Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:26 Muž kofejn [963] Re: Losky
Řešil jsem to přidáním filtrační vaty na výstup čerpadla. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 00:12 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak pokud se chci zbavit poletujícího bordelu, tak čerpací hlava s biomolitanem by to mohla z části vyřešit, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 23:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Losky
není to obráceně - mechanická filtrace je filtrování pro odstranění mechanických nečistot z vody, biologická je pro odbourání N látek. V akvarijních podmínkách, ať je to houba s čerpadlem, nebo kanistrový filtr se tyto dvě funkce slučují do jednoho. Předfiltry na kanistrové filtry se dávají primárně pro mechanickou funkci, každopádně i v nich se tvoří kolonie bakterií. Stejně tak funguje první vrstva biomolitanu v kanistrových filtrech. Na druhou stranu i materiály určené primárně pro osidlování bakterií - sirapox atd., zachycují mechanické nečistoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 22:01 Muž Vstrom [82] - Malawi
tak teď jsem z toho zase blbej, ale asi je to teda obráceně? Info jsem čerpal u tlamovců. Jo jo, o rampě jsme se bavili, ale byt je přes měsíc v rekonstrukci, tak to vázne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:41 Muž acik [416] Re: Losky
ty jo,ty se v tom motáš víc jak já :) nééé v poho,určitě se drž rad co ti tu kluci píšou,mě taky pomohli a moc,jen je důležité se toho držet,protože jestli budeš mít svoji hlavu,tak to pak nebude mít smysl a už vůbec ne sem něco psát. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:15 R Muž romant [27981] Re: Losky
Šel bych na to postupně. Nejdříve tu rampu a potom se bude vidět, jak postupovat dále. Jestli se nepletu, tak jsme o té rampě už asi před 14 dny debatovali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Losky
že v tom máš pořád hokej :-D každopádně raději přikup ještě jeden externí filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 20:59 Muž Vstrom [82] - Malawi
abych řekl pravdu, dodnes jsem měl pořád chaos v mechanické a biologické filtraci a konečně mi to doteklo:-)
Takže problém zvířeného bordelu nevyřeším silnějším ext. filtrem, akorát koupím novou sací rampu na kterou dám obě patra předfiltru Eheim, udělám novou dlouhou rozstřikovací rampu a tím je 2075 pořešen.
Co se týče mechanické filtrace, tak buď koupím čerpací hlavu Eheim a molitan s tím, že molitan při každé výměně vody vyperu, ale nevím, jak silnou, teda Eheim má asi 650L/hod, ale na Malawi fóru doporučují hlavy takové, které objem akvária prefiltruji 4x za hodinu, v mém případem tedy asi 1200L/hod.
A pak mě napadla ještě jedna varianta, jestli by se na to nedal použít JBL e901? Třeba vybrat keramiku a nechat trochu molitanu? Filtr bych čistil třeba 1x za měsíc.
Jak to vidíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 12:17 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: lapi
Fotka k příspěvku jestli myslíš tento, tak ten mám a používám ho. Ale pro lepší proudění vody v akváriu chci dát ještě čerpací hlavu s černým biomolitanem. Mělo by to zlepšit kvalitu vody. Osobně si myslím, že by spíše prospělo odstranění nějakého toho kmenu, ale nevím, jak by na to reagovaly ryby...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 12:13 lapi
Ahoj stačí když daš místo nasavaciho koše předfiltr od eheimu (hornbach 207 kč)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 11:47 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Dají se nějak vylepšit filtrační schopnosti Eheimu 2075? Mám tam origo náplně, filtrační vatu měním 4x ročně. Díky
Jo a ještě jak silnou použít čerpací hlavu a jak velký biomolitan? Doma mám AT-201
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 09:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: DeNNI85
vždyť můžeš mít biomolitan (akvacit) až dolů ke dnu. Koupíš třiceticentimetrovej, nebo delší.
www.mamejeradi.cz/…
nebo na míru:
www.petshopik.cz/…
budeš si možná muset prodloužit trubku k čerpadlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2013 09:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: DeNNI85
Nějak se mi to nezdá. Co je opticky hezčí, je, samozřejmě, věcí osobní preference každého uživatele. Překvapilo by mně však, jestli by tento filtr byl po funkční účinnější než čerpací hlava s kostkou biomolitanu.

