Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 11:29 Muž pe3czek [81] Re: ctibum
No nevim, ty vnejsi nejsou zrovna nejlevnejsi... Pak to neutlumim a zacne kolobeh prodeje filtru uz pod cenou a tomu se chci vyhnout, uz takhle byl set, sterk a pojisteni bytu dost drahy... Jeste me napada dat hodne substratu a z nej vest cerpadla mam dve diversy s prutokem 1000l a ty mit na spinacky se svetlem, filtrovalo by se pres dno ale v noci by filtrace nebyla zadna... Kytek mam spoustu i rychlerostoucich. Nejakou filtraci by zvladly i mlzi jako treba musle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2018 09:19 R Muž ctibum [6908] Re: pe3czek
Vnější zavřeš do skříňky, kterou můžeš navíc vevnitř obložit polstyrenem, takže netopejr nemá šanci... ;-)
Ale když není prostor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 08:44 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: pe3czek
Pricku vlepit a cerpadlo hodit do Molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 08:28 Muž LukšaNM [309] Re: pe3czek
Voda nese veškerej zvuk velice dobře. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 08:27 Muž pe3czek [81] Re: LukšaNM
Nezbyl prostor... Navic vnejsi i vnitrni maji nejake cerpadlo, ktery vrci. Nektery vic nektery min. A jelikoz ma pritelkyne lepsi usi nez netopir, tak potrebuju aby v noci byl klid. Navic si myslim, ale treba si to jenom myslim, ze ten objem vody ten vnitrni filtr vic utlumi, aspon ty vybrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 06:26 Muž LukšaNM [309] Re: pe3czek
Já mám v dvoustovce Eheim Ecco Pro 2034 a tichý je taky, během rekonstrukce doma jsem spal hlavou přímo u něj a v pohodě. ano palec
EDIT: Aha pardon koukám, že jsi se ptal na vnitřní...proč ne vnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 16:44 Muž pe3czek [81] – Tichy vnitrni filtr
Ahoj shanim vnitrni filtr cca 200l vody v akva, takze prutok min cca 400l/hod... Jde mi o to aby byl tichy. Mam Eheim na 60l a ten je opravdu tichy. Takze neco takoveho ale pro vetsi nadrz. Jsou ostatni eheimy pro vetsi nadrz taky tak tiche? Mam doma jeste diversa claro 1000 a ten vrci jak vyjeta octa v tdicku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2018 20:46 Muž jarovo [1695] Re: Maq
Presne ako píšeš, preto som dával len dve vrstvy akvacitu ako mechanickú filtráciu a v ďalšej komore mám Eheim substrát pro pre biologickú filtráciu. Či je to dobré ukáže čas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 20:13 Maq Re: jarovo
Nechci v tuto chvíli polemizovat s použitím molitanů pro nitrifikaci. Ale jednu věc vím určitě: Tam kde je filtrační médium zabablané nánosem organických částic, tam se nitrifikaci moc dařit nebude, protože konkurenčně převládnou heterotrofní mikrobi starající se o dekompozici organické hmoty. Což je proces náramně důležitý a vítaný, ale není to nitrifikace.
Nitrifikačním mikrobům by se mělo líp dařit právě až v těch dalších vrstvách, kam se rozptýlených organických částic dostane už jen hodně málo. (Pokud jim ovšem heterotrofní mikrobi z předchozích vrstev "přenechají" dost kyslíku. Což u akvárií s "bordel vodou" není vůbec jisté.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 15:31 Muž jarovo [1695] Re: Trdej
Jedna vec je ako to vyzerá, dôležité pre filtráciu je plocha média / akvacitu / keďže výšku máš danú - 50cm tak plochu ovplyvníš len šírkou. Prvá sa začne zanášať prvá plocha a tým aj zmenšovať prietok filtra, štvrtá alebo piata vrstva je podľa mňa už diskutabilná. radšej by som zväčšil objem komory s čerpadlom. Presne toto som nedávno riešil :) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2018 14:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Řeč byla o 10cm filtru a to pak je vnitřek tak z bídou 8,5cm a pokud je 50cm vysoký tak tam už skoro sestrčíš a neotočíš ruku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 12:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vaclav
10cm vnitřního prostoru stačí. Vejde se čerpadlo i topítko. Mám to vyzkoušené už u druhého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 12:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Trdej
Tak to udělej z každé strany. Nalepeno na zadní stěnu. Budeš to mít jištěné a vidět to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 22:26 Muž Jarry [1437] Re: Trdej
Jasný rozumím, ale když bude vzadu, bude to také ok, půjde to slušně zamaskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 21:27 Muž Trdej [7] Re: Jarry
prave ze chci aby bylo akvarko pres celou stenu,tak by to neslo dat z boku,vypadalo by to blbe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2018 16:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Trdej
Já už jsem dělal 4 takovéhle filtry a 10cm je málo protože se ti to zmenší o sklo. Tvoje představa 5x molitan 10x10x40 je nesmysl, budeš muset nechat místo na čerpadlo a před něj vlepit přepážku aby jsi náhodou když se ucpe přívod tak nevyčerpal celý filtr do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 12:15 Muž Jarry [1437] Re: Trdej
Já bych ho udělal 20x40x50.

