Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 214 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 06:41 Mrakoplash – Re: gogle
Hodně taky záleží na počtu a druhu ryb, případně zaměření akvária (např. rostlinné).
Když to nebude moc zarybněné, tak by stačit mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 06:08 Muž Kuca [43] - Cichlidy – tetratec ex700 a 360litrů akva
Mám 360ti litrové akva,ale nevím jestli by stačil tento fitr,samozdřejmě že akva má čistý objem okolo 280-290litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:10 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Třeba atman...http://www.exota-jansova.com/products.php?3629
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:08 petulevrtule
Ale jakou smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:07 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Biomolitan s čerpací hlavou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 12:23 petulevrtule
Prosím o radu, jaký filtr si pořídit do 54 l akvária. Ke kompletu jsem dostala Elitte Stingray, ten sice funguje celkem dobře, ale je to velká ohyzdná obluda. Zkoušela jsme filtr vyměnit za obyčejný molitan, který mi ale akvárium neutáhnul,nejlépe fungovali oba najednou, ale to mi zabírá v akváriu pak hodně místa. Ráda bych něco, co není tak velké a dá se dobře zamaskovat. A aby to bylo celkem výkoné.
Zaujaly mě tyhle dva filtry. Jsou vhodné do menšího akvaria? než uvádí?
shop.miga.cz/…

shop.miga.cz/…

nebo ještě tento
shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Haimdol
Vida! Není nad to dát řeč s někým, kdo má přehled! :-)
Nezastírám, že mě takové konstatování, že CF jsou udělány dobře, těší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:36 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Atmany řady CF jsou udělány velmi dobře a kvalitně. Je to nová generace a pokud vím je na ně záruka 3 roky. Zato starší řada Atmanů s označením AT sice vypadala jako Eheimy, ale kvalita byla pochybná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 11:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Haimdol
Asi některé lidi popudím, ale když jsem se pídil po slušném filtru za dobrý peníz, uvažoval jsem i o Fluvalu. Prodejce mi na základě svých zkušeností s reklamacemi, (Tetra, Fluval, Atman), doporučil právě toho Atmana...
Já vím, že ze zkušeností jednoho prodejce nelze dělat žádné nediskutovatelné závěry, přesto jsem se nechal přesvědčit a jak jsem napsal - zatím O.K. :-)
Na tom Atmanovi se mi líbí, že je "extrémně" tichý, má "vychytávku" v podobě těsnících kroužků vkládaných mezi jednotlivé koše, (lepší usměrnění průtoku filtrem), a s ohledem na mé oblíbené pozadí z černé samolepící tapety má "ideální" barvu hadic, trubek, sacího koše a přísavek. :) Totiž - černou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 11:09 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Je to zajímavé, ale Atmany ač jsou také čínské výroby jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů než Tetry. Jsou i lépe řešeny. Můj osobní pocit je, že Tetra se snaží srazit výrobní náklady za každou cenu. Něco podobného teď začala praktikovat i Sera. Jejich nové filtry jsou totožné s filtry Boyu takže jedna firma jen jiný název.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 10:50 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Haimdol
Díky za upřesnění. :-)
Co se týká Substratu Pro tak s tím mám ve vnějším filtru mnohem lepší zkušenost než s bioakvacitem. Dokonale se v něm rozpustí i pevné části odpadu, takže ho není nutné tak často čistit.
Tohle je pro mne důležitá informace! K podobnému zjištění bych sám sotva dospěl - do filtrů používám "klasiku", (filren + trochu vaty), a jak je rok dlouhý, nemám potřebu do nich lézt.
A když už do nich vlezu, pak se závěrem, že jsem ještě nemusel...

