Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 17:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mitch55
Souhlas, synovec měl Aquael filtr asi 10 roků dokud nezrušil akvárim. Já jsem měl topítko AquaEl a kdybych si ho nerozbil sám, tak ho mám doteď. Třeba sera topítko mi umřelo po 2,5 letech. Nejde dělat závěry o spolehlivosti z pár kusů.

Jestli chcete vidět šmejdy, kukněte na Ebay/Alibabu co prodávají Číňani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 16:24 Mitch55 Re: Heimdall
Fotka k příspěvku Porouchat se může vše i dražší filtr. Konkrétně Aquael turbo 500 mám a za prodejní cenu 380,- jej považuji za filtr výborný do akva 50 -100l, dobře se čistí a seřizuje průtok, výkonově dostatečný,vše drží jak má.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 15:41 R Muž Silent [5949] Re: antharis
Podle mně je dostatečný ten bioakvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 15:31 Muž antharis [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Heimdall
a ještě z toho pohledu filtrování, vyplatí se 2 filtrační média, nebo by v mém případě stačil pouze ten akvacit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 15:24 R Muž Silent [5949] Re: antharis
V mém případě to byla velká poruchovost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 14:48 Muž antharis [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Heimdall
Brzy odchází ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 14:23 R Muž Silent [5949] Re: antharis
S čerpadly od AquaEl nemám dobré zkušenosti. Já bych za sebe doporučil Atmana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 14:07 Muž antharis [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Legioix
Zdravím, snažil jsem se tady najít nějakou alternativu za bublifuk, který mám ve 2 akva. Ale těch informací je tu tolik a hlavně hodně různých názoru, proto sem píšu a prosím o radu. Chtěl bych pořídit vnitřní filtry s bioakvacitem. Jedno akva je 110 l druhé 56 l.
Zaujal mě filtr Aquael turbo 500 akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Další alternativou je Atman AT-201 www.rybicky-rybky.cz/…
a k tomu úměrnou kostku akvacitu do každého. V menší aq budou krevetky + razborky galaxy a jestli se zadaří, tak živordky sličné. Velké aq je společné - jsou tam skaláři, neonky, tetry. Do každého filtru bych chtěl investovat okolo 400 Kč.. Děkuji za Vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 11:51 Muž Legioix [574] Re: Graclliny
Sehnat se na to dá vše: www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 11:33 Baymax Re: Graclliny
a este jedna vec co sa tyka nahradnych dielov na filter Tetra EX 800 plus daju sa najst nahradne diely ako rotor ? alebo adapter hadic ? pretoze vsade sa uvadza iba typ 700 alebo potom az ten silny 1200
prepacte mozno sa pytam trivialne veci ale do vonkajsich filtrov sa nevyznam :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 11:04 R Muž Silent [5949] Re: Graclliny
Spím v místnosti kde mi dva metry od hlavy běží současně Eheim professionel 3 a JBL CristalProfi e1501 a kromě mírného šumu neslyším nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 11:00 Baymax Re: RAP
a tie JBL filtre nie su hlucnejsie ako tetra ? hoci akvarko nemam blizko postele ale predsa. ked uz tak nech to stoji za to ... lebo aj to beriem do uvahy ze nechcem kupovat filter cez net radsej v kamennom obchode a v tom mne najblizsom je aj vacsia ponuka nahradnych dielov na filtre JBL tak neviem no ... a cim viac toho citam na fore tym tazsie sa mi rozhoduje sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 10:42 R Muž Silent [5949] Re: PecaSz
Nejlepší řešení, při zachování vnitřní filtrace, je bioakvacitová kostka 10x10x24cm a čerpadlo www.jkanimals.cz/… nebo www.jkanimals.cz/… nebo samozřejmě je možné použít filtr vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 10:37 PecaSz – filtr
Ahoj lidičky, prosím o radu jaký filtr by jste mi doporučily za aquael fan 1plus? Rozměr akvária 80x40 a hloubka 35.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 10:36 R Muž Silent [5949] Re: Legioix
Tyhle nové filtry od Sicce jsou opravdu vynikajicí. Je škoda, že u nás nejsou moc známé. Totéž platí o jejich levnější řadě Sicce Eko. Další taková výborná a neprávem opomíjená je značka Hydor s jejich novou řadou vnějších filtrů Hydor Professional.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2015 10:16 Muž Legioix [574] Re: Graclliny
Minulý týden se mi do rukou dostal filtr Sicce Whale 4 a mohu říct, že jsem mile překvapen. Kvalita zpracování je na úrovni Eheimu a hlučnost neznatelná. Uvažoval bych klidně i o této značce.

