Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 10:33 R Muž romant [27987] Re: funtcz
Ten biomolitan nenechávej scvrknout, to už je pozdě a neplní funkci, klidně to pígluj co 14 dní v akva vodě. :-) Pořádně vymlátit z pórů bordel dokud je z toho odpad jako lógr z kafe, tak do toho bušit a když už to nejde, tak vyměnit, už je nepoužitelnej a pochopitelně častěji měnit vodu, než se ten novej zaběhne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 10:28 Muž funtcz [22] Re: NHKG
To co mam v profilu plati co se tyka osadky a rostlin...v posledni dobe ,po stehovani z panelaku do RD s rotlinama se to zhorsilo,akvarko vypada spinavejsi,a biomoliten se mi cca po dvou mesicu scvrkne takze musi proplachovat..S rostlinama to bude nejspis ledkama ,u dna vubec nerostou..az se dostanou do pulky akvaria tak az ted tepreve zacnou.Tak necham to jak je a uvidim...
Diky zatim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 10:25 andiame – Zařizování darované nádrže 500litrů
Ahoj všem :-). manžel dostal od kamaráda akvárko okolo 500litrů i s nějakým vybavením a samozřejmě, že já mám za úkol toto akvárko zprovoznit. Sice mám doma akvárka 100-200 l nějakých 30let, ale nikdy jsem nic moc nestudovala, dařilo se mi nejen v údržbě, ale i rybám a rostlinám a tak nyní se zákonitě moc neorientuji ve vybavení. Potřebuji nyní prosím poradit co a jak. Řeším filtraci. Dostali jsme nějaké dva filtry a ze štítků na nich nejsem moudrá - 1.) filtr Senior bio, Aqua szut, S1, IPX 8
2.) external filter, TOP 333-2, IP68, Unistar
Pak mám v tom již zařízeném (starém) akv. filtraci s novým čerpadlem Juwel Eccoflow 3 - M je velikost filtračních vložek. Jenže tam je ta "krabice" přilepená k akv. a nejde vyndat, lze ji nějak vyrobit, nahradit a nebo se holt tohoto zařízení mám vzdát a nepřemýšlet o tom dát ji do nové nádrže.
Vůbec netuším zda ty staronové filtry, které manžel přivezl a nebyl nijak poučen stačí na takovou nádrž a ani netuším jaké vložky se do nich dávají, jak ty filtry mají pracovat...
Může mi zde prosím dát někdo základní informace a poradit co a jak ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 10:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: funtcz
Stále nepíšeš nic o akváriu. Pokud je rostlinné, stačí co máš. Pokud tam je dost ryb, je varianta 2 nedostatečná. Varianta 1 je podle mě kravina, objem filtračních náplní nezvedneš.
Já si stále stojím za tím, že varianta 3 (šetřit) je nejlepší. A pokud tam máš moc ryb, nějaké někomu věnuj a dokoupíš nové, až budou peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 10:01 Muž funtcz [22] Re: NHKG
No.. Nechtěl jsem reagovat na to jestli jsem schopen ušetřit nebo ne... Ale co už s Vámi..
Došli mi peníze z úvěru na rekonstrukci celého RD.Teď mi chybí cca 80 tis . které musím postupně řešit z výplaty. No a jestli mě manžela pochválí za to že třeba místo indukční desky investují do akvaria tak to nevím...
Takže to je odpověď na jednu otázku...
Proto chci zůstat u molitanu a ani nekupovat ten aqua nová ncf 1500 protože v budoucnu koupím si ten co byl uvedeny kolegou od jbl.
Kdo mi prosim Vas opravdu pořadí s mnou navrženou sestavou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 00:22 Muž EiFFeL [39]
máte někdo v provozu filtr podle článku o stavbě filtru ze 30l sudu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2015 23:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: funtcz
Jakou tam máš osádku? Bez toho těžko radit.
Podle profilu ti je dost na to, aby jsi chodil do práce. Neříkej mi, že si nejsi schopný našetřit těch 5000Kč. Takže za mě možnost 3 -> nekupovat nic a šetřit.