O netěsnosti i poškození ventilu u TTE 700 vím své... :-O
Pokud častějším otvíráním hrozí u těchto filtrů poškození, je dobré to vědět. Pro příští volbu. Proto jsem se ptal na případné zkušenosti. :-)
Nakonec - mé zkušenoti s TTE 700 mě vedly před nedávnem, když jsem hledal filtry k 100 l nádržkám a uvažoval jsem o TTE 600, k tomu, že jsem si nechal "vnutit" Atmany CF 600. A zatím - naprostá spokojenost.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 10:32 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Když vidím použité materiály tak při častější manipulaci opravdu věřím spíše Eheimu než Tetře. Přesvědčivé důkazy samozřejmě nemám, ale pokud se vyskytnou rád je předložím :-) . Co se týká Substratu Pro tak s tím mám ve vnějším filtru mnohem lepší zkušenost než s bioakvacitem. Dokonale se v něm rozpustí i pevné části odpadu, takže ho není nutné tak často čistit. Mluvím ovšem pouze ze své vlastní zkušenosti a co se těchto filtrů týče tak ze subjektivních pocitů. Od svých známých ale vím, že častější manipulace s vnějšími Tetrami vede k odlomení nebo jiným poškozením některých součástí případně k následným netěsnostem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 07:40 Žena Hatomi [27] – Fulval
Já mám Fulval 2plus v 60l a hlučnost není prakticky žádná a vyhovuje mi na něm,že při čištění ho nemusím odlepvat od stěny a také regulace výkonu je praktická :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 22:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Haimdol
Pokud je nádrž přerybněná tak bych Tetře moc nevěřil.
EHEIMu ano? Díky Substratu Pro? :)
Nebo máte přesvědčivé důkazy o tom, že není radno Tetru otevírat častěji, než za půl roku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:51 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Objem není vše. K tomuhle Eheimu je přidán Substrat Pro který má obrovský povrch na osídlení bakteriemi. Na druhou stranu pokud se Tetra vyplní bioakvacitem tak je povrch taky dost velký. Tady jde spíše asi o to jak často bude nutné filtr rozebírat a čistit. Pokud je nádrž přerybněná tak bych Tetře moc nevěřil. Pokud máte nádrž se spoustou rostlin a pár rybami není v Tetře problém když se čistí jednou za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Haimdol
Eheim 2232 ECCO COMFORT - objem 1,6 l, TetraTec EX 600 - 5,7 l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 19:06 pajik95
tady na foru sem cetla ze tendle filtr prej vytejka nebo co kdo ho mate jak to s nim teda je? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 19:04 R Muž Silent [5949] – Re: pajik95
To máš těžký. Někomu to teče, někdo s nimi nemá žádné problémy. Já osobně s ním problémy nemám. Spíše bych ale doporučil třeba tenhle Eheim levnaakvaristika.cz/… cenově v tom rozdíl moc není. Teď používám Tetru i Eheim. Přiklonil bych se k Eheimu pokud bych musel kupovat nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 18:45 pajik95
pro 72l uz by se ten vnejsi uz vyplatil co? koukala SEM na TETRA TEC EX600CO MYSLITE?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 11:54 R Muž Silent [5949] – Re: MrHahaha
Tento filtr vyrábí Hagen, což zaručuje určitou kvalitu. Míval jsem starší typ a byl jsem naprosto spokojený. Navíc si můžeš sám určit variabilitu filtračních médií, nebo tam prostě dát na míru střižený bioakvacit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 11:40 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: Hatomi
nemate nekdo zkusenosti s filtrem aqua clear 30 (myslel sem ho do 98l aq)???http://www.eshop-rychle.cz/akvamak-hobby/eshop/2/0/5/1217

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:11 Warezak
Ahoj.Takze volim filtr Eheim 2217 .Volal jsme od hornbachu a smatony filtr stoji 1300 + ty naplne 2x 524 korun.Coz je hodne vyhodny a usetrim nakou tu kacku.Takze vsem diky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:30 wobbler
Tetra Tec EX 1200 jednoznačně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 07:55 Muž ghostik [81]
Ono mozna asi zalezi jak je vrtulka vyvazena a jelikoz je to jen lisovany plast tepelne pridelany k magnetu tak se to asi nekdy nepovede jak ma a rozhodi se.
Neverim tomu ze by EHEIM zkousel kazdy filtr na hlucnost.
To by byla cena jeste vic nahore nez je ted :o(
PS: nakonec se jednou dozvime ze to vyrabej cinani a pak se neni vubec cemu divit :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 07:39 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
Taky jsem to vůbec nečekal, že by zrovna eheim měl rámusící filtr, tak mi to nedalo a hledal jsem, jestli někde není problém.

I v případě, že by to jistý hluk přeci jen dělalo, lze pak provést drobná vylepšení :-)

Dejte vědět výsledek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 22:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: MiHl
Díky za info! :-)
Takže určitě vyzkouším, jak se bude chovat při takto silném přiškrcení jiný kus. (Naštěstí mám k němu přístup.)
Možná jsem naivní, ale to by mě nenapadlo, že zrovna EHEIM může mít výrobní vadu, způsobující hluk... :-O Zkusím testnout ten druhý filtr a dám vědět. Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:45 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
Tohle se mi stávalo nedávno u čerpadla eheim 1048, při sníženém průtoku dělo rámus.

