Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 173 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 18:58 R Muž Silent [5949] – Re: l3nka
Z vnitřních bych doporučil Eheim aquaball 130, Eheim biopower 160 a nebo Fluval U3. Ještě jsou další možnosti např. biologické filtry Ferplast Bluewave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 18:49 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: l3nka
já jsem měla v takovém Eheim pick up 2010, ale nejspíš by ten molitan a čerpací hlava byly lepší, nedal se moc snížit průtok, ale jinak mi přišel docela dobrej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 18:47 R Muž Silent [5949] – Re: l3nka
Dle mého soudy jsou tyto filtry dobré maximálně jako přídavné rychlofiltry. Mají příliš malý objem filtračních hmot. Nádrž o objemu 112 litrů by chtěla větší objem hmot, takže buď vnější nebo relativně levné řešení a to bioakvacitovou kostku a regulovatelné čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 18:39 Žena l3nka [13] - Rostliny
co myslíte do 112l akvárka?

www.akvaristika-ostrava.cz/…


www.akvaristika-ostrava.cz/…

nemá někdo zkušnosti alespoň s jedním z nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 22:45 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Haimdol
súhlasím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2011 22:34 R Muž Silent [5949]
Nechtěl jsem tu do debaty původně zasahovat, ale nedá mi to, když vidím jak se tu propírají jednotlivé značky. Všechny značky filtrů které jsou na našem trhu oficiálně musí splňovat určité kvalitativní podmínky takže teoreticky by všechny měli být plně funkční a účinné. To znamená, že by vysloveně chybu neměl člověk udělat s jakýmkoli filtrem libovolné značky. Jiná věc je co člověk od filtru požaduje a kolik je ochoten za splnění svých požadavků zaplatit. Někomu stačí levný filtr Aqua Nova kde musí oželet nějaké ty vychytávky a skousnout složitější údržbu a někdo si raději připlatí za dražší ale špičkový Eheim professionel 3e. Pro volbu filtru je, jak už tu bylo několikrát podotknuto, nejdůležitější objem a typ nádrže, složení osádky a množství rostlin. To je třeba vzít v úvahu než se člověk rozhodne jaký typ si pořídí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 21:20 Muž matlala [798] - Rostliny
nedoporučuju se tu ohánět výkony pump, s náplněmi tento průtok rapidně klesá, třeba jámám JBL e900 s max 900l/h, nový měl výkon cca 430l/h a teď po zaběhnutí a zanesení jede jen něco přes 300l/h.

Nezáleží an průtoku ale na osádce akva, množství kytek a to jak prosperují. To že se nesmí kytkám hýbat voda je blbost, kterou jsem si sám ověřil. samozřejmě se kytky nesmí hýbat jak ve velkém víru, ale jen tak mírně melodicky pohupovat. Kytkám to svědčí víc. A neohánějte se po mě, každé akva je originál, jen říkám jak to je ve většině případů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:55 Muž hf [54] – Re: markopolo
Těch udávaných 700l / hodinu je max. výkon čerpací hlavy. To nemá s průtokem filtračními médii osazeného a zajetého filtru nic společného.

Já mám jak poměrně levný: Uni Max Professional 250 příkon: 11W výkon čerp. 650l/h max.výkon: 1000l/h pro akvária do: 250l kapacita filtr. médií 4x1,3l rozměry (d/š/v) 25x22,5x41,5cm

tak

Eheim Professionel III 600 - typ 2075 Objem filtru: 9.2 litru Objem náplní: 6.0 litrů + 0.5 litru předfiltr, Příkon: 16w, Max. výkon čerpadla: 1250l/h, Rozměry (vxšxh): 453x238x244