V tomto filtru je nasávání omezeno na několik otvorů v plášti, které (jak obrázek naznačuje) mají v porovnání s povrchem biomolitanu uvintř docela malý průřez. Tak bych se obával, že se tím filtrační médiem voda prožene příliš rychle, aby byla nitrifikace opravdu účinná. Kromě toho, jestli si z obchodů správně pamatuji velikosti těch náplní, nebyly nijak oslnivé.

Opravte mě, jestli se mýlím a jestli je moje představa příliš kategorická, ale zatím se mi ze zkušenosti a z průzkumu zdá, že co do poměru kvalita/cena, hava+kostka je moc dobrá volba, pak na cenovém řebříčku dlouho nic, co by stálo za nákup a pak až vnější kanystrové filtry (třeba Tetra Tec), které jsou však už o něco dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 07:40 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Yirka
jo, tohle jeste sbira bordel s hladiny, ale da se na to napojit az 5 filtracnich nadob, takze kdybych mel jedny krouzky a treba tri nadoby s molitanem, taky by to nemuselo fungovat spatne. Jde o to, ze mam to akvarium vysoke 50cm, takze bud ten atman bude u hladiny a pod nim bude cca 25cm dira, nebo ho dam niz, ale v tom pripade budu muset okyslicovat hadickou a to je trosku hlucnejsi a ja v tom pokoji i spim. Tenhle filtr by byl asi i opticky hezci. Ale jde mi hlavne o to aby dobre fungoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 07:36 Muž Yirka [9118] Re: DeNNI85
O tom filtru si myslím přesně to, co jsem napsal o ostatních vnitřních filtrech. Tento je, tuším, vylepšen o hladinový sběrač. Řešení maskované čerpadlo považuji za nejlepší a nejúčinnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 22:12 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
Jeste dotaz, co si myslite o tomhle: ATMAN SIF-700?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:01 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
Ok, tak pred to strcim nejaky anubias velky nebo zakrutichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:49 R Muž romant [27981] Re: DeNNI85
Taky se připojuji ke kolegovi Yirkovi s tou var. hlavy s kostkou, ono to co nabízel jako alternativu, to je v podstatě to samý, jenom schovaný do plastovýho pouzdra, takže to máš jedno, co budeš maskovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:42 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Yirka
Takze bys radeji zamaskoval toho atmana jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:40 Muž Yirka [9118] Re: DeNNI85
Za dvakrát tolik (tedy cca 800,-) Eheim Aquaball 180 nebo Eheim Biopower - ale osobně bych do uzavřeného vnitřního filtru po minulých zkušenostech již nešel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:14 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Yirka
Ok a kdyz bych si neco priplatil, co bys doporucil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.11.2013 18:12 Muž Yirka [9118] Re: DeNNI85
Vnitřní filtry do tebou udané cenové hladiny budou mít všechny místo jen na minimolitan. To tvé původní řešení s čerpadlem je nejlepší a pokud se ti to nezdá dost estetické, stačí to zamaskovat nějakými předsazenými rostlinkami a nebude ani vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:03 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – jaky vnitrni filtr?
Zdravim, potrebuji koupit vnitrni filtr do akvaria 50cm vyska, 30cm hloubka a 60cm delka. Drive jsem mivsl atman at-201 a kostku molitanu, ale docela to hyzdi akvarium, tak bych radeji nejaky kompaktni,ktery ma uzavrene filtracni hmoty v nadobe, jenze co jsem na to tak koukal, tak tyto filtry maji minimum filtracni hmoty. Tedy pokud clovek chce nejaky levnejsi reseni do 400kc. Mate nekdo typ na neco levnejsiho s uchazejicim obsahem filtracnich hmot?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2013 10:14 Alexej Re: SHaitan
Ahoj, ja si prosel pres vsechna stadia - od vnitrniho filtru pres vnejsi zavesny az k hlave a kostce akvacitu...