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

Tabulka s parametry zde: www.aquaristik-zentrum.at/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 07:16 Muž Jambore [5] - Rostliny
Tetra Tec měl problém hlavně se staršími typy. Ty nové s označením PLUS, jsou již podle výrobce vychytanější a ty původní nedostatky jsou odstraněny. Já používám v mini starší model tetra tex ex 700 a krom zasekávání nsávacího tlačítka v dolní poloze je ok. To zasekávání tlačítka výrobce u nových modelů také odstranil. (tvrdí to)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 00:02 Žena jane91 [27] Re: Graclliny
Z mojich skúseností musím povedať, že s externým Tetra Tecom nemám dobré skúsenosti, ale možno to bolo len moje "šťastie", každopádne, za mňa pre Tetra Tec nie, filter JBL som ešte nemala (aktuálne mám Druid a som nadmieru spokojná).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 23:51 Muž Tim [5] Re: Graclliny
Ja mam Tetra EX 800 plus a jsem max spokojen. Jen uhli jsem nahradil eheim substrat pro naplni. Pomer cena a funkcnost mi prijde ok. Mech. provedeni je naprosto bez problemu, tichouckej. Mohu doporucit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2015 22:06 R Muž Silent [5949] Re: Graclliny
Já osobně bych se bez velkého přemýšlení rozhodl pro JBL.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 21:27 Baymax Re: Heimdall
Tak bol by som rad keby sa k tomu este niekto vyjadril ale dakujem aj za vase slova. Dali ste mi chrobaka do hlavy pretoze nad tym JBLsom doteraz ani nerozmyslal ale vyber sa mi zuzil na bud tetra ale jbl co by ste si vybrali vy ? Ci mam to jedno a zalezi na aky kus natrafim ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 19:45 RAP Re: Graclliny
Můžu potvrdit, co ti napsal Heimdall. Měl jsem JBL e700 ve stoosmdesátce(byť je do 160litrů) a byl jsem hodně spokojen s účinností a obsluhou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 19:30 R Muž Silent [5949] Re: Graclliny
Co se poohlédnout po JBL který poskytuje záruku 4 roky a má velmi kvalitní zpracování. Jako levnější alternativa by se mi jevil například Atman se zárukou 3 roky. Takže strach, že budeš po dvou letech kupovat nový filtr mít nemusíš. Možností je samozřejmě více, jako již zmíněný TetraTec nebo Eheim (také záruka 3 roky). Záleží jen na finančních možnostech nebo ochotě investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 19:20 Baymax – filter
dobry den. vedel by mi niekto poradit aky vonkajsi filter by som si mal zakupit do 200l akva? precital som si toho dost na fore ale zistil som ze aj slavne filtry EHEIM sa niekedy pokazia. prosim vas vedel by mi niekto tak objektivne poradit? mna dost zaujal Tetra EX 800 Plus je za velmi rozumnu cenu ci radsej investovat do toho eheimu ? alebo zvolit celkom inu znacku ? nechcel by som aby sa mi po 2 rokoch pokazil a musel som investovat do noveho
som co sa tyka vonkajsich filtrov uplny zaciatocnik
dakujem vam za vase nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 19:16 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Na mírnou obranu Eheimu musím uvést, že si zapomněl připočíst 0,6 litru integrovaného předfiltru. I když to už moc nevylepší, co? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 19:10 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Jestli jsem to dobře dohledal tak objem nádoby Fluvalu FX6 je 20 litrů, mechanická filtrace je udávaná v ploše a to je 2100 cm2 a objem biologické filtrace je 5,9 litru. Možná jsou údaje trochu matoucí,ale Fluval řady FX má originálně řešené filtrační koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 18:47 Muž O.Tom [439] Re: Heimdall
Když už to tu různě probíráte, věděl by někdo, jak je tomu u filtru Fluval FX 6 (5) ?
Jaký je objem nádoby/kýble, objem celkový filtrační a objem košů pro volitelné filtrační náplně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 17:13 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Tak jsem zkusil kouknout třeba na EHEIM professionel 3e 450 (na webu to maj hezky rozepsaný - na krabicích si nejsem jistý jak to maj)
Container volume: 12.50 l
Filter volume: 6.00 l