(OT: musíš psát 3 příspěvky pod sebe? Na většině fór ti to admin spojí a jak to uděláš podruhé -> ban.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 22:47 Muž Fuchs [169] Re: funtcz
Já bych šel do druhé možnosti. Nebo pořid aqua nova ncf-1500 stojí 1700,- což dvě čerpací hlavy+biomolitan a jsi na 1000,- no ale pokud pořád trváš pořid ty molitany větší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 22:15 Muž funtcz [22] Re: NHKG
Ano ,chci..Je to muj sen ale jeste na to nemam...Dokonce mam i vybrany JBL CristalProfi E1501 greenline za cca 3000 kc. :-) mame stejny na mysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2015 22:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: funtcz
Podle mě obě možnosti jsou špatné 450l akvárium a vnitřní filtry? Nechceš zainvestovat do pořádného externího filtru?
Třeba: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
12 litrů filtračního materiálu, 20W spotřeba, 1500l/h.
Takže to budeš mít 2x tolik filtračního materiálu, menší spotřebu budeš moct použít i lepší materiály než molitan, nezavází to v akváriu, ... Celkem to vyjde i s příslušenstvím na 4 až 5 tisíc Kč
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 21:57 Muž funtcz [22] – jakou sestavu
Zdravim.Delam udrzbu 450l akvaria a chci vymenit filtry...
Stavajici filtry mam TetraTec filtr IN 1000/14W + Vnitřní čerpadlo JKA-IP202/15W s biomolitanem 10x10x24cm.U IN 1000 je mala filtracni plocha a spotreba celkova obou filtru je 29W.
Mam vybranou sestavu bud:
1)Vnitřní čerpadlo JKA-IP203/30W + biomolitan 10×14×24 cm.
2)nebo 2 krat Vnitřní čerpadlo JKA-IP202/10W + 2 krat biomolitan 10×14×24 cm.

V prvnim pripade spotreba se zvetsila o 1W a fitracni plocha temer zustala stejna...V druhem filtracni plocha narostla na cca 120% a Waty sli dolu ...20W obadva filtry..
Kdyz je dam dorohu proti sobe budou poradne honit vodu...
Jsem pro variantu cislo 2..
Co yv?Bude dobre?SIce dle vykonu co se tyka l/h tak JKA-IP203 prozene 2000 l/h a obadva JKA-IP202 pouze 1200 l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 11:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Mislow
Mislow napsal: uv je nakonec spektrum, ktere je i soucasti zareni slunce, do jake miry je nahrazuji zarivky nevim Nemiešal by som to so slnečným žiarením. Treba rozlišovať o aké vlnové dĺžky ide, ale vo filtroch bývajú práve "dezinfekčné" UV-C a tie nie sú súčasťou žiarenia slnka (resp. sú, ale atmosféra ich úplne pohltí), je to žiarenie "zabiják". Ako tu už Heimdall spomínal, toto svetlo nesvieti a nesmie svietiť do akvária.

