miras [111]
a jaký názor máte na tento: www.zoo-hobby.cz/… už jen ten objem filtr.náplní vypadá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 12:51 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
No vidíš :) . To už bych se nerozmýšlel vůbec a šel bych do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 12:48 Muž Yirka [9123] – Yany
Zde je dokonce Haimdolem doporučovaný ještě levnější: www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 12:03 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Yany
Dám ti sem jen výpis reakce prodejce filtrů z jiného fora ten mluví za vše... ;-)

----------------------------------------------------------------------------------
Za ty roky, co Eheim prodávám, jsem neřešil víceméně žádnou reklamaci Eheimu :-) Pokud nepočítám mechanické poškození a shánění náhradních dílů pro nešiky, kteří si třeba při čištění zlomí osičku ...
Osobně mi doma běží jeden Eheim od roku 1998 a měnil jsem mu za tu dobu pouze hadice a náplně, když jsem ho dával k jinému akváriu.

Tetru reklamuje teď stále někdo, výrobce již dokonce TetraTec EX 1200 z trhu plně stáhl kvůli problémům s tečením snad každého 2. filtru.
-------------------------------------------------------------------------

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [201] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10001