Tak to jsem nečekal, trochu zklamání, ale aspoň že to tak "šidí" všichni. Doufal jsem v objem 10 litrů, které teda nemám, ale tak snad to bude stačit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 13:41 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Konkrétně tebou zmíněný JBL CP e901 má objem nádoby 7,6 litru, koš Combi má 1,1 litru a zbylá filtrační média 4,7 litru. Takže z objemu nádoby 7,4 litru je kompletních filtračních hmot (Combi koš a ostatní koše) 5,8 litru. Což není špatný poměr. ;-) Každý filtr má trochu jinou konstrukci a zrovna Atman má konstrukci podobnou Eheimu professionel II (teď se to jmenuje Eheim eXperience) a tam je to holt takto prostorově neekonomicky řešené. Když se podíváš na stránky Eheimu a najdeš si tento filtr tak budeš také zírat na rozdíl objemu nádoby a hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 13:29 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Jako čekal jsem nějaké malé rozdíly - např. místo 12 mít 10 litrů ... ale skoro poloviční reálný objem mi přišlo už dost. A v návodu nic.

Tak mě zajímalo jestli to dělaj všichni výrobci a nebo třeba ten JBL e901 s udávaným 7,6 litru nemá nakonec stejný objem (pokud by udával reálný objem pro filtrační média) a jestli jsem neudělal chybu :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 12:26 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Jo to normální. Objem nádoby bývá jiný než objem filtračních hmot pokud je v hmota v koších a většina výrobců tyto rozdílné hodnoty udává minimálně v návodu. V tomhle směru jsou ukázkové návody JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 12:14 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Tak jsem pořídil ten Atman CF-1200. Koukám na tu obrovskou krabici a uvnitř obrovskej filtr. Tak si říkam, že tu kapacitu 12 litrů mít bude ... ale když jsem ho doma rozebral a koukám na ty košíčky, tak je objem pro filtrační média max 7 litrů ... to je normální u všech značek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 12:43 R Muž Silent [5949] Re: Marcel G
Vnitřní filtry, čerpadla i topítka JKA (exAtman) mají velmi slušné zpracování, takže bych se toho rozhodně nebál. Jinak by si JK ANIMALS netroufl poskytnout tu nadstardardní tříletou záruku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 09:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Marcel G
já třeba jedu v malých akva Hailey RP-200 nebo 400 a za cca 3-4 roky jsem jen u jednoho měnil vrtulku za cca 40,- Kč. Já budu zase doporučovat Haileu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 09:10 Marcel G Re: lhajek
Určitě záleží na výrobci, ale co jsem koukal, tak třeba na filtr JKA-MIF300 (na který mi poslal odkaz Heimdall) poskytuje prodejce 3 roky záruku, což jistě nebude náhodou. Všechny filtry fungují +- na stejném principu a používají podobně stavěná čerpadla, takže si myslím, že pokud může roky bez problémů fungovat čerpadlo u většího filtru, tak bude jistě fungovat i u menšího (pokud je postavené ze stejně kvalitních komponent). Nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 07:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Marcel G
Obávám se že ty filtříky budou všechno stejné "šmejdy" a bude o štěstí na jaké kusy narazíš. Jeden obdobný mám a funguje ve 12L akva viz. moje prezentace. Kupoval jsem ho na aukru: aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 05:43 Marcel G Re: cezarmilan
Bojím se, že na to moje mini akvárko by tohle "monstrum" zabíralo už příliš moc místa, a rostlinám by to při pokusu asi dost stínilo. Musíte vzít v úvahu, že světlo půjde k rostlinám pouze průzorem 20x20 cm. Už i ten rohový filtr bude zabírat nějaké místo, a navíc tam ještě budu mít topítko (ale to můžu umístit více dolů). Jinak to ale určitě není špatný nápad (akorát asi do trochu větších akvárek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 21:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Marcel G
Nebolo by už lepšie toto?
shop.aqualight.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 17:06 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Maximální výtok je hodnota výkonu čerpadla bez filtračních hmot. Maximální průtok je hodnota průtoku vody skrze filtrační hmoty v nádobě. Někteří výrobci tyto hodnoty uvádí, jiní uvádí jen líbivější maximální výkon čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 16:45 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Heimdall:
Diversu nechci (špatná zkušenost). Atman CF-1200 je sice už za 3000 Kč, ale pokud budu mít bezproblémový chod i funkčnost na dlouhou dobu, tak by to ještě šlo. Jen nechápu "max. výkon: 1 550 l/h" a "maximální průtok: 800 l/h". Proč má čerpadlo 2x větší výkon (spotřebu) než jaký je maximální průtok? Nebo to chápu špatně?

