Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 17:22 - Re: Tetra404
Aquael Fan1 je v pohode ak naň nasadíš iný väčší a hustejší biomolitan.Tieto filtre sú takmer nezničiteľné narozdiel od tu odporúčaného Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 16:34 Tetra404 Re: Yirka
Velice Vám děkuji za skvělou odpověď:) Moc jste mi pomohl. Nashledanou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.12.2019 13:59 Muž Yirka [9126] Re: Tetra404
Pokud se pohybuješ do této cenové hladiny a chceš mít slušnou a osvědčenou filtraci, doporučil bych jít do klasiky, čerpadla s molitanovou kostkou Atman JK řady 200 až 202 dle objemu nádrže.
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 13:45 Tetra404 Re: _ucx_
Ty vypadají skvěle ale docela drahé na me poměry, upřímně:/ Něco do 500?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2019 13:28 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Darksafi
Nakonec na to přijde každý sám. Jednoduše to vložit do kostky biomolitanu. V originál provedení je to docela o ničem. Nikoho nebude bavit to ob den vyndávat z akva a furt to čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2019 12:41 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tetra404
Tetra404 napsal: Dobrý den, byl by tu nějaký člověk co tomu rozumí a poradil by který z těchto dvou filtru je lepší, nebo nejlépe s tím má zkušenost?

Ani jeden není nic moc. Malý objem filtrační hmoty. Slušné vnitřní filtry jsou Eheim Aquaball a BioPower :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2019 12:18 Muž Darksafi [13] Re: nekdo
Kyblíček jde sundat a nasadit na kostku biomolitanu. Používám sám a je to fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 12:03 Muž nekdo [355] Re: Tetra404
za mě není dobrý ani jeden.. ale kdybych se měl rozhodovat mezi těmito, tak vezmu ten s molitanem a ukrojím si k tomu větší molitan, protože ten aquael je omezen kyblíčkem okolo a víc do něj prostě nedostanete (bavíme se o filtračním objemu).
Samozřejmě záleží na akváriu, do kterého to budete dávat.
Pokud chcete mít vnitřní "nenápadný", tak je zase lepší volba ten aquael (protože je vše skryté v kyblíčku) - prostě asi porovnáváme neporovnatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 12:02 R Muž ctibum [6909] Re: Tetra404
Zkus upřesnit, k čemu lepší. O jaké akvárko jde, objem, ryby, rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 11:52 Tetra404 – Který je lepší?
Dobrý den, byl by tu nějaký člověk co tomu rozumí a poradil by který z těchto dvou filtru je lepší, nebo nejlépe s tím má zkušenost?

www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2019 06:02 Muž nekdo [355] Re: Juwel 350
ad fluval fx4 - ten bych vynechal jako první
1) má 405 mm v nejširším možném místě (od toho přesahu horního rantlu po tu nohu)
2) má objem filtračních hmot "jen" 3,7 l - dá se to vytunit vylámáním přepážek a naplněním celého objemu, ale není to optimální pro záruku.

oase biomaster 600 bych vynechal jako druhý - je na trhu jednak chvilku (což neznamená, že je špatný samozřejmě), druhak ta manipulace s tím vnitřkem je za trest. Co vypadá jako výhoda je ta výměna předfiltru v patroně - to mají vymyšlené hezky, ALE 1) to ubírá místo uvnitř filtru, 2) to není ve skutečnosti tak velké, jak to vypadá na obrázku (ty molitany myšleno) - jsou to subjektivní názory, nerozporuji, ale jsou od někoho, kdo to skutečně měl v ruce a rozebíral to.