Súčasťou slnečného svetla je UV-A (90+%) a UV-B (10-%) a je to práve to žiarenie, ktoré robí "krikľavé" fluorescenčné farby krikľavými, žiarivky ho neobsahujú, preto pri ich svetle napr. žltou krikľavou zvýrazňovačkou to zvýraznenie akosi nevidno. Dajú sa kúpiť "efektové" UV-A žiarovky s bežným závitom. Či je to má nejaký význam pre rastliny neviem, asi nie, ale to už je debata vedľa: rybicky.net/forum/p32 Ja som pri experimente zbadal vplyv na správanie Tetier čiernych, páči sa im také svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 00:10 Muž Mislow [304] Re: pitu23
Ahoj, uv pouzivaji akvariste casto proste ze uz je to soucasti vybaveni. :-) Jinak to samozrejme neni vubec v akvaristice nutne, ma svoje vyhody i nevyhody, jako vsechno.... :-) Kazdopadne, ridit se pravidly udrzby akvarka a zajimat se o to co delas je lepsi nez uv ... uv je nakonec spektrum, ktere je i soucasti zareni slunce, do jake miry je nahrazuji zarivky nevim, ona neni zarivka jako zarivka, ale nejlepe je si s takovymi veci nezahravat, pokud clovek neni opravdu odbornik. Mozna ti to znici nejake skodlive bakterie, ale taky treba ty uzitecne, proste si nevyberes, ... lepsi delat veci poradne a nespolehat na nejake dalsi vymozeneosti ... to se vzdy vyplati nejlepe ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2015 23:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pitu23
UV se většinou nepoužívá trvale, ale jen když je potřeba řešit nějaké problémy. Ale 99% akvaristů se obejde bez něj úplně. Být tebou, tak při rozběhu bych ho používal minimálně do doby, než se akvárium zaběhne a ryby usídlí. Zamezíš tím případným problémům se zákaly, můžeš zabránit šíření nemocí nových ryb a podobně...
Koupené bakterie bych nedával, protože to je jen marketingový podvod. Bakterie se v akváriu objeví samy a pokud to chceš urychlit, tak jedině naočkováním z jiného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 23:39 pitu23 Re: Heimdall
Tak A teraz som z toho úplne vedľa taj používať uv či nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:07 R Muž Silent [5949] Re: sachlj
Nádrže mám normální a relativně bezproblémové. Nálevníka jsem UV lampou eliminoval po asi šesti letech a to proto, že došlo k několikadennímu výpadku elektřiny a nálevník se holt přemnožil. Jinak používám lampu preventivně při poranění ryb a pro eliminaci možné bakteriální nákazy. Hlavně však lampu užiju při některých dohledových nádržích kde je to nejšetrnější způsob likvidace určitých problémů. A nějak mi uniká jak by mohla UV lampa poškodit bakterie usazené ve dně v detritu. Nějak mám pocit, že máš zkreslenou představu na jakém principu UV lampa v akváriu funguje. Vždyť UV záření se do nádrže vůbec nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2015 11:04 sachlj Re: Heimdall
Zeptám se. Čemu přesně se říká "staré akvarijní dno". Někde jsem četl a přijal to za informaci pro život, že na dně akvária v hovnech čili detritu probíhají nitrifikační procesy. Pokud by jsi s tímto souhlasil pak si uprav svůj názor, že v akváriu umístěná UV lampa je k něčemu dobrá. A ptám se, co to máš za akvária, co s nim provádíš když musíš řešit nějaké nálevníky a volně se vznášející řasu. To jsou věci co ani neznám jak by se mi do akvária dostali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 09:57 R Muž Silent [5949] Re: zervan
Vzhledem k tomu, že v akvaristice se používá v těchto speciálních lampách výhradně UVC záření jsem jiné druhy UV záření ani neuváděl. A ano. Pokud se používají UV lampy určené pro akvaristiku tak se do nádrže absolutně žádné škodlivé záření nemůže dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2015 08:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Heimdall
Aby to niekto zle nechápal, tak upresním, že UV-C žiarenie je zhubné - živé organizmy na to nie sú stavané, keďže ho atmosféra kompletne odfiltruje. Dostáva sa do tela hlboko, neskončí to len pri koži a je karcinogénne. Degradáciu chelátov, liečiv a vitamínov asi zvládne aj UV-A a UV-B žiarenie.

Ide však o to, že tieto špeciálne UV-C lampy nesvietia priamo do nádrže, ale sú mimo akvária len v obehu filtrácie (aspoň si myslím, nikdy som také niečo nemal).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   13.11.2015 12:42 R Muž Silent [5949] Re: sachlj
Jak může správně nainstalovaná UV lampa v akváriu zabíjet nitrifikační bakterie které žijí přisedle v substrátu, na rostlinách a dekoracích. tudíž se do kontaktu s UV zářením vůbec nedostanou. Ve vodním sloupci je jich naprosté minimum. Dále by mně zajímalo jak může škodit rybám? Jediné negativum použití UV lampy je v tom, že UVC záření může při dlouhodobém působení degradovat některé látky které do akvária přidáváme jako jsou například hnojiva nebo léčiva a vitamíny. Proto by se UV lampa měla ve sladkovodní akvaristice používat uvážlivě a více méně nárazově. Já ji používám preventivně jednou nebo dvakrát do měsíce přes noc. Případně při přemnožení nálevníků, nemocech nebo zákalech způsobených vznášející se řasou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2015 12:39 GP Re: pitu23
pokud se UV použije na zaběhlé akvárium, tak přidávání bakterií má význam zanedbatelný až nicotný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 12:03 pitu23 Re: radim
Takže zmysel to má diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.11.2015 11:20 radim Re: pitu23
Bakterie osidlují filtrační média, dno, dekorace... Ve vodě samotné jich není tolik, aby jsi tím ovlivnil funkčnost akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2015 11:09 sachlj Re: pitu23
Otoč otázku. Má smysl dávat do akvária UV lampu když zabije nitrifikační bakterie a bude škodit rybám ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 10:50 pitu23 – Bo filtr
Rád by som sa spital či má zmysel dávať do akvária užitočné baktérie keďže uv lampa zabia všetky baktérie vo vode.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 20:46 Muž Rakvista [20] Re: Sareneth
Eckfiltr je ideální do takového akva dá se v něm dost upravovat náplň i rozšířit i o nástavbu (extension),mám ho u krevetek a nestěžují si ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 19:47 Muž Sareneth [7] Re: romant
Bublifuk jsem právě nechtěl :-D myslel jsem si že jsem to zmínil očividně jsem to zapomněl zmínit i když se nedokážu vyjádřit v pár větách, stejný pokoj kde spím u JBL e901 se ale v klidu vyspím smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2015 19:45 R Muž romant [27987] Re: Sareneth
Ke krevetkám bublifuk, budou stále šmejdit po molitanu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 19:25 Muž Sareneth [7] – Filtr do 40x25x25
Ahoj,

jsem si vědom že to tu už párkrát bylo. Zakládám krevetkárium ale pořád se nemohu rozhodnout nad filtrem aktuálně mám claro 300 se siporaxem uvnitř a nasazený do molitanu ale z důvodů šetření místa koukám po jiném(taky to je honič vody u kterého ať jsem se snažil jak chtěl tak regulovat průtok prostě nešel).