Legioix:
Ano, do této nádrže.
Průtok:
Kvůli rozmístění kořenů atd. chci umístit rostřikovací rampu na bok, aby za kořenama nevznikalo místo se špatným prouděním (zkušenost z dřívějšího akvária). A jelikož nechci přidávat pomocná čerpadla, tak potřebuju vyšší průtok.
Objem:
Nechci se pořád hrabat ve filtru. U dřívějšího 40 litrového akvária jsem měl problémy s malym filtrem, tak jsem se naštval a udělal přepadový filtr. V něm 7,5 litrů objemu vyplněnýho keramikou, biomolitanem a vatou = byl jsem naprosto spokojen. Místo přepadovýho bych měl teď ale raději "klasický externí kanistrový".
Ta e901 by asi mohla stačit (e1501 už je drahá). Já jen nechci pak za rok zjistit, že je to málo a schánět zas něco jinýho. Nebo přidávat druhej filtr, pomocný čerpadlo apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 16:20 Marcel G – Jaký filtr na cirkulaci vody?
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit:
Plánuju se pustit do poměrně náročného experimentu, při kterém budu zjišťovat výživové nároky vybraných druhů akvarijních rostlin. Budu mít 5 malých akvárií o půdorysu 20x20 cm, a výšce 40 cm. V každém akváriu potřebuju mít jeden malý filtr, který bude zajišťovat cirkulaci vody a rozpouštění CO2. Představa je taková, že bych hadičku zakončenou cigaretovým filtrem strčil do nasávání filtru, jehož vrtulka by pak drobné bublinky z toho cigaretového filtru ještě více rozmetala a pomohla tak jejich rozpuštění. Ve filtru nebude žádná filtrační hmota. Filtr tedy nebude mít žádnou filtrační funkci - pouze funkci cirkulační a rozpouštěcí (CO2). Potřebuji decentní cirkulaci vody v cca 15L akváriu.
Rozmýšlím se mezi následujícími vnitřními filtry:
1) Hailea HL-BT 200 (139,-)
2) Resun Magi Jet 200 (167,-)
3) Aqua Pro M200 Trixie (210,-)
4) Dennerle Nano (439,-)
Skoro všechny mají výkon 200 l/h, a všechny mají malou rozstřikovací rampu (což je pro mě důležité). Dennerle mi v této kategorii připadá dost předražený.
Mohli byste mi prosím poradit, jaký vybrat? Jak už jsem psal, nepotřebuji od nich nic světoborného, pouze bych ocenil jistou míru spolehlivosti.
Předem díky za rady a případné poznámky.
Marcel
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 15:43 Muž Legioix [574] – Re: odikcz
To je do jaké nádrže, Do této? rybicky.net/nadrze/22227
Pokud sem, tak proč takový velký průtok a objem filtračních hmot? Tady by bohatě stačil JBL e901. www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 15:38 jamajcan Re: Heimdall
Honzo, s tou kvalitou.AquaEl, vnitřní filtry-až na objem hmot,paráda!Vnější filtry-podle mých zkušeností, katastrofa.Myslím, že AquaNova na tom bude líp. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 15:20 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
S Aqua Novou NCF na tom s kvalitou budeš přibližně stejně jako u AquaEl. Ovšem za poměrně slušné peníze dostaneš velmi slušný objem filtru a průtok. Nicméně za podobné peníze a stejnou kvalitu lze pořídit i další polský výrobek Diversa Exus 1200. Já pokud bych se měl rozhodovat mezi levnějšími vnějšími filtry bych se asi přiklonil k osvědčenému Atmanu CF-1200 který mám už léty prověřený. Ještě pár odkazů na zmiňované filtry www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.jkanimals.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 14:45 Muž odikcz [114]
Tak si pořád nemůžu vybrat filtr. Nedávno jsem tu řešil Aquael Midikani 800. Pár zkušeností od lidí se mi podařilo sehnat, ale pořád nějak nevím.