tetra tec ex 1200 - ten bych nechal jako "ekonomickou variantu" ve smyslu výše vstupní investice (podívejte se na spotřebu) a kolik tam je skutečně objem filtračních hmot se mi nepodařilo (jsem líný) vypátrat :)

jbl 1502 je také dobrá ekonomická varianta z hlediska primární investice (ale opět spotřeba) - skutečný objem filtračních hmot se mi opět nechtělo hledat (výrobce neuvádí na svých stránkách, jen objem kýblu)

eheim 600 - můj favorit :)) 6 litrů obsahu filtračních hmot, záruka dostupnosti náhradních dílů, ověřený vývoj - nejmenší spotřeba a dobrá manipulace při údržbě - za to si prostě zaplatíte :)))
prostě opravdu v tomto případě TOP :)
(mám ho ve 250l)

protože jsem líný, ještě pár tipů ode mě - ať se rozhodnete pro jakýkoliv, tak bych pouvažoval o předfiltru - prakticky jde na všechny německé filtry (protože hadice 16/22) Eheim 4004320 ( www.akvaristik.eu/… ) - oddálí interval údržby

druhý tip - ať už zvolíte jaký zvolíte, nenatahujte do něj vodu pomocí mačkátka nahoře (lhostejno, jak se to marketingově jmenuje) - ani při údržbě. Prostě sání do akvária, výstup nad hladinu, povolit adaptér na hlavě filtru (případně kohouty) a natáhnout pusou ten přepad - pak už to pojede samospádem) - 1) tím ušetříte spoustu času, 2) ušetříte si nervy 3) ušetříte si hlavu filtru

a červíček nakonec :)) co pouvažovat o eheim 2080 ? ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 20:17 Juwel 350 – Externí filtr
Zdravím všechny akvaristy. Jako spousta jiných a nerozhodnych vas prosím o radu nebo tip. Mám akva juwel rio 350. A Chci pořídit venkovní filtr. Uvažuji o tetra ex 1200plus, eheim 600, oase bomaster 600, jbl 1502. A možná i fluval fx4 ale u toho si nejsem jistej jestli vejde do skříňky široké 36cm. Akva je středně zarostlé a planuji do něj 4-6 terčů. Dík za odpověďi potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 19:59 Muž Roger [1873] Re: michalt
Bordel neřeším, když už ho čistím (mám ho v Kalimantanu i Razboraland) což je asi 1x za půl roku a spíše proto abych měl lepší pocit tak to hned odsaju, o zbytek ve vodě se postará filtr jakmile ho zapnu. Zatím to rybám neublížilo. V novém NoName jsem zvědav a připraven na to pokud nebude stačit tak přejdu ač nerad na externí. Ale uvidíme, čas ukáže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 15:03 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Roger
No jo, je to nepříjemnost. Taky čištění je pak méně příjemné, protože se vždycky rozvíří pri vyhrabání víc než by se rozvířilo u kratšího molitanu. Ale větší filtr by zase nemuselo být nezbytné čistit příliš často. Taky jsem byl na vážkách, jestli nedoporučit raději menší filtr. Jenže když se podívám na prezentaci předmětné nádrže, tak vidím ancáka a bettu v necelých 60 litrech vody spolu s dalšími rybami. Tak jsem si řekl, že delší filtr se vždycky dá v případě potřeby seříznout. Ale příliš malý filtr pro rybí osádku na hraně rychle vyřešit nelze. Ale jestli někdo jiný poradí něco kloudnějšího, bude mít tazatelka možnost vybrat si. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 17:53 Muž Roger [1873] Re: michalt
Já ve 200l (mám jen 40cm výšku) ho musel zahrabat víc než mírně :) ale mám houbu až do 400l tak asi proto, snad to ničemu nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 14:23 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: jitkab
Čerpací hlava - třeba Atman AT201 a tenhle molitan:
www.rataj-spk.cz/…
Jestli bude příliš dlouhý, spodní část lze mírně zahrabat do dna. Průtok se dá přiškrtit na požadovanou úroveň.