Doposud jsem byl rozhodnutý nad Dennerle Nano Clean ale říkám si že když budu měnit i světlo tak by mohl být i nějaký závěsný který má teoreticky víc filtračních hmot(nějak jsem u žádného nenašel obsah).

Budou jen krevetky tak by Nano Clean mohl stačit i když vyměním patronu za biomolitan v kombinaci se siporaxem uviděl bych jak moc to je reálné až ho budu mít v ruce. Prostě se nedokážu rozhoupat co bych chtěl radši, tak další názor se cení :-D .

Koukal jsem i na Eheim Aquacorner jen mi u něj trochu vadí způsob uchycení což by zase vycházelo stejně jako závěsný vnější, na druhou stranu se tam zase lépe umisťuje filtrační médium. Další filtr na takhle malé akvárium mě už nenapadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 15:30 sachlj Re: lhajek
nepotřebuji trénovat šikovnost jsou li jiné možnosti..externí filtr jakýkoliv..a když už bublifuk tak ho dám do petky vedle akvária...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 15:12 Muž Jifi [675] Re: lhajek
lhajek napsal: A i 2L kostka se rostlinama zamaskuje jako nic ....
No tak přesně takto jsem uvažoval, když jsem se před rokem díky klukovi vrátil po dlouhé pauze k akvaristice.
Ono je to sice pravda, ale po roce bych nejraději vyhodil to velkou kostku a dal tam vnější filtr. Přece jen, i v akvárku 80*40*35 cm zabírá ten molitan zbytečně moc místa. Jak jsem přikoupil druhý kořen, trochu bych ještě chtěl přesázet rostliny, ale celý zadní roh je zaplácnutý filtrem.
Akorát jak jsem měřil stolek pod akvárkem, tak jsem přišel na to, že díky příčkám, aby byl stolek pevný, tak do stolku nedám ten externí filtr no
Takže se o tom vyplatí uvažovat už před pořízením akvárka + stolku. On ten externí filtr člověk taky musí mít kam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2015 15:02 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: EiFFeL
Ve filtru je tma a tam řasy tedy neporostou, navíc se ten průtok roztříští ve filtračních hmotách. V akváriu se taktéž rozloží do celé nádrže takže není tak velký. Nevím ale funguje mi akvárium jak s externím kanystrem tak s čerpací hlavou a kostkou bioakvacitu.