S oběma jsem spokojen a žádný nevykazuje nějaké zásadní mínusy. Souhlasím s předřečníkem který psal, že značka až tak důležitá není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:41 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: markopolo
diplomatická pretože nechcem tu zvýhodňovať niekoho kto by mohol inému nevyhovovať ;-) ale vidíš na vlastnej skúsenosti, že nie všetko čo je napísane je aj v praxi pravdou..funguje ti akvarko tak prečo to meniť pretože niekto povie aby si si kúpil "lepší" filter...nie vždy čísla hrajú rolu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:32 Muž markopolo [2] – Re: deCORF.OBRAEN
Dost diplomaticka odpoved, ale nemozem povedat ze nemas pravdu. Ja mam v akva vnutorny molitanovy filter. Ma nastaveny prietok na cca 200 l za hodinu. Vyhovuje to rybam aj rastlinam. Nechapem a udivuje ma ze vsetci vyrobcovia udavaju na cca 150-200l nadrz filter s vykonom okolo 700l za hodinu. Na co je ten obrovsky prietok ked to ryby nepotrebuju a rastliny stoho hynu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2011 20:19 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: markopolo
v prvom rade dobré zvolený typ pre konkrétne akvarko..rozmery..rastliné osadenie, množstvo rýb, a podobné faktory..ja mám doma viac typov a som zatiaľ spokojný a to je každy iný typ a iný výrobca..ono to je v podstate nie len na filtry ale na celom reťazci techniky, chémie vody, atd.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:11 Muž markopolo [2] – Re: deCORF.OBRAEN
Aky je podla teba dobry filter co sa tyka ceny, spolahlivosti, ucinnosti a vykonu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2011 20:04 Muž deCORF.OBRAEN [220]
markopolo napsal: Naozaj je EHEIM kral filtrov?