EDIT: nešel by ten filtr dát na boční stěnu? U zadní by to asi lépe vypadalo, ale i tak bych ho udělal větší, snažil bych se dostat cca na 40l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 11:21 Muž Trdej [7] Re: Wanderer
Taky by se mi to libilo vic,ale aby to stacilo takovy filtr. Me se libi ze se nemuze nic pokazit,maximalne hlava za par stovek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 11:19 Muž Trdej [7]
Myslite ze 10cm je malo ?jako ze by byl maly ten filtr ? Nebo skrz prutok prutok vody ? Ja nevim jeetli jsem to dobre vysvetlil,bylo by tam 5ks 10x10x40cm molitanu,popripade treba nejaka ta keramika. Vyska akvarka je 50cm. Kdyztak jak bude chvilka tak nakreslim.... Ale sirsi filtr by byl uz moc,protoze akvarko je siroke 40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 11:05 Muž visek [75] - Tetry
a co nejaky z ebay.tam je vyber
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2018 09:28 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Trdej
Za sebe bych byl pro vnitřní filtr a větší akvárium. Nemůžu si to vynachválit. Žádné trubky a hadice s potenciálním rizikem vytečení, pouze dovnitř lezou kabely. Vhodné rozměry můžeš vysledovat i v prezentacích, komu to tak funguje. A v podstatě by měl všechno zvládnout dostatečný objem biomolitanu, tj. přepážky navíc netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 23:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Trdej
10 cm šířka filtru je moc málo na tak velké akvárium, určitě by to chtělo aspoň 15-20cm a výška akvária je těch 40 nebo 50 protože 40cm je málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 21:45 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: Trdej
Druhu variantu zo skla zvlaž si urob filter niekoľkými prepážkami bio vložkami s podobne na vývod do aq a späť. ;-) X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 21:38 Muž Trdej [7]
ahoj,mam dotaz..planuji nove akvarko,pomerne velke.Mam dve moznosti bud udelat akvarko 190cmx40x50 ,vedle udelat skrinku na stavajici vnejsi filtr jbl1501greenline anebo udelat akvarko 210cm pres celou zed a dovnitr(skrz misto) vlepit na zadni stenu prepazkovy filtr(10cm x 50cm x40cm) o objemu cca20l ,s komorami na ruzny molitan,keramiku,topitko...nasavni by bylo z jedne komor u dna a v posledni komore by bylo cerpadylko ktere by to hnalo...Otazka zni ,co je lepsi...nebo spis jestli je to co se tyce funkcnosti stejne .dekuji za radY potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2018 19:32 Muž LukšaNM [309] Re: Passenger77
Jasně že je rozdíl jestli voda teče nahoru nebo dolů, myslel jsem to tak, že tlak vody způsobený gravitací je stejný a i když je delší hadice, nepoznám rozdíl, ale to je jedno, to byla jen taková myšlenka... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 17:41 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
Koupil jsem ho ve stejném měsíci, jeden kvartál mi přijde tak akorát na vyčištění vložky aby bylo zachováno rozumné proudění...
Co se týká designu, nedat tam druhej kohoutek, který je zásadní pro údržbu, je diletantské...rozdíl v nákladech pár korun. Zvláštní je, že se chlubí testováním každého jednotlivého kusu na výstupní kontrole...což nedělá asi skoro nikdo...ale ošulí toto smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 16:54 Muž visek [75] - Tetry
a co filtr fan3.udajne je dobrej do 250 litru.ale je to polskej vyrobek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 16:48 Muž PetrO [752] Re: bobik0cz
Pravda, je to Čína. Takže někde to prostě ošulí.