Vzhledem k tomu, ze mam to akvarko v loznici, nemohl jsem pouzit ciste bublifuk - dela to strasny hluk...
Vnitrni filtr byl dobry, ale ucpavaly se mi ty pruduchy, kterymi proudi voda dovnitr... Takze jsem to musel pomerne casto cistit
Vnejsi filtr nebyl vubec spatny, ale pak se mi take stalo, ze kdyz jsem byl na dovolene, tak se mi tam ucpaly mrizky, kudy ma proudit voda a vytlacilo to ten molitan nahoru a voda cakala i pres hranu...
Ted mam hlavu a akvacit a musim rict, ze je to zatim asi nejlepsi reseni - je to teda vetsi nez vnitrni filtr, ale princip je stejny. Navic je to absolutne tiche... Jedine - musel jsem koupit akvacit s 'hrubsim molitanem' (ted si nedokazi vybavit tens pravny vyraz), protoze ten jemny se mi po cca tydnu zrejme zanesl a kostka se cela zkroutila a hlava dostavala zabrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 09:00 Muž shaitan80a [8] Re: Dzira
U těch externích filtrů se dá vyrabovat ta vnitřní náplň a vycpat prostor bioakvacitem? Protoze jsem koukal ještě na jeden závěsný - Eheim LIBERTY 2040 - a ta vnitřní náplň mi přijde strašně malá s ohledem na velikost kostky doporučovanou třeba k té hlavě Atman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 00:22 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: SHaitan
..jo a parametry pro atman tman AT-200 čerpadlo 50-200l/h...když to přiškrtíš, tak ti to postačí. Průtok byvá uváděn jen pro hlavu bez filtrační hmoty, tak s ní je to ještě o trochu méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 00:18 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: SHaitan
Ahoj. Mám oba a mohu říct, že je to hodně i o člověku :) Ext. i vnitrní udělají svojí službu. Jestli ti nebude vadit kostka "molitanu" v akvariu, tak to jistě bude levnější varianta. Ext. filtry se dají dobře schovat, je s ním méně práce. Já ext. filtr čistím cca 2-3x do roka(ale mám 8 let zaběhlé akva). U vnitřního filru to musím provádět min 12x ročně. S ext. filtry pro malé objemy nemám zkušenost, ale počítám s tím, že je to obdobné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2013 23:50 amrtin Re: SHaitan
Bublifuk je prostě kostka molitanu,uprostřed má trubičku do které proudí zespoda ze strany vzduch ze vzduch.motorku a z trubičky lítaj bubliny vzduchu X-).
A externí filtr doporučuji(nezabírá místo v akva,líp se čistí a mívá lepší parametry).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 23:44 Muž shaitan80a [8] – Bublifuk
Ahoj, pročetl jsem větší část diskuze neb též řeším jaký filtr do 70tky akvárka. Uvažuji o vnějších Aqua Clear 20 nebo Atman HF-0300 nebo hlavici Atman At-200 s pěnou.
U toho vnitřního filtru si říkám, zda mi nezabere příliš místa v akvárku. Na jaký minimální průtok se dá At-200 omezit? Nezadařilo se mi najít, pouze maximální. A co je myšleno bublifukem? Nějak jsem to zcela nepochopil jak vypadá, z čeho se skládá. Děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.11.2013 19:50 Muž sasula [274] Re: nehygienix
nejjednodužší a zdarma - zachytit kabel na hraně akva - nepoleze dolu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 16:33 Muž nehygienix [4] – ?