Ancáka bych v takhle malém objemu spolu s těmi ostatními rybami nechoval. Ten Aquael Turbo filter je taky fajn, protože lze čistit jednotilvé části nezávisle na sobě. Ale zase, když je v nádrži všechno v pořádku, tak by měla čištění filtru jednou za čas přežít bez následků i při úplně jednoduchém řešení s jedním kusem biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2019 12:35 Žena jitkab [2] – Filtr
Dobrý den, dnes si hodlám konečně objednat nový filtr do akvária, zatím tam byl přehozený původní filtr z malého zrušeného akvária. Hailea hl -bt 200, jenže momentálně každý 4.den musím promačkat tu houbu, jinak je strašně malý průtok vody.

Ptám se zda je lepší koupit (popřípadě z eshopu odkud) nějaký ten molitan + (teď si nejsem jistá zda čerpadlo), nebo mi byl doporučen tento aquael-turbo-filter-500. Dražší filtr se mi moc kupovat nechce, přeci jen už ty výdaje (rostliny atd.) nebyly malé, plus ještě další tuna zvířectva doma :-D

Děkuji za radu:-)
Popřípadě známý si chce zařídit malou nádrž pro krevetky, (a vzhledem k tomu že i já mám doma nepoužívané 25 l akva jsem nad tím také jen tak lehce zauvažovala) - který filtr by byl vhodný pro ně ? Ten Hailea by byl asi špatný pro ně ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 06:11 Muž nekdo [355] Re: Blackie89
ja bych měl jedno srovnání
oase má integrovaný, zajímavě řešený předfiltr (což je zajímavé, ale ubírá to filtrační objem z možného prostoru a ta manipulace s tím také není nic moc - ale jednou za čas se to dá v pohodě vydržet)
zajímavě konstrukční řešení je i to integrované topítko ve verzi thermo (myslím tvarově podmíněné tak, aby tam nešlo dát jiné)
subjektivně je tichý (ve skříňce), ale eheim je "tišší"
zde samozřejmě záleží na náplni - pokud budete laborovat s výplněmi, tak se z něj může stát klidně hlučné monstrum (stejně jako z eheimu :-D)
eheim je dle mého v pomyslném žebříčku výš než oase
nicméně chybu neuděláte ani s jedním z nich.
a samozřejmě to není jen o filtru - záleží také na ostatních podmínkách - např. když budete mít plnou velkou nádrž závojnatek pořádně přerybněnou a budete pořád hodně krmit, tak budete stejně pořád čistit ať zvolíte jakýkoliv :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 18:46 Muž fido16 [631] Re: Sára73
902 je v pohodě téměř neslyšitelný. Ale přece jen když se zaposlucháš tak jej slyšíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 18:45 Muž Blackie89 [493] – Jaký filtr?
A má tu někdo zkušenost s nějakým vnějším filtrem Oase? případné srovnání se zmiňovanými Eheim a JBL?
Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 18:44 Žena Sára73 [68] Re: fido16
Mám JBL 902 to je ten co nemám ve skříŇce a je u postele a 702. S větším (1502) nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 18:30 Muž fido16 [631] Re: Sára73
Bohužel nepíšeš o jaký typ jbl se jedná, jestli je to ta 702 nebo 902 ;-) . Když srovnám já Jbl 1502 tak je to celkem rachot a už těch 20w poznáš. Vedle něj mám eheim 2215 350L a ten neslyším vůbec. Mám je oba pod akvem ve skříňce. Navíc v obývaku a tam je mi to jedno zda jsou hlučné či ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 18:06 Žena Sára73 [68] Re: Blackie89
Hlučnost mého sunsunu 702A nebudu komentovat nebo vlastně klidně okomentuju...je naprosto neslyšitelný - pěkně uložený v krabici ve skříni. Místo něho jsem pořídila filtr JBL, nyní mám v provozu dva, co se hlučnosti týče tak naprostá spokojenost, jeden z nich mi běží v ložnici asi půl metru od postele, není ani zavřený ve skříňce a přesto, že jsem cíťa na hluk, tak jsem spokojená, když je v noci ticho a hodně se soustředím, tak slyším slabé šumění, druhý, co je ve skříňce, není slyšet vůbec. S těsností nemám problém, když nepočítám důraz na precizní poskládání košů, ale tak to není závada filtru, to je mýma nešikovnýma rukama, teď naposled jsem oba filtry zavřela dobře na první dobrou, tak se asi zlepšuju.
S Eheimem nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 17:51 Muž fido16 [631] Re: Blackie89
Vlastním jak jbl tak eheim a za mě oba v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 17:45 Muž Blackie89 [493] – Jaký filtr?
Ahoj,
Vlastním externí filtry Sunsun ( mám 2 - 1x HW702A a 1x HW702B ) po počátečním nadšení mi začínají pomalu pít krev - těsnění těsní jen chvíli a tiché taky úplně nejsou, při odvzdušňování věčně někde protékají a v podstatě mám do nich už i skoro strach vůbec lézt, abych nemusel zas řešit nějaký problém..
Přemýšlím o zakoupení jiného externího filtru: buď nějakého Eheimu či JBL o průtoku 1000 l/hod. - poradí někdo do čeho jít radši? Za rady, tipy a jakékoli zkušenosti předem děkuji.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 13:34 Muž Dyksn [3] - AmerikaRe: NHKG
Oukej. Hnojivo jsem koupil od Seachemu, ale planuji ho davat spis v polovicnich davkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 13:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dyksn
Trysku těsně pod hladinu. To by pro čeření mělo stačit.
Rostliny umí prosperovat i v akváriu bez filtrace. Filtr je pro ně důležitý hlavně pro rovnoměrné rozptýlení hnojiva. Ty ale neplánuješ extrémní hnojení, tak to moc řešit nemusíš. Kdyby byl problém, koupíš větší filtr a dáš do něj náplně z toho co máš.
Problém spíše může být to, že se filtr bude muset moc často čistit nebo že nebude stíhat a voda nebude křišťálová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 12:00 Muž Dyksn [3] - AmerikaRe: NHKG
Uz ten filtr prave mam. Predpokladam, ze jde hlavne o ty rostliny? Takze to nejvic poznam jak budou prosperovat?