myslím, že to je blbo položená otázka ;-) .Hovoriť konkrétne o nejakom výrobcovi ako o kráľovi nieje na mieste.Každý výrobca ma svoje plusy aj mínusy..podarenejšie modely a aj tie menej dobré..taktiež pomery výkon-cena, niekto viac sympatizuje jednému výrobcovi iný zas druhému alebo naopak..zavrhujú ich kvôli zlej skúsenosti s nejakým možno len nepodareným kusom a ich následnou nespokojnosťou, pritom išlo možno len o fakt nejakú banálnu chybu..nie všetko čo sa ligoce je zlato ano .a drahé neznamená byť dobré, niekedy sú to len reklamné tahy a neskôr pochopíme, že v jednoduchosti je "krása" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:00 R Muž romant [27987] – Re: markopolo
Za patřičnou cenu kupuješ odpovídající kvalitu. Je to velmi dobře technicky propracovaný a účinný pomocník s velmi vysokou spolehlivostí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 19:48 Muž markopolo [2]
Naozaj je EHEIM kral filtrov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:56 Muž Yirka [9126] – Re: beowulfx
Možná jsem naivní, ale vycházel bych s technických parametrů výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:45 Muž deCORF.OBRAEN [220]
beowulfx napsal: Výkonnější Eheimy uvádějí spotřebu kolem 17W, tak by mně zajímalo jaká bude ta opravdová. ano
merače spotreby majú taktiež nestabilné meranie s určitou toleranciou(niektoré až do +- 10% )takže v domácich podmienkach s jednoduchými meračmi spotreby asi ťažko zmeráme úplne presne spotrebu keďže aj tá je ovplyvňovaná kolísaním napätia v el. rozvode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:36 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Yirka
S tou spotřebou je to taky téma samo o sobě, můj vnější filtr Fluval 405 má mít spotřebu 20W, avšak jelikož vlastním měřič spotřeby, který měří i aktuální průtok watu skrz zásuvku, tak jsem se nestihal divit, když mi to prakticky při plném vytížení ukazovalo 16-17W.Bude tedy otázkou jak jsou na tom ostatní filtry. Výkonnější Eheimy uvádějí spotřebu kolem 17W, tak by mně zajímalo jaká bude ta opravdová. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:33 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Plata
Mohl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:24 Plata
Takze mohl bych dat ten filtr na 30 litru do 60 tky? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:10 Muž Yirka [9126] – Re: markopolo
Při posuzování a výběru nezapomeň na spotřebu elektřiny. Tento parametr dokáže během roku, dvou pořizovací náklady levnějšího a dražšího srovnat a pak to již jen narůstá. 80E není tak málo na popřemýšlení o Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:13 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: markopolo
Se Serou (to zní zajímavě:) nemá moc lidí zkušenosti proto, že jsou docela drahé a oproti běžným filtrům méně technicky vyřešené, zabíjí je na naše české poměry jejích ceny, a mnohdy jsou jejích výrobky až moc předimenzovány či překombinovány, a jak se říká v jednoduchosti je síla, což není případ Sery smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 16:42 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: markopolo
u těch JBL po čase začne víc vrčet vrtulka, ale dá se to odstranit nedotažením uzávěru komory pro vrtulku a taky jejím vyměněním, originál v tom jsou nejspíš blbě vyvážené vrtulky a časem se nějak deformují a drnčí to. Jinak taky to má předfiltry, jen ty nové serie maj opravu v netěsnosti, ale to se podívej na net na jejich video.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 16:41 Muž markopolo [2]
A ako je na tom filter od SERA? O tom tu nebola ani zmienka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 16:36 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Pablo2
No vcelku musím souhlasit, mám s filtry fluval obdobné zkušenosti, avšak i přezto je to vcelku jedno který filtr si kdo zvolí, alespoň z kategorie těch kvalitnějších (JBL, Eheim, Fluval), každý výrobce má prostě něco nevychytaného, a Fluval používá při výrobě aspoň relativně kvalitnější materiály, i tak samozřejmě mají ještě co vychytávat.
Jak píšeš ten bordel, tak ten vyletává právě z té hadice, problém je v tom, že ta hadice od fluvalu je vroubkovaná, kdy v těch meziprostorech se bordel usazuje a při vypnutí a opětovném zapnutí se to propláchne, zjistíš to i tak, že s tou hadici zatřepeš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 16:33 Muž markopolo [2]
Na filtre od JBL som este nic zle nepocul. Je to mozne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2011 14:51 Pablo2 – Fluval bych nedoporučil
Mám Fluval 105 asi 1 rok. Nejsem s ním moc spokojený, filtr byl od záčátku velmi hlučný (je to dáno chybnou konstrulcí vrtulky čerpadla) a teprve po zanesení čerpadla nečistotou se hluk snížil ale po vyčištění prostoru vrtulky je hluk opět vyšší. Po 1/2 roce přestal mechanická filtrace fungovat a nečistoty se dostávali přímo do koše. Není to ani divné, konstrukce filtrační přepážky je naprosto podivná a nezaručuje kvalitní předfiltraci. I v době kdy předfiltrace fungovala normálně byl vnitřní prostor filtru plný nečistot (filtrační přepážka netěsní). Po úpravách a výměně fitrační hmoty to sice opět funguje ale hadice, která přivádí vodu od filtru do akvárka je neustále znečištěná a po novém zapojení vyčištěného filtru se do kavárka hrne spousta nečistot z hadice. Hlava filtru evidentně dobře netěsní na vrchním krytu koše a čerpadlo nasává částečně i nefiltrovanou vodu. Po vyčištění filtru (čistím po dvou měsících) je problém s naplněním fitru vodou a nutno dlouhou dobu pumpovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:45 R Muž Silent [5949] – Re: Plata
Dát tam půjde ;-) . Jiná věc je jestli bude stíhat filtraci. Hlavní faktory při výběru filtru jsou nejen do jakého objemu nádrže, ale hlavně jaké osazenstvo a kolik živočichů v nádrži bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:41 Plata