Mohl by mi prosim nekdo poradit zda na filtru eheim 2008 jdou vymenit ty prisavky nebo jak jinak prichytit filtr aby nelezel na dne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 13:09 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: sasula
rampa bude určitě pod hladinou, cca 2-3 cm a směrovaná tak v úhlu 45 stupňů proti protějšímu sklu. Teď momentálně se do toho moc vrhnout nemůžu - byt je spíše stavba, tak do 3 týdnů to komplet předělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 11:01 Muž sasula [274] Re: Losky
Fotka k příspěvku tak tu rampu dej s hladinou jako na foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 08:44 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já mám hadice 16/22 mm a druhý filtr má 12/16 mm. Dnes mrknu na ty trubky a pokusím se něco vymyslet. Snad se ta cirkulace vody objeví. S filtrací mám už od začátku problém. Nejdřív jeden filtr, pak druhý zároveň se skimmerem. Ten jsem hodil do háje a předělám rampy a i pokud potom bude slepá hladina, koupím ten Eheim Skim350
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 07:53 Muž sasula [274] Re: Losky
průměr může být 16 dokonce ti to doporučuji dávat větší aspoň nebudeš mít takové tlakové ztráty. proudění rampy záleží na počtu a průměru děr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 22:26 Muž Vstrom [82] - Malawi
Otázka je, jestli místo trubky s průměrem 16mm nepoužít něco užšího, mohla by být teoreticky rampa delší, místo současných asi 30 cm třeba 60 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 22:05 amrtin Re: Losky
Zajdi do Hornbachu(Obi a pod.) a tam potřebnou trubku koupíš za pár korun ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2013 21:22 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: sasula
Aha, tak to ne. Mám rád v obýváku ticho, ne bublání:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 21:19 Muž sasula [274] Re: Losky
Misto kaminku mam 120cm dlouhou hadicku co pousti bublinky. A chce to poustet hodne vzduchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 21:14 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: sasula
já zas netuším, co je vzduchová clona:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 21:01 Muž sasula [274]
Odsavani detritu neni problem, staci ho zvednout od dna. V malawi na to pouzivam vzduchovou c,onu u zadniho skla. A nevim co to detrit je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 20:13 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
ještě se zeptám, nemáš zkušenosti z čeho udělat ty rampy? Jeden filtr má 16/22 hadice a druhý 12/16. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 20:09 R Muž romant [27981] Re: Losky
Přesně tak, to by mohlo fungovat.
Edit: rybicky.net/forum/13235
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 20:07 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
to je řešení, ale přemýšlel jsem nad tím, že by se dala jedna, ale je pravda, že by bylo lepší dát dvě, třeba každou 60 cm dlouhou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2013 19:58 Muž glpetr [69] Re: Losky
ahoj čti planta.aquariana.cz/… a až bude filtr na odsávání detritu hned si ho poběžím koupit a už nikdy nebudu muset čistit aqva coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 19:58 R Muž romant [27981] Re: Losky
Tak umísti obě dvě roztřikovací rampy na zadní stěnu a pouštěj vodu ke stěně přední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 19:54 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Průšvih je, že se mi na jednu stranu dva sací koše nevejdou. Mám plastový kryt a vzadu je výřez na hadice cca 3x15cm, bohužel hned pod tím je podélná výztuha, tak čistě na sací koš mám tak 3 cm:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 19:53 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: glpetr
a k čemu tam ten filtr tedy je? Odsávání detritu a pomocí bakterií udržovat vodu čistou, ne??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 19:41 Muž glpetr [69] Re: Losky
Losky napsal: Mám problém pořád s cirkulací vody v akváriu a už tak nějak nevím co. Současně to mám teď jak je to na tomto obrázku, detrit se usazuje skoro všude a filtry ho moc neodsávají.
Proud vody sahá asi tak, jak jsou ty šipky.


ahoj o aqva filtru, který odsává detrit jsem ještě neslyšel. Tvá filtrace 2x vnější filtr - Eheim proffesional 3 2075, předfiltr Eheim - JBL e901 , na té aqva musí stačit 1 filtr Eheim proffesional 3 2075, za hodinu 4x přefiltruje vodu tvého aqva, pak přestanou "problémy s proudy "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 19:39 R Muž romant [27981] Re: Losky
Osobně bych ty filtry nedával proti sobě, ale společně na jednu stranu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232449x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4501