A co to cereni hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 11:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dyksn
Pokud už ten filtr máš, tak bych to s ním zkusil. Taky používám filtr s malým průtokem. Ale musel jsem vyhodit rampu a dát na výstup trysku. Pokud máš předfiltr, tak je potřeba větší, ať nebrzdí průtok.
Ale pokud kupuješ nový, kup a řadu větší a nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 11:29 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Dyksn
Rozhodně bych šel o třídu nahoru, teda 800 Plus. Jednak je ta 600ka na horní hranici doporučeného objemu, co nikdy není ideální a taky jde o tu sílu čerpadla. Silnější se vždycky dá přiškrtit a proud snížit, ale z filtru, který jede naplno již víc nevytřískáš.

Já mám (myslím) 700ku a ten výtlak čerpadla jen tak-tak stačí, abych tam měl přiměřený proud. Kdybych měl vyšší stojan nebo filtr níže pod akváriem, už by to nestačilo.

Vhodná intenzita proudu se liší podle osazenstva nádrže a toho, jak prosperuje hladina. Nikdy není problém přiškrtit to, když je z toho vířivka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 10:32 Muž Dyksn [3] - Amerika – Tetra tec ex600 plus
Potreboval bych poradit s filtrem. Mam akvarium 80x37x45 cm, aktualne filtr tetra tex ex600 plus, myslite si, ze bude stacit pro akvarium? Podotykam, ze filtr jsem uz mel a ted premysim, jeslti pordit novy a nebo ne. Objemove problem nebude, ale spis mne jde o silu cerpadla. Nekde nekdo pise ze je potreba vetsi proud v akvariu, nekdo zase ze ne. Byl bych rad za jakykoliv nazor a nebo zkusenost. A dalsi vec je, cerit haldinu a nebo ne? Akvarium je bez vzduchvoani a bez bomby.

podotýkám, ze planuju stredne zarostle akvarium.