Ale je fakt, že toho jinak mezi kanystry pro malá akvária až tak moc na výběr není. Zkoušel jsem i závěsný filtr, ale až tak mě neseděl. Pořád to někde drnčelo.
U tohohle se mě líbí, že má dostatečně velký objem filtrační náplně - používám stále původní molitanové náplně a i zpracování je docela OK.
Jen kdyby měl i ten kohout.. :-)
Ale je fakt,že molitan z čerpací hlavy, kterou jsem měl původně jsem musel čistit každý týden, kdežto do tohohle se leze minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 16:38 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
Je pravda, že na tom videu jsem to taky neviděl. Sám už ani nevím jak jsem to dělal.
Zatím jsem ho čistil jen jednou (od instalace na začátku dubna) a ani to nebylo potřeba, spíš ze zvědavosti. A také jsem rovnou vyčistil výtokovou hadici i s hřebínkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 16:08 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: PetrO
Jednoduchá odpověď = výrobní cena (následně prodejní)

To stejné je i s pumpou. :-P

Zkrácení hadic ti nepomůže :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 15:56 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
Kouknul jsem na to...zajímavé...vlastně mu voda nateče do kýblu a vytlačí tak max.vzduchovou bublinu a hned se to rozjede.
Jen není vidět dost podstatná věc, jak dostal vodu ze sacího koše přes kolena až do hadice tak, aby mu tam vydržela, než to celé zapojí a spustí...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 15:47 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
Používám hřebínek...samozřejmě ta tryska by mi z toho udělala asi mixér :-D
Hřebínek byl i u Dennerleho, měl jen o jednu subtrysku míň, tak že částečně to proudění je ovlivněno menším počtem subtrysek (tzn.-10% teoreticky).
Při najíždění jsem měl problém dostat sloupec vody ke hřebínku...
A jak často ho vlastně čistíš?
Ptám se, protože já to už musím konečně udělat, už je ten proud horší v posledním měsíci ;-)
Jo, tichý je krásně...jak už jsem tu psal, ve skříňce slyšet není vůbec, když ji otevřu, tak je to jen jemné bzučení (bezproblémů by se u toho dalo spát). palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 15:46 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
Ještě jsem našel na youtube video, jak zavodňuje nějaký kluků šikovná.
Třeba by Ti pomohlo.
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 15:33 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
Tak to jo. Taky jsem myslel že to pohrne trochu víc, ale škrtím pořád. Možná to zkusím nafilmovat a během zítřka Ti pošlu odkaz na video. Proudění je docela vidět na kosokvětu.
Ještě se chci zeptat, jestli máš na výtoku rampičku a nebo tu hubici?

No,najíždění bylo taky dobrý :-)
Ale kvůli mojí blbosti. Popletl jsem sání a výtlak, zapojil špatně a půl hodiny nadával jako špaček, než jsem přišel na to, kde je chyba. Prostě jelito :-D
Pak jsem to jen prohodil, hadice i filtr už byli zavodněné, tak to šlo fajn.
Někde jsem četl,že to chce právě vše zavodnit. Ta pumpa tomu také chybí.

Ale opravdu mě mile překvapilo jak je tichý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 14:29 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: LukšaNM
LukšaNM napsal: ... Když například vypouštím akva metrovou hadicí do kbelíku nebo 15-ti metrovou do záchodu, nepříjde mi znatelnej rozdíl... Je přece rozdíl, když teče voda zvrchu dolů, než-li naopak. Věřím, že odtok dolů, v souladu s gravitací, rozdílný moc nebude smich Pokud Ti to při 15m délce hadice překonává výškové rozdíly, pak je to zajímavá informace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 14:05 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
Neřekl jsem, že nejsem spokojen...jen jsem si myslel, že budu muset přiškrcovat a ono je to tak akorát...škrtil jsem to jen asi týden, než se to zaneslo... A s najížděním máš jaké zkušenosti...šlo Ti to dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 13:57 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
Pravda, i mě se zdálo, že proud na výtlaku by mohl být silnější.
Nicméně, stejně to mám přiškrcené na tom jediném kohoutu, protože to bylo na Endlerky až až.
Já jsem s ním tedy docela spokojený. Jako externí filtr pro malé akvárium je OK.
Teoreticky by snad zkrácení hadic trošičku mohlo pomoct.