Jelikož mám ale i eheim 1046, který dovolí přiškrcení až na nulu, aniž by vydal sebemenší hlásku, tak jsem se začal pídit po tom proč. Kromě toho, že jsem na anglických stránkách o vodním chlazení počítačů našel komentáře k úpravě čerpadla pro ještě větší snížení "hluku", tak jsem objevil i problém. Při velmi důkladném několikátém prozkoumání jsem zjistil, že rotor není úplně v pořádku (lehce pootočená a tím i posunutá plastová "věc" na konci magnetu). Od té doby, co byl rotor vyměněn, je čerpadlo opět úplně neslyšné, i když ho škrtím klidně až na nulu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:43 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Tezko rici ale jak rikam kazdy kus muze byt jiny
Ja ho na zacatku priskrcuju dost a pak mu povoluji jelikoz ho cistim vic jak po 6 mesicich jelikoz pred nim mam jeste jeden predfiltr ktery cistim 1x tydne a mam ho tichy.
Doufam ze mu to vydrzi dlouho :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ghostik
Ten filtr to dělal od prvopočátku. Musel jsem ho vyměnit za jiný, objemu nádrže přiměřený typ...
Ale pozor - při přiškrcení na nějakých 50% průtoku se to vrčení nekonalo! Pro příliš velký průtok jsem ho musel přiškrtit ještě víc, a tam to přišlo... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:11 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Jsem proti :o)
Ja mam tez 2217 a priskrcen pri vycistenem filtru o cca 50% a spim s hlavou od nej 1,5m ( je pod AQ v pootevrene skrince jelikoz mi nejde dovrit dokud to tam neporovnam ) klidne pridam foto pokud by nekdo neveril :o)
To by mne i mlada hnala co spi vedle mne kdyby ten filtr byl sliset!
Obcas koukam i na hladinu jestli vubec funguje :o)
Ja jsem s nim navysost spokojen
Samozrejmne nemusi byt kazdy kus stejny !
Ale treba to chce i obcas vymenit gumove ulozeni porcelanove osicky - tim nerikam ze to mas vybehane SIDe jen zo to muze mit take vliv u dlouhodobeho pouzivani :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:00 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Warezak
...potřebuji hlavně aby ten dany filtr byl tichy...
Tak to je trochu problém...:-O
I když je nepravděpodobné, že byste musel při použití u 400 l akviška u EHEIMu 2217 škrtit průtok, ale tenhle filtr "vrčel", když byl průtok výrazně přiškrcen! (Odhadem tak pod nějakých 30% plného průtoku.) hmm Je pravdou, že jiné filtry mi tohle nedělají... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:59 Usine – Re: Warezak
Než si koupíš drahý (za určitý čas tekoucí) kýbl pod akvárko, poohlídni se i po jiném způsobu filtrace. :-) (Yirka) I když je Eheim dobrá značka, tak v určitém věku už toho tolik slyšet opravdu není. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:52 Muž TomášB [12]
TetraTecex1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:44 Muž Yirka [9118] – Re: Warezak
Mám 2215 a je opravdu neslyšný. Chod vidíš jen dle vody vytékající z rampy, nebo z jemného chvění když na něj sáhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:42 Warezak
No každopadně budu mit akva v pokoji takže potřebuji hlavně aby ten dany filtr byl tichy.Splnuje tyto parametry vami doporucovany Eheim 2217?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 18:42 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Přidám taky dobrou radu, docela souhlasím se Sidem, jinak já mám Fluvala 405 na svých 380 L akva, a zkušenosti, mohu jen a jen doporučit, avšak rovnou Ti mohu říct, že je to i docela hodně, teď po nějké te době si říkám, že by mi i stačila ta 305, věř tomu, že na 400 L má 405 už docela silný průtok a bohatě by Ti stačila ta 305, jinak chápu tu cenu 4000 ,- Kč jak píšeš, já jej před půl rokem zakoupil za 2800,- Kč, nový, nepoužitý a v akci, výrobce samozřejmě doporučuje tento filtr do větších akva ale podle mě je to zbytečné, akorát jde o objem filtrační hmoty, průtoky by utáhl i 1000L akva, jinak co se samotného filtru týče tak je suprový, neteče, tichý, perfektrní zpracování, akorát ta hadice se mi nějak nezdá, když ji povicero zohýbáš, tak může prosakovat, a uznejme, že to by filtr dělat neměl, ale pokud ji jen připojíš na filtr a do akva, tak je to bez problému, já s ní totiž dělal trošku pokusy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 18:39 Muž ghostik [81] – Re: Sid
To nevim ja ho mam pro 200 a mysli ze je to OK a pro vetsi by to asi bylo na hrane
Ale nabidl jsem ho protoze udajne je staveny pro AQ do 600 litru a treba by se nekdo ozval ze mu na 400Litrech funguje a staci ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 18:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zeck
Skoro každý taky ne, ale ono jde přeci o něco úplně jiného. :)
Myslíte tedy, že do 400 l akviška, kam Warezak uvažuje Fluval 405, se EHEIM 2217 nehodí? Že by ho narozdíl od Fluvalu 405 neutáhl? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 18:25 Muž ghostik [81] – Re: Warezak
Nevim jestli staci pro 400L ale co EHEIM 2217 za 1399,-Kc - udajne je pro AQ do 600 litru
rybicky.net/forum/8520…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 18:24 zeck – Re: Sid
Hm, tak těch několik hejnových ryb utáhne skoro každý filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 18:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Warezak
Nevím, jestli to bude lepší varianta, (Fluval 405 neznám), ale levnější a dostatečně kvalitní alternativou by mohl být několikrát diskutovaný EHEIM 2217. :-) V Hornbachu za 1399,-, s originálními dvoujkohouty a náplní z filtrenu vyjde na nějakých 2600,-. :)
400 l "utáhne" bez problémů.
(Filtruje např. toto akviško: rybicky.net/nadrze/5035 )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 18:21 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Warezak
Chlape, co takhle nejprve tu projet forum a teprve když nic nenajdeš, tak založit nové téma??? Je tady toho o filtrech spoustu, chce to jenom hledat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 17:45 Warezak – Jaky byste mi doporucily vnější filtr?
Cau.Potřebuji poradit.budu mit do budoucna 400l akvarium a nevim si rady s koupi vnejšího filtru.uvažoval jsem o filtru Fluval 405.ALe koukam že je i celkem drahy.Stoji něco malo přes 4 000,-.Věděli byste o nejakem jinem a lepším za rozumnou cenu?Diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:25 Muž Yirka [9118] – Re: ghostik
Ono se možná jedná o celkový průřez, já to mám půl palce, zatím to jede v pohodě. (Také rozebírám po půl roce a déle.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:23 Muž ghostik [81] – Re: Yirka
Ty rychlospojky se stop ventilem jsem mnel taky ale ten stop ventil jsem vykuchal a pouzil dle potreby ten kulak.
Duvod - hrozne to spomalovalo prutok coz mne vadilo jelikoz filtr menim nejdriv tak po pul roce a prutok postupne zvysuji podle jeho zaneseni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 18:32 Muž Yirka [9118] – Re: ghostik
Mám podobné řešení s tím, že kulový ventil mám přes přechodku vnitřní-vnější závit napojen přímo do rychlospojky, která má zabudován stopventil. Na obou koncích koncovky a funguje to náramně a v praxi zcela jako dvojkohout. Cena jednoho kompletu tuším 140,- (rychlospojka se stopkou, kulový ventil, přechodka, 2x koncovka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 12:48 Muž ghostik [81] – Re: filipsi
Hlidam to stale
Mam tam i na dne skrinky velkou plastovou krabici v ktere sedi filtr a predfiltr a zatim pokud zapojim vse tak jak ma byt nikde ani kapka palec