Dik
Adam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 20:28 Muž Tommo [828] Re: Filip58
Jen jsem chtěl ukázat jak to taky jde ;-) rozhodnutí je na tobě, já jsem naprosto spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 15:37 Muž Filip58 [17] Re: Tommo
Díval jsem se do tvojí prezentace a líbí se mi to. Ještě popřemýšlím i o tom vnějším, u nás v obchodě mají teď za dobrou cenu tetra tec ex plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2019 12:45 Muž Tommo [828] Re: Filip58
Nalep přepážku, dej za ní nějaký bioakvacit, čerpadlo. Vývod z filtru si můžeš udělat jaký chceš např. rampu. Výhoda je, že tam můžeš dát jakoukoliv filtrační hmotu. Schováš tam i topení. Levné, bezpečné a objem si uděláš podle sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 12:26 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Filip58
skaláry bych už v tak malém objemu neměl ( můj názor)
Filtr utáhne ( tedy přefiltruje) akva s přehledem.
Pokud půjde primárně o bezrostlinné akva je týdenní cyklus výměn vody nutností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 12:21 Muž Filip58 [17] – 200 l
Ahoj, zařizuju akva 200 l a řeším filtraci. Pokud bych poslechl svoje obavy z vnějšího, uvažuju o čerpadlu s biokvacitem, ale přijde mi jako zajímavá i možnost www.akva-exo.cz/…, osadit biokvacitem 15x12x9 cm a do té nádoby 625 ml dát např. Eheim substrat pro nebo něco podobného. V plánu je 4 x skalára, 10 - 12 teter červenoústých a 6-8 pancéřníčků panda a hodně rostlin. Utáhne to ten filtr při dodržování údržby akvárka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2019 11:55 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: ValaRa
Už mi tak zajímavý nepřijde :-O

Pánové, děkuji velice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2019 11:53 Muž ValaRa [26] Re: Shimi
presne tak, pri Aquael ASAP som bojoval s tým, že som pravidelne vyťahoval z rotorovej časti malé slimáky, dvakrát aj mŕtve razborky. Natiahol som na to preventívne manželkinu silonku a hneď začal súčasne zabehávať nový filter, s motorom až za filtračným médiom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 11:53 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Shimi
Tvoje argumentace je samozřejmě logická a správná, ale stejně je ten první filtr zajímavý :)

S tím druhým jsem velmi spokojená ve stávajícím akváriu, takže to nejspíš vyhraje i tentokrát. Ohledně tvé poznámky o mechanické filtraci - rozhodně s tím souhlasím, původně jsem si říkala, jestli nebudou třeba filtry dva, ale zvětšením kapacity filtrační hmoty by to dokázal zvládnout i jeden, takže jsem sama pochopila, že dva filtry nejsou potřeba.

Každopádně díky za tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2019 11:47 Muž ValaRa [26] Re: zelenakapusta
Ahoj, podobný filter som mal, Aquael Asap 300 (teda menšia verzia ako je v linke).
V porovnaní s inými filtrami je celkom tichý, jednoducho sa čistí. Iba pootočíš ten horný kanister, vyberieš ho von, následne z neho vyberieš špongiu a preperieš. Raz za 2-3 týždne som vytiahol aj spodnú časť, keďže bolo nutné vyčistiť rotor, bol už znížený prietok.
Nevýhoda pre niekoho môže byť tá, že sa nedá prietok regulovať, takisto sa dá natáčať iba do strán a nie smerom hore a dole. Nedá sa pripevniť žiadna rampa.
Ja som ho ale vymenil kvôli tomu, že mi "vcuclo" malé razborky. Tie mriežky v spodnej časti majú dosť veľké rozostupy, nielen poter, ale aj malé rybičky a slimáky sú tým ohrozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2019 11:45 Muž Shimi [683] Re: zelenakapusta
Zamysli se nad tím, co je lepší, jestli když je filtrační materiál před čerpadlem a nebo až za čerpadlem. Já jsem pro první variantu, před čerpadlem. Logicky, veškerý bordel jde nejdřív přes filtrační materiál a do čerpadla jde už čistá voda. Kdežto v druhé variantě jde veškerý bordel přímo do čerpadla a až potom do filtračního matroše a to si myslím, že není dobrá varianta.