Hadice se při nejhorším dají koupit nové.. třeba v Hornbachu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 13:50 Muž PetrO [752] Re: LukšaNM
No, nevím, proč to mají bez kohoutu, ale na větších filtrech to mají řešené k odpojení normálně.
Možná, jestli to nějak nesouvisí s tím, že se to dá pořídit i bez čerpadla jako předfiltr.
Ten už má kohouty dva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 13:31 Muž LukšaNM [309] Re: Maq
No já nevím noo, dle mýho pocitu jsou ztráty v silikonových hadicích minimální, ale to je jedno, pokud je třeba půlmetr nebo metr hadice zbytečnej, tak proč nee. pivo
EDIT: Když například vypouštím akva metrovou hadicí do kbelíku nebo 15-ti metrovou do záchodu, nepříjde mi znatelnej rozdíl. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 13:28 Muž MichalV [327] Re: Maq
ja som TZB-ar, hovoril o hydrodynamickej tlakovej strate, ine je hydrostaticky tlak.
Kazdy bezny meter potrubia ako aj kazda tvarovka ma pri prietoku kvapaliny/tekutiny tlakovu stratu. Tato tlakova strata rastie druhou mocninou rychlosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 13:22 Maq Re: LukšaNM
Ničemu nerozumím, ale -
Jednou jsem měl doma instalatéra a řešili jsme cosi. A brblal něco o délce rozvodů, tak povídám: "Voda je nestlačitelná, trubky se ani nehnou, tak jaký úbytek tlaku?"
A on mi řekl: "Jó pane, to je teorie. Praxe je taková, že na délce rozvodů záleží podstatně."
Tak já mám fyziku jenom ze střední školy... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 13:21 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: LukšaNM
To je pravda...ale já ho mám docela blízko ke dnu AQ vysokého 35cm...myslím si, že odpor v hadicích taky nějaký bude. Jak moc se to projeví, to netuším... Každopádně když to srovnám s předchozím Dennerle interním filtrem, co měl výkon čerpadla 150L/h a tento má 400L/h, tak ten rozdíl je vizuálně dost malý. Je to poznat naopak velmi u frekvence čištění filtrační vložky.
Když jsem Sunsun poprvé spouštěl, vůbec jsem nemohl rozjet oběh vody. Samozřejmě to bylo i tím, že byla vložka zavzdušněná, ale i tak jsem se s tím drbal aspoň hodinu, než to trochu začalo téct... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 13:20 Muž LS [30] Re: Passenger77
I délky hadic, průměr , popřípadě zúžená místa, kolena 90 st° mají vliv na tlakovou ztrátu.

vytapeni.tzb-info.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 13:05 Muž LukšaNM [309] Re: Passenger77
Myslíš ale, že se zkrácením hadic zlepší výtlak? :-O
Já ti nevím, ale myslím, že to záleží jen na rozdílu výšky akva a filtru... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 13:00 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
Já o tom zkrácení vážně uvažuji...mám dojem, že by to pomohlo výtlačné síle a silnějšímu proudu, který mě tedy zklamal...se přiznám. Já mám ten filtr blíž k AQ, jako Ty a 1,5m hadice jsou zbytečně dlouhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2018 12:27 Muž LukšaNM [309] Re: PetrO
Fotka k příspěvku Ach joo, o kolik by ten filtr prodražilo, kdyby na něj dali kohouty... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 12:11 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
Myslím že nezkracoval. A když, tak jen o kousek. Už nevím přesně.
Ale místa je tam fakt málo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 11:54 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
hmm No máš to víc natěsno, jak já...a Ty jsi zkracoval hadice nebo máš plnou délku?
Jestli zkracoval, tak to asi půjde dost blbě... já mám zatím plnou délku, jen ty hadice mám zatím namotané kolem filtru. Také uvažuju o zkrácení, ale musím to všechno promyslet, abych to nezkrátil a neřešil pak, kudy servisovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 11:52 Muž PetrO [752] Re: MirekSazava
Jednou jsem to právě taky dělal.
Nějaký kýbl jsem tam dostal, ale i tak to stálo za to :-)
Velký Sunsun mají vyřešený soudruzi docela dobře.
Zavreš, vyklapneš, odneseš.
Tady ale myslím udělali chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 11:50 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
Fotka k příspěvku :-)
Jako odpověď posílám foto ;-)
Pro mě nejpohodlnější by bylo tam prostě šoupnout ten uzávěr.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=851