Tak jsem zkusil přemýšlet nad umístěním a při nějakých úpravách stojanu/polic bych mohl filtr nejspíš umístit i standartně pod akvárium (a né jen původní varianta vedle akvária).

Když shrnu svoje požadavky:
# minimální hlučnost (bude vedle postele)
# spolehlivost
# objem ideálně 10+ litrů
# průtok ideálně 1000+ litrů/hodinu
# normální spotřeba elektřiny (nevím kolik je moc, ale občas se tu píše, že některé levné filtry mají už velkou spotřebu)
# v ceně kohouty pro vypnutí vody při čištění/snížení průtoku na začátku zaběhnutí
# filtrační hmoty obsahovat nemusí (něco už mám doma)
# cena ideálně do 2000 Kč

Našel jsem zmínky o Aqua Nova NCF, kde se mi líbí ceny, ale budu tam mít větší jistotu kvality než Aquael?

Je mi jasné, že ta cena některým přijde nízká, ale když vidím ceny filtrů 5000+ Kč, tak mi to přijde fakt hodně. Jako jsem ochoten dát za filtr i víc než 2000 Kč, ale rád bych viděl, že to má nějaký účel a né jen, že se platí za značku, když srovnatelná kvalita se bude moct najít i jinde (jestli mi rozumíte).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 19:19 R Muž Silent [5949]
Ještě odkaz na výrobce www.aquarialand.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 19:14 Muž NASREDDIN [1383] Re: Škroby
Nevím jistě zda je to přesně on, ale jediné co se podařilo najít je
www.granatin.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2015 19:08 R Muž Silent [5949] Re: Škroby
No,jo. To není žádný značkový filtr, ale nějaký no name čínský šedý dovoz. Už podle vhledu je to kopie filtrů od Tetry. Čínské firmy, kterých jsou možná stovky, nasekají kopie techniky evropských výrobců a dají tomu všelijaká jména, ale nepočítej se srovnatelnou kvalitou, náhradními díly, trvanlivostí a také si nelámou hlavu se spotřebou energie. Já bych něco takového nekoupil.
Edit: Tak jsem si zjistil bližší informace a není to filtr značky Maximma je to jen označení typu, ale výrobce je Haquoss což by měla být obchodní značka italské firmy Aquarialand. To už je něco jiného. Takže svoje předchozí námitky beru zpět. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 19:00 Muž Škroby [1] Re: Heimdall
tady je odkaz www.akvaria-ante.cz/… známá tam pracuje,ale říkala,že ho tam nemají a tudíž neví ani cenu,ale prý se mi zkusí zeptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 18:51 R Muž Silent [5949] Re: Škroby
Nějakou dobu se v kruzích akvaristické techniky pohybuji, ale o vnějších filtrech Maximma jsem opravdu neslyšel. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2901