PS: Ta 500 Turbo má nádobku jen 250 ml, 1000 má 625 ml, což je pro tvoji potřebu mechanické filtrace rozhodně lepší. 3x tolik filtrační vaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 11:07 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Jeden nebo druhý?
Ahoj všem,

zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti s tímto jednoduchým filtrem?? Přijde mi zajímavý v tom, že je stavěný obráceně, tedy filtrační hmota je nahoře, ne dole, takže to vypadá, že odpadne "zápas" s filtrem při čištění, prostě se nádobka vyšroubuje.


www.rostlinna-akvaria.cz/…

Nebo snad zvolit ověřenou klasiku?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 13:03 Muž PetrO [752] Re: Tref
Ahoj.
AquaEl Pat mini jsem měl v malém akváriu a nějak extra hlučný nebyl, i když trošku slyšet byl (nejvíce tedy při spuštěném přivzdušnění, ale to je samozřejmé).
Po čase jsem vyměnil za Sunsun HW-603b a vůbec o něm nevím. Samozřejmě nemá privzdušnění.

rybicky.net/nadrze/28596-prvni-mensi-valcino-akvarium

Ale u Sunsunu to nemusí být pravidlem. Velký filtr stejné značky, který mám ve velkém akváriu je zase slyšet dost.

Já jsem ale s malým Sunsunem spokojený.
Umístěný ho mám pod akváriem, takže jak bude fungovat vedle něj opravdu nevím.
Tady tak ale nějak jede

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 10:24 Muž Tref [20] – hlasitost filtru
Ahoj, měl by někdo přímé porovnání hlasitosti filtrů Aquael pat mini vs Susnsun 602b? Rád bych větší objem filtrační hmoty a více místa pro rostlinky, akva je ale v ložnici na komodě a tak je hlučnost na prvním místě. A ještě info prosím, zda by filtr fungoval když by stál vedle akva a tím pádem byl ve stejné výšce. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 19:02 R Muž Anthrax [4762] Re: DanielCoufal
U takové velikosti akva bych asi šel do přepadového filtru. Prostě akvárko pod akvárkem. Záleží jak jsi na tom s místem, na tvých preferencích a na budoucí osádce. :-)
Edit: inspiraci a náměty můžeš hledat zde: rybicky.net/forum/9265-filtr-do-maxi-akvaria-501-1500-l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 18:52 Muž nekdo [355] Re: DanielCoufal
no take dost zalezi na osadce :)
ten fluval neni spatny, pokud chcete rychly prutok a nezajima vas az tak moc objem filtracnich hmot a nebo potom eheim - kybl www.akvaristik.eu/…
nebo kybl klasik www.akvaristik.eu/…

ani jeden z nich nema naplne, tak pozor... verze 2080 xl existuje i ve verzi xlt (s topenim) www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 13:23 Muž vlka [3444] Re: DanielCoufal
Osobně bych si nechal „vlepit“ např. jak má NHKG - rybicky.net/nadrze/28047…

Nebo např.: akvarijni-filtry.heureka.cz/… www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 12:23 Muž DanielCoufal [1]
Zdravím vás chci se zeptat jaké by jste doporučili řešení pro 1000l akvárium :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2019 11:31 Anďaska Re: kleopatracz
Já bych dala klasický bublifuk, ten se mi v miníčku osvědčil nejlíp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 11:30 Muž PetrO [752] Re: kleopatracz
Ahoj,
my máme SUNSUN HW-603B vnější filtr a spokojenost.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Tichý a dostačující ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=651