Cau chtel sem se zeptat jestli by sel filtr do 30 litru dat do akva ktery ma 60 litru? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 13:52 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: matlala
Pak bych taky doporučil kvalitní výrobky fa. Fluval, vlastním filtry, ohřívače a se vším spokojenost, za příjemné ceny oproti např. Eheim. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 13:47 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: markopolo
v této cenové relaci je dobrý JBL, stačil by e700, mina samozřejmě nej je eheim, ale to poradí jiní, já mám ten JBL e900 (pro větší akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 13:42 Muž markopolo [2] – co je najlepsie do cca 80eur?
Dobry den.
Moj problem je v tom ze si chcem kupit externy filter, ale vobec neviem za aku znacku sa mam rozhodnut. Mam 140l akva a vyclenenych asi 80eur z rodinneho rozpoctu. Poradte co je spolahlive prosim.
Velmi pekne dakujem za rady a nazory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:26 Lolok
Ja sa asi tiez priklonim k tomu Fluvalu ... ked uz pre nic tak preto ze stoji o 20€ menej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:21 R Muž Silent [5949] – Re: Lolok
To se těžko porovnává. Jsou to dva rozdílné systémy. Fluval je variabilní, regulovatelný ale menší. Sera je objemná což je výhoda (filtrační hmoty) ale i nevýhoda (zabírá v nádrži místo). Filtrovat budou oba a finální rozhodnutí je na vás. Já bych se za sebe rozhodl pro Fluval. Ovšem to je můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:16 Lolok
A podla vas je lepsi ten fluval alebo sera ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:15 R Muž Silent [5949] – Re: Lolok
Ve Fluvalu jsou molitanové přířezy a biokeramika je ve speciálním koši. Sera Internal biofilter neobsahuje žádné koše a tudíž jsou tam hmoty volně ložené. To ovšem komplikuje čištění a proto je lepší bát hmoty do filtračních sáčků, které má i sera v nabídce, a to celé vložit do filtru. Při čištění pak stačí sáčky s hmotou vyndat a propláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:02 Lolok
Nie molitan uz nechcem mal som ho a nebol som spokojny a ako ste to mysleli s timy sackami ?? AKo v tom filtry fluval ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:00 R Muž Silent [5949] – Re: Lolok
Pokud budete mít filtrační hmoty v nějakých sáčcích tak ano. Pokud jen volně ložený je údržba utrpení. Dá se celý v nádrži dobře zamaskovat, ale přece jen zabírá dost prostoru. A co takhle použít biomolitanovou kostku vhodné velikosti a regulovatelné čerpadlo. Pořizovací cena je poměrně nízká, ale účinnost veliká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:55 Lolok
Takze podla vas je ten fluval lepsi ??? A co hovorite na filter sera Internal biofilter B 200 ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:52 R Muž Silent [5949] – Re: Lolok
Mně u filtru zajímají jeho hlavní funkce. To znamená účinnost filtrace a snadnost obsluhy. Vedlejší, jako je komora pro topítko, nejsou rozhodující. Topítko se dá dobře zamaskovat i v nádrži. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:49 Lolok
Vsak to a mna na to Fluvale hlavne laka ta 3 urovnova filtracia vody ... aj ked ten Juwel ma zase vyhodu v tom ze sa donho da zasunut aj ohrievac ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:44 R Muž Silent [5949] – Re: Lolok
Osobně bych se rozhodl pro Fluval. Když už nic jiného tak má perfektní variabilitu výtoku vody. Ale i údržba se perfektně provádí. Ovšem tento objem by si už zasloužil filtr vnější ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:42 Lolok
Zdravim, mam 112l akvarko do ktoreho planujem kupit novy filter a neviem sa rozhodnut medzi Juwel FILTER, Bioflow Super, výkon 400l / h a Filter Fluval U3 vnútorn. prosim poradte mi, ktory by sa hodil skor. V akva su neonky panciernickovia 2 skalare a 2 ramirezky. V pripade mi poradte aj nieco lepsie. Dakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 08:34 Filip
Ahoj mám akvárium 54l a doteď používám filr Tetra tec IN 600 a moc se mi neosvědšuje a navíc po vyčištění vzduchuje asi 3 dny a pak přestane, takže musím stejně vzduchovat kompresorem. A když už jsme u toho kompresoru, tak uvažuju o koupi Tetra APS 100, tak jestli s ním někdo máte zkušenost uvítal bych radu jestli opravdu tichý. A k tomu filtru, tak bych uvítal nějáké doporučení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 22:44 Lolok
Zdravim, chcel by som sa opytat aky filter by ste mi odporucili filter do 112l akva aby sa donho dal pripojit ohrievac ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:52 R Muž Silent [5949] – Re: beowulfx
Novější Atmany řady CF už zdaleka nejsou takové krámy jako byli ty první. Na druhou stranu za téměř stejné peníze se dají pořídit konstrukčně lepší filtry od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:04 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: jalea
Z těch filtru bych doporučil buďto ten Fluval 404, pokud jej můžeš mít za dobrou cenu, ale určitě bych bral pouze nový, a na druhém místě pak ten JBL, je trošku tišší v provozu, ale fluval bude o trošku kvalitnější, ten atman bych určitě zavrhnul to jsou braky, čínské a nekvalitní, vydrží bez problému se štěstím záruku, někomu možná i více, ale u tohoto typu zboží to riziko určitě nestojí za to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 09:42 Muž j0hny [86] – Re: gejzino
Bez vzduchu, nasad rampu. A prietok na minimum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 17:56 Muž gejzino [0] - Živorodky
ahojte prosim o radu mam 25 litrove akvarko HL-bt200 filter ako ho napojit s tou hadickou co taha vzduch alebo tie umele spoje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 21:06 Žena jalea [3] Re: Silent
cena je myslím stejná či o málo dražší tak do něj asi půjdu a tam ten starý nechám jako záložní

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [173] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=8601