@sachlj: to chce trochu šikovnosti a trénovat ;-) a když není šikovnost tak jsou pomůcky ... třeba kostku dát před vyjmutím do igeliťáku, ale to já nedělám. Nejdřív vyndám akvacit a pak stejně měním vodu a tak tu trochu nepořádku co nejvíc odsaju a zbytek po zapnutí opět vcucne filtr. To množství co v akva zůstane je zanedbatelné k množství které vyperu z akvacitu .... A i 2L kostka se rostlinama zamaskuje jako nic ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2015 14:55 sachlj Re: EiFFeL
úžasně vypadá akvárium 50 lt kde je 2lt kostka bioakvacitu a čerpadlo 200 lt/hod...a nebo bublifuk..a pak taky miluji čištění takového filtru..vzpomínám si jak jsem ho opatrně zkusil sundat z přísavek..nešlo, přidal tah-nepomohlo, zapojil i tlak a ejhle, filtr šel ven s tím, že veškerý humus z filtru jsem vymáčkl do akvária...od této zkušenosti zásadně filtr mimo akvárium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 14:54 Muž EiFFeL [39] Re: Heimdall
průtok... skoč se podívat na potok a zjistíš že v proudu rostou jen a pouze řasy, všechno ostatní roste tam kde je klidná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2015 14:40 R Muž Silent [5949] Re: EiFFeL
Jenom poznámka. Co je na jiných filtrech "nepřírodního"? Vždyť pracují na stejném principu rozkladu dusíkatých látek za pomoci bakterií a jiných mikroorganismů. ;-) Tedy pokud není akvarista chemik a nepoužívá výhradně různé iontoměniče a uhlí po kilech. Je to holt jenom složitější řešení, které má své výhody i nevýhody. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 14:32 Muž EiFFeL [39] Re: tomas1987
osobně jsem zastánce přírodních postupů, takže do akvárka tvojí velikosti bych zvolil biomolitan a filtraci poháněnou vzduchem... jednoduchá, funkční... pokud by tě obtěžovalo bublání šel bych do zmíněného atmanu s kostkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 14:20 R Muž Silent [5949] Re: OAK
Na ten objem bude JBL CristalProfi CP e901 dostatečná. Možná to bude chtít úpravu filtračních hmot. Záleží na jakou edici narazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 14:15 Muž OAK [55] – Vykon filtru
Ahoj,
mam v planu zalozit rostlinne akvarium o rozmerech 90*45*45. Osadka bude hejno teter ci razbor a nejaky ten otik a krevetka. Myslite ze bude vykonove dostacujici filtr JBL CristalProfi e901?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 14:07 R Muž Silent [5949] Re: lhajek
Závěsný filtry se po úpravě hmot dají velmi dobře používat také, ale v poslední době mně docela nadchnul relativně nový závěsný Fluval řady C. Má docela slušně propracovaný systém filtrace a co jsem ho zkoušel tak velmi dobře funguje. Jen je třeba mít kolem nádrže místo. www.akva-tera.cz/… www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2015 14:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Heimdall
Já bych volil buď vnitřní JKA-IP201 (Atman) a bioakvacitovou kostku 10×10×24 cm nebo externí JBL CristalProfi e401 greenline. Funguje obojí spolehlivě.... ty závěsný mě teda nenadchly ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.11.2015 13:48 R Muž Silent [5949] Re: tomas1987
Setové filtry většinou za moc nestojí a 300 l/h není na daný objem nic extrémního. Já bych se nebál klidně vnějšího filtru jako např. Eheim aquacompact 60 nebo JBL CristalProfi e401 greenline. Jako další možnost jsou závěsné filtry kterých je na trhu spousta. Případně kvalitní vnitřní Eheim Aquaball nebo biopower. Možností je více, nastíním například Fluval U2, Hydor Crystal 1 K20 II, Sicce Filtr Shark ADV 400,TETRA Tec IN 400. Případně nejjednoduší a velmi účinné řešení regulovatelné čerpadlo čerpadlo JKA-IP201 (Atman) a bioakvacitovou kostku 10×10×24 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 13:36 sachlj Re: tomas1987
záleží na tom jestli chceš ubírat vnitřní prostor rybám, kde můžeš mít akvárium postavené. Pokud bych já volil filtraci na takové akvárium pak bych bral takovýto filtr www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 13:22 tomas1987 – jaký filtr
Poradíte mi filtr do 54l akvaria? koukám na set v hornbachu ale filtr s 300l/hod mi přiijde dost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 16:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romant
principiálne je to to isté pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.11.2015 15:45 R Muž romant [27987] Re: seic
Ty si můžeš pomoci i bez toho zásahu do původního filtru a to, že tu novou kostku naočkuješ bordýlkem odkaleným ze dna. Obvykle tu kostku hodím do kýblu s odkalovanou vodou a pořádně jí v tom vymáchám. Vytlačuješ si tak přebytečný vzduch z póru kostky a zároveň tam tlačíš ten bordýlek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 15:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
to urcite delat nebudu, kdyz tam mam haklive Caridiny :-) ne, necham dele bezet ty filtry spolu ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 15:12 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: seic
vyžmýkaním "sajrajtu" zo starého filtra na novú kocku trochu urýchli rozmnoženie baktérii v útrobách novej filtračnej kocky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 15:07 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
diky, zajimeve info, ja predpokladal, ze nitr. bakterie budou po celem AQ, takze pro ne neni problem "kolonizovat" nove vhodne prostredi (novy biokvacit) rychleji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2015 11:02 R Muž romant [27987] Re: seic
1-2 týdny na plné osídlení bohatě stačit nebude, ale když nebudeš rejpat do dna a přesazovat rostliny, jenom měnit vodu, tak to akvo dá i po těch 2 týdnech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 10:53 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
oki, vyjadril jsem se nepresne, čerpadlo tam zustane a stary-mensi-nevhodny filtr pujde do jineho Aq..;-) ok, necham tam oba filtry soucasne tak 1-2tydny, to by na osidleni bakteriemi-plnou funkcnost noveho cerpadla+kostky melo bohate stacit ... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2501