Ve druhe fazi kape uz porad. Meneni tesneni nepomuze.....
pokud neni rychlospojka nasazena rovne tak vymena teseni nepomuze jelikoz nesedi a kape to kolem nej ale pokud to je rovne a nikam to silou neohybas tak to tesni dobre

PS: za ty penize to je super ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 12:05 Muž filipsi [1295]
ghostik napsal: ...
Pravda je ze kape pokud neni nasazena rovne - ...


No prave, to je prvni faze. Ve druhe fazi kape uz porad. Meneni tesneni nepomuze. U gardeny po letech pouzivani ani kapka.
Fakt ti preju aby vydrzelo, a nenamocil si skrinku a podlahu, ale radeji to kontroluj casto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 11:36 Muž ghostik [81] – Re: filipsi
Rychlospojka stala priblizne 18.- oba konce.
Pravda je ze kape pokud neni nasazena rovne - kdyz je hadice ohla a vyvraci spojku jinak tesni dobre
Rozpojuji je 1x tydne a zatim jsem po vice jak pulrocnim pouzivani jen jednou preventivne vymenil tesneni ktere bylo radove v korunach za 4ks.

Zatim tedy spokojenost
PS: kamos je pouziva stejnou dobu a zatim take vse OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 11:27 Muž filipsi [1295] – Re: ghostik
Tady bych byl opatrny, ze zahradniho pouziti vim, ze nejsem tak bohaty, abych si kupoval levne veci. Tyhle levne rychlospojky a kohouty velice rady tecou, zvlast po par zapojenich/vypojenich, a mechanickem namahani.
A spolehlive levne nejsou (napr. gardena).
Budiz ti prano, ze jsi natrefil na to co ti funguje, a at ti to tak vydrzi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [214] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10651